Kral Charles

Kral Charles

Son dakika Kral Charles haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kral Charles gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kral Charles haber sayfamızda...

Kral Charles

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 40 kral charles haberi bulunmuştur.
Kral Charles’ın koyu kırmızı rengin hakim olduğu portresi dikkat çekti
Kral Charles’ın koyu kırmızı rengin hakim olduğu portresi dikkat çekti İngiltere Kralı Charles, kendisinin taç giymesinden bu yana ilk olduğu belirtilen resmi yağlı boya portresini tanıttı. Portrenin arka planının koyu kırmızı renklerde olması sosyal medyada dikkat çekti.
15.05.2024 Video
Kral Charles’ın koyu kırmızı rengin hakim olduğu portresi dikkat çekti
Kral Charles’ın koyu kırmızı rengin hakim olduğu portresi dikkat çekti İngiltere Kralı Charles, kendisinin taç giymesinden bu yana ilk olduğu belirtilen resmi yağlı boya portresini tanıttı. Portrenin arka planının koyu kırmızı renklerde olması sosyal medyada dikkat çekti.
15.05.2024 Dünya
Kral Charles, kendisine destek gösterenlere teşekkür mesajı yayımladı
Kral Charles, kendisine destek gösterenlere teşekkür mesajı yayımladı İngiltere Kralı 3. Charles, kansere yakalandığını açıklamasının ardından kendisine destek veren herkese teşekkür etti. 
11.02.2024 Dünya
Kral Charles’ın Yunanistan bayraklı kravatı dikkat çekti
Kral Charles’ın Yunanistan bayraklı kravatı dikkat çekti İngiltere Başbakanlığı, Yunanistan Başbakanı Miçotakis’in Londra’daki ünlü tarihi eserlerinin Atina’ya iadesi açıklaması sonrasında Miçotakis’in İngiltere ziyaretini iptal etmiş ve bu durum, iki ülke arasında diplomatik krize neden olmuştu. İngiltere Kralı Charles’ın dün Dubai'de giyindiği kravatın Yunanistan bayrağının renklerini ve sembollerini temel alan deseni, dikkat çekerek dünya basınında gündem oldu.
2.12.2023 Dünya
Kral Charles ilk yurtdışı seyahatini Fransa’ya yapıyor
Kral Charles ilk yurtdışı seyahatini Fransa’ya yapıyor İngiltere Kralı Charles, ‘kral’ olarak ilk yurtdışı seyahatini Fransa’ya yapıyor. Charles, başkent Paris ve Bordeaux’da temaslarda bulunacağı belirtildi.
20.09.2023 Dünya
Biden, 9-13 Temmuz’da Birleşik Krallık, Litvanya ve Finlandiya’yı ziyaret edecek
Biden, 9-13 Temmuz’da Birleşik Krallık, Litvanya ve Finlandiya’yı ziyaret edecek Beyaz Saray Basın Sözcüsü Karine Jean Pierre, ABD Başkanı Joe Biden’ın 9-13 Temmuz arasında Birleşik Krallık, Litvanya ve Finlandiya’yı ziyaret edeceğini açıkladı. Pierre ayrıca, Biden ve İsveç Başbakanı Ulf Kristersson’un 5 Temmuz’da Beyaz Saray’da görüşeceğini duyurmuştu.
3.07.2023 Dünya
Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan British Airways ile Londra uçuşları başladı
Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan British Airways ile Londra uçuşları başladı 51 ülkede 154 noktayı İstanbul’a bağlayan İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’ndan, Londra Heathrow Havalimanı’na uçuşlar dün başladı. Sabiha Gökçen anısına, ilk seferin tüm uçuş ekibi kadınlardan oluştu. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı CEO'su Berk Albayrak bu iş birliğinden çok memnun olduklarını belirterek “British Airways gibi güçlü, bölgesel ve küresel havayollarının havalimanımıza gelmesini memnuniyetle karşılıyoruz” dedi.
2.06.2023 Kurumsal
İngiltere Kralı 3. Charles ve eşi Camilla bugün taç giyiyor
İngiltere Kralı 3. Charles ve eşi Camilla bugün taç giyiyor İngiltere Kralı 3. Charles ve eşi Kraliçe Camilla, bugün başkent Londra’da bulunan Westminister Abbey Kilisesi’nde yerel saat ile 11.00’de kraliyet ailesinin üyeleri, yaklaşık 100 devlet başkanı da dahil olmak üzere 203 ülkeden uluslararası temsilciler, topluluk ve hayır kurumundan misafirlerin huzurunda taç giymesi bekleniyor.
6.05.2023 Dünya
Kral Charles, küçük kardeşine babasının unvanını verdi
Kral Charles, küçük kardeşine babasının unvanını verdi İngiltere Kralı 3. Charles, küçük erkek kardeşi Prens Edward’ı 59’uncu doğum günü münasebetiyle 'Edinburgh Dükü' ilan etti. Bu unvan daha önce Kral Charles'ın babası Prens Philip'e aitti.
10.03.2023 Dünya
Kral Charles, İngiltere’deki Türkleri ve Suriyelileri ziyaret etti
Kral Charles, İngiltere’deki Türkleri ve Suriyelileri ziyaret etti İngiltere Kralı 3. Charles, Türkiye ve Suriye’nin kuzeybatısında meydana gelen deprem felaketi nedeniyle ülkedeki Türk ve Suriyelileri ziyaret etti. Gelen yardımları hazırlayan Türkler, Kral Charles’a çay ikram etti.
15.02.2023 Dünya
Deprem felaketinde zamanla yarış sürüyor
Deprem felaketinde zamanla yarış sürüyor Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan merkezli, 10 ili etkileyen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerde 12 bin 873 kişi hayatını kaybetti, 62 bin 937 kişi ise yaralandı. Felaketin dördüncü gününde ekiplerin arama kurtarma çalışmaları devam ederken, enkaz başlarında vatandaşların umutlu bekleyişi de sürüyor. Tüm bölgelerden dakika dakika gelişmeler...
9.02.2023 Gündem
Kral Charles’ın resminin bulunduğu yeni banknotlar tanıtıldı
Kral Charles’ın resminin bulunduğu yeni banknotlar tanıtıldı İngiltere Merkez Bankası, Kral 3. Charles’ın resminin bulunduğu banknot tasarımlarını bugün tanıttı. Yeni banknotların 2024'ün ortasında dolaşıma gireceği ifade edildi.
20.12.2022 Dünya
Kral Charles, kaz veya ördek ciğerinden yapılan Fransız yemeği Foie gras’ı yasakladı
Kral Charles, kaz veya ördek ciğerinden yapılan Fransız yemeği Foie gras’ı yasakladı İngiltere Kralı 3. Charles, bir Fransız yemeği olan ‘yağlı kaz veya ördek ciğerini' Buckingham Sarayı dahil kraliyet konutlarında kullanılmasını yasaklayarak menüden çıkarttı. Foie gras olarak adlandırılan kaz veya ördek ciğeri, kazların veya ördeklerin bir boruyla zorla ağızdan beslenerek ciğerlerinin yağlandırılmasıyla yapılan bir yemek ve kuşların karaciğerini 10 katı kadar şişiriyor.
19.11.2022 Foto Galeri
Sunak, Kral Charles’tan hükümet kurma görevini aldı
Sunak, Kral Charles’tan hükümet kurma görevini aldı İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, Kral 3. Charles’tan hükümet kurma görevini aldı.
25.10.2022 Dünya
Kralın portresinin tasvir edildiği ilk madeni paralar görücüye çıktı
Kralın portresinin tasvir edildiği ilk madeni paralar görücüye çıktı   Kraliçe 2. Elizabeth’in ölümüyle Birleşik Krallık’ta kullanılan paraların üstündeki portreler değişmeye başladı. Kraliyet Darphanesi, bugün Kral 3. Charles’ın portresinin olduğu 50 kuruşluk (pence) madeni para ile 5 poundluk hatıra madeni paraları kamuoyuna bugün tanıttı.
30.09.2022 Dünya
İngiltere Kralı Charles'ın 33 yıl önce kaldığı odanın tanıtım tabelası değişti
İngiltere Kralı Charles'ın 33 yıl önce kaldığı odanın tanıtım tabelası değişti İngiltere Kralı 3'üncü Charles'ın 1989 yılında Kapadokya bölgesinde 4 gün misafir olduğu otel odasındaki ‘Prens Charles burada konakladı’ tabelası Charles'ın kral olmasının ardından ‘Birleşik Krallık Kralı 3. Charles bu odada konakladı’ olarak değiştirildi.
26.09.2022 Video
İngiltere’de iki parlamento kanadı Kral Charles’a taziyelerini iletti
İngiltere’de iki parlamento kanadı Kral Charles’a taziyelerini iletti İngiltere’nin başkenti Londra’daki Westminster Hall’da her iki parlamento kanadı da Kral III. Charles’a Kraliçe’nin ölümü nedeniyle resmi taziyelerini iletti.
12.09.2022 Gündem
ABD Başkanı Biden, Kral 3. Charles ile görüştü
ABD Başkanı Biden, Kral 3. Charles ile görüştü ABD Başkanı Joe Biden, resmi temaslarını sürdürdüğü İngiltere’de Kral 3. Charles ile bir araya geldi.
10.07.2023 Dünya
ABD Başkanı Biden, Londra’ya gidiyor
ABD Başkanı Biden, Londra’ya gidiyor ABD Başkanı Joe Biden, bugün İngiltere’nin başkenti Londra’ya gidecek. Biden, İngiltere Başbakanı Rishi Sunak ve İngiltere Kralı 3. Charles ile görüşecek.
9.07.2023 Dünya
Birleşik Krallık Milli Günü Ankara'da kutlandı
Birleşik Krallık Milli Günü Ankara'da kutlandı Birleşik Krallık Milli Günü, Ankara'da düzenlenen resepsiyon ile kutlandı. Birleşik Krallık'ın Ankara Büyükelçisi Jill Morris, "Türkiye'de şubat ayında meydana gelen depremlerin trajedisi aklımızda. Birleşik Krallık adına tüm Türk dostlarımıza, başınız sağ olsun ve çok geçmiş olsun diyoruz" dedi.
16.06.2023 Gündem
Kral 3. Charles’tan Hindistan’a baş sağlığı mesajı
Kral 3. Charles’tan Hindistan’a baş sağlığı mesajı İngiltere Kralı 3. Charles, Hindistan’da meydana gelen ve 294 kişinin yaşamını yitirdiği kaza sonrası baş sağlığı mesajı yayınladı.
5.06.2023 Dünya
3'üncü Charles'ın taç giyme töreninde Türkiye'yi Fuat Oktay temsil etti
3'üncü Charles'ın taç giyme töreninde Türkiye'yi Fuat Oktay temsil etti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İngiltere Kralı 3'üncü Charles'ın taç giyme töreninde Türkiye’yi temsil etti. Oktay, İngiltere Kralı 3'üncü Charles'ın taç giyme törenine eşi Hümeyra Şahin Oktay ile beraber katıldı. Kral 3'üncü Charles'ın taç giyme törenine, Kraliyet ailesi üyelerinin yanı sıra dünyanın dört bir yanından devlet başkanları, ünlü isimler ve hayır kurumu temsilcileri olmak üzere 2 bin 200'den fazla davetli katıldı.
6.05.2023 Gündem
İngiltere Kralı 3. Charles yeni hükümdar olarak kraliyet tacını giyindi
İngiltere Kralı 3. Charles yeni hükümdar olarak kraliyet tacını giyindi İngiltere’nin başkenti Londra’daki Westminster Abbey Kilisesi’nde Kral 3. Charles, kökleri 9. Yüzyıla dayanan bir dizi ritüelin ardından İngiltere kraliyet tacını giyindi.
6.05.2023 Foto Galeri
Kral 3. Charles’ın taç giyme töreninin davetiyesi tanıtıldı
Kral 3. Charles’ın taç giyme töreninin davetiyesi tanıtıldı İngiltere Kralı 3. Charles’ın 6 Mayıs’ta yapılacak ‘taç giyme törenine’ katılacak kişilere gönderilecek davetiye dün kamuya tanıtıldı. Davetiyede Kraliçe Eş (Consort) Camilla’nın unvanının ‘Kraliçe’ olarak yazıldığı dikkat çekti.
5.04.2023 Dünya
Kral 3. Charles, İngiltere’de eğitim gören Ukraynalı askerleri ziyaret etti
Kral 3. Charles, İngiltere’de eğitim gören Ukraynalı askerleri ziyaret etti İngiltere Kralı 3. Charles, dün İngiltere’de askeri eğitim gören Ukraynalı askerleri ziyaret etti. İngiliz ordusu ve uluslararası ortaklarının bugüne kadar eğittiği Ukraynalı asker sayısının 10 bini geçtiği vurgulandı.
21.02.2023 Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Kral Charles İngiltere Kral 3. Charles ziyaret koyu kırmızı

Kral Charles ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.