Kurumsal

Kurumsal

Son dakika kurumsal haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kurumsal gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kurumsal haber sayfamızda...

Kurumsal

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.476 kurumsal haberi bulunmuştur.
TBMM Genel Kurulu'nda, MHP'nin hazırladığı 154 kişilik liste ile ilgili tartışma çıktı
TBMM Genel Kurulu'nda, MHP'nin hazırladığı 154 kişilik liste ile ilgili tartışma çıktıTBMM Genel Kurulu'nda, 'Vergi Kanunları ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi' görüşmeleri sırasında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, 'Bazı çevreler MHP'ye karşı çok büyük haksızlıklar, iftiralar, küçük görmeler, suçlamalarda bulunmuşlardır. Bunların toplamı 154 kişidir. Dosya elimizdedir, günü geldiğinde de eyleme geçecektir' şeklindeki sözleri tartışmalara neden oldu.
23.07.2024Politika
Numan Kurtulmuş: Türkiye'nin fiziki bir üs olan Kıbrıs'tan vazgeçmesi asla düşünülemez
Numan Kurtulmuş: Türkiye'nin fiziki bir üs olan Kıbrıs'tan vazgeçmesi asla düşünülemezİstanbul Üniversitesi'nde düzenlenen Kıbrıs Barış Harekatı'nın 50. Yılında Uluslararası Kıbrıs Sempozyumu'nda konuşan Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş, "Türkiye'nin Doğu Akdeniz'de fiziki bir ada, fiziki bir üs olan Kıbrıs'tan vazgeçmesi asla düşünülemez. Dolayısıyla Kıbrıs Türk Devleti'nin varlığı inşallah kıyamete kadar devam edecektir" dedi.
23.07.2024Politika
İmamoğlu: 200 bin ailenin evine et girecek
İmamoğlu: 200 bin ailenin evine et girecekİstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Vakfı 2024 yılı kurban bağışları kapsamında hazırlanan konserve dağıtım etkinliğine katıldı. Burada bir konuşma yapan İmamoğlu, "Bu yıl 150 milyon liralık bağış topladık. Kurban vekaleti aldığımız bu bağışlarla birlikte 10 bin 714 adet kurban hissesiyle, 150 bin konserve et ürettik" dedi. İmamoğlu, " Tam 200 bin ailenin evine et girecek ve 200 bin aileye bu dağıtımlar yapılacak" şeklinde konuştu. İstanbul Vakfı'na yapılan bağışlar kapsamında, 150 bin konserve etin yanı sıra, 50 bin ilikli kemik suyu ve işkembe çorbasının da dağıtımı yapılacak.
23.07.2024Gündem
LG Energy Solution Türkiye pazarına girdi
LG Energy Solution Türkiye pazarına girdiLG Energy Solution, Ennag ile yaptığı iş birliği ile sürdürülebilir enerji depolama çözümlerini artık Türkiye’de de kullanıcıları ile buluşturacağını duyurdu.
23.07.2024Kurumsal
“Blokzinciri ve Web3 stratejik bir rekabet alanına dönüşüyor"
“Blokzinciri ve Web3 stratejik bir rekabet alanına dönüşüyor"Amerika’da Fortune 500 şirketlerine yönelik yapılan araştırma, bu şirketlerin yüzde 56’sı blokzinciri ve Web3 projeleri yürüttüğünü gösterdi. Konuyla ilgili değerlendirmelerini paylaşan OKX TR Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çamır, “Özellikle finans sektörünün önde gelen şirketleri blokzinciri teknolojisini ve kriptoyu benimsiyor. Bu da sektörde inovasyonu teşvik ediyor” dedi.
23.07.2024Kurumsal
Ticaret Bakanlığı'ndan 'otel' ve 'paket tur' uyarısı
Ticaret Bakanlığı'ndan 'otel' ve 'paket tur' uyarısıTicaret Bakanlığı, yaz tatiline çıkan vatandaşların otel ve paket turlara ilişkin dikkat etmesi gereken hususları hatırlattı.
23.07.2024Gündem
OKX, kurumsal müşteri verileri ve varlıklarının korunması konusunda SOC 1 Tip 2 uyumluluğu elde ettiğini duyurdu
OKX, kurumsal müşteri verileri ve varlıklarının korunması konusunda SOC 1 Tip 2 uyumluluğu elde ettiğini duyurduOKX bugün, Sistem ve Organizasyon Kontrolleri (SOC) 1 Tip 2 uyumluluğunu başarıyla elde ettiğini, böylece kurumsal müşterilerin verilerinin ve varlıklarının korunmasına yönelik en yüksek küresel standartları karşıladığının doğrulandığını duyurdu. OKX’in Hukuk Direktörü Mauricio Beugelmans, “Uluslararası tanınan SOC 1 Tip 2 incelemesini başarıyla tamamlamamız, kullanıcılarımıza güvenilir ve itibarlı bir al-sat platformu sağlama taahhüdümüze olan bağlılığımızı vurgulamaktadır” dedi.
22.07.2024Ekonomi
SAP, ‘S/4HANA Müşteri Deneyimleri’ etkinliğinde iş dünyası liderlerini ağırladı
SAP, ‘S/4HANA Müşteri Deneyimleri’ etkinliğinde iş dünyası liderlerini ağırladıSAP, Türkiye’deki iş ortaklarıyla ‘Başarıya Ulaşmanın Yolu: SAP S/4HANA Müşteri Deneyimleri’ başlıklı etkinlikte bir araya geldi. Etkinlikte, iş liderleri , S/4HANA dönüşüm projelerine dair deneyimlerini paylaşırken, dijitale dönüşüm projelerinin nasıl yürütülmesi gerektiğine dair de ipuçları verdi.
22.07.2024Kurumsal
Profesöre öğrencilere 'cinsel saldırı'dan 10 yıl hapis cezası
Profesöre öğrencilere 'cinsel saldırı'dan 10 yıl hapis cezasıEge Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nde görev yapan ve öğrencilerine cinsel taciz ile saldırıda bulunduğu iddia edilen Prof. Dr. Z.E.B., 'Sarkıntılık boyutunda cinsel saldırı' suçundan 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı, 'Tehdit ve 'Hakaret' suçlarından beraat etti, 'Cinsel taciz' suçlarından verilen cezalar da önce paraya çevrildi, ardından hükmün açıklanması geri bırakıldı.
22.07.2024Gündem
IFS, Gartner pazar payı raporunda EAM alanında birinci oldu
IFS, Gartner pazar payı raporunda EAM alanında birinci olduCloud ve endüstriyel yapay zekâ yazılımı alanında faaliyet gösteren IFS, Gartner'ın Dünya Çapında Tüm Yazılım Pazarları 2023 raporunda EAM pazar payında üst üste üçüncü kez 1'inci sırada yer aldı. Şirket, 2023 raporunda yüzde 20,3'lük pazar payı, 452 milyon dolarlık gelir ve 2022-2023'te yıllık yüzde 36,4 büyüme elde etti.
20.07.2024Kurumsal
‘Sporun Oyuncakları’ sergisi İstanbul Oyuncak Müzesi’nde
‘Sporun Oyuncakları’ sergisi İstanbul Oyuncak Müzesi’ndeTrendyol'un desteğiyle hayata geçirilen küratörlüğünü şair ve yazar Sunay Akın ve Aslı Nuhoğlu’nun üstlendiği ‘Sporun Oyuncakları’ sergisi, Olimpiyat heyecanını oyuncaklarla birleştiriyor. 19 Temmuz - 19 Ağustos tarihleri arasında İstanbul Oyuncak Müzesi’nde ücretsiz ziyaret edilebilecek sergide, Antik Olimpiyat oyunlarındaki at arabası yarışlarının oyuncağından, olimpiyat şampiyonu ünlü boksör Muhammed Ali Clay’ın bebeği gibi geçmişten günümüze uzanan geniş bir yelpazede, çeşitli spor dallarına ait oyuncaklar sergileniyor.
20.07.2024Kültür&Sanat
Özgür Özel: Hepimiz o canların önünde kendimizi siper etmeye hazırız
Özgür Özel: Hepimiz o canların önünde kendimizi siper etmeye hazırızCHP Genel Başkanı Özgür Özel, eğitim sorunlarının konuşulacağı partisinin Eğitim Maratonu etkinliğinin TBMM'nin yanındaki Milli Egemenlik Parkı'nda yapılmasına, 'parkı hayvanseverler ele geçirecek' gerekçesiyle izin verilmediğini söyledi. Özel, "Sen Meclis'e hayvanları katledecek, öldürecek, zehirleyecek bir düzenlemeyi getir, buna isyan edenler, sesini duyurmaya çalışanlar koşsun Ankara'ya gelsinler; 'Milli Egemenlik Parkı'nı hayvanseverler ele geçirmesin.' Hepimiz hayvanseveriz, hepimiz o canların önünde kendimizi siper etmeye hazırız" dedi.
18.07.2024Politika
İstanbul Havalimanı, ‘Dünyanın En iyi 10 Uluslararası Havalimanı’ listesinde birinci oldu
İstanbul Havalimanı, ‘Dünyanın En iyi 10 Uluslararası Havalimanı’ listesinde birinci olduULUSLARARASI seyahat ve lifestyle dergisi Travel and Leisure okurlarının verdiklerinin puanlarla belirlenen ‘Dünyanın En iyi 10 Uluslararası Havalimanı’ listesinde İstanbul Havalimanı rakiplerini geride bırakarak birinci oldu.
18.07.2024Ekonomi
İzmir’de akıma kapılan 2 kişinin ölümüyle ilgili 27 şüpheliden 14'ü tutuklandı
İzmir’de akıma kapılan 2 kişinin ölümüyle ilgili 27 şüpheliden 14'ü tutuklandıİzmir'de, sağanak yağış sırasında su birikintisinden geçmeye çalışırken elektrik akımına kapılan 2 kişinin hayatını kaybetmesiyle ilgili gözaltına alınıp, adliyeye çıkarılan 27 şüpheli tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. Bu arada belge, beyan ve delillerin değerlendirilmesi sonucu 5 kişi hakkında daha gözaltı kararı verildi. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, İzmir’de yağmur sırasında elektrik akımına kapılarak 2 kişinin hayatını kaybetmesi ile ilgili yürütülen soruşturmada gözaltına alınan 27 şüpheliden 14’ünün tutuklandığını açıkladı.
19.07.2024Gündem
Beyoğlu Belediyesi’nden sokak hayvanları için iş birliği
Beyoğlu Belediyesi’nden sokak hayvanları için iş birliğiBeyoğlu Belediyesi, Sütlüce Bademlik’te bulunan Beyoğlu Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi’nin yenilenmesi ve kapasitesinin artırılması için Espressolab ile protokol imzaladı. Protokol ile birlikte hayvanların bakımı ve kısırlaştırılması sürecinde iki kurum iş birliği yapacak.
17.07.2024Gündem
Mersin Uluslararası Limanı'nın yeni Yönetim Kurulu Başkanı Vincent NG oldu
Mersin Uluslararası Limanı'nın yeni Yönetim Kurulu Başkanı Vincent NG olduPSA'nın Avrupa ve Akdeniz (EuroMed) ve Orta Doğu ve Güney Asya (MESA) bölgelerinin CEO'su Vincent NG, şirketin yıllık Genel Kurul Toplantısı sırasında Mersin Uluslararası Limanı'nın (MIP) yeni Yönetim Kurulu Başkanı olarak atandı. Böylece NG, kısa bir süre önce PSA'nın EuroMed bölgesi CEO'luğundan ayrılan David Yang'ın yerine geçti.
17.07.2024
Göksu Gül İmzalı ‘Şeftali Rüyası’ Trendyol Sanat’ta
Göksu Gül İmzalı ‘Şeftali Rüyası’ Trendyol Sanat’taTrendyol Sanat, Türk çağdaş sanatının önemli temsilcilerinden Göksu Gül'ün ‘Şeftali Rüyası’ adlı limitli edisyon eserini 17 Temmuz itibarıyla sanatseverlerle buluşturuyor. Platforma özel yalnızca 50 adet üretilen 60x60 cm boyutlarındaki eser, sanatçının imzasını taşıyan özel kutularda gönderilecek.
17.07.2024Kültür&Sanat
NTT DATA Business Solutions, Küresel Yönetim Ekibine Dr. Bahri Danış’ı dahil etti
NTT DATA Business Solutions, Küresel Yönetim Ekibine Dr. Bahri Danış’ı dahil ettiKüresel teknoloji servis sağlayıcılarından NTT DATA Business Solutions, önemli bir atama haberi açıkladı. Halihazırda şirketin Türkiye, BAE ve Katar operasyonlarını yöneten Dr. Bahri Danış, NTT DATA Business Solutions Ortadoğu, Türkiye ve Afrika Bölgesinden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak atandı.
17.07.2024Kurumsal
Erdemir’den 750 milyon dolarlık ilk Eurobond ihracı
Erdemir’den 750 milyon dolarlık ilk Eurobond ihracıÇelik şirketi Erdemir’in şirket tarihinde ilk kez gerçekleşen Eurobond ihracına, 130’un üzerinde uluslararası kurumsal fondan, planlanan ihraç büyüklüğünün dört katından fazla talep geldi. Avrupa ve ABD’de işlem görecek olan 750 milyon dolarlık ihraca gelen talep 2 milyar doları aştı. Bu rakam, Türkiye’de özel sektördeki ilk ihraçlar arasında 2024’ün en büyük talebi oldu.
17.07.2024Ekonomi
Siemens’in iş ortakları sürdürülebilirlik için 42 milyon TL kaynak ayırdı
Siemens’in iş ortakları sürdürülebilirlik için 42 milyon TL kaynak ayırdıSürdürülebilirlik danışmanlığı alanında faaliyet gösteren Climpach, 'Siemens İş Ortağı Sürdürülebilirlik Yolculuğu' projesine son sürat devam ediyor. 10 farklı şehirdeki Siemens iş ortaklarının sürdürülebilirlik projelerine 7 ayda 42 milyon TL kaynak ayırmasıyla firmaların kurumsal karbon ayak izlerinin yüzde 25 oranında azalması sağlandı.
16.07.2024Ekonomi
Akenerji'nin 'kurumsal yönetim notu' yükseldi
Akenerji'nin 'kurumsal yönetim notu' yükseldiTürkiye'nin önde gelen enerji şirketlerinden Akenerji'nin kurumsal yönetim derecelendirme notu 0.01 puan artışla 9.57'ye yükseldi.
12.07.2024Ekonomi
Servet Yardımcı, TFF başkan adaylığından ve UEFA'daki görevlerinden çekildi
Servet Yardımcı, TFF başkan adaylığından ve UEFA'daki görevlerinden çekildiTFF Başktan adaylığı başvurusu dün uygun bulunan Servet Yardımcı bugün çekildiğini açıkladı.
11.07.2024Spor
Türk mühendislerden teknoloji ekiplerininin verimliliğini artıracak servis
Türk mühendislerden teknoloji ekiplerininin verimliliğini artıracak servisTürk girişimciler, geliştirdikleri yapay zeka destekli Parny AI isimli platformla, sosyal medya deneyimini IT olay ve nöbet yönetimi sürecine taşıdı. Yerli girişim, kısa sürede 30 kurumsal müşteriye ve 300’den fazla kullanıcıya ulaştı. Parny AI Kurucu Ortağı Berkay Özuygur platform hakkında, “DevOps Mühendisi, Kıdemli Geliştirici ve Veri Tabanı Yöneticisi gibi üç personayla eğitilmiş yapay zeka aracılığıyla DevOps ekiplerini sorunu nasıl çözebilecekleri konusunda da yönlendirebiliyor” dedi.
11.07.2024Teknoloji
Şehit Mustafa Cambaz Fotoğraf Yarışması'nın ödül töreni Demokrasi ve Özgürlükler Adası’nda gerçekleşecek
Şehit Mustafa Cambaz Fotoğraf Yarışması'nın ödül töreni Demokrasi ve Özgürlükler Adası’nda gerçekleşecek15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit düşen Yeni Şafak foto muhabiri Mustafa Cambaz adına düzenlenen Şehit Mustafa Cambaz 3'üncü Fotoğraf Yarışması'nın ödül töreni, 13 Temmuz'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla, Demokrasi ve Özgürlükler Adası’nda gerçekleşecek. Yeni Şafak gazetesi tarafından düzenlenen yarışmada, 4 temel kategoride verilecek ödüllerin yanında 2 özel ödül verilecek. 6 Mayıs günü başvuruların açıldığı yarışmaya 8 bin fotoğraf gönderildi. Jüri tarafından seçilerek kazanan fotoğraflar ise Demokrasi ve Özgürlükler Adası’nda sergilenecek.
10.07.2024Video
Şehit Mustafa Cambaz Fotoğraf Yarışması'nın ödül töreni Demokrasi ve Özgürlükler Adası’nda gerçekleşecek
Şehit Mustafa Cambaz Fotoğraf Yarışması'nın ödül töreni Demokrasi ve Özgürlükler Adası’nda gerçekleşecek15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit düşen Yeni Şafak foto muhabiri Mustafa Cambaz adına düzenlenen Şehit Mustafa Cambaz 3'üncü Fotoğraf Yarışması'nın ödül töreni, 13 Temmuz'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla, Demokrasi ve Özgürlükler Adası’nda gerçekleşecek. Yeni Şafak gazetesi tarafından düzenlenen yarışmada, 4 temel kategoride verilecek ödüllerin yanında 2 özel ödül verilecek. 6 Mayıs günü başvuruların açıldığı yarışmaya 8 bin fotoğraf gönderildi. Jüri tarafından seçilerek kazanan fotoğraflar ise Demokrasi ve Özgürlükler Adası’nda sergilenecek.
10.07.2024Kültür&Sanat

Benzer Haber Etiketleri

kurumsalTBMMküreseltrendyoltartışma

Kurumsal ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.