Limak

Limak

Son dakika LİMAK haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan LİMAK gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan LİMAK haber sayfamızda...

Limak

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 235 limak haberi bulunmuştur.
Köpekten kaçarken kamyonun çarptığı Mahra, ölümünün 2'nci yıl dönümünde mezarı başında anıldı
Köpekten kaçarken kamyonun çarptığı Mahra, ölümünün 2'nci yıl dönümünde mezarı başında anıldı Köpekten kaçarken kamyonun çarptığı Mahra, ölümünün 2'nci yıl dönümünde mezarı başında anıldı
28.03.2024 Video
Köpekten kaçarken kamyonun çarptığı Mahra, ölümünün 2'nci yıl dönümünde mezarı başında anıldı
Köpekten kaçarken kamyonun çarptığı Mahra, ölümünün 2'nci yıl dönümünde mezarı başında anıldı Köpekten kaçarken kamyonun çarptığı Mahra, ölümünün 2'nci yıl dönümünde mezarı başında anıldı
28.03.2024 Gündem
Limak, Kuveyt’te de ‘güçlü kadınlar’ için sahada
Limak, Kuveyt’te de ‘güçlü kadınlar’ için sahada İş dünyasında kadınların ekonomik olarak güçlendirilmesi amacıyla, 2022 yılında Kuveyt’in önde gelen şirketleri tarafından kurulan ve kurucuları arasında Limak İnşaat Kuveyt’in de olduğu Kuveyt Kadınları Ekonomik Güçlendirme Platformu (KWEEP) büyüyor.
12.03.2024 Ekonomi
Limak Vakfı’nın 'mühendis kızlar' projesi Suudi Arabistan’da
Limak Vakfı’nın 'mühendis kızlar' projesi Suudi Arabistan’da Limak Vakfı, sekizinci yılını geride bırakan ‘Türkiye’nin Mühendis Kızları’ projesini ülke sınırlarının dışına taşıdı. Limak Şirketler Grubu’nun yurt dışında Global Engineer Girls (GEG) adıyla sürdürdüğü projenin Suudi Arabistan ayağı başladı.
6.03.2024 Eğitim
Limak Doğu Anadolu Çimento, Ergani Çimento Fabrikası’nı devraldı
Limak Doğu Anadolu Çimento, Ergani Çimento Fabrikası’nı devraldı Limak Doğu Anadolu Çimento, Ergani Çimento Fabrikası’nı devraldığını duyurdu. Şirketten Kamu Aydınlatma Platformu’na (KAP) 1 Mart 2024 tarihinde yapılan açıklamaya göre Ergani Çimento Fabrikası’nı, 2 milyar 472 milyon TL bedel karşılığında devraldı. İlgili açıklamada, “1 Mart’ta gerçekleşen satın alma işleminde Limak Doğu Anadolu Çimento’nun mevcut kaynakları ve halka arz gelirleri kullanıldı” denildi.
1.03.2024 Ekonomi
Limak Vakfı konser gelirlerini deprem bölgesindeki 'mühendis kızların' eğitimine aktaracak
Limak Vakfı konser gelirlerini deprem bölgesindeki 'mühendis kızların' eğitimine aktaracak Limak Filarmoni Orkestrası, geleneksel yeni yıl konserleriyle İstanbul, İzmir ve Ankara’da gerçekleştirdi. Dünyaca ünlü tenorlar Murat Karahan, Rame Lahaj ve Ramon Vargas ile sahneye çıkan Limak Filarmoni’yi yedi bine yakın sanatsever izledi. Sekiz yıldır Türkiye’nin Mühendis Kızları programı ile gençlerin eğitimine destek olan Limak Vakfı, konser gelirlerini deprem bölgesindeki 'mühendis kızların' eğitimine aktaracağını duyurdu.
28.02.2024 Kültür&Sanat
Limak Filarmoni Orkestrası yılın ilk konserini İstanbul’da verdi
Limak Filarmoni Orkestrası yılın ilk konserini İstanbul’da verdi Limak Vakfı bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Limak Filarmoni Orkestrası, bu yılki geleneksel yeni yıl konserlerinin ilkini İstanbul’da gerçekleştirdi. Dünyaca ünlü tenorlar Murat Karahan, Ramon Vargas ve Rame Lahaj ile sahne alan Limak Filarmoni Orkestrası izleyicilere müzik ziyafeti sundu.
24.02.2024 Kültür&Sanat
Borsa İstanbul'da gong Limak Doğu Anadolu Çimento için çaldı
Borsa İstanbul'da gong Limak Doğu Anadolu Çimento için çaldı Limak Şirketler Grubu'nun iştiraki Limak Doğu Anadolu Çimento, bugün düzenlenen gong töreninin ardından Borsa İstanbul'da işlem görmeye başladı. Şirket, 3,3 milyon yatırımcıya ulaşarak yüksek katılımlı bir halka arza imza attı.
22.02.2024 Video
Borsa İstanbul'da gong Limak Doğu Anadolu Çimento için çaldı
Borsa İstanbul'da gong Limak Doğu Anadolu Çimento için çaldı Limak Şirketler Grubu'nun iştiraki Limak Doğu Anadolu Çimento, bugün düzenlenen gong töreninin ardından Borsa İstanbul'da işlem görmeye başladı. Şirket, 3,3 milyon yatırımcıya ulaşarak yüksek katılımlı bir halka arza imza attı.
22.02.2024 Ekonomi
Limak Doğu Anadolu Çimento’ya 4,4 katı başvuru geldi
Limak Doğu Anadolu Çimento’ya 4,4 katı başvuru geldi Çimento üreticisi Limak Şirketler Grubu'nun halka arz edeceği iştiraki Limak Doğu Anadolu Çimento'nun 14-16 Şubat tarihlerinde gerçekleşen talep toplama sürecine hedefin 4,4 katı başvuru geldiği açıklandı. Halka arzın toplam büyüklüğü 2 milyar 526 milyon TL oldu.  
19.02.2024 Ekonomi
Limak Doğu Anadolu Çimento halka arz oluyor
Limak Doğu Anadolu Çimento halka arz oluyor Çimento üreticisi Limak Şirketler Grubu’nun iştiraki Limak Doğu Anadolu Çimento halka arz oluyor. Şirketin sermaye artırımı ve ortak satışı ile yapılacak halka arzında pay başına satış fiyatı 16,20 TL olarak belirlendi. Halka arzda 14-15-16 Şubat’ta talep toplanacak.
13.02.2024 Ekonomi
Limak Doğu Anadolu Çimento halka arz oluyor
Limak Doğu Anadolu Çimento halka arz oluyor Limak Şirketler Grubu’nun iştiraki Limak Doğu Anadolu Çimento halka arz oluyor. Şirket paylarının halka arzı için Sermaye Piyasası Kurulu'ndan (SPK) onay alındı. İşlemin şubat ayı içerisinde gerçekleştirilmesi hedefleniyor.
9.02.2024 Ekonomi
Limak Filarmoni Orkestrası yeni yıl konserleri başlıyor
Limak Filarmoni Orkestrası yeni yıl konserleri başlıyor Limak Filarmoni Orkestrası, geleneksel hale gelen yeni yıl konserlerini bu yıl Şubat ayında verecek. Limak Filarmoni Orkestrası, dünyaca ünlü tenorlar Murat Karahan, Ramon Vargas ve Rame Lahaj ile İstanbul, İzmir ve Ankara’da sahne alacak.
30.01.2024 Kültür&Sanat
Anadolu Kosova İş İnsanları Derneği Başkanı Önder: Kosova ile iş birliğimiz artarak devam edecek
Anadolu Kosova İş İnsanları Derneği Başkanı Önder: Kosova ile iş birliğimiz artarak devam edecek Kosova-Türkiye Ticaret Odası verilerine göre; Kosova’nın 2023 yılı ilk 9 aylık ithalatında lider ülkenin Türkiye olduğu ifade eden Anadolu Kosova İş İnsanları Derneği Başkanı Bayram Önder, “Türkiye olarak kardeş ülke Kosova’nın yalnızca savunma ve diplomasi gibi alanlarda değil, aynı zamanda ticaret ve ekonomide de en büyük destekçi ülkesiyiz. Bu iş birliğimiz artarak devam edecek. Potansiyel, tam olarak kullanılmalı” dedi.
11.12.2023 Ekonomi
Ünlü mimar Norman Foster, Limak’ın Kuveyt’teki havalimanı projesini ziyaret etti
Ünlü mimar Norman Foster, Limak’ın Kuveyt’teki havalimanı projesini ziyaret etti Yapımını Limak İnşaat’ın üstlendiği Kuveyt Uluslararası Havalimanı Terminal 2 (T2) binasını tasarlayan dünyaca ünlü mimar Norman Robert Foster, yapımı devam eden projeyi yerinde inceledi.
6.12.2023 Kurumsal
Türk şirketi Karayipler’de havalimanı ihalesine hazırlanıyor
Türk şirketi Karayipler’de havalimanı ihalesine hazırlanıyor Limak Şirketler Grubu'nun, Karayipler’de bulunan Turks ve Caicos Adaları’nda havalimanı ihalesine girmeye hazırlandığı açıklandı. Limak, yılda 2 milyondan fazla yolcu ağırlanması beklenen Howard Hamilton Uluslararası Havalimanı için düzenlenecek ihaleye yeterlilik başvurusu yaptı.
16.11.2023 Dünya
Erdoğan Demirören Golf Cup sona erdi
Erdoğan Demirören Golf Cup sona erdi Bu yıl 5’incisi düzenlenen Erdoğan Demirören Golf Cup final mücadelelerinin ardından sona erdi.
12.11.2023 Spor
Erdoğan Demirören Golf Cup başladı
Erdoğan Demirören Golf Cup başladı Demirören Holding Kurucusu merhum Erdoğan Demirören adına bu yıl 5'incisi düzenlenen "Erdoğan Demirören Golf Cup" bugün gerçekleştirilen müsabakalarla başladı. 
11.11.2023 Video
Bakan Uraloğlu: İskenderun Limanı'nda 45 milyon 847 bin 22 ton yük elleçlendi
Bakan Uraloğlu: İskenderun Limanı'nda 45 milyon 847 bin 22 ton yük elleçlendi Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "6 Şubat-31 Ekim tarihleri arasında İskenderun Bölge Liman Başkanlığı idari liman tesislerinde toplam 45 milyon 847 bin 22 ton yük, 444 bin 199 TEU (yirmi ayak eşdeğer birimi) konteyner elleçlendi" dedi.
5.11.2023 Gündem
‘Global Engineer Girls’ Kosova’da ilk mezunlarını verdi
‘Global Engineer Girls’ Kosova’da ilk mezunlarını verdi ‘Global Engineer Girls’ (GEG) girişimi kapsamında, kadınların mühendislik alanında eşit koşullarda yer almasını sağlamak ve nitelikli kadın mühendis istihdamını artırmak amacıyla başlatılan proje Kosova’daki ilk mezunlarını verdi. Programı başarıyla tamamlayan 20 Kosovalı genç öğrenci, 100’den fazla ülkede geçerli olan sertifikalarını, başkent Priştine’de düzenlenen mezuniyet töreninde aldı.
24.10.2023 Eğitim
Limak Çimento, ‘LimakCement 3DC’ ürün lansmanını gerçekleştirdi
Limak Çimento, ‘LimakCement 3DC’ ürün lansmanını gerçekleştirdi Limak Çimento, iklim değişikliği ile mücadele yolunda 3 boyutlu beton yazıcılarında kullanıma uygun yenilikçi baskılanabilir harç serisinin ilk ürünü olan ‘LimakCement 3DC-101’ lansmanını gerçekleştirdi. Sera gazı emisyonlarının azaltımını hedefleyen inovatif çalışmalar kapsamında tasarlanmış ürünün, karbon salımı konusunda avantajlı olduğu açıklandı.
23.10.2023 Kurumsal
Limak hatay'da kuracağı ges için anlaşma sağladı
Limak hatay'da kuracağı ges için anlaşma sağladı Limak Enerji, Hatay’ın Erzin ilçesinde güneş enerji santrali (GES) kurmak için GE Vernova ve İnojen Enerji ile tedarik, kurulum ve devreye alma anlaşması imzaladı. İnşaat aşamasında bölgede yaklaşık 500 kişiye istihdam sağlayacak projenin 2024 yılı Aralık ayında tamamlanması ve tesisin toplam kurulu gücünün 140 MWp olması planlanıyor. 
17.10.2023 Kurumsal
Türkiye’nin Mühendis Kızları’nda yeni dönem başladı
Türkiye’nin Mühendis Kızları’nda yeni dönem başladı  Kadınların mühendislik alanında eşit koşullarda yer almasını sağlamak ve nitelikli kadın mühendis istihdamını artırmak amacıyla, Limak Vakfı ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı paydaşlığında yürütülen Türkiye'nin Mühendis Kızları projesinde yeni dönem başvuruları başladı. URAP 2022 – 2023 Dünya Alan Sıralaması’nda mühendislik alanında Türkiye’den listeye girmiş mühendislik fakültelerinde lisans eğitimi alan veya alacak olan tüm kadın mühendis adaylarını kapsayan projeye 25 Eylül – 16 Ekim tarihleri arasında başvuru yapılabiliyor.  
26.09.2023 Eğitim
YK Enerji’den Akbelen açıklaması: Kesime tabi, endüstriyel bir orman
YK Enerji’den Akbelen açıklaması: Kesime tabi, endüstriyel bir orman Muğla'nın Milas ilçesi İkizköy'de bulunan Akbelen ormanında Limak Holding ve IC Holding ortak iştiraki YK Enerji'nin maden çalışmaları kapsamında ağaçların kesildiği yönünde gelen tepkiler sonrası şirketten yapılan açıklamada, “Akbelen ormanı, Orman Genel Müdürlüğü tarafından yüzde 93’ü endüstriyel odun üretimi fonksiyonlu, yüzde 7’si ise odun dışı ürün olarak planlamış ve ülkemizin birçok bölgesinde de var olan kesime tabi ekonomik fonksiyonlu plantasyon (ağaçlandırma) alanı olarak tanımlanmıştır” denildi.
28.07.2023 Gündem
Limak Filarmoni Orkestrası şan ustalık eğitimi düzenliyor
Limak Filarmoni Orkestrası şan ustalık eğitimi düzenliyor Eğitim ve sanat alanlarında sosyal fayda odaklı projeler yürüten Limak Vakfı'nın kurucusu olduğu Limak Filarmoni Orkestrası, çok sesli müziği geniş kitlelere yayma hedefiyle 2017 yılında çıktığı yolculukta düzenlediği konserlerin yanı sıra Masterclass programıyla opera solistlerini usta eğitmenlerle buluşturuyor.
21.07.2023 Kültür&Sanat

Benzer Haber Etiketleri

limak çimento KONSER Limak Filarmoni Orkestrası köpek

Limak ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.