Maraton İzmir

Maraton İzmir

Son dakika maraton izmir haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan maraton izmir gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan maraton izmir haber sayfamızda...

Maraton İzmir

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 100 maraton izmir haberi bulunmuştur.
Maratonİzmir 5'inci kez koşulacak
Maratonİzmir 5'inci kez koşulacak İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin bu yıl 5'inci kez düzenlediği, Türkiye'nin en hızlı maraton parkuru olma özelliği taşıyan Uluslararası İzmir Maratonu (Maratonİzmir) yarın yapılacak. Renkli organizasyona toplam 5 bin 600 sporcu katılacak.
20.04.2024 Gündem
Maratonİzmir 100'üncü yıl onuruna koşuldu
Maratonİzmir 100'üncü yıl onuruna koşuldu İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin World Athletics paydaşlığında Road Label statüsünde 4'üncüsünü düzenlediği Uluslararası İzmir Maratonu (Maratonİzmir Avek), dünyadan ve ülkemizin dört bir yanından gelen sporcuların katılımıyla koşuldu. Cumhuriyetimizin 100'üncü yılı onuruna yarışın sloganı, "100 Yıllık Maratonu Maraton İzmir'de Kutluyoruz" olarak belirlendi. Nefes kesen maratonda birincilik kadınlarda Etiyopya, erkeklerde Kenya'ya gitti.
7.05.2023 Spor
Maraton İzmir’de yeniden rekor
Maraton İzmir’de yeniden rekor İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin 3'üncüsünü düzenlediği ve geçen yıl Etiyopyalı Tsegaye Getachew'in 2.09.35'lik derecesiyle "Türkiye'nin en hızlı parkuru" olan Maraton İzmir'den yine rekor çıktı. Bu kez Kenyalı Lanny Rutto, 2.09.27 ile rekoru 8 saniye geliştirmeyi başardı. Böylelikle Maraton İzmir'in ülkemizin en hızlı parkuru olma özelliği bir kez daha perçinlenirken, "Maraton, yeniden" sloganına uygun olarak rekor da yenilendi. Erkeklerde 2'nciliği Kenya'dan Meshack Kiprop Koech 2.11.21, 3'üncülüğü yine Kenya'dan Mathew Kemboi 2.13.03 ile elde etti.
17.04.2022 Spor
Maraton İzmir için trafik ve ulaşım önlemleri alındı
Maraton İzmir için trafik ve ulaşım önlemleri alındı İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından, "Sürdürülebilir bir dünya" temasıyla üçüncüsü düzenlenecek Uluslararası İzmir Maratonu (Maraton İzmir) nedeniyle 17 Nisan Pazar günü kentte bazı yollar trafiğe kapatılacak. Aynı gün düzenlenecek Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı nedeniyle de otobüs güzergahlarında değişiklik yapılarak önlemler alındı. 10 kilometrelik maraton sabah saat 07.20’de Atatürk Lisesi yanından, 42 kilometrelik koşu ise Kültürpark İZFAŞ binası önünden 08.00’de başlayacak. Pandemi önlemleri kapsamında dev organizasyonda koşacak kişi sayısı 5 bin ile sınırlandırıldı.
15.04.2022 Spor
Maraton İzmir dünyayı buluşturacak
Maraton İzmir dünyayı buluşturacak İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin 17 Nisan Pazar günü 3'üncüsünü düzenleyeceği Uluslararası İzmir Maratonu'nda (Maraton İzmir) 16 farklı ülkeden 125'i yabancı 500 atlet yarışacak. Aynı organizasyondaki 10 kilometre yarışında ise 4 bin kişi start çizgisine gelecek.
14.04.2022 Spor
Maraton İzmir hem maraton, hem de festival olacak
Maraton İzmir hem maraton, hem de festival olacak İzmir’de 17 Nisan Pazar günü üçüncüsü koşulacak Maraton İzmir çerçevesinde düzenlenecek Sporfest İzmir’de farklı spor branşlarını deneyimleme fırsatı sunulurken, koşular, turnuvalar, etkinlikler ve konserlerle tam bir festival havası yaratılacak. Sporfest İzmir, 14 Nisan’da başlayacak. Türkiye’nin en hızlı parkuru olan ve Dünya Atletizm Federasyonu tarafından Uluslararası Yol Yarışları Sertifikası’na (Road Race Label) layık bulunan Maraton İzmir’in üçüncüsü tam bir festival havasında geçecek. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesindeki etkinliklerde oldukça renkli görüntüler oluşacak ve tüm katılımcılar eğlenceli saatler geçirecek.
12.04.2022 Spor
Maraton İzmir’e uluslararası sertifika
Maraton İzmir’e uluslararası sertifika İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından 17 Nisan Pazar bu yıl günü üçüncüsü düzenlenecek Uluslararası İzmir Maratonu (Maraton İzmir), Dünya Atletizm Federasyonu tarafından, "Uluslararası Yol Yarışı" sertifikasına layık görülerek dünya maratonları arasındaki yerini perçinledi. 'Sıfır atık' hedefiyle koşulacak maratonun son kayıt tarihi yoğun ilgiden dolayı yarına kadar uzatıldı. Maratonun katılımcı sayısı ise rekor seviyeye ulaştı. 4 Nisan'da başlatılan Maraton İzmir Adım Adım Yardımseverlik Koşusu bağış kampanyalarına ise 7 bin 420 bağışçı şimdiden toplam 1.5 milyon TL bağışladı. Bağış kampanyaları 2 Mayıs’a kadar devam edecek.
11.04.2022 Spor
Maratonİzmir için geri sayım başladı
Maratonİzmir için geri sayım başladı İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in İzmir'i spor kentine dönüştürme hedefinin önemli adımlarından Uluslararası İzmir Maratonu Maratonİzmir'in üçüncüsü için geri sayım başladı. Uluslararası etkinlikte bu yıl da Birleşmiş Milletler'in liderlik ettiği, "Sürdürülebilirlik" temasıyla koşulacak. Festival havasında geçecek maratonun etkinlikleri 14 Nisan'da başlayacak. Koşu ise 17 Nisan Pazar günü yapılacak. Üçüncüsü düzenlenecek etkinliğin 2020'de, "Ormanİzmir" ve 2021'de de "Sürdürülebilirlik" temasıyla yapıldığını vurgulayan İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Hakan Orhunbilge, "Başkanımızın vizyonuyla oluşturulan, 'Başka Bir Tarım Mümkün', yüzülebilir İzmir Körfezi, Terra Madre, Ormanİzmir, sosyal destek hizmetleri, spor ve kültür faaliyetleri ile eşitsizliklerin giderilmesi Birleşmiş Milletler'in dünyada liderlik ettiği 17 maddenin birer parçası. İzmir, bu projeler sayesinde sadece ülkemize değil, tüm dünyaya örnek bir model yaratıyor. Maratonİzmir'in üçüncüsü bu modelin çok daha güçlü bir şekilde duyulmasını sağlarken, farkındalık gücünü de artıracak" dedi.
23.03.2022 Spor
Maraton İzmir ilk kez koşuldu
Maraton İzmir ilk kez koşuldu İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen kentin ilk uluslararası tam maratonu festival havasında gerçekleşti. Maraton İzmir'de koronavirüs salgını nedeniyle sıkı pandemi önlemleriyle yapılan 42 ve 10 kilometrelik iki koşu renkli görüntülere sahne oldu. Yaklaşık bin kişinin katıldığı koşuda 16 yaşından 65 yaşına kadar her yaştan sporcunun olduğu yarış kentte coşku yarattı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Tugay 42 kilometrelik tam maratonu tamamlarken, 10 kilometrelik yarışta koşanlar arasında İzmir Gençlik Spor İl Müdürü Murat Eskici, Göztepe Başkan Vekili Talat Papatya, İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Ersan Odaman, İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Dairesi Başkanı Hakan Orhunbilge de vardı. Genel klasman sporcuları Kültürpark'ta yapılan törende ödüllerini aldı. Törene Türkiye Atletizm Federasyonu Başkan Vekili Ali Aksu da katıldı.
4.10.2020 Spor
9 Eylül İzmir Yarı Maratonu pandemi önlemleriyle koşuldu
9 Eylül İzmir Yarı Maratonu pandemi önlemleriyle koşuldu İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin geleneksel olarak düzenlediği 9 Eylül Uluslararası İzmir Yarı Maratonu, bu yıl koronavirüs pandemisi nedeniyle pandemi önlemleriyle koşuldu. Pandemi kuralları altındaki yarışa katılan 350 sporcu İzmir'in kurtuluş coşkusuna ortak oldu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de 35001 numaralı forma ile 21 kilometre 97 metrelik parkuru koşarak tamamladı. Bu yıl 8'inci kez koşulup dünyayı sarsan küresel salgının ardından Türkiye'de düzenlenen ilk uzun yol koşusunda maske, mesafe ve hijyen kuralları titizlikle uygulandı. Dünya Sağlı Örgütü (DSÖ) ve Türkiye Atletizm Federasyonu'nun önerdiği kurallar çerçevesinde 500 kişi ile sınırlandıran yarışa 350 sporcu alındı.
6.09.2020 Spor
Milli güreşçi Taha Akgül'den İzmir ziyareti
Milli güreşçi Taha Akgül'den İzmir ziyareti Avrupa, Dünya ve Olimpiyat şampiyonu olan milli güreşçimiz Taha Akgül, 10 yıl önce çatısı altında yer aldığı İzmir Büyükşehir Belediyespor'u ziyaret etti.
30.07.2020 Spor
İzmir Büyükşehir'den kulüplere destek
İzmir Büyükşehir'den kulüplere destek Koronavirüs salgını sürecinde tüm spor kulüplerinde olduğu gibi yaşadıkları ekonomik sıkıntılar iyice ağırlaşan İzmir ekiplerine İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden destek geldi.
11.05.2020 Spor
Wings For Life iptal, Maraton İzmir 4 Ekim'de
Wings For Life iptal, Maraton İzmir 4 Ekim'de Dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle tüm ülkelerde ulusal ve uluslararası birçok lig ve şampiyona durdurulup devam eden spor organizasyonları için de seyircisiz oynama kararları verilirken İzmir'deki iki büyük koşu etkinliği de salgından etkilendi. Dünya çapında 13 ülkeyle eş zamanlı olarak 4 yıldır İzmir'in ev sahipliğinde düzenlenen Wings For Life World Run'ın 3 Mayıs'ta yapılması planlanan bu yılki koşusu iptal edildi. Omurilik felci için bilimsel araştırmalara fon sağlayan organizasyon bu yıl 5'inci kez İzmir'in ev sahipliğinde yapılacaktı.
14.03.2020 Spor
Uluslararası Olimpiyat Komitesi Asbaşkanı Erdener: Tokyo Olimpiyatları yapılacak
Uluslararası Olimpiyat Komitesi Asbaşkanı Erdener: Tokyo Olimpiyatları yapılacak İZMİR Büyükşehir Belediyesi'nin, "İzmir Spor Konferansları" adıyla ilk kez düzenlediği organizasyonun ilk konuğu olan Dünya Okçuluk Federasyonu Başkanı, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Başkanı ve Uluslararası Olimpiyat Komitesi Asbaşkanı Prof. Dr. Uğur Erdener, 2020 Tokyo Olimpiyatları'nın koronavirüs salgını nedeniyle ertelenmeyeceğini açıkladı. Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde düzenlenen konferansta Erdener, spor yöneticiliğinde kariyer planlaması, sporun değeri ve hayatımızdaki önemine ilişkin değerlendirmelerde bulunarak davetlilere önemli mesajlar verdi. İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Dairesi Başkanı Hakan Orhunbilge, TSYD İzmir Şube Başkanı Bahri Okumuş, Altınordu İcra Kurulu Başkanı Barış Orhunbilge, üniversite öğrencileri ve sporcuların izleyici olarak yer aldığı konferans öncesinde İzmir'de bu yıl ilk kez düzenlenecek Maraton İzmir sunumu gerçekleştirildi.
29.02.2020 Spor
Sidrex, ultra-maraton yüzücüsü Bengisu Avcı'ya sponsor oldu
Sidrex, ultra-maraton yüzücüsü Bengisu Avcı'ya sponsor oldu Ege Üniversitesi (EÜ) Teknoparkı'nda 2016 yılında başlayan Ar-Ge çalışmaları sonucunda ortaya çıkan ve FDA (Gıda ve İlaç Dairesi) onaylı tesiste üretilen gıda takviyesi Sidrex'in ürün lansmanı, 'Bitkilerin Dönüşüm Hikayesi ve Daha Sağlıklı Yaşam' temasıyla gerçekleştirildi. Sidrex'in, maraton yüzücüsü Bengisu Avcı'ya sponsor olduğu da 'Asla Yalnız Yüzmeyeceksin' başlığıyla düzenlenen lansmanda açıklandı. Avcı, ay sonunda beşinci kanal geçişini yapacak.
7.05.2024 Video
Sidrex, ultra-maraton yüzücüsü Bengisu Avcı'ya sponsor oldu
Sidrex, ultra-maraton yüzücüsü Bengisu Avcı'ya sponsor oldu Ege Üniversitesi (EÜ) Teknoparkı'nda 2016 yılında başlayan Ar-Ge çalışmaları sonucunda ortaya çıkan ve FDA (Gıda ve İlaç Dairesi) onaylı tesiste üretilen gıda takviyesi Sidrex'in ürün lansmanı, 'Bitkilerin Dönüşüm Hikayesi ve Daha Sağlıklı Yaşam' temasıyla gerçekleştirildi. Sidrex'in, maraton yüzücüsü Bengisu Avcı'ya sponsor olduğu da 'Asla Yalnız Yüzmeyeceksin' başlığıyla düzenlenen lansmanda açıklandı. Avcı, ay sonunda beşinci kanal geçişini yapacak.
7.05.2024 Ekonomi
Maratonİzmir'e geri sayım
Maratonİzmir'e geri sayım Türkiye'nin en hızlı maraton parkuru olma özelliği taşıyan, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl beşincisini düzenlediği Uluslararası İzmir Maratonu (Maratonİzmir) 21 Nisan Pazar günü koşulacak.
16.04.2024 Spor
Efes Antik Kenti’nde koşu heyecanı
Efes Antik Kenti’nde koşu heyecanı Bu yıl yedincisi düzenlenen Climbolic Efes Ultra Maratonu, UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Efes Antik Kenti’nde koşuldu. Arnica sponsorluğunda gerçekleşen koşuya 2 bin 767 sporsever katıldı.
12.03.2024 Spor
Altay'da eski yönetime ibra davası
Altay'da eski yönetime ibra davası Altay'da 28 Nisan 2022'de ibra tartışmalarının damga vurduğu olaylı genel kurulda çıkan arbedede darp edilen iki kulüp üyesi Erman Pektok ve Nedim Ekmekçiler, eski başkan Özgür Ekmekçioğlu ve yönetiminin mali açıdan ibrasının yeniden oylanması için siyah-beyazlı kulübe dava açıldığı ortaya çıktı. Genel kurulda Ekmekçioğlu yönetiminin ibra edilmemesini savunan üyelerin saldırıya uğradıktan sonra divan heyetinin kongrenin iptal edildiğini anons ettiğini ve salonun boşaltıldığını iddia eden iki üye, "Birçok üye yönetim kurulunun ibra edildiğini sosyal medya ve basın yoluyla öğrenmiştir. 30 Mayıs 2022 tarihinde İzmir Nöbetçi Asliye Hukuk Mahkemesi'nde geçmiş yönetim kurulunun ibrasının oy çokluğu ile kabulünün iptali talebiyle dava açılmıştır" bilgisini paylaştı.
22.02.2024 Spor
Cengiz Ünder: Fenerbahçe'yi Şampiyonlar Ligi'nde büyük kupalara karşı oynarken görmek istiyoruz
Cengiz Ünder: Fenerbahçe'yi Şampiyonlar Ligi'nde büyük kupalara karşı oynarken görmek istiyoruz Fenerbahçeli futbolcu Cengiz Ünder, "Güçlü bir kadro kalitemiz var. Her şekilde en sonuna kadar götürmek zorundayız. Bu kadro kalitesi bunu hak ediyor. Tekrardan Fenerbahçe'yi Şampiyonlar Ligi'nde büyük kupalara karşı oynarken görmek istiyoruz.  Fenerbahçe kulübü bunu hak ediyor" dedi.
29.08.2023 Spor
Tour off Anatolia Dünya Dağ Bisikleti Şampiyonası’nın 3'üncü etabı Kırşehir'de gerçekleşti
Tour off Anatolia Dünya Dağ Bisikleti Şampiyonası’nın 3'üncü etabı Kırşehir'de gerçekleşti Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından Uluslararası Bisiklet Birliği'nce (UCI) sınıflandırılan 24-27 Ağustos'ta Kayseri, Nevşehir'de düzenlenen Tour off Anatolia Dünya Dağ Bisikleti Şampiyonası’nın 3'üncü etabının startı Kırşehir’de verildi.
26.08.2023 Spor
Bakan Dönmez: Güneş enerjisinde 10 yılda 10 bin megavata ulaştık
Bakan Dönmez: Güneş enerjisinde 10 yılda 10 bin megavata ulaştık Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Son dönemde güneş enerjisinde artan yatırım ile güneşte toplam kurulu gücümüz 10 bin megavatı aştı. 10 yılda 10 bin megavata ulaştık. Bunun da büyük bir kısmı son birkaç yılda geldi. Bu da bize gösteriyor ki; önümüzdeki birkaç yıl içerisinde güneş enerjisi kapasitemiz daha da hızlanarak büyüyecek" dedi.
27.05.2023 Gündem
İzmir'de maraton günü
İzmir'de maraton günü İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin dördüncü kez organize ettiği Uluslararası İzmir Maratonu (Maratonİzmir) yarın toplam 5 bini aşkın katılımcıyla koşulacak. Startı saat 07.00'de Şair Eşref Bulvarı'ndaki eski İZFAŞ Genel Müdürlüğü binasının önünden verilecek 42 kilometrelik maratona 20 ülkeden 30 elit atlet ve Türkiye’nin dört bir yanından gelen sporcular katılacak. Türkiye'nin en hızlı maratonu olan ve World Athletics'te dünyanın en hızlı maratonları listesine giren organizasyonda daha önce 2021 yılında 2 saat 9 dakika 35 saniyelik derecesiyle ilk rekorun sahibi olan Etiyopyalı Tsegaye Getachew de bu sene yine yeni bir rekor için İzmir'e gelecek.
6.05.2023 Spor
Maratonİzmir'e geri sayım
Maratonİzmir'e geri sayım İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin cumhuriyetin kuruluşunun 100'üncü yılına denk gelen bu sene dördüncü kez organize edeceği Uluslararası İzmir Maratonu (Maratonİzmir) için geri sayım sürüyor. 7 Mayıs Pazar günü koşulacak maratona 20 ülkeden 30 elit atlet ve Türkiye’nin dört bir yanından gelen sporcular katılacak.
3.05.2023 Spor
Depremzedelere destek için koşuyor
Depremzedelere destek için koşuyor İzmir'de yaşayan Rıza Martaş (43) depremzedeler için Türkiye'nin kuzeyi Sinop'tan güneyi Hatay'a ‘destek koşusu başlattı. Toplam 1100 kilometre koşmayı hedefleyen Martaş, sosyal medya platformlarından koşusuyla ilgili paylaşımlar yaparak depremzedeler için 10 günde 50 bin TL'lik bağış topladı.
1.04.2023 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Maraton İzmir maraton izmir koşu spor

Maraton İzmir ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.