Marka

Marka

Son dakika marka haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan marka gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan marka haber sayfamızda...

Marka

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.588 marka haberi bulunmuştur.
Sahafın dünyaca ünlü moda markasına karşı 'isim' zaferi
Sahafın dünyaca ünlü moda markasına karşı 'isim' zaferiİzmir'de ikinci el kitapları 'Hermes Sahaf' adını verdiği iş yerinde satan 16 yıllık sahaf Ümit Nar (51), dünyaca ünlü Fransız lüks moda markası Hermes'e karşı verdiği isim mücadelesini kazandı. Mahkeme, Türk Patent Kurumu Yeniden İnceleme ve Değerlendirme Kurulu'nun Nar'ın 'Hermes' ismini kullanmasını engelleyen kararını iptal etti. Nar, "Uluslararası insanlık tarihine mal olmuş bir kültürel kavramın herhangi bir şirketin uhdesinde kalmamasını sağlamanın hukuki yolunu şu an açmış oluyoruz. Marka tescilini gerçekleştireceğiz" dedi.
21.07.2024Gündem
Raşit Bağzıbağlı, Downtown Yaşam ve Eğlence Merkezi'nde mağaza açtı
Raşit Bağzıbağlı, Downtown Yaşam ve Eğlence Merkezi'nde mağaza açtıAtış Şirketler Grubu'nun perakende sektöründeki franchise markalarından biri olarak Bursa'ya kazandırılan Raşit Bağzıbağlı Bursa şubesi, Downtown Eğlence Yaşam Merkezi'nde moda sevenlere kapılarını açtı. Bağzıbağlı, 1957 yılından itibaren aileden gelen modacılık geleneğini yeniliklerle birleştirerek Bursalılarla buluşturduklarını söyledi.
19.07.2024Video
Raşit Bağzıbağlı, Downtown Yaşam ve Eğlence Merkezi'nde mağaza açtı
Raşit Bağzıbağlı, Downtown Yaşam ve Eğlence Merkezi'nde mağaza açtıAtış Şirketler Grubu'nun perakende sektöründeki franchise markalarından biri olarak Bursa'ya kazandırılan Raşit Bağzıbağlı Bursa şubesi, Downtown Eğlence Yaşam Merkezi'nde moda sevenlere kapılarını açtı. Bağzıbağlı, 1957 yılından itibaren aileden gelen modacılık geleneğini yeniliklerle birleştirerek Bursalılarla buluşturduklarını söyledi.
19.07.2024Kültür&Sanat
Warner Bros. Discovery ile Hepsiburada anlaştı
Warner Bros. Discovery ile Hepsiburada anlaştıWarner Bros. Discovery ile Hepsiburada, Hepsiburada Premium üyelerine sunulan BluTV hediyesinin devam edeceğini duyurdu. Hepsiburada CEO'su Nilhan Onal Gökçetekin, "Warner Bros. Discovery ile yaptığımız anlaşma ile hem Hepsiburada Premium hem de BluTV için büyüme fırsatları yaratacağız" dedi.
18.07.2024Kültür&Sanat
Lisans mezunlarının yüzde 75,6'sı istihdamda
Lisans mezunlarının yüzde 75,6'sı istihdamdaTürkiye'de 2023 yılında lisans mezunlarının istihdam oranı yüzde 75,6, ön lisans mezunlarının istihdam oranı yüzde 67,7 oldu. Öğrenim gördüğü alan dışında bir iş yapan lisans ve ön lisans mezunlarının en çok olduğu alanlar, sosyal bilimler, gazetecilik ve enformasyon olarak gerçekleşti.
18.07.2024Eğitim
Hull City’e Türkiye’den ana sponsor desteği
Hull City’e Türkiye’den ana sponsor desteğiİngiltere Championship ekiplerinden Hull City'nin yeni ana sponsoru, forma arkası ve akademi sponsoru Safiport oldu. Yapılan anlaşma gereği 2024/25 sezonu boyunca A takım formalarının arkasında ve U8 ile U21 takımları arasındaki tüm akademi formalarının önünde sponsorun logosu yer alacak.
17.07.2024Spor
Filenin Sultanları’nın tercihleriyle hazırlanan ‘Voleyburger’ menü satışa sunuldu
Filenin Sultanları’nın tercihleriyle hazırlanan ‘Voleyburger’ menü satışa sunulduMcDonald’s Türkiye, Filenin Sultanları’nın tercihleriyle özel olarak hazırlanan “Voleyburger” menüyü tüm Türkiye’de satışa sundu. Marka ayrıca millilerin coşkusuna eşlik eden ‘Dünya Bir Yana Biz Yan Yana’ isimli reklam filmini de yayınladı.
13.07.2024Kurumsal
Bodrum'da 'pahalılık' haberlerine ortak açıklama
Bodrum'da 'pahalılık' haberlerine ortak açıklamaMuğla'da, son günlerde ulusal basın ve sosyal medyada çıkan Bodrum'da pahalılık haberlerine yönelik, bazı oda ve sivil toplum kuruluşları tarafından yapılan ortak açıklamayla, ilçede her keseye göre tatil yapılabilecek ve yemek yenebilecek tesislerin olduğuna dikkat çekildi. Açıklamada, sosyal medyadan yapılan paylaşımların karalama kampanyasına dönüştüğü vurgulandı.
12.07.2024Gündem
İBB ve Beyoğlu Belediyesi kültürel miras alanlarının korunması için iş birliği protokülü imzaladı
İBB ve Beyoğlu Belediyesi kültürel miras alanlarının korunması için iş birliği protokülü imzaladıİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve Beyoğlu Belediyesi arasında ‘İBB Miras İşbirliği Protokolü’ imzalandı. İmzalanan protokolle Beyoğlu’nun kültürel miras alanlarının korunması ve gelecek nesillere aktarılması amaçlanıyor.
12.07.2024Kültür&Sanat
Bakan Uraloğlu: Türkiye'nin yüzde 67,4’ü sosyal medya kullanıcısı
Bakan Uraloğlu: Türkiye'nin yüzde 67,4’ü sosyal medya kullanıcısıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Türkiye'nin 2024'te internette geçirdiği süreye bakıldığında günde 7 saat 6 dakika ile dünyada 19'uncu sırada yer aldığını belirterek, nüfusun yüzde 86,5'inin internet kullanıcısı, yüzde 93,8'inin mobil bağlantı sahibi ve yüzde 67,4'ünün sosyal medya kullanıcısı olduğunu bildirdi.
12.07.2024Gündem
Century 21 Trio Gayrimenkul, The House Residence projesinin tüm satış yetkilerini aldığını duyurdu
Century 21 Trio Gayrimenkul, The House Residence projesinin tüm satış yetkilerini aldığını duyurduCentury 21 Trio Gayrimenkul, Helis Yapı’nın Bodrum’a 15 kilometre yakınındaki Boğaziçi Adabükü bölgesinde inşa ettiği The House Residence projesinin tüm satış yetkilerini aldığını duyurdu.
12.07.2024Kurumsal
Servet Yardımcı, TFF başkan adaylığından ve UEFA'daki görevlerinden çekildi
Servet Yardımcı, TFF başkan adaylığından ve UEFA'daki görevlerinden çekildiTFF Başktan adaylığı başvurusu dün uygun bulunan Servet Yardımcı bugün çekildiğini açıkladı.
11.07.2024Spor
Genotek İlaç, global cilt bakım markası ISDIN’ın Türkiye’deki distribütörü oldu
Genotek İlaç, global cilt bakım markası ISDIN’ın Türkiye’deki distribütörü olduDermatoloji ve medikal estetik şirketi Genotek İlaç, cilt bakım markalarından biri olan ISDIN ile distribütörlük anlaşması imzaladı.
11.07.2024Kurumsal
Klima seçiminde dikkat edilmesi gerekenler
Klima seçiminde dikkat edilmesi gerekenlerTrendyol, mevsim normallerinin üzerine çıkan yaz sıcaklarına çözüm sunan klimaların seçiminde dikkat edilmesi gereken noktaları kullanıcılarla paylaştı. Yaşanılan şehir, klima için düşünülen odanın büyüklüğü, yaşam alanında bulunan kişi sayısı gibi detayların paylaşılmasıyla birlikte rehber, kullanıcılara ideal klima kapasitesiyle ilgili öneride bulunuyor.
11.07.2024Kurumsal
Cumhurbaşkanı Erdoğan BYD Yönetim Kurulu'nu kabul etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan BYD Yönetim Kurulu'nu kabul ettiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dünyanın en büyük elektrikli araç üreticisi Çinli BYD firması ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında Türkiye'de yatırıma yönelik imzalanan anlaşma törenine katıldı. Yapılan anlaşma çerçevesinde, BYD'nin Türkiye'de yaklaşık 1 milyar dolar yatırımla, yıllık 150 bin araç kapasiteli elektrikli ve şarj edilebilir hibrit otomobil üretim tesisi ile sürdürülebilir mobilite teknolojilerine yönelik Ar-Ge merkezi kurması öngörülüyor.
8.07.2024Politika
TÜMOSAN ve Yeşilay'dan yeni iş birliği
TÜMOSAN ve Yeşilay'dan yeni iş birliğiTraktör ve motor üreticisi TÜMOSAN, Yeşilay ile yaptığı iş birliklerine bir yenisini daha ekledi. Daha önce marka, Yeşilay ile depremzede çocuklara Benim Kulübüm Yeşilay Tırı projesinde görev almıştı. İki kurum arasındaki iş birliği 3 Temmuz'da gerçekleşen Yeşilay Münazara Turnuvası'na da taşındı. TÜMOSAN, Yeşilay'ın gerçekleştirdiği münazara finalinin sponsorlarından biri oldu.
6.07.2024Ekonomi
Vodafone, yurt dışı için 1 GB ve 3 GB paketlerini portföyüne ekledi
Vodafone, yurt dışı için 1 GB ve 3 GB paketlerini portföyüne eklediVodafone tarafından yurt dışındaki ilk iletişim ihtiyaçlarını karşılamak için tüm faturalı müşterilere ücretsiz 'Yurt Dışına Hoş Geldin Hediyesi' tanımlanıyor. Vodafone, tarifesini Türkiye’deki gibi kullanmak isteyen müşteriler için Her Şey Dahil Pasaport paketini sunarken, limitli kullanım yapmak isteyen müşteriler için de yeni Yurt Dışı 1 GB ve 3 GB paketlerini portföyüne ekledi.
5.07.2024Kurumsal
Kosova Başbakanı Kurti, Foça Belediyesi'nin ilk kadın başkanı Kosova kökenli Fıçı'yı ziyaret etti
Kosova Başbakanı Kurti, Foça Belediyesi'nin ilk kadın başkanı Kosova kökenli Fıçı'yı ziyaret ettiKosova Cumhuriyeti Başbakanı Albin Kurti, İzmir'in Foça ilçesini ziyaret etti. Ziyaretin, 151 yıllık tarihi geçmişi bulunan Foça Belediyesi'nin ilk kadın başkanı olarak seçilen Kosova kökenli Saniye Bora Fıçı'yı kutlama ve tanışma amaçlı olduğu açıklandı.
4.07.2024Politika
Satın aldığı otomobil 'change' çıktı; hem araç ve parasından hem de işinden oldu
Satın aldığı otomobil 'change' çıktı; hem araç ve parasından hem de işinden olduManisa'da, 140 bin TL'ye aldığı otomobili 'change' araç olduğu tespit edilip, ekiplerin el koyduğu Adem Atlı Ata (23), hem aracından hem de parasından oldu. Olayın ortaya çıkmasından dolayı fabrika tarafından da işine son verilen Ata, "Yeni doğan çocuğumu hastaneye götürebilmek ve ihtiyacım olduğu için tüm birikimim verip bu otomobili almıştım" dedi.
4.07.2024Video
SWOT Hospitality, Tersane İstanbul'da yeni restoran açıyor
SWOT Hospitality, Tersane İstanbul'da yeni restoran açıyorDubai ve Antalya'daki fine dining konseptinde hizmet veren SWOT Hospitality, Tersane İstanbul'da yeni restoran açmaya hazırlanıyor. Mykonos'tan Santorini'ye uzanan Yunan Mutfağı lezzetlerinden; Ortadoğu, Latin ve Pan Asya mutfağına kadar geniş bir yelpazede hizmet veren işletme, İstanbul'da benzersiz bir gastronomi deneyimi sunmayı hedefliyor.
4.07.2024Ekonomi
MediaMarkt Tech Arena deneyimini sanal ortama taşıyor
MediaMarkt Tech Arena deneyimini sanal ortama taşıyorMediaMarkt, geçen yıl hizmete açtığı Tech Arena Marmara Park AVM mağazasında sunduğu deneyimleri Metaverse’ün sanal gerçeklik dünyasına taşıyor. Dijital İkiz Projesi, tüketicilerin Tech Arena mağazasında Web 3.0 deneyimiyle sanal gezinti yaparak alışveriş yapabilmesini sağlayacak.
4.07.2024Teknoloji
Beymen'de yüzde 50'ye varan indirim başladı
Beymen'de yüzde 50'ye varan indirim başladıBeymen’in 2024 İlkbahar/Yaz sezonu ürünlerinde yüzde 50’ye varan indirim başladı.
3.07.2024Kurumsal
Fijital İşler, pazarlama dünyasında kılavuz olmayı hedefliyor
Fijital İşler, pazarlama dünyasında kılavuz olmayı hedefliyorPazarlama dünyasına yenilikçi çözüm ve yaklaşımlar sunmak amacıyla 2023 yılında kurulan Fijital İşler, dijital ve fiziksel ortamlarda sürdürülebilir pazarlama stratejileri oluşturmak isteyen markalara hizmet veriyor. Platformun Kurucusu Bengisu Akbulut, "Çevrim içi bir kütüphane olma yolunda hızla ilerliyoruz. Pazarlama dünyasının kılavuzu olacağız" dedi.
2.07.2024Kurumsal
Erdoğan: Kayseri'deki müessif olayların sebeplerinden biri muhalefetin bu zehirli söylemleridir
Erdoğan: Kayseri'deki müessif olayların sebeplerinden biri muhalefetin bu zehirli söylemleridirCumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara'nın Kızılcahamam ilçesindeki bir otelde düzenlenen 'AK Parti Yerel Yönetimler İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda konuştu.
1.07.2024Politika
Brandverse Awards’tan Tadelle ve Sarelle’ye ödül
Brandverse Awards’tan Tadelle ve Sarelle’ye ödülTadelle ve Sarelle, Brandverse Awards’ta ödül aldığını duyurdu. Tadelle, ‘Veri Analitiği’ kategorisinde Altın ödüle layık görülürken, sürme çikolata markalarından Sarelle ise, ‘Yeniden Doğan Markalar’ kategorisinde Bronz ödülün sahibi oldu. Adaylar, sosyal medya hesapları üzerinden bir yıl boyunca elde ettikleri etkileşim üzerinden değerlendirildi.
1.07.2024Kurumsal

Benzer Haber Etiketleri

markamodaperakendeTürkiyeCumhurbaşkanı Erdoğan

Marka ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.