Merdan Yanardağ

Merdan Yanardağ

Son dakika Merdan Yanardağ haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Merdan Yanardağ gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Merdan Yanardağ haber sayfamızda...

Merdan Yanardağ

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 37 merdan yanardag haberi bulunmuştur.
Gazeteci Merdan Yanardağ'a beraat
Gazeteci Merdan Yanardağ'a beraatGazeteci Merdan Yanardağ'ın, gazetede yayımlanan "Faşizm ve İslami Faşizm" konulu yazı dizisinde "Cumhurbaşkanına hakaret" suçlamasıyla yargılandığı davada beraatine karar verildi.
14.11.2023Video
Gazeteci Merdan Yanardağ'a beraat
Gazeteci Merdan Yanardağ'a beraatGazeteci Merdan Yanardağ'ın, gazetede yayımlanan "Faşizm ve İslami Faşizm" konulu yazı dizisinde "Cumhurbaşkanına hakaret" suçlamasıyla yargılandığı davada beraatine karar verildi.
14.11.2023Gündem
Merdan Yanardağ cezaevinden çıktı
Merdan Yanardağ cezaevinden çıktıTelevizyon programında yaptığı açıklamalar nedeniyle tutuklanan ve bugün yapılan duruşmada, hakkında 2 yıl 6 ay hapis cezası verilerek tahliye edilen Gazeteci Merdan Yanardağ, Silivri Cezaevi'nden çıktı. Yanardağ cezaevi çıkışı davul ve zurnayla karşılandı.
4.10.2023Gündem
TBMM Genel Kurulu toplandı
TBMM Genel Kurulu toplandıTBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Bekir Bozdağ başkanlığında toplandı.
4.10.2023Politika
Gazeteci Merdan Yanardağ'a 2 yıl 6 ay hapis cezası ve tahliye
Gazeteci Merdan Yanardağ'a 2 yıl 6 ay hapis cezası ve tahliyeTelevizyon programında yaptığı açıklamalar nedeniyle tutuklanarak "Terör örgütü propagandası yapma" ve "Suçu ve suçluyu övme" suçlarından 10 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle yargılanan gazeteci Merdan Yanardağ hakkında ilk duruşmada karar çıktı. Mahkeme, Yanardağ'ı basın yayın yoluyla "Terör örgütü propagandası yapmak" suçundan 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırarak tahliyesine karar verdi. Mahkeme Başkanı, Yanardağ'ın konuşmasının bir kısmının seyrinden çıkarak Abdullah Öcalan'ın siyasetinin övüldüğü yönünde bir değerlendirme yaptıklarını ifade etti.
4.10.2023Gündem
Savcı, Yanardağ'a 7,5 yıla kadar hapis istedi
Savcı, Yanardağ'a 7,5 yıla kadar hapis istediTelevizyon programında yaptığı açıklamalar nedeniyle tutuklanarak "Terör örgütü propagandası yapma" ve "Suçu ve suçluyu övme" suçlarından yargılanan Merdan Yanardağ hakim karşısına çıktı.
4.10.2023Gündem
Gazeteci Merdan Yanardağ savunmasını yaptı
Gazeteci Merdan Yanardağ savunmasını yaptıTelevizyon programında yaptığı açıklamalar nedeniyle tutuklanarak "Terör örgütü propagandası yapma" ve "Suçu ve suçluyu övme" suçlarından 10 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle yargılanan Merdan Yanardağ savunmasını yaptı. 38 yıllık gazeteci olduğunu ve bağımsız medyaya gözdağı verilmek için yargılandığını belirten Yanardağ, "Öyle bir montaj yapılmış ki önü arkası yok. Bağlamından kopartılmış 62 saniye izleyip beni tutukladınız" diyerek beraatini ve tahliyesini talep etti. .
4.10.2023Gündem
Gazeteci Merdan Yanardağ hakim karşısında
Gazeteci Merdan Yanardağ hakim karşısındaGazeteci Merdan Yanardağ, bir televizyon programında yaptığı açıklamalar nedeniyle tutuklanmasının ardından bugün ilk kez hakim karşısına çıktı. Duruşma öncesi Çağlayan'da bulunan İstanbul Adalet Sarayı önünde konuşan CHP Genel Başkanı Adayı Özgür Özel, "Merdan Yanardağ, iddia edilen suçtan suçlu bulunsa dahi bir gün bile cezaevinde yatmayacakken 100 gündür cezaevinde. Birazdan onun adalete kavuşması için davasını takip edeceğiz. Elbette bugün onu buradan alıp gideceğiz" dedi.
4.10.2023Gündem
Özgür Özel'den Marmara Cezaevi'nde ziyaretler
Özgür Özel'den Marmara Cezaevi'nde ziyaretlerCHP Grup Başkanı ve Genel Başkan Adayı Özgür Özel, Silivri'de bulunan Marmara Cezaevi'nde Osman Kavala, Can Atalay, Tayfun Kahraman, Ali Hakan Altınay ve Merdan Yanardağ'ı ziyaret etti.
20.09.2023Politika
Kılıçdaroğlu: Bu aydınlardan birisi de Merdan Yanardağ, buradan sevgilerimi ve saygılarımı gönderiyorum
Kılıçdaroğlu: Bu aydınlardan birisi de Merdan Yanardağ, buradan sevgilerimi ve saygılarımı gönderiyorumCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Mücadelenin koçbaşlığını bu ülkenin aydınları, gençleri ve kadınları yapacak. Bu aydınlardan birisi de Merdan Yanardağ. Dolayısıyla buradan sevgilerimi ve saygılarımı gönderiyorum" dedi.
17.09.2023Politika
Merdan Yanardağ hakkında "Cumhurbaşkanına hakaret"ten 8 yıl 2 ay hapis cezası istendi
Merdan Yanardağ hakkında "Cumhurbaşkanına hakaret"ten 8 yıl 2 ay hapis cezası istendiBir gazetede yayımlanan yazı dizisi nedeniyle "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan yargılanan gazeteci Merdan Yanardağ hakkında savcı mütalaasını açıkladı. Savcı, Yanardağ'ın 8 yıl 2 aya kadar hapisle cezalandırılmasını talep etti.
18.07.2023Gündem
Gazeteci Merdan Yanardağ hakkındaki iddianame kabul edildi
Gazeteci Merdan Yanardağ hakkındaki iddianame kabul edildiTelevizyon programında yaptığı açıklamalar nedeniyle tutuklanan Merdan Yanardağ hakkında "Terör örgütü propagandası yapma" ve "Suçu ve suçluyu övme" suçlarından 10 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle düzenlenen iddianame kabul edildi. Tutukluluk halinin devamına karar verilen Yanardağ, ilk kez 4 Ekim'de hakim karşısına çıkacak.
14.07.2023Gündem
CHP'li Günaydın: Yargı görevlilerini Can Atalay'ı bir an evvel serbest bırakmaya çağırıyoruz
CHP'li Günaydın: Yargı görevlilerini Can Atalay'ı bir an evvel serbest bırakmaya çağırıyoruzCHP Grup Başkan Vekili Gökhan Günaydın, "Türkiye'nin yargı alanındaki tüm görevlilerini, bir başka erk olan yasamaya saygılı davranmaya, Can Atalay'ı bir an evvel serbest bırakmaya ve TBMM yasama faaliyetlerine katılmasını sağlamaya çağırıyoruz" dedi.
12.07.2023Politika
Gazeteci Merdan Yanardağ'a 10 yıl 6 aya kadar hapis istemi
Gazeteci Merdan Yanardağ'a 10 yıl 6 aya kadar hapis istemiTelevizyon programında yaptığı açıklamalar nedeniyle tutuklanan Merdan Yanardağ hakkındaki soruşturma tamamlandı. Yanardağ hakkında "Terör örgütü propagandası yapma" ve "Suçu ve suçluyu övme" suçlarından 10 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle iddianame düzenlendi.
11.07.2023Gündem
Kılıçdaroğlu: AB ayrı NATO ayrı
Kılıçdaroğlu: AB ayrı NATO ayrıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Avrupa Birliği (AB) ayrı, NATO ayrı. Yalan üzerine dış politika oluşturuyorsunuz. Demokrasinin yolu, AB'nin yolu Can Atalay, Osman Kavala, Merdan Yanardağ, Mücella Yapıcı, Tayfun Kahraman, Hakan Altınay bunlardan geçiyor. Sen bunları serbest bırakacak mısın? AB’nin yolu Selahattin Demirtaş’tan, Emine Şenyaşar’dan, 'tweet attı' diye gözaltına alınan gencecik çocuklardan geçiyor" dedi.
11.07.2023Politika
RTÜK'ten, Tele 1'e 'Merdan Yanardağ' cezası
RTÜK'ten, Tele 1'e 'Merdan Yanardağ' cezasıRadyo ve Televizyon Üst Kurulu'nca (RTÜK), gazeteci Merdan Yanardağ'ın canlı yayındaki sözleri nedeniyle Tele 1 kanalına en üst sınırdan idari para ve 7 gün yayın durdurma cezası verildi.
6.07.2023Gündem
Merdan Yanardağ'ın tutukluluğuna itiraza ret
Merdan Yanardağ'ın tutukluluğuna itiraza retTelevizyon programında yaptığı açıklamalar nedeniyle "Terör örgütü propagandası yapmak" suçundan tutuklanan Merdan Yanardağ'ın tutukluluğuna yapılan itiraz reddedildi.
5.07.2023Gündem
TBMM Genel Kurulu'nda, İsveç'te Kur'an-ı Kerim yakılmasına tepki
TBMM Genel Kurulu'nda, İsveç'te Kur'an-ı Kerim yakılmasına tepkiTBMM Genel Kurulu'nda, siyasi partilerin grup temsilcileri İsveç'te Kur'an-ı Kerim'in yakılmasına tepki gösterdi.
4.07.2023Gündem
Bahçeli: Türk milleti İsveç'in NATO'ya girişine sıcak bakmıyor
Bahçeli: Türk milleti İsveç'in NATO'ya girişine sıcak bakmıyorMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İsveç'in NATO'ya üyelik süreciyle ilgili, "Türkiye'nin iadesini talep ettiği PKK'lı ve FETÖ'cü hainler henüz teslim edilmemiştir. Kur'an-ı Kerim'in yakılmasına izin verilmesi de bir başka skandal olarak karşımızdadır. Türk milleti İsveç'in şu hal ve görünümüyle NATO'ya girişine sıcak ve sempatik bakmamaktadır" dedi.
4.07.2023Gündem
CHP'li Öztrak: Tanju Bey, yürümekle vakit harcayacağına Bolu'nun sorunlarını çözsün
CHP'li Öztrak: Tanju Bey, yürümekle vakit harcayacağına Bolu'nun sorunlarını çözsünCHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın 'Değişim ve Adalet' çağrısıyla CHP Genel Merkezi'ne yürümesine ilişkin, "Bilinen bir söz vardır; yollar yürümekle aşınmaz, ateş olsa cürmü kadar yer yakar. Bolu'nun dünya kadar sorunu var. Tanju Bey, yürümekle vakit harcayacağına Bolu'nun sorunlarını çözsün" dedi.
3.07.2023Politika
Merdan Yanardağ'ın avukatlarından tutukluluğa itiraz
Merdan Yanardağ'ın avukatlarından tutukluluğa itirazTelevizyon programında yaptığı açıklamalar nedeniyle "Terör örgütü propagandası yapmak" suçundan tutuklanan Merdan Yanardağ'ın avukatları, tutukluluğuna itirazda bulunarak tahliyesini talep ettiler.
3.07.2023Gündem
Bahçeli: Siyasi istikrarın devamında yarar vardır
Bahçeli: Siyasi istikrarın devamında yarar vardırMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 14 ve 28 Mayıs seçimlerinin geride kaldığını hatırlatarak, "Millet iradesi kendini ortaya koymuş ve Türkiye'yi kalıcı bir Cumhurbaşkanlığı Sistemi içerisinde istikrara kavuşturmuştur. Siyasi istikrarın devamında yarar vardır" dedi.
28.06.2023Politika
Gazeteci Merdan Yanardağ tutuklandı
Gazeteci Merdan Yanardağ tutuklandıTelevizyon programında yaptığı açıklamalar nedeniyle hakkında soruşturma başlatılan gazeteci Merdan Yanardağ,  'Terör örgütü propagandası yapmak' suçundan tutuklandı.
27.06.2023Video
Gazeteci Merdan Yanardağ tutuklandı
Gazeteci Merdan Yanardağ tutuklandıTelevizyon programında yaptığı açıklamalar nedeniyle hakkında soruşturma başlatılan gazeteci Merdan Yanardağ,  'Terör örgütü propagandası yapmak' suçundan tutuklandı.
28.06.2023Gündem
Gazeteci Merdan Yanardağ'a tutuklama talebi
Gazeteci Merdan Yanardağ'a tutuklama talebiTelevizyon programında yaptığı açıklamalar nedeniyle hakkında soruşturma başlatılan gazeteci Merdan Yanardağ'ın tutuklanması talep edildi.
27.06.2023Video

Benzer Haber Etiketleri

Merdan YanardağGazeteciGazeteci Merdan Yanardağcezachp

Merdan Yanardağ ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.