Metin Gürcan

Metin Gürcan

Son dakika Metin Gürcan haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Metin Gürcan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Metin Gürcan haber sayfamızda...

Metin Gürcan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 34 metin gurcan haberi bulunmuştur.
DEVA Partili Metin Gürcan'a 5 yıl hapis
DEVA Partili Metin Gürcan'a 5 yıl hapis Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi kurucu üyesi Metin Gürcan, 'devletin güvenliği ve siyasal yararları bakımından niteliği itibarıyla gizli kalması gereken bilgileri temin etmek' suçundan 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
15.06.2023 Politika
DEVA Partisi kurucu üyesi Gürcan'ın yargılandığı dava, 15 Haziran'a erteledi
DEVA Partisi kurucu üyesi Gürcan'ın yargılandığı dava, 15 Haziran'a erteledi Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) kurucu üyesi Metin Gürcan'ın 'casusluk' suçundan yargılandığı dava, 15 Haziran'a erteledi.
9.03.2023 Gündem
Hablemitoğlu suikastı davasında 6 sanığın tahliye talebine ret
Hablemitoğlu suikastı davasında 6 sanığın tahliye talebine ret Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu'nun öldürülmesiyle ilgili, aralarında FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen'in de bulunduğu 10 sanığın yargılandığı davada 6 sanığın tutukluluk hallerinin devamına karar verildi.
24.02.2023 Gündem
DEVA Parti'li Metin Gürcan'a müebbet ve 35 yıla kadar hapis istemi
DEVA Parti'li Metin Gürcan'a müebbet ve 35 yıla kadar hapis istemi Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi kurucu üyesi Metin Gürcan'ın 'casusluk' suçundan yargılandığı davada savcı, mütalaasını açıklayarak müebbet ve 35 yıla kadar hapis talep etti.
29.11.2022 Gündem
DEVA Partili Metin Gürcan, 2'nci kez tahliye edildi
DEVA Partili Metin Gürcan, 2'nci kez tahliye edildi DEVA Partisi kurucu üyesi Metin Gürcan, 'siyasal ve askeri casusluk' suçundan müebbet ve 35 yıla kadar hapis cezası talebiyle yargılandığı davada 2'nci kez tahliye oldu.
15.06.2022 Gündem
DEVA Parti'li Metin Gürcan, tutuklandı
DEVA Parti'li Metin Gürcan, tutuklandı Ankara'da 'siyasal ve askeri casusluk' suçundan müebbet ve 35 yıla kadar hapis cezası talebiyle yargılandığı davada tahliye edildikten sonra başsavcılığın itirazı üzerine hakkında tutuklama kararı verilen Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi kurucu üyesi Metin Gürcan hakkındaki tutuklama kararı Ankara 27'nci Ağır Ceza Mahkemesinde yüzüne okunduktan sonra cezaevine gönderildi.
13.05.2022 Gündem
DEVA Parti'li Metin Gürcan, gözaltına alındı
DEVA Parti'li Metin Gürcan, gözaltına alındı Ankara'da, 'siyasal ve askeri casusluk' suçundan müebbet ve 35 yıla kadar hapis cezası talebiyle yargılandığı davada tahliye edildikten sonra başsavcılığın itirazı üzerine hakkında tutuklama kararı verilen, Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi kurucu üyesi Metin Gürcan, polis ekiplerince gözaltına alındı.
13.05.2022 Gündem
DEVA Parti'li Metin Gürcan'a yeniden tutuklama kararı
DEVA Parti'li Metin Gürcan'a yeniden tutuklama kararı Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi kurucu üyesi Metin Gürcan'ın 'siyasal ve askeri casusluk' suçundan müebbet ve 35 yıla kadar hapis cezası talebiyle yargılandığı davada tahliye edilmesi kararına itirazı kabul edildi. Ankara 27’nci Ağır Ceza Mahkemesince Gürcan hakkında tutuklama kararı verildi.
12.05.2022 Gündem
DEVA Parti'li Metin Gürcan tahliye edildi
DEVA Parti'li Metin Gürcan tahliye edildi Ankara'da, 'siyasal ve askeri casusluk' soruşturması kapsamında tutuklanan, DEVA Partisi kurucu üyesi Metin Gürcan, müebbet ve 35 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı davada, adli kontrolle tahliye edildi.
11.05.2022 Gündem
Metin Gürcan davasında 'kapalılık' kararı
Metin Gürcan davasında 'kapalılık' kararı Ankara 26’ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün görülen davada, kimlik tespiti ve iddianamenin okunmasının ardından söz verilen DEVA Partili Metin Gürcan, savunmasını yaptı. Gürcan, suçlamaları kabul etmeyip tutuksuz yargılanma talebinde bulundu. Avukatlarının beyanlarının ardından ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, 'suçun mahiyeti', 'istenen cezaların üst sınırı' ve 'kaçma şüphesi' nedeniyle 'gelinen aşamada adli kontrol şartının yetersiz kalacağı' gerekçesiyle sanık Metin Gürcan'ın tutukluluk halinin devamını kararlaştırdı.
30.03.2022 Gündem
DEVA Parti'li Gürcan hakkındaki iddianame kabul edildi
DEVA Parti'li Gürcan hakkındaki iddianame kabul edildi Ankara'da, 'siyasal ve askeri casusluk' soruşturması kapsamında tutuklanan DEVA Partisi kurucu üyesi Metin Gürcan hakkındaki iddianame eksiklikler giderildikten sonra ikinci kez mahkemeye gönderilerek, kabul edildi. Gürcan'ın, müebbet ve 35 yıla kadar hapsi istendi.
16.02.2022 Gündem
DEVA Parti'li Gürcan hakkında 20 yıl hapis istemiyle iddianame
DEVA Parti'li Gürcan hakkında 20 yıl hapis istemiyle iddianame Ankara'da, 'siyasal ve askeri casusluk' suçundan tutuklanan DEVA Partisi kurucu üyesi Metin Gürcan hakkında yürütülen soruşturma tamamlanarak, iddianame düzenlendi. İddianamede, Gürcan'ın yabancı devlet görevlileriyle paylaştığı tespit edilen bilgilerin, devletin güvenliği ile iç veya dış siyasal yararları bakımından niteliği itibarıyla gizli kalması gereken bilgiler olduğu belirtilerek, 20 yıla kadar hapis talep edildi.
6.01.2022 Politika
Ali Babacan: Metin Gürcan'ın yanında olacağız
Ali Babacan: Metin Gürcan'ın yanında olacağız Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin kurucu üyesi Metin Gürcan'ın 'siyasal ve askeri casusluk' suçundan tutuklanmasıyla ilgili, "Metin Gürcan hakkında isnat edilen suçlamanın yasal unsurlarının oluşmadığı çok açıktır. Yasada tanımlandığı şekliyle bir suç oluştuğuna dair somut bir delil ortaya konulamamıştır. Bundan sonraki adli süreç içerisinde de arkadaşımızın yanında olacağız" dedi.
1.12.2021 Politika
Metin Gürcan'ın diplomatlarla buluşma fotoğrafları dosyaya girdi
Metin Gürcan'ın diplomatlarla buluşma fotoğrafları dosyaya girdi Anakara'da 'Siyasal ve askeri casusluk' suçundan tutuklanan DEVA Partisi kurucu üyesi Metin Gürcan’ın, İtalyan ve İspanyol diplomatlarla buluşması ve içinde para olduğu belirtilen zarfı alırken güvenlik kamerasına yansıyan görüntüleri dosyaya girdi.
30.11.2021 Gündem
DEVA Partili Gürcan tutuklandı
DEVA Partili Gürcan tutuklandı İstanbul'da 'siyasal ve askeri casusluk' suçundan gözaltına alınan Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) kurucu üyesi Metin Gürcan, çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza mahkemesince tutuklanarak cezaevine gönderildi. Gürcan'ın Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi'ndeki ifadesinde, "Bu görüşmelerde, Türkiye ve Orta Doğu üzerine hazırladığım ülkelerdeki haftalık gelişmeleri içeren çizelge ve analizleri paylaştım. Ancak casusluk iddialarını kesinlikle kabul etmiyorum. Hiçbir diplomatla gizlilik derecelerinde resmi bilgi ve belgeyi paylaşmadım." ifadelerini kullandı.
29.11.2021 Politika
DEVA Parti'li Gürcan'ın sorgusu sürüyor
DEVA Parti'li Gürcan'ın sorgusu sürüyor İstanbul'da 'siyasal ve askeri casusluk' suçundan gözaltına alınan Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) kurucu üyesi Metin Gürcan'ın Ankara'da Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde sorgusu sürüyor.
27.11.2021 Gündem
DEVA Parti'li Gürcan'a 'siyasal ve askeri casusluk' gözaltısı
DEVA Parti'li Gürcan'a 'siyasal ve askeri casusluk' gözaltısı Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) kurucu üyesi Metin Gürcan, 'siyasal ve askeri casusluk' suçundan İstanbul'daki evinde gözaltına alındı.
26.11.2021 Politika
Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri'nin adayları açıklandı
Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri'nin adayları açıklandı Türkiye'nin en uzun soluklu ödülü, 25’inci Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri’nin bu seneki adayları belli oldu. Adaylar düzenlenen törenle katılımcılara ve basın mensuplarına açıklandı. Afife Tiyatro Ödülleri Jüri Başkanı Prof. Dr. Merih Tangün, "İstanbul’da geçtiğimiz sezon içinde ilk kez sahnelenen ve 10 kez oynayan 233 tane oyun demek. Diğer sezonlardan gelen, devam eden oyunları saymıyorum. Türk tiyatrosu harika işler yapıyor. Hepinize çok teşekkür ederiz."dedi.
25.09.2023 Kültür&Sanat
Bakan Yardımcısı Gürcan: 2023'te esnaf ve sanatkarlara 131,7 milyar lira kredi kullandırılmıştır
Bakan Yardımcısı Gürcan: 2023'te esnaf ve sanatkarlara 131,7 milyar lira kredi kullandırılmıştır Kırşehir'de 18-24 Eylül tarihleri arasında kutlanacak olan 36'ncı Ahilik Haftası programı çeşitli etkinliklerle başladı. Açılışta konuşan Ticaret Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan, "İşletme Kredisi üst limiti 500 bin liraya, Yatırım kredisi üst limiti ise 1 milyon 500 bin liraya yükseltilmiştir. 2002 yılından günümüze esnaf ve sanatkarlara kullandırılan faiz indirimli kredi tutarı 416 milyar lirayı aşmıştır. 31 Ağustos tarihi itibariyle 2023 yılı içinde esnaf ve sanatkarlara 131,7 milyar lira tutarında kredi kullandırılmıştır" dedi.
18.09.2023 Gündem
Gençler Zirve 23’te buluştu
Gençler Zirve 23’te buluştu  Bu sene ikincisi organize edilen ve binlerce öğrenciyi bir araya getiren Zirve 23, bugün başladı. Zirvede öğrencilerle bir araya gelen TOGG CEO’su Gürcan Karakaş, "Cesaret dediğimiz konu bizi her zaman hayatımızda bir sonraki adıma, bir sonraki seviyeye, ufkumuzu açmaya ve başarılara götürmüştür. Cesaretin sonucu, gördüğünüz akıllı cihaz." dedi.
15.10.2022 Gündem
Gençler Zirve 23’te buluştu
Gençler Zirve 23’te buluştu  BU sene ikincisi organize edilen ve binlerce öğrenciyi bir araya getiren Zirve 23, bugün başladı. Zirvede öğrencilerle bir araya gelen TOGG CEO’su Gürcan Karakaş, "Cesaret dediğimiz konu bizi her zaman hayatımızda bir sonraki adıma, bir sonraki seviyeye, ufkumuzu açmaya ve başarılara götürmüştür. Cesaretin sonucu, gördüğünüz akıllı cihaz." dedi.
15.10.2022 Video
Zirve 23, gençlerle buluşuyor
Zirve 23, gençlerle buluşuyor 23 Yetenek Derneği tarafından bu yıl ikincisi organize edilen Zirve 23, 2 bini aşkın üniversite öğrencisinin katılımıyla 15 Ekim’de gerçekleşecek. ‘İzleme, İzini Bırak’ sloganıyla düzenlenen zirvede gençler, alanlarında etkili olan liderlerin başarı öykülerini dinleme fırsatı bulacak.
14.10.2022 Ekonomi
Türk Telekom'da yeni dönem yönetim kurulu üyeleri belirlendi
Türk Telekom'da yeni dönem yönetim kurulu üyeleri belirlendi Türk Telekom’un 31 Mart’ta yapılan Olağan Genel Kurulu’nda yeni dönem yönetim kurulu üyeleri belirlenirken, 4 milyar 954 milyon 565 bin TL temettü dağıtılacağı açıklandı.
31.03.2022 Kurumsal
Ölümlü kazada, armatörün kuzeni tutuklandı
Ölümlü kazada, armatörün kuzeni tutuklandı Antalya'da, Buğra Yorulmaz'ın öldüğü trafik kazasında, armatör Bilal Kadayıfçıoğlu'nun da bulunduğu otomobili kullanan kuzeni Metin Kadayıfçıoğlu, tutuklandı.
15.03.2021 Gündem
Armatör Kadayıfçıoğlu'nun karıştığı kazada 1 kişi öldü, 5 kişi yaralandı
Armatör Kadayıfçıoğlu'nun karıştığı kazada 1 kişi öldü, 5 kişi yaralandı Antalya'da iki otomobilin çarpıştığı kazada 1 kişi öldü, armatör Bilal Kadayıfçıoğlu ve kuzeni Metin Kadayıfçıoğlu'nun da aralarında bulunduğu 5 kişi ise yaralandı.
14.03.2021 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Metin Gürcan DEVA Partisi dava tahliye Zirve 23

Metin Gürcan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.