Milli Yas

Milli Yas

Son dakika milli yas haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan milli yas gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan milli yas haber sayfamızda...

Milli Yas

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.310 milli yas haberi bulunmuştur.
İletişim Başkanı Fahrettin Altun: Hakikat geçiştirilemez"
İletişim Başkanı Fahrettin Altun: Hakikat geçiştirilemez" İletişim Başkanı Fahrettin Altun, 'Bâb-ı Âli Okulu: 21. Yüzyılda Dezenformasyon Tehdidi ve İletişim Stratejileri' programına katıldı. Programda konuşan Altun, "Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi’nin vefatı sonrası yapılan dezenformasyonlarda gördük. Sizlerin de bildiği üzere, İran Cumhurbaşkanı’nın vefatı üzerine, daha önce görevde olan başka ülke liderlerinin vefatında yapıldığı gibi bir günlük yas ilan ettik. Bunun akabinde, bazı medya organlarında İran Cumhurbaşkanının vefatı için milli yas ilan edilirken 6 Şubat depreminde milli yas ilan edilmediğine ilişkin yalan haber dolaşıma sokuldu. Dezenformasyonla Mücadele Merkezimizin, iddianın dezenformasyon olduğunu, 6 Şubat depremlerinde 7 gün milli yas ilan edildiği yönündeki bilgilendirmesini ana haber spikeri ile paylaştı ve o da yalan haberini düzeltti. Düzeltmek zorunda kaldı. Fakat özür dilemedi. Geçiştirdi. Halbuki hakikat geçiştirilmez" dedi.
24.05.2024 Politika
Milli yas nedeniyle bayraklar yarıya indirildi
Milli yas nedeniyle bayraklar yarıya indirildi İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ve beraberindeki heyetin hayatını kaybettiği helikopter kazası sonrası Türkiye'de ilan edilen milli yas nedeniyle bayraklar yarıya indirildi.
21.05.2024 Video
Milli yas nedeniyle bayraklar yarıya indirildi
Milli yas nedeniyle bayraklar yarıya indirildi İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ve beraberindeki heyetin hayatını kaybettiği helikopter kazası sonrası Türkiye'de ilan edilen milli yas nedeniyle bayraklar yarıya indirildi.
21.05.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Mevcut anayasanın yeni Türkiye'yi taşıması mümkün değildir
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Mevcut anayasanın yeni Türkiye'yi taşıması mümkün değildir Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Gelinen aşamada şunu çok net görebiliyoruz, mevcut anayasanın yeni Türkiye’yi taşıması mümkün değildir. Muhalif, muvafık fark etmeksizin 85 milyon olarak yeni yüzyılda, yeni anayasa ülküsünü gerçeğe dönüştürmemiz gerektiğine inanıyorum" dedi.
20.05.2024 Politika
Rusya Başkonsolosluğu’nda bayraklar yarıya indirildi
Rusya Başkonsolosluğu’nda bayraklar yarıya indirildi Rusya'nın başkenti Moskova'da konser salonuna düzenlenen terör saldırısında hayatını kaybedenler için 24 Mart’ta bir günlük ‘Milli Yas’ ilan edildi. Milli yas nedeniyle Rusya'nın İstanbul Başkonsolosluğu bayrakları yarıya indirdi.
24.03.2024 Gündem
Rusya Başkonsolosluğu’nda bayraklar yarıya indirildi
Rusya Başkonsolosluğu’nda bayraklar yarıya indirildi Rusya’nın başkenti Moskova'da konser salonuna düzenlenen terör saldırısında hayatını kaybedenler için 24 Mart’ta bir günlük ‘Milli Yas’ ilan edildi. Milli yas nedeniyle Rusya'nın İstanbul Başkonsolosluğu bayrakları yarıya indirdi.
24.03.2024 Video
Özel: Mitingimizi iptal ettik, şehitlerimizin yasını tutacağız
Özel: Mitingimizi iptal ettik, şehitlerimizin yasını tutacağız CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Tandoğan Meydanı'nda yarın yapılması planlanan 'Anayasa Mitingi'ne ilişkin, "Katılım göstereceğini söyleyen siyasi partilere, arkadaşlarımız ayrı ayrı ulaştı. Bu konudaki düşüncemizi aktardık. Kendilerinin uygun görüşlerini alarak mitingimizi iptal ettik. Şehitlerimizin yasını tutacağız" dedi.
13.01.2024 Politika
CHP: PKK terör örgütünü ve terörist saldırılarını lanetliyoruz
CHP: PKK terör örgütünü ve terörist saldırılarını lanetliyoruz CHP'de Genel Başkan Özgür Özel başkanlığında toplanan Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısının ardından bildiri yayımlandı. Bildiride, "PKK terör örgütünü ve terörist saldırılarını lanetliyoruz. Terör örgütleri asla amaçlarına ulaşamayacaktır" denildi.
13.01.2024 Politika
Özgür Özel: İktidarın peşinden koşturan anlayışla ortaklaşmadık
Özgür Özel: İktidarın peşinden koşturan anlayışla ortaklaşmadık CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Artık hiçbir evladımız şehit olmasın diye, kimse şehitlerimiz üzerinden siyaset yapmasın diye, anneler gözyaşı dökmesin diye sizin istediğiniz A4'ler üzerinde imzalar koyup, iktidarın peşinden koşturup, terör belasını bu topraklardan silmek yerine bir sonraki şehit cenazesine kadar unutan anlayışla ortaklaşmadık. Bundan sonra da ortaklaşmayacağız" dedi.
26.12.2023 Politika
Suat Kılıç: Yeniden Refah için öncelik kendi adaylarını çıkartmaktır
Suat Kılıç: Yeniden Refah için öncelik kendi adaylarını çıkartmaktır YENİDEN Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, "Yeniden Refah Partisi için öncelik kendi adaylarını çıkarmak, kendi adayları ve bayrağıyla yarışmak, oy oranlarını sandığa yansıtmaktır" dedi.
26.12.2023 Politika
İYİ Partili Zorlu: Teröristlerle poz veren vekiller, Türk milletinin temsilcisi olamaz
İYİ Partili Zorlu: Teröristlerle poz veren vekiller, Türk milletinin temsilcisi olamaz İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, "Hiçbir modern demokraside bir siyasi parti, parlamentoda o ülkenin terör örgütü listesine aldığı ve halen büyük mücadeleler verdiği bir örgütü övemez, özendiremez, örgüt elebaşına özgürlük talep edemez. PKK'nın konuşlandığı dağlarda teröristlerle el ele, diz dize pozlar veren vekiller ise Türk milletinin Gazi Meclis'teki temsilci olamazlar" dedi.
25.12.2023 Politika
Özgür Özel: Terör örgütü kınanmaz, lanetlenir
Özgür Özel: Terör örgütü kınanmaz, lanetlenir CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde 12 askerin şehit olması ardından TBMM'de ortak bildiriye CHP'nin imza atmamasıyla ilgili, "CHP, sorumluluğu olan ve sorumluluğu gereği Meclis'i bilgilendirmeyen Adalet ve Kalkınma Partisi ile bir A4 kağıdı üzerinde ortaklaşıp da onların yaptıkları bütün eksiklikleri, bütün kusurları meşrulaştırmaya itiraz etmiştir. Kendi bildirgesini yayınlamıştır. İki bildirge yan yana konulduğunda bir bildirgede büyük ihtimalle gözden kaçmıştır; ama terörü kınamaktadırlar. Oysa böyle bir terör örgütü kınanmaz, lanetlenir" dedi.
25.12.2023 Politika
İyi Parti'den 'milli yas' çağrısı
İyi Parti'den 'milli yas' çağrısı İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, Pençe- Kilit Harekatı bölgesinde 12 askerin şehit olmasının ardından milli yas çağrısında bulundu.
23.12.2023 Politika
Galatasaray Yönetimi, Anıtkabir'i ziyaret etti
Galatasaray Yönetimi, Anıtkabir'i ziyaret etti Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek ve beraberindeki heyet, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebedi istirahatgahı Anıtkabir'i ziyaret etti.
21.10.2023 Spor
Gazze'de hastaneye yapılan saldırıda hayatını kaybedenler için 3 gün milli yas ilan edildi
Gazze'de hastaneye yapılan saldırıda hayatını kaybedenler için 3 gün milli yas ilan edildi İsrail'in Gazze'de bulunan El Ehli Arab Hastanesi'ne yönelik bombalı saldırısında aralarında kadın ve çocuklarında bulunduğu 500'den fazla sivil hayatını kaybetti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yayımlanan kararname ile Türkiye'de 3 günlük Milli Yas ilan edildi.
18.10.2023 Gündem
AK Parti'li Zengin: Filistin için 3 günlük milli yas ilan edilecek
AK Parti'li Zengin: Filistin için 3 günlük milli yas ilan edilecek AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, Filistin'de hayatını kaybedenler için Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile 3 gün milli yas ilan edileceğini belirtti.
18.10.2023 Politika
Dışişleri Bakanlığı'ndan Kongo'ya taziye mesajı
Dışişleri Bakanlığı'ndan Kongo'ya taziye mesajı Dışişleri Bakanlığı, Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde meydana gelen sel felaketi hakkında taziye mesajı yayınladı.
9.05.2023 Politika
Trabzonspor-Basel maçı biletleri satışa çıkıyor
Trabzonspor-Basel maçı biletleri satışa çıkıyor UEFA Konferans Ligi play-off turunda oynanacak Trabzonspor-Basel maçı biletleri bugün saat 15.00'te satışa sunulacak. Depremzedeler yararına tüm gelirlerin bağışlanacağı maçın biletleri tüm takımlara ait passolig kartlarıyla alınabilecek.
13.02.2023 Spor
Bakan Çavuşoğlu: 19 ülkeden daha ekipler 24 saat içinde ülkemizde olacak
Bakan Çavuşoğlu: 19 ülkeden daha ekipler 24 saat içinde ülkemizde olacak Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "95 ülke ve 16 uluslararası kuruluştan yardım teklifi aldık. 56 ülkeden 6 bin 479 personel sahada. 19 ülkeden daha ekipler 24 saat içinde ülkemizde olacaklar" dedi.
9.02.2023 Gündem
Deprem felaketinde dördüncü gün; zamanla yarış sürüyor
Deprem felaketinde dördüncü gün; zamanla yarış sürüyor Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan merkezli, 10 ili etkileyen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay tarafından yapılan güncel açıklamaya göre 17 bin 674 kişi hayatını kaybetti, 72 bin 879 kişi ise yaralandı. Felaketin dördüncü gününde ekiplerin arama kurtarma çalışmaları devam ederken, enkaz başlarında vatandaşların umutlu bekleyişi de sürüyor.
9.02.2023 Gündem
TFF, liglerin 1'er hafta kaydırıldığını açıkladı
TFF, liglerin 1'er hafta kaydırıldığını açıkladı Türkiye Futbol Federasyonu, tüm liglerde futbol karşılaşmalarının 1 hafta kaydırıldığını açıkladı.  10, 11, 12 ve 13 Şubat'ta oynanması planlanan Süper Lig, 1. Lig, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig karşılaşmaları 17, 18, 19 ve 20 Şubat tarihlerine ertelendi. Dün oynanması gereken Ümraniyespor - Adana Demirspor, Giresunspor - Kayserispor ve Fenerbahçe - Konyaspor maçları ise takip eden hafta içinde 21, 22 ve 23 Şubat tarihlerinde oynanacak. Süper Lig'in 24 ve 25'inci hafta müsabakaları ile 1'inci Lig'in 27'nci hafta müsabakalarının planlamaları ise daha sonra yeniden yapılacak.
7.02.2023 Spor
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Depremin yaşandığı 10 ilde OHAL ilan ettik
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Depremin yaşandığı 10 ilde OHAL ilan ettik Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Depremin yaşandığı 10 ilimizi genel hayata etkili afet bölgesi olarak ilan ediyoruz. Arama- kurtarma faaliyetlerini ve sonrasındaki çalışmaların süratle yürütülebilmesini temin için Anayasa'nın 119'uncu maddesinin bize verdiği yetkiye dayanarak olağanüstü hal (OHAL) ilan etme kararı aldık. Deprem yaşanan 10 ilimizi kapsayacak ve 3 ay sürecek bu kararla ilgili Cumhurbaşkanlığı ve Meclis süreçlerini hızla tamamlayacağız" dedi.
8.02.2023 Gündem
İstanbul'da bayraklar yarıya indirildi
İstanbul'da bayraklar yarıya indirildi Kahramanmaraş Pazarcık ve Elbistan depremlerinin nedeniyle milli yas ilan edilmesinin ardından İstanbul'da bayraklar yarıya indirildi.
7.02.2023 Gündem
Spor camiası deprem için seferber oldu
Spor camiası deprem için seferber oldu Türkiye, Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerle sarsıldı. Ülkede milli yas ilan edildi. İkinci bir açıklamaya kadar tüm spor faaliyetleri durdurulurken, spor camiası da depreme kayıtsız kalmayarak depremzedelere ulaştırılmak üzere nakdi yardım kampanyaları başlattı.
6.02.2023 Spor
TFF’den depremzedeler için yardım kampanyası
TFF’den depremzedeler için yardım kampanyası Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi olan ve 10 ili etkileyen 7.7 şiddetindeki depremden etkilenen depremzedeler için yardım kampanyası başlatıldığını açıkladı.
6.02.2023 Spor

Benzer Haber Etiketleri

milli yas deprem bayrak Özgür Özel iran

Milli Yas ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.