Mülteci

Mülteci

Son dakika mülteci haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan mülteci gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan mülteci haber sayfamızda...

Mülteci

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.117 multeci haberi bulunmuştur.
İLKE Vakfı’nın hazırladığı ‘Eğitim İzleme Raporu 2023’ ve ‘Okul Öncesi Eğitim Raporu' yayımlandı
İLKE Vakfı’nın hazırladığı ‘Eğitim İzleme Raporu 2023’ ve ‘Okul Öncesi Eğitim Raporu' yayımlandı İLKE Vakfı EPAM tarafından hazırlanan Eğitim İzleme Raporu 2023 ve Okul Öncesi Eğitim raporu yayımlandı. Okul Öncesi Eğitim raporunda, okul öncesi eğitimin tarihsel gelişimi, kriz durumlarında okul öncesi eğitim, alanın etkin aktörleri, göçmen çocukların eğitime katılımı gibi birçok konu analiz edildi. Raporun editörü Doç. Dr. İsa Kaya, “Raporumuzu Türkiye’nin bütününü etkileyen, özellikle pandemi ve deprem bağlamında son 20 yıldaki gelişmeler ışığında hazırlamaya çalıştık. Rapora birbirinden değerli yaklaşık 10 üniversiteden 12-13 akademisyenin katkısı oldu. Raporumuzda sahadaki temel problemler, dünyayla karşılaştırılması, tarihsel gelişimi gibi konulara yer verdik” diye konuştu.
13.06.2024 Kurumsal
Hamzabeyli Sınır Kapısı'nda TIR park kapasitesi, 1350 araca çıkarıldı
Hamzabeyli Sınır Kapısı'nda TIR park kapasitesi, 1350 araca çıkarıldı Edirne'den Bulgaristan'a açılan ve TIR'ların uzun kuyruklar oluşturduğu Hamzabeyli Sınır Kapısı'nda 600 araçlık yeni park yapılarak araç park kapasitesi, 1350'ye çıkarıldı.
13.06.2024 Video
Dışişleri, İsrail'in Nuseyrat Mülteci Kampı'na saldırısını lanetledi
Dışişleri, İsrail'in Nuseyrat Mülteci Kampı'na saldırısını lanetledi Dışişleri Bakanlığı, İsrail'in Gazze'deki Nuseyrat Mülteci Kampı'na düzenlediği saldırıyı lanetledi.
9.06.2024 Politika
Bulgaristan Başbakanı Glavçev: Düzensiz göçle mücadele konusunda Türkiye'ye ne kadar teşekkür etsek azdır
Bulgaristan Başbakanı Glavçev: Düzensiz göçle mücadele konusunda Türkiye'ye ne kadar teşekkür etsek azdır Kırklareli'nin Dereköy Sınır Kapısı'nda Türk heyeti ile toplantıda bir araya gelen Bulgaristan Başbakanı Dimitar Borisov Glavçev, "Düzensiz göçle mücadele konusunda Türkiye'ye ne kadar teşekkür etsek azdır" dedi.
3.06.2024 Gündem
Beyoğlu Belediye Başkanı Güney’den Filistin paylaşımı: Tüm insanlığı harekete geçmeye çağırıyorum
Beyoğlu Belediye Başkanı Güney’den Filistin paylaşımı: Tüm insanlığı harekete geçmeye çağırıyorum Beyoğlu Belediye Başkanı İnan Güney, İsrail’in Filistin'e karşı gerçekleştirdiği saldırılara ilişkin sosyal medya hesabından paylaşım yaptı. Güney, paylaşımında, “Yüzyıllardır, farklı köken ve inançlardan binlerce insanımızın barış ve huzur içinde yaşadığı İstanbul ve onun kalbi Beyoğlu’ndan tüm dünyaya, tüm yetkililere, tüm insanlığa bu vahşeti durdurmak için ses vermeye, harekete geçmeye çağırıyorum” dedi.
30.05.2024 Yerel Haberler
Bakan Tunç: Hukukun üstünlüğü yargı süreçlerinin tarafsız olmasını zorunlu kılar
Bakan Tunç: Hukukun üstünlüğü yargı süreçlerinin tarafsız olmasını zorunlu kılar Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Hukukun üstünlüğü herkesin kanun önünde eşit olmasını ve hukukun keyfi uygulamalara karşı bir koruma sağlamasını ifade eder. Bu ilke yargı süreçlerinin tarafsız ve objektif olmasını zorunlu kılar" dedi.
30.05.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye, bölücü örgütün 'Teröristan' kurmasına asla izin vermeyecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye, bölücü örgütün 'Teröristan' kurmasına asla izin vermeyecek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir'de düzenlenen EFES-2024 Tatbikatı'nda, "Terör örgütünün halk oylaması bahanesiyle ülkemizin ve Suriye'nin toprak bütünlüğüne yönelik mütecaviz eylemlerini yakından takip ediyoruz. Daha önce de bu konudaki politikamızı çok net ortaya koyduk. Türkiye, güney sınırlarının hemen ötesinde Suriye'nin ve Irak'ın kuzeyinde bölücü örgütün bir 'Teröristan' kurmasına asla izin vermeyecektir" dedi.
30.05.2024 Politika
Filistin'in Ankara Büyükelçisi Mustafa: İsrail'in hedefi Gazze'yi yaşanmayacak yere çevirmek
Filistin'in Ankara Büyükelçisi Mustafa: İsrail'in hedefi Gazze'yi yaşanmayacak yere çevirmek Filistin'in Ankara Büyükelçisi Faed Mustafa, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarda 36 bin şehit verdiklerini, 10 bin kişinin kaybolduğunu belirterek, "Aynı zamanda Batı Şeria'daki insanları Ürdün'e göç ettirmeye çalışmakta. Ve bizim insanlarımız ve halkımızın duruşu ve azmiyle, 1948'i tekrar yaşamamak için, onlar yerinde kaldıkça Gazze'yi yaşanmayacak bir yere çevirmek" dedi.
29.05.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sahiplenilen hayvanlar kısırlaştırılacak, aşılanacak, çip takılacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sahiplenilen hayvanlar kısırlaştırılacak, aşılanacak, çip takılacak Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Hazırlıkları devam eden kanun teklifiyle köpek bakımevi olmayan yerlerde, hemen bakımevleri kurulacak. Sahipsiz hayvanlar bu bakımevlerinde tutulacak. Ayrıca sahiplenilmeleri için kampanyalar yapılacak. Sahiplenilen hayvanlar kısırlaştırılacak, aşılanacak ve çip takılarak sahibine teslim edilecek, bundan sonra da çok sıkı takip edilecek. Biz istiyoruz ki, barınaklara alınan tüm hayvanlar sahiplenilsin" dedi.
29.05.2024 Politika
Filistin Kızılayı: İsrail’in saldırıları sonucunda 1 çalışanımız öldü
Filistin Kızılayı: İsrail’in saldırıları sonucunda 1 çalışanımız öldü Filistin Kızılayı (PRCS) İsrail'in bir kampa saldırısı sonucunda bir sağlık çalışanının hayatını kaybettiğini duyurdu.
29.05.2024 Dünya
Bakan Fidan: Artık 150'ye yakın ülke Filistin'i devlet olarak tanıyor
Bakan Fidan: Artık 150'ye yakın ülke Filistin'i devlet olarak tanıyor Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, "Artık 150'ye yakın ülke Filistin'i devlet olarak tanıyor. Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde bu tanıma hala kabul edilmiş değil, tek bir ülkeden dolayı. Ama bu, tanıyan ülkelerin Filistin'le devlet ilişkisi kurmasının önünde engel değil. Her tanıyan ülke Filistin'le devlet ilişkisi tıpkı Türkiye'nin yaptığı gibi kurabilir" dedi.
28.05.2024 Politika
YÖK Başkanı Özvar: Katliamlara karşı çıktığı için işini kaybeden akademisyenlere kapımız açıktır
YÖK Başkanı Özvar: Katliamlara karşı çıktığı için işini kaybeden akademisyenlere kapımız açıktır Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar, "Buradan YÖK Başkanı olarak siz kıymetli basın mensupları vasıtasıyla, Batılı üniversitelerden Gazze'deki katliamlara sırf karşı çıktıkları için işini kaybeden bilim insanlarına ve öğrencilere sesleniyorum. Batılı akademisyen ve bilim insanlarına Türk üniversitelerinin kapıları açıktır. Buyurun, ülkemize gelin" dedi.
27.05.2024 Gündem
Erdoğan: Yapıcı ve uzlaşmacı tavrımızı koruyacağız
Erdoğan: Yapıcı ve uzlaşmacı tavrımızı koruyacağız Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Recep Tayyip Erdoğan Demokrasi ve Özgürlükler Adası’nda düzenlenen 'Türkiye Yüzyılı Anayasası - Sivil Anayasa, Güçlü Türkiye Sempozyumu'nda konuştu. Erdoğan, "Çerçevesini darbecilerin çizdiği dili sorunlu, dili mutabakattan ziyade elitlerin uzlaşını yansıtan mevcut Anayasamızla yola devam edemeyiz." dedi.
27.05.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye'ye güvenen hiç kimse pişman olmadı
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye'ye güvenen hiç kimse pişman olmadı Albaraka İslami finans zirvesinde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Son 21 yılda Türk ekonomisine tarihi başarılar yaşatmış bir hükümet olarak katılım finans alanında ülkemizi hak ettiği yere getireceğiz. Özellikle Asya, Avrupa ve Afrika'nın tam kalbinde yer alan İstanbul'u küresel finans ve katılım finans merkezlerinden biri yapacağız. Burada bulunan kardeşlerimiz çok iyi biliyor ki Türkiye'ye güvenen hiç kimse pişman olmadı. Kazandırarak kazanmayı amaçlayan hiçbir müteşebbis, ülkemize yatırım yaptığı için sonradan nedamet duymadı. Bundan sonra da kazan kazan temelinde iş birliklerimizi ilerleteceğiz. Türkiye'nin ekonomisine, üretimine, istihdamına, ihracatına, finans sektörüne katkı sağlamayı amaçlayan her türlü girişime destek vereceğiz" dedi.
24.05.2024 Politika
DMM’den yabancı uyruklu hastaların tedavi giderlerine ilişkin açıklama
DMM’den yabancı uyruklu hastaların tedavi giderlerine ilişkin açıklama İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi'nden yapılan açıklamada, "Bazı sosyal medya hesaplarından paylaşılan, 'Yabancı uyruklu ayakta tedavi olan hastaların sağlık hizmeti, ilaç, tıbbi cihaz, ortez-protez ve diğer malzemelerin giderleri Sağlık Bakanlığı’nca ödenecek.' iddiası doğru değildir" denildi.
11.05.2024 Gündem
Bakan Tunç: UCM'nin dava açmaması İsrail'i cesaretlendirmekedir
Bakan Tunç: UCM'nin dava açmaması İsrail'i cesaretlendirmekedir Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Uluslararası Ceza Mahkemesi'nin (UCM) Filistin’de işlenen insanlık suçları karşısında soruşturmayı tamamlayarak dava açmamasının Gazze’deki dramın giderek artmasına, çocuk katliamının devamına neden olduğunu belirtti. Tunç, "Davanın gecikmesi İsrailli saldırganları cesaretlendirmekte, uluslararası hukuka olan güveni ortadan kaldırmakta, UCM’yi etkisizleştirmektedir" dedi.
4.05.2024 Politika
Erdoğan: Amerikan üniversitelerinde profesörler 'katliam dursun' dedikleri için linç ediliyor
Erdoğan: Amerikan üniversitelerinde profesörler 'katliam dursun' dedikleri için linç ediliyor Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ''Bazı prestijli Amerikan üniversitelerinde aralarında anti Siyonist Yahudilerin de olduğu vicdanlı öğrenciler ve akademisyenler katliama tepki gösteriyor. Bu insanlar ‘Gazze’de katliam dursun’ dedikleri için şiddete, zulme, eziyete hatta işkenceye maruz kalıyor. Sırf Filistin’e destek verdikleri için rektörler, profesörler işten atılıyor linç ediliyor. Ancak söz konusu Türkiye olunca başımıza demokrasi havarisi kesilenlerin hiçbirinin bu hadiseler karşısında gıkı dahi çıkmıyor" dedi.
2.05.2024 Politika
Memur-Sen Taksim Meydanı’na çelenk bıraktı
Memur-Sen Taksim Meydanı’na çelenk bıraktı Memur-Sen, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla Taksim Meydanı'ndaki Cumhuriyet Anıtı'na çelenk bıraktı. Memur-Sen İstanbul İl Başkanı Cesur Öztürk, “Türkiye’nin ve dünyanın tüm emekçilerinin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma bayramını kutluyoruz. Kapitalizme karşı yaşasın emek mücadelemiz” dedi.
1.05.2024 Gündem
Mansur Yavaş: Türkiye göçmenler için kalış ülkesi haline gelmiştir
Mansur Yavaş: Türkiye göçmenler için kalış ülkesi haline gelmiştir Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, "Türkiye artık sadece göçmenler için bir geçiş ülkesi olmaktan çıkıp, bir kalış ülkesi haline gelmiştir. Bunun yarattığı toplumsal huzursuzluk, demografik baskı, sosyo-kültürel ve ekonomik çatışmalar, mevcut durumun sürdürülemez olduğunu açıkça ortaya koymaktadır" dedi.
25.04.2024 Politika
Mansur Yavaş, Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier ile görüştü
Mansur Yavaş, Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier ile görüştü Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Türkiye'ye resmi ziyaret gerçekleştiren Almanya Federal Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier ile bir araya geldi.
24.04.2024 Politika
Sığınmacılara ait 5 iş yerini mühürleyen Başkan Köksal: Mültecileri buradan göndereceğiz
Sığınmacılara ait 5 iş yerini mühürleyen Başkan Köksal: Mültecileri buradan göndereceğiz Afyonkarahisar Belediyesi kent genelinde iş yeri açma ve çalışma ruhsatı bulunmadığı gerekçesiyle sığınmacılara ait 5 iş yerini mühürledi. İşlemlere bizzat katılan Belediye Başkanı CHP'li Burcu Köksal, "Seçmenlerinize söz verdik, bu memleketten amasız, fakatsız, lakinsiz onları göndereceğimizi söyledik, Suriyelileri" dedi.
20.04.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türk demokrasisi bu seçim sürecinin en büyük galibidir
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türk demokrasisi bu seçim sürecinin en büyük galibidir Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "31 Mart seçimleri son 22 yıldaki '18'inci demokrasi bayramı' olarak siyasi tarihimize geçmiştir. 31 Mart seçimlerinin ilk kazananı sandıktır, sandığın namusu ve iftiharıdır. Rüştünü, gücünü ve yetkinliğini tartışmasız bir şekilde tekrar ispat eden Türk demokrasisi bu seçim sürecinin en büyük galibidir. Bunu ülkemiz, milletimiz ve gelecek kuşaklar adına kıymetli bir kazanım olarak görüyorum" dedi.
16.04.2024 Politika
Özgür Özel, TRT Genel Müdürü Sobacı ile görüştü
Özgür Özel, TRT Genel Müdürü Sobacı ile görüştü CHP Genel Başkanı Özgür Özel, TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı ile telefonda görüşerek, Gazze'de İsrail'in saldırısına uğrayan TRT çalışanları hakkında bilgi aldı.
12.04.2024 Politika
Özgür Özel: İsrail'in gazetecileri hedef almasını lanetliyorum
Özgür Özel: İsrail'in gazetecileri hedef almasını lanetliyorum CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İsrail'in Gazze'de gazetecileri hedef alan saldırısını lanetlediğini açıkladı.
12.04.2024 Politika
Ekvador ile Meksika arasında ‘Başkan Yardımcısı’ krizi
Ekvador ile Meksika arasında ‘Başkan Yardımcısı’ krizi Ekvador polisi, dün gece Meksika Büyükelçiliği’ne baskın yaparak elçilikte kalan Eski Ekvador Devlet Başkanı Yardımcısı Jorge Glas Espinel’i gözaltına aldı. Meksika Devlet Başkanı Andres Lopez Obrador, Meksika ve Ekvador diplomatik ilişkilerinin askıya alındığını duyurdu.
6.04.2024 Dünya

Benzer Haber Etiketleri

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN türkiye göçmen Bakan Tunç konuşuyor

Mülteci ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.