Olağanüstü

Olağanüstü

Son dakika olağanüstü haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan olağanüstü gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan olağanüstü haber sayfamızda...

Olağanüstü

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.781 olaganustu haberi bulunmuştur.
Bakan Tunç: Bir daha hiç darbe olmasın diye daha köklü reformlara adım atmamız lazım
Bakan Tunç: Bir daha hiç darbe olmasın diye daha köklü reformlara adım atmamız lazımAdalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına başladığımız şu dönemde 'Bir daha hiç darbe olmasın, bu ülkede milli iradenin önü hiç kesilmesin' diye daha köklü reformlara adım atmamız lazım. Bunun için de 184 değişiklik geçiren artık yamalı bohçaya dönüşen bir anayasa yerine milletin temsilcileri tarafından Mecliste hazırlanan, tüm toplum kesimlerinin görüşlerinin alındığı, temel hak ve özgürlükleri öne alan, devletin görevlerini net bir şekilde ortaya koyan, demokratik, sivil, katılımcı bir anayasayla inşallah ‘Türkiye Yüzyılı’nı inşa etmemiz lazım" dedi.
13.07.2024Politika
Servet Yardımcı, TFF başkan adaylığından ve UEFA'daki görevlerinden çekildi
Servet Yardımcı, TFF başkan adaylığından ve UEFA'daki görevlerinden çekildiTFF Başktan adaylığı başvurusu dün uygun bulunan Servet Yardımcı bugün çekildiğini açıkladı.
11.07.2024Spor
Prof. Dr. Durkaya: Batı Karadeniz’de çok alışık olmadığımız hortum olayları görülmeye başlandı
Prof. Dr. Durkaya: Batı Karadeniz’de çok alışık olmadığımız hortum olayları görülmeye başlandıBartın, Karabük ve Zonguldak ormanlarında 2023 yılının kasım ayından 2024’ün haziran ayına kadarki 8 aylık dönemde yaşanan hortumlar sebebiyle binlerce ağaç devrildi. Bartın Üniversitesi’nden (BARÜ) Prof. Dr. Ali Durkaya, “2023 yılı sonu ve 2024 mayıs ve haziran aylarında bölgemizde çok dikkat çekici değişiklikler var. Bu aylarda bölgemizde rekor sıcaklıklar kaydedildi. Buna bağlı olarak da deniz suyu sıcaklıklarında rekor sıcaklıklar tespit edildi. Bölgemizde daha önceden çok alışık olmadığımız hortum olayları görülmeye başlandı. Bu küresel iklim değişikliği sürecinde bunun artarak devam edeceği şu anda tahmin edilebilir” dedi.
11.07.2024Video
Ali Fatinoğlu'ndan 3 büyüklere ekonomik çıkmazdan kurtuluş reçetesi
Ali Fatinoğlu'ndan 3 büyüklere ekonomik çıkmazdan kurtuluş reçetesiGalatasaray Kulübü eski başkan adaylarından Ali Fatinoğlu, "Türkiye'nin bu popülerliğini devam ettirebilmemiz için Türkiye'deki 3 büyük kulübün futboldaki başarılarının devam etmesi lazım. Bu üç kulübün başarı gösterebilmesi için de ciddi bir bütçelere yani parası olması lazım" dedi.
10.07.2024Spor
AFAD Başkanı Memiş: İkazlara uyun, sudan geçmeye çalışmayın
AFAD Başkanı Memiş: İkazlara uyun, sudan geçmeye çalışmayınAFAD Başkanı Okay Memiş, sel ve su baskınlarının yaşandığı, bir çobanın ise kaybolduğu Erzurum'a geldi. Vatandaşların dere yatağından uzak durup, sudan geçmemeleri uyarısında bulunan Memiş, “Bazen bütün ikazlarımıza rağmen vatandaş suyun debisini gördüğü halde 'karşıdan karşıya geçerim' zannediyor. 15 santimin üzerindeki sert su akışında debide insanın ayağı yerden kesiliyor. 35 santimin yüksekliğinden fazla ani debide araçların tekerleri yerden kesiliyor. Biz diyoruz ki bu şeylere dikkat edin ve ne olursunuz, zorlamayın. Birçok vefat bazen göz göre göre oluyor.” dedi.
10.07.2024Gündem
Boluspor'a kongrede şirketleşme yetkisi verildi
Boluspor'a kongrede şirketleşme yetkisi verildiBoluspor'un Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’nda tek adayla seçime giren Savaş Abak, delegelerin oylarıyla tekrar başkan seçildi. Kongrede başkan Abak ve yönetim kuruluna kulübün şirketleşmesi için yetki verildi.
9.07.2024Spor
Cumhurbaşkanı Erdoğan BYD Yönetim Kurulu'nu kabul etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan BYD Yönetim Kurulu'nu kabul ettiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dünyanın en büyük elektrikli araç üreticisi Çinli BYD firması ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında Türkiye'de yatırıma yönelik imzalanan anlaşma törenine katıldı. Yapılan anlaşma çerçevesinde, BYD'nin Türkiye'de yaklaşık 1 milyar dolar yatırımla, yıllık 150 bin araç kapasiteli elektrikli ve şarj edilebilir hibrit otomobil üretim tesisi ile sürdürülebilir mobilite teknolojilerine yönelik Ar-Ge merkezi kurması öngörülüyor.
8.07.2024Politika
İBB Spor Kulübü 24 sporcusuyla olimpiyat yolcusu
İBB Spor Kulübü 24 sporcusuyla olimpiyat yolcusuPARİS'te düzenlenecek olan 2024 Yaz Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları'na, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Spor Kulübü, 24 sporcusu ile katılacak. Sporcularla bir araya gelen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "İstanbul iki kıtayı, insanlığı kültürleri, medeniyetleri birleştiren, doğu ve batıyı bir araya getiren, Avrupa’yı taçlandıran bir kent. Bence İstanbul ve Türkiye Avrupa’nın bir parçası ama aynı zamanda İstanbul Avrupa’nın merkezi bir kent olarak olimpiyatla buluştuğunda sadece İstanbul bundan taçlanmayacak, olimpiyat oyunları da İstanbul’da olimpiyatları yaparak taçlanmış olacak." dedi.
8.07.2024Gündem
Kurtulmuş: Güçlü Türkiye, güçlü toplum anlayışıyla önümüzdeki döneme çok daha güçlü giriyoruz
Kurtulmuş: Güçlü Türkiye, güçlü toplum anlayışıyla önümüzdeki döneme çok daha güçlü giriyoruzTBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Türkiye olarak dünyanın en zor bölgesinde yaşadıklarını belirterek, “Dünyanın bütün çatışma ve birtakım gerilim alanlarının ortak noktasında Türkiye var. Bu dönem Türkiye için aynı zamanda büyük bir fırsatı da ortaya koymaktadır. Güçlü Türkiye, güçlü toplum anlayışıyla önümüzdeki döneme çok daha güçlü bir şekilde giriyoruz. Türkiye olarak karşımıza çıkan birtakım tehditlerden yılarak ve birtakım gelişmelerden çekilip geri adım atarak değil, önümüzdeki fırsatları değerlendirerek yolumuza devam edeceğiz."
8.07.2024Politika
Galatasaray'da Başkan Dursun Özbek ve yönetimine Florya için yetki verildi
Galatasaray'da Başkan Dursun Özbek ve yönetimine Florya için yetki verildiGalatasaray Başkanı Dursun Özbek ve yönetimine, Florya arazisinin değerlendirilmesi ve Galatasaray Adası’nın yeni imar planına göre restore edilmesi konularında yetki verildi.
6.07.2024Spor
Dursun Özbek: Ben bir Galatasaraylı olarak bu prangadan çıkmak istiyorum
Dursun Özbek: Ben bir Galatasaraylı olarak bu prangadan çıkmak istiyorumGalatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, "UEFA devamlı tepemizde. Negatif öz sermaye durumundayız şu anda. Bunu düzeltin diyorlar bize. Yapamazsak büyük ihtimalle cezaya muhatap olacağız. Bunu düzeltmenin yolu da alacağımız hasılat paylaşımı modelinde alacağımız avanstan geçiyor. Biz öyle bir kültürden geliyoruz ki esareti, pranga altında olmayı hiçbir zaman kabul etmemiş bir neslin insanıyız. Ben bir Galatasaraylı olarak bu prangadan çıkmak istiyorum" dedi.
6.07.2024Spor
Sinan Ateş davası sanığı polis: İsmini bilmiyorum, yakalaması olduğunu nereden bileyim
Sinan Ateş davası sanığı polis: İsmini bilmiyorum, yakalaması olduğunu nereden bileyimEski Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan Ateş'in öldürülmesine ilişkin 22 sanığın yargılandığı davada tutuklu 22 sanığın yargılanmasına devam edildi. Tetikçi Eray Özyağcı'yı Ankara'ya getiren özel harekat polislerinden sanık Murat Can Çolak, Özyağcı'yı tanımadığını öne sürdü. Ayşe Ateş'in avukatı Süleyman Bülbül'ün, "Araması olan birisini şerefli Türk polisi nasıl taşır?" sorusu üzerine sanık Çolak, "Ben adamın ismini bilmiyorum, yakalaması olduğunu nereden bileyim?" cevabını verdi.
2.07.2024Gündem
Bursa'da ormanlara girişler, 1 Ekim'e kadar yasaklandı
Bursa'da ormanlara girişler, 1 Ekim'e kadar yasaklandıBursa Valiliği, kentte ormanlara girişlerin 3 ay süreyle yasaklandığını duyurdu. Açıklamada mesire alanlarında mangal yakmak ile orman çevresinden ve içinden geçen yollarda mola vermenin, piknik yapmanın, mangal, semaver ve ateş yakmanın yasaklandığı da belirtildi.
2.07.2024Gündem
Karayipler’e doğru yaklaşan Beryl Kasırgası için 4’üncü seviye kasırga alarmı verildi
Karayipler’e doğru yaklaşan Beryl Kasırgası için 4’üncü seviye kasırga alarmı verildiABD Ulusal Kasırga Merkezi (NHC), Atlantik Okyanusu'nda kategori 4 seviyesinde olan Beryl Kasırgası'nın Karayipler'e doğru ilerlediğini açıkladı. Açıklamada, "Beryl'in saatte maksimum 209 kilometre hızlı rüzgarla son derece tehlikeli bir kategori olan 4 . seviye kasırgaya dönüştüğünü tespit ettik. Windward Adaları'nda Pazartesi sabahı erken saatlerden itibaren tehlikeli rüzgarlar ve fırtına dalgası bekleniyor" denildi.
1.07.2024Dünya
2024 Avrupa Genç Takımlar Satranç Şampiyonası sona erdi
2024 Avrupa Genç Takımlar Satranç Şampiyonası sona erdiAvrupa Satranç Birliği'nin (ECU), Yunanistan'ın Rodos Adası'nda düzenlediği şampiyona bugün sona erdi. 20 Haziran'da başlayan organizasyonda Türkiye, 12 yaş kızlar kategorisinde şampiyon ve 12 yaş genel kategoride ikinci oldu.
28.06.2024Spor
İYİ Parti'nin kurucularından Sevin Çağlayan, partisinden istifa etti
İYİ Parti'nin kurucularından Sevin Çağlayan, partisinden istifa ettiİYİ Parti Kurucular Kurulu ve Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Sevin Çağlayan, "İYİ Parti'yle olan siyasi birlikteliğimi sona erdirdiğimi ve istifa ettiğimi kamuoyunun bilgisine sunuyorum" dedi.
28.06.2024Politika
İYİ Parti kurucularından Koray Aydın, partisinden istifa etti
İYİ Parti kurucularından Koray Aydın, partisinden istifa ettiİYİ Parti Ankara Milletvekili Koray Aydın, "Kurucular Kurulu üyesi ve Ankara Milletvekili olduğum, belli dönemlerde önemli görevler üstlendiğim İYİ Parti'den üzülerek istifa ediyorum. Ülkesine ve milletine aşık bir Türk milliyetçisi olarak, hizmetlerime ve mücadeleme bağımsız milletvekili olarak devam edeceğim" dedi.
27.06.2024Politika
Harry Potter’ın ilk baskısı için yapılan çizim 1.9 milyon dolara satıldı
Harry Potter’ın ilk baskısı için yapılan çizim 1.9 milyon dolara satıldıHarry Potter kitap serisinin ilk kitabı olan 'Felsefe Taşı'nın ilk baskısı için sulu boyayla yapılmış orijinal kapak resmi ABD'deki bir açık artırmada 1.9 milyon dolara satıldı. Müzayede evinden yapılan açıklamada, resmin şimdiye kadar satılan en değerli Harry Potter ürünü olduğu ifade edildi.
27.06.2024Dünya
Saadet Partisi'nin 30 Haziran'daki kongresi ertelendi
Saadet Partisi'nin 30 Haziran'daki kongresi ertelendiSaadet Partisi'nin 30 Haziran'da yapacağı kongrenin ertelendiği duyuruldu.
26.06.2024Politika
Özgür Özel: 'Normalleşelim, muhalefet etmeyin' diyorlarsa biz orada yokuz
Özgür Özel: 'Normalleşelim, muhalefet etmeyin' diyorlarsa biz orada yokuzCHP Genel Başkan Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'normalleşme' açıklamalarına ilişkin, "El sıkışmak için tek el yetmez. İki tane el gerekir. 'Normalleşelim, muhalefet etmeyin' diyorlarsa biz orada yokuz. Ama 'Yumruğunuzu yeniden sıkacak mısınız?' diyorlarsa biz orada da yokuz. El sıkışmaya, selamlaşmaya, müzakereye devam; mücadeleye de devam" dedi.
26.06.2024Politika
Rutte: NATO Genel Sekreteri olarak atanmak büyük bir onur
Rutte: NATO Genel Sekreteri olarak atanmak büyük bir onurHollanda Başbakanı Mark Rutte, NATO Genel Sekreteri olarak atanmasıyla ilgili bugün açıklama yaparak “NATO Genel Sekreteri olarak atanmak büyük bir onurdur. İttifak kolektif güvenliğimizin temel taşıdır ve öyle kalacaktır” dedi.
26.06.2024Dünya
Çin’in kültürel mirasına saygı niteliği taşıyan ‘Şiirsel Dans Draması’ Türkiye’de ilk kez sahnelendi
Çin’in kültürel mirasına saygı niteliği taşıyan ‘Şiirsel Dans Draması’ Türkiye’de ilk kez sahnelendiÇin Doğu Dans ve Müzik Topluluğu tarafından sergilenen ve Çin’in kültürel mirasına saygı niteliği taşıyan ‘Şiirsel Dans Draması: Efsanevi Bir Manzara Resminin Yolculuğu’ Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) izleyicilerle buluştu. ‘Sadece Mavi-Yeşil, Dağlar ve Nehirler resminin dansla tasvirini sunarak, izleyicilere unutulmaz bir deneyim yaşatan etkinlik Çin’in seçkin geleneksel kültürüne, yaratıcılarına ve koruyucularına olan derin saygıyı yansıtıyor. Türkiye’de ilk kez izleyicilerle buluşan gösteri, 25 Haziran’a kadar AKM’de sahnelenecek.
23.06.2024Video
Ertuğrul Doğan: Şampiyonluk sezonundaki gibi titiz mesainin ortasındayız
Ertuğrul Doğan: Şampiyonluk sezonundaki gibi titiz mesainin ortasındayızTrabzonspor Kulübü Başkanı Ertuğrul Doğan, "Önümüzdeki sezon için aylar öncesinden başlayan hazırlıklarımız son hızıyla devam ediyor. Aynı şampiyon olduğumuz sezonun öncesindeki gibi teknik direktörümüz Abdullah Avcı ile birlikte titiz bir mesainin ortasındayız" dedi.
20.06.2024Spor
5 milyar dolarlık yeni küresel ağ Forvis Mazars'ın lansmanı yapıldı
5 milyar dolarlık yeni küresel ağ Forvis Mazars'ın lansmanı yapıldıUluslararası iki hizmet firması Mazars ve Forvis'in 5 milyar dolarlık yeni küresel ağları Forvis Mazars'ın lansmanı yapıldı. Yeni oluşturulan şirketin pazarda müşterilerine dünyanın her yerinde kapsama alanı sağlayarak hizmet vermesi hedefleniyor.
12.06.2024Ekonomi
Bakan Bolat: Yüzde 25’in de ötesinde bir hedef belirlememiz gerektiği kanaatindeyiz
Bakan Bolat: Yüzde 25’in de ötesinde bir hedef belirlememiz gerektiği kanaatindeyizTicaret Bakanı Ömer Bolat, Ticaret Müzakereleri Komitesi 3. Bakanlar Toplantısına katıldı. Toplantıda bir konuşma yapan Ticaret Bakanı Ömer Bolat, "Son 5 yılda İslam İşbirliği Teşkilatı üye ülkeler arasındaki ticaret oranımız yüzde 20 civarında seyrediyor. Halbuki İslam İşbirliği Teşkilatının 2025 yılı için eylem planında, üye ülkelerin birbirleri arasındaki ticaretin, toplam ticaretlerine oranı olarak yüzde 25’e çıkmayı hedeflemiştik. Bu hedefimizi gerçekleştirmekten henüz uzak olduğumuzu üzülerek görüyoruz. Yeni planda yüzde 25’in de ötesinde bir hedef belirlememiz gerektiği kanaatindeyiz" dedi.
11.06.2024Video

Benzer Haber Etiketleri

Galatasaraysporiyi partiistifaBakan Tunç

Olağanüstü ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.