Osman Kavala

Osman Kavala

Son dakika osman kavala haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan osman kavala gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan osman kavala haber sayfamızda...

Osman Kavala

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 172 osman kavala haberi bulunmuştur.
Bahçeli: Bizi hafife alanlar günü geldiğinde ağırlığımız altında ezilecekler
Bahçeli: Bizi hafife alanlar günü geldiğinde ağırlığımız altında ezileceklerMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ""Milliyetçi Hareket Partisi’nin oy oranlarını düşük gösterenlere, siyasetimizi küçümseme hayasızlığına düşenlere, sipariş kamuoyu araştırmalarıyla devamlı itibar cellatlığı yapanlara diyoruz ki; sizler bizi yok sayacaksınız, Allah’ın izniyle biz daha çok var olacağız. Sizler bizi hafife alacaksınız, günü geldiğinde ağırlığımız altında ezilmekten de kurtulamayacaksınız" dedi.
7.06.2022Politika
Bakan Bozdağ: İsveç ve Finlandiya'dan 33 teröristin iadesine olumlu cevap alamadık
Bakan Bozdağ: İsveç ve Finlandiya'dan 33 teröristin iadesine olumlu cevap alamadıkAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Türkiye şu anda Finlandiya'dan 6 PKK'lı, 6 FETÖ'cü teröristin iadesini talep etti. İsveç'ten de 10 FETÖ'cü, 11 PKK'lı olmak üzere 21 teröristin iade talebi oldu. 2 ülkeden toplam 33 teröristin iadesini talep ettik. Ama bugüne kadar her iki ülke de bu iade taleplerine olumlu cevap vermediler" dedi.
2.06.2022Gündem
Bahçeli: MHP, muhtemel askeri harekatı bütün varlığıyla desteklemektedir
Bahçeli: MHP, muhtemel askeri harekatı bütün varlığıyla desteklemektedirMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Türkiye'nin, Suriye veya Irak'ın toprağında gözü yoktur. Bilakis bu ülkelerin huzur ve güvenliğini sağlamak için müdahil olması herkesin çıkarınadır. Milliyetçi Hareket Partisi, muhtemel askeri harekatı bütün varlığıyla desteklemektedir" dedi.
31.05.2022Politika
Kılıçdaroğlu: Demirtaş'ın, Kavala'nın serbest bırakılmasını istiyorsanız bize katılacaksınız
Kılıçdaroğlu: Demirtaş'ın, Kavala'nın serbest bırakılmasını istiyorsanız bize katılacaksınızCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Düşüncesinden dolayı hiç kimsenin hapse atılmasını istemiyorsanız; Selahattin Demirtaş'ın, Osman Kavala'nın serbest bırakılmasını istiyorsanız bize katılacaksınız. Devletin adaletle erdemle bilgi ve birikimle yönetilmesini istiyorsanız bize katılacaksınız. Toplumun her kesiminin kucaklanmasını istiyorsanız bize katılacaksanız. Biz sizin partiniziz, sizin için çalışıyor, sizin için emek harcıyoruz" dedi.
28.05.2022Politika
Gezi davasında ceza alan sanıkların tutukluluklarına yapılan itiraz reddedildi
Gezi davasında ceza alan sanıkların tutukluluklarına yapılan itiraz reddedildi Gezi davasında ceza alan Osman Kavala'nın da aralarında olduğu 8 sanığın tutukluluklarına yapılan itiraz, bir üst mahkeme tarafından reddedildi.
10.05.2022Gündem
Bahçeli: İstanbul ziyan edilmiştir
Bahçeli: İstanbul ziyan edilmiştirMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu'nun Karadeniz turuna ilişkin, "İstanbul, İstanbul olalı böylesi bir zillet, böylesi bir hezimet ne görmüş ne de yaşamıştır. Asıl vız gelecek tırıs gidecek şahıs İmamoğlu'dur ve iradesi de ipoteklidir. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı, emanetine tevdi edilen göreve layık olmadığını defalarca ispatlamıştır. İstanbul ziyan edilmiştir. İstanbul kaderiyle baş başa bırakılmıştır. Bu ayıbın kara lekesi hem belediye başkanının hem de parti yönetiminin alnına kazınmıştır" dedi.
10.05.2022Politika
Çavuşoğlu'ndan Almanya'ya Osman Kavala tepkisi: Haddini bileceksin
Çavuşoğlu'ndan Almanya'ya Osman Kavala tepkisi: Haddini bileceksinDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Osman Kavala davası nedeniyle Almanya’nın Türk büyükelçiyi dışişlerine çağırmasına tepki gösterip, "Almanya bizim kendi vatandaşımız için benim Büyükelçiliğimi Dışişleri Bakanlığına neden çağırıyor? Sebebi ne? Türkiye’nin içine müdahale etmek için bu tür insanları kullanıyorlar. Biz de gereğini yaptık, Alman Büyükelçisini çağırıp hadlerini bildirdik. Almanya olarak benim iç işlerime karışamazsın. Haddini bileceksin" dedi.
30.04.2022Politika
Destici: Cumhur İttifakı onların ittifakı gibi bir proje ittifakı değildir
Destici: Cumhur İttifakı onların ittifakı gibi bir proje ittifakı değildirBBP Genel Başkanı Mustafa Destici, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in açıklamalarına tepki göstererek "Cumhur İttifakı içine fitne ateşi yakmaya çalışıyor. Nafile; çünkü şunu bilsinler ki Cumhur İttifakı onların ittifakı gibi bir proje ittifakı değildir" dedi.
28.04.2022Politika
Fuat Oktay: Yuvarlak masa etrafında senaryo yazıyorlar
Fuat Oktay: Yuvarlak masa etrafında senaryo yazıyorlarCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 6 muhalefet partisinin toplantıları ile ilgili, "Biz, Türkiye’yi geliştirmenin, kalkındırmanın mücadelesini veriyoruz. Muhalefet ise bir yalan perdesiyle tüm icraatlarımızın üstünü örtme yönünde beyhude bir çaba içerisindedir. CHP’si, HDP’si, İYİ Partisi her gün bir başka senaryo ile bir başka tiyatroyu gündem sahnesinde sergilemektedir" dedi.
29.04.2022Politika
Bahçeli: Helalleşmeyi kavgalaşmaya çevirmenin anlamı yok
Bahçeli: Helalleşmeyi kavgalaşmaya çevirmenin anlamı yokMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 12 dakikalık grup toplantısı konuşmasının çok sert olduğunu söyleyerek, "Helalleşmeyi kavgalaşmaya çevirmenin anlamı yok. Şu an Türkiye'de helalleşme ile başlayan, kavgalaşmayla yola devam etmek istiyor. Ve Kemal Kılıçdaroğlu böyle bir kavgada kaybeder. Çünkü kavga tecrübesi yok. Ama bizde 53 yıllık kavga  tecrübesi var" dedi.
28.04.2022Video
Bahçeli: Helalleşmeyi kavgalaşmaya çevirmenin anlamı yok
Bahçeli: Helalleşmeyi kavgalaşmaya çevirmenin anlamı yokMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 12 dakikalık grup toplantısı konuşmasının çok sert olduğunu söyleyerek, "Helalleşmeyi kavgalaşmaya çevirmenin anlamı yok. Şu an Türkiye'de helalleşme ile başlayan, kavgalaşmayla yola devam etmek istiyor. Ve Kemal Kılıçdaroğlu böyle bir kavgada kaybeder. Çünkü kavga tecrübesi yok. Ama bizde 53 yıllık kavga  tecrübesi var" dedi.
28.04.2022Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu adam Türkiye'nin Soros'uydu
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu adam Türkiye'nin Soros'uyduCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da STK temsilcileri ile bir araya geldiği iftar programında konuştu. Erdoğan, "Bir zatla (Osman Kavala) ilgili verilen karar bazı çevreleri rahatsız etti. Bu adam Türkiye'nin Soros'uydu, Gezi olaylarının perde arkası koordinatörüydü." dedi.
27.04.2022Politika
TBMM Genel Kurulu'nda, 'Osman Kavala' tartışması
TBMM Genel Kurulu'nda, 'Osman Kavala' tartışmasıTBMM Genel Kurulu'nda, Gezi davasında iş insanı Osman Kavala'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla ilgili tartışma yaşandı.
26.04.2022Politika
Kılıçdaroğlu'ndan 'Osman Kavala' tepkisi
Kılıçdaroğlu'ndan 'Osman Kavala' tepkisiCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gezi davası kararına ilişkin, "Bu kurgulanmış mahkemede Osman Kavala, beraat ettiği bir davadan müebbet hapse mahkum oldu. Dünyada böyle bir örnek yok. Böyle bir garabet yok. Ama bizim ülkemizde olur. Çünkü yargı bağımsız değil" dedi.
26.04.2022Politika
Bakan Bozdağ: Hakimler görevlerinde bağımsızdır
Bakan Bozdağ: Hakimler görevlerinde bağımsızdırAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, Osman Kavala'ya verilen hapis cezasının eleştirilmesiyle ilgili, "Türkiye bir hukuk devletidir. Hukuk devletinde yargılama süreçlerinin nasıl işleyeceği, kararların nasıl verileceği yasalarla sabittir. Yargılama yetkisinin kullanılması konusunda hiçbir makam, merci hakimlere emir ve talimat veremez. Hakimler görevlerinde bağımsızdır" dedi.
26.04.2022Politika
İstanbul Adalet Sarayı önünde Gezi Davası kararını protesto ettiler
İstanbul Adalet Sarayı önünde Gezi Davası kararını protesto ettilerÇağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önünde toplanan bir grup avukat ve milletvekili dün Gezi Ana Davası'nda çıkan kararı yaptıkları basın açıklamasıyla protesto etti.
26.04.2022Gündem
Ankara Barosu'ndan 'Gezi davası kararı' açıklaması
Ankara Barosu'ndan 'Gezi davası kararı' açıklamasıAnkara Barosu Başkanı Avukat Mehmet Eren Turan, Gezi Parkı davasında çıkan karara ilişkin, "Dün verilen karar toplumun vicdanında kabul görmeyen, hukukla ve adaletle bağdaşmayan bir karardır" açıklamasını yaptı.
26.04.2022Gündem
Gezi Parkı Davasında Osman Kavala'ya ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası
Gezi Parkı Davasında Osman Kavala'ya ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıİstinaf mahkemesinin beraat kararlarını bozmasının ardından yeniden görülen 17 sanıklı Gezi ana davasında karar çıktı. Mahkeme heyeti, oy çokluğuyla Osman Kavala'nın "Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmaya teşebbüs" suçundan önce ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı. Aralarında Ayşe Mücella Yapıcı'nın bulunduğu 7 tutuksuz sanığın ise "Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmaya teşebbüse yardım" suçundan 18'er yıl hapis cezasına çarptırılmalarına karar verildi. 7 sanığın tutuklanmasına da karar verildi. Sanıklar karar sonrasında polisler tarafından gözaltına alınarak polis merkezine götürüldü.
25.04.2022Gündem
Gezi Ana Davası'nın karar duruşması başladı
Gezi Ana Davası'nın karar duruşması başladıİstinaf mahkemesinin beraat kararlarını bozmasının ardından yeniden görülen 17 sanıklı Gezi Ana Davası bugün sanık avukatlarının son savunmalarıyla devam ediyor.
25.04.2022Gündem
Gezi Ana Davası’nda karar 25 Nisan'a kaldı
Gezi Ana Davası’nda karar 25 Nisan'a kaldıİstinaf mahkemesinin beraat kararlarını bozmasının ardından yeniden görülen 17 sanıklı Gezi ana davasında sanık savunmaları tamamlandı. Duruşma, 25 Nisan pazartesi gününe bırakıldı. Dava, sanık avukatlarının savunmalarıyla devam edecek. Daha sonra sanıkların son sözleri alınarak kararın açıklanması bekleniyor.
22.04.2022Gündem
Gezi Ana Davası’nın karar duruşmasında savunmalar alınıyor
Gezi Ana Davası’nın karar duruşmasında savunmalar alınıyorİstinaf Mahkemesi'nin beraat kararlarını bozmasının ardından yeniden görülen 17 sanıklı Gezi ana davasında son savunmalar alınıyor.
22.04.2022Gündem
Gezi Ana Davası'nda karar günü: Sanıklar son savunmalarını yapacak
Gezi Ana Davası'nda karar günü: Sanıklar son savunmalarını yapacakİstinaf mahkemesinin beraat kararlarını bozmasının ardından yeniden görülen 17 sanıklı Gezi Ana Davası'nda bugün karar çıkması bekleniyor. Savcı mütalaasında, davanın tek tutuklu sanığı iş insanı Osman Kavala ile Ayşe Mücella Yapıcı için ağırlaştırılmış müebbet hapis talebinde bulunurken; 6 sanık için 20'şer yıla kadar hapis talebinde bulunmuştu. Sanıklar ve avukatları mütalaaya karşı son savunmalarını yapacak.
22.04.2022Gündem
Bahçeli: Bayramda ülkelerine gidebilen Suriyeli sığınmacıların geri dönmelerine gerek yok
Bahçeli: Bayramda ülkelerine gidebilen Suriyeli sığınmacıların geri dönmelerine gerek yokMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Suriyeli sığınmacıların ülkelerinden ayrılış ve kopuşlarına neden olan ağır şartlar ortadan kalkar kalkmaz güvenli ve gönüllü bir şekilde geldikleri gibi uğurlamak da bizim asıl önerimiz, asıl önceliğimiz ve şaşmayacağımız hedefimizdir. Misafirin ve misafirliğin süresi sınırlıdır. Özellikle önümüzdeki bayram günlerinde ülkelerine gidebilen Suriyeli sığınmacıların tekrar geri dönmelerine de hiç gerek yoktur" dedi.
19.04.2022Gündem
Osman Kavala'nın tutukluluğuna devam kararı
Osman Kavala'nın tutukluluğuna devam kararıİstinaf mahkemesinin beraat kararlarını bozmasının ardından yeniden görülen 17 sanıklı Gezi ana davasında, Osman Kavala'nın tahliye talebi reddedilerek tutukluluğunun devamına karar verildi. Mahkeme, son savunmalar için süre isteyen avukatların talebini kabul etti. Duruşma 22 Nisan'a ertelendi.
21.03.2022Gündem
Gezi davasında son savunmaların alınacağı duruşma başladı
Gezi davasında son savunmaların alınacağı duruşma başladıİstinaf Mahkemesi'nin beraat kararlarını bozmasının ardından yeniden görülen 17 sanıklı Gezi ana davasında son savunmaların alınacağı duruşma başladı. Osman Kavala tutuklu bulunduğu cezaevinden görüntülü sistemle duruşmaya katıldı.
21.03.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

osman kavalaGezi davasıMHPBahçeliDevlet Bahçeli

Osman Kavala ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.