Osman Kavala

Osman Kavala

Son dakika osman kavala haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan osman kavala gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan osman kavala haber sayfamızda...

Osman Kavala

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 208 osman kavala haberi bulunmuştur.
FETÖ'den ABD Başkanı Joe Biden'a mektup hazırlığı
FETÖ'den ABD Başkanı Joe Biden'a mektup hazırlığıFethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), örgüt içindeki derin çatlağı gidermek için ABD Başkanı Joe Biden'a göndermek üzere Türkiye'yi şikayet eden bir mektup hazırladığı ortaya çıktı.
20.06.2024Gündem
Özgür Özel: Ekonomiyi bahane ederek canlıları katletmeyin
Özgür Özel: Ekonomiyi bahane ederek canlıları katletmeyinCHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Türkiye'de bir başıboş sokak köpekleri sorunu vardır. Bu sorun özellikle sabahın erken saatlerinde okula yaya gitmek zorunda olan çocukların, gençlerin; bu sorun servise gitmek isteyen emekçilerin, camiye giden yaşlıların bir güvenlik sorunu haline dönüşmüştür. Bu sorun elbette ki çözülmelidir. Ancak bu sorunun çözümü noktasına gelince, ekonomiyi bahane ederek canlıları katletmeyin, öyle masumlaştırmayın" dedi.
28.05.2024Politika
Osman Kavala'nın yeniden yargılanma talebi reddedildi
Osman Kavala'nın yeniden yargılanma talebi reddedildiGezi Parkı davasında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilen Osman Kavala'nın 'yeniden yargılanma' talebini İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından reddedildi.
15.05.2024Gündem
Bahçeli: İddianame kabul edilip, yargılama derhal başlatılmalıdır
Bahçeli: İddianame kabul edilip, yargılama derhal başlatılmalıdırMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Sinan Ateş cinayeti iddianamesine ilişkin, "Bugüne kadar 'Niye iddianame hazırlanmadı' diye sordular. İddianame hazırlandı, 'İçi boş' dediler. Davamızı yargılamak için kuyruğa girdiler. MHP olarak beklentimiz şudur; mezkur iddianame ilgili mahkeme tarafından kabul edilip yargılama süreci derhal başlatılmalıdır. Kimin elinde hangi belge ve bilgi varsa mahkemeye sunmalıdır" dedi.
7.05.2024Video
Bahçeli: İddianame kabul edilip, yargılama derhal başlatılmalıdır
Bahçeli: İddianame kabul edilip, yargılama derhal başlatılmalıdırMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Sinan Ateş cinayeti iddianamesine ilişkin, "Bugüne kadar 'Niye iddianame hazırlanmadı' diye sordular. İddianame hazırlandı, 'İçi boş' dediler. Davamızı yargılamak için kuyruğa girdiler. MHP olarak beklentimiz şudur; mezkur iddianame ilgili mahkeme tarafından kabul edilip yargılama süreci derhal başlatılmalıdır. Kimin elinde hangi belge ve bilgi varsa mahkemeye sunmalıdır" dedi.
7.05.2024Politika
Özgür Özel, Gezi tutuklularının yakınlarıyla bayramlaştı
Özgür Özel, Gezi tutuklularının yakınlarıyla bayramlaştıCHP Genel Başkanı Özgür Özel, Gezi davasında tutuklananların yakınlarını telefonla arayıp bayramlarını kutladı.
11.04.2024Politika
Gezi Davasında mahkeme Yargıtay'ın 3 sanık yönünden bozma kararına uydu
Gezi Davasında mahkeme Yargıtay'ın 3 sanık yönünden bozma kararına uyduGezi davasında 'Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüse yardım' suçundan 18'er yıllık hapis cezaları Yargıtay'da bozulan Mücella Yapıcı, Yiğit Ali Ekmekçi ve Ali Hakan Altınay'ın yeniden yargılandığı davada mahkeme bozma kararına uydu.
21.02.2024Gündem
Şehit polis memuru Fethi Sekin, mezarı başında anıldı
Şehit polis memuru Fethi Sekin, mezarı başında anıldıİzmir’de 7 yıl önce adliyeye yönelik terör saldırısını önleyen, mermisi bitinceye kadar teröristlerle çatışarak şehit olan polis memuru Fethi Sekin, Elazığ’ın Baskil ilçesindeki mezarı başında düzenlenen törenle anıldı.
5.01.2024Video
Şehit polis memuru Fethi Sekin, mezarı başında anıldı
Şehit polis memuru Fethi Sekin, mezarı başında anıldıİzmir’de 7 yıl önce adliyeye yönelik terör saldırısını önleyen, mermisi bitinceye kadar teröristlerle çatışarak şehit olan polis memuru Fethi Sekin, Elazığ’ın Baskil ilçesindeki mezarı başında düzenlenen törenle anıldı.
5.01.2024Gündem
Şehit Kemal Aslan, Elazığ’da son yolculuğuna uğurlandı
Şehit Kemal Aslan, Elazığ’da son yolculuğuna uğurlandıPençe - Kilit bölgesinde dün üs bölgesine sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Kemal Aslan’ın (22) cenazesi, memleketi Elazığ’da toprağa verildi. Şehidin babası Mehmet Aslan, törende, “Hepiniz haklarınızı helal ediniz. Selahattin Demirtaş’a, Osman Kavala’ya özgürlük isteyenlere hakkımı helal etmiyorum” dedi.
24.12.2023Gündem
Bakan Tunç: 1 ay cezası olanın bile 12 gün cezaevinde kalması gerekir
Bakan Tunç: 1 ay cezası olanın bile 12 gün cezaevinde kalması gerekirAdalet Bakanı Yılmaz Tunç, hazırlıkları devam eden yargı reformu paketine ilişkin, "Özet olarak 60'tan fazla maddeden oluşan bir taslak söz konusu. Özellikle cezasızlık algısının ortadan kaldırılmasına yönelik kamuoyunun beklentisi söz konusu. Suç işleyenin yanına kar kalmaması lazım. 1 ay cezası olanın bile 12 gün cezaevinde kalması gerekir diye düşünüyoruz" dedi.
7.12.2023Politika
Bakan Tunç'tan Osman Kavala açıklaması
Bakan Tunç'tan Osman Kavala açıklamasıBakan Tunç:( Osman Kavala ziyareti) Türk yargısı tarafından verilen bir kesin hüküm söz konusu tabii başından beri Avrupa insan hakları Mahkemesi’nin tavrı da belli orada nasıl bir siyasi süreç işlediğinde hep beraber görüyoruz.
7.12.2023Gündem
Suat Kılıç: Özgür Özel’in ziyaret düşüncesine Yeniden Refah Partisi'nin kapıları açık olacaktır
Suat Kılıç: Özgür Özel’in ziyaret düşüncesine Yeniden Refah Partisi'nin kapıları açık olacaktırYENİDEN Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, “Yeniden Refah Partisi Türkiye'de faaliyetlerini anayasa ve yasalara göre sürdüren tüm siyasi partilerin görüşme önerilerine kapılarını açık tutan bir siyasi partidir. Dolayısıyla Sayın Özgür Özel her ne kadar CHP kurultayında Gazze konusundaki hassasiyetimize ve kamuoyunun beklentilerine tercüman olamamış olsa da elbette ki ziyaret düşüncesine Yeniden Refah Partisi'nin kapıları açık olacaktır. Türk siyasi partilerle iletişime, etkileşime, Türkiye'nin gündemini değerlendirmeye açığız. Kendilerine de açığız” dedi.
7.11.2023Politika
Bahçeli: Terörist Demirtaş'a selam göndermek, PKK'yı selamlamaktır
Bahçeli: Terörist Demirtaş'a selam göndermek, PKK'yı selamlamaktırMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Cumhuriyet'in ve CHP'nin 100'üncü yılında genel başkanlığa aday isimlerin kurultay salonundan terörist Demirtaş'a selam göndermesi, PKK'yı selamlamaktır, kahpe pusuları selamlamaktır, kanlı saldırıları selamlamaktır, bölücülüğü selamlamaktır, melanet ve rezalete selam durmaktır. Biliniz ki bu tiplerden de millete ve ülkeye hayır gelmez, gelemez, gelmeyecektir" dedi.
7.11.2023Politika
Kılıçdaroğlu: Sırtımdaki hançerlerle seçime girmek zorunda kaldım
Kılıçdaroğlu: Sırtımdaki hançerlerle seçime girmek zorunda kaldımCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 38'inci Olağan Kurultay'da yaptığı konuşmada, "Sırtımdaki hançerlerle seçime girmek zorunda kaldım. Yapılan bütün kumpaslara rağmen, yalana dolana rağmen, beşli çetelere rağmen vatandaşlık verilen milyonlarca sığınmacıya rağmen, saray devletinin harcadığı milyarlara rağmen, saray devletinin valilerine, kaymakamlarına ve bürokratlarına rağmen çalıştık. Yılmadık, yıkılmadık, boyun eğmedik" dedi.
4.11.2023Politika
Dışişleri'nden AKPM'nin 'Kavala' kararına tepki
Dışişleri'nden AKPM'nin 'Kavala' kararına tepkiDışişleri Bakanlığı, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi'nin (AKPM) Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) Gezi davasında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan Osman Kavala'nın serbest bırakılması kararını kabul etmesine tepki gösterdi.
13.10.2023Gündem
Adalet Bakanı Tunç: Olayın çözümlenmesi bölge barışı açısından önemli
Adalet Bakanı Tunç: Olayın çözümlenmesi bölge barışı açısından önemliAdalet Bakanı Yılmaz Tunç, İsrail ve Filistin arasında yaşanan süreçle ilgili "Maalesef, İsrail özellikle hem Gazze Şeridi hem Mescid-i Aksa'ya yönelik baskınları hepimizin malumu. Dolayısıyla, bu hukuksuzlukların bir an önce sona ermesi lazım. Son gelişen olaylar sonrasında bunu daha büyük bir şiddete, felakete, savaşa dönüşmeden olayın bir an önce çözümlenmesi özellikle bölge barışı açısından önemli" dedi. Osman Kavala'ya ödül verilmesiyle ilgili soruyu da  yanıtlayan Tunç "İstanbul'da özellikle sokakları ateşe verip bu ateşi bütün ülkeye yaymaya çalışan kişiler değilmiş gibi sözde bir insan hakları ödül töreni yapılıyor. Buna da Avrupa Parlamentosu maalesef alet oluyor. Türk Delegasyonu'nun bu görüntüden sonra orada bulunmaması en doğru tavırdı. Toplantıyı terk etmelerinde onların doğru bir tavır içerisinde olduğunu görmüş olduk" ifadelerini kullandı. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Haliç Kongre Merkezi'nde İstanbul Ticaret Odası ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği işbirliğiyle gerçekleştirilen Yargı ve İş Dünyası Sempozyumu'nda yaptığı konuşma sonrasında basın mensuplarının gündeme dair sorularını yanıtladı.
10.10.2023Gündem
Dışişleri'nden, Václav Havel İnsan Hakları Ödülü'nün Osman Kavala'ya verilmesine tepki
Dışişleri'nden, Václav Havel İnsan Hakları Ödülü'nün Osman Kavala'ya verilmesine tepkiDışişleri Bakanlığı, Václav Havel İnsan Hakları Ödülü'nün cezaevinde bulunan iş insanı Osman Kavala'ya, verilmesine tepki gösterdi.
9.10.2023Politika
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gezi Parkı davasının kadın tutuklularını ziyaret etti
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gezi Parkı davasının kadın tutuklularını ziyaret ettiCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda Gezi Parkı davasından tutuklu film yapımcısı Çiğdem Mater ve yönetmen Mine Özerden'i ziyaret etti. KIlıçdaroğlu, ziyaretinin ardından açıklamalarda bulundu.
6.10.2023Politika
Kılıçdaroğlu Gezi Parkı davasının kadın tutuklularını ziyaret etmek için Bakırköy Cezaevi'nde
Kılıçdaroğlu Gezi Parkı davasının kadın tutuklularını ziyaret etmek için Bakırköy Cezaevi'nde  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gezi Parkı davasından tutuklu film yapımcısı Çiğdem Mater ve yönetmen Mine Özerden'i ziyaret etmek için Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'na geldi.
6.10.2023Politika
Kılıçdaroğlu Marmara Cezaevi'nde Gezi davası tutuklularını ziyaret etti
Kılıçdaroğlu Marmara Cezaevi'nde Gezi davası tutuklularını ziyaret ettiCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Marmara Cezaevi'ndeki ziyaretleri  sonrası yaptığı açıklamada, "Açık ve net söylüyorum bu ülkede adalet yok. Halkın seçtiği bir milletvekili anayasaya aykırı olarak hukuka aykırı olarak demokrasiye aykırı olarak hapiste tutuluyorsa, bir sorun var demektir" dedi.
6.10.2023Politika
Bakan Tunç: 'Gezi yargılanamaz' ne demek
Bakan Tunç: 'Gezi yargılanamaz' ne demekAdalet Bakanı Yılmaz Tunç, Yargıtay'ın Gezi Parkı davası kararına yönelik eleştirilerle ilgili, "Hukuk devletinde sokakları ateşe verenlerin, insanları öldürenlerin, onları tahrik edenlerin hesabı sorulmayacak mı? Hesabı sorulmazsa orada hukuk devletinden bahsetmek mümkün olabilir mi? 'Gezi yargılanamaz' ne demek?" dedi.
29.09.2023Politika
Osman Kavala ve Can Atalay'ın da aralarında olduğu Gezi Parkı davasında 5 sanığın cezası onandı
Osman Kavala ve Can Atalay'ın da aralarında olduğu Gezi Parkı davasında 5 sanığın cezası onandıYargıtay 3'üncü Ceza Dairesi, Gezi Parkı davasında Mehmet Osman Kavala ile Şerafettin Can Atalay'ın da arasında olduğu 5 sanığın cezasını onadı, Ali Hakan Altınay, Yiğit Ali Ekmekçi ve Ayşe Mücella Yapıcı hakkında verilen 18'er yıl hapis cezaları ise bozuldu.
29.09.2023Gündem
Özgür Özel'den Marmara Cezaevi'nde ziyaretler
Özgür Özel'den Marmara Cezaevi'nde ziyaretlerCHP Grup Başkanı ve Genel Başkan Adayı Özgür Özel, Silivri'de bulunan Marmara Cezaevi'nde Osman Kavala, Can Atalay, Tayfun Kahraman, Ali Hakan Altınay ve Merdan Yanardağ'ı ziyaret etti.
20.09.2023Politika
Kılıçdaroğlu: AB ayrı NATO ayrı
Kılıçdaroğlu: AB ayrı NATO ayrıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Avrupa Birliği (AB) ayrı, NATO ayrı. Yalan üzerine dış politika oluşturuyorsunuz. Demokrasinin yolu, AB'nin yolu Can Atalay, Osman Kavala, Merdan Yanardağ, Mücella Yapıcı, Tayfun Kahraman, Hakan Altınay bunlardan geçiyor. Sen bunları serbest bırakacak mısın? AB’nin yolu Selahattin Demirtaş’tan, Emine Şenyaşar’dan, 'tweet attı' diye gözaltına alınan gencecik çocuklardan geçiyor" dedi.
11.07.2023Politika

Benzer Haber Etiketleri

Bakan Tunçözgür özelosman kavalaZiyaretBahçeli

Osman Kavala ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.