Otomotiv

Otomotiv

Son dakika otomotiv haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan otomotiv gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan otomotiv haber sayfamızda...

Otomotiv

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.347 otomotiv haberi bulunmuştur.
Bakan Bolat’tan Çekya’da resmi temaslar
Bakan Bolat’tan Çekya’da resmi temaslar Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Türkiye-Çekya JETCO toplantısına katılmak üzere Çekya’nın başkenti Prag’a gitti. Bakan Bolat, ilk olarak Dünya Türk İş Konseyi (DTİK) Avrupa Temsilcileri ile bir araya geldi. Bolat daha sonra Çek firmalarının oluşturduğu ‘Türkiye’nin Dostları’ işadamları grubu ve Çekya Sanayi ve Ticaret Bakanı Jozef Síkela ile görüştü.
21.05.2024 Dünya
Bakan Kacır: Togg, otomotiv sektörünün dönüşümüne öncülük ediyor
Bakan Kacır: Togg, otomotiv sektörünün dönüşümüne öncülük ediyor Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Togg'un Türkiye'nin en büyük ihracat sektörü olan otomotiv endüstrisinin dönüşümüne öncülük ettiğini belirterek, "Togg, halihazırda 30'dan fazla farklı startup ile çalışarak inovasyonu teşvik etme konusunda kararlılığını ortaya koyuyor. Teknolojideki değişikliklerin yenilik yapmamız ve başarılı olmamız için benzersiz fırsatlar yarattığının farkındayız. Bu nedenle güçlü bir startup ekosistemine sahip olmak Milli Teknoloji Hamlesi'nin önemli bir parçası" dedi.
16.05.2024 Ekonomi
Erdemir 59’uncu yılını kutluyor
Erdemir 59’uncu yılını kutluyor OYAK Maden Metalürji Şirketleri bünyesinde faaliyet gösteren Erdemir, 59’uncu yaşını kutluyor.
15.05.2024 Ekonomi
Otokoç 2. El’in Malatya şubesi açıldı
Otokoç 2. El’in Malatya şubesi açıldı Otokoç Otomotiv çatısı altında hizmet veren Otokoç 2. El’in, Malatya şubesi açıldı. Açılışta konuşan Otokoç Otomotiv Lideri İnan Ekici, "Şirket olarak uzun süredir çift haneli olarak büyüyoruz. Deprem felaketinden sonra Malatya’da böyle bir yatırım yapmaktan keyif alıyoruz. Malatya halkına ve ekonomisine katkı sağlamaktan mutluluk duyacağız” dedi.
14.05.2024 Gündem
Skoda ekibi markanın yeni modellerini Prag’ta inceledi
Skoda ekibi markanın yeni modellerini Prag’ta inceledi Skoda otomobillerinin Türkiye genelindeki tüm bayi ve şirket üst düzey yöneticilerinden oluşan yaklaşık 150 kişilik heyet, Çekya'nın başkenti Prag’a bir ziyaret gerçekleştirerek markanın yeni modellerini inceledi.
7.05.2024 Kurumsal
Fahiş fiyat artışı ve stokçuluk yapan işletmelere 61,6 milyon lira ceza uygulandı
Fahiş fiyat artışı ve stokçuluk yapan işletmelere 61,6 milyon lira ceza uygulandı Ticaret Bakanlığı, Haksız Fiyat Değerlendirme Kurulu tarafından fahiş fiyat artışı ve stokçuluk yaptığı tespit edilen işletmelere toplam 61 milyon 66 bin 431 lira idari para cezası uygulandığını açıkladı.
6.05.2024 Gündem
Bakan Bolat: Kalıcı ateşkes sağlanıncaya kadar uygulanacak
Bakan Bolat: Kalıcı ateşkes sağlanıncaya kadar uygulanacak Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Dış Ticaret Kompleksinde basın toplantısı düzenledi. 2024 yılı Nisan ayı dış ticaret rakamlarını açıklayan Ticaret Bakanı Ömer Bolat, "2024 yılı Nisan ayında ihracatımız 19 milyar 271 milyon dolara da yükseldi. Bu yüzde 0.13’lük bir artışa tekabül ediyor. Sınırlı bir artış ama bunun en önemli nedeni Nisan ayının ilk yarısı içinde yaklaşık bir haftadır Ramazan Bayram tatilinde fabrikalarının kapalı olması. Gümrükler açıktı, nöbetçilerimiz vardı ama fabrikalar kapalıydı ve özellikle ithalatta da yüzde 4.24’lük bir artış gerçekleşti. İthalatımız da 29 milyar 171 milyon dolar kaldı. Onu da 30 milyar dolar bandını altında tutmayı başardık. Sonuçta dış ticaret dengemiz yaklaşık 9 milyar 900 milyon dolarlık bir dış ticaret açığımız oluştu. " dedi.
3.05.2024 Ekonomi
OYAK’tan Çin’de yeni tesis yatırımı
OYAK’tan Çin’de yeni tesis yatırımı OYAK Grubu şirketlerinden Almatis, Çin’in Qingdao Ekonomik Kalkınma Bölgesi’nde yeni bir kalsine alümina üretim tesisi kuruyor. Almatis’in bölgedeki üretim kapasitesini ikiye katlayacak tesisin, şirketin rekabet gücünü ve Asya’daki pazar payını artırması hedefleniyor.
1.05.2024 Ekonomi
Valilik 1 Mayıs önlemlerini açıkladı; Çöp konteynerleri kaldırılacak, araç parkı yasak, yollar kapanacak
Valilik 1 Mayıs önlemlerini açıkladı; Çöp konteynerleri kaldırılacak, araç parkı yasak, yollar kapanacak İstanbul Valiliği, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü ile ilgili alınan tedbirleri açıkladı.
30.04.2024 Gündem
TÜSİAD kurumlarda girişimcilik yöntemleri raporunu tanıttı
TÜSİAD kurumlarda girişimcilik yöntemleri raporunu tanıttı Ankara'da Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği’ne (TÜSİAD) bağlı 'Kurumlarda Girişimcilik Çalışma Grubu', ‘Kurumlarda Girişimcilik ile Değer Yaratmak ve Kurumlarda Girişimcilik Yönetimi ve Yöntemleri’ raporunu tanıttı. Kurumlarda girişimcilik faaliyetlerine yönelik öne çıkan model ve uygulama şekillerinin anlatıldığı raporda, Türkiye'de girişimcilik alanındaki çalışmaları ile örnek olmuş 10 farklı şirketin vakalarına yer verildi.
26.04.2024 Ekonomi
SAP Innovation Day etkinliğinde, inovasyon ile büyüme için bulut ve yapay zekanın gücü konuşuldu
SAP Innovation Day etkinliğinde, inovasyon ile büyüme için bulut ve yapay zekanın gücü konuşuldu Yazılım şirketi SAP, İstanbul'da SAP Innovation Day etkinliği düzenledi. İnovasyon ile büyüme için bulut ve yapay zekanın gücünün konuşulduğu etkinlikte iş dünyasının önde gelen liderleri bir araya geldi.
19.04.2024 Teknoloji
BOM Karting, Türkiye Karting Şampiyonası'nda yarışacak pilotlarını tanıttı
BOM Karting, Türkiye Karting Şampiyonası'nda yarışacak pilotlarını tanıttı Borusan Otomotiv Motorsport (BOM) Karting Takımı, 2024 Türkiye Karting Şampiyonası kadrosunu özel bir etkinlikle tanıttı.
18.04.2024 Spor
BOM Karting, Türkiye Karting Şampiyonası'nda yarışacak pilotlarını tanıttı
BOM Karting, Türkiye Karting Şampiyonası'nda yarışacak pilotlarını tanıttı Borusan Otomotiv Motorsport (BOM) Karting Takımı, 2024 Türkiye Karting Şampiyonası kadrosunu özel bir etkinlikle tanıttı.
18.04.2024 Video
Mars Logistics, 2023'ü 529,5 milyon Euro ciro ile kapattı
Mars Logistics, 2023'ü 529,5 milyon Euro ciro ile kapattı Mars Logistics, 2023 yılına ilişkin büyüme rakamlarını açıklayarak 2024 hedeflerini paylaştı. Buna göre 2023 yılını 529,5 milyon euro ciro ile kapatan şirket, 2024 yılında Euro bazında yüzde 15 büyüme hedefliyor.
16.04.2024 Ekonomi
Dubai Şeyhi Abdullah Al Futtaim'in yatı Bodrum'da
Dubai Şeyhi Abdullah Al Futtaim'in yatı Bodrum'da Dubai Şeyhi Abdullah Al Futtaim'in 'Radiant' adlı mega yatı, bu sabah Muğla'nın Bodrum ilçesine geldi. Yat, tatilcilerin ilgisini çekti.
13.04.2024 Dünya
“Tedarik zinciri süreçlerindeki karmaşıklıkları yapay zeka otomasyonuyla ortadan kaldırıyoruz”
“Tedarik zinciri süreçlerindeki karmaşıklıkları yapay zeka otomasyonuyla ortadan kaldırıyoruz” Sektördeki tedarik zinciri süreçlerindeki karmaşıklıklara hızlı ve etkili çözümler sunarak müşterilerinin ihtiyaçlarını karşıladıklarını belirten Getron Kurucu CEO'su Sarven Sıradağ, "Firma olarak, müşterilerimize doğru ürünü, doğru zamanda, doğru miktarda, doğru yerde ve doğru fiyatta bulundurma imkanı sağlayarak tedarik zinciri süreçlerindeki karmaşıklıkları yapay zeka otomasyonuyla ortadan kaldırıyoruz. Böylece müşterilerimizin operasyonlarını daha verimli hale getiriyoruz" dedi.
5.04.2024 Teknoloji
Aydem Yenilenebilir Enerji 3 yılda 3 milyon I-REC sertifikasıyla temiz enerjinin destekçisi
Aydem Yenilenebilir Enerji 3 yılda 3 milyon I-REC sertifikasıyla temiz enerjinin destekçisi AYDEM Yenilenebilir Enerji'nin, son üç yılda yenilenebilir kaynaklardan elde ettiği enerjiyi uluslararası I-REC (International Renewable Energy Certificate) sertifikasıyla tescilleyerek, kamu kuruluşları, sanayi, tekstil, otomotiv ve bankacılık gibi geniş bir yelpazede üretim ve hizmet sağlayan firmalara sunduğu bildirildi. Aydem Yenilebilir Enerji'nin 3 yılda sunduğu 3 milyon I-REC sertifikası, şirketlere emisyon azaltımının yanı sıra finansal, pazarlama ve itibar açısından da pek çok avantaj sağladığı belirtildi.
27.03.2024 Kurumsal
Ford Otosan Romanya'ya 435 milyon Euro kredi
Ford Otosan Romanya'ya 435 milyon Euro kredi Ford Otosan A.Ş.'nin iştiraki Ford Otosan Romanya SRL, 7 yıl vadeli 435 milyon Euro vadeli kredi sözleşmesine imza attığı duyuruldu.
27.03.2024 Ekonomi
"Yurt dışına veri aktarımının önü açıldı"
"Yurt dışına veri aktarımının önü açıldı" Hukukçu Dr. Öğr. Üyesi Cihan Avcı Braun, Kişisel Verileri Koruma Kanunu'nda yapılan değişikliklere yönelik değerlendirme yaptı. Braun, artık şirketlerin kişisel verileri açık rıza olmadan da yurt dışına aktarabileceğini belirterek yurt dışına veri aktarımının önünün açıldığını belirtti.
26.03.2024 Ekonomi
Türkiye’de 2023’te 520 birleşme ve satın alma gerçekleşti
Türkiye’de 2023’te 520 birleşme ve satın alma gerçekleşti Kurumsal finansman, strateji ve yönetim danışmanlığı alanlarında küresel ölçekte hizmet sunan Branchout Türkiye’nin ‘Birleşme ve Satın Almalar Görünümü 2023’ raporu yayımlandı. Rapora göre 2023’te birleşme ve satın almalar toplam 3,1 trilyon dolarlık hacimle son 10 yılın en düşük seviyesine geriledi. 520 anlaşmanın tamamlandığı Türkiye’de ise birleşme ve satın almalara teknoloji, medya ve telekomünikasyon sektörleri 264 birleşme ve satın alma ile öne çıktı.
25.03.2024 Ekonomi
Ticaret Bakanlığı: 922 milyon lira değerinde kaçakçılık önlendi
Ticaret Bakanlığı: 922 milyon lira değerinde kaçakçılık önlendi Ticaret Bakanlığı, Gümrük Muhafaza ekipleri tarafından gerçekleştirilen çalışmalar sonucu yaklaşık 922 milyon lira değerinde uyuşturucu, gümrük kaçağı altın, sigara, yedek parça ve eşya ele geçirildiğini açıkladı.
23.03.2024 Gündem
Takla atan otomobildeki 3 öğretmen yaralandı
Takla atan otomobildeki 3 öğretmen yaralandı Niğde'de, yağış nedeniyle kayganlaşan yolda takla atıp refüje çarparak devrilen otomobildeki 3 öğretmen yaralandı.
21.03.2024 Gündem
Petrol Ofisi Grubu, Kia ile iş birliğini 5 yıl süreyle uzattı
Petrol Ofisi Grubu, Kia ile iş birliğini 5 yıl süreyle uzattı Petrol Ofisi Grubu, teknoloji merkezi POTEM’de Kia modelleri ve teknolojisine özel motor yağları geliştirmeyi 5 yıl daha sürdürecek.
21.03.2024 Kurumsal
Ticaret Bakanlığı'ndan piyasa denetimlerinde 848 milyon lira ceza
Ticaret Bakanlığı'ndan piyasa denetimlerinde 848 milyon lira ceza Ticaret Bakanlığı, otomotiv, emlak, haksız fiyat, fiyat etiketi ve diğer iç ticaret mevzuatı kapsamında, 2023 ve 2024 yıllarında yürütülen denetimlerde toplam 848 milyon 240 bin 387 TL idari para cezası uygulandığını açıkladı.
19.03.2024 Ekonomi
Fabrikada üzerine demir plaka düşen işçi, öldü
Fabrikada üzerine demir plaka düşen işçi, öldü Samsun'un Tekkeköy ilçesinde çalıştığı iş yerinde üzerine demir plaka düşen Hidayet Özer (30), hayatını kaybetti.
15.03.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

yatırım bakan bolat çekya otomotiv erdemir

Otomotiv ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.