Oy

Oy

Son dakika oy haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan oy gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan oy haber sayfamızda...

Oy

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 7.573 oy haberi bulunmuştur.
Altay'da yönetime şirketleşme yetkisi verildi
Altay'da yönetime şirketleşme yetkisi verildi TFF 2'nci Lig'e düşen Altay'ın olağanüstü genel kurulunda mevcut yönetime şirketleşme yetkisi verildi. İzmir Atatürk Stadı'ndaki Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Toplantı Salonu'nda gerçekleşen kongreye 490 üye katıldı. Son olarak 621'e düşürülen kulüp üye sayısının 4'te 3'ünün salonda bulunmasıyla birlikte genel kurul geçerli sayıldı. Kongrede şirketleşme maddesine 11 üye olumsuz, 27 üye çekimser oy verirken, 421 üye oyunu olumlu kullandı.
29.05.2024 Spor
Zerin'in ölümünde sevgilisine verilen beraat kararı, istinafta onandı
Zerin'in ölümünde sevgilisine verilen beraat kararı, istinafta onandı Eskişehir'de 2'nci kattaki evinin penceresinden düşen 1 çocuk annesi Zerin Kılınç'ın (36) ölümüne ilişkin davada sevgilisi Yılmaz Sazak (34) için verilen beraat kararı, istinaf mahkemesinde onandı. Kılınç ailesi karara tepki gösterirken, avukat Ahmet Seyhan istinafın verdiği ret kararının UYAP'a yüklenmediğini, kararı CİMER'den öğrendiklerini ve bunun hukuka aykırı olduğunu savundu.
29.05.2024 Gündem
Galatasaray'da başkan Özbek ve kurulları mazbatalarını aldı
Galatasaray'da başkan Özbek ve kurulları mazbatalarını aldı Galatasaray'da geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirilen olağan seçimli genel kurul toplantısında yeniden başkanlığa seçilen Dursun Özbek ve tüm kurulları, düzenlenen törenle mazbatalarını aldı.
29.05.2024 Spor
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sahiplenilen hayvanlar kısırlaştırılacak, aşılanacak, çip takılacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sahiplenilen hayvanlar kısırlaştırılacak, aşılanacak, çip takılacak Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Hazırlıkları devam eden kanun teklifiyle köpek bakımevi olmayan yerlerde, hemen bakımevleri kurulacak. Sahipsiz hayvanlar bu bakımevlerinde tutulacak. Ayrıca sahiplenilmeleri için kampanyalar yapılacak. Sahiplenilen hayvanlar kısırlaştırılacak, aşılanacak ve çip takılarak sahibine teslim edilecek, bundan sonra da çok sıkı takip edilecek. Biz istiyoruz ki, barınaklara alınan tüm hayvanlar sahiplenilsin" dedi.
29.05.2024 Politika
HÖH, Bulgaristan seçimlerinde Türkiye'deki soydaşlardan 100 bin oy bekliyor
HÖH, Bulgaristan seçimlerinde Türkiye'deki soydaşlardan 100 bin oy bekliyor Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Trakya Temsilcisi Güner Çetin, Bulgaristan'da yapılacak erken genel seçimlerde, Türkiye'de yaşayan soydaşları destek vermeye davet ederek, "En son seçimde 63 bin kişi sandığa oy kullanmaya geldi Türkiye Cumhuriyeti'ndeki soydaşlarımızdan. Bu seçimlerde en az 100 bin oy bekliyoruz. 100 bin oy demek iktidar ortağı demek, en az 40 milletvekili demek" diye konuştu.
29.05.2024 Video
HÖH, Bulgaristan seçimlerinde Türkiye'deki soydaşlardan 100 bin oy bekliyor
HÖH, Bulgaristan seçimlerinde Türkiye'deki soydaşlardan 100 bin oy bekliyor Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Trakya Temsilcisi Güner Çetin, Bulgaristan'da yapılacak erken genel seçimlerde, Türkiye'de yaşayan soydaşları destek vermeye davet ederek, "En son seçimde 63 bin kişi sandığa oy kullanmaya geldi Türkiye Cumhuriyeti'ndeki soydaşlarımızdan. Bu seçimlerde en az 100 bin oy bekliyoruz. 100 bin oy demek iktidar ortağı demek, en az 40 milletvekili demek" diye konuştu.
29.05.2024 Gündem
Dilan Polat’a cezaevinde kalabilir raporu
Dilan Polat’a cezaevinde kalabilir raporu Silivri cezaevinde tutuklu bulunan Dilan Polat, sinir krizi geçirerek kendisine zarar vermiş ve 20 Mayıs'ta Adli Tıp Kurumu'na sevk edilmişti. Polat hakkında Adli Tıp Kurumu 3. İhtisas Dairesi uzmanlarınca hazırlanan rapor ortaya çıktı. Raporda Dilan Polat'la ilgili olarak, "Tedavi ve poliklinik kontrolleri sağlanarak cezaevi şartlarında infazına devam edilebileceğine oy birliğiyle karar verilmiştir verilmiştir" denildi.
27.05.2024 Gündem
İngiltere Başbakanı Sunak’ın yeni ‘askerlik’ modeli tepki çekti
İngiltere Başbakanı Sunak’ın yeni ‘askerlik’ modeli tepki çekti İngiltere Başbakanı Rishi Sunak’ın dün duyurduğu, ülkede 18 yaşını dolduran gençlerin 12 ay askerlik ya da her ay bir hafta sonunu ayırarak kamu hizmetinde bulunmalarını öngören plan, sosyal medyada tepkilere neden oldu.
27.05.2024 Dünya
Belediye başkanına saldırıdan tutuklu memur: Başkan, 'Gıcıklık hakkımı kullanıyorum' dedi
Belediye başkanına saldırıdan tutuklu memur: Başkan, 'Gıcıklık hakkımı kullanıyorum' dedi Trabzon'da, Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel'i makam odasında darbettiği iddiasıyla tutuklanan 35 yıllık memur Harun Uzun'un (63) ifadesinde, "Çalıştığım gün çıkan tansiyonumu ölçtürmek için H.K. ile eczaneye gidiyorduk. Dışarda başkan ile karşılaştık. Tansiyon ölçümü sonra yeniden mesaimize döndük. Başkan mesai saatleri ihlalden savunma istedi. Durumu anlatmak için makama gittik. Başkan 'Gıcıklık hakkımı kullanıyorum, bana oy vermediniz' dedi. Elini bana sallayınca vuracağını düşünerek kendimi koruma amaçlı başkanın yakasından tuttum. Kendisini darbetmedim" dediği öğrenildi.
27.05.2024 Gündem
Özgür Özel: İktidar olduğumuzda en düşük emekli maaşı asgari ücret düzeyine çıkarılacak
Özgür Özel: İktidar olduğumuzda en düşük emekli maaşı asgari ücret düzeyine çıkarılacak CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "İlk seçim vaadimizi açıklıyorum; iktidar olduğumuz ilk 100 gün içinde yasal düzenlemeleri derhal tamamlanıp, en düşük emekli maaşı önce asgari ücrete, 2 yıl sonra bırakıldığı yere 1,5 asgari ücret düzeyine çıkarılacaktır; söz veriyoruz" dedi.
26.05.2024 Politika
Sinan Oğan: Altılı Masa adayını cumhurbaşkanı seçtirseydik, Türkiye bugünlerde yeniden seçimi konuşuyor olacaktı
Sinan Oğan: Altılı Masa adayını cumhurbaşkanı seçtirseydik, Türkiye bugünlerde yeniden seçimi konuşuyor olacaktı Türkiye İttifakı Partisi Mersin İl Başkanlığı'nın açılışı, Sinan Oğan'ın katılımıyla gerçekleştirildi. Oğan, “Bugün gördük ki Altılı Masa, Türkiye'yi yönetme iktidarında değilmiş. Net bir şekilde görüyoruz ki, eğer biz Altılı Masa adayını destekleseydik ve cumhurbaşkanı seçtirseydik, Türkiye bugünlerde yeniden seçimi konuşuyor olacaktı. Türk ekonomisinde kriz olacaktı, Türkiye'de siyasal kavga giderek derinleşecekti” dedi.
26.05.2024 Politika
Galatasaray Kulübü'nde Dursun Özbek yeniden başkanlığa seçildi
Galatasaray Kulübü'nde Dursun Özbek yeniden başkanlığa seçildi Galatasaray Kulübü'nde Dursun Özbek, yeniden başkanlığa seçildi. Özbek, “Asıl kutlamalarımız yarın olacak. Yarın şampiyon olacağız. İnşallah yarın Galatasaray 24’üncü şampiyonluğunu kazanacak. Sizlerin desteği ile Galatasaray, hepimizin gurur duyduğu daha iyi günlere hep beraber gelecek. Galatasaray’ın ihtiyacı olan birlik ve beraberlik, sevgi iklimi. Galatasaray’ı gelecek yüz yıllara taşımanın en büyük faktörü budur. Ne yaparsak yapalım ama sevgiyle yapalım. Yaşasın Galatasaray” dedi.
25.05.2024 Spor
OYAK’ın 64’üncü Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi
OYAK’ın 64’üncü Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi Türkiye'nin köklü kuruluşlarından OYAK’ın 64’üncü Olağan Genel Kurulu tamamlandı. Üyelerinin birikimlerini verimlilik, sürdürülebilirlik ve sorumlu yatırım ilkeleri doğrultusunda yöneten OYAK, açıkladığı yüzde 77,1 nema oranı ile sürdürülebilir getiri sağladı.
25.05.2024 Ekonomi
Galatasaray Kulübü'nün başkanlık seçiminde oy verme işlemi sona erdi
Galatasaray Kulübü'nün başkanlık seçiminde oy verme işlemi sona erdi Galatasaray Kulübü'nün olağan seçimli genel kurulunda oy verme işlemi tamamlandı.
25.05.2024 Spor
Mansur Yavaş: Hesap vermeyen belediye başkanı olmaz
Mansur Yavaş: Hesap vermeyen belediye başkanı olmaz Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, "Hesap vermeyen belediye başkanı olmaz. Çünkü onlar sizin paranızı harcıyorlar ve tüm belediye personeli sizden aldığı maaşla hizmet ediyor. O zaman ne yapması lazım? Madem herkesten parayı alıyorsun, 'sen oy verdin, vermedin' demeden hepsine eşit hizmet etmek zorunda. Eşit hizmet eden kazanır" dedi.
24.05.2024 Politika
Bakan Fidan: Venezuela ile Gazze konusunda aynı düşünüyoruz
Bakan Fidan: Venezuela ile Gazze konusunda aynı düşünüyoruz Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, "Venezuela ile Gazze konusunda aynı düşünüyoruz, aynı şekilde hareket ediyoruz. Uluslararası platformlarda da beraber tavır alıyoruz" dedi.
23.05.2024 Politika
Karabük'te muhtarlık seçimi iptal oldu; yerine eşi aday oldu
Karabük'te muhtarlık seçimi iptal oldu; yerine eşi aday oldu Karabük’te 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde muhtar seçilen Fahri Bostancı’nın (57), ilçe seçim kuruluna yapılan şikayet üzerine, karıştığı bir olaydan aldığı ceza nedeniyle memnu haklarının elinde olmadığı ortaya çıktı. İlçe Seçim Kurulu Bostancı’nın mazbatasını geri alırken, seçimlerin de tekrarlanmasına karar verdi. Tekrarlanacak olan seçimlerde aday olamayan Fahri Bostancı’nın yerine eşi Aysun Bostancı (50) aday oldu. Aysun Bostancı, 2 Haziran’da tekrarlanacak olan seçimlerde 3 rakip adayla seçim yarışına girecek.
23.05.2024 Gündem
Bakan Fidan: Amacımız vize serbestisi müzakeresini tam anlamıyla başlatmak
Bakan Fidan: Amacımız vize serbestisi müzakeresini tam anlamıyla başlatmak Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Komşuluk ve Genişleme Komiseri Oliver Varhelyi ile bir araya gelen Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, AB-Türkiye arasında vize serbestliğine gidilmesi, eksik kalan hususların tamamlanması konusunda çalışmalara devam ettiklerini söyleyerek, "Amacımız kendi içimizde bazı yapılması gerekenleri yapıp, vize serbestisinde AB ile müzakereyi tam anlamıyla başlatmak" dedi.
23.05.2024 Politika
Özgür Özel: O cenaze orada durdukça siyaset normalleşemez
Özgür Özel: O cenaze orada durdukça siyaset normalleşemez CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Sinan Ateş cinayetiyle ilgili sorduğu sorulara MHP Genel Başkan Yardımcıları İzzet Ulvi Yönter ve Semih Yalçın'ın verdiği cevaba ilişkin, "O cenaze, o kan orada durdukça Türkiye'de siyaset normalleşemez" dedi.
23.05.2024 Politika
Annesine şiddet uygulayan babasını öldüren İ.D'nin beraat kararını Yargıtay onadı
Annesine şiddet uygulayan babasını öldüren İ.D'nin beraat kararını Yargıtay onadı İstanbul Sultangazi’de 2019 yılında annesine şiddet uygulayan babasını öldürmekten ceza verilmeyen İ.D. hakkındaki hükmü Yargıtay onadı. Böylece o dönem 16 yaşında olan sanık hakkındaki beraat kararı kesinleşmiş oldu. Konuya ilişkin değerlendirme yapan İ.D'nin avukatı Burak Temizer, “Meşru müdafaa noktasında her olay ayrıca değerlendirilmeli. Yargıtay'ın kararı her ne kadar emsal teşkil etme noktasında önemli olsa da bu karara dayanılarak birilerinin sürekli hayat kurtarma rolünde adeta bir süper kahraman şeklinde dolaşacağı anlamına gelmiyor. Fakat bu, kişilerin artık bazı olaylara seyirci kalmaması açısından önemli bir karar" dedi.
22.05.2024 Gündem
Norveç Başbakanı: Filistin’i bağımsız bir devlet olarak tanıyoruz
Norveç Başbakanı: Filistin’i bağımsız bir devlet olarak tanıyoruz Norveç Başbakanı Jonas Gahr Store bugün Dışişleri Bakanı Espen Barth Eide ile yaptığı açıklamada Birleşmiş Milletler Genel Kurulu kararına dayanarak Filistin’i bağımsız bir devlet olarak tanıdıklarını duyurdu. Bunun üzerine İsrail Dışişleri Bakanı Yisrael Katz, İsrail'in İrlanda ve Norveç'teki büyükelçilerini ‘derhal’ çağırma talimatı verdiğini duyurdu.
22.05.2024 Dünya
TBMM Genel Kurulu'nda 'Kobani' tartışması
TBMM Genel Kurulu'nda 'Kobani' tartışması TBMM Genel Kurulu'nda DEM Parti Grubu'nun Meclis Başkanlığına sunduğu, '6- 8 Ekim Kobani Olaylarının Tüm Yönüyle Araştırılması' başlıklı önergenin tartışıldığı sırada tansiyon yükseldi.
22.05.2024 Politika
Metin Öztürk: Bu süreç, bir seçim malzemesi olarak kullanılmamalı
Metin Öztürk: Bu süreç, bir seçim malzemesi olarak kullanılmamalı Galatasaray 2'nci Başkanı Metin Öztürk, "Süreç, ilk andan itibaren bizzat Başkanımız liderliğinde titizlikle takip edilirken değerli bir hukukçu olan Süheyl hocamızın bu konunun camiamız açısından önemini gözetmeden, rol kapmak amacıyla konuyu bir seçim malzemesi olarak kullanma çabasını hayretle karşıladık" dedi.
21.05.2024 Spor
Tandırda cesedi bulunan Eymen'in ağabeyi: Sanıklar insanlık suçunu işlemiştir
Tandırda cesedi bulunan Eymen'in ağabeyi: Sanıklar insanlık suçunu işlemiştir İzmir'in Bornova ilçesinde cesedi tandırda bulunan 5 yaşındaki Eymen Sadık Durak'ın öldürülmesine ilişkin davada ağırlaştırılmış müebbet ile 38 yıl hapis cezasına çarptırılan anne Mine Durak (29) ile sevgilisi Serkan Elçetin (40), bu kez 'müstehcen yayınların üretiminde çocukları kullanmak' suçundan hakim karşına çıktı. Duruşmada davanın gizli görülmesi talebi reddedilirken, Eymen'in ağabeyi Önder Durak, "Sanıklar insanlık suç işlemiştir. En üst sınırdan cezalandırılmalarını istiyorum" dedi.
21.05.2024 Gündem
Bahçeli: HDP ve devamı sözde parti kapatılmalıdır
Bahçeli: HDP ve devamı sözde parti kapatılmalıdır MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "HDP bugün değilse, ne zaman kapatılacak; onun uzantısı DEM’in Türkiye’ye kastetmesinin hesabı ne zaman sorulacaktır? Bay Zühtü’nün gitmesinden sonra Anayasa Mahkemesi’nin elini tutan, önüne geçen, karar süreçlerine tıkaç olan sanıyorum kalmamıştır. O halde bu iş bitmelidir, HDP ve devamı sözde parti kapatılmalıdır" dedi.
21.05.2024 Politika

Benzer Haber Etiketleri

seçim galatasaray dursun özbek HÖH bulgaristan

Oy ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.