Oyak

Oyak

Son dakika oyak haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan oyak gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan oyak haber sayfamızda...

Oyak

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 107 oyak haberi bulunmuştur.
OYAK’tan Çin’de yeni tesis yatırımı
OYAK’tan Çin’de yeni tesis yatırımı OYAK Grubu şirketlerinden Almatis, Çin’in Qingdao Ekonomik Kalkınma Bölgesi’nde yeni bir kalsine alümina üretim tesisi kuruyor. Almatis’in bölgedeki üretim kapasitesini ikiye katlayacak tesisin, şirketin rekabet gücünü ve Asya’daki pazar payını artırması hedefleniyor.
1.05.2024 Ekonomi
İsdemir’den 79,5 milyon dolarlık yeni yatırım
İsdemir’den 79,5 milyon dolarlık yeni yatırım İsdemir, çelik içinde asgari düzeyde olması beklenen hidrojen, azot ve oksijen gibi gazların giderilmesine, metalik olmayan inklüzyonların miktarının azaltılmasına ve ultra düşük karbon ihtiva eden kalitelerin üretilmesine olanak sağlayan teknolojiye sahip RH-OB İkiz Tip Vakum Altında Gaz Giderme Tesisi’ni devreye aldı. İsdemir, 1 milyon 200 bin ton/yıl üretim kapasitesine sahip tesis için 79 milyon 500 bin dolarlık yatırım gerçekleştirdiğini duyurdu.
26.04.2024 Ekonomi
Erdemir, Tube & Wire Fuarı’na üçüncü kez katıldı
Erdemir, Tube & Wire Fuarı’na üçüncü kez katıldı OYAK Maden Metalürji şirketlerinden Erdemir, 15-19 Nisan tarihleri arasında Almanya’nın Düsseldorf şehrinde düzenlenen Tube & Wire Fuarı’nda üçüncü kez yer aldı. Fuarda Erdemir, dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü.
24.04.2024 Ekonomi
Bingöl Avnik’te 250 milyon ton demir cevheri üretimi için inşaat faaliyetine başlandı
Bingöl Avnik’te 250 milyon ton demir cevheri üretimi için inşaat faaliyetine başlandı OYAK, Maden Metalürji şirketlerinden Ermaden'in Bingöl-Avnik mevkiinde bulunan demir madeni sahasında yaklaşık 550 milyon dolarlık yatırımla kurulacak peletleme yatırımında inşaat faaliyetine başladı. Şirketin yaptığı açıklamaya göre, sahada mobilizasyon aşamasına geçildi ve inşaat faaliyetine başlandı.
14.03.2024 Ekonomi
Bakan Bak: Ülkemiz bir spor devrimi yaşıyor
Bakan Bak: Ülkemiz bir spor devrimi yaşıyor Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, “Tüm tezviratlara rağmen, ‘Atatürk’ün ismini kaldıracaksınız, şöyle yapacaksınız, böyle yapacaksınız’ demelerine rağmen, biz iş yaparız. Lafla peynir ekmek gemisi yürümez, işlerle yürür. Dolayısıyla biz hep iş yaparız, hizmet yaparız eser üretiriz. Türkiye’nin dört bir yanında eserlerimiz var. Kazandırdığımız eserler ortada. Ülkemiz bir spor devrimi yaşıyor. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde, son 22 yılda yapılan eserler ortada” dedi.
14.03.2024 Spor
Erdemir ve İsdemir, Kadınlar Günü kapsamında etkinlikler düzenledi
Erdemir ve İsdemir, Kadınlar Günü kapsamında etkinlikler düzenledi OYAK Maden Metalürji Şirketlerinden Erdemir ve İsdemir, 8 Mart Kadınlar Günü kapsamında kahvaltı ve buluşma organizasyonu gerçekleştirdi. 1-5 Mart tarihleri arasında düzenlenen etkinliklerde, Yazar ve Eğitmen Hülya Mutlu kadın çalışanlarla bir araya geldi.
8.03.2024 Kurumsal
İsdemir ‘Çocuk Şenliği’ düzenledi
İsdemir ‘Çocuk Şenliği’ düzenledi OYAK Maden Metalürji Şirketlerinden İsdemir, çalışanlarının çocuklarını 1-3 Mart tarihleri arasında ‘Çocuk Şenliği’nde ağırladı. İsdemir Kapalı Spor Salonu’nda dev kaydırak, zıplama alanı, tırmanma duvarı, mini bowling, sihirbaz gösterileri ve top havuzu gibi ilgi çekici oyun alanları kuran İsdemir, çocuklara eğlenceli dakikalar yaşattı.
7.03.2024 Kurumsal
OYAK YATIRIM’ın net kârı 2 milyar TL’ye ulaştı
OYAK YATIRIM’ın net kârı 2 milyar TL’ye ulaştı OYAK YATIRIM, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada, 2023’te öz kaynaklarının 5 milyar TL’yi aştığını bildirdi. Şirket, net kârının ise bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 91 artarak 2 milyar TL’ye ulaştığını duyurdu.
1.03.2024 Ekonomi
OYAK Çimento, yenilediği müşteri portalını hizmete sundu
OYAK Çimento, yenilediği müşteri portalını hizmete sundu  OYAK Çimento, yeni müşteri portalını devreye aldı. Online ve self servis olarak siparişlerin oluşturabildiği yeni sistemde, ödeme işlemleri kredi kartı ile gerçekleştirilebiliyor.
31.01.2024 Ekonomi
Erdemir ve İsdemir, 2050’ye kadar net sıfır emisyona ulaşmayı hedefliyor
Erdemir ve İsdemir, 2050’ye kadar net sıfır emisyona ulaşmayı hedefliyor OYAK Maden Metalürji şirketlerinden Erdemir ve İsdemir, net sıfır emisyon ile üretim için yol haritasını açıklayarak, 2050 yılında net sıfır emisyona ulaşmayı hedeflediğini duyurdu.
11.01.2024 Kurumsal
ACE of M.I.C.E. ödülleri sahiplerini buldu
ACE of M.I.C.E. ödülleri sahiplerini buldu  Turizm ve etkinlik sektörünün önde gelenlerini buluşturan 12'nci Masters of Events by ACE of M.I.C.E. Awards Elexus Hotel' de gerçekleşti. Organizasyonda ulusal ve uluslararası kurumsal firmalar, etkinlik ajansları, oteller, acenteler, turizm ve etkinlik sektörü profesyonelleri 24 farklı kategoride ödüllerine kavuştu.
10.01.2024 Kültür&Sanat
OYAK Çimento Fabrikaları ile OYAK Denizli Çimento birleşti
OYAK Çimento Fabrikaları ile OYAK Denizli Çimento birleşti OYAK Çimento Fabrikaları A.Ş. Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı'nda alınan karar doğrultusunda, tüm aktif ve pasifi ile devir alınan OYAK Denizli Çimento Anonim Şirketi, OYAK Çimento Fabrikaları A.Ş. ile birleştiğini duyurdu. Böylece, OYAK Çimento tüm fabrikalarını tek tüzel kişi çatısı altında topladı. Birleşmeyle OYAK Çimento Fabrikaları A.Ş.'nin öz sermayesi 1 milyar 246 milyon 578 bin 406 TL'ye yükseldi.
6.01.2024 Ekonomi
Küçükçekmece Belediye Başkanı aday adayı Oruç Oymak'tan seçim ziyaretleri
Küçükçekmece Belediye Başkanı aday adayı Oruç Oymak'tan seçim ziyaretleri Küçükçekmece Belediyesi önceki dönem meclis üyesi Oruç Oymak, yerel seçimlerde CHP'den Küçükçekmece Belediye Başkanı aday adaylığını açıklamasının ardından ilçede ziyaretlere başladı.
30.12.2023 Politika
OYAK ile TCC arasında 740 milyon dolarlık iş birliği anlaşması imzalandı
OYAK ile TCC arasında 740 milyon dolarlık iş birliği anlaşması imzalandı OYAK ve Uzak Doğulu çimento üreticisi Taiwan Cement Corporation (TCC) arasında; Cimpor Portugal Holdings ile Oyak Çimento Fabrikaları A.Ş.’nin hâkim ortağı konumundaki OYAK Denizli Çimento hisselerinin satışıyla ilgili anlaşma imzalandı. Anlaşmanın, Türkiye’ye 740 milyon dolarlık nakit kaynak sağlayacağı açıklandı.
11.12.2023 Ekonomi
Tayvanlı çimento üreticisi TCC, OYAK’ın yüzde 60’lık hissesini satın alıyor
Tayvanlı çimento üreticisi TCC, OYAK’ın yüzde 60’lık hissesini satın alıyor OYAK ve Uzak Doğu’nun en büyük çimento üreticilerinden Taiwan Cement Corporation (TCC) ortaklıklarını bir üst noktaya taşıma konusunda ön mutabakata vardılar. Buna göre, Cimpor Portugal Holdings hisselerinin yüzde 100 işletme değerinin 800 milyon Euro bedelle OYAK’ın yüzde 60 oranındaki hisselerinin satışı konusunda ön mutabakata varıldı.
27.11.2023 Ekonomi
Erdemir, Cumhuriyetin 100’üncü yılını Tuluyhan Uğurlu konseri ile kutladı
Erdemir, Cumhuriyetin 100’üncü yılını Tuluyhan Uğurlu konseri ile kutladı Yeniden inşa ettiği 2’nci Yüksek Fırını ‘Zübeyde’yi Cumhuriyetin 100’üncü yılı olan 29 Ekim tarihinde devreye alan Erdemir, piyanist ve besteci Tuluyhan Uğurlu konseri ile kutlamalarına devam etti. ‘Mustafa Kemal Atatürk’, ‘Güneşin Askerleri’ ve ‘Senfoni Türk’ isimli eserlerin seslendirildiği konser, Türkiye Cumhuriyeti’nin dönüm noktalarının anlatıldığı görüntüler eşliğinde gerçekleştirildi.
31.10.2023 Kültür&Sanat
Cumhuriyet’in 100’üncü yılında ‘Zübeyde’ yeniden hayat buluyor
Cumhuriyet’in 100’üncü yılında ‘Zübeyde’ yeniden hayat buluyor Yassı çelik üreticisi Erdemir, ‘Zübeyde’yi devreye almak için gün sayıyor. Erdemir’in verimliliği artırma yatırımları kapsamında yeniden inşa ettiği 2’nci yüksek fırın ‘Zübeyde’, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılı olan 29 Ekim’de ilk üretimini gerçekleştirecek.
25.10.2023 Kurumsal
Omsan Logistics, SupplyTech Breakthrough Awards’ta ödül aldı
Omsan Logistics, SupplyTech Breakthrough Awards’ta ödül aldı  Omsan Logistics, dijital uygulamaları ve bitmiş araç lojistiği alanında yürüttüğü çalışmalarıyla SupplyTech Breakthrough Awards’ta ödül aldı. ‘Yılın İnovatif Taşımacılık Yönetimi Ödülü’ kategorisinde ödül alan şirket, otomotiv lojistiği alanında devreye aldığı dijitalleşme projeleri ile maliyet, iş gücü ve zamandan önemli oranda tasarruf sağladı.
18.08.2023 Kurumsal
Küresel madeni yağ markası Valvoline Türkiye pazarına girdi
Küresel madeni yağ markası Valvoline Türkiye pazarına girdi  OYAK Grubu Şirketleri bünyesinde hizmet veren GüzelEnerji’nin madeni yağlar markası M Oil, kendi yağını üreten küresel madeni yağ markası Valvoline ile iş birliğini düzenlediği basın toplantısıyla duyurdu. OYAK Enerji Sektörü Grup Başkanı Yüksel Yılmaz, “Madeni yağ ülkemizin coğrafyası, iş gücü ve pazar büyümesi açısından önemli alanlardan biriydi. Bu alanda kendi markamızla son iki yılda önemli başarılara imza attık. Ancak bunu bir de uluslararası iş birliğiyle taçlandırmak istedik. Bunun bugün burada pozitif sonuçlanması bizim için çok önemli ve gurur verici bir anlam ifade ediyor” dedi.
30.05.2023 Video
Ankara’da 4 yeni TotalEnergies istasyonu açıldı
Ankara’da 4 yeni TotalEnergies istasyonu açıldı OYAK Grubu Şirketleri bünyesinde hizmet veren GüzelEnerji’nin TotalEnergies İstasyonları markası, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Mehmetçik Vakfı yönetimindeki istasyonlarla büyümesini sürdürüyor. İstanbul Yenişehir’deki istasyonunun ardından Ankara’da TSK Mehmetçik Vakfı Etimesgut istasyonunun açılışı da gerçekleştirildi. Aynı gün Beytepe, Ümitköy ve Yenimahalle olmak üzere üç istasyonunun da açılışı gerçekleştirildi.
11.05.2023 Kurumsal
OYAK YATIRIM 2023’ün ilk çeyreğinde büyümeye devam etti
OYAK YATIRIM 2023’ün ilk çeyreğinde büyümeye devam etti 2023’ün ilk çeyreğine ilişkin finansal sonuçlarını açıklayan OYAK YATIRIM Menkul Değerler A.Ş. (OYYAT), Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada, şirketin güçlü büyümesini sürdürürken, özkaynaklarının 2,1 milyar TL’ye ulaştığını, net karının ise geçen yılın aynı dönemine göre 2,3 kat artarak 211 milyon TL’ye yükseldiğini duyurdu.
11.05.2023 Ekonomi
OYAK 2022 nema oranı yüzde 90,1 olarak açıklandı
OYAK 2022 nema oranı yüzde 90,1 olarak açıklandı Tamamlayıcı mesleki emeklilik fonu OYAK, 63’üncü Olağan Genel Kurul Toplantısı’nı gerçekleştirdi. OYAK, 2022 yılında yüzde 90,1’lik kâr payı oranı ile üyelerinin birikimlerini reel bazda korurken, son 20 yılın en yüksek kâr payı oranını sağladığını açıkladı.
30.04.2023 Ekonomi
Deprem bölgesinde çocuk ve gençlerle buluşuyorlar
Deprem bölgesinde çocuk ve gençlerle buluşuyorlar 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile başlayarak 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'na kadar eğitici ve eğlendirici birçok aktivite ile donatılmış OYAK'ın gezici TIR'ı deprem bölgesinde çocuklar ve gençlerle buluşuyor.
27.04.2023 Kurumsal
Mehmetçik Vakfı’nın 2’nci akaryakıt istasyonu açıldı
Mehmetçik Vakfı’nın 2’nci akaryakıt istasyonu açıldı   Türk Silahlı Kuvvetleri Mehmetçik Vakfı’nın Başakşehir Mehmetçik 2 No’lu Akaryakıt İstasyonu’nun ardından ikinci TotalEnergies istasyonu, Yenişehir’de açıldı.
27.04.2023 Kurumsal
OYAK'tan Çin'de stratejik yatırım
OYAK'tan Çin'de stratejik yatırım PVC stabilizatör üreticisi Akdeniz Chemson, başta Çin olmak üzere büyüyen Uzakdoğu pazarında artan talebe cevap vermek amacıyla, Çin'in Ciciang eyaletinde yer alan Hucou kentinde yeni bir yatırım gerçekleştirdi. OYAK Genel Müdürü Süleyman Savaş Erdem, OYAK'ın son yıllarda uyguladığı 'doğru alana, doğru yatırım' anlayışının en yeni halkası olan tesisin yıllık 30 bin ton üretim kapasitesine sahip olduğunu belirtti.
19.04.2023 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

oyak isdemir çin yatırım erdemir

Oyak ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.