Perakende

Perakende

Son dakika perakende haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan perakende gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan perakende haber sayfamızda...

Perakende

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.707 perakende haberi bulunmuştur.
Bakan Yumaklı: 2023-2024 balıkçılık av sezonu 15 Nisan'da kapanıyor
Bakan Yumaklı: 2023-2024 balıkçılık av sezonu 15 Nisan'da kapanıyor Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, 2023-2024 balıkçılık av sezonunun 15 Nisan'da kapanacağını açıkladı.
14.04.2024 Gündem
Bayram öncesinde çikolatada hile uyarısı
Bayram öncesinde çikolatada hile uyarısı Ramazan bayramıyla çikolata ve benzeri ürünler raflarda yerini aldı. Uzmanlar paketsiz veya toplu halde satılan çikolatalarla birlikte, sahte çikolatalara yönelik uyarıda bulundu. Gıda Laboratuvarları ve Gıda Denetçileri Derneği Başkan Yardımcısı Dr. Selman Bahadır Orhan, "Kaliteli çikolata için etiket incelemesi yapmalıyız. Açık çikolatalardan mümkün mertebe uzak kalmalıyız. Çikolata pahalı bir gıda maddesidir. Dünyada şu an kakao fiyatları çok yükseldi. Kakao yerine çikolatalara kokolin koyulabilmekte, tatlandırıcılar koyulabilmekte. Kokolin de bir gıda maddesi ama kakao fiyatında satılmamalıdır. Palm yağı da, kakao yağı yanında çok daha ucuz olduğu için ürünlere katılabilmekte. Bu tür gıda maddelerinin tüketilmesi, kötü kolesterolün fevkalade yükselmesine sebebiyet veriyor. Çocuk yaşta kolesterol sorunu mu olur dersiniz, maalesef çocuklarda da kolesterol rahatsızlıklarının ortaya çıkmasına sebebiyet vermekte" dedi.
9.04.2024 Gündem
Enerjisa Enerji: Yatırımları artırarak Türkiye’nin enerji dönüşümüne katkı sağladık
Enerjisa Enerji: Yatırımları artırarak Türkiye’nin enerji dönüşümüne katkı sağladık Elektrik dağıtım, perakende satış ve müşteri çözümleri şirketi Enerjisa Enerji'nin Olağan Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda, 2023 yılına ait sınırları zorlayan önemli ve kritik olaylar, finansal sonuçlar ve stratejik planlamalar konuşuldu.
8.04.2024 Ekonomi
Hepsipay 15 milyon dijital cüzdan kullanıcısına ulaştı
Hepsipay 15 milyon dijital cüzdan kullanıcısına ulaştı HEPSİBURADA bünyesinde sunduğu güvenli ödeme ve vadelendirme çözümlerini 2023 yılında tüm perakende sektörünün kullanımına açan Hepsipay'in, 2024 Mart ayı itibarıyla 15 milyon dijital cüzdan kullanıcısına ulaştığı duyuruldu.
8.04.2024 Ekonomi
Enerjisa Enerji, finansal ve operasyonel sonuçlarını olağan genel kurul toplantısında açıkladı
Enerjisa Enerji, finansal ve operasyonel sonuçlarını olağan genel kurul toplantısında açıkladı Enerjisa Enerji, finansal ve operasyonel sonuçlarını olağan genel kurul toplantısında açıkladı. Deprem felaketleri başta olmak üzere global ölçekte makroekonomik ve politik belirsizliklerin getirdiği sorunlar, tüm dünya için iklim krizinin etkileri ve bölgesel savaşlar gibi çeşitli faktörlerin ekonomik ve sosyal yapıda derin etkiler yarattığının altının çizildiği toplantıda, şirketin 2023 yılına ait finansal, stratejik ve operasyonel faaliyet sonuçları yatırımcılar ile paylaşıldı.
5.04.2024 Ekonomi
Ramazan Bayramı öncesi Mısır Çarşısı'nda fahiş fiyat denetimi
Ramazan Bayramı öncesi Mısır Çarşısı'nda fahiş fiyat denetimi Ramazan Bayramı'na sayılı günler kala İstanbul Ticaret İl Müdürlüğü tarafından Eminönü'ndeki Mısır Çarşısı'nda fahiş fiyat denetimi gerçekleştirildi. Denetimde usule aykırı olan etiket ve fiyatlar tespit edilerek incelenmek üzere kayıt altına alındı. G İstanbul Ticaret İl Müdürü İsmail Menteşe, "Bayramı bayram tadında yaşayalım. Bayramı fırsata çevirmek isteyen işletmecilerimiz yoktur ama ola ki varsa da biz denetimlerimize bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da devam edeceğiz" dedi.
5.04.2024 Video
“Tedarik zinciri süreçlerindeki karmaşıklıkları yapay zeka otomasyonuyla ortadan kaldırıyoruz”
“Tedarik zinciri süreçlerindeki karmaşıklıkları yapay zeka otomasyonuyla ortadan kaldırıyoruz” Sektördeki tedarik zinciri süreçlerindeki karmaşıklıklara hızlı ve etkili çözümler sunarak müşterilerinin ihtiyaçlarını karşıladıklarını belirten Getron Kurucu CEO'su Sarven Sıradağ, "Firma olarak, müşterilerimize doğru ürünü, doğru zamanda, doğru miktarda, doğru yerde ve doğru fiyatta bulundurma imkanı sağlayarak tedarik zinciri süreçlerindeki karmaşıklıkları yapay zeka otomasyonuyla ortadan kaldırıyoruz. Böylece müşterilerimizin operasyonlarını daha verimli hale getiriyoruz" dedi.
5.04.2024 Teknoloji
İŞKUR: Türkiye'de 330 bin 325 açık iş tespit edildi
İŞKUR: Türkiye'de 330 bin 325 açık iş tespit edildi Türkiye İş Kurumu'nun (İŞKUR) 2024 yılı 1'inci çeyreğine ilişkin 'Açık İş İstatistikleri Araştırması'nda, Türkiye genelinde işletmelerde toplam 330 bin 325 açık iş tespit edildi.
5.04.2024 Ekonomi
Ticaret Bakanlığı: Ramazan Bayramı süresince denetimlerimiz sürecek
Ticaret Bakanlığı: Ramazan Bayramı süresince denetimlerimiz sürecek Ticaret Bakanlığı, vatandaşların hak ve menfaatlerinin korunması amacıyla ramazan ayı boyunca sürdürülen denetimlerin Ramazan Bayramı süresince de devam edeceğini duyurdu.
2.04.2024 Gündem
Türkiye’nin ilk dijital bankası Hayat Finans, finansal teknolojiler şirketi kurdu
Türkiye’nin ilk dijital bankası Hayat Finans, finansal teknolojiler şirketi kurdu Hayat Holding’in bankacılık yatırımı olarak geçen yıl eylül ayında faaliyete geçen Türkiye’nin ilk dijital bankası Hayat Finans, finansal teknoloji şirketi Hayat Fintek Çözümleri A.Ş.’yi kurduğunu duyurdu. Hayat Fintek, Hayat Finans’ın yüzde yüz iştiraki olarak faaliyet gösterecek.
29.03.2024 Ekonomi
Seç Market 9 ilde mahalle iftarları düzenliyor
Seç Market 9 ilde mahalle iftarları düzenliyor Seç Market, Anadolu’nun 9 farklı şehrinde iftar sofraları kurarak iş ortakları ve müşterileriyle mahalle iftarlarında buluşuyor.
28.03.2024 Kurumsal
TÜİK: Ekonomik güven endeksi yüzde 1 arttı
TÜİK: Ekonomik güven endeksi yüzde 1 arttı Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), ekonomik güven endeksinin mart ayında bir önceki aya göre yüzde 1 artarak 100 değerini aldığını açıkladı.
28.03.2024 Ekonomi
Seç Market, kadın girişimcileri ‘Gücünle Gülümse Projesi'yle destekliyor
Seç Market, kadın girişimcileri ‘Gücünle Gülümse Projesi'yle destekliyor Seç Market, Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) iş birliğiyle kadın girişimcileri desteklemek için geçen yıl başlattığı eğitim programının bu sene ikincisini gerçekleştiriyor. Gücünle Gülümse Projesi kapsamında yürütülen ‘Kadın Girişimcilik ve Perakende Yönetimi Eğitim Programı’na başvurular 4 Nisan’a kadar devam edecek.
26.03.2024 Ekonomi
Türkiye’de 2023’te 520 birleşme ve satın alma gerçekleşti
Türkiye’de 2023’te 520 birleşme ve satın alma gerçekleşti Kurumsal finansman, strateji ve yönetim danışmanlığı alanlarında küresel ölçekte hizmet sunan Branchout Türkiye’nin ‘Birleşme ve Satın Almalar Görünümü 2023’ raporu yayımlandı. Rapora göre 2023’te birleşme ve satın almalar toplam 3,1 trilyon dolarlık hacimle son 10 yılın en düşük seviyesine geriledi. 520 anlaşmanın tamamlandığı Türkiye’de ise birleşme ve satın almalara teknoloji, medya ve telekomünikasyon sektörleri 264 birleşme ve satın alma ile öne çıktı.
25.03.2024 Ekonomi
Enerjisa Mobil’in ‘Sen Koru’ eklentisi ile sürdürülebilirlik bilinci artırılacak
Enerjisa Mobil’in ‘Sen Koru’ eklentisi ile sürdürülebilirlik bilinci artırılacak Enerjisa Enerji, kullanıcılarına yeni deneyimler sunmayı hedeflediği Enerjisa Mobil’e yeni bir özellik getirdi. Sürdürülebilirlik uzmanlarının görüşlerine başvurularak tasarlanan ‘Sen Koru’ ile Enerjisa Mobil kullanıcıları, kendilerinin ve yakınlarının karbon ayak izlerini hesaplayarak arşivleyebilecek ve aylar içindeki gelişimlerini takip edecek.
22.03.2024 Teknoloji
Güven endeksi hizmet sektöründe arttı, diğerlerinde azaldı
Güven endeksi hizmet sektöründe arttı, diğerlerinde azaldı Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), mart ayında güven endeksinin hizmet sektöründe yüzde 1,5 arttığını, perakende ticaret sektöründe yüzde 1, inşaat sektöründe yüzde 3,6 azaldığını açıkladı.
22.03.2024 Ekonomi
Teknosa 2023 yılı finansal sonuçlarını açıkladı; 47,3 milyar TL ciroya ulaşıldı
Teknosa 2023 yılı finansal sonuçlarını açıkladı; 47,3 milyar TL ciroya ulaşıldı Teknosa, 2023 yılında enflasyon muhasebesine göre düzenlenmiş sonuçlarına göre yüzde 45 oranında -enflasyon düzeltmesi öncesi yüzde 122- büyüme ile 47,3 milyar TL ciroya ulaştığını duyurdu. Şirket, brüt işlem hacmini (GMV) geçen yıla göre yüzde 68 -enflasyon düzeltmesi öncesi yüzde 154- büyüme ile 10 milyar TL’nin üzerine çıkardı.
21.03.2024 Ekonomi
Türkiye'ye son 5 yılda en fazla yabancı yatırım Hollanda'dan
Türkiye'ye son 5 yılda en fazla yabancı yatırım Hollanda'dan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası verilerine göre; yurt dışında yerleşik kişilerin Türkiye'ye doğrudan yatırım tutarı, 2019-2023 döneminde 31 milyar 332 milyon dolara ulaştı. Hollandalı yatırımcılar, 4 milyar 438 milyon dolarla ilk sırada yer aldı.
19.03.2024 Ekonomi
Esnaf iki kardeş, tütün yerine peçete sattığı iddiasıyla toptancıyı darbetti
Esnaf iki kardeş, tütün yerine peçete sattığı iddiasıyla toptancıyı darbetti Bursa'nın İnegöl ilçesinde perakende tütün satışı yapan İbrahim A. ve kardeşi Aşık A., 40 bin TL değerindeki tütün çuvallarının içine peçete koyarak kendilerini dolandırdığını iddia ettikleri toptancı Deniz D.’yi (45) farklı bir müşteri gibi buluşmaya çağırıp darbetti.
19.03.2024 Gündem
Yıldız Holding şirketlerinden Ramazan ayına özel kampanyalar
Yıldız Holding şirketlerinden Ramazan ayına özel kampanyalar Yıldız Holding’in atıştırmalık ve perakende sektörlerindeki markaları, enflasyona karşı yürütülen mücadeleye destek olabilmek amacıyla Ramazan ayına özel indirim kampanyaları başlattığını duyurdu.
16.03.2024 Kurumsal
SAP, 'Tedarik Zinciri' etkinliği düzenledi
SAP, 'Tedarik Zinciri' etkinliği düzenledi Kurumsal uygulama yazılımı şirketi SAP, tedarik zincirine özel bir etkinlik düzenledi. Sürdürülebilir, riske dayanıklı ve akıllı tedarik zincirlerine odaklanan etkinlikte farklı şirketlerden yöneticiler sunum yaptı. Ayrıca şirketin Almanya'daki merkezine canlı bağlantı yapılarak dijital üretim konusunda sanal bir deneyim yaşandı.
14.03.2024 Teknoloji
Enerjisa Enerji, 'İşimin Enerjisi' ile 1.2 milyon ton karbon salımını engellemeyi hedefliyor
Enerjisa Enerji, 'İşimin Enerjisi' ile 1.2 milyon ton karbon salımını engellemeyi hedefliyor Enerjisa Enerji, 'İşimin Enerjisi' çatısı altında hayata geçirdiği yenilenebilir enerji uygulamalarıyla enerji tüketiminde tasarrufu ve verimliliği sağlamak, karbon salımını en aza indirmek için 2023 yılında da performans ve verim odaklı projeler geliştirdiğini duyurdu. Şirket, yapımına 2023 yılında başlanan enerji verimliliği uygulamaları ile sağlanan yıllık enerji tasarrufu 93 bin MWh'yi geçmeyi, bunun yanı sıra sunulan Yeşil Enerji sertifikasyonu ile Enerjisa Enerji'nin portföyünde yer alan işletmelerin 2.671 GWh'lık elektrik tüketimi Yeşil Enerji ile sertifikalandırılarak yaklaşık 1.2 milyon ton karbon salımını engellemeyi hedefliyor.
14.03.2024 Ekonomi
Enerjisa Enerji, 2023 yılında bir önceki yıla göre yatırımlarını üç kat arttırdı
Enerjisa Enerji, 2023 yılında bir önceki yıla göre yatırımlarını üç kat arttırdı Elektrik dağıtım, perakende satış ve müşteri çözümleri şirketi Enerjisa Enerji, 2023 yılına ilişkin büyüme rakamlarını açıkladı. Buna göre şirket, bir önceki yıla göre yatırımlarını üç kat arttırdı.
12.03.2024 Ekonomi
Limak, Kuveyt’te de ‘güçlü kadınlar’ için sahada
Limak, Kuveyt’te de ‘güçlü kadınlar’ için sahada İş dünyasında kadınların ekonomik olarak güçlendirilmesi amacıyla, 2022 yılında Kuveyt’in önde gelen şirketleri tarafından kurulan ve kurucuları arasında Limak İnşaat Kuveyt’in de olduğu Kuveyt Kadınları Ekonomik Güçlendirme Platformu (KWEEP) büyüyor.
12.03.2024 Ekonomi
Bizim Toptan, LACP Vizyon Ödülleri’nde 3 ödül aldı
Bizim Toptan, LACP Vizyon Ödülleri’nde 3 ödül aldı Bizim Toptan 2022 yılı Faaliyet Raporu ile Amerikan İletişim Profesyonelleri Birliği (LACP) tarafından düzenlenen uluslararası ‘Vizyon Ödülleri’nde 3 ödül birden aldı.
12.03.2024 Kurumsal

Benzer Haber Etiketleri

enerji enerjisa bayram denetim ekonomi

Perakende ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.