Ruhsat

Ruhsat

Son dakika ruhsat haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ruhsat gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ruhsat haber sayfamızda...

Ruhsat

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.309 ruhsat haberi bulunmuştur.
82 kişinin öldüğü binanın davasında sanıklar birbirini suçladı, 2 belediye görevlileri için de suç duyurusu
82 kişinin öldüğü binanın davasında sanıklar birbirini suçladı, 2 belediye görevlileri için de suç duyurusu Adana'da 6 Şubat 2023'te 1 bloku yıkılan ve 82 kişinin hayatını kaybettiği İhsan Bayram Apartmanı davasının duruşmasında, tutuklu sanıklar inşaat mühendisi Ferit Işık ile müteahhit Celal Gül birbirlerini suçlarken, mahkeme heyeti Seyhan ve Çukurova belediyeleri görevlileri hakkında suç duyurusunda bulunulmasına karar verdi.
14.06.2024 Gündem
Bahçelievler’de 3 tatlı imalathanesi hijyen denetimi sırasında mühürlendi
Bahçelievler’de 3 tatlı imalathanesi hijyen denetimi sırasında mühürlendi Bahçelievler Belediyesi'nin Ruhsat Denetim Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri bayrama sayılı günler kala ilçedeki tatlı imalathanelerinde hijyen denetimi yaptı. Denetimler sırasında üretim ve hijyen kurallarına uymayan 3 işletme mühürlendi. Gıda hijyen eksikliği olan 9 işletmeye ise eksiklerinin gidermeleri için 15 gün yasal süre verildi.
14.06.2024 Gündem
42 kişinin öldüğü sitenin yıkılma sebebi 16 ay sonra gelen 3’üncü raporla ortaya çıktı
42 kişinin öldüğü sitenin yıkılma sebebi 16 ay sonra gelen 3’üncü raporla ortaya çıktı Kahramanmaraş’ta, 6 Şubat 2023'te meydana gelen depremlerde 42 kişinin hayatını kaybettiği ve Karadeniz Teknik Üniversitesi tarafından düzenlenen 2 raporda da yıkılmasında herhangi bir sorumlunun bulunamadığı Bad-ı Saba Konutları’nın göçmesinin sebebi, depremden 16 ay sonra gelen yeni bilirkişi raporuyla ortaya çıktı. 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nin talebi üzerine Konya Teknik Üniversitesi tarafından hazırlanan bilirkişi raporunda müteahhit, yapı denetim firması ve jeoloji mühendisinin asli kusurlu olduğu belirtilerek, “Deprem sırasında binanın göçmesine; donatı detayları açısından inşası sırasında yeterli mühendislik hizmeti alamamış olmasının ve gerekli zemin iyileştirme çalışmaları yapılmadan yapının inşa edilmesinin neden olabileceği düşünülmektedir” denildi.
10.06.2024 Video
42 kişinin öldüğü sitenin yıkılma sebebi 16 ay sonra gelen 3’üncü raporla ortaya çıktı
42 kişinin öldüğü sitenin yıkılma sebebi 16 ay sonra gelen 3’üncü raporla ortaya çıktı Kahramanmaraş’ta, 6 Şubat 2023'te meydana gelen depremlerde 42 kişinin hayatını kaybettiği ve Karadeniz Teknik Üniversitesi tarafından düzenlenen 2 raporda da yıkılmasında herhangi bir sorumlunun bulunamadığı Bad-ı Saba Konutları’nın göçmesinin sebebi, depremden 16 ay sonra gelen yeni bilirkişi raporuyla ortaya çıktı. 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nin talebi üzerine Konya Teknik Üniversitesi tarafından hazırlanan bilirkişi raporunda müteahhit, yapı denetim firması ve jeoloji mühendisinin asli kusurlu olduğu belirtilerek, “Deprem sırasında binanın göçmesine; donatı detayları açısından inşası sırasında yeterli mühendislik hizmeti alamamış olmasının ve gerekli zemin iyileştirme çalışmaları yapılmadan yapının inşa edilmesinin neden olabileceği düşünülmektedir” denildi.
10.06.2024 Gündem
Mühürlenen spor salonu işletmecisi şikayet etti, belediye başkanının ifadesi istendi
Mühürlenen spor salonu işletmecisi şikayet etti, belediye başkanının ifadesi istendi Afyonkarahisar'da iş yeri açma ve çalışma ruhsatı bulunmadığı gerekçesiyle mühürlenen spor salonunun Iraklı işletmecisinin şikayetiyle Afyonkarahisar Valiliği tarafından Afyonkarahisar Belediye Başkanı CHP'li Burcu Köksal'dan yazılı ifade istendi. Valiliğe resmi yazıyla ifade veren Başkan Köksal, basın açıklamasında, "Yaptığımız işlem tamamen hukuka uygun, kanuni bir işlem" dedi.
6.06.2024 Gündem
İnternetten gördüğü aracı almak için Hatay'dan Erzurum'a geldi, noterde dolandırıldığını anladı
İnternetten gördüğü aracı almak için Hatay'dan Erzurum'a geldi, noterde dolandırıldığını anladı Hatay'dan Erzurum'a gelerek internet ilanında gördüğü hafif ticari aracı 560 bin liraya almak isteyen Selçuk S. (39), ruhsat sahibi Bülent C. (32) ile buluştuğu noterde dolandırıldığını anladı. Sazan sarmalı yöntemi ile dolandırıldıkları anlaşılan Selçuk S. ile Bülent C., polise giderek şikayetçi oldu. Selçuk S., "Gönderdiği paranın içinde depremde kaybettiğim 3 yaşındaki kızımın da bir miktar parası vardı" dedi.
6.06.2024 Gündem
Bahçeli: Terörist belediye başkanı, milletvekili istemiyoruz
Bahçeli: Terörist belediye başkanı, milletvekili istemiyoruz MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Doğudan batıya, kuzeyden güneye tüm Türkiye'de terörist belediye başkanı, terörist milletvekili istemiyoruz. Sözde kayyım edebiyatı yapanlar, önce bölücü terör örgütü PKK'ya nasıl baktıklarını, onun siyasi aparatı DEM'e nasıl yaklaştıklarını netliğe kavuşturmakla mükelleftir" dedi.
4.06.2024 Politika
Bahçelievler'de 4 katlı binanın balkonu kısmen çöktü; bina boşaltıldı
Bahçelievler'de 4 katlı binanın balkonu kısmen çöktü; bina boşaltıldı Bahçelievler Zafer Mahallesi'nde 4 katlı bir binanın balkonunda gece saatlerinde kısmen çökme meydana geldi. Ekipler, önlem amaçlı binayı boşalttı.
4.06.2024 Gündem
Arnavutköy’de kaçak yapıların yıkımında arbede
Arnavutköy’de kaçak yapıların yıkımında arbede Arnavutköy İmrahor Mahallesi’nde, kaçak yapıların yıkımı sırasında mahalle sakinleriyle polis ekipleri arasında arbede yaşandı. Mahalle sakinlerinin taşlarla saldırdığı arbedede, polis ekiplerinin biber gazlı müdahalesi cep telefonu görüntülerine yansıdı.
30.05.2024 Gündem
Belediye personelinin yargılandığı Yılmaz Erbek Apartmanı davasında Yargıtay kararı beklenecek
Belediye personelinin yargılandığı Yılmaz Erbek Apartmanı davasında Yargıtay kararı beklenecek İzmir'de 4 yıl önce yaşanan depremde 11 kişinin hayatını kaybettiği Yılmaz Erbek Apartmanı'na ilişkin, o dönemde Bornova Belediyesi'nde çalışan 7 sanığın 'görevi kötüye kullanma' suçundan yargılandığı davada; sanık B.B. ile S.Ç.'nin avukatı, yapı ruhsat ve denetim belgelerinde imzası geçen belediye personeline yönelik soruşturmanın genişletilmesini istedi. Şikayetçi avukatları da davanın görevsizlik kararıyla ağır ceza mahkemesine gönderilmesi talebini yineledi. Talepler sonrası duruşma savcısı, ana davaya ilişkin Yargıtay kararının beklenmesini istedi.
22.05.2024 Gündem
Sancaktepe'de su dolu inşaat temelinde çocukların tehlikeli oyunu
Sancaktepe'de su dolu inşaat temelinde çocukların tehlikeli oyunu Sancaktepe'de iddiaya göre site inşaatının temeli için açılan alan toprak sahipleri ve firmanın davalık olması nedeniyle atıl kaldı. Zamanla yağmur sularının birikmesiyle adeta havuzu andıran ve tehlikeye davetiye çıkaran alanda çocukların yüzdüğü anlar cep telefonu kamerasına yansıdı. İçi su dolu temel inşaatı havadan görüntülenirken, mahalle sakinleri tehlikeye davetiye çıkaran inşaat temelindeki suyun bir an önce tahliye edilmesini istiyor.
16.05.2024 Video
Beşiktaş'ta 29 kişinin hayatını kaybettiği yangın; Valilik 13 kamu görevlisi hakkında soruşturma izni verdi
Beşiktaş'ta 29 kişinin hayatını kaybettiği yangın; Valilik 13 kamu görevlisi hakkında soruşturma izni verdi Beşiktaş'ta "Masquerade" adlı gece kulübünde 29 kişinin hayatını kaybettiği yangınla ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, İstanbul Valiliğinden binaya ilişkin izin ve denetim belgesi veren 14 kamu görevlisi hakkında soruşturma izni talep etti. Valilik aralarında o dönemin Beşiktaş Belediye Başkan Yardımcılarının da olduğu 13 kişi hakkında soruşturma izni verdi.
16.05.2024 Gündem
Malatya'da 78 kişiye mezar olan Hakimbey Apartmanı davasında 3'üncü duruşma görüldü
Malatya'da 78 kişiye mezar olan Hakimbey Apartmanı davasında 3'üncü duruşma görüldü Malatya'da, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat 2023 depremlerinde yıkılarak 78 kişiye mezar olan Hakimbey Apartmanı davasına bugün yapılan duruşma ile devam edildi.
14.05.2024 Gündem
Ebrar Sitesi’nde ölenlerin yakınları adliyeye siyah çelenk bıraktı
Ebrar Sitesi’nde ölenlerin yakınları adliyeye siyah çelenk bıraktı Kahramanmaraş’ta 6 Şubat depremlerinin simgesi olan ve 1400 kişinin hayatını kaybettiği Ebrar Sitesi’nde ölenlerin yakınları adliyeye siyah çelenk bıraktı. Aileler adına açıklama yapan Tuğçe Demir, inşaatlardaki usulsüzlüklerin 1400 kişinin ölümünde neden olduğunu belirterek, “Bu usulsüzlükleri görmezden gelip imza atan kamu görevlilerinin yerine getirmedikleri sorumluluklar yüzünden 1400 yaşam son bulmuştur. Bir yıl geçmesine rağmen 1400 yaşamın ölümünde sorumluluğu bulunan kamu görevlilerinin ifadesi dahi alınmayıp, soruşturma izinleri bile çıkarılmamıştır. Soruşturma izinlerinin çıkması için neden bekleniyor?” dedi.
2.05.2024 Gündem
Fındığın kabusu kokarcaya karşı 'yapışkanlı tuzaklar' devrede
Fındığın kabusu kokarcaya karşı 'yapışkanlı tuzaklar' devrede Doğu Karadeniz'de özellikle fındık bahçelerine dadanıp, suyunu emdiği bitkiye zarar veren 'kahverengi kokarca' adlı istilacı böceğe karşı kimyasal ve biyolojik mücadelelere takviye olarak, geliştirilen yapışkan tuzaklar da devreye alındı. Çalışmalarda, istilacı böceğin ağaçlara asılan şeffaf yapışkan tuzaklara yakalandığı gözlendi. Trabzon Tarım ve Orman Müdürü İsa Kaplan, "Kahverengi kokarca, tarihe ve zamana bakmıyor, tamamen mevsim şartlarına bakıyor. Dünyada 1 trilyon dolarlık bir zarardan bahsediyoruz. Eğer düzgün mücadeleyi yapamazsak oldukça kötü sonuçlar doğabilir" dedi.
30.04.2024 Video
Tanju Özcan'dan, 2 bin 330 hektarlık alanda maden arama ruhsatı tepkisi
Tanju Özcan'dan, 2 bin 330 hektarlık alanda maden arama ruhsatı tepkisi Bolu Belediye Başkanı CHP'li Tanju Özcan, çam ormanları ve doğasıyla ilgi çeken At Yaylası ve Kızılağıl mevkisindeki 2 bin 330 hektarlık alana maden arama ruhsatının verildiğini belirterek, "Bolu'nun yerleşik alanının yarısı kadar bir alanda maden arama ruhsatı verilmiş. Burası Türkiye'de eşi benzeri bulunmayan bir torf madeninin bulunduğu bir alan. Bu işlem yapılırsa burada, Türkiye'nin en büyük doğa katliamı ile karşı karşıya kalırız" dedi.
29.04.2024 Gündem
42 kişinin öldüğü binanın müteahhidi: Yönetmeliklerin çok çok üstünde bir deprem oldu
42 kişinin öldüğü binanın müteahhidi: Yönetmeliklerin çok çok üstünde bir deprem oldu Kahramanmaraş'ta depremde yıkılan Bad-ı Saba Konutları’nda 42 kişinin hayatını kaybetmesiyle ilgili 2’si tutuklu 10 sanığın ‘bilinçli taksirle ölüme ve yaralamaya neden olma’ suçundan 22.5’ar yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı davanın ilk duruşması görüldü. Binanın müteahhidi tutuklu Şahin Avşaroğlu (50), binayı yönetmeliğe uygun yaptığını belirterek, “Biz projelerimizi yönetmelikteki ivmelere göre yaparız. Ortada AFAD’ın ortaya koyduğu değerler var. Bu değerlere baktığımızda depremin hem hızı hem de ivme değerleri çok yüksek. Değerlere baktığımız da bazı ivmeölçerlerin olduğu yerde 2 kat, bazı ivmeölçerlerin olduğu yerde ise 4 kat, 6 kat var. Bu da depremin yönetmeliklerin çok çok üstünde bir deprem olduğunu ortaya koyuyor” dedi.
24.04.2024 Gündem
Eşine kızıp otomobili yaktığı iddiasıyla adli işlem başlatıldı
Eşine kızıp otomobili yaktığı iddiasıyla adli işlem başlatıldı Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde boşanma aşamasındaki kocası ile telefonla tartıştıktan sonra otomobili yanan M.A. (29), “Telefonda tartışmıştık. ‘Arabayı yakarım’ diyordu. Yakmış herhalde” diyerek şikayetçi olmadı.
24.04.2024 Gündem
Bodrum'da sezonda günlük 1 milyon liraya kiralık villa
Bodrum'da sezonda günlük 1 milyon liraya kiralık villa Muğla'nın dünyaca ünlü turistik ilçesi Bodrum'da yaz sezonun gelmesiyle sezonluk daire ve villa fiyatlarında artış yaşandı. TÜRSAB Bodrum Bölge Temsilcisi Mustafa Demir, "Sezonda konutlarda günlük kiralık bedeli 2 bin 500 liradan başlıyor, villalarda ise bu rakam 1 milyon liralara kadar çıkıyor" dedi.
24.04.2024 Video
Kahramanmaraş'ta 15 bin 980, Malatya'da 7 bin 881 konut teslim edildi
Kahramanmaraş'ta 15 bin 980, Malatya'da 7 bin 881 konut teslim edildi Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası TOKİ tarafından yapılan konutlar hızla tamamlanıyor. 6 Şubat depremlerinin merkez üssü Kahramanmaraş'ta 15 bin 980, Malatya'da ise 7 bin 881 konut hak sahiplerine teslim edildi.
22.04.2024 Video
Dünya Aşı Haftası’nda uzmanı uyardı: Aşı karşıtları doktora danışmadan hareket etmesin
Dünya Aşı Haftası’nda uzmanı uyardı: Aşı karşıtları doktora danışmadan hareket etmesin Her yıl nisan ayının son haftası kutlanan Dünya Aşı Haftası kapsamında çocuklarda aşının önemine ilişkin açıklamalarda bulunan Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Selami Süleymanoğlu, “Çocuklarda hastalıkları olmadan önlemek, yani korumak, hastalığı tedavi etmekten daha önemlidir. Aşı da hastalıklardan korunmada en etkili araçtır. İnsanlara aşı karşıtı olmadan önce konuyla ilgili bilimsel gerçekleri araştırıp bir doktora danışmalarını öneririm" dedi.  
22.04.2024 Sağlık-Yaşam
Dünya Aşı Haftası’nda uzmanı uyardı: Aşı karşıtları doktora danışmadan hareket etmesin
Dünya Aşı Haftası’nda uzmanı uyardı: Aşı karşıtları doktora danışmadan hareket etmesin Her yıl nisan ayının son haftası kutlanan Dünya Aşı Haftası kapsamında çocuklarda aşının önemine ilişkin açıklamalarda bulunan Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Selami Süleymanoğlu, “Çocuklarda hastalıkları olmadan önlemek, yani korumak, hastalığı tedavi etmekten daha önemlidir. Aşı da hastalıklardan korunmada en etkili araçtır. İnsanlara aşı karşıtı olmadan önce konuyla ilgili bilimsel gerçekleri araştırıp bir doktora danışmalarını öneririm" dedi.
22.04.2024 Video
Zonguldak ve Düzce'de halkı sokağa döken kokunun geri dönüşüm tesisinden yayıldığı ortaya çıktı
Zonguldak ve Düzce'de halkı sokağa döken kokunun geri dönüşüm tesisinden yayıldığı ortaya çıktı Zonguldak'ın Ereğli ve Alaplı ilçesinde 2 gündür hissedilen ve doğal gaza benzetilen kokunun kaynağının Oretec Mineral'e ait bir geri dönüşüm tesisine getirilen atık malzemelerden yayıldığı ortaya çıktı. Bölücek Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar evlerine dahi giremediklerini belirterek duruma tepki gösterirken, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İlçe Müdürlüğü ile belediye ekipleri ise malzemelerden numune alarak tutanak tuttu. Tesis yetkilisi bir kadın İzmir'den aldıkları malzemenin durumundan haberdar olmadıklarını söylerken, malzemenin de geri gönderileceği belirtildi. 
21.04.2024 Video
Sığınmacılara ait 5 iş yerini mühürleyen Başkan Köksal: Mültecileri buradan göndereceğiz
Sığınmacılara ait 5 iş yerini mühürleyen Başkan Köksal: Mültecileri buradan göndereceğiz Afyonkarahisar Belediyesi kent genelinde iş yeri açma ve çalışma ruhsatı bulunmadığı gerekçesiyle sığınmacılara ait 5 iş yerini mühürledi. İşlemlere bizzat katılan Belediye Başkanı CHP'li Burcu Köksal, "Seçmenlerinize söz verdik, bu memleketten amasız, fakatsız, lakinsiz onları göndereceğimizi söyledik, Suriyelileri" dedi.
20.04.2024 Gündem
Bakan Bayraktar: Bu yıl 3 bin 225 maden ruhsat sahası denetlendi
Bakan Bayraktar: Bu yıl 3 bin 225 maden ruhsat sahası denetlendi Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, "Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü (MAPEG), 2023'te maden ruhsat sahalarına ilişkin 8 bin 828 denetim yaptı. İncelemeler sonucunda 1 milyar 260 milyon liralık idari para cezası uygulandı. Tespit edilen uygunsuzluklar nedeniyle toplam 2 bin 421 faaliyet durdurma işlemi kararı verildi. Bu yıl ise 15 Nisan itibarıyla 3 bin 225 maden ruhsat sahasının denetimi gerçekleştirildi" dedi.
18.04.2024 Politika

Benzer Haber Etiketleri

kahramanmaraş deprem zonguldak aşı 82 kişinin öldüğü

Ruhsat ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.