Şikayetvar

Şikayetvar

Son dakika şikayetvar haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan şikayetvar gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan şikayetvar haber sayfamızda...

Şikayetvar

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 122 sikayetvar haberi bulunmuştur.
Şikayetvar açıkladı: Dolandırıcıların yeni yöntemi sosyal yardım
Şikayetvar açıkladı: Dolandırıcıların yeni yöntemi sosyal yardım Çözüm platformu Şikayetvar, 0850'li numaralar üzerinden yapılan dolandırıcılık vakalarıyla ilgili kullanıcıları uyardı. Farklı kurumların adını kullanan dolandırıcıların ‘sosyal yardım başvurusu’ bahanesiyle vatandaşların kişisel bilgilerini topladıklarını belirten platforma konuyla ilgili çok sayıda şikayet ulaştı. Konuyla ilgili Şikayetvar’a çözüm taleplerini ileten çok sayıda kullanıcı kişisel verilerinin çalındığından endişe ediyor.
5.04.2024 Ekonomi
Türkiye'de internet hızı, cayma bedeli ve bağlantı kopmalarına yönelik şikayetler yüzde 615 arttı
Türkiye'de internet hızı, cayma bedeli ve bağlantı kopmalarına yönelik şikayetler yüzde 615 arttı Çözüm platformu Şikayetvar, internet servis sağlayıcılarıyla ilgili çözüm bekleyen konuları mercek altına aldı. Verilere göre bir önceki yıl ile kıyaslandığında şikayetler yüzde 615 arttı. Ocak, şikayetlerin zirve yaptığı ay olurken internet hızı, cayma bedelinin yüksekliği, bağlantı kopuşları ve taahhüt bitiminde yüzde 300'ü geçen zamlar kullanıcıların en çok şikayet ettiği konular olarak öne çıktı.
15.03.2024 Teknoloji
Müşteri memnuniyeti ve yüksek kargo şirketi Yurtiçi Kargo seçildi
Müşteri memnuniyeti ve yüksek kargo şirketi Yurtiçi Kargo seçildi Çözüm platformu Şikayetvar tarafından her yıl aktarılan Müşteri Deneyimi Endeksi raporuna göre, Yurtiçi Kargo 2023 yılında da kargo müşteri memnuniyeti ve yüksek marka seçildi.  
21.02.2024 Ekonomi
Bitexen’e A.C.E Awards’tan birincilik ödülü
Bitexen’e A.C.E Awards’tan birincilik ödülü Dijital varlık alım-satım platformu Bitexen, Şikayetvar platformu tarafından düzenlenen A.C.E Awards’ta, Kripto-Sanal Para Borsası Ölçek-A kategorisinde birinci olarak Diamond ödülüne layık görüldü.
21.02.2024 Ekonomi
Şikayetvar kusursuz müşteri deneyimi yaşatan 118 markayı ödüllendirdi
Şikayetvar kusursuz müşteri deneyimi yaşatan 118 markayı ödüllendirdi Müşterimi memnuniyeti ölçen platform Şikayetvar tarafından bu yıl dokuzuncu kez düzenlenen A.C.E. Awards (Achievement in Customer Excellence) ödül töreni İstanbul’da bir otelde gerçekleştirildi. Gecede kusursuz müşteri deneyimini yaşatan 118 marka ödüllendirildi.
20.02.2024 Video
Şikayetvar kusursuz müşteri deneyimi yaşatan 118 markayı ödüllendirdi
Şikayetvar kusursuz müşteri deneyimi yaşatan 118 markayı ödüllendirdi Müşterimi memnuniyeti ölçen platform Şikayetvar tarafından bu yıl dokuzuncu kez düzenlenen A.C.E. Awards (Achievement in Customer Excellence) ödül töreni İstanbul’da bir otelde gerçekleştirildi. Gecede kusursuz müşteri deneyimini yaşatan 118 marka ödüllendirildi.
20.02.2024 Ekonomi
Veliler özel okul zamlarına isyan etti: Böyle bir zam oranını hiç görmedik
Veliler özel okul zamlarına isyan etti: Böyle bir zam oranını hiç görmedik   2024-2025 öğretim yılı için özel okullarda erken kayıtlar başladı. Özel okullar maliyetleri gerekçe göstererek en az yüzde yüz zam talep ederken velilerse fahiş fiyatların uygulanmasından şikayetçi. Bu durum çözüm platformu Şikayetvar'a da yansıdı. Özel okul ile ilgili velilerin en çok şikayet ettiği konuların başında öğrenim ücretleri, sınav, kırtasiye, yemek ücretleri ve öğretmenlerin yetersizliği geliyor. Öte yandan geçtiğimiz günlerde gerçekleşen özel okul bursluluk sınavlarının şeffaflığı da platform üzerinden sorgulanan konular arasında yer aldı.
2.02.2024 Eğitim
Türkiye’de 2023’te en çok şikayet edilen sektörler açıklandı; ilk sırada e-ticaret yer aldı
Türkiye’de 2023’te en çok şikayet edilen sektörler açıklandı; ilk sırada e-ticaret yer aldı  Çözüm platformu Şikayetvar, 2023 yılı verilerini açıkladı. Aylık ortalama 28 milyon ziyaretin gerçekleştiği platformda bir yıl içerisinde 520 bini aşkın şikayet çözüme kavuştu. En çok şikayet; e-ticaret, finans ve internet servis sağlayıcılarına geldi. Verilere göre; zamlar, dolandırıcılık, ilaca ulaşamama ve vize almada yaşanan sorunlar gündemdeki yerini korudu.
24.01.2024 Ekonomi
Şikayetvar ‘yüksek kira şikayetlerini’ derledi: Yılda 5 kez zam yapıldı
Şikayetvar ‘yüksek kira şikayetlerini’ derledi: Yılda 5 kez zam yapıldı Yüksek kira fiyatları, gündemdeki yerini koruyor. Çözüm platformu Şikayetvar da kiracıların konuyla ilgili şikayetlerini derledi.
3.01.2024 Ekonomi
Şikayetvar, ‘videolu şikayet’ ve mobil uygulamasını hizmete sundu
Şikayetvar, ‘videolu şikayet’ ve mobil uygulamasını hizmete sundu    Çözüm platformu Şikayetvar, iki yeni özelliğini duyurdu. Platform tarafından yapılan açıklamaya göre, tüketiciler artık çözüm bekledikleri konuları video kaydederek markalara hızlı ve etkili bir şekilde duyurabilecek. Öte yandan Şikayetvar, mobil uygulamasını da yayına aldığını da açıkladı.
19.12.2023 Kurumsal
Kombi şikayetleri Kasım ayında yüzde 195 arttı
Kombi şikayetleri Kasım ayında yüzde 195 arttı Şikayetvar, kombiyle ilgili en çok çözüm beklenen konuları derledi. Kombi tamiratında servislerin garanti şartlarını göz ardı etmesi en çok şikayet edilen konu olurken şikayetler, bir önceki aya göre Kasım ayında yüzde 195 artış gösterdi.
6.12.2023 Kurumsal
Kasım indirimlerinde e-ticaret sektörüne şikayetler arttı
Kasım indirimlerinde e-ticaret sektörüne şikayetler arttı Kasım indirimlerinin başlamasıyla birlikte e-ticaret sektörü en hareketli dönemini yaşıyor. Kasım indirimlerinde e-ticaret sektörüyle ilgili verilerini paylaşan Şikayetvar, 2023’nin ilk 10 ayında en çok şikayet edilen konuları derledi. Verilere göre sipariş edilen ürünün göründüğü gibi çıkmaması en çok çözüm bekleyen konu oldu. E-ticaret sektöründe şikayetlerin zirve yaptığı ay kasım olurken, şikayetler bir önceki ay ile karşılaştırıldığında yüzde 68 oranında artış gösterdi.
15.11.2023 Ekonomi
Borç krizi derinleşiyor: Varlık yönetimi şirketlerine yönelik şikayetler arttı
Borç krizi derinleşiyor: Varlık yönetimi şirketlerine yönelik şikayetler arttı Çözüm platformu Şikayetvar, bankalardan tahsili gecikmiş, sorunlu, takipte olan alacaklarını satın alan varlık yönetimi şirketlerini mercek altına aldı. Platform tarafından paylaşılan verilere göre bu şirketlerle ilgili şikayetler bir önceki yıl ile kıyaslandığında yüzde 114 arttı. Nisan, şikayetlerin zirve yaptığı ay olurken en çok şikayet edilen konular; fahiş kar talebi, çalışanların saygısız tutumları, uzlaşmadan uzak davranışlar olarak sıralandı.
24.10.2023 Ekonomi
İletişim uygulamaları üzerinden dolandırıcılık şikayetleri yüzde 550 arttı
İletişim uygulamaları üzerinden dolandırıcılık şikayetleri yüzde 550 arttı Şikayetvar verilerine göre iletişim uygulamaları üzerinden dolandırıcılık şikayetler yüzde 550 artarken; WhatsApp şikayetleri bu dönemde yüzde bin 540, Telegram şikayetleriyse yüzde 211 artış gösterdi.  
11.10.2023 Ekonomi
Borsada yatırımcı şikayetlerinde yüzde 775’lik dev artış
Borsada yatırımcı şikayetlerinde yüzde 775’lik dev artış  Son günlerde Türkiye’de oldukça rağbet gören yatırım araçlarından biri olan borsada yaşanan sert hareketlilik devam ederken halka arzlardan gelen kâr payı, yatırımcıların dikkatini çekmeye devam ediyor. Yatırımcıların borsaya olan bu ilgisi Şikayetvar verilerine de yansıdı. Öyle ki borsa aracı yatırım şirketleriyle ilgili şikayetler geçen yıla oranla yüzde 775 artış gösterdi. Şikayetlerin zirve yaptığı ay ise bin 553 şikayet sayısıyla Ağustos oldu.  
20.09.2023 Ekonomi
Hayati öneme sahip ilaçlara erişimde şikayetler yüzde 113 arttı
Hayati öneme sahip ilaçlara erişimde şikayetler yüzde 113 arttı Birçok hasta ve hasta yakını, tedavide kritik öneme sahip ilaçların tedarik edilememesi sorununu, çözüm platformu Şikayetvar üzerinden dile getirdi. İlaç üretici firmalara yönelik şikayetler, platformda geçen yıla oranla yüzde 113 arttı.
11.09.2023 Sağlık-Yaşam
Little Caesars Türkiye CEO'su Arıduru: 'Gel-Al' serviste yüzde 40 indirim ile oyunu değiştiriyoruz
Little Caesars Türkiye CEO'su Arıduru: 'Gel-Al' serviste yüzde 40 indirim ile oyunu değiştiriyoruz Çelebi Gıda A.Ş. ve Little Caesars Türkiye CEO'su Banu Arıduru, markanın Türkiye hikayesini yeniden yazmayı hedeflediklerini söyleyerek yeni kampanyayı duyurdu. Fiyat avantajlı Gel-Al servisinin yükseliş sinyalleri verdiğini ve stratejik planlarını bu yönde yenilediklerini söyleyen Arıduru, "Müşterinin siparişini şubeden alması büyük bir maliyet avantajı getiriyor ve biz bu avantajın neredeyse tamamını müşterilerimize yansıtıyoruz. Eve sipariş pizzada da en lezzetli pizzayı, hızlı ve en uygun fiyata sunabileceğimiz bir fiyat yapısı belirledik ama Gel-Al'da hiç yapılmayanı yaparak yüzde 40 avantaj fırsatı yarattık. Müşterilerimizin haftanın her günü, günün her saati her üründe yararlanabileceği sürdürülebilir bir kampanya ile hem en iyi pizzayı en hızlı şekilde yemesini sağlayacak hem de bütçesine destek olacağız" dedi.
7.09.2023 Video
Little Caesars Türkiye CEO'su Arıduru: 'Gel-Al' serviste yüzde 40 indirim ile oyunu değiştiriyoruz
Little Caesars Türkiye CEO'su Arıduru: 'Gel-Al' serviste yüzde 40 indirim ile oyunu değiştiriyoruz Çelebi Gıda A.Ş. ve Little Caesars Türkiye CEO'su Banu Arıduru, markanın Türkiye hikayesini yeniden yazmayı hedeflediklerini söyleyerek yeni kampanyayı duyurdu. Fiyat avantajlı Gel-Al servisinin yükseliş sinyalleri verdiğini ve stratejik planlarını bu yönde yenilediklerini söyleyen Arıduru, "Müşterinin siparişini şubeden alması büyük bir maliyet avantajı getiriyor ve biz bu avantajın neredeyse tamamını müşterilerimize yansıtıyoruz. Eve sipariş pizzada da en lezzetli pizzayı, hızlı ve en uygun fiyata sunabileceğimiz bir fiyat yapısı belirledik ama Gel-Al'da hiç yapılmayanı yaparak yüzde 40 avantaj fırsatı yarattık, oyunu değiştiriyoruz. Müşterilerimizin haftanın her günü, günün her saati her üründe yararlanabileceği sürdürülebilir bir kampanya ile hem en iyi pizzayı en hızlı şekilde yemesini sağlayacak hem de bütçesine destek olacağız" dedi.
7.09.2023 Ekonomi
Şikayetvar: Yaz döneminde klima şikayetleri yüzde 363 arttı
Şikayetvar: Yaz döneminde klima şikayetleri yüzde 363 arttı Çözüm platformu Şikayetvar, klima sektörüyle ilgili verilerini paylaştı. Buna göre, yaz döneminde klimalarla ilgili şikayetler yüzde 363 artarken, tüketicilerin en çok yakındığı konu enerji tüketimi oldu. Temmuz ayının da 4 bin 66 şikâyet sayısıyla şikayetlerin zirve yaptığı ay olduğu ortaya çıktı.
25.08.2023 Kurumsal
2023'ün en ilginç şikayetleri: "Çekirdek paketinin içinden yılan kafası çıktı", "Fön makinesi yerine kalas göndermişler"
2023'ün en ilginç şikayetleri: "Çekirdek paketinin içinden yılan kafası çıktı", "Fön makinesi yerine kalas göndermişler" Çözüm platformu Şikayetvar, 2023'ün ilk yarısında kendilerine iletilen şikayetleri derleyip hazırladığı raporun detaylarını paylaştı. Buna göre, 6 ayda gelen 247 bin 946 şikayetten öne çıkanlar şöyle: "Bilinen bir zincir mağazadan tuzlu çekirdek aldım. İçinden yılan kafası çıktı ve yedik afiyetle birazını. Yazıklar olsun." "1 adet fön makinesi sipariş verdim ve gelen kargoyu ben olmadığım için arkadaş teslim aldı ve gelen kargodan fön makinesi yerine kalas odun çıktı." "Hamam böcekleri ölsün ve benim rüyama girmesin lütfen. Çok şikayetçiyim bu durumdan ama elimden bir şey gelmiyor. Kim bu hamam böcekleri ve dev saman balyalarını hazırlayıp rüyama gönderiyorsa Allah onun belasını versin.”
9.08.2023 Kurumsal
WhatsApp şikayetleri yüzde 1001 arttı: Kullanıcılar yabancı ülke kodlarından gelen mesaj ve aramalardan endişeli
WhatsApp şikayetleri yüzde 1001 arttı: Kullanıcılar yabancı ülke kodlarından gelen mesaj ve aramalardan endişeli Çözüm platformu Şikayetvar verilerine göre WhatsApp ile ilgili sadece bir haftada bin 69 şikayet gelirken, şikayet artış oranı yüzde 1001’e ulaştı. Hindistan, Endonezya ve diğer yabancı ülke kodlarına ait numaralardan arandıklarını ve mesajlar aldıklarını dile getiren kullanıcılar, uygulamanın bilgi güvenliği ve hizmet kalitesiyle ilgili sorun yaşadığını düşünüyor.
4.08.2023 Teknoloji
Şikayetvar, yılın ilk yarısı için verilerini açıkladı
Şikayetvar, yılın ilk yarısı için verilerini açıkladı Çözüm platformu Şikayetvar, yılın ilk yarısı için verilerini paylaştı. Araştırma sonuçlarına göre en çok şikayet edilen sektör e-ticaret, en çok şikayet eden şehir İstanbul olarak öne çıktı. Şikayetvar’da en çok merak edilen kurum SGK olurken, yılın ilk altı ayında 247 bin 946 şikayet platformda çözüldü.
24.07.2023 Kurumsal
IMEI kayıt sorunu: Şikayetler bir haftada 93 kat arttı
IMEI kayıt sorunu: Şikayetler bir haftada 93 kat arttı IMEI kayıt ücretlerinin 6 bin 91 TL’den 20 bin TL’ye çıkarılmasıyla birlikte yaşanan yoğunluk, IMEI kayıt sorununa yol açtı. Bu aksaklık şikayetlerin artmasına da neden oldu. Şikayetvar verilerine göre konuyla ilgili şikayetler bir haftada 93 kat arttı. Yaşanan sorunun yüzde 35’i platform üzerinden çözüldü.
13.07.2023 Ekonomi
Tatil öncesi en çok şikayet edilen konular belli oldu: Ani fiyat artışı zirvede
Tatil öncesi en çok şikayet edilen konular belli oldu: Ani fiyat artışı zirvede Çözüm platformu Şikayetvar, bayram tatiline sayılı günler kala; ulaşım, bilet ve konaklama firmalarıyla ilgili en çok şikayet edilen konuları derledi. Bayram arifesinde ani fiyat artışı tüm sektörlerde en çok şikayet edilen konu olurken rezervasyonlarda yaşanan sorunlar ve para iadesinin olmaması en çok dile getirilen konular arasında yer aldı.
23.06.2023 Kurumsal
Vize şikayetleri yüzde 181 arttı; çok şikayetin geldiği büyükelçilik ise Almanya oldu
Vize şikayetleri yüzde 181 arttı; çok şikayetin geldiği büyükelçilik ise Almanya oldu Vize krizi her geçen gün derinleşirken Şikayetvar, vize aracılık firmaları ile büyükelçilik ve konsolosluklarla ilgili verilerini açıkladı. Aracı şirketlerle ilgili şikayetler yüzde 191, büyükelçilik ve konsolosluklarla ilgili şikayetler ise yüzde 181 arttı. Randevu tarihlerinin uzunluğu, haksız yere reddedilen başvurular, aracı firmalarla iletişim kuramama en çok şikayet edilen konular arasında yer aldı.
16.06.2023 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

şikayet şikayetvar müşteri kampanya İŞ

Şikayetvar ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.