Somali Cumhurbaşkanı

Somali Cumhurbaşkanı

Son dakika somali cumhurbaşkanı haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan somali cumhurbaşkanı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan somali cumhurbaşkanı haber sayfamızda...

Somali Cumhurbaşkanı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 179 somali cumhurbaskani haberi bulunmuştur.
MSB: Son bir haftada 54 terörist etkisiz hale getirildi
MSB: Son bir haftada 54 terörist etkisiz hale getirildi Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk, "Irak ve Suriye'nin kuzeyi dahil; son bir haftada 54, 1 Ocak 2024'ten bugüne kadar ise 360'ı Irak'ın, 442'si Suriye'nin kuzeyinde olmak üzere 802 terörist etkisiz hale getirilmiştir" dedi.
25.04.2024 Gündem
'Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri' sahiplerine verildi
'Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri' sahiplerine verildi Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) tarafından bu yıl 65'incisi düzenlenen 'Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri' sahiplerine verildi. Toplam 33 ödülün verildiği törende Demirören Haber Ajansı'na 2 ödül verilirken Demirören Medya toplam 5 ödüle layık görüldü.
22.04.2024 Video
TGC'den DHA'ya iki ödül
TGC'den DHA'ya iki ödül Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin (TGC) 2023 Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri’nde, Demirören Haber Ajansı (DHA) ekipleri iki dalda ödüle layık görüldü.
20.03.2024 Gündem
Bakan Güler, Somali Savunma Bakanı Muhammed Nur ile görüştü
Bakan Güler, Somali Savunma Bakanı Muhammed Nur ile görüştü Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Somali Savunma Bakanı Abdulkadir Muhammed Nur ile bakanlıkta bir araya geldi.
8.02.2024 Politika
Somali Cumhurbaşkanı'nın oğluna verilen para cezasının gerekçeli kararı açıklandı
Somali Cumhurbaşkanı'nın oğluna verilen para cezasının gerekçeli kararı açıklandı Fatih'te motosikletli kurye Yunus Emre Göçer'e çarparak ölümüne neden olduğu iddiasıyla Somali Cumhurbaşkanının oğlu Mohammed Hassan Sheikh Mohamud’un 27 bin 300 lira ceza aldığı kararın gerekçesi açıklandı. Kararda Göçer ailesinin avukatının dosyaya sunduğu dilekçeyle davadaki şikayetlerinden vazgeçtiklerini belirtikleri de ifade edildi.
7.02.2024 Gündem
Bakan Tunç'tan Somali Cumhurbaşkanı'nın oğluna verilen ceza değerlendirmesi: Mahkemenin takdiri
Bakan Tunç'tan Somali Cumhurbaşkanı'nın oğluna verilen ceza değerlendirmesi: Mahkemenin takdiri Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, motokurye Yunus Emre Göçer'e otomobili ile çarparak ölümüne yol açan Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlu Mohammed Hassan Sheikh Mohamud'un yargılandığı davada çıkan karara ilişkin, "Taksirle işlenen suç mahkemenin takdiri. Şikayetçinin vazgeçmiş olması da böyle bir sonuç doğurdu" dedi.
17.01.2024 Gündem
Somali Cumhurbaşkanı'nın oğluna 27 bin 300 lira para cezası
Somali Cumhurbaşkanı'nın oğluna 27 bin 300 lira para cezası Fatih'te motokuryeye çarparak ölümüne neden olan Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlu Mohammed Hassan Sheikh Mohamud, "Taksirle ölüme neden olmak"tan 2 yıl 6 hapis cezası verildi. Hapis cezası adli para cezasına çevrildi. Mohammed Hassan Sheikh Mohamud, 27 bin 300 lira adli para cezasına çarptırıldı, 6 ay süreyle ehliyetinin geri alınmasına karar verildi. Göçer'in babası Metin Göçer'in avukatı karara itiraz edeceklerini belirtirken, Kurye Hakları Derneği Başkanı Mesut Çeki, "Bir motokuryenin canı, karşı taraf yüzde 75 kusurluyken 27 bin TL olamaz" diyerek tepki gösterdi.
16.01.2024 Video
Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlu  27 bin 300 lira adli para cezasına çarptırıldı
Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlu  27 bin 300 lira adli para cezasına çarptırıldı Fatih'te motokuryeye çarparak ölümüne neden olan Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlu Mohammed Hassan Sheikh Mohamud, "Taksirle ölüme neden olmak"tan 2 yıl 6 hapis cezası verildi. Hapis cezası adli para cezasına çevrildi. Mohammed Hassan Sheikh Mohamud, 27 bin 300 lira adli para cezasına çarptırıldı, 6 ay süreyle ehliyetinin geri alınmasına karar verildi. Göçer'in babası Metin Göçer'in avukatı karara itiraz edeceklerini belirtirken, Kurye Hakları Derneği Başkanı Mesut Çeki, "Bir motokuryenin canı, karşı taraf yüzde 75 kusurluyken 27 bin TL olamaz" diyerek tepki gösterdi.
16.01.2024 Gündem
Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlunun ifadesi ortaya çıktı
Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlunun ifadesi ortaya çıktı Fatih'te Yunus Emre Göçer'in kullandığı motosiklete arkadan çarparak ölümüne neden olduğu iddiasıyla hakkında yakalama kararı çıkarılan ve 6 yıla kadar hapsi istenen Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlu Mohammed Hassan Sheikh Mohamud'un mahkemede verdiği ifadesi ortaya çıktı. Mohamud'un ifadesinde, "Motosiklet bir anda durup döndüğü için bende bu durumu beklemediğimden çarpmayı engelleyemedim" dediği öğrenildi.
12.01.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zelenskiy ile telefon görüşmesi yaptı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zelenskiy ile telefon görüşmesi yaptı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodimir Zelenskiy ile telefon görüşmesi yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmede, Türkiye'nin hem Ukrayna'da hem de Filistin topraklarında akan kanın durması ve kalıcı barışın sağlanması için yoğun gayret gösterdiğini belirtti.
5.01.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Somali Cumhurbaşkanı ile telefonda görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Somali Cumhurbaşkanı ile telefonda görüştü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
5.01.2024 Politika
Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlunun ilk duruşması 16 Ocak’ta
Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlunun ilk duruşması 16 Ocak’ta Fatih'te motokurye Yunus Emre Göçer’e çarparak ölümüne neden olduğu iddiasıyla hakkında yakalama kararı çıkarılan Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlu Mohammed Hassan Sheikh Mohamud’un yargılanmasına 16 Ocak’ta başlanacak.
27.12.2023 Gündem
Somali Cumhurbaşkanı'nın oğluna 6 yıla kadar hapis istendi
Somali Cumhurbaşkanı'nın oğluna 6 yıla kadar hapis istendi Fatih'te motosikletli kurye Yunus Emre Göçer'e arkadan çarparak ölümüne neden olduğu iddiasıyla hakkında yakalama kararı çıkarılan Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlu Mohammed Hassan Sheikh Mohamud'un karıştığı kazaya ilişkin soruşturma tamamlandı. Savcılık, şüpheli Mohamud hakkında " Taksirle ölüme neden olma" suçundan 6 yıla kadar hapis istendi.
26.12.2023 Gündem
Bakan Tunç: AYM de Yargıtay da anayasamıza bağlıdır
Bakan Tunç: AYM de Yargıtay da anayasamıza bağlıdır Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Anayasa Mahkemesi ilgili olarak, "Anayasa Mahkememizin son verdiği kararlarla ilgili bir tartışma ortamı oluştu. Anayasa Mahkememiz de Yargıtayımız da anayasamıza bağlıdır. Bu anayasa maddeleri değişmediği müddetçe, bu anayasa hükümlerinin uygulanması lazım" dedi.
26.12.2023 Gündem
Bakan Tunç: Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlunun karıştığı kazayla ilgili ek rapor bekliyoruz
Bakan Tunç: Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlunun karıştığı kazayla ilgili ek rapor bekliyoruz Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlunun karıştığı kazaya ilişkin yeni bir görüntü ortaya çıktığını belirterek, "Bu görüntüyle ilgili adli tıptan rapor gelmişti. Şimdi bu rapor eşliğinde yeni bir rapor düzenlenmesi noktasında ek rapor için dosya adli tıp kurumuna gönderildi. Oradan ek rapor bekliyoruz'' dedi.
19.12.2023 Gündem
Somali Cumhurbaşkanının kuryeye çarptığı kazadan yeni deliller
Somali Cumhurbaşkanının kuryeye çarptığı kazadan yeni deliller Fatih'te Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlu Mohammed Hassan Shekh Mohamud'un motosikletli kurye Yunus Emre Göçer'e çarptığı kazadan yeni fotoğraflar ortaya çıktı. Fotoğraf ve görüntüler üzerine Göçer'in eşi Öznur Göçer ifadeye çağrıldı. İfade sonrası Öznur Göçer açıklama yaptı. Dosyaya giren görüntü tutanağında çarpma anında şüphelinin kullandığı aracın fren lambasının yanmadığı ve 12 saniye sonra durduğu belirtildi.
19.12.2023 Video
Somali Cumhurbaşkanı, Yunus Emre Göçer'in ailesine taziyelerini iletti
Somali Cumhurbaşkanı, Yunus Emre Göçer'in ailesine taziyelerini iletti Fatih'te motokurye Yunus Emre Göçer'e arkadan çarparak ölümüne neden olduğu iddiasıyla hakkında yakalama kararı çıkarılan Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud'un oğlunun karıştığı kazayla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Somali Savunma Bakanı Abdulkadir Mohamed Nur, Göçer ailesinin avukatı Iyaz Çimen'in ofisini ziyaret etti.  Yunus Emre Göçer'in eşi Öznur Göçer'in de bulunduğu ofiste,  Somali Cumhurbaşkanı telefon açarak taziyelerini iletti.
19.12.2023 Gündem
Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlunun karıştığı kazada Adli Tıp raporu çıktı
Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlunun karıştığı kazada Adli Tıp raporu çıktı Fatih'te Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlu Mohammed Hassan Shekh Mohamud'un motosikletli kurye Yunus Emre Göçer'e çarptığı kazaya ilişkin Adli Tıp Kurumu Trafik İhtisas Dairesi tarafından rapor hazırlandı. Raporda şüpheli Mohammud’un asli derecede, Göçer’in ise tali derecede kusurlu olduğu belirtildi.
18.12.2023 Gündem
Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlunun kuryeye çarptığı kazanın yeni görüntüleri ortaya çıktı
Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlunun kuryeye çarptığı kazanın yeni görüntüleri ortaya çıktı Fatih'te Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlu Mohammed Hassan Shekh Mohamud'un motosikletli kurye Yunus Emre Göçer'e çarptığı kazanın yeni görüntüsü ortaya çıktı.
17.12.2023 Gündem
Somali Cumhurbaşkanının oğlunun kuryeye çarptığı kazadan yeni deliller
Somali Cumhurbaşkanının oğlunun kuryeye çarptığı kazadan yeni deliller Fatih'te Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlu Mohammed Hassan Shekh Mohamud'un motosikletli kurye Yunus Emre Göçer'e çarptığı kazadan yeni fotoğraflar ortaya çıktı. Fotoğraf ve görüntüler üzerine Göçer'in eşi Öznur Göçer ifadeye çağrıldı. İfade sonrası Öznur Göçer açıklama yaptı. Dosyaya giren görüntü tutanağında çarpma anında şüphelinin kullandığı aracın fren lambasının yanmadığı ve 12 saniye sonra durduğu belirtildi.
19.12.2023 Foto Galeri
Yunus Emre Göçer'in eşi: Polislerden ve nöbetçi savcıdan şikayetçiyim
Yunus Emre Göçer'in eşi: Polislerden ve nöbetçi savcıdan şikayetçiyim Fatih'te motosikletli kurye Yunus Emre Göçer'e çarparak ölümüne neden olduğu ileri sürülen Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlunun karıştığı kazayla ilgili iki ayrı soruşturma kapsamında Göçer'in eşi Öznur Göçer "şikayetçi" sıfatıyla ifade verdi. Göçer, eşini kaza tutanağında kusurlu gösteren polislerden ve nöbetçi savcıdan da şikayetçi oldu. Mağdur olduğunu ifade eden Öznur Göçer, Somali Cumhurbaşkanının oğlundan da şikayetçi oldu.
13.12.2023 Gündem
Levent'teki Somali Konsolosluğu önünde protesto
Levent'teki Somali Konsolosluğu önünde protesto Nakliyat-İş Sendikası Levent’teki Somali İstanbul Konsolosluğu önünde toplanarak protesto gösterisi yaptı. Sendika üyeleri, Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlu Hassan Shekh Mohamud'un çarparak ölümüne neden olduğu Yunus Emre Göçer cinayetinin takipçisi olacaklarını söyledi. Nakliyat-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu, "Biz sendika olarak bu olayın, bu trafik cinayetinin, bu katliamın peşini bırakmayacağız. 2023 yılında onlarca motokurye arkadaşımız sipariş yetiştirme baskısıyla trafik cinayetine kurban gitmiştir." şeklinde konuştu.
13.12.2023 Gündem
CHP Genel Başkanı Özel: (Muharrem İnce ile görüşme) Henüz bir randevulaşma olmadı
CHP Genel Başkanı Özel: (Muharrem İnce ile görüşme) Henüz bir randevulaşma olmadı CHP Genel Başkanı Özgür Özel,  Muharrem İnce ile ilgili soruya  "Muharrem Bey bir ziyarete gelmek isterim demişti. Ben Türkiye'ye dönünce görüşürüz demiştim. Onun üzerine henüz bir randevulaşma olmadı ama Sayın Muharrem İnce sonuçta geçmişte birlikte siyaset yaptığımız bu partide önemli görevler üstlenmiş ülkede önemli görevler üstlenmiş birisidir. Randevu isteğinin geri çevrilmesi zaten düşünülemez" dedi.
12.12.2023 Politika
Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlunun olay yerinde çekilen fotoğrafı ortaya çıktı
Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlunun olay yerinde çekilen fotoğrafı ortaya çıktı Fatih'te çarptığı motosikletli kurye Yunus Emre Göçer'in ölümüne neden olan Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlu Mohammed Hassan Shekh Mohamud'in olay yerinde çekilen fotoğrafı ortaya çıktı. Göçer'in eşi Öznur Göçer kaza sonrası yaşadıkları süreçleri anlattı.
11.12.2023 Gündem
Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlunun olay yerinde çekilen fotoğrafı ortaya çıktı
Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlunun olay yerinde çekilen fotoğrafı ortaya çıktı Fatih'te çarptığı motosikletli kurye Yunus Emre Göçer'in ölümüne neden olan Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlu Mohammed Hassan Shekh Mohamud'in olay yerinde çekilen fotoğrafı ortaya çıktı. Göçer'in eşi Öznur Göçer kaza sonrası yaşadıkları süreçleri anlattı.
11.12.2023 Video

Benzer Haber Etiketleri

somali cumhurbaşkanının oğlu somali cumhurbaşkanı kaza TGC ödül

Somali Cumhurbaşkanı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.