Şoygu

Şoygu

Son dakika Şoygu haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Şoygu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Şoygu haber sayfamızda...

Şoygu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 152 soygu haberi bulunmuştur.
Bakan Fidan: Gazze konusunda Brezilya'yla büyük oranda aynı hassasiyetleri paylaşıyoruz
Bakan Fidan: Gazze konusunda Brezilya'yla büyük oranda aynı hassasiyetleri paylaşıyoruz Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Brezilya Dışişleri Bakanı Mauro Vieira ile yaptığı görüşmeye ilişkin, “Görüşmemizde küresel gelişmeler hakkında da istişarelerde bulunduk. Ülkelerimizin yaklaşımlarının birçok konuda örtüştüğünü müşahede ettik. Gazze konusunda da Brezilya'yla büyük oranda aynı hassasiyetleri paylaşıyoruz” açıklamasında bulundu.
12.06.2024 Politika
Bakan Fidan, Rusya Güvenlik Konseyi Sekreteri Şoygu ile görüştü
Bakan Fidan, Rusya Güvenlik Konseyi Sekreteri Şoygu ile görüştü Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Rusya Güvenlik Konseyi Sekreteri Sergey Şoygu ile Moskova’da bir araya geldi
10.06.2024 Dünya
Rusya Savunma Bakanı Şoygu, görevden alındı
Rusya Savunma Bakanı Şoygu, görevden alındı Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu’yu görevden alarak, Rusya Federasyonu Güvenlik Konseyi Sekreteri olarak atadı. Putin, Şoygu’nun yerine eski Başbakan Yardımcısı Andrey Belousov’u önerdi.
13.05.2024 Dünya
Rusya Savunma Bakan Yardımcısı Ivanov, ‘rüşvetten’ gözaltına alındı
Rusya Savunma Bakan Yardımcısı Ivanov, ‘rüşvetten’ gözaltına alındı Rusya Soruşturma Komitesi (SLEDCOM), Rusya Savunma Bakan Yardımcısı Timur Ivanov’un ‘rüşvet aldığı’ gerekçesiyle gözaltına alındığını duyurdu.
24.04.2024 Dünya
Bakan Fidan: Tahıl Anlaşması’nı yeniden hayata geçirmek için yoğun çaba harcıyoruz
Bakan Fidan: Tahıl Anlaşması’nı yeniden hayata geçirmek için yoğun çaba harcıyoruz Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Rusya’da mevkidaşı Sergey Lavrov ile düzenlenen ortak basın toplantısında konuştu. Fidan, Tahıl Anlaşması’nın görüşmenin gündeminde önemli yer tuttuğunu belirterek, “Türkiye, Tahıl Anlaşması’nı yeniden hayata geçirmek için yoğun çaba harcıyor” dedi.
31.08.2023 Dünya
Çin Savunma Bakanı Şangfu Rusya ve Belarus’u ziyaret edecek
Çin Savunma Bakanı Şangfu Rusya ve Belarus’u ziyaret edecek Çin Savunma Bakanı Li Şangfu, 14-19 Ağustos tarihleri arasında Rusya ve Belarus’a bir ziyaret gerçekleştirecek.
14.08.2023 Dünya
Rusya Savunma Bakanı Şoygu, Kuzey Kore’de
Rusya Savunma Bakanı Şoygu, Kuzey Kore’de Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Kuzey Kore’nin başkenti Pyongyang’a gitti. Şoygu, havalimanında resmi törenle karşılandı.
26.07.2023 Dünya
Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski’den cepheye ziyaret
Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski’den cepheye ziyaret Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, ülkenin Donetsk bölgesindeki cephelerde savaşan Ukrayna askerlerini ziyaret etti. Zelenski ziyareti sırasında askerlere madalya ve ödüllerini teslim ederken, ulusa sesleniş konuşmasında da dün her cephede ilerleme kaydedildiğini belirtti.
27.06.2023 Dünya
Şoygu, Ukrayna’daki Rus askeri merkezini ziyaret etti
Şoygu, Ukrayna’daki Rus askeri merkezini ziyaret etti Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Wagner grubunun isyanının ardından, Rus askerlerinin konuşlandığı Batı Kuvvetler Grubu merkezini ziyaret etti.
26.06.2023 Video
Şoygu, Ukrayna’daki Rus askeri merkezini ziyaret etti
Şoygu, Ukrayna’daki Rus askeri merkezini ziyaret etti Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Wagner grubunun isyanının ardından, Rus askerlerinin konuşlandığı Batı Kuvvetler Grubu merkezini ziyaret etti.
26.06.2023 Dünya
Wagner lideri Prigozhin, Belarus’a gidecek
Wagner lideri Prigozhin, Belarus’a gidecek Rusya’da paralı askerlerden oluşan Wagner grubunun lideri Yevgeny Prigozhin, Belarus lideri Aleksandr Lukaşenko’nun arabuluculuğuyla varılan anlaşma sonucu Moskova’ya ilerleyişini durdurdu. Anlaşma kapsamında Prigozhin, Belarus’a gidecek.
25.06.2023 Dünya
Rusya ve Ukrayna, barajın yıkılması konusunda birbirini suçladı
Rusya ve Ukrayna, barajın yıkılması konusunda birbirini suçladı Ukrayna’nın güneyindeki Kakhova barajının yıkılmasının ardından Ukrayna yönetimi Rusya’yı suçlarken, Rusya yönetimi de Ukrayna’nın baraja sabotaj düzenlediğini belirtti. ABD Ulusal Güvenlik Konseyi Sözcüsü John Kirby ise “Bu noktada ne olduğunu kesin olarak söyleyemeyiz” ifadelerini kullandı.
7.06.2023 Dünya
Şoygu: Batı, Ukrayna’da çatışmayı artırıyor ve uzatıyor
Şoygu: Batı, Ukrayna’da çatışmayı artırıyor ve uzatıyor Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Belarus’un başkenti Minsk’te yaptığı açıklamada, Ukrayna’daki savaş konusunda Batı’yı suçladı. Şoygu, Batı’nın çatışmayı artırdığını ve uzattığını belirtti.
25.05.2023 Dünya
Rus nükleer silahları, Belarus’ta depolanacak
Rus nükleer silahları, Belarus’ta depolanacak Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Belarus’un başkenti Minsk’te Belaruslu mevkidaşı Viktor Hrenin ile bir araya geldi. Bakanlar, Rus nükleer silahlarının Belarus topraklarında özel bir depolama tesisinde tutulmasını öngören protokolü imzaladı.
25.05.2023 Dünya
Şoygu: Belgorod’a giriş yapan sabotaj grubu etkisiz hale getirildi
Şoygu: Belgorod’a giriş yapan sabotaj grubu etkisiz hale getirildi Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Savunma Bakanlığı Kurul Toplantısı’nda yaptığı açıklamada Ukrayna sınırındaki Belgorod bölgesinde yaşanan olaylara ilişkin detayları paylaştı. Şoygu, Rus topraklarına giriş yapan sabotaj grubunun Ukrayna’ya geri itildiğini ve orada etkisiz hale getirildiğini belirtti.
24.05.2023 Dünya
Bakan Akar: Umudumuz, tahıl anlaşmasının herhangi bir aksaklığa uğramadan devamı yönünde
Bakan Akar: Umudumuz, tahıl anlaşmasının herhangi bir aksaklığa uğramadan devamı yönünde Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, tahıl girişiminin süresinin uzatılmasına yönelik, "5 Mayıs Cuma günü Türkiye, Ukrayna ve Rusya Savunma Bakan yardımcılarının İstanbul'da bir araya gelmesi planlanıyor. Toplantıda tahıl girişimi başta olmak üzere bazı konular görüşülecek. Umudumuz, tahıl anlaşmasının herhangi bir aksaklığa uğramadan devamı yönünde" dedi.
3.05.2023 Politika
Bakan Akar: Suriyelilerin saygın şekilde dönmeleri amacımızı paylaştık
Bakan Akar: Suriyelilerin saygın şekilde dönmeleri amacımızı paylaştık Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Moskova'da Türkiye, Rusya, Suriye ve İran savunma bakanları ile istihbarat başkanları arasında gerçekleşen 'dörtlü toplantı'ya ilişkin, "Ülkemizde misafir ettiğimiz Suriyeli kardeşlerimizin gönüllü, güvenli ve saygın bir şekilde evlerine, topraklarına dönmelerini sağlamayı amaçladığımızı paylaştık" dedi.
26.04.2023 Video
Bakan Akar: Suriyelilerin saygın şekilde dönmeleri amacımızı paylaştık
Bakan Akar: Suriyelilerin saygın şekilde dönmeleri amacımızı paylaştık Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Moskova'da Türkiye, Rusya, Suriye ve İran savunma bakanları ile istihbarat başkanları arasında gerçekleşen 'dörtlü toplantı'ya ilişkin, "Ülkemizde misafir ettiğimiz Suriyeli kardeşlerimizin gönüllü, güvenli ve saygın bir şekilde evlerine, topraklarına dönmelerini sağlamayı amaçladığımızı paylaştık" dedi.
26.04.2023 Gündem
Bakan Akar ve MİT Başkanı Fidan Moskova’da dörtlü toplantıya katıldı
Bakan Akar ve MİT Başkanı Fidan Moskova’da dörtlü toplantıya katıldı Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve MİT Başkanı Hakan Fidan; Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, İran Savunma Bakanı Mohammad Reza Aştiyani ve Suriye Savunma Bakanı Ali Mahmud Abbas ile Rusya, İran ve Suriye İstihbarat Başkanlarıyla Rusya’nın başkenti Moskova’da bir araya geldi.
25.04.2023 Dünya
Bakan Akar ve MİT Başkanı Fidan Moskova’da
Bakan Akar ve MİT Başkanı Fidan Moskova’da Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve MİT Başkanı Hakan Fidan, Türkiye-Rusya-Suriye ve İran savunma bakanları ile istihbarat başkanları arasında gerçekleştirilecek ‘dörtlü toplantı’ya katılmak üzere Rusya’nın başkenti Moskova'ya geldi.
25.04.2023 Dünya
Putin, Çin Savunma Bakanı Şangfu ile görüştü
Putin, Çin Savunma Bakanı Şangfu ile görüştü Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Çin Savunma Bakanı Li Şangfu ile Moskova’da bir araya geldi. Görüşmede, Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu da yer aldı.
17.04.2023 Dünya
Lukaşenko’dan Rusya açıklaması: Kendi toprağı gibi koruyacak
Lukaşenko’dan Rusya açıklaması: Kendi toprağı gibi koruyacak Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko, Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ile bir araya geldi. Görüşme sonrası basına konuşan Lukeşaneko, “Rusya Federasyonu Belarus'u kendi toprağı gibi koruyacaktır” dedi.
10.04.2023 Dünya
Bakan Akar, Rus mevkidaşı Şoygu ile görüştü
Bakan Akar, Rus mevkidaşı Şoygu ile görüştü Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Rusya Federasyonu Savunma Bakanı Sergey Şoygu ile bir görüşme gerçekleştirdi.
22.03.2023 Gündem
Şoygu, ABD’li mevkidaşı Austin ile telefonda görüştü
Şoygu, ABD’li mevkidaşı Austin ile telefonda görüştü Rusya Savunma Bakanlığı, Savunma Bakanı Sergey Şoygu’nun ve ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin ile Karadeniz’de düşen İHA’ya dair görüşme gerçekleştirdiğini duyurdu. Görüşmede, Rus tarafı ABD İHA’sının uçuşunu ‘provokatif’ olarak değerlendirirken, ABD tarafı ise Rus tarafının eylemlerini ‘tehlikeli ve pervasız’ olarak tanımladı.
16.03.2023 Dünya
Esad, Moskova’da Putin’le görüştü
Esad, Moskova’da Putin’le görüştü Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’nın başkenti Moskova’ya resmi ziyarette bulunan Suriye rejiminin lideri Beşar Esad ile Kremlin Sarayı’nda bir araya geldi.
16.03.2023 Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Rusya Şoygu Bakan Akar Ukrayna belarus

Şoygu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.