Bakan Akar

Bakan Akar

Son dakika Bakan akar haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Bakan akar gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Bakan akar haber sayfamızda...

Bakan Akar

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.455 bakan akar haberi bulunmuştur.
Bakan Akar, Kurtdereli güreşlerinin final gününe katıldı
Bakan Akar, Kurtdereli güreşlerinin final gününe katıldıMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Balıkesir'de düzenlenen Kurtdereli Yağlı Pehlivan güreşlerinin final gününe katıldı.
14.08.2022Gündem
Milli Savunma Bakanı Akar, Balıkesir'de
Milli Savunma Bakanı Akar, Balıkesir'deMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Balıkesir'de 9'uncu Ana Jet Üs Komutanlığı'nda denetimlerde bulundu.
13.08.2022Gündem
Pençe- Kilit Operasyonu bölgesinde 1 teğmen şehit oldu
Pençe- Kilit Operasyonu bölgesinde 1 teğmen şehit olduIrak'ın kuzeyinde sürdürülen Pençe- Kilit Operasyonu bölgesinde teröristler tarafından açılan taciz ateşi sonucu Piyade Teğmen Ömer Bağra, şehit oldu.
12.08.2022Gündem
Bakan Akar, Özbekistanlı mevkidaşıyla görüştü
Bakan Akar, Özbekistanlı mevkidaşıyla görüştüMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Özbekistan Savunma Bakanı Korgeneral Bahadır Kurbanov ile telefonda görüştü.
11.08.2022Gündem
MSB: Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde 1 asker şehit oldu
MSB: Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde 1 asker şehit olduMilli Savunma Bakanlığı, Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde, teröristlerce yapılan taciz atışı sonucu Piyade Uzman Çavuş Mahsun Şimşek'in şehit olduğunu duyurdu.
10.08.2022Gündem
Pençe- Kilit Operasyonu bölgesinde 1 asker şehit oldu
Pençe- Kilit Operasyonu bölgesinde 1 asker şehit olduMilli Savunma Bakanlığı'ndan (MSB) yapılan açıklamada, Pençe- Kilit Operasyonu bölgesinde teröristler tarafından yerleştirilen el yapımı patlayıcının (EYP) infilak etmesi sonucu ağır yaralanan İstihkam Uzman Onbaşı Mustafa Demir'in, tedavi gördüğü hastanede şehit olduğu belirtildi.
9.08.2022Gündem
Bakan Akar: Tek hedefimiz teröristler
Bakan Akar: Tek hedefimiz teröristlerMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, en son yapılan Pençe-Kilit Harekatı'nın 17 Nisan'da başladığını belirterek, "Bu artık bizim bir anlamda son halkamız. Orada 26 kilometrelik bölge var ve burası da kapatıldığı zaman hudutlarımızın emniyeti ölçüde şeklen sağlanmış olacak. Bu bölgeye yaptığımız büyük operasyonlar ister Pençe-Kilit olsun ister diğer operasyonlar olsun, hiçbiri işgal harekatı değildir. Biz teröristlerle mücadele ediyoruz. Tek hedefimiz teröristler" dedi.
9.08.2022Gündem
MSB: Teröristlerin yerleştirdiği EYP'nin patlamasıyla yaralanan Uzman Çavuş, şehit oldu
MSB: Teröristlerin yerleştirdiği EYP'nin patlamasıyla yaralanan Uzman Çavuş, şehit olduMilli Savunma Bakanlığı, Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde teröristler tarafından yerleştirilen EYP'nin patlaması sonucu ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede tedaviye alınan Piyade Uzman Çavuş Halil Koç'un şehit olduğunu açıkladı.
9.08.2022Gündem
Bakan Akar, Ukrayna savunma ve altyapı bakanları ile görüştü
Bakan Akar, Ukrayna savunma ve altyapı bakanları ile görüştüMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ukrayna Savunma Bakanı Oleksii Reznikov ve Altyapı Bakanı Oleksandr Kubrakov ile telefonda görüştü.
6.08.2022Gündem
MSB: Pençe- Kilit Operasyonu bölgesinde 1 asker şehit oldu
MSB: Pençe- Kilit Operasyonu bölgesinde 1 asker şehit olduMilli Savunma Bakanlığı'nca (MSB), Pençe- Kilit Operasyonu bölgesinde PKK'lı teröristlerin bir üs bölgesine açtığı taciz ateşinde Piyade Uzman Çavuş Reşat Ergin'in şehit olduğu açıklandı.
6.08.2022Gündem
Bakan Akar'dan 'tahıl gemileri' açıklaması: Faaliyetler planlandığı şekilde devam ediyor
Bakan Akar'dan 'tahıl gemileri' açıklaması: Faaliyetler planlandığı şekilde devam ediyorMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ukrayna limanlarında bekleyen tahıl ve gıda maddesi yüklü gemilerden 3'ünün daha hareket ettiğini belirterek, "Faaliyetlerimiz şu ana kadar planlandığı şekilde, aksaksız olarak anlaşmalarda ifade edildiği gibi devam ediyor" dedi.
5.08.2022Gündem
Bakan Akar, Ukrayna limanlarında bekleyen gemilerden üçünün yarın seyre başlamasının planlandığını açıkladı
Bakan Akar, Ukrayna limanlarında bekleyen gemilerden üçünün yarın seyre başlamasının planlandığını açıkladıMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ukrayna Savunma Bakanı Oleksii Reznikov ve Ukrayna Altyapı Bakanı Oleksandr Kubrakov ile ayrı ayrı yaptığı görüşmeye ilişkin, "Merkezdeki yoğun çalışma ve koordinasyon sonucunda yarın Ukrayna limanlarından 3 geminin tahıl sevkiyatı kapsamında seyre başlaması planlanıyor" dedi.
4.08.2022Politika
MSB: Araç kazasında yaralanan asker şehit oldu
MSB: Araç kazasında yaralanan asker şehit olduMilli Savunma Bakanlığı, Hatay'ın Altınözü ilçesinde araç kazasında yaralanan Piyade Er Yusuf Sofioğlu'nun kaldırıldığı hastanede şehit olduğunu açıkladı.
2.08.2022Gündem
Bakan Akar: Beklentimiz, Kıbrıs meselesi hakkında objektif ve tarafsız olmaları
Bakan Akar: Beklentimiz, Kıbrıs meselesi hakkında objektif ve tarafsız olmalarıMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Üçüncü taraflardan beklentimiz Kıbrıs meselesi hakkında objektif, tarafsız olmaları, stratejik körlüğü bırakmaları, olaylara eşit bir anlayışla yaklaşmaları ve Kıbrıs Türkü'nün hakkını, hukukunu teslim etmeleridir" dedi.
2.08.2022Politika
Bakan Akar, Ukrayna Savunma Bakanı Oleksiy Reznikov ve Altyapı Bakanı Oleksandr Kubrakov ile görüştü
Bakan Akar, Ukrayna Savunma Bakanı Oleksiy Reznikov ve Altyapı Bakanı Oleksandr Kubrakov ile görüştüMillî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ukrayna Savunma Bakanı Oleksiy Reznikov ve Altyapı Bakanı Oleksandr Kubrakov ile görüştü. Görüşmelerde; tahıl sevkiyatı hazırlıkları konusunda İstanbul’daki Müşterek Koordinasyon Merkezi’nde yürütülen faaliyetler konusundaki son durum hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.
31.07.2022Politika
MSB: Pençe- Kilit Operasyonu bölgesinde 1 asker şehit oldu
MSB: Pençe- Kilit Operasyonu bölgesinde 1 asker şehit olduMilli Savunma Bakanlığı'ndan (MSB), "Pençe- Kilit Operasyonu bölgesinde bölücü terör örgütü tarafından açılan taciz ateşi sonrasında silah arkadaşımız İstihkam Astsubay Çavuş Batuhan Şimşek yaralanarak hastaneye sevk edilmiş, tüm müdahalelere rağmen şehit olmuştur" açıklaması yapıldı.
28.07.2022Gündem
Akar: Finlandiya ve İsveç ile imzalanan Mutabakat Zaptı bir son değil, iyi bir başlangıçtır
Akar: Finlandiya ve İsveç ile imzalanan Mutabakat Zaptı bir son değil, iyi bir başlangıçtırResmi ziyaret kapsamında Letonya'da bulunan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar mevkidaşıyla katıldığı ortak basın toplantısında “Türkiye'nin Madrid Zirvesi'nde Finlandiya ve İsveç ile imzaladığı Mutabakat Zaptı bir son değil, iyi bir başlangıçtır. Türkiye'ye karşı taahhütlerini yerine getirmelerini bekliyoruz” dedi.
28.07.2022Dünya
Milli Savunma Bakanı Akar, Letonya’da
Milli Savunma Bakanı Akar, Letonya’daLetonya Başbakan Yardımcısı ve Savunma Bakanı Artis Pabriks tarafından askeri törenle karşılanan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kahramanlar Mezarlığı’nı ziyaret etti.
28.07.2022Politika
Bakan Akar, Ukrayna Altyapı Bakanı Kubrakov ile görüştü
Bakan Akar, Ukrayna Altyapı Bakanı Kubrakov ile görüştüMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ukrayna Altyapı Bakanı Oleksandr Kubrakov ile görüştü. Görüşmede tahıl sevkiyatının bu hafta içerisinde başlaması konusundaki hazırlıklarla ilgili görüş alışverişinde bulunulduğu belirtildi.
27.07.2022Politika
Tahıl Koridoru Anlaşması; Müşterek Koordinasyon Merkezi açıldı
Tahıl Koridoru Anlaşması; Müşterek Koordinasyon Merkezi açıldıTahıl Koridoru Anlaşması kapsamında oluşturulan Müşterek Koordinasyon Merkezi'nin açılışı yapıldı. Açılışta konuşan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Bu merkez, girişime dahil olacak ticari gemilerin kaydını ve takibini yapacak, uydu internet ve diğer muhabere vasıtaları ile ticari gemilerin intikalini teknik olarak takip edecek, tüm faaliyetlerini taraf ülkeler ve BM ile koordineli olarak yürütecektir. Bu merkez ayrıca gıda krizinin önlenmesi ve Afrika'dan Avrupa ve Türkiye'ye olabilecek düzensiz göçün engellenmesine de katkı sağlayacaktır." dedi.
27.07.2022Gündem
MSB: Pençe Harekatı bölgesinde 1 asker şehit oldu
MSB: Pençe Harekatı bölgesinde 1 asker şehit olduMilli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak'ın kuzeyinde gerçekleştirilen Pençe 1-2 Harekatı bölgesindeki arama tarama faaliyetinde el yapımı patlayıcının (EYP) infilak etmesi sonucu yaralanan Piyade Sözleşmeli Er Cüneyt Taşyürek'in kaldırıldığı hastanede şehit olduğunu açıkladı.
27.07.2022Gündem
Fırat Kalkanı Harekat Alanı bölgesinde 2 asker şehit oldu
Fırat Kalkanı Harekat Alanı bölgesinde 2 asker şehit olduMilli Savunma Bakanlığı (MSB), Fırat Kalkanı Harekat Alanı bölgesinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından bir üs bölgesine açılan taciz ateşi sonrasında yaralanan Tankçı Sözleşmeli Er Mevlüt Yoğurtçu ve Tankçı Sözleşmeli Er Mert Otal'ın hastanede şehit olduğunu açıkladı.
27.07.2022Gündem
Bakan Akar Ukrayna Altyapı Bakanı Aleksandr Kubrakov ile görüştü
Bakan Akar Ukrayna Altyapı Bakanı Aleksandr Kubrakov ile görüştüMSB: Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ukrayna Altyapı Bakanı Aleksandr Kubrakov ile görüştü. Görüşmede Bakan Akar tarafından;  tahıl sevkiyatının bu hafta içerisinde başlaması konusundaki açıklamadan duyulan memnuniyet ifade edilerek; ilk geminin en kısa zamanda seyre başlamasının önemli olduğu, sevkiyat kapsamında Türkiye’nin üzerine düşeni yaptığı, yapmaya devam edeceği, Müşterek Koordinasyon Merkezinde çalışmaların yoğun şekilde devam ettiği vurgulandı.
25.07.2022Gündem
Bakan Akar, ABD'li mevkidaşı Austin ile görüştü
Bakan Akar, ABD'li mevkidaşı Austin ile görüştüMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ABD Savunma Bakanı Lloyd James Austin ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede, ikili ilişkilerin ve bölgesel konuların ele alındığı belirtildi.
25.07.2022Gündem
Bakan Akar'dan, Yunanistan'ın Türk okullarının faaliyetlerini askıya almasına tepki
Bakan Akar'dan, Yunanistan'ın Türk okullarının faaliyetlerini askıya almasına tepkiMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kayseri'de yaptığı açıklamada, Yunanistan'ın Türk okullarının faaliyetlerini askıya almasına tepki göstererek, "Bunu şiddetle kınıyoruz. Türkiye olarak, Yunanistan'ın her türlü haksız, hukuksuz girişimini sahada ve masada bugüne kadar karşılıksız bırakmadık, bundan sonra da bırakmayacağız" dedi.
23.07.2022Politika

Benzer Haber Etiketleri

Bakan AkarmsbşehitaskerUkrayna

Bakan Akar ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.