Suriyeli

Suriyeli

Son dakika suriyeli haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan suriyeli gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan suriyeli haber sayfamızda...

Suriyeli

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.065 suriyeli haberi bulunmuştur.
Dışişleri Bakanı Fidan: Cumhurbaşkanımızın çağrısı önemli, tavsiyemiz dikkate alınması
Dışişleri Bakanı Fidan: Cumhurbaşkanımızın çağrısı önemli, tavsiyemiz dikkate alınmasıDışişleri Bakanı Hakan Fidan, Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Prens Faysal Bin Ferhan Al-Suud ile birlikte İstanbul’da ortak basın toplantısı yaptı. Dışişleri Bakanı Fidan, Suriye ile normalleşme süreciyle ilgili, "Her düzeyde Suriye ile doğrudan veya Rusya-İran aracılığı üzerinden görüşmeler vuku buldu. Ama son bir yıldır görüşmelerde çok fazla bir hareketlilik yok. Zamanın ruhu bizi barışı aramaya, istikrarı aramaya zorluyor. Cumhurbaşkanımız burada liderlik vizyonu kullanarak en üst düzeyden bir barış çağrısında bulunmuştur. Bu son derece kıymetli bir çağrıdır. Umarım bunu değerini anlarlar. Bu herhangi bir çaresizliğin, herhangi bir zayıflığın durduğu yer değildir. Yani kendisini tanıyanlar bilir. Hiçbir mücadeleden, hiçbir kavgadan kaçmaz. Tersine bütün sorunların üstesine de büyük bir dirençle gider. Burada bir barış vizyonu yansıması olarak bir çağrıda bulundu. Bu çağrı önemli bir çağrı. Bizim tavsiyemiz bu çağrının dikkate alınması" dedi.
14.07.2024Politika
Kemal Kılıçdaroğlu, darp edilip bacağından vurulan CHP üyesini ziyaret etti
Kemal Kılıçdaroğlu, darp edilip bacağından vurulan CHP üyesini ziyaret ettiEski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesinde önce darp edilip sonra bacağından vurulan CHP üyesi Şerafettin Bahadır’ı tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, "Bir belediye başkanımızın kazanması, arkasından yapılan sevinç gösterilerini olağan karşılamak lazım. Bir insana şiddet uygulamak, onun ölümüne yol açacak dozda şiddeti büyütmek asla doğru değildir" dedi.
12.07.2024Gündem
Göç İdaresi Başkanlığı: Kayseri'deki Suriyeli aile başka bir ile nakledildi
Göç İdaresi Başkanlığı: Kayseri'deki Suriyeli aile başka bir ile nakledildiİçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanlığı, Kayseri'de saldırıya uğradığı için şikayetçi olan Suriyelilerin sınır dışı edileceği iddialarının gerçeği yansıtmadığını, bir ailenin kaydının başka bir ile alındığını açıkladı.
8.07.2024Gündem
Türk bayrağına saldıran şüpheli, bayrağı öpüp özür diledi
Türk bayrağına saldıran şüpheli, bayrağı öpüp özür dilediSuriye'nin kuzeyinde Türkiye'nin kontrolü altındaki bölgede Türk bayrağına zarar vermeye çalışan şüpheli, gözaltına alındı. Pişman olduğunu belirten şüpheli, bayrağı öperek Türk halkından özür diledi.
5.07.2024Gündem
Özgür Özel: İşaret konusunda özgürlükçü olmak lazım
Özgür Özel: İşaret konusunda özgürlükçü olmak lazımCHP Genel Başkanı Özgür Özel, "İşaret konusunda özgürlükçü olmak lazım, sıkıntı yok. Biz hep öyleydik; ama bundan birkaç yıl önce bir genç sporcumuz 'zafer işareti' yapınca, bugün bu işaretin özgürlüğünü savunanlar tarafından linç edilmişti. Onları kendi tutarlılıkları açısından kendilerini sorgulamaya davet etmek lazım" dedi.
4.07.2024Politika
Antalya'da 'Suriyeli' eylemine ilişkin gözaltına alınan 11 kişi adliyede
Antalya'da 'Suriyeli' eylemine ilişkin gözaltına alınan 11 kişi adliyedeAntalya'nın Serik ilçesinde Suriyeli sığınmacılara tepki eyleminde, araçlar ve iş yerlerine zarar verilmesiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında 'Mala zarar verme' ve 'Halkı kin ve düşmanlığa tahrik' suçlamasıyla gözaltına alınan 11 kişi, adliyeye sevk edildi.
4.07.2024Gündem
Işıklarda 10 yaşındaki oğluna su sattıran anneye gözaltı
Işıklarda 10 yaşındaki oğluna su sattıran anneye gözaltıAdana'da trafik ışıklarında duran araçlardaki kişilere, 10 yaşlarındaki oğluna su sattırıp elindeki paraları alan Suriyeli anne, gözaltına alındı. İfadesi alınan Suriyeli kadın, idari para cezası ile serbest bırakıldı.
4.07.2024Video
Işıklarda 10 yaşındaki oğluna su sattıran anneye gözaltı
Işıklarda 10 yaşındaki oğluna su sattıran anneye gözaltıAdana'da trafik ışıklarında duran araçlardaki kişilere, 10 yaşlarındaki oğluna su sattırıp elindeki paraları alan Suriyeli anne, gözaltına alındı. İfadesi alınan Suriyeli kadın, idari para cezası ile serbest bırakıldı.
4.07.2024Gündem
TBMM Genel Kurulu'nda 'Sığınmacı' tartışması
TBMM Genel Kurulu'nda 'Sığınmacı' tartışmasıTBMM Genel Kurulu'nda CHP'nin Meclis Başkanlığına sunduğu, 'AKP İktidarlarının Suriye ve Sığınmacı Politikalarının Ülkemizde Neden Olduğu Toplumsal Sorunların Araştırılması ve Alınacak Önlemlerin Belirlenmesi' başlıklı araştırma önergesinin görüşüldüğü sırada DEM Parti, CHP milletvekilleri ile AK Parti milletvekilleri arasında tartışma çıktı. Tartışmaların sürmesi üzerine Meclis Başkanvekili Bekir Bozdağ, birleşime 15 dakika ara verdi. Aranın ardından oylanan önerge, AK Parti ve MHP milletvekillerinin oylarıyla reddedildi.
3.07.2024Politika
Erdoğan: Suriye'nin güvenli bir yer haline gelmesini herkesten daha çok biz istiyoruz
Erdoğan: Suriye'nin güvenli bir yer haline gelmesini herkesten daha çok biz istiyoruzCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Biz komşu olarak istikrarsızlıkla boğuşan ve terör örgütlerinin cirit attığı değil; demokratik, müreffeh, güçlü bir Suriye görmek istiyoruz. Suriye’nin evlerini terk etmek zorunda kalmış milyonlar için güvenli bir yer haline gelmesini herkesten daha çok biz arzu ediyoruz. Böyle bir iklime ne kadar kısa sürede kavuşulursa herkes için özellikle Suriye halkı için o kadar iyi olacaktır" dedi.
2.07.2024Politika
Gaziantep'te bazı Suriyeli işletmeciler, dükkanlarını açmadı
Gaziantep'te bazı Suriyeli işletmeciler, dükkanlarını açmadıGaziantep'te Suriyelilere yönelik protestolar sonrası bazı Suriyeli işletmeciler, bugün dükkanlarını açmadı.
2.07.2024Foto Galeri
RTÜK Başkanı Şahin: Medyamız, bilgi kirliliğinden uzak durmalı
RTÜK Başkanı Şahin: Medyamız, bilgi kirliliğinden uzak durmalıRadyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, Kayseri'de 7 yaşındaki Suriyeli çocuğa tacizi iddiaları üzerine çıkan olaylara ilişkin, "Medyamız bilinçli veya bilinçsiz olarak oluşan bilgi kirliliği ortamından uzak durmalı, kaynağı belirsiz bilgilere haber bültenlerinde yer vermemelidir" dedi.
2.07.2024Gündem
Bakan Güler'den Suriyeli sığınmacılar açıklaması
Bakan Güler'den Suriyeli sığınmacılar açıklamasıBakan Güler: Suriyeli sığınmacılar konusunda son dönemde oluşturulmaya çalışılan olumsuz algı ve artan gerilimler dikkatle izlenmektedir. Türkiye’ye karşı faaliyet gösteren bazı unsurların kamu düzenini bozma girişimleri devletimizin tüm birimleriyle gösterdiği özverili çaba sayesinde başarısız kılınacaktır.
2.07.2024Politika
Bakan Güler, birlik komutanları ile görüştü
Bakan Güler, birlik komutanları ile görüştüMilli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Türk Silahlı Kuvvetleri komuta kademesinin katılımı ile yurt içindeki ve sınır ötesindeki birlik komutanlarıyla video konferans toplantısı gerçekleştirdi.
2.07.2024Politika
Provokatif eylemlerde bulunanlar yakalandı
Provokatif eylemlerde bulunanlar yakalandıKayseri'de, 7 yaşındaki Suriyeli çocuğa tacizi iddiaları üzerine, yurt içinde ve Suriye'nin kuzeyinde başlayan olaylarla ilgili provokatif eylemlerde bulunan kişilerin tespit edilip yakalandığı bildirildi.
2.07.2024Gündem
Suriyeli yerel askeri yetkililerden, 'provokasyonlara uymama' çağrısı
Suriyeli yerel askeri yetkililerden, 'provokasyonlara uymama' çağrısıSuriye'nin kuzeyindeki yerel askeri yetkililer, Türkiye'nin kontrolündeki bölgelerde yaşanan karışıklıklarla ilgili, ‘provokasyonlara uymama’ çağrısı yaptı.
2.07.2024Gündem
Serik'te 'Suriyeli' gerginliği
Serik'te 'Suriyeli' gerginliğiAntalya'nın Serik ilçesinde gece toplanan bir grup, Suriyelilere ait araçlara ve iş yerlerine zarar verdi. Kayseri'deki taciz olayının ardından sosyal medya hesaplarından paylaşımlar yapan 2 şüpheli, gözaltına alındı.
2.07.2024Foto Galeri
İletişim Başkanlığı: 'Suriyeli bir sığınmacı savaş başlasın dedi' başlığıyla paylaşılan görüntüler provokasyon amaçlıdır
İletişim Başkanlığı: 'Suriyeli bir sığınmacı savaş başlasın dedi' başlığıyla paylaşılan görüntüler provokasyon amaçlıdırİletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi (DMM), sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Bazı sosyal medya hesaplarından, 'Suriyeli bir sığınmacı savaş başlasın dedi' başlığıyla paylaşılan görüntüler provokasyon amaçlıdır. Bahse konu görüntüler 2021 yılına ait olup konuşmayı yapan M.M. isimli yabancı uyruklu şahıs, emniyet güçleri tarafından 2021 yılında gözaltına alınarak sınır dışı edilmiştir. Kamuoyunu provoke etmeye yönelik haber ve paylaşımlara itibar etmeyiniz" ifadeleri yer aldı.
1.07.2024Politika
Suriye Geçici Hükümeti: Türk bayrağına yönelik eylemleri şiddetle reddediyoruz
Suriye Geçici Hükümeti: Türk bayrağına yönelik eylemleri şiddetle reddediyoruzSuriye Geçici Hükümeti’nden yapılan açıklamada, “Suriye Geçici Hükümeti, özgürleştirilmiş bölgelerde yaşayan halkımızı, Kayseri’de yaşanan olayları bahane ederek Türk ve Suriye halkları arasındaki mevcut ittifakı ve devrimin kazanımlarını baltalamayı amaçlayan kışkırtıcı eylemleri reddetmekte ve çağrılara uymamaya davet etmektedir. Türk bayrağına yönelik eylemleri şiddetle reddediyor, kurtarılmış bölgelerdeki Türk varlığını hedef alan tüm eylemlerin acilen durmasını istiyoruz.” ifadelerine yer verildi.
1.07.2024Gündem
Fahrettin Altun: Provokasyonlar yakından takip edilmektedir
Fahrettin Altun: Provokasyonlar yakından takip edilmektedirİletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Bir süredir Suriyeli sığınmacılar üzerinden kamuoyunda oluşturulmaya çalışılan olumsuz hava ve gerilimin artışına sebep olan provokasyonlar yakından takip edilmektedir. Türkiye düşmanı unsurların başını çektiği bazı mahfillerin kamu düzenini test etmeye dönük provokatif faaliyetlerle ülkemizin huzurunu bozma çabaları, devletimizin tüm unsurlarıyla birlikte özverili çalışmaları sayesinde amacına ulaşamayacaktır” dedi.
1.07.2024Politika
Yurt dışına gideceğini söyledikten sonra 4 arkadaşını öldürüp, intihar etmiş
Yurt dışına gideceğini söyledikten sonra 4 arkadaşını öldürüp, intihar etmişGaziantep'te, Suriyeli Mustafa Hıdır (33), gece saatlerinde 2 ayrı mahallede arkadaşı olan vatandaşı 4 kişiyi öldürüp, intihar etti. Hıdır ve silahlı saldırısı sonucu ölen 4 kişinin cenazeleri otopsilerinin ardından yakınlarına teslim edildi. Yakınları, ölenler ile Mustafa Hıdır'ın arkadaş olduğunu söyledi. Saldırıdan hafif yaralı kurtulan Munir Elhusi ise, "Eve geldi, yurt dışına gideceğini söyleyerek helalleşti. Birkaç dakika sonra da ayağa kalkıp tabancayla herkese ateş açmaya başladı" dedi.
16.06.2024Gündem
Güngören'de DEAŞ operasyonunda 4'üncü kat balkonundan atlamaya çalışan kadını özel harekat kurtardı
Güngören'de DEAŞ operasyonunda 4'üncü kat balkonundan atlamaya çalışan kadını özel harekat kurtardıGüngören'de DEAŞ operasyonu yapılan bir evde kendisinin arandığını düşünen kadın, 5 katlı binanın 4. katındaki balkondan atlamaya çalıştı. Evdeki başka bir kadın, düşmek üzere olan kadını kollarından tuttu. Bir süre balkondan sarkan kadın özel harekat polisinin de yardımıyla yukarı çekilerek kurtarıldı. Operasyonda evdeki bir kişi gözaltına alındı.
15.06.2024Gündem
Şile'de denizde 2 kişi boğularak hayatını kaybetti
Şile'de denizde 2 kişi boğularak hayatını kaybettiŞile'de sahile yüzmeye gelen 37 kişilik kafileden 4 kişi boğulma tehlikesi yaşadı. 2 kişiyi arkadaşları kurtarırken, 2 kişi ise boğularak hayatını kaybetti.
13.06.2024Gündem
Bakan Yerlikaya: Emniyette hukuksuz dinleme iddialarıyla ilgili müfettiş görevlendirdik
Bakan Yerlikaya: Emniyette hukuksuz dinleme iddialarıyla ilgili müfettiş görevlendirdikİçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, emniyette hukuksuz dinleme iddialarıyla ilgili mülkiye başmüfettişlerini görevlendirdiğini, aynı zamanda Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın da eş zamanlı olarak soruşturma başlattığını söyledi. Yerlikaya, "Müfettişleri görevlendirdim, bitmek üzere, götürüp Ankara Başsavcılığı'na vereceğiz. Başsavcılık da bunları aydınlığa kavuşturacak" dedi.
13.06.2024Gündem
Evde başka bir erkekle gördüğü evli ablasını bıçakladı
Evde başka bir erkekle gördüğü evli ablasını bıçakladıBursa'nın İnegöl ilçesinde Suriye uyruklu Ammar A. (24), evde başka bir erkekle gördüğü evli olan ablası Rahaf A.'yı (28), vücudunun çeşitli yerlerinden bıçakladı. Hastaneye kaldırılan Rahaf A.'nın hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenilirken, polis ekipleri şüpheliyi suç aletiyle yakaladı.
11.06.2024Gündem

Benzer Haber Etiketleri

SuriyeSığınmacıKayseriAntalyaSuriyeli

Suriyeli ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.