Tbmm Başkanı

Tbmm Başkanı

Son dakika TBMM Başkanı haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan TBMM Başkanı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan TBMM Başkanı haber sayfamızda...

Tbmm Başkanı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.893 tbmm baskani haberi bulunmuştur.
TBMM Başkanı Kurtulmuş: Filistinli kurbanları Ukraynalı kurbanlara eşit kabul etmelisiniz
TBMM Başkanı Kurtulmuş: Filistinli kurbanları Ukraynalı kurbanlara eşit kabul etmelisinizTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş, NATO Parlamento Başkanları Zirvesi kapsamında yaptığı değerlendirmede Rusya-Ukrayna arasındaki savaş ile İsrail’in Gazze başta olmak üzere Filistin topraklarındaki insanlık dışı saldırıları karşısında takınılan tavrın, bir çifte standart ve ayrımcılık olduğunu ve kabul edilemeyeceğini belirtti.
12.07.2024Dünya
TBMM Başkanı Kurtulmuş, Washington’da
TBMM Başkanı Kurtulmuş, Washington’daTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş, NATO Parlamento Başkanları Zirvesi’ne katılmak üzere ABD’nin başkenti Washington’a gitti.
7.07.2024Dünya
TBMM Başkanı Kurtulmuş, ABD'ye gidiyor
TBMM Başkanı Kurtulmuş, ABD'ye gidiyorTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş, NATO Parlamento Başkanları Zirvesi dolayısıyla 6-10 Temmuz'da ABD'yi ziyaret edecek.
5.07.2024Politika
TBMM Başkanı Kurtulmuş'tan 'Gazze' diplomasisi
TBMM Başkanı Kurtulmuş'tan 'Gazze' diplomasisiTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş, İsrail’in Gazze başta olmak üzere Filistin topraklarında gerçekleştirdiği katliam boyutlarını aşan soykırımının durdurulması, insanlık cephesinin desteklenmesi ve uluslararası camianın Siyonist rejime karşı harekete geçirilmesi için parlamenter diplomasi faaliyetleri kapsamında yoğun çaba sarf etti.
11.06.2024Politika
TBMM Başkanı Kurtulmuş: Türkiye, ekonomisi güçlü bir ülke olacak
TBMM Başkanı Kurtulmuş: Türkiye, ekonomisi güçlü bir ülke olacakTBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Bahariye Mevlevihanesi'nde, 'Zamanı Aşan Miras; İpekyolu Sergisi ve Sempozyumu'na katıldı. Kurtulmuş, "Türkiye Yüzyılı olarak ortaya koymuş olduğumuz bu hedefler sadece bir tek alanla kısıtlı kalamaz. Türkiye, ekonomisi güçlü bir ülke olacak. Türkiye, Milli Savunma Sanayi'de güçlü bir ülke olacak. Türkiye altyapıları, dünyada rekabet edebilen bir ülke olacak." dedi.
30.05.2024Politika
Kurtulmuş: Azerbaycan'ın kaydetmiş olduğu tarihi başarıları takdirle takip ediyoruz
Kurtulmuş: Azerbaycan'ın kaydetmiş olduğu tarihi başarıları takdirle takip ediyoruzTBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, "Son dönemde, Azerbaycan'ın kaydetmiş olduğu tarihi başarıları takdirle takip ediyor ve bu başarıların devamını diliyoruz. 30 yılı aşkın bir süredir, basının bütün uyutmalarına ve oyalamalarına rağmen toprakları Ermeniler tarafından işgal edilmiş Karabağ bölgesinin azatlık savaşını 44 gün gibi kısa bir süre içerisinde başarıyla sonuçlandıran Azerbaycanlı kardeşlerimizi tebrik ediyoruz, bu tarihi başarıyı bugün de alkışlıyoruz" dedi.
25.05.2024Politika
TBMM Başkanı Kurtulmuş, 81 ilden gençlerle bir araya geldi
TBMM Başkanı Kurtulmuş, 81 ilden gençlerle bir araya geldiTBMM'de 81 ilden gelen gençlerle bir araya gelen Meclis Başkanı Numan Kurtulmuş, "Türkiye’nin gençleri iddialı, iradeli ve ahlaklı olmak zorundadır. Bu ülkeye, bu coğrafyaya ve hatta mazlum ve masum insanların tamamına, tüm insanlık ailesine karşı bir büyük iddiaya sahip olmak zorundayız" dedi.
17.05.2024Politika
TBMM Başkanı Kurtulmuş: Rusya-Ukrayna savaşı dünya barışını tehdit ediyor
TBMM Başkanı Kurtulmuş: Rusya-Ukrayna savaşı dünya barışını tehdit ediyorTBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Ukrayna Meclis Başkanı Ruslan Stefanchuk ile görüşmesinde, Rusya ve Ukrayna'nın Karadeniz'de Türkiye'ye komşu iki önemli ülke olduğunu belirterek, "Bu savaşın devam etmesinin çok ağır bir insani bedeli olduğunu görüyoruz. Bu savaş maalesef yalnızca Rusya'nın Ukrayna'ya savaşı değil ve eğer devam ederse bütün batı dünyası ile Rusya arasında bir savaş olma potansiyeli taşıyor. Bu savaş üzerinden dünyayı rahatsız edecek bir büyük 3'üncü savaşın fitilini ateşleyecek çok önemli bir çatışma potansiyelinin mevcudiyeti dünya barışını tehdit ediyor" dedi.
14.05.2024Politika
TBMM Başkanı Kurtulmuş’un Küba temasları
TBMM Başkanı Kurtulmuş’un Küba temaslarıTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş, Küba’nın başkenti Havana’daki resmi temasları kapsamında, Küba Halkın Gücü Ulusal Meclisi Başkanı Esteban Lazo Hernandez ile ikili ve heyetler arası görüşme gerçekleştirdi. Kurtulmuş ayrıca, Küba’nın bağımsızlık mücadelesinin öncüsü, şair ve yazar Jose Marti’nin anıtını ziyaret ederek çelenk bıraktı.
9.05.2024Dünya
TBMM Başkanı Kurtulmuş’un Meksika temasları
TBMM Başkanı Kurtulmuş’un Meksika temaslarıTBMM Başkanı Numan Kurtulmuş resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Meksika’nın başkenti Meksiko’da Türkiye'nin Meksika Büyükelçiliğini, Atatürk Anıtı'nı ve Yunus Emre Enstitüsü’nü ziyaret etti.
8.05.2024Dünya
TBMM Başkanı Kurtulmuş, Küba’da
TBMM Başkanı Kurtulmuş, Küba’daTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş, resmi ziyarette bulunmak üzere gittiği Küba’nın başkenti Havana’ya ulaştı.
8.05.2024Dünya
TBMM Başkanı Kurtulmuş, Meksika’da
TBMM Başkanı Kurtulmuş, Meksika’daTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş, MIKTA'nın 10. Parlamento Başkanları Toplantısı'na katılmak üzere Meksika'nın başkenti Meksiko’ya gitti.
6.05.2024Dünya
TBMM Başkanı Kurtulmuş ‘Nasıl yaşadılar; Sabahattin Zaim’ konulu panelde öğrencilerle bir araya geldi
TBMM Başkanı Kurtulmuş ‘Nasıl yaşadılar; Sabahattin Zaim’ konulu panelde öğrencilerle bir araya geldi TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, İstanbul’da İbn Haldun Üniversitesi’nde ‘Nasıl yaşadılar; Sabahattin Zaim’ konulu panelde öğrencilerle bir araya geldi. Burada Sabahattin Zaim’in hayatını anlatan Kurtulmuş, dünya üniversitelerinde fikirlerinden ötürü görevlerinden uzaklaştırılan akademisyen ve bilim insanlarına Türkiye’nin kapılarının açık olduğunu söyledi.
27.04.2024Politika
Kurtulmuş: Afrika ülkeleriyle ilişkilerimizi kazan kazan çerçevesine oturtuyoruz
Kurtulmuş: Afrika ülkeleriyle ilişkilerimizi kazan kazan çerçevesine oturtuyoruzTBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, "Biz Afrika ülkeleriyle ve halklarıyla ilişkimizi kazan kazan üzerine oturtuyoruz. Her alanda müşterek projeler geliştirerek ülkelerin karşılıklı menfaatlerini sağlayacak şekilde geliştirmek istiyoruz" dedi.
25.04.2024Politika
TBMM Başkanı Kurtulmuş: Ümit ederim ki herkes anayasa sürecine katılır
TBMM Başkanı Kurtulmuş: Ümit ederim ki herkes anayasa sürecine katılırTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş, anayasa değişikliğine ilişkin, “İnşallah samimi gayretleri ortaya koyduktan sonra TBMM’de çok büyük bir çoğunlukta, referanduma gitmeye ihtiyaç olmayacak çoğunlukla yani 400 milletvekilinin üstünde bir desteği bularak anayasa çalışması yapılır. Türkiye’nin sorunlarının ne olduğunu biliyoruz. Bunların nasıl çözüleceğini de biliyoruz. Herkes eteklerindeki taşları dökerek ümit ederim ki bu anayasa sürecine katılır” dedi.
23.04.2024Politika
TBMM Başkanı Kurtulmuş, Mardin’de
TBMM Başkanı Kurtulmuş, Mardin’deTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş, çeşitli ziyaret ve programlara katılmak üzere Mardin'e geldi.
17.04.2024Politika
Kurtulmuş: Cumhurbaşkanımızın Irak ziyareti, fevkalade önemli bir dönüm noktasını teşkil edecek
Kurtulmuş: Cumhurbaşkanımızın Irak ziyareti, fevkalade önemli bir dönüm noktasını teşkil edecekTBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, "Sayın Cumhurbaşkanımızın ayın 22'sinde Irak'a yapacağı ziyaret, fevkalade önemli bir dönüm noktasını teşkil edecektir. Her iki ülke arasındaki iş birliğini geliştirmek, daha ileriye götürmek için mevcut projelerin üzerinde mutabık kalınması, anlaşmaların imzalanmasının mümkün olduğu bir ziyaret gerçekleşecek" dedi.
17.04.2024Politika
Kurtulmuş: Gazze'deki katliama sessiz kalanlar da suçlu
Kurtulmuş: Gazze'deki katliama sessiz kalanlar da suçluTBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Gazze'deki katliama sessiz kalanların da suçlu olduğunu belirterek, "Türkiye, terör örgütlerinin tamamına hiçbir ayrım gözetmeksizin karşı çıkmaktadır" dedi.
19.03.2024Politika
Kurtulmuş: 1967 sınırlarında başkenti Kudüs olan egemen bir 'Filistin Devleti' kurulacak
Kurtulmuş: 1967 sınırlarında başkenti Kudüs olan egemen bir 'Filistin Devleti' kurulacakTBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, "Yakında Türkiye'nin öncülüğünde, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde dünyada yeni bir sistemini kurulabilmesinin ayak sesleri zaten duyulmaktadır. Yeni bir Birleşmiş Milletler kurulacak, dünyada hakkaniyeti, adaleti esas alan yeni bir siyasal sistemle inşa edilecektir. Bundan hiç şüphemiz yoktur. Yine hiç şüphemiz yoktur ki; 1967 sınırlarında başkenti Kudüs olan tam manasıyla egemen bir 'Filistin Devleti' kurulacak ve Filistin Devleti'nin varlığı dünyada barışın, adaletin yeniden tesis edildiğinin en büyük göstergesi olacaktır" dedi.
18.03.2024Politika
TBMM Başkanı Kurtulmuş: Demokrasi 5 yıldan 5 yıla 'oy verme işi' değildir
TBMM Başkanı Kurtulmuş: Demokrasi 5 yıldan 5 yıla 'oy verme işi' değildirTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş, sivil toplumu güçlü olmayan bir toplumun demokrasisinin de güçlü olmasının mümkün olmadığını belirterek, "Çünkü demokrasi sadece 5 yıldan 5 yıla oy vermek işi değildir. Demokrasi bu süre içerisinde toplumun farklı alanlarında çalışmalar yaparak teklifleri, projeleri, karar vericilere yansıtabilmek ve memleketin hayrına olacak işlerin yapılması için de elimizdeki bütün imkanları seferber edebilmek işidir" dedi.
15.03.2024Politika
TBMM Başkanı Kurtulmuş'tan 'İslamofobiyle Mücadele Uluslararası Günü' mesajı
TBMM Başkanı Kurtulmuş'tan 'İslamofobiyle Mücadele Uluslararası Günü' mesajıTBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, 'İslamofobiyle Mücadele Uluslararası Günü'nde İslam karşıtlığının dünya genelinde rahatsız edici tırmanışına tanıklık edildiğini söyledi.
15.03.2024Politika
TBMM Başkanı Kurtulmuş, Cezayirli mevkidaşı Boughali ile görüştü
TBMM Başkanı Kurtulmuş, Cezayirli mevkidaşı Boughali ile görüştüTBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Cezayir Ulusal Halk Meclisi Başkanı İbrahim Boughali ile görüştü.
6.03.2024Dünya
TBMM Başkanı Kurtulmuş, İSİPAB 18’inci Toplantısı’nda konuştu
TBMM Başkanı Kurtulmuş, İSİPAB 18’inci Toplantısı’nda konuştuFildişi Sahili’nde resmi temaslarını sürdüren Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş, İslam İşbirliği Parlamenter Asamblesi 18’inci Konferansı’nda konuştu. Kurtulmuş, Filistin meselesinin hem İslam dünyasının bir numaralı meselesi olmak mecburiyetinde olduğunu hem de insanlığın en temel sorunları arasında bulunduğunu belirtti.
5.03.2024Dünya
TBMM Başkanı Kurtulmuş, Fildişi Sahili Türkiye Büyükelçiliğini ziyaret etti
TBMM Başkanı Kurtulmuş, Fildişi Sahili Türkiye Büyükelçiliğini ziyaret ettiTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş, İslam İşbirliği Parlamenter Asamblesi (İSİPAB) 18’inci Konferansına katılmak üzere gittiği Fildişi Sahili’nin Abidjan'da şehrinde parlamento heyeti ile birlikte Türkiye Büyükelçiliğini ziyaret etti.
4.03.2024Dünya
Kurtulmuş: Dünya barışının merkezi, anahtarı Ortadoğu'dur
Kurtulmuş: Dünya barışının merkezi, anahtarı Ortadoğu'durTBMM Başkanı Numan Kurtulmuş "İsrail’in arkasındaki ülkeler de aynen dünyanın birçok yerinde demokrasiye ayar verdikleri gibi, İsrail’e destek vererek Ortadoğu’ya da ayar vermek istiyorlar. Dünya siyasetine de ayar vermek istiyorlar. Çok net ifade ediyoruz. Dünya barışının merkezi, anahtarı Ortadoğu’dur. Ortadoğu’da barış olmadan dünyada barış olmaz" dedi.
29.02.2024Politika

Benzer Haber Etiketleri

tbmm başkanınuman kurtulmuşKurtulmuşkübatemas

Tbmm Başkanı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.