Uçuş

Uçuş

Son dakika uçuş haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan uçuş gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan uçuş haber sayfamızda...

Uçuş

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.413 ucus haberi bulunmuştur.
Gece görüş helikopterleri OGM envanterine giriyor
Gece görüş helikopterleri OGM envanterine giriyorOrman yangınlarıyla mücadelede kullanılmak üzere Boeing Model 107 tipi gece görüşlü yangın söndürme helikopterleri Çorlu Tekirdağ Atatürk Havalimanı’na ulaştı. Montaj ve testleri yapılan, her biri 5 ton su taşıma kapasitesine sahip 5 helikopter Orman Genel Müdürlüğü’nün (OGM) belirlediği noktalarda göreve başlıyor.
24.06.2022Gündem
Gece görüş helikopterleri OGM envanterine giriyor
Gece görüş helikopterleri OGM envanterine giriyorOrman yangınlarıyla mücadelede kullanılmak üzere Boeing Model 107 tipi gece görüşlü yangın söndürme helikopterleri Çorlu Tekirdağ Atatürk Havalimanı’na ulaştı. Montaj ve testleri yapılan, her biri 5 ton su taşıma kapasitesine sahip 5 helikopter Orman Genel Müdürlüğü’nün (OGM) belirlediği noktalarda göreve başlıyor.
24.06.2022Ekonomi
THY'den Suudi Arabistan açıklaması
THY'den Suudi Arabistan açıklamasıTürk Hava Yolları (THY), koronavirüs tedbirleri kapsamında Suudi Arabistan tarafından Türkiye'ye uygulanan seyahat yasağının kaldırıldığını duyurdu.
23.06.2022Gündem
Bayraktar Akıncı'dan bir irtifa rekoru daha
Bayraktar Akıncı'dan bir irtifa rekoru dahaBaykar tarafından milli ve özgün olarak geliştirilen Bayraktar AKINCI TİHA, kendisine ait milli havacılık irtifa rekorunu 45.118 feet'e (13.716 metre) taşıyarak üçüncü kez kırdı.
23.06.2022Teknoloji
Bahçeli: Cumhurbaşkanı yüzde 50’yi aşan oy çokluğuyla yeniden seçilecektir
Bahçeli: Cumhurbaşkanı yüzde 50’yi aşan oy çokluğuyla yeniden seçilecektirMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 2023 seçimlerine ilişkin, "Gittiğimiz her yerde gördüğümüz açık gerçek şudur; 2023 yılında Cumhur İttifakı açık ara farkla sandıktan başarıyla çıkacaktır. Zillet ittifakının şapkadan çıkaracağı aday kim olursa olsun Cumhurbaşkanı'mız Sayın Recep Tayyip Erdoğan muazzam bir irade gücüyle yüzde 50'yi fersah fersah aşan bir oy çokluğuyla yeniden cumhurbaşkanı seçilecektir" dedi.
21.06.2022Politika
Sağlık Bakanlığı: 12 helikopter, 8 uçak ambulans ile hizmet veriyoruz
Sağlık Bakanlığı: 12 helikopter, 8 uçak ambulans ile hizmet veriyoruzSağlık Bakanlığı'nca, "2021 yılı Ekim ayından beri yapılan planlamayla 12 helikopter ve 8 uçak ambulans kapasitesi ile hizmet sunumu ülke sathını kapsayacak şekilde verilmeye devam etmektedir" açıklaması yapıldı.
18.06.2022Sağlık-Yaşam
Üniversitelilerden sanayici için insansız hava aracı destekli stok kontrolü sistemi
Üniversitelilerden sanayici için insansız hava aracı destekli stok kontrolü sistemiBaşkent Üniversitesi Endüstri ve Makine Mühendisliği Bölümü öğrencileri, fabrikaların hammadde ve ara mamul stok alanlarında hızlı ve güvenilir sayım yapabilen insansız hava aracı (İHA) destekli otonom sistem geliştirdi.  Sistem üretimde ve teslimde yaşanabilecek gecikmeleri önleyecek.
16.06.2022Video
Üniversitelilerden sanayici için insansız hava aracı destekli stok kontrolü sistemi
Üniversitelilerden sanayici için insansız hava aracı destekli stok kontrolü sistemiBaşkent Üniversitesi Endüstri ve Makine Mühendisliği Bölümü öğrencileri, fabrikaların hammadde ve ara mamul stok alanlarında hızlı ve güvenilir sayım yapabilen insansız hava aracı (İHA) destekli otonom sistem geliştirdi.  Sistem üretimde ve teslimde yaşanabilecek gecikmeleri önleyecek.
16.06.2022Teknoloji
189 kişilik uçakta tek başına uçtu
189 kişilik uçakta tek başına uçtuAnkara'dan kitaplarını imzalamak için AnadoluJet'in tarifeli seferiyle Ağrı'ya uçan yazar Ethem Baran, pistteki sorun nedeniyle uçağın Erzurum Havalimanı'na inmesinden sonra ilginç bir uçuş deneyimi yaşadı. Diğer yolcular kara yoluyla Ağrı'ya götürülürken, Ankara'ya dönüş kararı alan Baran 189 kişilik tek başına yolculuk yaptı. Baran, "Hem pilotlar hem de kabin ekipleri beni çok iyi karşıladılar. Tek başıma uçacağım için sıcak bir ortam oluştu" diye konuştu.
15.06.2022Gündem
Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketi belli oldu
Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketi belli olduKullanıcılarına, uçak ve otobüs bileti satın alma hizmeti sunan seyahat platformu Turna.com 2022 yılında Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketi oldu. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde, TEPAV ve TOBB ETÜ iş birliğiyle belirlenen ve şirketlerin iki yıllık ciro artışları değerlendirilerek hazırlanan listede birinci olan firma, son iki yıl içinde 58 kat büyüme gösterdi.
15.06.2022Ekonomi
KKTC'de nefes kesen tatbikat
KKTC'de nefes kesen tatbikatKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) düzenlenen 'Şehit Teğmen Caner Gönyeli Arama Kurtarma Tatbikatı' nefes kesti. KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ın da izlediği tatbikatta senaryo gereği dağlık alana düşen helikopterdeki yaralılar kurtarıldı.
14.06.2022Video
İstanbul Havalimanı'na uluslararası iki ödül daha
İstanbul Havalimanı'na uluslararası iki ödül dahaİstanbul Havalimanı, Havayolu Yolcu Deneyimi Derneği (APEX) tarafından 'Olağanüstü Başarı' ödülü ile EMEA Finace dergisinin 'EMEA Bölgesi'ndeki En İyi Sendikasyon Kredisi' ödülüne layık görüldü.
14.06.2022Ekonomi
Anadolujet'in ilk yeni nesil uçağı uçuşlara başladı
Anadolujet'in ilk yeni nesil uçağı uçuşlara başladıTÜRK Hava Yolları’nın (THY) alt markası AnadoluJet'in filosuna kattığı ilk, yeni nesil uçak olan TC-LAG kuyruk kodlu Boeing 737- Max tipi uçak, Esenboğa Havalimanı'ndan Antalya Havalimanı'na ilk uçuşunu gerçekleştirdi.
14.06.2022Ekonomi
Trendyol satıcılarına özel İstanbul Havalimanı hizmetlerinde yüzde 40 indirim fırsatı
Trendyol satıcılarına özel İstanbul Havalimanı hizmetlerinde yüzde 40 indirim fırsatıDünyanın önde gelen e-ticaret platformlarından Trendyol, iş ortağı olan satıcılarına indirimli ve avantajlı teklifler sunduğu Trendyol Çözüm Ortağım uygulamasına yönelik yeni bir kampanya duyurdu. Buna göre satıcılarına özel 31 Ağustos’a kadar İGA İstanbul Havalimanı hizmetlerinde yüzde 40’a varan indirimler sunuyor.
13.06.2022Ekonomi
“Adalar askerileştirilemez”
“Adalar askerileştirilemez”Siyaset Bilimci Dr. Kemal Olçar Türkiye ile Yunanistan arasında yaşanan gerilim hakkında açıklamalarda bulundu. Dr. Olçar, Lozan Barış Antlaşması’nın ortaya koyduğu statünün kararlılıkla ve tavizsiz uygulanması gerektiğini belirtirken, karasuyu genişliğinin 6 mil olduğunu Yunanistan’ın ön şart olarak kabul etmesi gerektiğine vurgu yaptı. Ege Denizi’nin kendine özgü koşulları nedeniyle, adaların kendilerine ait bir kıta sahanlığı olamayacağını söyleyen Dr. Olçar, “Adı geçen adalar askerileştirilemez. Konumları nedeniyle bu adalar Anadolu’nun coğrafi anlamda kıta sahanlığı üzerinde bulunuyor. Türkiye, Ege’de Yunanistan’ın öne sürdüğü eşit uzaklık ilkesini uygulamak zorunda değil” dedi.
13.06.2022Gündem
Bakan Muş: Arap dünyası ile ekonomik ilişkileri geliştirmede pozitif yaklaşıma sahibiz
Bakan Muş: Arap dünyası ile ekonomik ilişkileri geliştirmede pozitif yaklaşıma sahibizGaziantep'te Uluslararası İş Forumu (IBF) 2'nci Türk-Arap İşbirliği Zirvesi’nde konuşan Ticaret Bakanı Mehmet Muş, "2,5 trilyon dolar gayrisafi yurt içi hasılaya, 436 milyon nüfusa sahip Arap dünyası ile ekonomik ilişkileri geliştirmek için daima pozitif yaklaşıma sahibiz" dedi.
11.06.2022Ekonomi
THY'nin 340'ıncı uçuş rotası Karadağ'ın sahil kenti Tivat oldu
THY'nin 340'ıncı uçuş rotası Karadağ'ın sahil kenti Tivat olduTürk Hava Yolları (THY), Karadağ'da başkent Podgorica'dan sonra sefer yaptığı ikinci nokta olarak Tivat'a uçmaya başladı. Tivat'a bugün gerçekleşen ilk uçuş ile birlikte THY'nin uçtuğu nokta sayısı da 340 oldu.
11.06.2022Kurumsal
Türkiye günlük uçuş istatistiklerinde pandemi öncesine dönüyor
Türkiye günlük uçuş istatistiklerinde pandemi öncesine dönüyorAvrupa Hava Seyrüsefer Güvenliği Teşkilatı(EUROCONTROL)'nın 2-8 Haziran tarihlerini kapsayan değerlendirme raporuna göre Türkiye, günlük ortalama 3 bin 6 uçuş ile Avrupa'da en yoğun trafik hacmine sahip ülkeler arasında 6'ncı sırada yer aldı. Bu uçuş rakamlarıyla Türkiye, Kovid-19 pandemisi öncesi istatistiklerin yüzde 89'una ulaşırken, söz konusu dönemde yüzde 85 olarak gerçekleşen Avrupa ortalamasını da geride bıraktı.
10.06.2022Ekonomi
THY'YE Apex'ten iki ödül birden
THY'YE Apex'ten iki ödül birdenTürk Hava Yolları (THY), 1,2 milyon yolcunun oylarıyla belirlenen APEX (Airline Passenger Experience) 2022 yılı yolcu değerlendirmesinde Avrupa'nın 'En İyi İkram ve Servis' ile 'En İyi Koltuk Tasarımı' kategorilerinde ödüle layık görüldü. THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, APEX ödülleriyle ilgili olarak, "Seyahati sadece ulaşım olarak görmüyor, yolculuğu gökyüzünde keyifli, konforlu bir deneyim olarak yorumluyoruz" dedi.
9.06.2022Gündem
Bakan Karaismailoğlu: Türksat 5B'yi 14 Haziran'da hizmete alacağız
Bakan Karaismailoğlu: Türksat 5B'yi 14 Haziran'da hizmete alacağızUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Türksat 5B uydumuz, 5 aylık yolculuğun sonunda, 17 Mayıs'ta yörüngesine ulaştı. Performans ve yörünge testleri başarı ile tamamlandı. Sayın Cumhurbaşkanı'mızın teşrifleriyle 84 milyonun katılımı ile 14 Haziran Salı günü Türksat 5B'yi hizmete alacağız" dedi.
9.06.2022Politika
TUSAŞ'ın Yıldırım Test Tesisi'nde hedef 2023
TUSAŞ'ın Yıldırım Test Tesisi'nde hedef 2023Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) tarafından üretilen, özgün ürünlerin testlerinde kullanılacak Yıldırım Test Tesisi'nin 2023 yılında faaliyete geçmesi öngörülüyor.
8.06.2022Gündem
SOLOTÜRK'ten Tekirdağ'da prova uçuşu
SOLOTÜRK'ten Tekirdağ'da prova uçuşuTekirdağ'da bu yıl 56'ncı kez düzenlenecek Kiraz Festivali öncesi prova uçuşu yapan SOLOTÜRK, izleyenlere heyecan dolu dakikalar yaşattı. SOLOTÜRK'ün Rumeli İskelesi üzerindeki uçuşunu izleyenler, o anları cep telefonu kameralarıyla ölümsüzleştirdi.
7.06.2022Video
SOLOTÜRK'ten Tekirdağ'da prova uçuşu
SOLOTÜRK'ten Tekirdağ'da prova uçuşuTekirdağ'da bu yıl 56'ncı kez düzenlenecek Kiraz Festivali öncesi prova uçuşu yapan SOLOTÜRK, izleyenlere heyecan dolu dakikalar yaşattı. SOLOTÜRK'ün Rumeli İskelesi üzerindeki uçuşunu izleyenler, o anları cep telefonu kameralarıyla ölümsüzleştirdi.
7.06.2022Foto Galeri
Bakan Karaismailoğlu: Onları yalanlamaktan bıkmayacağız
Bakan Karaismailoğlu: Onları yalanlamaktan bıkmayacağızUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bugün TBMM'deki grup konuşmasında İstanbul Havalimanı hakkındaki açıklamalarına ilişkin yanıt vererek, "Bugün Sayın Kılıçdaroğlu'nun grup konuşmasında yaptığı her zaman ki, maalesef üzülerek izlediğimiz yalanların ve hezeyanların tekrarlanması şeklindedir. Biz bunları onlarca kez yalanladık fakat onlar bu yalanları söylemekten bıkmadılar. Biz de onları yalanlamaktan bıkmayacağız" dedi.
7.06.2022Gündem
Savaş dönemi gelen Rus turist sayısı, pandemili yılları geçti
Savaş dönemi gelen Rus turist sayısı, pandemili yılları geçtiAntalya'ya yıl sonuna kadar gelecek turist sayısının 10 milyonu aşması bekleniyor. Haziran ayında Rusya'dan uçuşlar artarken, kente gelen Rus turist sayısı bir haftada 100 bini geçti. Rusya- Ukrayna savaşına rağmen Rusya'dan, pandeminin yaşandığı son iki yıla göre daha çok turist geldi.
7.06.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

helikopterTHYuçuşhizmetBaşkent Üniversitesi Endüstri ve Makine Mühendisliği Bölümü

Uçuş ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.