Veri

Veri

Son dakika veri haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan veri gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan veri haber sayfamızda...

Veri

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.084 veri haberi bulunmuştur.
Marmaris'teki yangın kontrol altına alındı, soğutma yapılıyor
Marmaris'teki yangın kontrol altına alındı, soğutma yapılıyorMuğla'nın Marmaris ilçesinde çıkan orman yangını, 5'inci gününde, büyük oranda kontrol altına alındı. Günün ilk ışıklarıyla 46 helikopter ve 15 uçakla soğutma çalışmasına, havadan da başlandı. İçişleri Bakanı Soylu ile Tarım ve Orman Bakanı Kirişci, Marmaris Kriz Merkezi'nde basın toplantısı düzenledi. Bakan Kirişci, Marmaris ilçesindeki orman yangınının kontrol altına alındığını açıkladı.
25.06.2022Gündem
Kösedağ Savaşı'nın tanığı 'zırhlar' bakıma alındı
Kösedağ Savaşı'nın tanığı 'zırhlar' bakıma alındıAnadolu Selçuklu Devleti ile Moğollar'ın 3 Temmuz 1243'te Sivas'ın Suşehri ilçesi yakınlarındaki Kösedağ Savaşı'ndan kalan askerlere ait 8 zırhtan 1'i, Sivas Arkeoloji Müzesi'nde özenle saklanırken, diğerleri de Kültür ve Turizm Bakanlığı Nevşehir Bölge Laboratuvarı'nda bakıma alındı.
23.06.2022Video
MARMARİS YANGINI 'ZOOM EARTH'TE
MARMARİS YANGINI 'ZOOM EARTH'TEMarmaris'te dün akşam başlayan ve 200 hektarı aşkın alanda etkili olduğu belirtilen orman yangınıyla ilgili Antalya Kuş Gözlem Topluluğu'ndan Gökçe Coşkun, Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi'nin (NASA) veri tabanından aldığı canlı uydu görüntüleri ile yağmur radarı, rüzgar ve sıcaklık haritalarını yayımlayan 'Zoom Earth' uygulamasının görüntülerini paylaştı.
22.06.2022Video
Marmaris'teki orman yangınında ikinci gün; çıkış nedeni için özel ekip kuruldu
Marmaris'teki orman yangınında ikinci gün; çıkış nedeni için özel ekip kurulduMuğla'nın Marmaris ilçesinde önceki gün akşam saatlerinde çıkan orman yangınına havadan ve karadan müdahale sürüyor. Yangının çıkış nedeninin tespiti için özel ekip kuruldu
23.06.2022Gündem
Vodafone Business, pazaryeri platformu ile 10 bin işletmeye ulaşmayı hedefliyor
Vodafone Business, pazaryeri platformu ile 10 bin işletmeye ulaşmayı hedefliyorVodafone Business, KOBİ’lerin uçtan uca dijitalleşmesini sağlayan bulut tabanlı yazılımların tek bir noktada yer aldığı Red Bulut Pazaryeri Platformu’nu tanıttı. Büyümek ve daha verimli olmak için dijital dönüşümü önceliklendiren KOBİ’lerin ihtiyaçlarını karşılamak için yeni bir hizmete imza atan Vodafone Business, platform ile 10 bin işletmeye ulaşarak 20 milyon TL’den fazla bir ekonomik fayda sağlamayı  hedefliyor.
21.06.2022Teknoloji
Bireysel krediler nisanda yüzde 26 artışla 1,1 trilyon TL’yi aştı
Bireysel krediler nisanda yüzde 26 artışla 1,1 trilyon TL’yi aştı Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi’nin Nisan 2022 aylık bülteninde paylaşılan verilere göre, Nisan 2022 itibarıyla bankalar ve banka dışı finansal kuruluşlar tarafından kullandırılan bireysel kredilerin miktarının yüzde 26 artışla 1,1 milyar TL’yi aştığı görüldü.
21.06.2022Ekonomi
Doçent Dr. Hüseyin Balıkçı: Yaz aylarında da burun estetiği ameliyatı olunabilir
Doçent Dr. Hüseyin Balıkçı: Yaz aylarında da burun estetiği ameliyatı olunabilirANTALYA'da Kulak Burun Boğaz Uzmanı Doçent Dr. Hüseyin Balıkçı, kış aylarında olduğu gibi yaz aylarında da rinoplasti (burun estetiği) ameliyatlarının sorunsuz bir şekilde yapılabileceğini söyledi. Doçent Dr. Balıkçı, kanama, ağrı, enfeksiyon ve iyileşme süreci açısından kış ve yaz ayları arasında fark olmadığına dikkati çekti.
20.06.2022Sağlık-Yaşam
Uzmanından sahte tatil sitelerine karşı 8 güvenlik önerisi
Uzmanından sahte tatil sitelerine karşı 8 güvenlik önerisi Okulların 3 aylık yaz tatiline girmesiyle birlikte vatandaşlar tatil hazırlıklarına başladı. Sahte tatil siteleri ve villa dolandırıcılığının yaygın olduğunu söyleyen ve güvenlik önerilerinde bulunan Laykon Bilişim Operasyon Direktörü Alev Akkoyunlu, cihazların ve kişisel verilerin güvende tutulmasına ilişkin açıklamalarda bulundu.
20.06.2022Ekonomi
Yapay zeka ile kişiye özel tedavi çalışması
Yapay zeka ile kişiye özel tedavi çalışmasıHacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği ve Yapay Zeka Mühendisliği öğretim üyesi Doç. Dr. Tunca Doğan ve ekibi, kanser gibi ölümcül hastalıklarda yapay zeka ile kişiye özel tedavi yöntemleri geliştirmek amacıyla çalışma başlattı. Doğan, 'Genetik Kaynaklı Hastalıklara Yapay Zeka Yaklaşımı' adlı çalışma ile yapay zekanın hastaya özel tedavi önermesini hedeflediklerini söyledi.
19.06.2022Video
Yapay zeka ile kişiye özel tedavi çalışması
Yapay zeka ile kişiye özel tedavi çalışmasıHacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği ve Yapay Zeka Mühendisliği öğretim üyesi Doç. Dr. Tunca Doğan ve ekibi, kanser gibi ölümcül hastalıklarda yapay zeka ile kişiye özel tedavi yöntemleri geliştirmek amacıyla çalışma başlattı. Doğan, 'Genetik Kaynaklı Hastalıklara Yapay Zeka Yaklaşımı' adlı çalışma ile yapay zekanın hastaya özel tedavi önermesini hedeflediklerini söyledi.
19.06.2022Gündem
Soylu: Ape Musa gücü olarak bildiğimiz, sözde o güçten 2 terörist etkisiz hale getirildi
Soylu: Ape Musa gücü olarak bildiğimiz, sözde o güçten 2 terörist etkisiz hale getirildiİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Ape Musa gücü olarak bildiğimiz, sözde o güçten 2 teröristi, arkadaşlarımız bir sığınakta etkisiz hale getirdiler" dedi.
17.06.2022Politika
Üniversite mezunlarının yüzde 72’si lisans eğitiminde öğrendiklerinin hızla eskidiğini söylüyor
Üniversite mezunlarının yüzde 72’si lisans eğitiminde öğrendiklerinin hızla eskidiğini söylüyor Uluslararası eğitim platformu Laba’nın, NielsenIQ Türkiye araştırma şirketi ile 2022 yılında gerçekleştirdiği Türkiye geneli E-Learning (e-öğrenme) Algı Araştırması’nın sonuçları açıklandı. 21-45 yaş arası aktif iş hayatına katılım sağlayan ve online eğitim alan katılımcılar ile gerçekleştirilen araştırmadan elde edilen bulgulara göre online eğitimleri tercih eden katılımcıların yüzde 72’si üniversitede öğrendikleri bilgilerin hızla eskidiğini söylerken katılımcıların sadece yarısı üniversite diplomasını hedefledikleri kariyer ve maddi kazanç noktasında yeterli buluyor. Aynı araştırmada pandemi ile online eğitim satın alma oranı yüzde 54’e ulaştığı belirlendi.
14.06.2022Video
Dünyaca ünlü markalardan online eğitim fırsatı
Dünyaca ünlü markalardan online eğitim fırsatıYeditepe Üniversitesi, Coursera ile yaptığı iş birliği kapsamında veri analizinden siber güvenliğe çok sayıda alanda, akademisyenlerin, öğrencilerin ve mezunların uluslararası markalardan ve uzmanlardan eğitimler almasını sağladı.
14.06.2022Eğitim
“Fidye yazılımı saldırganları, ödemelerin yüzde 98’ini Bitcoin olarak talep ediyor”
“Fidye yazılımı saldırganları, ödemelerin yüzde 98’ini Bitcoin olarak talep ediyor”Siber güvenlik, büyük şirketler için her geçen yıl dahaönemli bir gündem maddesi haline dönüşse de veriler KOBİ’lerin geçtiğimiz yıl yüzde 13 artan fidye yazılımı gibi siber saldırıları risk olarak görmediğine işaret ediyor. İşletmelere siber tehditlere karşı hazırlık yapmalarını ve merkezi sistemler kullanmalarını öneren Berqnet Genel Müdürü Hakan Hintoğlu, “Fidye yazılımı saldırganları, ödemelerin yüzde 98’ini Bitcoin olarak talep ediyor. Saldırganlara kimlik ve unvanlarını gizleme imkanı sağlayan kripto para birimlerinin değişken doğası, şirketlerin maliyetlerini de artırıyor” dedi.
14.06.2022Teknoloji
Spectrum Networks, eğitim hizmetlerini Türkiye’ye genişletiyor
Spectrum Networks, eğitim hizmetlerini Türkiye’ye genişletiyorMicrosoft’un eğitim alanındaki önde gelen çözüm ortaklarından Spectrum Networks, 21. yüzyıl yetkinliklerine ihtiyaç duyan şirketlere çözüm sunabilmek için eğitim hizmetlerini Türkiye’ye de taşıdı. Konuyla ilgili değerlendirmelerini paylaşan Spectrum Networks Satış ve İşbirliklerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Pournami Nair, “Dijital becerilere sahip çalışanlara duyulan ihtiyacın arttığı bu dönemde, şirketler yeni işe alım maliyetlerinin yerine mevcut çalışanlarının gelişimine odaklanıyor. Spectrum Networks olarak eğitim faaliyetlerimizi Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Tunus, Hindistan ve Singapur’daki ofislerimizin ardından Türkiye’ye de taşıyoruz” dedi.
14.06.2022Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ne kimsenin hakkına el uzatırız ne de haramilere hakkımızı yediririz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ne kimsenin hakkına el uzatırız ne de haramilere hakkımızı yediririzZonguldak'ta Karadeniz Gazı Denize İlk Boru İndirme ve Kaynak törenine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Üç tarafı denizlerle çevrili ülke olarak Doğu Akdeniz’de mevcudiyetimizi hissettiriyoruz. Türkiye ve Kıbrıs Türklerinin buradaki kaynaklar üzerinde var olan haklarını her platformda savunuyoruz. Ülkemizin bu durumdaki duruşu şüpheye yer bırakmayacak şekilde net. Biz ne kimsenin hakkına el uzatırız ne de haramilere hakkımızı yediririz. Bizim olanın zorbalıkla, tehditle ayak oyunlarıyla bizden kopartılmasına asla izin vermeyiz" dedi.
13.06.2022Politika
Doç. Dr. Selçuk: Erciş fayı, doğuya doğru kırılarak devam edecek
Doç. Dr. Selçuk: Erciş fayı, doğuya doğru kırılarak devam edecekVan Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Afet Yönetimi ve Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Doç. Dr. Azad Sağlam Selçuk, kentte dün akşam meydana gelen 5.0 büyüklüğündeki depremi değerlendirdi. Selçuk, "50 kilometre uzunluğundaki Çaldıran fayı 1976'da 7.3 büyüklüğünde bir deprem üretti. Bölgede 9 bin 200 bina kullanılamaz hale geldi, 4 bin 900 kişi hayatını kaybetti. 2011 yılında yine aynı şeyi yaşadık. Erciş fayı, doğuya doğru kırılarak devam edecek. Muhtemelen 5 ve üzeri depremler üretecek. Ama genel olarak bu fayların üzerinde 5.5'in üzerinde bir deprem beklentimiz yok" dedi.
13.06.2022Gündem
6'lı masanın 'Kurumsal Reformlar Komisyonu' raporu açıklandı
6'lı masanın 'Kurumsal Reformlar Komisyonu' raporu açıklandıAltı muhalefet partisince oluşturulan Kurumsal Reformlar Komisyonu, hazırladığı raporu açıkladı. Komisyonda yer alan CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, "Altılı masa olarak mevcut hükumetin ekonomide neden olduğu yıkımın bugün görünenden daha ağır olduğunu biliyoruz. İktidara gelir gelmez ilk işimiz cumhurbaşkanına bağlı yetkin kişilerden durum ve hasar tespit komisyonu oluşturulacaktır" dedi.
13.06.2022Politika
Mikrolink, ABD’de faaliyet gösteren Shaxon Industry şirketini bünyesine kattı
Mikrolink, ABD’de faaliyet gösteren Shaxon Industry şirketini bünyesine kattıÇeyrek asra yakın süredir lider GSM operatörlerine hizmet vererek, küresel sistem entegratörü olma yolunda önemli ilerleme kaydeden Mikrolink, 2021 yılında merkezi Kaliforniya, ABD'de bulunan Shaxon Industry’nin yüzde 50 hissesini almıştı ve geçtiğimiz günlerde de şirketin yüzde 100’ünü bünyesine katarak, ABD pazarında kalıcı olduğunu gösterdi.
13.06.2022Ekonomi
Elektrikli skuter kazalarında, diş ve çene kırığı vakaları arttı
Elektrikli skuter kazalarında, diş ve çene kırığı vakaları arttıElektrikli skuter kullanımının yaygınlaşmasıyla özellikle dikkatsizliğe bağlı kazalar da arttı. Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Diş Hekimliği Fakültesinden Doç. Dr. Alper Sindel, elektrikli skuter kazaları nedeniyle diş ve çene kırığı vakalarında artış olduğuna dikkat çekti.
13.06.2022Video
YÖK Başkanı Özvar: Dijital eğitimle üretken öğrenci oluşturma gayesindeyiz
YÖK Başkanı Özvar: Dijital eğitimle üretken öğrenci oluşturma gayesindeyizYükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar, yeni proje üzerinde çalıştıklarını belirterek, "Dijital eğitimle ilgili üniversite öğrencilerimize online eğitim vermek ve daha üretken bir öğrenci kesimi oluşturmak gayesindeyiz" dedi.
13.06.2022Eğitim
Elektrikli skuter kazalarında, diş ve çene kırığı vakaları arttı
Elektrikli skuter kazalarında, diş ve çene kırığı vakaları arttıElektrikli skuter kullanımının yaygınlaşmasıyla özellikle dikkatsizliğe bağlı kazalar da arttı. Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Diş Hekimliği Fakültesinden Doç. Dr. Alper Sindel, elektrikli skuter kazaları nedeniyle diş ve çene kırığı vakalarında artış olduğuna dikkat çekti.
13.06.2022Gündem
'Rezervasyon' dolandırıcılığının 9 aylık faturası, 2 milyon dolar
'Rezervasyon' dolandırıcılığının 9 aylık faturası, 2 milyon dolarLüks otel ya da acentelerin internet sitelerini kopyalayarak yapılan 'rezervasyon' dolandırıcılığı ile ilgili turizm sektörünün 9 ayda 2 milyon dolar zarara uğradığı belirtildi.
12.06.2022Video
'Rezervasyon' dolandırıcılığının 9 aylık faturası, 2 milyon dolar
'Rezervasyon' dolandırıcılığının 9 aylık faturası, 2 milyon dolarLüks otel ya da acentelerin internet sitelerini kopyalayarak yapılan 'rezervasyon' dolandırıcılığı ile ilgili turizm sektörünün 9 ayda 2 milyon dolar zarara uğradığı belirtildi.
12.06.2022Gündem
Veri ihlalleri yüzde 14 arttı
Veri ihlalleri yüzde 14 arttı2022’nin ilk çeyreğinde açıklanan veri ihlallerinin sayısı geçen yılın ilk çeyreğine kıyasla yüzde 14 artış gösterdi. Bu oranda yaşanan artışın tüm internet kullanıcılarının tehdit altında olduğunun bir göstergesi olduğunu söyleyen Laykon Bilişim Operasyon Direktörü Alev Akkoyunlu, kullanıcıların verilerini kötüye kullanımdan korumaları için olası veri ihlalleri ardından uygulamaları gereken 4 adımı paylaştı.
10.06.2022Teknoloji

Benzer Haber Etiketleri

eğitimMarmarisorman yangınıtatilyapay zeka

Veri ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.