Yarısı Bizden

Yarısı Bizden

Son dakika yarısı bizden haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yarısı bizden gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yarısı bizden haber sayfamızda...

Yarısı Bizden

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 288 yarisi bizden haberi bulunmuştur.
Bahçelievler'de 7 katlı binadaki çökme kamerada
Bahçelievler'de 7 katlı binadaki çökme kameradaBahçelievler'de 7 katlı binada çökme meydana geldi. Çökme anı güvenlik kamerasına yansıdı.
27.06.2024Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kamu çalışanlarımız için Kurban Bayramı tatili 9 gün
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kamu çalışanlarımız için Kurban Bayramı tatili 9 günCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kamu çalışanlarımız için 16 Haziran Pazar günü başlayacak Kurban Bayramı sonrasındaki iki günlük süreyi de idari izin kapsamına aldık. Böylelikle perşembe ve cuma günlerini de bayram tatiline ekleyerek 9 günlük bir tatil imkanı sağlamış oluyoruz" dedi.
4.06.2024Politika
Bakan Yerlikaya: Hem adli hem de idari soruşturma yapıyoruz
Bakan Yerlikaya: Hem adli hem de idari soruşturma yapıyoruzİçişleri Bakanı Ali Yerlikaya Küçükçekmece'de çöken zemin artı 3 katlı binanın enkazında incelemelerde bulundu. Bakan Yerlikaya, "İçişleri olarak biz de Mülkiye Başmüfettişi görevlendirdik. Bugünden itibaren çalışmaya başladı. En kısa zamanda idari kusur, kabahat ne varsa tabloyu olduğu gibi ortaya çıkarıp bunu hem sizlerle hem de adli sürece destek olması açısından göndereceğiz" dedi.
2.06.2024Video
Bakan Yerlikaya: Tedbir almak istiyoruz, devlet millet el ele yapmak istiyoruz
Bakan Yerlikaya: Tedbir almak istiyoruz, devlet millet el ele yapmak istiyoruzİçişleri Bakanı Ali Yerlikaya Küçükçekmece'de çöken zemin artı 3 katlı binanın enkazında incelemelerde bulundu. Bakan Yerlikaya, "Olayla ilgili hem idari hem de adli soruşturma yapıyoruz. İçişleri ailesi olarak biz de Mülkiye Başmüfettişi görevlendirdik. Bugünden itibaren çalışmaya başladı. En kısa zamanda idari kusur, kabahat ne varsa tabloyu olduğu gibi ortaya çıkarıp bunu hem sizlerle hem de adli sürece destek olması açısından göndereceğiz" dedi.
2.06.2024Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan Arnavutköy mitinginde konuştu
Cumhurbaşkanı Erdoğan Arnavutköy mitinginde konuştuCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arnavutköy Mitingi'nde "İstanbul'un şu andaki büyükşehir belediye başkanını sorun Arnavutköy'ün nerede olduğunu bilmez" dedi.
30.03.2024Politika
Yarısı Bizden Kampanyası'nda ödemeler başladı
Yarısı Bizden Kampanyası'nda ödemeler başladıİstanbul'da Yarısı Bizden Kampayası'na en çok başvurunun geldiği Bahçelievler'de yapımı devam eden konutlar için kat maliklerinin ödemeleri yüklenici firmalara yapılmaya başlandı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, müteahhit adına açılan hesaba ücretin yüzde 10’unu inşaat devam ederken, yüzde 30'unu kabası bitince, yüzde 30'unu ince işçiliği bittiğinde, kalan yüzde 30’u ise iskan aldıktan sonra yatıracak. Şirinevler Mahallesi’nde yapılan inşaatın yıl sonunda tamamlanması hedefleniyor.
30.03.2024Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Felaket senaryoları yazanları yakından takip ediyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Felaket senaryoları yazanları yakından takip ediyoruzCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ''Hayat pahalılığı ile mücadelenin önceliklerimizin başında yer aldığı ekonomi programımızı zor şartlarda uygulamayı sürdürüyoruz. Seçim sonrası için felaket senaryoları yazarak bu programı sabote etmek için çalışanlar var. Onları da yakından takip ediyoruz. Ama bunların hiçbiri deprem bölgemizi ayağa kaldırma çalışmalarımızın önüne geçemiyor. İnşallah bu badireyi de mutlaka geride bırakacağız" dedi.
19.03.2024Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 5 yıl bitti Büyükşehir belediyesi acaba kaç metro hattı yaptı?
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 5 yıl bitti Büyükşehir belediyesi acaba kaç metro hattı yaptı?Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakırköy Sahil- Bahçelievler-Güngören-Bağcılar Kirazlı Metro Hattı açılış töreninde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İstanbul'un giderek ağırlaşan trafik ve ulaşım sorununu hafifletmeyi görev addediyoruz. Uğraştıran değil, ulaştıran İstanbul. 5 yıl bitti, 5 yıl. Büyükşehir belediyesi acaba kaç metro hattı yaptı? Yalandan başka bir şey yok. Rahmetli Kadir beyin yaptıklarına sahip çıkıyor. Bizim yaptıklarımıza sahip çıkıyor. Veyahut da metronun adımı atılıyor geliyor ona dolgu yapıyor. Sen busun ya. Yaptığın bir şey yok. Dürüst ol dürüst. Fakat 31 Mart akşamı ben inanıyorum ki İstanbullu kardeşlerim bu yalana, dolana, talana prim vermeyecek, yolun açık olsun diyecek" dedi.
10.03.2024Politika
Bakan Özhaseki: İzmir'de evini yenilemek isteyen herkese 0,69 faizle 180 aya kadar vadeli kredi temin ediyoruz
Bakan Özhaseki: İzmir'de evini yenilemek isteyen herkese 0,69 faizle 180 aya kadar vadeli kredi temin ediyoruzÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, "İklim ve Afetlere Dayanıklı Şehirler Projesi'ni başlatıyoruz. 5 ilimizi kapsayan projede pilot ilimiz ise İzmir'dir. İzmir'imiz için de Dünya Bankası'ndan ilk etapta 330 milyon euro bir kredi sağlıyoruz, inşallah önümüzdeki günlerde bu artacaktır. Şu an evini yenilemek isteyen herkese 0,69 faizle 180 aya kadar vadeli kredi temin ediyoruz. 2,5 milyon TL'ye varan kredi desteği vereceğiz. Başka konutu olmayan orta ve düşük gelirli vatandaşlarımıza; şehit ve gazi yakınlarına, emeklilere ve engellilere yıllık yüzde 0,25 faiz indirimi sağlayacağız" dedi.
7.03.2024Politika
Bakan Yerlikaya: 9 aylık dönemimizde olaylar süratle aşağı doğru iniyor
Bakan Yerlikaya: 9 aylık dönemimizde olaylar süratle aşağı doğru iniyorÜsküdar Antikacılar Çarşısı'nda kahvaltı programında esnafla bir araya gelen İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, "Mallara karşı işlenen suçlarda, kişilere karşı işlenen suçlarda 9 aylık dönemimizde Allah'a hamd olsun, olaylar süratle aşağı doğru iniyor. Var olan olayları aydınlatma oranlarımız da hep daha yukarıya gidiyor" dedi.
29.02.2024Gündem
İstanbul'da kentsel dönüşüm için hak sahiplerine 700 bin TL hibe, kiracılara 100 bin TL karşılıksız tahliye desteği
İstanbul'da kentsel dönüşüm için hak sahiplerine 700 bin TL hibe, kiracılara 100 bin TL karşılıksız tahliye desteğiResmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararına göre; İstanbul'da yürütülecek olan kentsel dönüşüm uygulaması kapsamında, hak sahiplerine konut için 700 bin TL'ye kadar hibe, 700 bin TL'ye kadar kredi, kiracılara ise karşılıksız 100 bin TL tahliye desteği verilecek. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki de konuya ilişkin "İstanbul'umuza, vatandaşlarımıza hayırlı olsun" paylaşımında bulundu.
23.02.2024Gündem
Özhaseki: İstanbul’un dönüşümü için bütçemiz 485 milyar lira
Özhaseki: İstanbul’un dönüşümü için bütçemiz 485 milyar lira'5500 Bağımsız Bölümlük Kentsel Dönüşüm Projeleri Temel Atma ve Yıkım Töreni'nde konuşan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, "İstanbul’un dönüşümü için bizim bütçemiz tam 485 milyar lira. Bunu sadece dönüşüm; 'Yarısı Bizden' dediğimiz kampanya için harcayacağız" dedi.
22.02.2024Politika
Kurum: Açıkladığımız projeleri kararlı bir şekilde yapmaya devam edeceğiz
Kurum: Açıkladığımız projeleri kararlı bir şekilde yapmaya devam edeceğizAK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Arnavutköy'de Deliklikaya Özel Endüstri Sanayi Bölgesini ziyaret etti. Ziyaret sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan, AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, "Şu an İBB'yi yöneten başkan '650 bin konut yapılmamalı' diye talihsiz, bilgisiz bir açıklama yapıyor. Tabii dertleri İstanbul olmadığı için İstanbul'un geleceği olmadığı için, İstanbul halkı olmadığı için kendisinden farklı bir açıklama da beklemiyoruz; ama biz açıkladığımız projeleri hedefleri inşallah kararlı bir şekilde yapmaya devam edeceğiz." dedi.
21.02.2024Politika
Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, projelerini açıkladı
Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, projelerini açıkladıAK Parti’den yeniden aday gösterilen Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, Proje Tanıtım Programı düzenledi. Projelerini açıklayan Yıldırım, “Hazırlık sürecindeyiz. Her projeyi kendi bünyemizde yapma imkanımız var. Yalnız Kongre Merkezi’ni dışarıda yaptık. Onun dışında bütün projelerimizi kendi imkanımızla yapıyoruz. Bundan sonra projelere daha hız vereceğiz. Önce fikir projesi, sonra tatbikat projesi en son da ihaleler devam edecek. Temiz İstanbul, temiz Ümraniye ve yaşanabilir bir Ümraniye diyorum" diye konuştu.
19.02.2024Politika
AK Parti'nin İzmir adayı Dağ, projelerini açıkladı
AK Parti'nin İzmir adayı Dağ, projelerini açıkladıİzmir için projelerini açıklayan AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ, 'Eşsiz İzmir' temasıyla projeleri 11 başlıkta topladığını belirtip, "Ne bizim ne de İzmirlilerin, İzmir'in sorunlarını konuşmaya ayıracak bir dakikası dahi yok. Önceden olduğu gibi bugün de İzmir için sadece çözümlere odaklandım. Güzel şehrimizin sorunlarını bütüncül bir bakış açısıyla değerlendiren; insanı merkeze alan yepyeni bir yönetim yaklaşımını, İzmirli hemşehrilerimin hizmetine sunacağız. İzmir'e yakışan, dünya standartlarında bir şehir haline getirecek projelerimizle bu şehri eşsiz bir hüviyete kavuşturacağız" dedi.
13.02.2024Gündem
Kurum: İstanbul'da kentsel dönüşüme girmeyen tek bir sağlıksız yapı bırakmayacağız
Kurum: İstanbul'da kentsel dönüşüme girmeyen tek bir sağlıksız yapı bırakmayacağızAK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, İstanbul'da 5 bin 187 bağımsız bölümün temel atma ve yıkım törenine katıldı. Törende konuşan Kurum, "İstanbul'da kentsel dönüşüme girmeyen tek bir sağlıksız yapı bırakmayacağız. 7/24 çalışıyor; İstanbul'u depremlere hazırlıklı hale getiriyoruz." dedi.
9.02.2024Gündem
Bakan Özhaseki: İstanbul'u yenilememiz, dönüştürmemiz lazım
Bakan Özhaseki: İstanbul'u yenilememiz, dönüştürmemiz lazımÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, İstanbul'da 5 bin 187 bağımsız bölümün temel atma ve yıkım törenine katıldı. Törende konuşan Bakan Özhaseki'nin gündeminde kentsel dönüşüm vardı. İstanbul'daki kentsel dönüşüm çalışmalarına dikkat çeken Bakan Özhaseki, "Bizim, çok hızlı bir şekilde İstanbul'u yenilememiz, dönüştürmemiz lazım." dedi.
9.02.2024Gündem
Depremin birinci yılında 46 bin konut hak sahiplerine teslim ediliyor
Depremin birinci yılında 46 bin konut hak sahiplerine teslim ediliyorÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nca yapılan açıklamada, "Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı bölgenin eski güzel günlerine dönebilmesi için yoğun çaba sarf ediyor. Bakanlık, 11 şehirde 930 şantiyede, 110 bin 450 personelle gece gündüz demeden çalışmalarını sürdürüyor. İnşası biten ve hak sahipliği belirlenen 46 bin konut teslim ediliyor. Mart ayının ortasına kadar ise 75 bin konutun hak sahiplerine teslimi planlanırken; depremin zarar verdiği illerin alt yapısı da Bakanlığın bağlı kuruluşu olan İLBANK tarafından verilecek hibeyle yenileniyor" denildi.
5.02.2024Gündem
İstanbul'a 'yarısı bizden' kampanyası bilgilendirme çalışmalarına 39 araç daha eklendi
İstanbul'a 'yarısı bizden' kampanyası bilgilendirme çalışmalarına 39 araç daha eklendiÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın, 'Yüzyılın Dönüşümü İstanbul' ve 'Yarısı Bizden' kampanyası konusunda vatandaşları bilgilendirmek için İstanbul'a gönderdiği 2 bilgilendirme TIR'ına 39 yeni araç daha katıldı.
5.02.2024Foto Galeri
Kurum proje ve vaatlerini anlattı
Kurum proje ve vaatlerini anlattıAK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum İstanbul'a dair projelerinin tanıtımını gerçekleştirdiği 'Türkiye Yüzyılı İstanbul Vizyonu' programında konuştu. Ulaşım, sosyal hizmetler, afet yönetimi, kentsel dönüşüm, yaşlı, genç ve kadınlara yönelik destek projelerini çeşitli başlıklar altında tanıtan Kurum, "31 Mart akşamı İstanbul'da ilgisizlik bitecek, bu şehrin her sokağına sevdalı olanların tarihi başlayacak. 31 Mart akşamı, sosyal medya belediyeciliği bitecek; gerçek belediyecilik başlayacak" ifadelerini kullandı.
25.01.2024Gündem
Kurum proje ve vaatlerini anlattı
Kurum proje ve vaatlerini anlattıAK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum İstanbul'a dair projelerinin tanıtımını gerçekleştirdiği 'Türkiye Yüzyılı İstanbul Vizyonu' programında konuştu. Ulaşım, sosyal hizmetler, afet yönetimi, kentsel dönüşüm, yaşlı, genç ve kadınlara yönelik destek projelerini çeşitli başlıklar altında tanıtan Kurum, "31 Mart akşamı İstanbul'da ilgisizlik bitecek, bu şehrin her sokağına sevdalı olanların tarihi başlayacak. 31 Mart akşamı, sosyal medya belediyeciliği bitecek; gerçek belediyecilik başlayacak" ifadelerini kullandı.
25.01.2024Video
Bakan Özhaseki: İstanbul'daki sağlıksız yapı stokunu devlet-millet el ele temizleyeceğiz
Bakan Özhaseki: İstanbul'daki sağlıksız yapı stokunu devlet-millet el ele temizleyeceğizÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, İstanbul'daki kentsel dönüşüm çalışmalarına ilişkin, "Odağımızda sadece milletimiz var. İnşallah 'Yüzyılın Dönüşümü' ile İstanbul'daki sağlıksız yapı stokunu devlet-millet el ele temizleyeceğiz" dedi.
21.01.2024Gündem
Bakan Özhaseki: İstanbul'daki sağlıksız yapı stokunu devlet-millet el ele temizleyeceğiz
Bakan Özhaseki: İstanbul'daki sağlıksız yapı stokunu devlet-millet el ele temizleyeceğizÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, İstanbul'daki kentsel dönüşüm çalışmalarına ilişkin, "Odağımızda sadece milletimiz var. İnşallah 'Yüzyılın Dönüşümü' ile İstanbul'daki sağlıksız yapı stokunu devlet-millet el ele temizleyeceğiz" dedi.
21.01.2024Video
Bakanlıktan İstanbul'da kentsel dönüşüm tanıtımı
Bakanlıktan İstanbul'da kentsel dönüşüm tanıtımıÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı bilgilendirme TIR'ları, İstanbul'da, 'Yüzyılın Dönüşümü İstanbul' ve 'Yarısı Bizden' isimli kentsel dönüşüm kampanyalarının tanıtımına başladı.
16.01.2024Gündem
Bakan Özhaseki: İstanbul'umuzu yeniliyoruz
Bakan Özhaseki: İstanbul'umuzu yeniliyoruzÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, "'Yarısı Bizden' kampanyası ile devlet-millet el ele kentsel dönüşüm yapıyor, İstanbul'umuzu yeniliyoruz" dedi.
15.01.2024Politika

Benzer Haber Etiketleri

istanbulbakan özhasekimurat kurumcumhurbaşkanı erdoğanbakan yerlikaya

Yarısı Bizden ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.