Ysk

Ysk

Son dakika ysk haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ysk gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ysk haber sayfamızda...

Ysk

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 705 ysk haberi bulunmuştur.
YSK Başkanı Yener'den yerel seçim kesin sonuçlarına ilişkin açıklama
YSK Başkanı Yener'den yerel seçim kesin sonuçlarına ilişkin açıklama Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Ahmet Yener: Seçim süreci içerisinde tüm veriler siyasi partilerimizle paylaşılmıştır. Kesin seçim sonuçlarının ilanıyla birlikte tutanaklar internet sitemizde ıslak imzalı olarak tüm vatandaşlarımızın erişimine açılacaktır. 31 Mart Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde katılım oranı %78.12 olarak gerçekleşti.
6.05.2024 Video
YSK Başkanı Yener, kesin seçim sonuçlarını açıkladı
YSK Başkanı Yener, kesin seçim sonuçlarını açıkladı Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri kesin sonuçlarını açıkladı. Yener, "30 büyükşehirde Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) 12, Yeniden Refah Partisi (YRP) 1, Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) 3, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 14 büyükşehir belediye başkanlığı kazanmıştır. Belediye Başkanlığı seçimlerinde ise 57 milyon 708 bin 541 kayıtlı seçmen bulunmakta olup katılım oranı yüzde 78,11 olarak gerçekleşmiştir" dedi.
6.05.2024 Gündem
Özgür Özel: Taksim'de bir işçinin bile burnu kanamadan 1 Mayıs'ın kutlanmasına kefilim
Özgür Özel: Taksim'de bir işçinin bile burnu kanamadan 1 Mayıs'ın kutlanmasına kefilim CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Ben kefilim, orada olacağım. Bir kişinin bile burnu kanamadan işçilerle birlikte 1 Mayıs'ın kutlanmasına ve Taksim Meydanı'nın boşalmasına kefaleti ben koyuyorum. Taksim'i 1 Mayıs'a açın, 31 Mart'ın mesajını aldığınızı anlatın" dedi.
24.04.2024 Politika
Sultangazi'de seçimden 22 gün sonra göreve başlayan yeni muhtar kurban kesti
Sultangazi'de seçimden 22 gün sonra göreve başlayan yeni muhtar kurban kesti Sultangazi’de yeni seçilen muhtar Yaşar Karaçam'ın mahallede oturmadığını öne süren eski muhtar YSK'ya itiraz etmişti. İtiraz reddedildikten sonra mazbatasını alan Yaşar Karaçam kurban kestikten sonra görevine başladı.
22.04.2024 Gündem
Babasıyla aynı ismi taşıyan adayın muhtarlığı düşürülmüştü, YSK mazbatasının verilmesine karar verdi
Babasıyla aynı ismi taşıyan adayın muhtarlığı düşürülmüştü, YSK mazbatasının verilmesine karar verdi Kocaeli'nin İzmit ilçesi kırsal Arpalık İhsaniye Mahallesi'nde seçimi kazanan Hasan Erdöl'ün (50) muhtarlığı, babası Hasan Erdöl (75) ile aynı ismi taşıdığı ve bu durumun seçmenin kafasında karışıklık yarattığı gerekçesiyle İl Seçim Kurulu kararıyla düşürüldü. Muhtar adayı Hasan Erdöl 'ün itirazda bulunduğu Yüksek Seçim Kurulu (YSK), oy birliğiyle iptal kararının kaldırılmasına karar verdi. Kararın tebliğ edilmesinin ardından muhtar seçilen Hasan Erdöl mazbatasını alacak.
19.04.2024 Video
Kendisiyle aynı ismi taşıyan ve itiraz üzerine muhtarlığı düşürülen adayın babası: Kimse kendi adını çocuğuna koymasın
Kendisiyle aynı ismi taşıyan ve itiraz üzerine muhtarlığı düşürülen adayın babası: Kimse kendi adını çocuğuna koymasın Kocaeli’nin İzmit ilçesi kırsal Arpalık İhsaniye Mahallesi’nde 31 Mart’taki seçimi kazanan Hasan Erdöl’ün (50) muhtarlığı, babasıyla aynı ismi taşıdığı ve bu durumun seçmenin kafasında karışıklık yarattığı gerekçesiyle İl Seçim Kurulu kararıyla düşürüldü. Alınan karara itiraz eden muhtar adayı Hasan Erdöl, YSK’ya itirazda bulundu. Aday Erdöl, "YSK'nın hakkaniyetle karar vereceğine inanıyoruz. İnşallah lehimize olur. Her şeyin gerçeğini onların göreceğini de biliyoruz" dedi. Karara tepki gösteren Baba Hasan Erdöl (75) ise "Sakın ola bundan sonra bir kimse kendi adını çocuğuna koymasın. Yarın bir şey olduğu zaman böyle bizim gibi olmasınlar. Artık şaşırıyoruz biz. Biz hayret içindeyiz" dedi.
17.04.2024 Gündem
YSK, CHP’nin Hadim, Pozantı ve Çıldır başvurularını reddetti
YSK, CHP’nin Hadim, Pozantı ve Çıldır başvurularını reddetti Yüksek Seçim Kurulu, CHP’nin Konya’nın Hadim, Adana’nın Pozantı, Ardahan’ın Çıldır ilçeleri için yaptığı itiraz başvurularını reddetti.
17.04.2024 Politika
YSK, Ordu ve Hatay itirazlarını reddetti
YSK, Ordu ve Hatay itirazlarını reddetti Yüksek Seçim Kurulu (YSK), İYİ Parti’nin Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı, CHP’nin ise Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerine ilişkin 'tam kanunsuzluk' gerekçesiyle yaptığı başvuruları reddetti.
17.04.2024 Gündem
YSK Başkanı Yener: Hatay ve Ordu itirazları büyük ihtimalle bugün görüşülür
YSK Başkanı Yener: Hatay ve Ordu itirazları büyük ihtimalle bugün görüşülür Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, CHP'nin Hatay ve İYİ Parti'nin Ordu'daki seçim sonuçlarına yönelik itirazlarının büyük ihtimalle bugün görüşüleceğini söyledi.
17.04.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kendi bünyemizde gerekli değişimi gerçekleştireceğiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kendi bünyemizde gerekli değişimi gerçekleştireceğiz Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "AK Parti'nin ayırıcı vasfı, kendi doğru ve yanlışlarını analiz edebilen, kendi yaptıklarını ve yapamadıklarını doğru değerlendirebilen bir parti olmasıdır. Milletin talepleri ve tenkitleri doğrultusunda kendi bünyemizde gerekli değişimi gerçekleştirecek ve daha da güçlenmiş, kuvvet ve enerji toplamış şekilde yolumuza devam edeceğiz" dedi.
17.04.2024 Politika
YSK, 23 seçim bölgesine ilişkin itirazı reddetti
YSK, 23 seçim bölgesine ilişkin itirazı reddetti Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri'ne ilişkin İstanbul, Şırnak ve Kars ile 14 ilçe, 6 belde olmak üzere toplam 23 seçim bölgesine yönelik itirazı reddetti.
16.04.2024 Gündem
Suat Kılıç: Samsun Bafra’da seçimin yenilenmesi gerektiği kanunun emredici hükmüdür
Suat Kılıç: Samsun Bafra’da seçimin yenilenmesi gerektiği kanunun emredici hükmüdür Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Suat Kılıç, “Yüksek Seçim Kurulu’na olağanüstü itiraz başvurumuzu yaptık. Samsun Bafra’da tam kanunsuzluk hali var. İtiraz dilekçemizde bütün gerekçeleriyle mevcut. Seçim pusulasında Demokratik Sol Parti (DSP) ambleminin olması gereken yerde Memleket Partisi var. Bu durumda o seçim çevresindeki seçimin yenilenmesi gerektiği kanunun emredici hükmüdür” dedi.
16.04.2024 Politika
Özgür Özel: Bir ülkede 33 bin civciv ölse Dünya Sağlık Örgütü harekete geçer
Özgür Özel: Bir ülkede 33 bin civciv ölse Dünya Sağlık Örgütü harekete geçer CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Bir ülkede 33 bin tane civciv ölse Dünya Sağlık Örgütü harekete geçer, Birleşmiş Milletler, 'Salgın mı geliyor' diye rapor ister. 33 bin çocuk, kadın, genç ölüyor ve kimse kılını kıpırdatmıyorsa; orada bize düşen Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının davası olan Filistin davasına sahip çıkmaktır" dedi.
16.04.2024 Politika
Özgür Özel'den YSK'ya 'tam kanunsuzluk' başvurusu
Özgür Özel'den YSK'ya 'tam kanunsuzluk' başvurusu CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerine ilişkin olarak Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) 'tam kanunsuzluk hali' nedeniyle başvuruda bulundu.
15.04.2024 Politika
YSK'dan 11 itiraza ret
YSK'dan 11 itiraza ret Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Gümüşhane ve Ağrı ile 6 ilçe ve 3 beldede seçimlerin iptali ve oyların yeniden sayımına ilişkin başvuruları reddetti.
14.04.2024 Politika
YSK, 22 seçim bölgesi için itirazları reddetti
YSK, 22 seçim bölgesi için itirazları reddetti Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 7 partinin Kütahya ile 21 ilçeye ilişkin seçimlerin iptali ve oyların yeniden sayımı talepleri ile olağanüstü itirazlarını reddetti.
13.04.2024 Politika
YSK'dan 22 itiraza ret
YSK'dan 22 itiraza ret Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Ordu ile 19 ilçe ve 2 beldede seçimin iptali, oyların yeniden sayımı ve mazbatanın iptaline yönelik başvuruları reddetti.
12.04.2024 Politika
YSK, 31 itirazdan 30'unu reddetti
YSK, 31 itirazdan 30'unu reddetti Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'ne ilişkin siyasi partilerin 31 itiraz başvurusundan 30'unu reddetti.
11.04.2024 Politika
YSK Başkanı Yener: 4 partinin itirazları kabul edildi
YSK Başkanı Yener: 4 partinin itirazları kabul edildi Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, "Tüm siyasi partilerimizin itirazlarından kabul olanlar da var, reddolunanlar da var. AK Parti'nin 2 yerde itirazları kabul edildi. Aynı şekilde CHP'nin 1 yerdeki itirazı kabul edildi. MHP'nin 1 yerde, DEM Parti'nin de 2 yerde kurulumuza intikal eden itirazları kabul edildi.
11.04.2024 Politika
YSK Başkanı Yener: 4 partinin itirazları kabul edildi
YSK Başkanı Yener: 4 partinin itirazları kabul edildi Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, "Tüm siyasi partilerimizin itirazlarından kabul olanlar da var, reddolunanlar da var. AK Parti'nin 2 yerde itirazları kabul edildi. Aynı şekilde CHP'nin 1 yerdeki itirazı kabul edildi. MHP'nin 1 yerde, DEM Parti'nin de 2 yerde kurulumuza intikal eden itirazları kabul edildi.
11.04.2024 Video
YSK’da olağan itiraz süreci sona erdi
YSK’da olağan itiraz süreci sona erdi Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) İl Seçim Kurullarından çıkan kararlara karşı yapılan olağan itirazlar sona erdi.
10.04.2024 Politika
YSK, 6 il ve 10 ilçe için itirazları reddetti
YSK, 6 il ve 10 ilçe için itirazları reddetti Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 6 il ve 10 ilçe için partilerin gerçekleştirdiği itiraz başvurularını reddetti.
9.04.2024 Gündem
İYİ Parti’den YSK’ya 'Ordu' itirazı
İYİ Parti’den YSK’ya 'Ordu' itirazı Ordu'da seçimi 2'nci sırada tamamlayan İYİ Parti adayı Enver Yılmaz, Genel Başkan Meral Akşener ve partililerle birlikte, Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) başvurarak, seçimin yenilenmesini talep etti.
9.04.2024 Gündem
MHP'li Alim Işık: Kütahya'da seçimlerin iptali için YSK'ya olağanüstü itirazda bulunduk
MHP'li Alim Işık: Kütahya'da seçimlerin iptali için YSK'ya olağanüstü itirazda bulunduk Kütahya'da seçimleri kaybederek 2'nci olan MHP'li Alim Işık, YSK'ya olağanüstü itirazda bulunduklarını belirterek, "Kütahya'da seçimlerin iptali ve yenilenmesi talebinde bulunduk" dedi.
8.04.2024 Politika
YSK'dan itirazlara ilişkin için flaş kararlar
YSK'dan itirazlara ilişkin için flaş kararlar YSK'nın seçim itirazlarına ilişkin son dakika kararları belli oldu: CHP'nin Yozgat Boğazlıyan'da seçimin yenilenmesi talebi reddedildi. MHP'nin Kırşehir Mucur'da yeniden sayım talebi reddedildi. DEM Parti'nin Ağrı Hamur'da oyların yeniden sayımı talebi reddedildi. AK Parti'nin Nevşehir Merkezdeki tüm oyların yeniden sayılma talebi reddedildi.
8.04.2024 Politika

Benzer Haber Etiketleri

YSK itiraz seçim özgür özel muhtar

Ysk ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.