Kurultay

Kurultay

Son dakika kurultay haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kurultay gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kurultay haber sayfamızda...

Kurultay

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 303 kurultay haberi bulunmuştur.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Akşener ile görüşmesi sona erdi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Akşener ile görüşmesi sona erdi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul ettiği İYİ Parti eski Genel Başkan'ı Meral Akşener ile gerçekleştirdiği görüşme sona erdi.
5.06.2024 Politika
İYİ Parti Genel Başkanı Dervişoğlu, Başkanlık Divanı Üyeleri ile bir araya geldi
İYİ Parti Genel Başkanı Dervişoğlu, Başkanlık Divanı Üyeleri ile bir araya geldi İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, Başkanlık Divanı Üyeleri ile toplantıda bir araya geldi.
6.05.2024 Politika
Dervişoğlu, Akşener'den görevi devraldı
Dervişoğlu, Akşener'den görevi devraldı İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, parti genel merkezinde Meral Akşener'den görevi devraldı. Dervişoğlu, "Sadece koltuğu devralmıyorum. Bir ülküyü, hedefi ve idealler demetini teslim alıyorum. Adeta onu da bir bayrak gibi teslim alıyorum. O bayrağı daha yükseklere arkadaşlarımla birlikte taşımanın, kutlu hedeflere götürmenin sözünü veriyorum" dedi.
1.05.2024 Politika
İYİ Partili Yomra Belediye Başkanı Bıyık, partisinden istifa etti
İYİ Partili Yomra Belediye Başkanı Bıyık, partisinden istifa etti Trabzon'da 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde İYİ Parti'den Yomra Belediye Başkanı seçilen Mustafa Bıyık, partisinden istifa ettiğini duyurdu. Göreve bağımsız olarak devam edeceğini belirten Bıyık, “Bizim konumuz ilkesel bir konudur. Parti içindeki ilkesizliklere karşı çıkmak için istifa ediyorum” dedi.
30.04.2024 Politika
İYİ Partili Usta, grup başkan vekilliğinden istifa etti
İYİ Partili Usta, grup başkan vekilliğinden istifa etti İYİ Grup Başkanvekili Erhan Usta, partinin 5'inci Olağanüstü Kurultayı'nda başkan adayı Koray Aydın'ı desteklediği için TBMM grup başkan vekilliği görevinden istifa ettiğini açıkladı.
29.04.2024 Politika
İYİ Parti'nin yeni genel başkanı belli oldu
İYİ Parti'nin yeni genel başkanı belli oldu İYİ Parti 5’inci Olağanüstü Kurultayı’nda seçimin 3'üncü turu gerçekleşti. Olağanüstü Kurultay'da Müsavat Dervişoğlu 611, Koray Aydın ise 548 oy aldı. Bu sonuçlarla İYİ Parti'nin yeni genel başkanı Müsavat Dervişoğlu seçildi.
27.04.2024 Politika
Akşener: Yetim mağlubiyeti öksüz bırakmadım
Akşener: Yetim mağlubiyeti öksüz bırakmadım İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Olağanüstü Kurultay'da veda konuşması yaptı. Akşener, “Kennedy'nin çok meşhur bir sözü vardır; ‘Zaferin bin babası vardır, mağlubiyet yetimdir.' İşte ben o bin babanın kaçıştığı yerde yetim mağlubiyeti öksüz bırakmadım. Haksız olduğumuz için değil, söz verdiğimiz için bırakmadım. Başarısızlığı ben aldım artık başarıyı sizler yakalayacaksınız. Ben de İYİ Parti'yi sizlere bir ev, bir yuva yaptım. Bu günden sonra bu evi artık siz koruyacaksınız" dedi.
27.04.2024 Politika
Jeoloji mühendislerinden 'Depremin Jeolojik İzleri' sergisi
Jeoloji mühendislerinden 'Depremin Jeolojik İzleri' sergisi Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Jeoloji Mühendisleri Odası, Ankara'da 76'ncı Türkiye Jeoloji Kurultayı kapsamında, Kahramanmaraş merkezli depremlerin unutulmaması ve gerekli derslerin çıkarılması amacıyla 'Depremin Jeolojik İzleri' isimli fotoğraf sergisi açtı.
15.04.2024 Gündem
Özgür Özel: Dünyada bir ülke sandıkla kurulduysa bu ülke kurulmuştur
Özgür Özel: Dünyada bir ülke sandıkla kurulduysa bu ülke kurulmuştur CHP Genel Başkanı Özgür Özel, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "Türkiye Cumhuriyeti sandıkta kurulmamıştır. Türk tarihi sandıkta yazılmamıştır. Herkes aklını başına almalı" ifadelerine ilişkin, "Bir yerde kim 'Demokrasi sandık değildir, başka şeylerde vardır' diyorsa demokrasinin karşısındaki en büyük tehdit odur. 'Bu ülke sandıkta kurulmadı' demek dilim varmaz 'cehalet' demeye dil sürçmesi olduğunu kabul etmek isterim. Dünyada bir ülke sandıkla kurulduysa bu ülke kurulmuştur" dedi.
10.04.2024 Gündem
İYİ Parti’de Koray Aydın da genel başkanlığa adaylığını açıkladı
İYİ Parti’de Koray Aydın da genel başkanlığa adaylığını açıkladı İYİ Parti TBMM Grup Başkanı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın, 27 Nisan'da yapılacak kurultayda genel başkanlığa aday olacağını açıkladı.
8.04.2024 Politika
İYİ Parti'li Dervişoğlu: Genel başkanlığa aday olacağım
İYİ Parti'li Dervişoğlu: Genel başkanlığa aday olacağım İYİ Parti TBMM Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, 27 Nisan'da yapılacak kurultayda genel başkanlığa aday olacağını açıkladı.
8.04.2024 Politika
Akşener: Kurultayda aday olmayacağım
Akşener: Kurultayda aday olmayacağım İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 27 Nisan'da yapılacak seçimli olağanüstü kurultayda genel başkanlığa aday olmayacağını açıkladı. Akşener'in kararının ardından İYİ Parti Genel Başkanlığı için adaylık ve istifa açıklamaları da gelmeye başladı. Bu arada Akşener, parti genel merkezindeki makam odasını boşalttı. Görevliler, Akşener'in odasındaki eşyalarını toplayıp, araçla evine götürdü.
8.04.2024 Politika
İYİ Parti'de olağanüstü kongre 27 Nisan'da
İYİ Parti'de olağanüstü kongre 27 Nisan'da İYİ Parti'de seçimli olağanüstü kongrenin 27 Nisan 2024'te yapılacağı açıklandı.
5.04.2024 Politika
Iğdır'da DEM Partili Güneş başkan seçildi; 2 ilçeyi AK Parti, 1 ilçeyi MHP kazandı
Iğdır'da DEM Partili Güneş başkan seçildi; 2 ilçeyi AK Parti, 1 ilçeyi MHP kazandı Iğdır'da 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimleri'nde resmi olmayan sonuçlara göre, DEM Partili Mehmet Nuri Güneş, Belediye Başkanı oldu. AK Parti 2, MHP ise 1 ilçede belediye başkanlığı kazandı.
31.03.2024 Gündem
İYİ Partili Zorlu: Engellilerimizin ücretlerinin yüzde 50 artırılmasını teklif ediyoruz
İYİ Partili Zorlu: Engellilerimizin ücretlerinin yüzde 50 artırılmasını teklif ediyoruz İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, "Gösterge rakamlarındaki değişiklik ve Sosyal Hizmetler Kanunu'nda asgari ücret endeksini getirmek suretiyle 'Evde Bakım Aylığı'nı 12 bin 750 TL'ye çıkacak düzeye getiriyoruz. 2022 sayılı kanunda 3 kalemde maaş alan muhtaç engellilerimizin ücretlerinin yüzde 50 artışla 7 bin TL düzeyine getirilmesini teklif ediyoruz" dedi.
20.03.2024 Politika
MHP Lideri Bahçeli, kurultayda bin 295 delegenin tamamının oyunu olarak yeniden genel başkan seçildi
MHP Lideri Bahçeli, kurultayda bin 295 delegenin tamamının oyunu olarak yeniden genel başkan seçildi MHP Lideri Bahçeli, kurultayda bin 295 delegenin tamamının oyunu olarak yeniden genel başkan seçildi
17.03.2024 Politika
Bahçeli'den Erdoğan'a: Ayrılamazsın, Türk milletini yalnız bırakamazsın
Bahçeli'den Erdoğan'a: Ayrılamazsın, Türk milletini yalnız bırakamazsın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Cumhurbaşkanımızın bir konuşması özellikle sol cenahlarda büyük bir iştah ve tahrik olarak kabul edilmiştir. Buradan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a diyorum: Ayrılamazsın, Türk milletini yalnız bırakamazsın. Cumhur İttifakı olarak yanındayız, beraberindeyiz. Yeni yüzyılın kurtarıcı lideri olarak sizi görmek istiyoruz" dedi.
17.03.2024 Politika
CHP'li Bulut: Parti içi muhalefet var diyemem; parti içi kötülük var
CHP'li Bulut: Parti içi muhalefet var diyemem; parti içi kötülük var CHP Genel Başkan Yardımcısı Burhanettin Bulut, "CHP; amacı, duruşu, gayesi belli bir parti. İnişli çıkışlı dönemleri elbette olmuştur. Seçim dönemlerinde de parti içi yarışta çok daha kıymetli bir durum var o da memleket meselesi. O vesile ile bugün bu seçim sathında parti içi muhalefet var diyemem; parti içi kötülük yapan insanlar var, diyebilirim. '3'e, 4'e ayrılacak' diyorlar. Böyle bir şey yok" dedi.
6.03.2024 Politika
MHP'li Yalçın: MHP kurultayı, yerel seçim zaferinin habercisi olacak
MHP'li Yalçın: MHP kurultayı, yerel seçim zaferinin habercisi olacak MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, "17 Mart günkü 14'üncü Olağan Büyük Kurultay'ımızda tezahür edecek sinerji, hem '21'inci Yüzyılda Lider Ülke Türkiye' idealini gerçekleştirecek azim ve iradeye sahip ülkücü kadroların münadisi hem de 31 Mart'ta Cumhur İttifakı'nın büyük yerel seçim zaferinin habercisi olacaktır" dedi.
3.03.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bulgaristan’la münasebetlerimizi her alanda geliştirmenin çabasındayız
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bulgaristan’la münasebetlerimizi her alanda geliştirmenin çabasındayız Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bulgaristan Hak ve Özgürlükler Hareketi Kurultayı’na gönderdiği video mesajda, "Çok boyutlu meydan okumalarla karşılaştığımız bir dönemde Türkiye Bulgaristan ilişkilerinin ilerletilmesine ayrı bir ihtimam gösteriyoruz. Bulgaristan’la münasebetlerimizi her alanda geliştirmenin çabasındayız" dedi.
24.02.2024 Video
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bulgaristan’la münasebetlerimizi her alanda geliştirmenin çabasındayız
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bulgaristan’la münasebetlerimizi her alanda geliştirmenin çabasındayız Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bulgaristan Hak ve Özgürlükler Hareketi Kurultayı’na gönderdiği video mesajda, "Çok boyutlu meydan okumalarla karşılaştığımız bir dönemde Türkiye Bulgaristan ilişkilerinin ilerletilmesine ayrı bir ihtimam gösteriyoruz. Bulgaristan’la münasebetlerimizi her alanda geliştirmenin çabasındayız" dedi.
24.02.2024 Politika
CHP Hakkari il başkanı görevinden istifa etti
CHP Hakkari il başkanı görevinden istifa etti CHP Hakkari il Başkanı Nazım Demir, görevinden istifa ettiğini duyurdu.
10.02.2024 Politika
Muharrem İnce: Belediyeleri eşe dosta dağıtıyorlar
Muharrem İnce: Belediyeleri eşe dosta dağıtıyorlar Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, İzmir'de CHP'den bir metropol ilçe belediye başkanlığı istediklerini belirterek, "Karşıyaka'yı istemişiz, sen de açıklamışsın vermemişler. Kime vermişler? CHP'nin evladına mı vermişler? Keşke öyle yapsalar. 2018'de başka partiden 5'inci sıra milletvekili adayı olan birine vermişler. Yazık, günah, eşe dosta dağıtıyorlar" dedi.
31.01.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Alper Gezeravcı'nın yaptığı işe 'turistik gezi' demeleri ayıptır
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Alper Gezeravcı'nın yaptığı işe 'turistik gezi' demeleri ayıptır Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Alper Gezeravcı'yı eleştirenlere ilişkin, "Ufukları kendi bireysel hırslarından ibaret olan bir güruh, ilk astronotumuz Alper Gezeravcı'nın yaptığı işe ne dediler? 'Turistik gezi', ya ayıptır ya. Ne dediler? 'Ya bu kadar para harcanır mı?' Evet, devlet olursan, adam gibi adam olursan harcanır. Bu, turistik gezi değil. Bu, sizleri bu nesli işte uzaya hazırlamak için atılmış adımlardır'' dedi.
29.01.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 48 ilin belediye başkan adaylarını açıkladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 48 ilin belediye başkan adaylarını açıkladı AK Parti'de aralarında Ankara ve İzmir'in de olduğu 17'si büyükşehir 48 ildeki belediye başkanları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı. Ankara adayı Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, İzmir adayı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, İzmir Milletvekili Hamza Dağ oldu. Erdoğan, "1994'te İstanbul'da başladığımız belediyeler vasıtasıyla halkımıza hizmet yolculuğumuzu 'Türkiye Yüzyılı'na adım attığımız 2024'te zirveye çıkarmak istiyoruz" dedi. Yayınımızı izlemek için alttaki YouTube linkine tıklayabilirsiniz.
18.01.2024 Politika

Benzer Haber Etiketleri

iyi parti kurultay Cumhurbaşkanı Erdoğan istifa Meral Akşener

Kurultay ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.