Apple

Apple

Son dakika apple haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan apple gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan apple haber sayfamızda...

Apple

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 468 apple haberi bulunmuştur.
Altun'dan, küresel medya ve teknoloji şirketlerine 'Türkiye' mektubu
Altun'dan, küresel medya ve teknoloji şirketlerine 'Türkiye' mektubuİletişim Başkanı Fahrettin Altun, küresel medya ve teknoloji şirketlerine gönderdiği 'Türkiye' mektubunda, ülke isminin 'Türkiye' olarak kullanılması noktasında hassasiyet gösterilmesini istedi.
6.08.2022Politika
Hepsiburada ve Apple iş birliğine gitti
Hepsiburada ve Apple iş birliğine gittiE-ticaret markası Hepsiburada, Apple ile iş birliğine gitti.
27.07.2022Teknoloji
Rapor: Kullanıcıların karşılaştığı 5 büyük siber tehdit açıklandı
Rapor: Kullanıcıların karşılaştığı 5 büyük siber tehdit açıklandı Global siber güvenlik lideri Bitdefender Antivirüs, en çok tercih edilen işletim sistemi Windows’u kullananların her gün karşılaştığı 5 büyük siber tehdidi açıkladı. Bulgulara göre en çok karşılaşılan siber tehdit yüzde 50 ile Truva atı olurken ardından yüzde 43 ile potansiyel olarak istenmeyen uygulamalar (PUA) geliyor. Truva atı ve PUA’ları yüzde 3 ile açıklardan yararlanma, yüzde 2 ile kripto para madenciliği ve yüzde 1 ile fidye yazılımları izliyor.
27.07.2022Teknoloji
Kırmızı Işık uygulamasından kadınlara yönelik eğitim atağı
Kırmızı Işık uygulamasından kadınlara yönelik eğitim atağıTürkiye Vodafone Vakfı, kadınların şiddetten korunması amacıyla 8 yıl önce hayata geçirdiği “Kırmızı Işık” uygulamasını geliştirmeye devam ediyor. Uygulamaya son olarak “toplumsal cinsiyet eşitliği” temalı eğitim videoları ve şiddet farkındalık testi eklendi. Yeni eklentilerle, kadınların şiddet türleri hakkında farkındalıklarının artırılması hedefleniyor.
27.07.2022Teknoloji
Dünyanın en çok indirilen simülasyon oyunu Türkiye’den çıktı
Dünyanın en çok indirilen simülasyon oyunu Türkiye’den çıktıSimülasyon oyunları 2021’de yüzde 10’a yakın büyümeyle en hızlı büyüyen oyun türleri arasında yer alırken, simülasyon segmentindeki toplam gelirin bu yılın sonunda 18,22 milyar ABD dolarına ulaşacağı tahmin edildi. Türkiye merkezli bir oyun şirketi de bu yükselen oyun türünün önemli paydaşları arasında konumlandı.
30.06.2022Gündem
Cellular modelleriyle Apple Watch, Türkiye'de ilk kez Turkcell’le satışta
Cellular modelleriyle Apple Watch, Türkiye'de ilk kez Turkcell’le satıştaApple’ın en büyük ekrana sahip akıllı saat serisi olan Apple Watch Series 7 ve Apple Watch SE’nin ‘Cellular’ modeli, Türkiye’ye ilk kez Turkcell desteğiyle geliyor. Turkcell mağazaları ve Pasaj’da satışa sunulacak Apple Watch Series 7 ve Apple Watch SE’nin Cellular modelleri, hücresel bağlantı sayesinde telefonunuzu yanınıza almadan dışarı çıkabilme özgürlüğü sağlıyor. Cihazı satın alan kullanıcılar, Cellular aktivasyonunu iPhone’larından ya da Turkcell mağazalarından gerçekleştirebilecek.
17.06.2022Teknoloji
Giyim markasından vegan deri koleksiyonu
Giyim markasından vegan deri koleksiyonuDeFacto’nun, sürdürülebilir modayı desteklemek adına ikinci kez modaseverler ile buluşturduğu Elma Derisi Aksesuar Koleksiyonu’ndaki tasarımlar elma kabuğundan üretilen vegan deriyle hayat buluyor.
14.06.2022Kurumsal
Online ticaret platformu ek gelir arayanlara bir günlüğüne VIP hizmeti sunuyor
Online ticaret platformu ek gelir arayanlara bir günlüğüne VIP hizmeti sunuyorPandemi döneminde uzaktan çalışmayla gelen zaman tasarrufu, bireyleri asıl mesleğinin dışında yeni uğraşlar edinmeye yönlendirdi. Bankrate’in Amerika’da gerçekleştirdiği araştırmanın verileri, katılımcıların yüzde 45’inin yeni uğraşlar edindiğine dikkat çekerken, bu kişilerin yüzde 27’sinin de hedefinin tasarruf için ek gelir elde etmek olduğuna işaret ediyor. Online ticaret platformları gibi yeni uygulamalarla gelişen finansal yatırım ortamı, bireylerin tasarruflarından da ek gelir elde etmesine olanak tanıyor.
13.06.2022Ekonomi
2022’nin ilk üç ayında yaklaşık 8 milyon mobil ödeme yapıldı
2022’nin ilk üç ayında yaklaşık 8 milyon mobil ödeme yapıldıTeknoloji, finansal hizmetler açısından birçok yeniliği beraberinde getirdi. Açık bankacılık, temassız ödeme, sanal POS gibi kavramlar hayatımızda yer edinirken, nakit kullanımının azalmasıyla mobil ödemeler de yaygınlaşmaya başladı. Bankalararası Kart Merkezi verilerine göre, 2022’nin ilk üç ayında 8 milyon işlemin mobil ve karekod ödemelerle gerçekleştirildiği görülürken, toplam işlem tutarları 1,1 milyar lirayı aştı. Marqeta’nın araştırmasında ise 4 kişiden üçünün mobil cüzdan kullandığı görüldü.
13.06.2022Ekonomi
ABD’deki büyük çaplı perakende hırsızlığına bir Türk kızı da karıştı
ABD’deki büyük çaplı perakende hırsızlığına bir Türk kızı da karıştıABD’nin New York kenti Belediye Başkanı Eric Adams, 26 Mayıs’ta milyonlarca dolarlık malın çalındığı büyük çaplı bir perakende hırsızlığı operasyonunu yürüten 41 kişilik çetenin çökertildiğini duyurdu. Polis ve Başsavcılık tarafından 3 yıl boyunca yürütülen operasyon sonucunda ele geçirilen çete üyeleri arasında Akasya Yaşaroğlu (26) adlı bir Türk vatandaşı bulunuyor.
2.06.2022Dünya
MüşteriMetre mobil uygulama dünyasının “En iyileri”ni belirledi
MüşteriMetre mobil uygulama dünyasının “En iyileri”ni belirlediTurkcell Global Bilgi çatısı altında hizmet veren MüşteriMetre, mobil uygulama ekosistemine yönelik bir araştırma yaptı. Müşteri deneyimi tasarımı, araştırma yönetimi ve sosyal medya analitiği çalışmaları yapan MüşteriMetre ekibinin araştırması sonucunda, alışverişten finansa, teknolojiden araç kiralamaya kadar 18 farklı sektör/kategoride ilk 3 sıraya yerleşen “en iyi” mobil uygulamalar belirlendi.
22.04.2022Gündem
Çatlaklar oluşan mendirekte çökme tehlikesi
Çatlaklar oluşan mendirekte çökme tehlikesiAntalya tarihi Kaleiçi'ndeki Yat Limanı'nın 1983 yılında inşa edilen mendireğinde onlarca çatlak oluştu. DenizTemiz Derneği (TURMEPA) Antalya Şube Başkanı İzzet Ünlü, geçen yıl şubat ayındaki ölçümlerde 10 santimetre olan çatlakların 16 santimetreye yükseldiğini, önlem alınmazsa her gün on binlerce kişinin üzerinde yürüdüğü mendireğin çökebileceği uyarısında bulundu.
17.04.2022Video
İstanbul Havalimanı'nda kaçak elektronik cihaz operasyonu
İstanbul Havalimanı'nda kaçak elektronik cihaz operasyonuDubai'den İstanbul Havalimanı'na gelen ve yurda kaçak yollardan çok sayıda elektronik cihaz sokmaya çalışan kadın yolcu ile havalimanında çalışan yer hizmeti görevlisi bir kişi gözaltına alındı.
6.04.2022Gündem
Turkcell, AFAD Acil mobil uygulamasının altyapısını üstlendi
Turkcell, AFAD Acil mobil uygulamasının altyapısını üstlendiTurkcell, İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığı tarafından kullanıma sunulan ‘AFAD Acil’ mobil uygulamasının altyapı hizmetini üstlendi. Gebze Veri Merkezi üzerinden AFAD’a özel bulut altyapısı oluşturarak hizmet veren Turkcell, proje kapsamında kuruma ayrıca eğitim ve danışmanlık desteği de sağlıyor.
29.03.2022Teknoloji
ASELSAN Genel Müdürü Görgün: Toplam satışlarımız 20 milyar TL'nin üzerinde
ASELSAN Genel Müdürü Görgün: Toplam satışlarımız 20 milyar TL'nin üzerindeASELSAN, Faiz, Amortisman ve Vergi Öncesi Karı'nın (FAVÖK) 5,5 milyar TL'ye net karının da 7,1 milyar TL seviyesine ulaştığını açıkladı. Şirketin özkaynaklarının aktife oranı yüzde 56 olarak açıklanırken faaliyetlerinden elde edilen nakit akışlarının da geçen seneye göre yüzde 42 artış göstererek 2,4 milyar TL olduğu aktarıldı. ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Haluk Görgün, "Ülkemize yönelik sorumluluğumuzu yerine getirirken toplam satışlarımızı yüzde 25 artışla 20 milyar TL'nin üzerine taşıyarak ekonomimize katkı sağlamayı sürdürdük" dedi.
1.03.2022Kurumsal
İngiltere’de dijital mirasa ilişkin yasa teklifi; sosyal medya hesapları mirasçılara geçebilecek
İngiltere’de dijital mirasa ilişkin yasa teklifi; sosyal medya hesapları mirasçılara geçebilecekApple’ın yaptığı güncelleme ile gündeme gelen, sosyal medya ve posta hesaplarının öldükten sonra belirlenen kişilere devredilmesini öngören dijital Miras konusunda yeni bir gelişme yaşandı. İngiliz Parlamentosu üyesi Milletvekili Ian Paisley ve arkadaşları tarafından verilen Dijital Varlıkların Murislere Devri Hakkında Kanun Teklifi ile kişilerin vefatı halinde cep telefonları, sosyal medya hesapları ve dijital varlıklarının mirasçılara geçmesi öngörülüyor. Hazırlanan kanun teklifine göre dijital varlıklar da şahıs mülkiyetine dahil kabul ediliyor.
18.02.2022Gündem
Bakan Soylu 112'yi asılsız arayanlara seslendi: Biz senin deneme tahtan mıyız?
Bakan Soylu 112'yi asılsız arayanlara seslendi: Biz senin deneme tahtan mıyız?İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 112 Günü programındaki konuşmasında, Türkiye'de 112 Acil Çağrı merkezlerinin 2021 yılında aldığı 104,6 milyon çağrının yüzde 68'ine denk gelen 71 milyonunun asılsız ve gereksiz olduğunu açıkladı. "Hayat memat meselesi olmayan işler için Allah'ını seven 112'yi meşgul etmesin" diye çağrıda bulunan Bakan Soylu, “Ne demek ya, cep telefonu hattını denemek için 112'yi arayacak. Başka bir yeri ara. Biz senin deneme tahtan mıyız?" dedi.
11.02.2022Politika
Öncü şirketler, iklim değişikliyle mücadele hedeflerini tutturamadı
Öncü şirketler, iklim değişikliyle mücadele hedeflerini tutturamadıAlmanya merkezli Yeni İklim Enstitüsü’nün 2022 Şubat raporunda, aralarında Amazon, Google, Ikea, Apple’ın da bulunduğu 25 şirketin, yıllık ‘net sıfır karbon’ hedeflerini şu ana kadar tutturamadığı belirtildi.
7.02.2022Dünya
Dijital operatörden Sevgililer Günü'ne özel kampanya
Dijital operatörden Sevgililer Günü'ne özel kampanyaVodafone, müşterilerinin Sevgililer Günü alışverişlerine özel kampanya düzenlediğini açıkladı. Kampanya kapsamında Vodafone Online Mağaza’da ve Vodafone mağazalarında Redmi, Vivo, Xiaomi, Samsung, Oppo, Apple, JBL, Amazfit gibi tanınmış markalara ait seçili teknolojik cihazlarda çeşitli indirim fırsatları sunulduğu belirtildi.
4.02.2022Kurumsal
“Türk yatırımcılar, finans oyunu platformlarıyla küresel lige hazırlanıyor”
“Türk yatırımcılar, finans oyunu platformlarıyla küresel lige hazırlanıyor”Küresel piyasalarda işlem gören dev teknoloji şirketleri, 2021 yatı-rımlarına damga vurdu. Türk yatırımcılar da finans oyunu platformlarında edindikleri tecrübeyle küresel piyasalarda tüm finansal güçleriyle yatırım yapma fırsatı buldu. Dünya devi teknoloji şirketlerinin yüzde 70’i bulan değer artışları, Türk yatırımcıları küresel yatırım ligine taşıdı. Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Spot 212 CEO'su Mehmet Kavi, “Pandeminin etkisiyle dünya devi teknoloji şirketlerinde yüzde 70’e uzanan değer artışları, yatırımcıları cezbediyor. Yatırımcılar finansal oyun plat-formlarında finansal okuryazarlığa terfi ederek küresel piyasalardaki fırsatlardan ya-rarlanma avantajı elde etti. Türk yatırımcılar, finans oyunu platformlarıyla küresel lige hazırlanıyor” dedi.
6.01.2022Ekonomi
Bir gazetecinin ortaya çıkardığı sahtekarlık: Theranos
Bir gazetecinin ortaya çıkardığı sahtekarlık: Theranos2003 yılında bir damla kanla 200’den fazla hastalığı teşhis eden cihaz geliştirdiğini iddia ederek toplamda yaklaşık 900 milyon dolarlık yatırım alan ve tarihin en büyük sahtekarlıklarından birine imza atan Elizabeth Holmes, yargılandığı 11 suçun 4’ünden suçlu bulundu.
4.01.2022Dünya
Apple Türkiye avukatından 'Dijital Miras' değerlendirmesi
Apple Türkiye avukatından 'Dijital Miras' değerlendirmesiApple, yaptığı son iOS güncellemesiyle çok konuşulacak 'Dijital Miras' özelliğini getirdi. Böylece kullanıcılar, vefat etmeleri durumunda iCloud hesaplarına ve kişisel bilgilerine erişebilmeleri için 'varis' atayabilecek. Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Apple'ın Türkiye avukatı Görkem Gökçe, dijital varlıkların mirasçılara geçmesinin hukuka aykırı olacağını konusunda uyarıda bulundu. 'Dijital miras'a ilişkin bir düzenleme getirilmesi gerektiğini savunan Gökçe, Antalya Bölge Adliye Mahkemesi'nden çıkan karara da işaret etti.
23.12.2021Teknoloji
Türk oyun yapımcısına İngiltere’de ‘İlham Veren Teknoloji İnsanı’ ödülü
Türk oyun yapımcısına İngiltere’de ‘İlham Veren Teknoloji İnsanı’ ödülüTürk oyun yapımcısı Simay Dinç İngiltere'de Westminster Sarayı’nda düzenlenen 21st Century Icon Awards'da ‘İlham Veren Teknoloji İnsanı’  ödülüne layık görüldü. Parlamento üyeleri, bilim insanları, olimpiyat şampiyonları gibi İngiltere'de kraliçe tarafından onurlandırılmış kişilerin yer aldığı jüri tarafından değerlendirilen Dinç, 35 ülkeden 500 finalist arasından seçilerek ödüle layık görüldü.
21.12.2021Kültür&Sanat
İTÜ öğrencilerine ABD'deki yarışmada birincilik ödülü
İTÜ öğrencilerine ABD'deki yarışmada birincilik ödülüİstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) İşletme Mühendisliği Takımı ABD'de düzenlenen Öğrenci Vaka Analizi Yarışması'nda birinci oldu. Öğrenciler, Asya, Avrupa, Kuzey ve Güney Amerika olmak üzere 4 farklı kıtadan toplam 9 takımı geride bıraktı.
28.11.2021Gündem
Teknoloji devinin hatalarını buldu; 20 bin dolar ödül kazandı
Teknoloji devinin hatalarını buldu; 20 bin dolar ödül kazandıYAŞAR Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Bölümü mezunu Rıza Sabuncu, ikisi bu ayda olmak üzere son 1,5 yılda teknoloji devi Apple'ın çeşitli güvenlik açıklarını bulup bildirerek toplamda 20 bin dolar ile ödüllendirildi. Rıza Sabuncu, Apple'ın yanı sıra birçok teknoloji şirketinin de açıklarını bulup bildirerek çeşitli ödüller kazandı.
28.11.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

appleturkcellmobilVodafonetürkiye

Apple ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.