Arabuluculuk

Arabuluculuk

Son dakika arabuluculuk haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan arabuluculuk gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan arabuluculuk haber sayfamızda...

Arabuluculuk

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 423 arabuluculuk haberi bulunmuştur.
İletişim Başkanı Altun, G7 liderler zirvesine ilişkin Al Cezire’de bir makale kaleme aldı
İletişim Başkanı Altun, G7 liderler zirvesine ilişkin Al Cezire’de bir makale kaleme aldı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, G7 Zirvesine ilişkin Al Cezire’de kaleme aldığı makalede, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, İsrail’in pervasız saldırılarının durdurulması gerektiğini aylardır her platformda dile getirmektedir. G7 ülkelerinin liderleri, ABD Başkanı Joe Biden’ın 31 Mayıs’ta duyurduğu ateşkes planına tam destek verdiklerini bildirdi. Ancak hem bu çağrı hem de bu çağrıya verilen desteğin özellikle İsrail üzerinde nasıl bir caydırıcı etkisinin olacağı son derece tartışmalıdır.’’ İfadesini kullandı.
14.06.2024 Politika
Adalet Bakanlığı: 1 milyon 340 bine yakın uyuşmazlık, ara buluculuk ile çözüldü
Adalet Bakanlığı: 1 milyon 340 bine yakın uyuşmazlık, ara buluculuk ile çözüldü Adalet Bakanlığı, hukuk uyuşmazlıklarında ara buluculuk uygulaması ile son 1 yıllık süreçte 1 milyon 340 bine yakın uyuşmazlığın çözüme kavuşturulduğunu açıkladı.
12.06.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kamu çalışanlarımız için Kurban Bayramı tatili 9 gün
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kamu çalışanlarımız için Kurban Bayramı tatili 9 gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kamu çalışanlarımız için 16 Haziran Pazar günü başlayacak Kurban Bayramı sonrasındaki iki günlük süreyi de idari izin kapsamına aldık. Böylelikle perşembe ve cuma günlerini de bayram tatiline ekleyerek 9 günlük bir tatil imkanı sağlamış oluyoruz" dedi.
4.06.2024 Politika
Bakan Fidan: Çin’in toprak bütünlüğüne ve siyasi egemenliğine desteğimiz tamdır
Bakan Fidan: Çin’in toprak bütünlüğüne ve siyasi egemenliğine desteğimiz tamdır Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Çin’in başkenti Pekin’de ÇKP Merkez Komitesi Politbüro Üyesi, Dışişleri Merkez Komisyonu Direktörü ve Dışişleri Bakanı Wang Yi ile düzenlenen ortak basın toplantısında konuştu. Bakan Fidan, “Türkiye’nin Çin’in toprak bütünlüğüne ve siyasi egemenliğine desteği tamdır” dedi.
4.06.2024 Dünya
Netanyahu: Savaşın sona erme şartları bizim için değişmedi
Netanyahu: Savaşın sona erme şartları bizim için değişmedi İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, savaşın sonra ermesi konusunda şartların kendileri için değişmediğini söyledi.
2.06.2024 Dünya
“İyi çalışan bir rehberlik servisinin olduğu okulda davranış sorunları da azalıyor”
“İyi çalışan bir rehberlik servisinin olduğu okulda davranış sorunları da azalıyor” İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İstanbul Kültür Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nin düzenlediği Psikolojik Danışma ve Rehberlik (PDR) Zirvesi ‘Birlikte Güçlenmek’ teması ile gerçekleşti. Çok sayıda PDR uzmanının yer aldığı zirvede ‘Akran Zorbalığı’ ve ‘Dijital Çağda PDR Uygulaması’ başlıkları ele alındı. Rehber öğretmenlerin psikolojik sağlamlığı geliştirme noktasında çok önemli bir rolü olduğunu vurgulayan Uzman Psikolojik Danışman Betül Coşkun, “İyi çalışan bir rehberlik servisinin olduğu okulda davranış sorunları da azalıyor, öğretmenler arasındaki iletişim problemleri de azalıyor. Ayrıca velilerle ilgili olan problemler de azalıyor. Rehber öğretmenlerin bu anlamda çok önemli bir ayak olduğunu düşünüyorum” dedi.
27.05.2024 Eğitim
Katar, Belçika ve UNRWA, İsrail’in Refah saldırısını kınadı
Katar, Belçika ve UNRWA, İsrail’in Refah saldırısını kınadı Katar Dışişleri Bakanlığı, Belçika Başbakanı Alexander De Croo ve Birleşmiş Milletler Filistin Ajansı (UNRWA), İsrail’in Refah’a yönelik düzenlediği, 35 sivilin hayatını kaybettiği saldırıyı kınadı.
27.05.2024 Dünya
Erdoğan: Mahkeme kararıyla ilgili haddi aşan yorumları tasvip etmiyoruz
Erdoğan: Mahkeme kararıyla ilgili haddi aşan yorumları tasvip etmiyoruz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "'Siyasi dava' denilerek, terör kalkışmasının aklanmaya çalışılması her şeyden önce hukuka ve demokrasiye hakarettir. 6- 8 Ekim olaylarını kimse mazur ve meşru gösteremez. Mahkeme kararıyla ilgili haddi aşan yorumları tasvip etmiyoruz. Karar, kayıplarının acısıyla son 10 yıldır Kerbela'ya dönmüş yüreklere su serpmiş, adaletin tecellisine olan inancı yeniden güçlendirmiştir" dedi.
20.05.2024 Politika
Adalet Bakanı Tunç: Kira davalarında ara bulucuya başvuru sayısı 169 bin 255’i buldu
Adalet Bakanı Tunç: Kira davalarında ara bulucuya başvuru sayısı 169 bin 255’i buldu İstanbul'da düzenlenen Uzlaştırma Uluslararası Sempozyumu'nda konuşan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, “ Kira davalarında ara bulucuya başvuru sayısı 169 bin 255’i buldu. Bu başvurulardan 87 bin 149’u anlaşmayla sonuçlandı. Anlaşmama sayısı 62 bin 783" dedi.
9.05.2024 Politika
Bakan Tunç: 3 milyon 679 bin dosya arabuluculukla çözüme kavuşturuldu
Bakan Tunç: 3 milyon 679 bin dosya arabuluculukla çözüme kavuşturuldu Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, hukuki uyuşmazlıkların çözüm yöntemlerinden olan ve 2013 yılında hayata geçirilen arabuluculuk uygulaması kapsamında 5 milyondan fazla dosyanın arabulucuya gittiğini ve 3 milyon 679 bin 537 dosyanın bu sayede anlaşma ile çözüme kavuşturulduğunu açıkladı.
12.04.2024 Politika
Alman öğretmenden tahliye taahhütnamesine itiraz
Alman öğretmenden tahliye taahhütnamesine itiraz Ankara'daki Alman Okulu'nda öğretmen olarak görev yapan Almanya vatandaşı Denissa Appel (29), fahiş kira artışını kabul etmeyince, ev sahibinin talebi üzerine icra müdürlüğü tarafından gönderilen tahliye emrine itiraz etti. Appel, kontrat yaparken kendisine üzerinde tarih bulunmayan, hukuki anlamını bilmediği bir evrak imzalatıldığını, daha sonra tahliye taahhütnamesi olduğunu öğrendiği bu evrakla evi boşaltması istendiğini söyledi.
30.03.2024 Gündem
Bakan Fidan: Terörün kökünü tamamen kurutmaya kararlıyız
Bakan Fidan: Terörün kökünü tamamen kurutmaya kararlıyız Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, dış politikanın her adımında barış ve kalkınma vizyonunu ön plana aldıklarını belirtip, "Ülkemiz için olsun, bölgemiz için olsun, güvenliğe temel tehdit, terörizmdir. Terörist örgütlerle mücadelemizde eşi benzeri olmayan bir seviyeye ulaştık. Bu başarının üç temel unsuru var. Güçlü siyasi liderlik; milli stratejik kabiliyetlerimiz ve başta Irak olmak üzere komşularımızla yeni ve yapıcı bir angajman süreci. Geldiğimiz bu kritik safhada, terörün kökünü tamamen kurutmaya kararlıyız" dedi.
29.03.2024 Politika
Lavrov: İsrail'e göre 3 yaşından itibaren Filistinli herkes radikal terörist
Lavrov: İsrail'e göre 3 yaşından itibaren Filistinli herkes radikal terörist Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, "Çok uzun zaman önce Zelenski de 'Bir insan vardır bir de yaratıklar vardır. Ukrayna'da yaşayan insanlar Rus kültürünü benimsiyorsa Rusya'ya gitsinler' demişti. Şimdi aynı şeyleri İsrail'de görüyoruz. Gazze'nin tamamı sivil ama İsrail'e göre 3 yaşından itibaren Filistinli herkes radikal terörist. Şu anda en önemli şey çatışmayı durdurabilmek" dedi.
1.03.2024 Politika
Bakan Tunç: Kira davalarında ara bulucuya başvuru sayısı, 129 bin 259
Bakan Tunç: Kira davalarında ara bulucuya başvuru sayısı, 129 bin 259 Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Kira davalarında ara bulucuya başvuru sayısı, 129 bin 259. Başvurulardan 69 bin 239'si anlaşma ile sonuçlandı" dedi.
26.02.2024 Politika
Esenyurt'taki tekel bayi saldırısı davası başladı
Esenyurt'taki tekel bayi saldırısı davası başladı Esenyurt’ta 2 kişinin hayatını kaybettiği tekel bayi saldırısıyla ilgili 10 sanığın yargılanmasına başlandı. Olayı gerçekleştiren sanıklardan Tarık Özer savunmasında olay yerine öldürme kastıyla gitmediğini söyleyerek, “Ben sırtım dönükken silah sesi duydum. Oğlumda ‘baba baba’ diye bağırınca kardeşimin vurulduğunu gördüm yerdeki kanlardan. Oğlumun seslenişinden oğlumunda vurulduğunu düşünerek o anki halle hedef alarak ayağından vurmak istedim" dedi. Diğer sanık Murat Özer ise savunmasında "İddianamede kan gütmeden bahsedilmiş. Biz kan gütmedik. Onların düğününe cenazesine gittik. Bizim olayda öldürme kastımız yoktu. Olayda bizim mağdur olmamız gerekirken şimdi burdayız. Olay günü ayağım kırılsaydı oraya gitmeseydim. Keşke Cantürk o küfürleri paylaşmasaydı" dedi. Bakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya sanıklar Tarık Özer, Murat Özer, Azat Özer ve Servet Özer tutuklu bulunduğu cezaevinden Ses Görüntülü ve Bilişim Sistemi(SEGBİS) aracılığıyla bağlandı. Duşmaya tutuksuz sanık Adem Kılıç, Ercan Topçu, Hüsamettin Ahmetoğlu, şikayetçi Cantürk Erzen ve taraf avukatları katıldı.
19.02.2024 Gündem
Dışişleri Sözcüsü Keçeli: İsveç ve F-16 konuları Türkiye-ABD ilişkileri için yeni bir fırsat
Dışişleri Sözcüsü Keçeli: İsveç ve F-16 konuları Türkiye-ABD ilişkileri için yeni bir fırsat Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Öncü Keçeli, "İsveç’in NATO’ya üyeliği ve F-16 sürecinin tamamlanmış olması, iki müttefik ülkenin karşılıklı saygı ve karşılıklı çıkarlar temelinde birbirlerini daha iyi anlaması için yeni bir fırsat penceresi sunması gerektiğini düşünüyoruz. Biz Amerika’nın, PKK’nın Suriye’deki uzantılarıyla olan ilişkisini tamamen sonlandırmasını istiyoruz. Diğer konu da FETÖ ile ilgili beklentilerimizi ciddiye alıp bu konuda bir adım atması. Biz meseleye müttefiklik ruhu bakımından yaklaşıyoruz"  dedi.
14.02.2024 Video
Dışişleri Sözcüsü Keçeli: İsveç ve F-16 konuları Türkiye-ABD ilişkileri için yeni bir fırsat
Dışişleri Sözcüsü Keçeli: İsveç ve F-16 konuları Türkiye-ABD ilişkileri için yeni bir fırsat Bakanlığı Sözcüsü Öncü Keçeli, "İsveç’in NATO’ya üyeliği ve F-16 sürecinin tamamlanmış olması, iki müttefik ülkenin karşılıklı saygı ve karşılıklı çıkarlar temelinde birbirlerini daha iyi anlaması için yeni bir fırsat penceresi sunması gerektiğini düşünüyoruz. Biz Amerika’nın, PKK’nın Suriye’deki uzantılarıyla olan ilişkisini tamamen sonlandırmasını istiyoruz. Diğer konu da FETÖ ile ilgili beklentilerimizi ciddiye alıp bu konuda bir adım atması. Biz meseleye müttefiklik ruhu bakımından yaklaşıyoruz"  dedi.
14.02.2024 Politika
Katar’dan 'Netanyahu ses kaydı' iddialarına açıklama
Katar’dan 'Netanyahu ses kaydı' iddialarına açıklama Katar Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Dr. Majed Al Ansari, dünya basınında İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’ya ait olduğu iddia edilen ses kaydındaki ifadelere yanıt verdi. Al Ansari “Bu ifadeler eğer doğrulanırsa sorumsuzcadır ve masum hayatları kurtarma çabaları açısından yıkıcıdır, ancak şaşırtıcı değildir” dedi.
25.01.2024 Dünya
Bakan Tunç, Bartın Belediye Başkanı Fırıncıoğlu'nun eşinin cenazesine katıldı
Bakan Tunç, Bartın Belediye Başkanı Fırıncıoğlu'nun eşinin cenazesine katıldı Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu'nun, yüksek tansiyon sebebiyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden eşi Hatice Fırıncıoğlu'nun (63) cenazesine katıldı.
23.01.2024 Gündem
Yargıtay Üyesi Çil, son yolculuğuna uğurlandı
Yargıtay Üyesi Çil, son yolculuğuna uğurlandı  Ankara'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Yargıtay 9'uncu Hukuk Dairesi Üyesi Şahin Çil'in (57) cenazesi Yargıtay Başkanlığı'nda düzenlenen törenin ardından toprağa verildi.
22.01.2024 Video
Yargıtay Üyesi Çil, son yolculuğuna uğurlandı
Yargıtay Üyesi Çil, son yolculuğuna uğurlandı  Ankara'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Yargıtay 9'uncu Hukuk Dairesi Üyesi Şahin Çil'in (57) cenazesi Yargıtay Başkanlığı'nda düzenlenen törenin ardından toprağa verildi.
22.01.2024 Politika
Ödenmeyen çocuk yardımlarını KDK aracılığıyla aldı
Ödenmeyen çocuk yardımlarını KDK aracılığıyla aldı  Devlet Memurları Kanunu kapsamında alması gereken çocuk yardımı ödemesi 3 ay boyunca yapılmayan memurun sorunu, Kamu Denetçiliği Kurumu'na (KDK) yaptığı başvuru ile çözüldü. KDK'nın yaptığı görüşmeler sonucunda ilgili kurum tarafından başvurucuya 3 aylık ödemesi yapıldı.
2.01.2024 Gündem
Bakan Tunç: Kira uyuşmazlıklarında 32 bin 98 dosya arabulucuda çözüldü
Bakan Tunç: Kira uyuşmazlıklarında 32 bin 98 dosya arabulucuda çözüldü Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, 1 Eylül'de başlayan kira uyuşmazlıklarında ara buluculuk sistemine 76 bin 780 başvuru olduğunu, bunlardan 32 bin 98'inin anlaşmayla sonuçlandığını açıkladı.
18.12.2023 Politika
Yılmaz: Netanyahu hükümeti ve işbirlikçileri uluslararası mahkemede yargılanmalı
Yılmaz: Netanyahu hükümeti ve işbirlikçileri uluslararası mahkemede yargılanmalı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, TRT World Forumuna katıldı. Yılmaz, "Netanyahu hükümeti tüm işbirlikçileriyle birlikte uluslararası mahkeme önüne götürülmelidirler. Türkiye, sürekli ateşkes, Gazze'ye engelsiz ve artırılmış insani yardım erişimi ve kalıcı bir barış için çabalarını sürdürüyor. Gerçek bir ateşkes istiyoruz. Bu sorunu tamamen kökten çözecek sonuç için buna ihtiyacımız var" dedi.
8.12.2023 Politika
Erdoğan: İşçilerimizin onayını alacak asgari ücret seviyesiyle süreç yönetilecek
Erdoğan: İşçilerimizin onayını alacak asgari ücret seviyesiyle süreç yönetilecek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Yılbaşında çalışanlarımızın ücretlerinde hem genel ekonomik dengeyi sarsmayacak hem de onların kayıplarını telafi edecek bir artış yapılacak. Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantılarına 11 Aralık‘ta başlanıyor. İşçilerimizin onayını alacak, işverenlerimizi yormayacak ve istihdama zarar vermeyecek bir asgari ücret seviyesi hedefiyle bu süreç yönetilecek" dedi.
6.12.2023 Politika

Benzer Haber Etiketleri

bakan tunç cumhurbaşkanı erdoğan arabulucu arabuluculuk Netanyahu

Arabuluculuk ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.