Ateşkes

Ateşkes

Son dakika ateşkes haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ateşkes gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ateşkes haber sayfamızda...

Ateşkes

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.018 ateskes haberi bulunmuştur.
Dışişleri Bakanı Fidan: Cumhurbaşkanımızın çağrısı önemli, tavsiyemiz dikkate alınması
Dışişleri Bakanı Fidan: Cumhurbaşkanımızın çağrısı önemli, tavsiyemiz dikkate alınmasıDışişleri Bakanı Hakan Fidan, Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Prens Faysal Bin Ferhan Al-Suud ile birlikte İstanbul’da ortak basın toplantısı yaptı. Dışişleri Bakanı Fidan, Suriye ile normalleşme süreciyle ilgili, "Her düzeyde Suriye ile doğrudan veya Rusya-İran aracılığı üzerinden görüşmeler vuku buldu. Ama son bir yıldır görüşmelerde çok fazla bir hareketlilik yok. Zamanın ruhu bizi barışı aramaya, istikrarı aramaya zorluyor. Cumhurbaşkanımız burada liderlik vizyonu kullanarak en üst düzeyden bir barış çağrısında bulunmuştur. Bu son derece kıymetli bir çağrıdır. Umarım bunu değerini anlarlar. Bu herhangi bir çaresizliğin, herhangi bir zayıflığın durduğu yer değildir. Yani kendisini tanıyanlar bilir. Hiçbir mücadeleden, hiçbir kavgadan kaçmaz. Tersine bütün sorunların üstesine de büyük bir dirençle gider. Burada bir barış vizyonu yansıması olarak bir çağrıda bulundu. Bu çağrı önemli bir çağrı. Bizim tavsiyemiz bu çağrının dikkate alınması" dedi.
14.07.2024Politika
Dışişleri Bakanlığı'ndan, İsrail'in 'güvenli bölge' saldırısına tepki
Dışişleri Bakanlığı'ndan, İsrail'in 'güvenli bölge' saldırısına tepkiDışişleri Bakanlığı, İsrail'in Han Yunus'ta güvenli bölge ilan edilen El Mevasi'de barınan sivilleri hedef alan saldırısına tepki gösterdi.
13.07.2024Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan MSÜ Komuta ve Kurmay Eğitimi mezuniyet törenine katıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan MSÜ Komuta ve Kurmay Eğitimi mezuniyet törenine katıldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "15 Temmuz'da silahlı kuvvetlerde görev yapan 32 bin 189 subayın 10 bin 468'i yani yüzde 33'ü ordumuzdan atıldı. Kurmay subaylarda durum çok daha vahimdir. Çünkü örgütün 80'li yıllardan itibaren özellikle hedefe koyduğu ve zamanla çöreklendiği yerlerin en başında harp akademileri yani kurmaylık sistemi geliyordu. Bin 886 kurmay subayı bin 524'ü yani yüzde 81'i FETÖ'den ihraç edildi. Mesela Deniz Harp Akademisi'nin birinci ve ikinci sınıflarında eğitim gören kursiyerin tamamının ilişiği kesildi" dedi.
13.07.2024Politika
Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Prens Faysal, Türkiye geliyor
Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Prens Faysal, Türkiye geliyorSuudi Arabistan Dışişleri Bakanı Prens Faysal bin Ferhan Al-Suud, resmi temaslarda bulunmak üzere yarın Türkiye'ye ziyarette bulunacak.
13.07.2024Politika
Biden: Gazze’de ateşkes müzakerelerinde ilerleme kaydediyoruz, bu işi bitirmeye kararlıyım
Biden: Gazze’de ateşkes müzakerelerinde ilerleme kaydediyoruz, bu işi bitirmeye kararlıyımABD Başkanı Joe Biden, İsrail ile Hamas arasında devam eden ateşkes müzakerelerine ilişkin yaptığı açıklamada, “Ekibim ilerleme kaydediyor ve ben de bu işi bitirmeye kararlıyım” dedi.
13.07.2024Dünya
Erdoğan: Karşımızda hukuk tanımayan, gözü dönmüş bir yapı var
Erdoğan: Karşımızda hukuk tanımayan, gözü dönmüş bir yapı varCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Liderler Zirvesi’nin ardından ABD’nin başkenti Washington’da basın toplantısı düzenledi. Erdoğan, Netanyahu yönetiminin sadece kendi halkının değil, bölgenin de güvenliğini tehlikeye attığını belirterek, “Karşımızda savaş hukuku dahil, hiçbir hukuk, nizam, değer ve sınır tanımayan gözü dönmüş bir yapı vardır” dedi.
12.07.2024Politika
Mısır Cumhurbaşkanı Sisi, CIA Direktörü Burns ile bir araya geldi
Mısır Cumhurbaşkanı Sisi, CIA Direktörü Burns ile bir araya geldiMısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi, ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) Direktörü William Burns ile Gazze'de ateşkesin sağlanması konusunu görüştü. Cumhurbaşkanı Sisi, bölgedeki çatışmanın genişlemesini önlemek için adımlar atılması gerektiğini vurguladı.
10.07.2024Dünya
BM Genel Komiseri Lazzarini: Gazze’de son 4 günde 4 okul vuruldu
BM Genel Komiseri Lazzarini: Gazze’de son 4 günde 4 okul vurulduİsrail, dün Gazze'nin güneyindeki Han Yunus kentinde sivillerin sığındığı bir okula saldırı düzenledi. Yetkililerin verdiği bilgiye göre, en az 29 kişi hayatını kaybetti. UNRWA Genel Komiseri Philippe Lazzarini saldırıyla ilgili, “Son 4 günde 4 okul vuruldu. Savaş başladığından bu yana Gazze'deki UNRWA okullarının üçte ikisi vuruldu, bazıları bombalandı, birçoğu ağır hasar gördü” dedi.
10.07.2024Dünya
Dışişleri Bakanlığı'ndan İsrail'e tepki
Dışişleri Bakanlığı'ndan İsrail'e tepkiDışişleri Bakanlığı, "İsrail’in, Gazze’nin Han Yunus kentinde Filistinlilerin sığındığı bir okulda onlarca masum sivili katletmesini lanetliyoruz" açıklamasında bulundu.
9.07.2024Politika
TBMM Başkanı Kurtulmuş: Müttefikler Netanyahu’ya ‘artık yeter’ demeli
TBMM Başkanı Kurtulmuş: Müttefikler Netanyahu’ya ‘artık yeter’ demeliTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş, NATO Parlamento Başkanları Zirvesi’nde yaptığı konuşmada, İsrail’in Gazze’deki ‘katliamının’ durdurulması gerektiğini belirterek, “Müttefiklere Netanyahu Hükümetinin saldırganlığına ‘artık yeter’ demeleri çağrısında bulunuyoruz” dedi.
9.07.2024Dünya
Orban: Rusya - Ukrayna savaşı yeni bir seviyeye ulaştı, bu nedenle ‘barış misyonunu’ başlattık
Orban: Rusya - Ukrayna savaşı yeni bir seviyeye ulaştı, bu nedenle ‘barış misyonunu’ başlattıkMacaristan Başbakanı Viktor Orban, dün Rusya’nın Ukrayna’ya düzenlediği füze saldırıları ile ilgili olarak, “Dün Kiev'de meydana gelen trajik ve menfur saldırı korkularımızda haklı olduğumuzu kanıtlıyor: Rusya-Ukrayna savaşının vahşeti öngörülebileceği gibi yeni bir seviyeye ulaştı. İşte tam da bu nedenle 9 gün önce bir barış misyonu başlattık” dedi. Orban, Rusya ziyareti sebebiyle eleştirilerin odağında kalmıştı.
9.07.2024Dünya
Kurtulmuş: Güçlü Türkiye, güçlü toplum anlayışıyla önümüzdeki döneme çok daha güçlü giriyoruz
Kurtulmuş: Güçlü Türkiye, güçlü toplum anlayışıyla önümüzdeki döneme çok daha güçlü giriyoruzTBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Türkiye olarak dünyanın en zor bölgesinde yaşadıklarını belirterek, “Dünyanın bütün çatışma ve birtakım gerilim alanlarının ortak noktasında Türkiye var. Bu dönem Türkiye için aynı zamanda büyük bir fırsatı da ortaya koymaktadır. Güçlü Türkiye, güçlü toplum anlayışıyla önümüzdeki döneme çok daha güçlü bir şekilde giriyoruz. Türkiye olarak karşımıza çıkan birtakım tehditlerden yılarak ve birtakım gelişmelerden çekilip geri adım atarak değil, önümüzdeki fırsatları değerlendirerek yolumuza devam edeceğiz."
8.07.2024Politika
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz Türk Devletleri Teşkilatı Gayriresmi Zirve Toplantısı'nda konuştu
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz Türk Devletleri Teşkilatı Gayriresmi Zirve Toplantısı'nda konuştuCumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Azerbaycan’ın Şuşa kentinde Türk Devletleri Teşkilatı Gayriresmi Zirve Toplantısı'nda konuştu. Yılmaz, “Günümüzdeki küresel sınamalar karşısında en güçlü dayanağımız Türk dünyasının birlik ve beraberliğidir” dedi.
6.07.2024Dünya
TÜBA Başkanı Şeker: Akademi dünyası adına üzüntü duydum
TÜBA Başkanı Şeker: Akademi dünyası adına üzüntü duydumTürkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker, Erzurum Atatürk Üniversitesi'nde düzenlenen 'Yıllık Bilimsel Değerlendirme' toplantısında Gazze'de yaşananlara sessiz kalan akademi dünyasına tepki gösterdi. Brezilya'da düzenlenen 'Bilim20' toplantısında ülkelerin akademi başkanlarının sessiz kaldığını ifade eden Şeker, "Akademi dünyası böyle durumlarda uyarıcı görevi görmeyecekse ne zaman görecek" dedi.
5.07.2024Eğitim
MİT Başkanı Kalın, Hamas Siyasi Büro Başkanı Haniye ile görüştü
MİT Başkanı Kalın, Hamas Siyasi Büro Başkanı Haniye ile görüştüMilli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Başkanı İbrahim Kalın, Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Haniye ile görüştü. Görüşmede, ateşkes görüşmelerinde gelinen son aşama, kalıcı ateşkesin sağlanması, rehine takası ve insani yardımların ulaştırılması için atılacak adımlar ele alındı.
30.06.2024Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Avrupa Birliği’ne tam üyelik stratejik hedefimizdir
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Avrupa Birliği’ne tam üyelik stratejik hedefimizdirCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Her vesileyle vurguladığımız üzere Avrupa Birliği’ne tam üyelik stratejik hedefimizdir. Birliğin de Türkiye’ye benzer bir perspektiften yaklaşmasının müşterek menfaatimiz olduğu aşikar’’ dedi.
27.06.2024Politika
Dışişleri Bakanı Fidan, Mısırlı mevkidaşı Şükri ile telefonda görüştü
Dışişleri Bakanı Fidan, Mısırlı mevkidaşı Şükri ile telefonda görüştüDışişleri Bakanı Hakan Fidan, Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şükri ile telefonda görüştü.
26.06.2024Politika
Bakan Fidan: Savaşların yayılma riski giderek daha da artıyor
Bakan Fidan: Savaşların yayılma riski giderek daha da artıyorDışişleri Bakanı Hakan Fidan, "Sadece Ukrayna'da değil, Gazze'deki savaşta da aynı şeyi söylüyoruz ve diğer savaşlarla ilgili de aynı şeyi söylüyoruz. Bölgemizde gerçekten büyük bir barışa ve huzura ihtiyaç var. Aksi takdirde savaşların yayılma riski giderek daha da artıyor" dedi.
25.06.2024Politika
Destici: Türkiye bir kez daha 28 Şubat sürecine dönmez, döndürülemez
Destici: Türkiye bir kez daha 28 Şubat sürecine dönmez, döndürülemezBüyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, “Son günlerde aynen 28 Şubat süreçlerinde olduğu gibi Atatürkçülük ve milliyetçilik üzerinden İslam'a ve Müslümanlara saldırı var. Sığınmacılar üzerinden de bazen bu saldırı çok net bir şekilde ortaya çıkıyor. Yeni 28 Şubat heveslilerine de diyoruz ki, hiç heveslenmeyin, bu ülke bir kez daha 28 Şubat sürecine dönmez, döndürülemez. Buna Büyük Birlik Partisi olarak da Cumhur İttifakı olarak da müsaade etmeyiz" dedi.
17.06.2024Politika
Bakan Tunç: Ülkemizi darbe anayasasından kurtaracağız
Bakan Tunç: Ülkemizi darbe anayasasından kurtaracağızAdalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanımız siyasi parti liderleriyle görüşmelerini gerçekleştirdi, gerçekleştirmeye devam ediyor. Tüm kesimlerin görüşlerini alarak, parlamentoda bir uzlaşma zeminini inşallah sağlayarak darbe anayasasından ülkemizi kurtaracağız" dedi.
17.06.2024Politika
Bakan Özhaseki: Deprem bölgesinde 2 binin üzerinde şantiyemiz var
Bakan Özhaseki: Deprem bölgesinde 2 binin üzerinde şantiyemiz varÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, "Büyük bir devlet ve milletiz. Herkes kendi içinde bulunduğu toplumla, milletle iftihar edebilir. Devletiyle gurur duyabilir. Dünyanın en büyük şantiyesi şimdi deprem bölgesinde. İşler başlarken saydırmıştım, 1240 yerde şantiye vardı. Dün akşam arkadaşlardan bir daha rapor aldım. 2 binin üzerinde şantiyemiz var" dedi.
15.06.2024Gündem
İletişim Başkanı Altun, G7 liderler zirvesine ilişkin Al Cezire’de bir makale kaleme aldı
İletişim Başkanı Altun, G7 liderler zirvesine ilişkin Al Cezire’de bir makale kaleme aldıİletişim Başkanı Fahrettin Altun, G7 Zirvesine ilişkin Al Cezire’de kaleme aldığı makalede, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, İsrail’in pervasız saldırılarının durdurulması gerektiğini aylardır her platformda dile getirmektedir. G7 ülkelerinin liderleri, ABD Başkanı Joe Biden’ın 31 Mayıs’ta duyurduğu ateşkes planına tam destek verdiklerini bildirdi. Ancak hem bu çağrı hem de bu çağrıya verilen desteğin özellikle İsrail üzerinde nasıl bir caydırıcı etkisinin olacağı son derece tartışmalıdır.’’ İfadesini kullandı.
14.06.2024Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan, G7’de liderle sohbet etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, G7’de liderle sohbet ettiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, G7 Liderler Zirvesi Afrika ve Akdeniz/Yapay Zeka ve Enerji Konulu Yüksek Düzeyli Oturumu’na katılmak üzere gittiği İtalya’da oturum öncesi ülkelerin liderleriyle ayaküstü sohbet etti.
14.06.2024Politika
ABD Savunma Bakanı Austin, İsrailli mevkidaşı Gallant ile görüştü
ABD Savunma Bakanı Austin, İsrailli mevkidaşı Gallant ile görüştüABD Savunma Bakanlığı’ndan görüşmeye ilişkin yapılan açıklamada, “Savunma Bakanı Lloyd Austin, İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant ile görüşerek 4 İsrailli rehinenin kurtarılması ve ailelerine teslim edilmesi dolayısıyla kendisini tebrik etti. Görüşmede Lübnan Hizbullah'ının artan saldırganlığının ardından İsrail-Lübnan sınırı boyunca gerilimin azaltılmasına yönelik çabalar ele alındı. Ayrıca Bakan Gallant'a İsrail'in kapsamlı ateşkes ve rehine anlaşmasına verdiği destek için teşekkür etti ve anlaşmayı kabul etme sorumluluğunun Hamas'ta olduğu konusunda mutabık kaldılar” denildi.İsrail’in Nusairat kampına düzenlediği ‘rehine kurtarma’ operasyonunda 274 sivil hayatını kaybetmiş, 698 sivil ise yaralanmıştı.ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant ile telefonda görüştü. İki bakan, Lübnan-İsrail sınırındaki son gelişmeleri değerlendirdi ve Austin, 4 rehinenin kurtarıldığı operasyon konusunda Gallant’ı tebrik etti.
12.06.2024Dünya
ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken İsrail’de
ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken İsrail’deABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Orta Doğu görüşmeleri kapsamında İsrail’i ziyaret etti. Blinken, Başbakan Binyamin Netanyahu, Dışişleri Bakanı Yısrael Katz ve Savunma Bakanı Yoav Gallant ile görüştü.
11.06.2024Dünya

Benzer Haber Etiketleri

israilabdBakan FidandışişleriCumhurbaşkanı Erdoğan'dan

Ateşkes ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.