Birleşik Arap Emirlikleri

Birleşik Arap Emirlikleri

Son dakika Birleşik Arap Emirlikleri haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Birleşik Arap Emirlikleri gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Birleşik Arap Emirlikleri haber sayfamızda...

Birleşik Arap Emirlikleri

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 695 birlesik arap emirlikleri haberi bulunmuştur.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Dünya arz güvenliğine katkıda bulunduk
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Dünya arz güvenliğine katkıda bulundukCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ''Tüm olumsuzluklara rağmen çabalarımızı sürdürerek, tahıl koridoru mutabakatının hayata geçirilmesini temin ettik. Şu anda gemiler geliyor. Böylece gıda krizinin kapıda olduğu bir dönemde dünya arz güvenliğine katkıda bulunduk. Şimdiye kadar ciddi bir sıkıntıyla karşılaşmadan bu mutabakatı işletmeyi başardık" dedi.
8.08.2022Politika
Pist bisikletinde, Özbekistan ve Birleşik Arap Emirlikleri madalya kazandı
Pist bisikletinde, Özbekistan ve Birleşik Arap Emirlikleri madalya kazandıKonya'da düzenlenen 5. İslami Dayanışma Oyunları'nda bugün düzenlenen pist bisikleti yarışlarında kadınlarda Özbekistan, erkeklerde ise Birleşik Arap Emirlikleri altın madalya kazandı.
7.08.2022Spor
5. İslami Dayanışma Oyunları'nın pist bisikleti yarışları nefes kesti
5. İslami Dayanışma Oyunları'nın pist bisikleti yarışları nefes kestiKonya’da düzenlenen 5. İslam Dayanışma Oyunları kapsamında, 10 kilometrelik Kadınlar Elit Scratch ve Erkekler Elit Scratch 15 kilometrelik yarışları nefes kesti.
5.08.2022Spor
Turkish Cargo, Küresel Hava Kargo Taşıyıcıları Arasında 4'üncü sıraya yükseldi
Turkish Cargo, Küresel Hava Kargo Taşıyıcıları Arasında 4'üncü sıraya yükseldiTürk Hava Yolları’nın (THY) kargo markası Turkish Cargo, haziran ayında gösterdiği performansla dünyanın en iyi 20 hava kargo şirketi arasında 4'üncü sırada yer aldı.
30.07.2022Gündem
Yurtiçi Kargo’dan 10 ülkeye yüzde 40 indirimli kargo gönderimi
Yurtiçi Kargo’dan 10 ülkeye yüzde 40 indirimli kargo gönderimiKobilerin dünya ticaretine açılması amacıyla birçok projeyi hayata geçiren Yurtiçi Kargo, Amerika ve Avrupa’dan sonra, Yakın Doğu Kampanyası’nı müşterileri ile paylaştı. Kampanyaya göre, 10 ülkeye daha kargo gönderimleri yüzde 40 indirimli olacak. Konu ile ilgili açıklama yapan Yurtiçi Kargo Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Fahrettin Hamzaoğlu, “KOBİ’lerimizi ihracata yönlendirme çalışmalarımız ve desteklerimiz her zaman devam edecek” dedi.
26.07.2022Ekonomi
Sivasspor, hazırlık maçında Al Sharjah'ı yendi
Sivasspor, hazırlık maçında Al Sharjah'ı yendiDemir Grup Sivasspor, hazırlık maçında Al Sharjah'ı 2-0 mağlup etti.
25.07.2022Spor
Yerli olarak üretilen taşıma ve yük kaldırma makineleri dünyanın pek çok ülkesine satılıyor
Yerli olarak üretilen taşıma ve yük kaldırma makineleri dünyanın pek çok ülkesine satılıyorGüney Lift’in günümüzdeki faaliyetlerini yürüten ve yerli olarak üretilen taşıma ve kaldırma ekipmanlarının dünyanın pek çok ülkesine ihraç edildiğini ifade eden Yusuf Akçagüney, “2000 yılından sonra taşıma ve yük kaldırma ekipmanlarının üretiminde artış yaşandı. Biz de bu artışın önemli elemanlarından biri olarak dünyanın pek çok ülkesine satış gerçekleştiriyor ve ekonomiye katkı sağlıyoruz” dedi.
25.07.2022Ekonomi
Kayserispor'da Campanharo, Khor Fakkan'a transfer oldu
Kayserispor'da Campanharo, Khor Fakkan'a transfer olduSüper Lig takımlarından Yukatel Kayserispor’un Brezilyalı futbolcusu Gustavo Campanharo, Birleşik Arap Emirlikleri'nden Khor Fakkan takımı ile anlaştı.
22.07.2022Spor
Likidite krizleri kripto para piyasasında yatırımcının güvenini sarstı
Likidite krizleri kripto para piyasasında yatırımcının güvenini sarstı Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından biri olan blokzincir şirketi Huobi Global CFO’su Lily Zhang, sektöre ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Zhang, “Likidite krizleri, endüstrinin geri kalanını etkileyen bulaşıcı etkiyi tetiklerken, kripto piyasasının değeri geçen Kasım ayında 3 trilyon doların üzerinde yüksek seviyedeyken 1 trilyon doların altına düştü, bu da yatırımcının güvenini sarstı” açıklamasında bulundu.
19.07.2022Ekonomi
THY'den uçuş ve yolcu rekoru
THY'den uçuş ve yolcu rekoruTürk Hava Yolları (THY), dün bin 543 sefer ve 260 bini aşan yolcu sayısıyla tarihinin en yoğun gününü yaşadı.
16.07.2022Gündem
BAE Sanayi ve İleri Teknoloji Bakanı Sultan Ahmed Al Jaber: heyecan verici fırsatlar
BAE Sanayi ve İleri Teknoloji Bakanı Sultan Ahmed Al Jaber: heyecan verici fırsatlarCumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde Türkiye-BAE arasında, Yatırım Çalıştayı'na katılan Birleşik Arap Emirliği Sanayi ve İleri Teknolojiler Bakanı Sultan Ahmed Al Jaber, "BAE yönetiminin rehberliği ile uyumlu olarak bu toplantı, hem Türkiye'nin hem de BAE'nin ekonomik büyümelerine katkı sağlayacak birçok öncelikli sektörde heyecan verici yatırım fırsatlarını keşfetmeyi amaçlayan toplantılardan biridir. BAE ve Türkiye arasında onlarca yıldır yakın ve çok özel sosyal, ekonomik, ticari ve kültürel bağ var" diye konuştu.
13.07.2022Gündem
Türkiye-BAE arasında uzay alanında iş birliği mutabakatı imzalandı
Türkiye-BAE arasında uzay alanında iş birliği mutabakatı imzalandıTürkiye- BAE arasında 'Uzayın Barışçıl Kullanımı, Uzay Bilimi, Teknolojileri ve Uygulamaları Alanlarında İş Birliğine İlişkin' mutabakat zaptı imzalandı.
13.07.2022Gündem
Bakan Varank ve BAE'li mevkidaşı Sultan Ahmed Al Jaber çalıştaya katıldı
Bakan Varank ve BAE'li mevkidaşı Sultan Ahmed Al Jaber çalıştaya katıldıSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Birleşik Arap Emirlikleri Sanayi ve İleri Teknolojiler Bakanı Sultan Ahmed Al Jaber ile Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde Türkiye-BAE arasındaki Yatırım Çalıştayı'na katıldı.
13.07.2022Video
Türkiye-BAE çalıştayı sonrası değerlendirmeler
Türkiye-BAE çalıştayı sonrası değerlendirmelerCumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde Türkiye-BAE arasında, yatırım çalıştayı düzenlendi. Çalıştaya katılan Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mustafa Gültepe, iki ülke arasındaki işbirliğinin güçleneceğine inandıklarını belirterek, 10 milyar dolarlık bir ihracat potansiyeli olabileceğini vurguladı.
13.07.2022Gündem
Bakan Varank ve BAE'li mevkidaşı Sultan Ahmed Al Jaber çalıştaya katıldı
Bakan Varank ve BAE'li mevkidaşı Sultan Ahmed Al Jaber çalıştaya katıldıSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Birleşik Arap Emirlikleri Sanayi ve İleri Teknolojiler Bakanı Sultan Ahmed Al Jaber ile Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde Türkiye-BAE arasındaki Yatırım Çalıştayı'na katıldı.
13.07.2022Gündem
TBMM Başkanı Şentop, 13 ülkenin meclis ve senato başkanı ile görüştü
TBMM Başkanı Şentop, 13 ülkenin meclis ve senato başkanı ile görüştüTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, Kurban Bayramı dolayısıyla 13 ülkenin meclis ve senato başkanları ile görüşerek bayramlarını tebrik etti.
13.07.2022Politika
Türkiye ile BAE iş birliğinde 'Yatırım Çalıştayı'
Türkiye ile BAE iş birliğinde 'Yatırım Çalıştayı'Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, 12-13 Temmuz'da Türkiye ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) iş birliğinde Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Çalışma Ofisinde 'Yatırım Çalıştayı' düzenleneceğini duyurdu.
12.07.2022Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ülke liderleriyle bayramlaştı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ülke liderleriyle bayramlaştıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kurban Bayramı dolayısıyla birçok ülke lideriyle telefonda görüşerek bayramlarını tebrik etti.
9.07.2022Gündem
TBMM Başkanı Şentop, 5 ülkenin meclis ve senato başkanı ile görüştü
TBMM Başkanı Şentop, 5 ülkenin meclis ve senato başkanı ile görüştüTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop; Özbekistan Yasama Meclisi Başkanı, Özbekistan Senato Başkanı, Birleşik Arap Emirlikleri Federal Ulusal Konsey Başkanı, Malezya Temsilciler Meclisi Başkanı, Kazakistan Meclis Başkanı, Kuzey Makedonya Meclis Başkanı ile görüşerek bayramlarını tebrik etti.
8.07.2022Politika
Bakan Muş: Haziran ayı ihracatı 23,4 milyar dolar oldu
Bakan Muş: Haziran ayı ihracatı 23,4 milyar dolar olduTicaret Bakanı Mehmet Muş, haziran ayı ihracatının geçen yılın aynı ayına göre yüzde 18,5 artarak 23,4 milyar dolar olduğunu söyledi. Bakan Muş, "Memnuniyetle belirtmek isterim ki bu rakam, tüm zamanların en yüksek aylık ihracat rakamıdır. Böylelikle, 2022 yılının ilk altı ayının tamamında, en yüksek aylık ihracat değerine ulaştık ve altıda altı yaptık" dedi.
2.07.2022Ekonomi
Blatform şirketinden Dubai’ye kripto para borsası yatırımı
Blatform şirketinden Dubai’ye kripto para borsası yatırımıSingapur merkezli blockchain servis sağlayıcı şirketi Blatform, Dubai’de bir kripto para borsasının lisansına sahip Genesisx ile ortak oldu. Şirket daha sonra yakın coğrafyalarda kurulum sürecinde olduğu diğer kripto para borsalarını da hayata geçirmeyi amaçlıyor.
24.06.2022Ekonomi
ULUSKON Başkanı Atasoy’dan BAE Ankara Büyükelçiliği’ne ziyaret
ULUSKON Başkanı Atasoy’dan BAE Ankara Büyükelçiliği’ne ziyaretULUSLARARASI Yatırım ve İş Dünyası Konfederasyonu (ULUSKON) Başkanı ve Uluslararası İnsan Hakları Savunma Komitesi (IHRDC) İyi Niyet Elçisi Nezaket Emine Atasoy, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Ankara Büyükelçiliğini ziyaret etti.
15.06.2022Gündem
Spectrum Networks, eğitim hizmetlerini Türkiye’ye genişletiyor
Spectrum Networks, eğitim hizmetlerini Türkiye’ye genişletiyorMicrosoft’un eğitim alanındaki önde gelen çözüm ortaklarından Spectrum Networks, 21. yüzyıl yetkinliklerine ihtiyaç duyan şirketlere çözüm sunabilmek için eğitim hizmetlerini Türkiye’ye de taşıdı. Konuyla ilgili değerlendirmelerini paylaşan Spectrum Networks Satış ve İşbirliklerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Pournami Nair, “Dijital becerilere sahip çalışanlara duyulan ihtiyacın arttığı bu dönemde, şirketler yeni işe alım maliyetlerinin yerine mevcut çalışanlarının gelişimine odaklanıyor. Spectrum Networks olarak eğitim faaliyetlerimizi Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Tunus, Hindistan ve Singapur’daki ofislerimizin ardından Türkiye’ye de taşıyoruz” dedi.
14.06.2022Ekonomi
"Kart sistemlerinde dünyanın en ileri ülkeleri arasındayız"
"Kart sistemlerinde dünyanın en ileri ülkeleri arasındayız"Kart sistemleri konusunda uzun yıllardır hizmet veren Verisoft firmasının Yönetim Kurulu Başkanı Onur Alver, kart sistemleri konusunda Türkiye’nin, dünyanın en ileri ülkeleri arasında yer aldığını dile getirdi ve Verisoft olarak yakın zamanda GİB VUK 507 tebliği ile uyumlu Android Yazarkasa Pos sistemlerini hayata geçireceklerini ifade etti.
8.06.2022Teknoloji
IBF Gaziantep 2’nci Türk Arap İş Zirvesi için geri sayım başladı
IBF Gaziantep 2’nci Türk Arap İş Zirvesi için geri sayım başladıDünyanın farklı bölgelerinden Türk ve Arap iş insanlarının buluşacağı IBF 2’nci Türk Arap İş Zirvesi programı için geri sayım başladı. Gaziantep'te düzenlenecek etkinliğe binden fazla iş insanının katılması ön görülürken, 5 milyar dolarlık iş hacmi hedefleniyor.
8.06.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

BAETürkiyeTürk Hava Yollarıihracatrekor

Birleşik Arap Emirlikleri ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.