Blokzincir

Blokzincir

Son dakika blokzincir haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan blokzincir gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan blokzincir haber sayfamızda...

Blokzincir

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 125 blokzincir haberi bulunmuştur.
İstanbul Fintech Week 5'nci kez ziyaretçilerine kapılarını açtı
İstanbul Fintech Week 5'nci kez ziyaretçilerine kapılarını açtı Bu yıl 5’incisi düzenlenen İstanbul Fintech Week (IFW’24), ‘Yakınsama: Web2 ve Web3 Dünyaları Bir Araya Geliyor’ teması ile ziyaretçilerine kapılarını açtı. Etkinlik kapsamında dijital para, dijital bankacılık, web3, yapay zeka, tokenlaştırma ve işletmelerde finansal teknolojilerin kullanımları gibi sektöre ışık tutacak konular ele alındı.
18.04.2024 Video
İstanbul Fintech Week 5'nci kez ziyaretçilerine kapılarını açtı
İstanbul Fintech Week 5'nci kez ziyaretçilerine kapılarını açtı Bu yıl 5’incisi düzenlenen İstanbul Fintech Week (IFW’24), ‘Yakınsama: Web2 ve Web3 Dünyaları Bir Araya Geliyor’ teması ile ziyaretçilerine kapılarını açtı. Etkinlik kapsamında dijital para, dijital bankacılık, web3, yapay zeka, tokenlaştırma ve işletmelerde finansal teknolojilerin kullanımları gibi sektöre ışık tutacak konular ele alındı.
18.04.2024 Teknoloji
İçerik üreticisi ekonomisini blokzincirine taşıyan kripto para birimi yakında listelenecek
İçerik üreticisi ekonomisini blokzincirine taşıyan kripto para birimi yakında listelenecek Güncel tahminler küresel içerik üreticisi ekonomisinin 250 milyar dolar büyüklüğü aştığını gösterirken, bu ekonomiyi blokzincirine taşıyacak yeni bir kripto para projesi duyuruldu. İnternet reklamcılığı ve dijital pazarlama alanında faaliyet gösteren bir ekip tarafından geliştirilen Adven Token, yakında Türkiye'nin yerli kripto para borsası Bzetmex'te listelenecek.
9.04.2024 Ekonomi
Kıymetli madenlerden sonra uranyum da blokzincirine taşındı
Kıymetli madenlerden sonra uranyum da blokzincirine taşındı Gayrimenkul, kıymetli madenler, kredi teminatı, emtia gibi gerçek dünya varlıklarının blokzincirine taşınarak erişilebilir hale gelmesini tanımlayan tokenizasyon kavramı, ekosistemin 2024 başlıkları arasında yerini aldı. Güncel bir rapor, emtia tabanlı kripto para birimlerinin piyasa değerinin 1,1 milyar doları aştığını gösterdi. Söz konusu raporda, emtia tabanlı kripto para projelerinde çoğunlukla altın, gümüş gibi kıymetli madenlerin tercih edildiğini söyleyen Gate.io Küresel Büyüme Direktörü Kafkas Sönmez, “Kıymetli madenlerin pazar hakimiyetine rağmen daha farklı emtialara yönelen projelere de rastlamak mümkün. Örneğin bir proje, 1 sterlin değerindeki uranyum bileşiğine endekslenen uranyum tabanlı bir kripto para birimi geliştirdi” dedi.
2.04.2024 Ekonomi
Bitget Genel Müdürü Gracy Chen: Kadınların liderlik pozisyonlarına ulaştığı bir gelecek hayal ediyoruz
Bitget Genel Müdürü Gracy Chen: Kadınların liderlik pozisyonlarına ulaştığı bir gelecek hayal ediyoruz Varlık platformu ve Web3 şirketi Bitget, kadınlar, finansal özgürlük ve blokzincir alanında cinsiyet eşitliği için çalışmalarını sürdürüyor. Bitget Genel Müdürü Gracy Chen, "Kadınların liderlik pozisyonlarına ulaştığı bir gelecek hayal ediyoruz" dedi.
8.03.2024 Ekonomi
Uluslararası ticaret ve ödeme platformu likidite hacminde 1 milyar doları aştı
Uluslararası ticaret ve ödeme platformu likidite hacminde 1 milyar doları aştı Türk girişimciler tarafından kurulan Web3 ve geleneksel finansın kesişiminde yer alan uluslararası ticaret ve ödeme platformu Arf, lisanslı finansal kurumları desteklemek için sağladığı onchain likidite hacminde 1 milyar doları aştığını duyurdu.
6.03.2024 Kurumsal
Bakan Kacır: Bilim merkezlerimizde bugüne kadar 10,5 milyon vatandaşımızı ağırladık
Bakan Kacır: Bilim merkezlerimizde bugüne kadar 10,5 milyon vatandaşımızı ağırladık Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır Bahçelievler'de Şule Yüksel Şenler Kütüphanesi ve Bilim Merkezi'nin açılışını yaptı. Bakan Kacır, "Bugüne kadar büyük ölçekli 10 bilim merkezimizi bilim gönüllülerimizin hizmetine sunduk. 6 ilimizde daha bilim merkezi kurulması için çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz. Ziyarete açık olan bilim merkezlerimizde bugüne kadar 10,5 milyon vatandaşımızı ağırladık" dedi.
2.03.2024 Politika
Bitexen’e A.C.E Awards’tan birincilik ödülü
Bitexen’e A.C.E Awards’tan birincilik ödülü Dijital varlık alım-satım platformu Bitexen, Şikayetvar platformu tarafından düzenlenen A.C.E Awards’ta, Kripto-Sanal Para Borsası Ölçek-A kategorisinde birinci olarak Diamond ödülüne layık görüldü.
21.02.2024 Ekonomi
Vodafone Business’ın ‘OSB Dijital Dönüşüm Programı’nda ikinci dönem başladı
Vodafone Business’ın ‘OSB Dijital Dönüşüm Programı’nda ikinci dönem başladı   KOBİ ve işletmelerin rekabet ortamında hedeflerine ulaşması amacıyla Vodafone Business, Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu ile yaptığı ‘OSB Dijital Dönüşüm Programı’nın ikinci döneminin başladığını duyurdu. Yıldız Teknik Üniversitesi iş birliği ile gerçekleşecek eğitimlere, Türkiye’nin 81 ilindeki OSB’lerde faaliyet gösteren şirket, yönetici ve çalışanlarının katılması bekleniyor.
25.01.2024 Teknoloji
Bitcoin adaptasyonunu hızlandırmak hedefiyle blokzinciri teknolojisi geliştirildi
Bitcoin adaptasyonunu hızlandırmak hedefiyle blokzinciri teknolojisi geliştirildi Başta Bitcoin olmak üzere kripto para birimlerine yönelik kurumsal ilginin artışı, Bitcoin'deki güncel fiyat gelişmeleri ve yükselen adaptasyon, kripto para birimlerinin gelecekte hem ulusal hem de uluslararası ödemeler için bir alternatif sunabileceği yönündeki beklentileri destekledi. Statista tahminleri, halihazırda 1,20 milyar dolarlık bir pazar oluşturan kripto ödemeler pazarının 2029'a kadar 4 milyar dolar büyüklüğü aşacağını gösterirken, Bitcoin'in ölçeklenebilirlik problemini çözerek daha yaygın bir ödeme aracı olarak benimsenmesini mümkün kılmak hedefiyle Tectum isimli yeni bir blokzinciri geliştirildi.
11.12.2023 Teknoloji
BingX, ‘Ethereum 2030' etkinliğine ev sahipliği yapacak
BingX, ‘Ethereum 2030' etkinliğine ev sahipliği yapacak Kripto para borsası BingX, yatırım kolu olan Bing Ventures ile iş birliği yaparak 15 Kasım'da İstanbul'da Devconnect 2023 kapsamında düzenlenecek olan 'Ethereum 2030: Yarının Yeniliklerini Ortaya Çıkarmak' adlı etkinliğe ev sahipliği yapacak. Bu etkinliğin, Türkiye ve MENA bölgesinde bir teknolojik yenilik çağı için girişimcilere ilham vermeyi amaçladığı belirtildi.
9.11.2023 Teknoloji
Fasttoken, Web3 oyun alanındaki liderler arasında girmeyi hedefliyor
Fasttoken, Web3 oyun alanındaki liderler arasında girmeyi hedefliyor  Bahamut isimli yeni bir blokzinciri üzerinde yazılan Fastex Chain ekosisteminin resmi kripto para birimi olan Fasttoken, 700'ü aşkın oyun odaklı iş ortağı aracılığıyla Web3 oyun ekosisteminde liderler arasına girmeyi hedefliyor. Konuyla ilgili değerlendirmelerini paylaşan Fastex CEO’su Davud Arabatlian, “Blokzinciri dahi kendine has olan bu ekosistem ve kripto para birimi, Web3 oyun alanının öne çıkan kripto para birimlerinden biri olmayı hedefliyor. Fasttoken, 100'den fazla oyun geliştiricisi tarafından üretilen Web3 tabanlı oyunların ortak para birimi olarak kullanılabilecek" ifadelerini kullandı.
31.10.2023 Teknoloji
‘Yurtta barış, dünyada barış’ dijital olarak kayıt altına alındı
‘Yurtta barış, dünyada barış’ dijital olarak kayıt altına alındı  Cumhuriyetimizin 100’üncü yıl coşkusu dijital ortama da taşındı. Bu kapsamda Türkiye merkezli bir blokzincir medya kuruluşu olan Uzmancoin ve ABD merkezli Bitcoin finansal hizmetler şirketi Swan’ın birlikte hayata geçirdiği çalışmayla, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ünlü sözü ‘Yurtta barış, dünyada barış’ Bitcoin blokzincirine kazındı.
31.10.2023 Teknoloji
Kripto hırsızlıklarının 10 yıllık karnesi açıklandı
Kripto hırsızlıklarının 10 yıllık karnesi açıklandı Blokzinciri teknolojilerinin hızlı gelişmesi ve bu teknolojilerin merkeziyetsiz doğası, kripto para birimlerini siber suçluların odağı haline getirdi. 2022’nin yaklaşık 12 milyar dolarla kripto hırsızlığı açısından rekor yılı olduğu bilinirken, Crystal Hack ve Dolandırıcılık Raporu'nda kripto para hırsızlıklarının 10 yıllık karnesi açıklandı. İncelenen 10 yıllık veriler, siber suçluların 2012’den bu yana 30 milyar dolar değerinde kripto para birimi çaldığını ortaya koydu. Raporda Türkiye, 2 milyar doları aşkın kayıpla listenin ilk sırasında yer aldı.
31.10.2023 Ekonomi
Gazi Üniversitesi'nden sanal evrende eğitim
Gazi Üniversitesi'nden sanal evrende eğitim Ankara'da Gazi Üniversitesi tarafından 3 boyutlu sanal evrenler anlamına gelen metaverse teknolojisi ile 'GaziVerse' platformu kurularak, öğrencilere sanal dünyada eğitim verilmeye başlandı. Metaverse ortamında ilk dersi, Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız, dijital avatarıyla verdi.
11.10.2023 Video
Gazi Üniversitesi'nden sanal evrende eğitim
Gazi Üniversitesi'nden sanal evrende eğitim Ankara'da Gazi Üniversitesi tarafından 3 boyutlu sanal evrenler anlamına gelen metaverse teknolojisi ile 'GaziVerse' platformu kurularak, öğrencilere sanal dünyada eğitim verilmeye başlandı. Metaverse ortamında ilk dersi, Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız, dijital avatarıyla verdi.
11.10.2023 Eğitim
İş Bankası, Metaverse’te ‘Girişimcilik Şubesi’ ve ‘Nays Alanı’ açıyor
İş Bankası, Metaverse’te ‘Girişimcilik Şubesi’ ve ‘Nays Alanı’ açıyor Türkiye İş Bankası, girişimcilik ekosistemi paydaşlarına özel faaliyete geçirdiği ‘Girişimcilik Şubesi’ ile yeni nesil finans uygulaması Nays’ın avantaj ve fırsatlarının tanıtıldığı Nays Alanı’nı, GoArt Metaverse Platformu’nda sanal olarak hizmete açıyor.
18.09.2023 Kurumsal
BingX, TOKEN2049 Singapur'un platin sponsoru oldu
BingX, TOKEN2049 Singapur'un platin sponsoru oldu Kripto para borsası BingX, 13-14 Eylül tarihlerinde yapılacak TOKEN2049 Singapur etkinliğinin platin sponsoru olduğunu duyurdu. Geçen yıl Londra'daki etkinliğin de sponsoru olan borsanın Halkla İlişkiler ve İletişim Direktörü Elvisco Carrington, iş birliğine yönelik “İnovasyonun özünü yansıtan bir etkinliğin parçası olmaktan heyecan duyuyoruz ve sektördeki diğer oyuncularla etkileşim kurmayı, bilgi paylaşımında bulunmayı ve blokzincir teknolojisinin geleceğini birlikte şekillendirmeyi dört gözle bekliyoruz” dedi.
1.09.2023 Ekonomi
BingX, blokzincir güvenlik firması CertiK ile ortaklığını genişlettiğini duyurdu
BingX, blokzincir güvenlik firması CertiK ile ortaklığını genişlettiğini duyurdu Kripto borsası BingX, blokzincir güvenlik firması CertiK ile ortaklığını genişlettiğini duyurdu. Yenilenen ortaklık kapsamında kullancılara daha güvenli bir alım satım ortamı sağlanması amaçlanıyor.
16.08.2023 Ekonomi
Kripto para borsası WhiteBIT kendi blokzincirini çıkardı
Kripto para borsası WhiteBIT kendi blokzincirini çıkardı  Kripto para borsası WhiteBIT kendi blokzinciri WB Network’ü duyurdu. Blokzincirinin, daha hızlı kripto işlem süreçleri, azaltılmış kullanıcı ücretleri ve aynı zamanda şeffaf altyapı sağlayan bir dizi yenilikçi çözümler getirdiği belirtildi.
7.08.2023 Ekonomi
Garanti BBVA'nın, finansal teknolojiler alanında kurduğu iştirakinin ilk girişimi Dijital Varlıklar A.Ş oldu
Garanti BBVA'nın, finansal teknolojiler alanında kurduğu iştirakinin ilk girişimi Dijital Varlıklar A.Ş oldu Garanti BBVA'nın iştiraki olarak kurulan Garanti BBVA Finansal Teknolojiler A.Ş'nin ilk girişimi Dijital Varlıklar A.Ş oldu. Garanti BBVA Dijital Varlıklar  A.Ş, ilk olarak pilot aşamasında olan yeni uygulaması üzerinden 'Kripto Birikim Cüzdanı' ile Bitcoin ve Ether ürünlerinin transfer edilmesini ve saklanmasını sağlayarak kripto pazarında faaliyet gösterecek.
4.08.2023 Ekonomi
Finans profesyonellerine göre blokzincir, ödeme süreçlerini hızlandıracak
Finans profesyonellerine göre blokzincir, ödeme süreçlerini hızlandıracak Teknoloji şirketi Ripple, geçtiğimiz günlerde ABD Hızlı Ödemeler Konseyi ortaklığıyla kripto para ve blokzinciri teknolojilerine ilişkin yürüttüğü bir raporu açıkladı. Buna göre 45 ülkeden 300 katılımcının yüzde 97'si, blokzincirinin daha hızlı ödeme altyapıları geliştirmede önemli rol oynayacağını söyledi
3.08.2023 Ekonomi
BingX’ten ‘Çoklu Para Yatırma Adresleri’ hizmeti
BingX’ten ‘Çoklu Para Yatırma Adresleri’ hizmeti  Kripto borsası BingX kullanıcılarının tek bir ağ için birkaç para yatırma adresi almalarını ve para yatırma işlemlerini yönetirken daha fazla esneklik kazanmalarını sağlayan Çoklu Para Yatırma Adresleri adlı yeni özelliğini duyurdu.
2.08.2023 Ekonomi
BingX, Tether Euro ve Tether Gold'u listeledi
BingX, Tether Euro ve Tether Gold'u listeledi Kripto para borsası BingX, Tether Euro (EUR₮) ve Tether Gold (XAU₮) listelerini duyurdu. Bu entegrasyonla kullanıcıların stablecoin (stabil kripto para) tekliflerine gelişmiş erişim sağlayarak kripto dünyasındaki seçeneklerini daha da genişletmesi hedefleniyor.
19.07.2023 Ekonomi
Binance, İstanbul’da global web 3 konferansına ev sahipliği yapacak
Binance, İstanbul’da global web 3 konferansına ev sahipliği yapacak Global ölçekte düzenlenecek olan Binance Blockchain Week (BBW) konferansı 8-9 Kasım tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek. Etkinlik, blokzincir ve kriptonun, gelecekte bir milyar insanın günlük hayatlarını iyileştirmek için nasıl güçlendirilebileceği üzerine odaklanacak. 2 binden fazla kişinin katılımı beklenen konferansa milyonlarca kişinin de canlı yayın aracılığıyla katılımı bekleniyor.
13.07.2023 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

blokzincir BingX dijital teknoloji Bitcoin

Blokzincir ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.