Bm

Bm

Son dakika BM haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan BM gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan BM haber sayfamızda...

Bm

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.162 bm haberi bulunmuştur.
İsrail’den Gazze’deki insani yardım bölgesinin bir kısmına tahliye emri
İsrail’den Gazze’deki insani yardım bölgesinin bir kısmına tahliye emriİsrail Savunma Kuvvetleri (IDF), bugün Gazze’deki insani yardım bölgesi olarak adlandırılan yerlerden saldırı yapıldığını ileri sürerek tahliye edileceğini açıkladı. Öte yandan Birleşmiş Milletler’in yardım ofisi Genel Komiseri Philippe Lazzarini, dün İsrail ordusu tarafından BM yardım konvoyuna yoğun ateş açıldığını belirtti.
22.07.2024Dünya
BM: Gazze’de çocuk neslini kaybetmenin eşiğindeyiz
BM: Gazze’de çocuk neslini kaybetmenin eşiğindeyizUNRWA İletişim Direktörü Juliette Touma İsrail’in tahliye emirleri sonrasında Gazze’deki mevcut durumu değerlendirerek, “Bu savaş devam ederse, bütün bir çocuk neslini kaybetmenin eşiğindeyiz” dedi.
12.07.2024Dünya
TBMM Genel Kurulu, 'Srebrenitsa Soykırımı Anma Günü' dolayısıyla genel görüşme yaptı
TBMM Genel Kurulu, 'Srebrenitsa Soykırımı Anma Günü' dolayısıyla genel görüşme yaptıTBMM Genel Kurulu, Sırp ordusunun Bosna-Hersek'in doğusundaki Srebrenitsa'yı işgal ederek, 8 binin üzerinde sivili katletmesinin 29'uncu yılı dolayısıyla genel görüşme gerçekleştirdi.
12.07.2024Politika
BM Genel Komiseri Lazzarini: Gazze’de son 4 günde 4 okul vuruldu
BM Genel Komiseri Lazzarini: Gazze’de son 4 günde 4 okul vurulduİsrail, dün Gazze'nin güneyindeki Han Yunus kentinde sivillerin sığındığı bir okula saldırı düzenledi. Yetkililerin verdiği bilgiye göre, en az 29 kişi hayatını kaybetti. UNRWA Genel Komiseri Philippe Lazzarini saldırıyla ilgili, “Son 4 günde 4 okul vuruldu. Savaş başladığından bu yana Gazze'deki UNRWA okullarının üçte ikisi vuruldu, bazıları bombalandı, birçoğu ağır hasar gördü” dedi.
10.07.2024Dünya
Karayipler’i vuran Beryl Kasırgası’nda hayatını kaybedenlerin sayısı 9’a yükseldi
Karayipler’i vuran Beryl Kasırgası’nda hayatını kaybedenlerin sayısı 9’a yükseldiKarayip ülkelerinde şiddetli rüzgar ve yağışlara neden olan Beryl Kasırgası nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı en az 9’a yükseldi. Meksika’nın Yucatan Yarımadası'na doğru ilerleyen kasırga nedeniyle en az 100 uçuşun iptal edildiği ifade edildi.
5.07.2024Dünya
İHH, bugüne kadar 800 bin Sudanlıya direkt olarak destek ulaştırdı
İHH, bugüne kadar 800 bin Sudanlıya direkt olarak destek ulaştırdıSudan Silahlı Kuvvetleri (SAF) ile Hızlı Destek Kuvvetleri (RSF) arasında yaşanan iç savaşın bir yılı aşkın süredir devam etmesi nedeniyle Sudan’da 11 milyondan fazla kişinin ülke içinde ve dışında farklı noktalara göç etmek zorunda kaldı. İç savaşın başladığı ilk günlerden itibaren insani yardım çalışmalarını sürdüren İHH, bugüne kadar 800 bin Sudanlıya direkt olarak destek ulaştırdı.
5.07.2024Gündem
Ağa takılıp boğulma tehlikesi geçiren üreme dönemindeki deniz kaplumbağası, tedavi edilip denizle buluşturuldu
Ağa takılıp boğulma tehlikesi geçiren üreme dönemindeki deniz kaplumbağası, tedavi edilip denizle buluşturulduKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde denizdeki ağa takılıp boğulma tehlikesi geçiren iribaş deniz kaplumbağası, götürüldüğü özel kaplumbağa rehabilitasyon merkezinde yumurtlama döneminde olduğu anlaşılınca tedavisi hızla tamamlanıp denizle buluşturuldu.
4.07.2024Video
Ağa takılıp boğulma tehlikesi geçiren üreme dönemindeki deniz kaplumbağası, tedavi edilip denizle buluşturuldu
Ağa takılıp boğulma tehlikesi geçiren üreme dönemindeki deniz kaplumbağası, tedavi edilip denizle buluşturulduKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde denizdeki ağa takılıp boğulma tehlikesi geçiren iribaş deniz kaplumbağası, götürüldüğü özel kaplumbağa rehabilitasyon merkezinde yumurtlama döneminde olduğu anlaşılınca tedavisi hızla tamamlanıp denizle buluşturuldu.
4.07.2024Gündem
BM: Haiti’de şiddet olayları nedeniyle 300 bin çocuk yerinden edildi
BM: Haiti’de şiddet olayları nedeniyle 300 bin çocuk yerinden edildiBirleşmiş Milletler Uluslararası Çocuklara Acil Yardım Fonu (UNICEF), Haiti’de artan şiddet olayları nedeniyle 300 bin çocuğun yerinden edildiğini duyurdu. UNICEF, bunun Mart ayından beri her dakikada bir çocuğun yerinden edildiği anlamına geldiğini belirtti.
2.07.2024Dünya
Türk dünyası, Şuşa’da yeni stratejik hedeflere doğru adım attı
Türk dünyası, Şuşa’da yeni stratejik hedeflere doğru adım attıYeni Azerbaycan Partisi tarafından kültür başkenti Şuşa’da Türk Devletleri Teşkilatı: Jeopolitik Gerçekler ve Küresel Felaketler Arka Planına Karşı Yeni Stratejik Hedeflere Doğru" konulu uluslararası konferans düzenlendi. Konferans kapsamında Türk cumhuriyetlerden önde gelen temsilciler, Türk dünyasının yeni stratejik hedeflerini görüştü.
21.06.2024Dünya
BM: Hamas da İsrail de savaş suçlarından sorumlu
BM: Hamas da İsrail de savaş suçlarından sorumluBirleşmiş Milletler Bağımsız Uluslararası Soruşturma Komisyonu, Türkiye ve Mısır’da İsrail-Hamas savaşının mağdurlarıyla yaptıkları görüşmelere ilişkin rapor hazırladı. Raporda, İsrail’in de Hamas’ın da savaş ve insanlığa karşı suç işledikleri ifade edildi.
12.06.2024Dünya
BM Güvenlik Konseyinin yeni geçici üyeleri seçildi
BM Güvenlik Konseyinin yeni geçici üyeleri seçildiBirleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde (BMGK) 2025-2026 döneminde geçici üye olarak görev yapmak için Somali, Pakistan, Panama, Yunanistan ve Danimarka seçildi. Geçici üyelik yapacak ülkeler Ekvador, Japonya, Malta, Mozambik ve İsviçre'nin yerine seçildi.
7.06.2024Dünya
Emine Erdoğan: BM iş birliğinde ülkeler için sıfır atık rehberi hazırlığına başladık
Emine Erdoğan: BM iş birliğinde ülkeler için sıfır atık rehberi hazırlığına başladıkCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, 'Birleşmiş Milletler (BM) Sıfır Atık Yüksek Düzeyli Şahsiyetler Danışma Kurulu' toplantısına başkanlık etti. Emine Erdoğan, "BM iş birliğinde sıfır atık uygulamasına geçmek isteyen ülke ve kuruluşlara yönelik rehber yayınlar hazırlığına başladık" dedi.
6.06.2024Video
Türkiye’nin Mühendis Kızları, Ideathon’da eşitlik için yarıştı
Türkiye’nin Mühendis Kızları, Ideathon’da eşitlik için yarıştıLimak Vakfı’nın tarafından kadınların mühendislik alanında eşit koşullarda yer alması ve nitelikli kadın istihdamının artırılması amacıyla yürüttükleri Global Engineer Girls Türkiye (Türkiye’nin Mühendis Kızları-TMK) projesinde eğitim alan geleceğin mühendis adayları, sürdürülebilir bir dünya için 3’üncü kez bir araya geldi. TMK’nin, Teknolojide Kadın Derneği (Wtech) iş birliğinde yürüttüğü sertifika programları kapsamında düzenlenen Ideathon’da öğrenciler, projeleriyle BM’nin Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları'ndan ‘Eşitsizliklerin Azaltılması’ için yarıştı.
6.06.2024Eğitim
Emine Erdoğan: BM iş birliğinde ülkeler için sıfır atık rehberi hazırlığına başladık
Emine Erdoğan: BM iş birliğinde ülkeler için sıfır atık rehberi hazırlığına başladıkCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, 'Birleşmiş Milletler (BM) Sıfır Atık Yüksek Düzeyli Şahsiyetler Danışma Kurulu' toplantısına başkanlık etti. Emine Erdoğan, "BM iş birliğinde sıfır atık uygulamasına geçmek isteyen ülke ve kuruluşlara yönelik rehber yayınlar hazırlığına başladık" dedi.
6.06.2024Politika
Bakan Işıkhan, BM Cenevre Ofisi önünde Filistin eylemine katıldı
Bakan Işıkhan, BM Cenevre Ofisi önünde Filistin eylemine katıldıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, HAK-İŞ Konfederasyonu tarafından Birleşmiş Milletler Cenevre Ofisi önünde Filistin’e destek için düzenlenen eyleme katıldı.
5.06.2024Dünya
ABD Dışişleri Bakanı Blinken, BM Genel Sekreteri Guterres ile bir araya geldi
ABD Dışişleri Bakanı Blinken, BM Genel Sekreteri Guterres ile bir araya geldiABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ile dün Washington’da bir araya geldi. Görüşmeye ilişkin yapılan açıklamada, Gazze’de ateşkes ve Biden’ın ateşkes önerisinin ele alındığı ifade edildi.
5.06.2024Dünya
UNRWA: Gazze’de su arıtma tesisleri kapandı, insanlar suya erişim sağlayamıyor
UNRWA: Gazze’de su arıtma tesisleri kapandı, insanlar suya erişim sağlayamıyorBM’nin Filistin Ajansı (UNRWA), Gazze’de yeterli yakıt olmaması nedeniyle su arıtma tesislerinin çalışmayı durdurduğunu, insanların ciddi su sorunu çektiğini duyurdu.
5.06.2024Dünya
BM: Gazze’deki yapıların yüzde 55’i saldırılardan etkilendi
BM: Gazze’deki yapıların yüzde 55’i saldırılardan etkilendiBirleşmiş Milletler Uydu Uygulamaları Programı (UNOSAT), 3 Mayıs itibarıyla Gazze Şeridi’nde oluşan yıkımı paylaştı. UNOSAT, saldırılarda Gazze Şeridi’ndeki yapıların yüzde 55’inin etkilendiğini belirtti.
3.06.2024Dünya
Bahçelievler, HABİTAT 3’üncü Bölgesel Şehirler Zirvesi'ne ev sahipliği yaptı
Bahçelievler, HABİTAT 3’üncü Bölgesel Şehirler Zirvesi'ne ev sahipliği yaptıBahçelievler, Birleşmiş Milletler HABİTAT 3’üncü Bölgesel Şehir Zirvesi - Latin Amerika ve Türkiye Programı'na ev sahipliği yaptı. Sürdürülebilir enerji çözümleri, iklim değişikliği ve katı atık yönetimi başlıkları altında iş birliği çabalarının da ele alındığı zirvede, sürdürülebilir kentsel uygulamaları teşvik, Türk ve Latin Amerika Andean Bölgesi belediyeleri arasında enerji inovasyonu ve atık yönetimi konuşuldu. Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır Filistin’de yaşanan trajediye de değinerek "Filistin'de insanlığa karşı bir katliam gerçekleşiyor" dedi.
3.06.2024Gündem
OGM'nin 'yapay zekası'na BM'den çevre ödülü
OGM'nin 'yapay zekası'na BM'den çevre ödülüTarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Orman Genel Müdürlüğü'nün (OGM) orman yangınlarıyla daha etkin bir mücadele için 2022 yılından beri yerli ve milli imkanlarla geliştirip, kullandığı yapay zeka temelli 'Yangın Karar Destek Sistemi'nin Birleşmiş Milletler'e (BM) bağlı Uluslararası Telekomünikasyon Birliği'nin düzenlediği yarışmada, 'çevre' kategorisinde ikinci olduğunu duyurdu.
2.06.2024Gündem
BM, Ürdün ve Mısır, Gazze için devlet başkanları düzeyinde acil konferans düzenleyecek
BM, Ürdün ve Mısır, Gazze için devlet başkanları düzeyinde acil konferans düzenleyecekÜrdün’den bugün yapılan açıklamada Birleşmiş Milletler, Ürdün ve Mısır’ın ortak organizasyonuyla 11 Haziran’da devlet başkanları düzeyinde “Eylem Çağrısı: Gazze için Acil İnsani Müdahale” konferansı düzenleneceği duyuruldu.
31.05.2024Dünya
İsrail, bombaları imzalayan ABD’nin eski BM temsilcisi Nikki Haley’ye sahip çıktı
İsrail, bombaları imzalayan ABD’nin eski BM temsilcisi Nikki Haley’ye sahip çıktıABD’nin eski BM temsilcisi Nikki Haley, İsrail Dışişleri Bakanı Yısrael Katz ile bir araya geldi. Haley, İsrail’in kuzeyine yaptığı ziyarette top mermisinin üzerine ‘Bitirin onları’ yazması sebebiyle tartışmaların odağında yer aldı. Katz, ABD-İsrail dostluğuna vurgu yaparak, “Nikki Haley gibi dostlar sayesinde bu böyle kalacaktır” dedi.
30.05.2024Dünya
Emine Erdoğan, 'Sıfır Atık' projesine verilen 'AKDENİZ-PA' ödülünü aldı
Emine Erdoğan, 'Sıfır Atık' projesine verilen 'AKDENİZ-PA' ödülünü aldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Akdeniz Parlamenter Asamblesi (AKDENİZ-PA) tarafından 'Sıfır Atık' projesine verilen ödülü, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki'den teslim aldı. Emine Erdoğan, ödülü, Türkiye'nin çevre bilincine olan derin bağlılığının ve sürdürülebilir gelecek adına attığı kararlı adımlarının bir nişanesi olarak gördüğünü söyledi.
30.05.2024Video
Emine Erdoğan, 'Sıfır Atık' projesine verilen 'AKDENİZ-PA' ödülünü aldı
Emine Erdoğan, 'Sıfır Atık' projesine verilen 'AKDENİZ-PA' ödülünü aldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Akdeniz Parlamenter Asamblesi (AKDENİZ-PA) tarafından 'Sıfır Atık' projesine verilen ödülü, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki'den teslim aldı. Emine Erdoğan, ödülü, Türkiye'nin çevre bilincine olan derin bağlılığının ve sürdürülebilir gelecek adına attığı kararlı adımlarının bir nişanesi olarak gördüğünü söyledi.
30.05.2024Politika

Benzer Haber Etiketleri

bmGazzeEmine Erdoğanisrail sıfır atık

Bm ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.