Bolat

Bolat

Son dakika Bolat haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Bolat gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Bolat haber sayfamızda...

Bolat

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 758 bolat haberi bulunmuştur.
Bakan Bolat: AB Komisyonu, üye ülkelere elçilik ve konsolosluklarında kapasite artışı tavsiyesinde bulunmuş
Bakan Bolat: AB Komisyonu, üye ülkelere elçilik ve konsolosluklarında kapasite artışı tavsiyesinde bulunmuş Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Komşuluk ve Genişleme Komiseri Oliver Varhelyi ile bir araya gelen Ticaret Bakanı Ömer Bolat, vize konusundaki sıkıntıları dile getirdiklerini belirterek, "Varhelyi'nin açıklamasına göre, AB Komisyonu, üye ülkelere Türkiye'deki elçilik ve konsolosluklarındaki gerek insan kaynağı gerekse donanım yönünden kapasite artışına gitmeleri gerektiği tavsiyesinde bulunmuş" dedi.
23.05.2024 Politika
THY ile BM Dünya Turizm Örgütü mutabakat zaptı imzaladı
THY ile BM Dünya Turizm Örgütü mutabakat zaptı imzaladı Türk Hava Yolları, Birleşmiş Milletlerin turizm alanında önde gelen uluslararası kamu kuruluşu olan BM Dünya Turizm Örgütü ile sürdürülebilir turizmi teşvik etmek amacıyla mutabakat zaptı imzaladı. Bu potansiyel iş birliği ile taraflar, sürdürülebilir turizm uygulamalarını ve havacılığın gelişimi teşvik etmeyi planlıyor. Gelişmekte olan destinasyonlarda hava bağlantısındaki ilerlemeleri desteklemek için kamu ve özel sektör iş birliğinin genişletilmesine odaklanılacak. Her iki taraf da kendi alanlarındaki uzmanlıklarından yararlanarak, bilgi alışverişinde bulunarak sürdürülebilir havacılık yakıtı gibi konular üzerinde çalışmalar yapacak.
22.05.2024 Ekonomi
Bakan Bolat’tan Çekya’da resmi temaslar
Bakan Bolat’tan Çekya’da resmi temaslar Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Türkiye-Çekya JETCO toplantısına katılmak üzere Çekya’nın başkenti Prag’a gitti. Bakan Bolat, ilk olarak Dünya Türk İş Konseyi (DTİK) Avrupa Temsilcileri ile bir araya geldi. Bolat daha sonra Çek firmalarının oluşturduğu ‘Türkiye’nin Dostları’ işadamları grubu ve Çekya Sanayi ve Ticaret Bakanı Jozef Síkela ile görüştü.
21.05.2024 Dünya
Ticaret Bakanı Bolat, Malili mevkidaşı Diallo ile görüştü
Ticaret Bakanı Bolat, Malili mevkidaşı Diallo ile görüştü Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Ankara'da Mali Sanayi ve Ticaret Bakanı Moussa Alassane Diallo ile bir araya geldi.
20.05.2024 Gündem
THY'nin 2033 hedefi 171 milyon yolcu
THY'nin 2033 hedefi 171 milyon yolcu İbrahim YILDIZ/İSTANBUL, (DHA) - DÜNYA'NIN en çok noktasına uçan ve kuruluşunun 91'nci yıl dönümünü kutlayan Türk Hava Yolları (THY) stratejik planı kapsamında 2033'te uçak sayısını 813'e yükselterek, yıllık 171 milyon yolcu taşımayı hedefliyor.
20.05.2024 Ekonomi
Ticaret Bakanı Bolat: Fahiş fiyatta cezaları arttırdık, kapatma cezası da uygulanacak
Ticaret Bakanı Bolat: Fahiş fiyatta cezaları arttırdık, kapatma cezası da uygulanacak Türkiye İhracat Seferberliği Zirvesi'nde konuşan Ticaret Bakanı Ömer Bolat, "Fahiş fiyat uygulayan işletmeleri tespit edip cezai yaptırım uyguladık. Stokçulukta bir takvim yılı içinde üç defa yakalanan firmalara kapatma cezası da uygulanacak. Buradaki amaç caydırıcılık. Yani istiyoruz ki ticaret haklı, vicdani ve piyasa şartları içinde yapılsın" dedi.
17.05.2024 Politika
Bakan Bolat: Bizim ihracatımız artıyor; İsrail Türkiye'nin bu kararından sonra ciddi sıkıntılar çekti
Bakan Bolat: Bizim ihracatımız artıyor; İsrail Türkiye'nin bu kararından sonra ciddi sıkıntılar çekti Ticaret Bakanı Ömer Bolat İhracat Seferberliği Zirvesi’nde konuştu. Bakan Bolat konuşmasında İsrail ile ticaretin durdurulmasına değinerek, "Türkiye'nin tutumu dünyada vicdan sahibi herkes tarafından takdir ediliyor. Dünyada bu konuda Türkiye tek. Şu var, 2 Mayıs itibariyle Türkiye'den İsrail'e herhangi ihracat ve ithalat anlamında herhangi bir ticaret yapılmamaktadır. Filistin ile ticaret açıktır ihracat ve ithalat anlamında" dedi.
17.05.2024 Gündem
Restorana, 50 bin liralık 'menüde TL eksik' cezası
Restorana, 50 bin liralık 'menüde TL eksik' cezası Antalya'da menü denetimlerini sıklaştıran Ticaret İl Müdürlüğü ekipleri, şikayet üzerine gittikleri işletmede menülerde 'TL' ibaresinin olmaması nedeniyle 50 bin TL ceza yazdı. İşletmeye eksiklikleri gidermesi için süre verildi.
17.05.2024 Gündem
Bakan Bolat, Gürcistan Ekonomi Bakanı Davitashvili ile görüştü
Bakan Bolat, Gürcistan Ekonomi Bakanı Davitashvili ile görüştü Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Gürcistan Başbakan Yardımcısı, Ekonomi ve Sürdürülebilir Kalkınma Bakanı Levan Davitashvili ile bir araya geldi.
16.05.2024 Politika
Türk Hava Yolları, Taş Tepeler Projesi’nin ana sponsoru oldu
Türk Hava Yolları, Taş Tepeler Projesi’nin ana sponsoru oldu Türk Hava Yolları, Türkiye’nin kültürel mirasının ortaya çıkarılmasına yönelik yürütülen arkeolojik çalışmalara ve bu mirasın dünyada tanıtımını içeren projelere destek vermeye devam ediyor. Küresel taşıyıcı, 2024-2029 yılları arasında Taş Tepeler Projesi’nin ana sponsoru ve Karşılama Merkezi ile Araştırma Merkezi’nin de isim sponsorluğunu üstlendi.
15.05.2024 Ekonomi
Bakan Bolat: ABD, Türkiye’nin en büyük ikinci ihracat pazarı
Bakan Bolat: ABD, Türkiye’nin en büyük ikinci ihracat pazarı İstanbul’da düzenlenen ABD Ticaret Bakanlığı liderliğindeki ticaret misyonu ve iş geliştirme forumu Trade Winds Europe/Eurasian'ın ikinci günü ABD Büyükelçisi Jeffry Flake ve Ticaret Bakanı Ömer Bolat'ın konuşmaları ile başladı.
14.05.2024 Video
Bakan Bolat: ABD, Türkiye’nin en büyük ikinci ihracat pazarı
Bakan Bolat: ABD, Türkiye’nin en büyük ikinci ihracat pazarı İstanbul’da düzenlenen ABD Ticaret Bakanlığı liderliğindeki ticaret misyonu ve iş geliştirme forumu Trade Winds Europe/Eurasian'ın ikinci günü ABD Büyükelçisi Jeffry Flake ve Ticaret Bakanı Ömer Bolat'ın konuşmaları ile başladı.  
14.05.2024 Ekonomi
Cari açık yüzde 13,4 azaldı
Cari açık yüzde 13,4 azaldı Ticaret Bakanlığı, 2023 yılı Mart ayında 5,2 milyar dolar olan cari işlemler açığının, 2024 yılı Mart ayında yüzde 13,4 oranında azalışla 4,5 milyar dolar olarak gerçekleştiğini açıkladı.
13.05.2024 Ekonomi
Ticaret Bakanı Bolat’ın ABD temasları
Ticaret Bakanı Bolat’ın ABD temasları Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Amerikan-Türk İş Konseyi (ATC) 39’uncu Yıllık Toplantısı'na katıldı. Bolat, temasları kapsamında ABD’li mevkidaşı Gina Raimondo ile görüştü.
10.05.2024 Dünya
Bakan Bolat: ABD ile ticaret hacmimizi 100 milyar dolar düzeylerine çıkarmakta kararlıyız
Bakan Bolat: ABD ile ticaret hacmimizi 100 milyar dolar düzeylerine çıkarmakta kararlıyız Ticaret Bakanı Ömer Bolat, "2023 yılı itibarı ile ABD ile 14,8 milyar doları ihracat olmak üzere, 33,5 milyar dolar olan ticaret hacmimizi sürdürülebilir bir ivme ile 100 milyar dolar düzeylerine çıkarmakta kararlıyız" dedi.
9.05.2024 Politika
THY'nin Jose Mourinho'lu reklam filmi yayınlandı
THY'nin Jose Mourinho'lu reklam filmi yayınlandı TÜRK Hava Yolları (THY) resmi sponsor olduğu UEFA Şampiyonlar Ligi'nin 2024 Londra Finali ile ilgili Portekizli dünyaca ünlü teknik adam José Mourinho'nun rol aldığı reklam filmini yayınladı.
9.05.2024 Video
THY'nin Jose Mourinho'lu reklam filmi yayınlandı
THY'nin Jose Mourinho'lu reklam filmi yayınlandı TÜRK Hava Yolları (THY) resmi sponsor olduğu UEFA Şampiyonlar Ligi'nin 2024 Londra Finali ile ilgili Portekizli dünyaca ünlü teknik adam José Mourinho'nun rol aldığı reklam filmini yayınladı.
9.05.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Aldığımız bu kararla batının bizim üzerimize nasıl saldıracağını çok iyi biliyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Aldığımız bu kararla batının bizim üzerimize nasıl saldıracağını çok iyi biliyoruz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde MÜSİAD Yönetim Kurulu üyelerini kabul etti. Görüşme sonrası açıklama yapan Erdoğan, “Attığımız bu adımın ortaya çıkaracağı sonuçları iş dünyamızla eş güdüm ve istişare içinde yöneteceğiz. Şunun bilinmesini isterim biz bölgemizdeki hiçbir ülkeyle düşmanlık ve kavga peşinde değiliz. Aldığımız bu kararla batının bizim üzerimize nasıl saldıracağını çok iyi biliyoruz. Ama ben şu anda MÜSİAD şahsında tüm Türk iş adamlarına şunu söylüyorum. Dik duracağız, dikleşmeyeceğiz ve bileceğiz ki önümüzdeki yol mazlumların yanında yer alma yoludur" dedi.
3.05.2024 Politika
Bakan Bolat: Kalıcı ateşkes sağlanıncaya kadar uygulanacak
Bakan Bolat: Kalıcı ateşkes sağlanıncaya kadar uygulanacak Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Dış Ticaret Kompleksinde basın toplantısı düzenledi. 2024 yılı Nisan ayı dış ticaret rakamlarını açıklayan Ticaret Bakanı Ömer Bolat, "2024 yılı Nisan ayında ihracatımız 19 milyar 271 milyon dolara da yükseldi. Bu yüzde 0.13’lük bir artışa tekabül ediyor. Sınırlı bir artış ama bunun en önemli nedeni Nisan ayının ilk yarısı içinde yaklaşık bir haftadır Ramazan Bayram tatilinde fabrikalarının kapalı olması. Gümrükler açıktı, nöbetçilerimiz vardı ama fabrikalar kapalıydı ve özellikle ithalatta da yüzde 4.24’lük bir artış gerçekleşti. İthalatımız da 29 milyar 171 milyon dolar kaldı. Onu da 30 milyar dolar bandını altında tutmayı başardık. Sonuçta dış ticaret dengemiz yaklaşık 9 milyar 900 milyon dolarlık bir dış ticaret açığımız oluştu. " dedi.
3.05.2024 Ekonomi
Ticaret Bakanı Bolat 2024 yılı Nisan ayı dış ticaret rakamlarını açıkladı
Ticaret Bakanı Bolat 2024 yılı Nisan ayı dış ticaret rakamlarını açıkladı 2024 YILI, Nisan ayı dış ticaret rakamlarını açıklayan Ticaret Bakanı Ömer Bolat, "2024 yılı Nisan ayında geçen yılın aynı ayına göre; ihracat yüzde 0,1 oranında artışla 19 milyar 271 milyon dolar, ithalat yüzde 4,2 oranında artışla 29 milyar 171 milyon dolar oldu. 2024 yılı Ocak-Nisan döneminde ise, ihracat yüzde 2,7 oranında artışla 82 milyar 873 milyon dolar, ithalat yüzde 8,9 oranında azalışla 113 milyar 117 milyon dolar olarak gerçekleşti" dedi.
3.05.2024 Ekonomi
Antalya, 'menü' denetiminde ilk sırada
Antalya, 'menü' denetiminde ilk sırada Türkiye'de en çok menü denetiminin yapıldığı Antalya'da, yıl başından bu yana 3 bin 800 işletme denetlendi. Masalarda ve işletmenin girişinde fiyatların yazılı olduğu menüleri bulundurmayan işletmelere, menüdeki her ürün başına 2 bin 172 lira para cezası uygulanıyor.
2.05.2024 Video
Antalya, 'menü' denetiminde ilk sırada
Antalya, 'menü' denetiminde ilk sırada Türkiye'de en çok menü denetiminin yapıldığı Antalya'da, yıl başından bu yana 3 bin 800 işletme denetlendi. Masalarda ve işletmenin girişinde fiyatların yazılı olduğu menüleri bulundurmayan işletmelere, menüdeki her ürün başına 2 bin 172 lira para cezası uygulanıyor.
2.05.2024 Gündem
Eşini, en yakın arkadaşı ve dayısının eşiyle aldatan kocaya 1 milyon lira tazminat cezası
Eşini, en yakın arkadaşı ve dayısının eşiyle aldatan kocaya 1 milyon lira tazminat cezası Samsun’da Ayşe A. (42), kendisini hem yakın arkadaşı S.Ç. hem de dayısının eşi A.S. (50) ile aldattığını öne sürerek eşi Ahmet A.’ya (48) boşanma davası açtı. Mahkeme, Ahmet A.’nın, A.S. ile 326 günde 828 kez telefon görüşmesi yaptığı tespit edip, davalı Ahmet A.’nın 500 bin lira maddi 500 bin lira manevi tazminat ödemesine hükmetti.
2.05.2024 Gündem
Gülbeyaz Albayrak son yolcuğuna uğurlandı
Gülbeyaz Albayrak son yolcuğuna uğurlandı Hayatını kaybeden Albayrak Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Albayrak'ın annesi Gülbeyaz Albayrak (91), Fatih Camii'nde düzenlenen cenaze töreninin ardından Zeytinburnu'nda bulunan aile kabristanlığında defnedildi.
30.04.2024 Gündem
Bakan Bolat: Dış ticaret açığımızda 122 milyar dolardan 92 milyar dolara gerilemeyi başardık
Bakan Bolat: Dış ticaret açığımızda 122 milyar dolardan 92 milyar dolara gerilemeyi başardık Ticaret Bakanı Ömer Bolat, İhracatta Türkiye Yüzyılı Zirvesi'nde konuştu. Bolat, "Son 9 ayda dış ticaret açığımızda 122 milyar dolardan 92 milyar dolara gerilemeyi başardık. Yaklaşık 29 milyar dolarlık bir azaltma gerçekleşti. Aynı şekilde cari açığımız son 9 ayda 60.1 milyar dolardan 31.8 milyar dolara geriledi. Bu şu demek. Daha az dövize ihtiyacımız gerçekleşti. Döviz yeterliliği daha fazla arttı. Kurun üzerindeki yukarı yönlü baskılar bu anlamda azalmış oldu. Bu durum enflasyon ile mücadeleye katkı yapmış oldu" dedi.
30.04.2024 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

bakan bolat thy Ömer Bolat ABD ticaret bakanı

Bolat ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.