Bsh

Bsh

Son dakika BSH haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan BSH gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan BSH haber sayfamızda...

Bsh

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 80 bsh haberi bulunmuştur.
Geleceği Kodlayanlar Programı artık aileleri de kapsıyor
Geleceği Kodlayanlar Programı artık aileleri de kapsıyor Çocuklar ve gençlerin dijital okuryazarlık becerilerini destekleyen Geleceği Kodlayanlar Programı 15 Mayıs Dünya Aile Günü'ne özel ebeveynlere yönelik içeriklerle etki alanını genişletiyor. Gazeteci ve yazar Ömür Kurt'un çocuk gelişiminden, dijital okuryazarlığa, psikolojiden sanata uzanan geniş bir yelpazede uzmanlarla yaptığı 'Ailece Kodluyoruz' röportajları online ve şirketin sosyal medya hesaplarından ulaşılabilir.
14.05.2024 Teknoloji
Liderlerin görevi kaygı ve endişeyi gidermek
Liderlerin görevi kaygı ve endişeyi gidermek UEZ Sapanca 2024’ün ikinci gününde dördüncü panelin sponsorluğunu BSH üstlendi. Panelde konuşan BSH Ev Aletleri Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Sığın, en başta liderlerin toplumdaki ve şirketlerdeki kaygı ile endişeyi gidermesi gerektiğini söyledi.
27.04.2024 Ekonomi
BSH Ev Aletleri Grubu, 2023 yılına ilişkin finansal sonuçlarını açıkladı
BSH Ev Aletleri Grubu, 2023 yılına ilişkin finansal sonuçlarını açıkladı BSH Ev Aletleri Grubu, düzenlenen global basın toplantısı ile 2023 yılına ilişkin finansal sonuçlarını açıkladı. Açıklanan sonuçlara göre; BSH, dünya çapında 2023 yılında 14,8 milyar Euro ciroya ulaştı. BSH Global CEO’su Dr. Matthias Metz, "Pazardaki mevcut zorlu atmosfere karşı ustalaşmanın yanı sıra yetkinliklerimizi de daha geliştirmeye olanak tanıyan gelecek için net bir yol haritası izliyoruz" dedi. BSH Ev Aletleri Yönetim Kurulu Başkanı ve Gelişen Pazarlar Bölgesi CEO’su Gökhan Sığın ise 130 ülkenin merkezi konumundaki Türkiye’nin üretim ve ihracat kapasitesiyle Gelişen Pazarlar Bölgesi’nin lokomotifi olduğunu söyledi.
15.04.2024 Ekonomi
İş ve ekonomi dünyası Sapanca'da 'Sorumlu ve Duyarlı Liderlik' konuşacak
İş ve ekonomi dünyası Sapanca'da 'Sorumlu ve Duyarlı Liderlik' konuşacak Türkiye ekonomisinin nabzını tutan, Uludağ Ekonomi Zirvesi (UEZ) 25-28 Nisan tarihleri arasında Sapanca NG Enjoy Otel'de gerçekleştirilecek. UEZ 2024'ün bu yılki teması 'Sorumlu ve Duyarlı Liderlik: Teknoloji ve Yapay Zeka Çağında Gezegen ve İnsanlıkla Uyumlu Bir Sisteme Öncülük Etmek' olarak belirlendi. Zirvenin açılış konuşmasını Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek yapacak.
29.03.2024 Ekonomi
Uludağ Ekonomi Zirvesi’ne geri sayım başladı
Uludağ Ekonomi Zirvesi’ne geri sayım başladı Uludağ Ekonomi Zirvesi (UEZ) 25-28 Nisan’da ‘Sorumlu ve Duyarlı Liderlik’ temasıyla Sapanca’da düzenlenecek.
8.03.2024 Ekonomi
İstanbul Modern'de kız öğrencilere yönelik eğitim projesi; Bir Hayalin İzinde
İstanbul Modern'de kız öğrencilere yönelik eğitim projesi; Bir Hayalin İzinde Eğitimde toplumsal cinsiyet eşitliğine yönelik konuşan İstanbul Modern Yönetim Kurulu Başkanı Oya Eczacıbaşı, "Burada kadınlara yönelik sanat, sanatın her bölümünde kendilerini geliştirmeleri, özgüvenlerini artırmaları ve yaratıcılıklarını artırabilecek bir eğitim sağlamayı amaçlıyoruz." dedi. BSH Türkiye İcra Kurulu Başkanı Alper Sengün ise, "Genç kızlarımızın içlerindeki potansiyellerin doğru şekilde ortaya çıkarılabilmesinde bizim de bir nebze katkımız olursa bu paydaşlıktan çok büyük memnuniyet duyarız." ifadelerini kullandı.
7.03.2024 Kültür&Sanat
BSH Gelişen Pazarlar Bölgesi CEO'su Sığın: 2023 yılını güçlü bir performansla tamamladık
BSH Gelişen Pazarlar Bölgesi CEO'su Sığın: 2023 yılını güçlü bir performansla tamamladık BSH'nin dört ana yönetim bölgesinden biri olan Gelişen Pazarlar Bölgesi (REM), stratejik önemi ve operasyonlardaki başarısı ile öncü konumunu koruyor. Nisan 2020'den bu yana Türkiye'den yönetilen bölge 2023 yılında da yatırımların çekim merkezi oldu. Bölgenin 2023 yılındaki performansını değerlendirmek ve gelecek hedeflerini paylaşmak üzere BSH Ev Aletleri Grubu'nun Gelişen Pazarlar Bölgesi CEO'su ve Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Sığın ile BSH Gelişen Pazarlar Bölgesi CFO'su ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sedef Ataman sözcülüğünde bir basın toplantısı düzenlendi.
29.02.2024 Ekonomi
Gıda atıklarını 'Siyah Altın'a dönüştürmek için proje başlatıldı
Gıda atıklarını 'Siyah Altın'a dönüştürmek için proje başlatıldı BSH Türkiye, Çerkezköy Kampüsü'nde gıda atıklarını kompost yöntemiyle 'Siyah Altın' olarak bilinen organik toprak düzenleyici ürüne dönüştürme projesi başlattığını duyurdu. Proje kapsamında, şirketin Çerkezköy'deki kampüsünün yemekhanesinden, yemek hazırlama ve yemek sonrası oluşan 2 bin 800 kilogram biyobozunur atık toplanarak bin 230 kilogram organik toprak düzenleyici ürün elde edildi. BSH Ev Aletleri Grubu, 2020'den beri karbon nötr olarak faaliyet gösteriyor ve 2030'a kadar tüm tesislerini yüzde 100 yeşil enerjiyle çalışır hale getirmeyi hedefliyor.
10.01.2024 Ekonomi
BSH Türkiye’nin yeni CEO’su Alper Şengül oldu
BSH Türkiye’nin yeni CEO’su Alper Şengül oldu BSH Türkiye İcra Kurulu Başkanlığı’na (CEO) 2018 yılından bu yana BSH Güney Afrika CEO’su olarak görev yapan Alper Şengül atandı. Şengül, yeni görevine resmi olarak 1 Ocak’ta başladı.
3.01.2024 Kurumsal
BSH Türkiye, startup’lara kapılarını açıyor
BSH Türkiye, startup’lara kapılarını açıyor    BSH Türkiye, Pacesetter Network ile startup ekosistemini büyütüyor. Günün yenilikçi teknolojileriyle donatılmış yaratıcı çözümlere sahip startup’lar, program kapsamında, BSH Türkiye ile iş birliği fırsatı yakalarken çözümlerini grubun dünya çapındaki ağına da taşıyabilecekler.
14.11.2023 Ekonomi
BSH Türkiye, Cumhuriyetin 100’üncü yılını çocuklarla kutladı
BSH Türkiye, Cumhuriyetin 100’üncü yılını çocuklarla kutladı BSH Ev Aletleri Türkiye, Cumhuriyetin 100’üncü yılını çocuklarla birlikte ekim ayı boyunca merkez ofisinde ve üretim merkezi yerleşkesinde “Bilim Ordusu” temasıyla düzenlediği etkinliklerle kutladı.
28.10.2023 Eğitim
BSH Türkiye’den ‘Bilim Ordusu’ projesi
BSH Türkiye’den ‘Bilim Ordusu’ projesi BSH Türkiye, cumhuriyetin 100’üncü yılını ‘Bilim Ordusu’ çatısı altında bir dizi proje ile kutlayacağını duyurdu. BSH Gelişen Pazarlar Bölgesi CEO’su Gökhan Sığın, “Ülkemizin dört bir yanında sahada görev alan, Çerkezköy’ü global bir üretim üssüne çeviren, imza attıkları ilklerle Türkiye’yi global arenada zirveye taşıyan ekiplerimizle cumhuriyetin 100’üncü yıl dönümünü dev bir ‘Bilim Ordusu’ olarak kutluyoruz” dedi.
13.10.2023 Eğitim
CHRO Summit 2023 Zirvesi düzenlendi; 50 İK lideri ödüllerine kavuştu
CHRO Summit 2023 Zirvesi düzenlendi; 50 İK lideri ödüllerine kavuştu Türkiye ekonomisinin yüzde 65’ini temsil eden kurumların insan kaynakları başkanları CHRO Summit 2023 Zirvesi’nde bir araya geldi. Bu yıl ‘iş dünyasındaki dayanıklılık’ temasıyla gerçekleşen zirvede teknolojiden yapay zekaya, dijitalleşmeden rekabetin globalleşmesine kadar insan kaynaklarındaki değişim ve dönüşüm gibi konular konuşuldu. DataExpert katkıları ve BMI Business School tarafından yürütülen 2023 yılı ‘En Etkin 50 CHRO’ araştırmasının sonuçlarına göre belirlenen Türkiye’nin ‘en etkin 50 CHRO’su düzenlenen törenle ödüllerine kavuştu.
10.10.2023 Video
CHRO Summit 2023 Zirvesi düzenlendi; 50 İK lideri ödüllerine kavuştu
CHRO Summit 2023 Zirvesi düzenlendi; 50 İK lideri ödüllerine kavuştu Türkiye ekonomisinin yüzde 65’ini temsil eden kurumların insan kaynakları başkanları CHRO Summit 2023 Zirvesi’nde bir araya geldi. Bu yıl ‘iş dünyasındaki dayanıklılık’ temasıyla gerçekleşen zirvede teknolojiden yapay zekaya, dijitalleşmeden rekabetin globalleşmesine kadar insan kaynaklarındaki değişim ve dönüşüm gibi konular konuşuldu. DataExpert katkıları ve BMI Business School tarafından yürütülen 2023 yılı ‘En Etkin 50 CHRO’ araştırmasının sonuçlarına göre belirlenen Türkiye’nin ‘en etkin 50 CHRO’su düzenlenen törenle ödüllerine kavuştu.
10.10.2023 Ekonomi
Türkiye’nin ‘En Etkin 50 CHRO’su açıklandı
Türkiye’nin ‘En Etkin 50 CHRO’su açıklandı  DataExpert katkıları ve BMI Business School tarafından yürütülen 2023 yılı ‘En Etkin 50 CHRO’ araştırmasının sonuçları açıklandı. Liste, Türkiye ekonomisinin yüzde 65’ini temsil eden yöneticileri barındırıyor. Bu yıl binden fazla şirketin insan kaynakları alanındaki etki ve yetkinlikleri değerlendirilerek hazırlanan listede yer alan en etkin İK yöneticilerinin yüzde 60’ını kadınlar oluşturdu. Bu oran geçen yılın listesinde yüzde 58’di. Listedeki liderlerin sorumlu oldukları çalışan sayısı ise bin ile 70 bin arasında değişiyor.
4.10.2023 Ekonomi
BSH’den Darüşşafaka’nın ‘Eğitim Bizden, Yuva Sizden’ kampanyasına destek
BSH’den Darüşşafaka’nın ‘Eğitim Bizden, Yuva Sizden’ kampanyasına destek  BSH, eğitimde fırsat eşitliğini desteklemek ve depremden etkilenen çocukların nitelikli eğitim imkânına kavuşmasını sağlamak için Darüşşafaka’ya destek verdi. Darüşşafaka Cemiyeti tarafından başlatılan ‘Eğitim Bizden, Yuva Sizden’ kampanyası kapsamında BSH, Darüşşafaka Eğitim Kurumları'nın yeniden inşa edeceği kampüse bir derslik yaptırarak kapasite artırımına katkıda bulunacağını duyurdu.
25.09.2023 Eğitim
Amasya'da yolcu otobüsü ile otomobil çarpıştı: 2 ölü
Amasya'da yolcu otobüsü ile otomobil çarpıştı: 2 ölü Amasya’nın Gümüşhacıköy ilçesinde yolcu otobüsü ile otomobilin çarpıştığı kazada 2 kişi hayatını kaybetti.
24.09.2023 Gündem
Türkiye’nin ‘En Etkin 50 CHRO’sunun yüzde 60’ı kadın
Türkiye’nin ‘En Etkin 50 CHRO’sunun yüzde 60’ı kadın DataExpert katkıları ve BMI Business School tarafından yürütülen 2023 yılı ‘En Etkin 50 CHRO’ araştırmasının sonuçları açıklandı. Liste, Türkiye ekonomisinin yüzde 65’ini temsil eden yöneticileri barındırıyor. Bu yıl binden fazla şirketin insan kaynakları alanındaki etki ve yetkinlikleri değerlendirilerek hazırlanan listede yer alan en etkin İK yöneticilerinin yüzde 60’ını kadınlar oluşturdu. Bu oran geçen yılın listesinde yüzde 58’di.
15.09.2023 Kurumsal
Generation BSH’nin 12’nci buluşması gerçekleşti
Generation BSH’nin 12’nci buluşması gerçekleşti Üniversitelerin lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine kapılarını açan Generation BSH yetenek programının 12’ncisinde programın katılımcıları online olarak bir araya geldi.
7.09.2023 Eğitim
BSH Ev Aletleri, IFA 2023’te yerini aldı
BSH Ev Aletleri, IFA 2023’te yerini aldı BSH Ev Aletleri Grubu, Almanya’nın başkenti Berlin’de 1-5 Eylül'de bu yıl 99’uncusu düzenlenecek tüketici elektroniği fuarı IFA’da, Bosch ve Siemens markalarının ürünlerini tanıtmaya hazırlanıyor.
31.08.2023 Ekonomi
Teknik Okullarla Stratejik İş Birliği Projesi ile 12 yılda 9 okula ulaşıldı
Teknik Okullarla Stratejik İş Birliği Projesi ile 12 yılda 9 okula ulaşıldı BSH Türkiye, 2011 yılında başlattığı TOSİ Teknik Okullarla Stratejik İş Birliği Projesi (TOSİ) ile Türkiye'nin farklı noktalarında mesleki ve teknik eğitim gören binlerce öğrencinin gelişimine katkıda bulunmaya devam ediyor. 12 yılda 9 okula ulaşılan proje kapsamında; belirlenen okullara beyaz eşya ve küçük ev aletleriyle donatılan sınıflar ve teknik laboratuvarlar kuruldu. Aynı zamanda hem öğrencilere hem de verimli bir eğitim programı geliştirebilmeleri için öğretmenlere şirketin ürünlerine dair eğitimler de veriliyor.
4.07.2023 Eğitim
BSH Türkiye, yeni akülü araçları ile iç lojistiğinde enerji tüketimini yüzde 20 azalttı
BSH Türkiye, yeni akülü araçları ile iç lojistiğinde enerji tüketimini yüzde 20 azalttı Ev aletleri sektöründe faaliyet gösteren BSH Türkiye, fabrika depolarında kullandığı lojistik araçlarını, sürdürülebilirlik hedefleri doğrultusunda yenilediğini ve bu sayede iç lojistikte enerji tüketimi yüzde 20, atık oluşumu yüzde 66 azalttığını duyurdu. Konuyla ilgili açıklama yapan BSH Türkiye CTO/COO'su Hakan Mandalı, "Gelecek nesillerin ihtiyaçlarından ödün vermeden bugünün ihtiyaçları için her gün aynı heyecanla çalışıyoruz. 2020'den beri karbon-nötr olarak faaliyet gösteriyoruz. Li-Ion akülü iç lojistik araçlarına geçiş projemizle yalnızca muazzam bir enerji tasarrufu elde etmekle kalmadık, aynı zamanda akü kullanım ömrünü de üç kat artırdık. Elde edilen tasarruf, 4 kişilik 978 ailenin bir yıllık enerji tüketimine eşdeğer" dedi.
26.06.2023 Ekonomi
BSH Türkiye’de kadın mühendis oranı yüzde 27’ye ulaştı
BSH Türkiye’de kadın mühendis oranı yüzde 27’ye ulaştı BSH Türkiye’nin istihdamda cinsiyet eşitliğini hedefleyen kariyer programı We Power ile şirket içindeki kadın mühendislerin oranı yüzde 27’ye ulaştı. Bu oran 2021’de yüzde 21 seviyesindeydi.
22.06.2023 Kurumsal
BSH Grubu’nda üst düzey atama
BSH Grubu’nda üst düzey atama BSH Ev Aletleri Grubu, 2018 yılından bu yana BSH Türkiye CEO’su olarak görev yapan Gökhan Sığın’ı, 130 ülkenin bulunduğu Gelişen Pazarlar Bölgesi’nden (REM) sorumlu CEO olarak atadı. 4,6 milyar nüfusu kapsayan REM, şirketin en hızlı büyüme potansiyeli barındıran bölgesi olarak değerlendiriliyor.
11.05.2023 Kurumsal
UEZ 2023’te Türk şirketlerin global arenadaki başarısı için gereken stratejiler konuşuldu
UEZ 2023’te Türk şirketlerin global arenadaki başarısı için gereken stratejiler konuşuldu Uludağ Ekonomi Zirvesi’nin (UEZ) Yıldızlar Yatırım Holding sponsorluğunda gerçekleştirilen “100. Yılda Türk Sanayisinin Gelecek Rotası: Dönüşüm, Riskler ve Fırsatlar” oturumunda, Türk şirketlerinin rekabetçi olabilmesi için global arenada nasıl bir büyüme stratejisi izlenmesi gerektiği, Türkiye’nin sanayi alanında global arenada güçlü ve zayıf yönlerinin neler olduğu, Türkiye’nin global tedarik ve lojistik ağları içinde konumunu nasıl güçlendirebileceği konuşuldu.
29.04.2023 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

BSH ekonomi BSH Türkiye zirve atama

Bsh ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.