Cumhur İttifakı

Cumhur İttifakı

Son dakika Cumhur İttifakı haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Cumhur İttifakı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Cumhur İttifakı haber sayfamızda...

Cumhur İttifakı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.573 cumhur ittifaki haberi bulunmuştur.
Bakan Kurum: Her ay 25-30 bin konut tamamlayacağız
Bakan Kurum: Her ay 25-30 bin konut tamamlayacağızÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "İnşallah 10 gün sonra, yani temmuz ayı sonunda 15 bin, ağustosta 20 bin konutumuzu süratle tamamlayacağız. Her ay böyle 25-30 bin konutumuzu etap etap tamamlayacağız" dedi.
20.07.2024Gündem
Bahçeli: Ne PKK'nın ne de FETÖ'nün ayakta kalma şansı yok
Bahçeli: Ne PKK'nın ne de FETÖ'nün ayakta kalma şansı yokMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Türkiye Cumhuriyeti hem PKK ile hem de FETÖ'yle kıran kırana mücadele edip silindir gibi ezip geçmeye muktedirdir. Yeni yüzyılda ne PKK'nın ne de FETÖ'nün ayakta kalma şansı yoktur" dedi.
15.07.2024Politika
Özgür Özel'den 'emekli maaşları' ve 'asgari ücret' için eylem çağrısı
Özgür Özel'den 'emekli maaşları' ve 'asgari ücret' için eylem çağrısıCHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Asgari ücret artsın, emekli maaşı bir asgari ücret olsun' diyorsan; bu akşam saat 21.00'de başlıyoruz. Işıkları yakın, ışıkları kapatın. Uzaydan görünecek. Kendinizi gösterin, zam isteyenler bizimle birlikte olsun, ayağa kalkın ve ışıkları yakın. Hep birlikte sesimizi duyuracağız. Durmadık yeni başlıyoruz, zammı söke söke alacağız. Ya zam olacak, geçim olacak ya da hiç yolu yok seçim olacak" dedi.
9.07.2024Politika
Özgür Özel: Yarın karar alalım, 2 ay sonra hemen seçim olsun
Özgür Özel: Yarın karar alalım, 2 ay sonra hemen seçim olsunCHP Genel Başkanı Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın erken seçimle ilgili sözlerine ilişkin, "Seçimlerin yenilenmesi ya kendi kararıyla olur, o durumda bir daha aday olamıyor. Ya da Meclis'te 360 milletvekilinin kararıyla olur. O durumda geçen sefer, Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) verdiği kararla bu dönemi 2'nci dönem kabul edildiği için son bir kez aday olabiliyor. Bu yüzden Meclis'in 360 milletvekili karar alması durumunda seçimler yenilenebilir. 'Bu ne zaman olsun' derseniz bizce yarın karar alalım, 2 ay sonra hemen seçim olsun" dedi.
3.07.2024Politika
Bakanlar Kurum ve Memişoğlu, yemin etti
Bakanlar Kurum ve Memişoğlu, yemin ettiÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı olarak atanan Murat Kurum ile Sağlık Bakanı atanan Kemal Memişoğlu, TBMM Genel Kurulu'nda yemin etti.
2.07.2024Video
Bakanlar Kurum ve Memişoğlu, yemin etti
Bakanlar Kurum ve Memişoğlu, yemin ettiÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı olarak atanan Murat Kurum ile Sağlık Bakanı atanan Kemal Memişoğlu, TBMM Genel Kurulu'nda yemin etti.
2.07.2024Politika
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına Murat Kurum, Sağlık Bakanlığına Kemal Memişoğlu atandı
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına Murat Kurum, Sağlık Bakanlığına Kemal Memişoğlu atandıResmi Gazete'de yayımlanan karara göre, Fahrettin Koca'dan boşalan Sağlık Bakanlığı'na Kemal Memişoğlu ve Mehmet Özhaseki'den boşalan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığa'na Murat Kurum getirildi.
2.07.2024Gündem
Erdoğan: Kayseri'deki müessif olayların sebeplerinden biri muhalefetin bu zehirli söylemleridir
Erdoğan: Kayseri'deki müessif olayların sebeplerinden biri muhalefetin bu zehirli söylemleridirCumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara'nın Kızılcahamam ilçesindeki bir otelde düzenlenen 'AK Parti Yerel Yönetimler İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda konuştu.
1.07.2024Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Herhangi bir suistimale fırsat vermeyi asla düşünmüyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Herhangi bir suistimale fırsat vermeyi asla düşünmüyoruzCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cuma namazı sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Uzun bir süredir Devlet Bey ile yaptığımız görüşmeler var. Ve bu görüşmelerimizi ara vermeden devam ettirdik. Devam ettiriyoruz. Ve bundan sonra da yine aynı şekilde devam ettireceğiz. Burada herhangi bir suistimale de fırsat vermeyi asla düşünmüyoruz. Böyle bir şey de söz konusu değil" dedi.
28.06.2024Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Cumhur İttifakı birdir, bütündür, sarsılmadan öyle kalacaktır
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Cumhur İttifakı birdir, bütündür, sarsılmadan öyle kalacaktırCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ''Şunu herkes görsün, anlasın ve zihnine adeta mıh gibi kazısın; 15 Temmuz gecesi darbecilere karşı meydanlarda kurulan Cumhur İttifakı sapasağlam ayaktadır, birdir, bütündür ve ülkemizin, milletimizin selameti adına, sarsılmadan öyle kalacaktır" dedi.
26.06.2024Politika
Bahçeli: Özel'in bizi 'Türkiye İttifakı'na davet etmesi, tam bir akıl tutulmasıdır
Bahçeli: Özel'in bizi 'Türkiye İttifakı'na davet etmesi, tam bir akıl tutulmasıdırMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in MHP'yi Türkiye İttifakı'na davet etmesine ilişkin, "Bizi, 'Türkiye İttifakı' adıyla kurulduğu söylenen, dahası çatısı akan ve üzerine baykuşların konduğu harabeye davet etmesi, tam bir akıl tutulmasıdır. Kurnaza bakar mısınız, Cumhur İttifakı'na karşı başlattığı yarma harekatını tahkim etmek niyetiyle olmadık metotları devreye sokuyor. CHP'nin normalleşmesi, PKK'nın normal görülmesidir. CHP'nin normalleşmesi, bölücülüğün normal değerlendirilmesidir" dedi.
25.06.2024Politika
Cevdet Yılmaz: Vergi paketi tamamlanmadan yapılan yorumlar spekülasyondan öteye geçmeyecektir
Cevdet Yılmaz: Vergi paketi tamamlanmadan yapılan yorumlar spekülasyondan öteye geçmeyecektirCumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, bayramdan sonra Meclis'e gelmesi beklenen vergi paketi çalışmalarına ilişkin, "Çalışmalar tamamlanıp resmi bir teklif niteliği kazanmadan yapılacak yorumlar, spekülasyondan öteye geçmeyecektir. Bu çerçevede, kaynağı şeffaf olmayan haberlere ve yetkili kişi ve kurumlar dışında yapılan paylaşımlara itibar edilmemelidir" dedi.
21.06.2024Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Partimizin ve İttifakımızın surlarında gedik açılmasına fırsat vermeyeceğiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Partimizin ve İttifakımızın surlarında gedik açılmasına fırsat vermeyeceğizCumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "AK Parti, üye sayısı ve yelpazesi itibariyle Türkiye'nin en geniş ailesidir. Cumhur İttifakı, 85 milyonun birliğinin, dirliğinin ve kardeşliğinin teminatıdır. İttifakımız ne kadar güçlü olursa, Türkiye de o derece güvende olacaktır. Fitne kazanı kaynatanların oyunlarına kesinlikle gelmeyeceğiz. Partimizin ve İttifakımızın surlarında gedik açılmasına fırsat vermeyeceğiz" dedi.
17.06.2024Politika
Büyükataman: Milliyetçi Hareket Partisi parçalanmış Türkiye hayali kuranların en büyük engelidir
Büyükataman: Milliyetçi Hareket Partisi parçalanmış Türkiye hayali kuranların en büyük engelidirMHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, "Milli birliğimize düşmanlık besleyen çevrelerin Milliyetçi Hareket Partisi’ne saldırmaları tesadüf değildir. Çünkü Milliyetçi Hareket Partisi, parçalanmış Türkiye hayali kuranların en büyük engelidir'' dedi.
17.06.2024Politika
Destici: Türkiye bir kez daha 28 Şubat sürecine dönmez, döndürülemez
Destici: Türkiye bir kez daha 28 Şubat sürecine dönmez, döndürülemezBüyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, “Son günlerde aynen 28 Şubat süreçlerinde olduğu gibi Atatürkçülük ve milliyetçilik üzerinden İslam'a ve Müslümanlara saldırı var. Sığınmacılar üzerinden de bazen bu saldırı çok net bir şekilde ortaya çıkıyor. Yeni 28 Şubat heveslilerine de diyoruz ki, hiç heveslenmeyin, bu ülke bir kez daha 28 Şubat sürecine dönmez, döndürülemez. Buna Büyük Birlik Partisi olarak da Cumhur İttifakı olarak da müsaade etmeyiz" dedi.
17.06.2024Politika
Siyasi partiler bayramlaştı
Siyasi partiler bayramlaştıAnkara'da Kurban Bayramı'nın 2'nci gününde siyasi partiler arasında bayramlaşma ziyaretleri gerçekleştirildi. AK Parti ve CHP heyetlerinin bayramlaşmasında, 31 Mart seçimlerinin ardından başlayan normalleşme sürecine dikkat çekilerek diyalog mesajları verildi.
17.06.2024Politika
Özgür Özel: O sözü hiç üzerimize almıyoruz
Özgür Özel: O sözü hiç üzerimize almıyoruzCHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Sayın Cumhurbaşkanı dün uçakta 'Herhalde iadeiziyaretimizi hazmedemeyenler oldu' demiş. O sözü hiç üzerimize almıyoruz. Çünkü bu işi başlatan biziz. Herkesin gözü önünde oldu. Herhalde bunu yine kendi ittifak ortağına söylüyor. Çünkü Cumhur İttifakı'nın ortakları bizim üzerimizden iletişim kuruyorlar" dedi.
16.06.2024Politika
Bahçeli: Cumhur İttifakı devam edecektir, bizde çatlama olmaz
Bahçeli: Cumhur İttifakı devam edecektir, bizde çatlama olmazMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Cumhur İttifakı devam edecektir; bizde çatlama olmaz, biz ne kerpiçiz, ne toprağız, kaya gibi Cumhur İttifakı'yız. Kayaların parçalanması gürültülü olur; fakat sonuç vermez" dedi.
16.06.2024Gündem
AK Parti'li Akbaşoğlu: 9'uncu Yargı Paketi'nde 'etki ajanlığı' düzenlemesi yok
AK Parti'li Akbaşoğlu: 9'uncu Yargı Paketi'nde 'etki ajanlığı' düzenlemesi yokAK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, "9'uncu Yargı Paketi'ne ilişkin çalışmalarımızda etki ajanlığına ilişkin herhangi bir düzenleme, çalışma başından itibaren bulunmamaktadır. 6284 sayılı kanunla ilgili de herhangi bir düzenleme bu çalışma da söz konusu değildir" dedi.
13.06.2024Politika
AK Parti'li Çelik: Cumhur İttifakı güçlü bir birliktelikle yoluna devam etmektedir
AK Parti'li Çelik: Cumhur İttifakı güçlü bir birliktelikle yoluna devam etmektedirAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Cumhur İttifakı güçlü bir birliktelikle yoluna devam etmektedir ve her türlü saldırganlığa siyaset ve hukuk zemininde cevap verecek güçtedir" dedi.
13.06.2024Politika
Özgür Özel: Kimseyle bir gerginliğimiz yok
Özgür Özel: Kimseyle bir gerginliğimiz yokBeyoğlu’nda katıldığı Şehit Aileleri ve Gaziler Çalıştayı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel "Biz son seçime bir siyasi partiyle ittifak yaparak girmedik. Ve tek başımıza son 47 yılın en yüksek oyunu alarak Türkiye'nin birinci partisi olduk. O yüzden de ittifak ortağımız olmadığı için de kavga edecek kimse yok yanımızda. Kimseyle bir tartışmamız, gerginliğimiz yok" dedi.
13.06.2024Gündem
AK Parti Sözcüsü Çelik: Cumhur İttifakı kararlılıkla yoluna devam etmektedir
AK Parti Sözcüsü Çelik: Cumhur İttifakı kararlılıkla yoluna devam etmektedirAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Ülkemizi karşı karşıya olduğu tehlikelerden korumak ve geleceğe güçlü bir şekilde taşımak için kurulan Cumhur İttifakı kararlılıkla yoluna devam etmektedir" dedi.
12.06.2024Politika
Bahçeli: Geniş tabanlı ittifak MHP'nin temennisidir
Bahçeli: Geniş tabanlı ittifak MHP'nin temennisidirMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "AK Parti ile CHP arasında geniş tabanlı bir ittifakın vücuda gelmesi, buna da 6'lı masanın diğer unsurlarının desteği Milliyetçi Hareket Partisi'nin samimi dileği ve temennisidir. Buna rağmen Cumhur İttifakı'na bağlılığımız kararlılıkla devam edecek, TBMM'de kanun tekliflerine verilen desteğimiz aynen sürecektir" dedi.
12.06.2024Politika
MHP'li Yalçın: Cumhurbaşkanı'nın temaslarından anlam çıkarmak, öküz altında buzağı aramaktır
MHP'li Yalçın: Cumhurbaşkanı'nın temaslarından anlam çıkarmak, öküz altında buzağı aramaktırMHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "Cumhurbaşkanı Sayın Tayyip Erdoğan, Genel Başkanımız Devlet Bahçeli'yle zaman zaman görüşüp istişare ettiği gibi istediği siyasetçi ve kişiyle görüşebilir. Bu görüşme ve temaslardan olmadık anlamlar çıkarmak; öküz altında buzağı aramak, kırılmayacak dala karga tünemesini beklemektir" dedi.
12.06.2024Politika
Bahçeli: Cumhurbaşkanımız herkesle görüşebilir
Bahçeli: Cumhurbaşkanımız herkesle görüşebilirMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Sayın Cumhurbaşkanımız doğal olarak herkesle görüşebilir, konuşabilir, dinleyebilir, bizce hiçbir mahsuru ve sakıncası yoktur. Bizim nazarımızda mahsurlu olan taraf aslı astarı olmayan söylentilerin, gemi azıya alması, saçma sapan iddiaların azgınlaşması, fitnenin kamçılanmasıdır" dedi.
11.06.2024Politika

Benzer Haber Etiketleri

Özgür Özelcumhurbaşkanı erdoğanMHPdevlet bahçeliAK Parti

Cumhur İttifakı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.