Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Son dakika Cumhuriyet Halk Partisi haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Cumhuriyet Halk Partisi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Cumhuriyet Halk Partisi haber sayfamızda...

Cumhuriyet Halk Partisi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.708 cumhuriyet halk partisi haberi bulunmuştur.
Yeniden Refah Partisi'nde bayramlaşma ziyaretleri
Yeniden Refah Partisi'nde bayramlaşma ziyaretleri Yeniden Refah Partisi, Kurban Bayramı'nın 2'nci gününde siyasi partilerin ziyaret heyetlerini kabul ederek bayramlaştı.
17.06.2024 Politika
Özgür Özel: O sözü hiç üzerimize almıyoruz
Özgür Özel: O sözü hiç üzerimize almıyoruz CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Sayın Cumhurbaşkanı dün uçakta 'Herhalde iadeiziyaretimizi hazmedemeyenler oldu' demiş. O sözü hiç üzerimize almıyoruz. Çünkü bu işi başlatan biziz. Herkesin gözü önünde oldu. Herhalde bunu yine kendi ittifak ortağına söylüyor. Çünkü Cumhur İttifakı'nın ortakları bizim üzerimizden iletişim kuruyorlar" dedi.
16.06.2024 Politika
Özgür Özel: Buğday fiyatı kesinlikle 15 liranın altında olmamalıdır
Özgür Özel: Buğday fiyatı kesinlikle 15 liranın altında olmamalıdır CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Tekirdağ'ın Hayrabolu ilçesinde düzenlediği buğday mitinginde açıklanan buğday taban fiyatını yeterli bulmadıklarını belirterek, "Bu açıklama çiftçimizle alay etmektir. Bu fiyat kesinlikle 15 liranın altında olmamalıdır" dedi. Özel, dolu yağmaya başlayınca konuşmasını bitirdi, alanda bulunanlar da kapalı alanlara sığındı.
14.06.2024 Politika
AK Parti'li Yılmaz: Onlar kendi delegelerinden de almaları gereken oyu alamadı
AK Parti'li Yılmaz: Onlar kendi delegelerinden de almaları gereken oyu alamadı Samsun’da konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz, Belediyeler Birliği seçimlerinde kendi belediyelerinin adaylarına oy vermediği yönündeki haberlere tepki göstererek, “O bilgi yanlış. O bilgi adeta köpürtme, adeta ajitasyon içerikli. Bırakın bizim arkadaşlarımızın onlara oy vermesini, onlar kendi delegelerinden de almaları gereken oyları alamadılar” dedi.
14.06.2024 Politika
Özgür Özel: Kimseyle bir gerginliğimiz yok
Özgür Özel: Kimseyle bir gerginliğimiz yok Beyoğlu’nda katıldığı Şehit Aileleri ve Gaziler Çalıştayı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel "Biz son seçime bir siyasi partiyle ittifak yaparak girmedik. Ve tek başımıza son 47 yılın en yüksek oyunu alarak Türkiye'nin birinci partisi olduk. O yüzden de ittifak ortağımız olmadığı için de kavga edecek kimse yok yanımızda. Kimseyle bir tartışmamız, gerginliğimiz yok" dedi.
13.06.2024 Gündem
Özgür Özel: Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, emekli maaşının asgari ücrete çıkarılması gerektiğini ifade ettim
Özgür Özel: Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, emekli maaşının asgari ücrete çıkarılması gerektiğini ifade ettim CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Dün Sayın Erdoğan'la bir araya geldiğimizde emeklilerin maaşının asgari ücrete çıkarılması gerektiğini ve asgari ücrete de bu ay sonunda enflasyon iyileştirmesi yapılması gerektiğini, ifade ettim" dedi.
12.06.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın CHP ziyareti, dünya basınına yansıdı
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın CHP ziyareti, dünya basınına yansıdı Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 18 yıl aradan sonra Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel'le CHP Genel Merkezi'nde gerçekleşen görüşmesi dünya basınına yansıdı.  
12.06.2024 Dünya
Özgür Özel: İzmir'de kendi içimizde öz eleştiri yapıyoruz
Özgür Özel: İzmir'de kendi içimizde öz eleştiri yapıyoruz CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "İzmir'de kendi içimizde öz eleştiri yapıyoruz. Çünkü Manisa'da yüzde 60 alınan bir yerde İzmir'de alınan oy oranını konuşuyoruz. Elbette doğru bir stratejiyle neredeyse bütün belediyeleri kazandık. Bir başarısızlıktan söz etmek değil ama İzmir'in çok daha bu rakamların fevkinde rakamlara ulaşabilmesi için gayret göstereceğiz" dedi.
8.06.2024 Politika
CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Adana’da
CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Adana’da Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, bir dizi program ve ziyaret için geldiği Adana’da partisinin il başkanlığını ziyaret etti.
7.06.2024 Politika
Özgür Özel: Erken seçim kararını millet verir
Özgür Özel: Erken seçim kararını millet verir CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Biz bir erken seçim çağrısı yapmıyoruz. Erken seçim kararını millet verir. Erken seçim yapılabilmesi için bunun milletin gündemi olması ve vatandaşın istemesi gerekir" dedi.
6.06.2024 Politika
TBMM Genel Kurulu'nda 'Kayyım' tartışması
TBMM Genel Kurulu'nda 'Kayyım' tartışması TBMM Genel Kurulu'nda AK Parti Grup Başkanvekili Abdülhamit Gül'ün, 'AK Parti Milli iradeye saygı duyan bir anlayışa sahiptir' sözleri üzerine DEM Parti, CHP ve Saadet Partisi Grup Başkanvekillerinin karşılık vermesiyle tartışma çıktı.
5.06.2024 Politika
Hakkari'de DEM Parti'li milletvekilleri oturma eylemine devam ediyor; yürüyüşe müdahale
Hakkari'de DEM Parti'li milletvekilleri oturma eylemine devam ediyor; yürüyüşe müdahale Hakkari Belediye Başkanı Mehmet Sıddık Akış'ın gözaltına alınıp, İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden uzaklaştırılması ve yerine kayyım ataması sonrası kentte DEM Parti'li milletvekillerinin başlattığı oturma eylemi 2'nci günde devam etti. Polis, kent merkezinde geniş güvenlik önlemi alırken, belediye binasının bulunduğu cadde ise barikatlarla kapatıldı.
4.06.2024 Gündem
Özgür Özel: Çay kanunu mutlaka çıkarılmalıdır
Özgür Özel: Çay kanunu mutlaka çıkarılmalıdır CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Çay kanunu mutlaka çıkarılmalıdır. Teklife 'evet' dendiğinde işçinin de üreticinin de sorunu çözülüyor. Sayın Bahçeli'ye, Sayın Erdoğan'a, Rize'nin bütün milletvekillerine sesleniyoruz. Önergeyi vereceğiz, gözünüzün içine bakacağız. Rize'yi unutmayın; kaldırın elleri, çay üreticisi elini uzatıyor. Bu eli havada bırakmayın, bu eli boşta bırakmayın, tutun elimizi tutun, önergeyi reddetmeyin" dedi.
2.06.2024 Politika
Eski İYİ Partili Türker Yörükçüoğlu, BBP Genel Başkan Yardımcısı oldu
Eski İYİ Partili Türker Yörükçüoğlu, BBP Genel Başkan Yardımcısı oldu Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, eski İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Türker Yörükçüoğlu’nun partisinin Siyasi İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına atandığını açıkladı. Destici, “Türker kardeşimiz yuvasına döndü” dedi.
1.06.2024 Politika
Bakan Özhaseki: Vatandaşın tercihlerine hep saygı gösteririz
Bakan Özhaseki: Vatandaşın tercihlerine hep saygı gösteririz Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, "Aslında demokratik bir ortamda herhangi bir partilinin A'dan Z'ye hangi parti derseniz deyin, işbaşına gelmesi olağandır. Vatandaşın tercihlerine de hep saygı gösteririz, 'Hayırlı olsun' deriz. Ancak yıllar içinde gördük ki, bazı arkadaşlar ne yazık ki bir araya gelmemek, birlikte hareket etmemek için, çalışmamak için bir sürü bahaneler buluyorlar" dedi.
29.05.2024 Politika
Destici: Kemal Bey sen bizim aklımızla alay mı ediyorsun
Destici: Kemal Bey sen bizim aklımızla alay mı ediyorsun BÜYÜK Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, “Cumhuriyet Halk Partisi'nin eski genel başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, Edirne'de tutuklu bulunan HDP'nin eski Eş Genel Başkanı Demirtaş’ı cezaevinde ziyaret ettiği görüşmenin ardından, ‘Demirtaş dışarıda olsaydı eminim terör olayları da biterdi’ diyor. Ya Kemal Bey sen bizim aklımıza, hafızamızla mı alay ediyorsun. Bu Demirtaş dediğin terör örgütü uzantısı terör örgütü elebaşı, İmralı canisi Apo'nun ‘heykelini dikeceğiz’ demedi mi?” dedi.
29.05.2024 Politika
Destici: Türkiye yeni sivil, demokratik bir anayasayı referanduma götürmeli
Destici: Türkiye yeni sivil, demokratik bir anayasayı referanduma götürmeli Büyük Birlik Partisi (BBP) Mustafa Destici, düzenlediği basın toplantısında “Biz yeni anayasadan yanayız. Türkiye; yeni sivil, demokratik bir anayasayı yapabilmeli ve bu da elbette ki meclis eliyle olmalı. Mecliste 400 sayısını geçse bile mutlaka referanduma götürülmeli ve halk tarafından onaylanmalı” dedi.
28.05.2024 Video
Destici: Türkiye yeni sivil, demokratik bir anayasayı referanduma götürmeli
Destici: Türkiye yeni sivil, demokratik bir anayasayı referanduma götürmeli Büyük Birlik Partisi (BBP) Mustafa Destici, düzenlediği basın toplantısında “Biz yeni anayasadan yanayız. Türkiye; yeni sivil, demokratik bir anayasayı yapabilmeli ve bu da elbette ki meclis eliyle olmalı. Mecliste 400 sayısını geçse bile mutlaka referanduma götürülmeli ve halk tarafından onaylanmalı” dedi.
28.05.2024 Politika
Zonguldak Kömürspor taraftarlarından TFF'ye tepki yürüyüşü
Zonguldak Kömürspor taraftarlarından TFF'ye tepki yürüyüşü Zonguldak Kömürspor taraftarları, TFF 2. Lig Beyaz Grup'ta 37'nci hafta oynanıp 0-0 Ankaraspor ve Nazilli Belediyespor maçında şike yapıldığı iddiasıyla Türkiye Futbol Federasyonu'nun 'şike var' kararı vermesini isteyerek yürüyüş yaptı. Yürüyüşte madenciler TFF'ye kırmızı kart gösterdi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Yavuzyılmaz, "Ankaraspor-Nazillispor maçı 0-0 bitti. Bu maçta 1 tek şut iki kaleye de çekilmedi. Futbol tarihinde bunun bir örneği yok. Bu durum hayatın olağan akışına aykırı. Bu nedenle TFF'ye çağrı yaptık, bir takımın play-offa kalmasını garantileyen öteki takımın küme düşmemesini garantileyen bu beraberlik sonucunu kabul etmiyoruz. Zonguldak Kömürspor, TFF, Etik Kurul ne şekilde karar alırsa alsın, mutlaka 2'nci Lig'te yoluna devam etmek zorundadır, hakkıdır" dedi.
26.05.2024 Spor
Zonguldak'ta 1183 yaşındaki porsuk ağacının kesilmesine suç duyurusu
Zonguldak'ta 1183 yaşındaki porsuk ağacının kesilmesine suç duyurusu Zonguldak'ta evine giderken ormanda iş makinesiyle 1183 yaşındaki porsuk ağacının kesildiğini görerek ihbarda bulunan mağara kaşifi ve çevreci Engin Zaman, Kent Konseyi Başkanı Mustafa Bilge ile birlikte adliyeye giderek Devlet Su İşleri (DSİ) Müdürlüğü, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü, Orman Bölge Müdürlüğü ve kesim yapan müteahhit hakkında 'görevi ihmal sureti ile görevi kötüye kullanmak ve ağaç kesmek' gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. 
23.05.2024 Gündem
TBMM Genel Kurulu'nda 'Kobani' tartışması
TBMM Genel Kurulu'nda 'Kobani' tartışması TBMM Genel Kurulu'nda DEM Parti Grubu'nun Meclis Başkanlığına sunduğu, '6- 8 Ekim Kobani Olaylarının Tüm Yönüyle Araştırılması' başlıklı önergenin tartışıldığı sırada tansiyon yükseldi.
22.05.2024 Politika
Özgür Özel 'Büyük Eğitim Mitingi'nde konuştu: Hep beraber başaracağız
Özgür Özel 'Büyük Eğitim Mitingi'nde konuştu: Hep beraber başaracağız CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Saraçhane Parkı’da düzenlenen ‘Büyük Eğitim Mitingi’ konuştu. Özel " Cumhuriyet tarihinin eğitim konulu ilk mitingini yaptık. Bundan sonra sesimizi duymayanlara karşı, sesi duyulmayanlar için, kimsesizler için, sesini yükseltse de sesini duyuramayanlar için meydanlarda olmaya devam edeceğiz. Hep beraber yürüyeceğiz. Hep beraber başaracağız. " dedi.
18.05.2024 Politika
Bahçeli: Kumpasçılarla işimiz olmaz
Bahçeli: Kumpasçılarla işimiz olmaz MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Kumpasçılarla işimiz olamaz. Komplo peşinde koşanlarla ortak noktamız bulunamaz. Devletin içinde, FETÖ benzeri hukuk dışı yapılanma ve gayrimeşru hiyerarşik sistem kuran, güç devşiren, pozisyon mücadelelerine girişen, kendi tarikat veya cemaat mensupları dışında kim varsa fişleyip berhava etmek için nifak üreten odaklarla asla yolumuz kesişemez" dedi.
18.05.2024 Politika
Özgür Özel: Yaptığı atama normalleşme anlayışına uygun değildir
Özgür Özel: Yaptığı atama normalleşme anlayışına uygun değildir CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı atamasına ilişkin, "Yaptığı atama maalesef 31 Mart'tan sonra gelişen diyalog ve 31 Mart'tan sonra gelişen normalleşme anlayışına uygun değildir. Anayasa ihlalinin sembol ismini Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı atıyorsanız, demek ki sizin mevcut anayasayı ihlalde ısrarınız sürüyor demektir, ısrarlısınız demektir. Ondan sonra nasıl normalleşecek bu ülke?" dedi.
16.05.2024 Politika
Özgür Özel’den Bakan Şimşek’e: Biraz da zenginlerle uğraş, yoksulun peşini bırak
Özgür Özel’den Bakan Şimşek’e: Biraz da zenginlerle uğraş, yoksulun peşini bırak CHP Genel Başkanı Özgür Özel, IMF’yi Türkiye’nin üzerindeki bir hayalete benzeterek, “Mehmet Şimşek’e sesleniyorum; gulyabanini al biraz da zenginlerin kapısına git. Biraz da zenginlerle uğraş, yoksulun peşini bırak” dedi.
9.05.2024 Politika

Benzer Haber Etiketleri

Özgür Özel CHP destici tbmm genel kurul

Cumhuriyet Halk Partisi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.