Derslik

Derslik

Son dakika derslik haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan derslik gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan derslik haber sayfamızda...

Derslik

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 404 derslik haberi bulunmuştur.
Bakan Özhaseki: Eğitimin önemi büyük
Bakan Özhaseki: Eğitimin önemi büyük Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, “197 milyon ders kitabı önceden basılıyor ve çocukların sıralarının üzerine konuyor. Biz liseye giderken bir üst sınıftaki abilerin kitaplarını yarı fiyata satın almaya başladık. Bazen kitaplar da olmazdı. Bazen 1-2 ay geçerdi hala kitabımız olmazdı. Şimdi hepsi temin de ediliyor. Derslik başına düşen öğrenci sayısı neredeyse yarıya düşmüş. Eğitimin önemi büyük” dedi.
11.05.2024 Politika
Bakan Tekin: Müfredat değişikliklerimiz, toplumun her kesiminden ilgi ve alaka gördü
Bakan Tekin: Müfredat değişikliklerimiz, toplumun her kesiminden ilgi ve alaka gördü Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, “Müfredat değişikliklerimiz toplumun her kesiminden ilgi ve alaka gördü. Bir hafta içerisinde eğitim öğretim müfredatlarımız, yani bizim program dediğimiz dokümanlar, 1 milyon 372 bin defa indirilmiş. Bu çok devasa bir rakam” dedi.
3.05.2024 Eğitim
Bakan Tekin: Eğitim ve öğretimde altyapı devrimi yapıldı
Bakan Tekin: Eğitim ve öğretimde altyapı devrimi yapıldı Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, "Milli Eğitim Bakanlığı'nda görev yapan yaklaşık 1 milyon 100 bin öğretmenin 800 bini, 2003 yılından sonra ataması yapılan arkadaşımız. Yüzde 70'in üstünde kitle. Tüm bu göstergeler, eğitim ve öğretimde temel istatistikler anlamında Türkiye'de dünyada örneği çok az gösterilecek şekilde bir altyapı devrimi yapıldığını gösteriyor" dedi.
30.04.2024 Eğitim
İHH Nijer’de Mevlana İdris İlkokulu’nu açtı
İHH Nijer’de Mevlana İdris İlkokulu’nu açtı İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından Nijer'in başkenti Niamey'e bağlı Goudel bölgesinde inşa edilen Mevlana İdris İlkokulu’nun açılışı yapıldı.
17.04.2024 Eğitim
Bakan Tekin: Bir yıllık maratonda son düzlüğe girdik
Bakan Tekin: Bir yıllık maratonda son düzlüğe girdik Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, "Bu maratona tam bir yıl önce başladık. 14-28 Mayıs'ta, birinci engeli atladık. Şimdi koştuk koştuk son düzlüğe geldik. Yaklaşık son bir yıldır koşuyoruz. Önümüzdeki 2 günü bir yıllık emeğimizi heba etmemek için yoğun bir çaba ile geçirelim" dedi.
28.03.2024 Politika
Ümraniye'de yapımı süren Hekimbaşı Kentsel Dönüşüm Projesi'ndeki örnek daireler tanıtıldı
Ümraniye'de yapımı süren Hekimbaşı Kentsel Dönüşüm Projesi'ndeki örnek daireler tanıtıldı Ümraniye’de 10 ay önce Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı'yken Murat Kurum tarafından temeli atılan Hekimbaşı Kentsel Dönüşüm Projesi’ndeki örnek dairelerin tanıtımı yapıldı. Bittiğinde 2 bin 500 kişinin yaşayacağı 40 bin 271 metrekare alanda yapılan projedeki örnek daireyi Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, hak sahipleri ile gezdi. Haziran 2025'te tamamlanması planlanan projede 597 konut, 28 dükkan, kapalı otoparklar, 3 ayrı bölgede park ve yeşil alan, koşu parkurları, spor ve çocuk oyun alanları, yaklaşık 68 derslik kapasiteli lise bulunuyor.
28.03.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Temmuz ayında emekli maaşlarını tekrar masaya yatıracağız
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Temmuz ayında emekli maaşlarını tekrar masaya yatıracağız Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Şu an dünyadaki tüm ekonomileri zorlayan en büyük sorun, son 50-60 yılın zirvesinde seyreden yüksek enflasyondur. Avrupa'sından Amerika'sına, herkesin kontrol altına almaya uğraştığı enflasyonla biz de mücadele ediyoruz. Hayat pahalılığından en fazla etkilenen kesimlerimiz de çalışanlarımız ve emeklilerimizdir. Önümüzdeki temmuz ayında, yılın ilk 6 ayındaki enflasyona göre, emekli maaşlarını tekrar masaya yatıracağız” dedi.
28.03.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyarbakır'daki mitingde konuştu
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyarbakır'daki mitingde konuştu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “İpleri başkasının elinde olmayan, kirli çıkar ilişiklilerinin içinde kaybolup gitmemiş herkesle oturur, konuşuruz. Elbette herkesle her şeyi konuşmaya varız. Ancak kapımız teröristlere de terör örgütünün güdümünde siyasetçilik oynayanlara da kapalıdır. Milletvekili listesini, belediye başkan adayı listesini, meclis üyesi listesini, genel merkez yönetimi listesini terör örgütünün belirlediği parti, parti olamaz” dedi.
27.03.2024 Video
Erdoğan: Kapımız teröristlere de örgütün güdümünde siyasetçilik oynayanlara da kapalı
Erdoğan: Kapımız teröristlere de örgütün güdümünde siyasetçilik oynayanlara da kapalı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “İpleri başkasının elinde olmayan, kirli çıkar ilişiklilerinin içinde kaybolup gitmemiş herkesle oturur, konuşuruz. Elbette herkesle her şeyi konuşmaya varız. Ancak kapımız teröristlere de terör örgütünün güdümünde siyasetçilik oynayanlara da kapalıdır. Milletvekili listesini, belediye başkan adayı listesini, meclis üyesi listesini, genel merkez yönetimi listesini terör örgütünün belirlediği parti, parti olamaz” dedi.
27.03.2024 Politika
Bakan Tekin: Türkiye'de 700 bine yakın dersliğimiz etkileşimli tahtaya sahip
Bakan Tekin: Türkiye'de 700 bine yakın dersliğimiz etkileşimli tahtaya sahip Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, "Türkiye'de 700 bine yakın dersliğimizde etkileşimli tahtalar var. Bu tahtaların her biri internet erişimine sahip. Demek ki, bütün okullarımızda internet erişimi, internet altyapısı mevcut, böyle bir Türkiye'de yaşıyoruz çok şükür" dedi.
22.03.2024 Eğitim
Erdoğan: Kirli pazarlıkların gerisinden hangi pis kokular çıkacak, şu an yargı bunları takip ediyor
Erdoğan: Kirli pazarlıkların gerisinden hangi pis kokular çıkacak, şu an yargı bunları takip ediyor Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "DEM'in hiçbir söz hakkı olmayan tabanının iradesini tek parti faşizminin günümüzdeki temsilcisi CHP ile pazarlık masasına sürdüler. Bedeli hala bilinmeyen bu kirli pazarlıkların gerisinden hangi pis kokular, hangi menfaat paylaşımları, hangi hain taktikler çıkacak inşallah hep birlikte göreceğiz. Şu anda yargı, bunları takip ediyor. Şimdiden bazı emareler ortaya çıkmaya başladı" dedi.
22.03.2024 Politika
Bakan Tekin: Bakanlık olarak yerel seçimleri, en az genel seçimler kadar önemsiyoruz
Bakan Tekin: Bakanlık olarak yerel seçimleri, en az genel seçimler kadar önemsiyoruz Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, "Ulaşım, servis ve benzeri açılardan bizim yerel yönetimlere çok yakın olmamız gerekiyor. Aynı şekilde 1 milyon 100 bin öğretmenin konut ihtiyacından, bu öğretmenlerimizin ulaşımına kadar birçok konuda yerel yönetimlerle yakın bir işimiz var. O yüzden Milli Eğitim Bakanlığı olarak yerel seçimleri, en az genel seçimler kadar önemsiyoruz" dedi.
20.03.2024 Politika
Bakan Tekin: Ümraniye’de okul sayımız 4 kata yakın artmış durumda
Bakan Tekin: Ümraniye’de okul sayımız 4 kata yakın artmış durumda Ümraniye’de Dudullu Amanetoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin açılış programında konuşan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, “2002 yılında Ümraniye’de 114 okulumuz varmış, bu yaklaşık 2 bin 400 dersliğe karşılık geliyor. Şu anda ise 399 okulumuz var. Okul sayımız 4 kata yakın artmış durumda. Derslik olarak da 4 bin 712 derslik bulunuyor. Bu rakamlar devrim niteliğinde” ifadelerini kullandı.
19.03.2024 Eğitim
Millî Eğitim Bakanı Tekin: Türkiye'de 2002'den bugüne okul ve derslik sayısı ikiye katlandı
Millî Eğitim Bakanı Tekin: Türkiye'de 2002'den bugüne okul ve derslik sayısı ikiye katlandı Beyoğlu Hasköy'de 24 derslikli Hasköy Kalaycıbahçe Ortaokulu'nun temel atma törenine katılan Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, "Türkiye'nin tamamında 2002 yılına kadar var olan okul sayının 2 katı kadar okula erişmiş durumdayız. Beyoğlu'nda da öyle 2002 yılına göre öğrenci sayısı sabit olmasına rağmen okul, derslik, öğretmen sayısı ikiye katlandı. Bu dersliklerdeki öğrenci sayısının yarı yarıya azaldığı anlamına gelir. Ama eğitimin niteliğini daha da artırmak için ihtiyaç duyduğumuz altyapı bitmiyor. Biz de kendimiz sürekli bu anlamda revize ediyoruz. Bunu yaparken belediye başkanlarının bize destek olması lazım. 2018 sonrası İstanbul'daki eğitim ve öğretim yatırımlarına yönelik yaşanan tıkanmalarda İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin bizimle yakın diyalog içerisinde çalışmamasının önemli bir aktör olduğunu söylememiz lazım" dedi.
19.03.2024 Eğitim
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gabar'da günlük üretimde 37 bin varili geçmiş durumdayız; buralar uçacak, uçacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gabar'da günlük üretimde 37 bin varili geçmiş durumdayız; buralar uçacak, uçacak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şırnak’ta, Gabar Dağı'ndaki günlük petrol üretiminin 37 bin varili geçtiğini belirterek, "Hedef 100 bin varil. Buralar uçacak, uçacak. Bu ay sonuna kadar günlük 40 bin varili geçmek, yıl sonunda da 100 bin varil üretime ulaşmayı hedefliyoruz. Kato Dağı ve Faraşin Yaylası da yeni petrol arama alanlarımız arasına girdi. Boş durmuyoruz. Çalışıyoruz. Hayata geçirdiğimiz yatırımlarla Şırnak'ı madenleriyle, jeotermaliyle, güneşiyle, rüzgarıyla ülkemizin önde gelen enerji üslerinden biri yapmakta kararlıyız" diye konuştu.
13.03.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kifayetsiz muhterislerin devrini kapatalım
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kifayetsiz muhterislerin devrini kapatalım Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Mersin, lafa gelince mangalda kül bırakmayıp, işe gelince tuğla üstüne tuğla koymayan bu zübük siyasetçi tiplerini sırtında taşımak zorunda değil. Gelin 31 Mart'ta bu Atatürk istismarcılarının, bu DEM müptelalarının, bu kifayetsiz muhterislerin devrini kapatalım" dedi. Yayınımızın tekrarını izlemek için alttaki YouTube linkine tıklayabilirsiniz.
7.03.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kiralık katil sürülerinin kökünü er ya da geç ama mutlaka kurutacağız
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kiralık katil sürülerinin kökünü er ya da geç ama mutlaka kurutacağız Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, terörle mücadelede yılın 365 günü operasyonların aralıksız devam ettiğini belirterek, “Artık terörle mücadeleyi sınırlarımızın ötesine taşıdık. Sınırlarımızın dışından terör bataklıklarını da yavaş yavaş kurutuyoruz. Birilerinin bölücü örgüte Suriye’de ‘teröristan’ kurdurma hayalleri vardı. Gerçekleştirdiğimiz harekatlarla bu planları yırttık, attık. Emperyalistlerin tetikçiliğini yapan, kiralık katil sürülerinin kökünü er ya da geç ama mutlaka kurutacağız” dedi.
6.03.2024 Politika
AK Parti Şişli Belediye Başkan Adayı Gökhan Yüksel projelerini anlattı
AK Parti Şişli Belediye Başkan Adayı Gökhan Yüksel projelerini anlattı AK Parti Şişli Belediye Başkan Adayı Gökhan Yüksel, düzenlediği basın toplantısıyla Şişli için gerçekleştireceği 37 projenin detaylarını anlattı. Yüksel, göreve geldiklerinde en fazla bütçeyi otopark yapımına ayıracaklarını belirterek, "Senelerdir Şişli'ye bütün aday olan arkadaşlarımız, seçilen ve aday olanların her birinin ortak söylemi 'otopark konusunu çözeceğim'. Fakat çivi çakılmadı. Ben bu konuda çok iddialıyım. Diyorum ki 5 yıl içerisinde İstanbul'un Şişli ilçesi en fazla zemin altı otoparkına sahip ilçemiz olacak" ifadelerini kullandı.
6.03.2024 Video
Bakan Tekin: Eğitim öğretim süreçlerine destek vadedenin seçilmesini arzu ederim
Bakan Tekin: Eğitim öğretim süreçlerine destek vadedenin seçilmesini arzu ederim Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, yerel seçimlerinin bakanlığını çok yakından ilgilendirdiğini belirterek, “Bazı belediyelerde üzerinde okul inşa edebileceğimiz imar süreçlerine göre organize edilmiş arazi bulmakta zorlanıyoruz. Bazı bölgelerde okullarımızın bulunduğu yerleşkelerde inşaat ve ruhsatlandırma süreciyle ilgili sorunlar yaşıyoruz. Bu tür sorunlar yaşanınca yatırımlarımız gecikiyor ve kamuoyunun beklentileri ve sabırsızlıkları artıyor. Eğitim öğretim süreçlerine destek vadeden destek olacağını göreceğimiz, bildiğimizin seçilmesini arzu ederim" dedi.
2.03.2024 Eğitim
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hangi kılığa gireceklerini, hangi yalana sarılacaklarını şaşırdılar
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hangi kılığa gireceklerini, hangi yalana sarılacaklarını şaşırdılar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP ile DEM Parti’nin yaptığını söyleyerek “Hangi kılığa gireceklerini, hangi yalana sarılacaklarını, hangi istikamete koşturacaklarını şaşırdılar. CHP'nin genel başkanı, önce İstanbul'da, Mersin'de ve kimi başka yerlerde DEM ile demlendi. İttifak yaptı. Bu iki parti aralarında yaptıkları gizli kapaklı anlaşmalarla belediye başkan adaylıklarını, meclis üyeliklerini, belediye yönetimlerini paylaştılar. Sonra da CHP genel başkanı çıkıp utanmadan 'Bizim DEM'le ittifakımız yok' diye demeç veriyor. Yalan bunların ağzına yuva yapmış, riyakarlık bunların karakteri haline gelmiş" dedi.
2.03.2024 Politika
Yeniden aday olan Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı projelerini açıkladı
Yeniden aday olan Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı projelerini açıkladı Yeniden aday olan Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, seçim çalışmaları kapsamında projelerini açıkladı. Projelerin anlatıldığı programın sonunda belediye meclis üyeleri de tanıtıldı. Programa AK Parti MYK üyeleri milletvekilleri, partilerin ilçe başkanları, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
1.03.2024 Politika
Hasan Akgün: Çocuk eğitim merkezi seferberliği başlattık
Hasan Akgün: Çocuk eğitim merkezi seferberliği başlattık Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, Ömer Ateş Kumburgaz Çocuk Eğitim Merkezi açılış töreninde anaokulu, kreş, çocuk eğitim merkezi seferberliği başlattığını söyledi.
1.03.2024 İstanbul
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ülkemizi yeniden darbe iklimine sokma hevesiyle yanıp tutuşanlar var
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ülkemizi yeniden darbe iklimine sokma hevesiyle yanıp tutuşanlar var Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bugün de milletimizi yılgınlığa sürükleyerek, küresel ve yerel dinamikleri aleyhimize kışkırtarak ülkemizi yeniden darbe iklimine sokma hevesiyle yanıp tutuşanlar olduğunu biliyoruz. Ama artık işleri daha zor. Çünkü Türkiye eski Türkiye değil. Milletiyle, alt yapısıyla, ordusuyla, bölgesel ve küresel dengelerdeki stratejik konumuyla artık bambaşka bir Türkiye ve devlet var. Türkiye Yüzyılı'na kilitlenmiş bu ülkenin önünü kesmek, ayaklarına pranga vurmak, istikamet belirlemek öyle kolay değil" ifadelerini kullandı.
29.02.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Cumhur İttifakı, adaylarıyla tüm şeffaflığı ile ortadadır
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Cumhur İttifakı, adaylarıyla tüm şeffaflığı ile ortadadır Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Cumhur İttifakı AK Parti'siyle, MHP'siyle belediye başkan adaylarıyla, belediye meclis üyesi adaylarıyla tüm şeffaflığı ile ortadadır. Bu ittifakın gizli saklı hiçbir gündemi, hedefi, pazarlığı yoktur. Her şey milletimizin gözü önünde cereyan etmektedir. Peki CHP'nin kurduğu ittifaklarda böyle bir açıklık var mı? Hatırlarsanız eski CHP genel başkanının kurdukları masa dışındaki bir parti genel başkanla yaptığı bakanlık ve bürokrasi pazarlığı seçimden sonra ortaya çıkmıştı. CHP genel başkanını zaten kimsenin taktığı yok. Bu parti adı altında kimi isimlerin kimlerle 'DEM'lendiği belli değil. Kendilerini pazarlıklara öyle kaptırdılar ki işte Manisa Saruhan'da olduğu gibi aday listelerini seçim kurullarına zamanında veremediler" dedi.
27.02.2024 Politika
Büyükçekmece’de Muazzez İlmiye Çığ Gençlik Merkezi’nin açılışı gerçekleştirildi
Büyükçekmece’de Muazzez İlmiye Çığ Gençlik Merkezi’nin açılışı gerçekleştirildi Büyükçekmece’de Muazzez İlmiye Çığ Gençlik Merkezi’nin resmi açılış töreni gerçekleştirildi. Törende konuşan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “Kıymetli hocamızın ismi altında öğrencilerimiz, üniversite ve lise sınavlarına hazırlanıyorlar. Diğer 21 eğitim merkezimizde olduğu gibi su, çay ve çorba tümü ücretsiz. İstiyoruz ki çocuklarımız sınavlara en iyi şekilde çalışsınlar, en iyi puanları alsınlar ve iyi üniversitelere yerleşsinler. Belediye olarak eğitime destek birinci önceliğimizdir” dedi.
27.02.2024 Video

Benzer Haber Etiketleri

eğitim miting bakan tekin erdoğan Cumhurbaşkanı Erdoğan

Derslik ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.