Diş

Diş

Son dakika diş haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan diş gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan diş haber sayfamızda...

Diş

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 12.712 dis haberi bulunmuştur.
Cumhurbaşkanı Erdoğan Mısır Dışişleri Bakanı Sameh Shoukry'i kabul etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan Mısır Dışişleri Bakanı Sameh Shoukry'i kabul etti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mısır Dışişleri Bakanı Sameh Shoukry ile görüştü. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Görüşmede Türkiye ve Mısır ikili ilişkileri, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarıyla ilgili gelişmeler ile küresel ve bölgesel konular ele alındı" denildi.
20.04.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Hamas Siyasi Büro Başkanı Heniyye'nin görüşmesi sona erdi
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Hamas Siyasi Büro Başkanı Heniyye'nin görüşmesi sona erdi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye'nin görüşmesi sona erdi.
20.04.2024 Politika
SAP Innovation Day etkinliğinde, inovasyon ile büyüme için bulut ve yapay zekanın gücü konuşuldu
SAP Innovation Day etkinliğinde, inovasyon ile büyüme için bulut ve yapay zekanın gücü konuşuldu Yazılım şirketi SAP, İstanbul'da SAP Innovation Day etkinliği düzenledi. İnovasyon ile büyüme için bulut ve yapay zekanın gücünün konuşulduğu etkinlikte iş dünyasının önde gelen liderleri bir araya geldi.
19.04.2024 Teknoloji
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz ve Bakan Bolat ‘Türkiye-Tanzanya İş Forumu’na katıldı
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz ve Bakan Bolat ‘Türkiye-Tanzanya İş Forumu’na katıldı Türkiye -Tanzanya İş Forumu Cumhurbaşkanı Cevdet Yılmaz ve Ticaret Bakanı Ömer Bolat’ın katılımıyla Şişli’de düzenlendi. Forumda konuşan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Tanzanya Cumhurbaşkanı Sayın Hassan ve heyetinin dün Sayın Cumhurbaşkanımıza ziyaretleri, ikili ilişkilerimizi daha da ileriye taşıyacak, tarihi önemde bir kilometre taşı olmuştur. Dün Ankara'da gerçekten çok verimli, son derece anlamlı toplantılar yapıldı. Çok önemli anlaşmalar imzalandı ve bunun sonuçlarını da hep birlikte göreceğiz. Dost ülke Tanzanya ile 2003 yılında yaklaşık 11 milyon dolar olan ikili ticaret hacmimiz 2023 yılında yaklaşık 350 milyon dolar seviyesine ulaşmıştır" dedi.
19.04.2024 Politika
Bitget'in Mart 2024 Koruma Fonu değerlemesi 612 milyonu aştı
Bitget'in Mart 2024 Koruma Fonu değerlemesi 612 milyonu aştı Varlık platformu ve Web3 şirketi Bitget, Mart 2024 Koruma Fonu Değerleme Raporunu yayınladı. Rapora göre fonun değerlemesi 13 Mart'ta 612 milyonu aştı.
19.04.2024 Ekonomi
Bakan Yumaklı: Buğday ve arpa üretimiyle ilgili yağışlar noktasında kritik bir eşikteyiz
Bakan Yumaklı: Buğday ve arpa üretimiyle ilgili yağışlar noktasında kritik bir eşikteyiz Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, yeni bir üretim sezonunun başında olunduğuna dikkati çekerek, “Buğday ve arpa üretimi ile ilgili yağışlar noktasında kritik bir eşikteyiz. Özellikle 15 Mayıs'a kadarki yağışları yakından takip edeceğiz. Nisan ve mayıs ayındaki yağışlar rekolte için önem arz ediyor” dedi.
19.04.2024 Gündem
Bakan Uraloğlu: Hava yolu yolcu sayısını 2023'te 214 milyonun üstüne yükselttik
Bakan Uraloğlu: Hava yolu yolcu sayısını 2023'te 214 milyonun üstüne yükselttik Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "2002 yılından bu yana yürütülen hava ulaşım ve politika faaliyetleriyle 2002'de iç ve dış hatlarda seyahat eden yaklaşık 34,5 milyon olan yolcu sayısını 2023 yılında 214 milyonun üstüne yükselttik" dedi.
19.04.2024 Politika
Şişli'de bulunan Zorlu holding binasına ateş açıldı
Şişli'de bulunan Zorlu holding binasına ateş açıldı Şişli'de bulunan Zorlu Holding binasına silahla ateş açıldı. Kurşunlar binanın camlarına ve dış cephesine isabet etti.
19.04.2024 Gündem
İBB Meclisi İmamoğlu yönetimine 4 milyar 200 Milyon liralık iç borçlanma yetkisi verdi
İBB Meclisi İmamoğlu yönetimine 4 milyar 200 Milyon liralık iç borçlanma yetkisi verdi İstanbul Büyükşehir Belediye(İBB) Meclisi Nisan ayı ikinci oturumunda 2023 yılı İETT Genel Müdürlüğü faaliyet raporu 160 kabul, 97 ret oy ile kabul edildi. Meclis toplantısında ayrıca İmamoğlu ve yönetimine toplam 4 milyar 200 Milyon liralık iç borçlanma ile 250 milyon dolarlık dış borçlanma yetkisi verildi.
18.04.2024 Politika
Bakan Kacır: Afrika ile ticaret hedefimiz 50 milyar dolar
Bakan Kacır: Afrika ile ticaret hedefimiz 50 milyar dolar Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, "Afrika ülkeleriyle pozitif seyreden ilişkilerimizin en somut örneği 'kazan-kazan' ilkesi temelinde katlanarak artan ticaret verileridir. Kıtayla toplam ticaretimiz 2003 yılında 5,4 milyar dolar düzeyinde iken 2023 yılı itibarıyla 37 milyar dolar düzeyine yükselttik. Önümüzdeki yıllarda ticaret hacmimizi 50 milyar dolara çıkarmayı hedefliyoruz" dedi.
18.04.2024 Ekonomi
Dışişleri: Türkiye-AB ilişkilerini Kıbrıs meselesine indirgeyen anlayıştan vazgeçilmeli
Dışişleri: Türkiye-AB ilişkilerini Kıbrıs meselesine indirgeyen anlayıştan vazgeçilmeli Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Birliği (AB) Devlet ve Hükümet Başkanları Özel Zirvesi sonuçlarına ilişkin, "Çok yönlü Türkiye-AB ilişkilerini Kıbrıs meselesine indirgeyen anlayıştan vazgeçilmesi gerekmektedir. Aday ülke Türkiye, AB üyeliği konusunda kararlılığını korumaktadır" açıklamasını yaptı.
18.04.2024 Politika
‘Yaz aylarında omuz ve dirsek yaralanmalarına dikkat’
‘Yaz aylarında omuz ve dirsek yaralanmalarına dikkat’ Yaz aylarının gelmesiyle birlikte açık hava ya da dış mekânda gerçekleştirilen spor aktivitelerinin arttığına dikkat çeken Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Prof. Dr. Gökhan Çakmak, “Özellikle yaz döneminin de gelmesiyle birlikte outdoor spor dediğimiz ekstrem spor yapan kişi sayısı oldukça artıyor. Aynı zamanda ülkemizde bisiklet ve motosiklet kullanımı da çok fazla arttı ve artmakta. Bununla beraber özellikle omuz ve dirsek çevresi yaralanmaları sıklıkla görülmektedir. Hastalar büyük problemlerle karşılaşabiliyor” dedi.
18.04.2024 Sağlık-Yaşam
Kene uyarısı; göçmen kuşlarla Afrika'dan geliyor
Kene uyarısı; göçmen kuşlarla Afrika'dan geliyor Uzman veteriner hekim ve kuş gözlemcisi Gökçe Coşkun, Afrika'dan göç eden doğu cılıbıtı kuşunda kene tespit edildiğini söyledi. Coşkun, "Doğu cılıbıtı, Güney Afrika'dan Hazar Denizi'ne, hatta Finlandiya'ya kadar görülebiliyor. Göç ederken üzerindeki bu kene de onunla göç ediyor" dedi.
18.04.2024 Gündem
AK Parti'li Çelik: Hangi siyasetimizi vatandaşımız beğenmişse onu daha da güçlendireceğiz
AK Parti'li Çelik: Hangi siyasetimizi vatandaşımız beğenmişse onu daha da güçlendireceğiz AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Hangi siyasetimizi ve hangi siyasi pratiğimizi vatandaşımız beğenmişse onu daha da güçlendireceğiz, beğenilmeyen bir durum varsa kuşkusuz onun değişimi için de bu çalışmaları sürdüreceğiz" dedi.
17.04.2024 Politika
Türkiye’den mezun olup ABD diplomasına eşdeğer diploma alacaklar
Türkiye’den mezun olup ABD diplomasına eşdeğer diploma alacaklar Yeditepe Üniversitesi, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Diş Hekimliği Eğitim Programları Akreditasyon Komisyonu (CODA) tarafından akredite edilen, Avrupa’da ilk, dünyada ikinci üniversite oldu. CODA akreditasyonu ile ilgili konuşan İSTEK Vakfı ve Yeditepe Üniversitesi Kurucu ve Onursal Başkanı Bedrettin Dalan, “CODA akreditasyonunun verdiği mesaj şu: Sen benim ABD'deki standardımda öğrenci yetiştiriyorsun ve ben senin diplomanı ABD'de geçerli sayıyorum. Bundan daha ötesi yok” dedi.
17.04.2024 Eğitim
Cevdet Yılmaz: Cari işlemlerdeki iyileşme dış ticaret açığındaki düşüşten kaynaklı
Cevdet Yılmaz: Cari işlemlerdeki iyileşme dış ticaret açığındaki düşüşten kaynaklı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Cari işlemler dengesindeki iyileşme büyük ölçüde dış ticaret açığındaki düşüşten kaynaklanmıştır. Ödemeler dengesi tanımlı dış ticaret açığı, şubat ayında bir önceki yılın aynı ayına göre 5,8 milyar dolar, 2024 yılı Ocak ve Şubat ayılarında ise bir önceki yılın aynı dönemine göre toplam 14 milyar dolar azalmıştır" dedi.
17.04.2024 Ekonomi
Bakan Bolat: Cari işlemler açığı 31,8 milyar dolara geriledi
Bakan Bolat: Cari işlemler açığı 31,8 milyar dolara geriledi Ticaret Bakanı Ömer Bolat, dış ticarette yaşanan olumlu gelişmeler sonucunda, 2023 yılı mayıs ayında 60,1 milyar dolar olarak gerçekleşen yıllıklandırılmış cari işlemler açığının sonraki aylarda toplam 28,3 milyar dolar azalarak 2024 Şubat ayı itibarıyla 31,8 milyar dolara gerilediğini belirtti.
17.04.2024 Ekonomi
14'üncü yüzyılda inşa edilen kayadan oyma kilisede defineci tahribi
14'üncü yüzyılda inşa edilen kayadan oyma kilisede defineci tahribi Kapadokya'nın giriş kapısı olarak bilinen Kayseri'nin Yeşilhisar ilçesindeki Soğanlı Vadisi'nde, 14'üncü yüzyılda inşa edilen kayadan oyma kubbeli kilise, defineciler tarafından tahrip edildi. Kapadokya bölgesinde turist rehberliği yapan Bedri Sapmaz, "Ortodoks Rum Kilisesi, Hz. İsa'nın ve Meryem'in İncil'den alınan sahneleri ile bezenmiş. Ne yazık ki kilise deforme olmuş" dedi.
17.04.2024 Video
Uzmanı uyardı: Bu hastalık çoğunlukla erkeklerde görülüyor
Uzmanı uyardı: Bu hastalık çoğunlukla erkeklerde görülüyor Nadir hastalıklardan biri olan hemofilinin dünya çapında 1,2 milyondan fazla kişiyi etkilediğini söyleyen Hematoloji Uzmanı Doç. Dr. Mehmet Gündüz, “Hemofili çoğunlukla erkeklerde görülen yaygın bir hastalıktır. Hemofili A, yaklaşık 4-5 binde bir canlı erkek doğumda görülürken Hemofili B ise yaklaşık 15-30 binde bir canlı erkek doğumda görülür. Ülkemizde, kayıtlı 5 bin Hemofili A, 950 Hemofili B hastası bulunuyor” dedi.
17.04.2024 Sağlık-Yaşam
TÜİK: Dış ticaret haddi 1,5 puan arttı
TÜİK: Dış ticaret haddi 1,5 puan arttı Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), dış ticaret haddinin şubat ayında bir önceki yıla göre 1,5 puan artarak 86,7 seviyesinde gerçekleştiğini açıkladı.
17.04.2024 Ekonomi
TFF heyeti, UEFA Stratejik Toplantısı’na katıldı
TFF heyeti, UEFA Stratejik Toplantısı’na katıldı Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) heyeti, UEFA Bölgesel Federasyonlar Stratejik Toplantısı’na katıldı.
16.04.2024 Spor
TBMM Genel Kurulu toplandı; İsrail ile ticaret tartışması
TBMM Genel Kurulu toplandı; İsrail ile ticaret tartışması TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Sırrı Süreyya Önder başkanlığında toplandı. Meclis'te CHP'nin, 'İsrail'in Gazze'de yaptığı katliamlara rağmen Türkiye’nin İsrail ile ticaretini sürdürmesinin neden ve sonuçları' başlıklı grup önerisi tartışmalara neden oldu.
17.04.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türk demokrasisi bu seçim sürecinin en büyük galibidir
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türk demokrasisi bu seçim sürecinin en büyük galibidir Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "31 Mart seçimleri son 22 yıldaki '18'inci demokrasi bayramı' olarak siyasi tarihimize geçmiştir. 31 Mart seçimlerinin ilk kazananı sandıktır, sandığın namusu ve iftiharıdır. Rüştünü, gücünü ve yetkinliğini tartışmasız bir şekilde tekrar ispat eden Türk demokrasisi bu seçim sürecinin en büyük galibidir. Bunu ülkemiz, milletimiz ve gelecek kuşaklar adına kıymetli bir kazanım olarak görüyorum" dedi.
16.04.2024 Politika
8 katlı binanın giriş katındaki depoda yangın
8 katlı binanın giriş katındaki depoda yangın Kocaeli'nin İzmit ilçesinde 8 katlı binanın girişindeki depoda çıkıp, dış cepheye sıçrayan yangın, itfaiye ekiplerince söndürüldü.
16.04.2024 Gündem
Eski eşi ve kızını öldüren diş teknisyenine 2 kez ağırlaştırılmış ömür boyu hapis istemi
Eski eşi ve kızını öldüren diş teknisyenine 2 kez ağırlaştırılmış ömür boyu hapis istemi Konya’nın Seydişehir ilçesinde boşandığı Ayşe Gezer (35) ile kızı Gözde Nur Doğan'ı (17) av tüfeği ile vurarak öldüren diş teknisyeni Bekir Doğan (44) hakkında, ‘boşandığı eski eşi kasten öldürme’, ‘alt soydan akrabayı kasten öldürme’ suçlarından iki kez ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istendi.
16.04.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan cevdet yılmaz bakan bolat cari işlem dış ticaret

Diş ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.