Diş

Diş

Son dakika diş haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan diş gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan diş haber sayfamızda...

Diş

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 13.117 dis haberi bulunmuştur.
Bakan Işıkhan, Romanya’da
Bakan Işıkhan, Romanya’daÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Türkiye-Romanya Çalışma ve Sosyal Güvenlik Ortak Çalışma Grubu toplantısına katılmak üzere Romanya’ya gitti.
18.07.2024Dünya
TBMM Başkanı Kurtulmuş: İrlanda ile 2 milyar dolar ticaret hacmi geçildi
TBMM Başkanı Kurtulmuş: İrlanda ile 2 milyar dolar ticaret hacmi geçildiTBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, "Türkiye ile İrlanda arasında son yıllarda artan, gelişen bir ilişki söz konusudur ve bu ilişkiler her alanda çok daha ileriye gitme potansiyeline sahiptir. İki ülke arasında 2 milyar dolar karşılıklı ticaret hacmi geçilmiş vaziyettedir. Şimdi ümit ederim ki, 3 milyar dolar hedefine en kısa zamanda ulaşmak mümkün olur" dedi.
18.07.2024Politika
Dışişleri Bakanı Fidan, Nijer Devlet Başkanı Tiani ile görüştü
Dışişleri Bakanı Fidan, Nijer Devlet Başkanı Tiani ile görüştüDışişleri Bakanı Hakan Fidan, Nijer'in başkenti Niamey’de Nijer Devlet Başkanı, Vatanı Koruma Ulusal Konseyi (CNSP) Başkanı General Abdourahamane Tiani ile görüştü.
17.07.2024Politika
Özgür Özel: CHP grubu Hayvan Hakları Yasası'na karşı kırmızı alarmdadır
Özgür Özel: CHP grubu Hayvan Hakları Yasası'na karşı kırmızı alarmdadırCHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Hayvan Hakları Yasası'nda CHP grubu kırmızı alarmdadır. En üst düzey kırmızı alarmdadır. Çok özel ve sağlık sorunlarına dayalı ve birinci derece akrabaların sağlık sorunlarına dayalı mazeretler hariç, grubumuz Meclis'te mücadelesini sürdürecektir" dedi.
17.07.2024Politika
Senatör Bob Menendez, rüşvet davasında suçlu bulundu
Senatör Bob Menendez, rüşvet davasında suçlu bulunduABD’nin New Jersey Senatörü Bob Menendez, yabancılara rüşvet karşılığında yardımcı olduğu gerekçisiyle 16 suçtan suçlu bulundu. Menendez’in evinde yapılan aramalarda nakit paranın yanı sıra altın külçeleri bulunmuştu.
17.07.2024Dünya
CENTCOM: DEAŞ, yeniden yapılanmaya çalışıyor
CENTCOM: DEAŞ, yeniden yapılanmaya çalışıyorABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), DEAŞ terör örgütünün Ocak-Haziran 2024 arasında Irak ve Suriye’de 153 terör saldırısı düzenlediğini, bu sayının 2023’teki saldırıların iki katına yaklaştığını belirtti. Açıklamada, “Saldırılardaki artış, DEAŞ’ın birkaç yıldır azalan kapasitesinin ardından yeniden yapılanmaya çalıştığını gösteriyor” denildi.
17.07.2024Dünya
Prof. Dr. Metin: Yapay zeka, insan gözünden kaçan bir tümörü rahatlıkla tespit edebiliyor
Prof. Dr. Metin: Yapay zeka, insan gözünden kaçan bir tümörü rahatlıkla tespit edebiliyorİzmir'de 2020 yılından bu yana yeni nesil radyoloji hizmeti veren Era Radyoloji Merkezi, yapay zeka teknolojisini kullanmaya başladı. Era Radyoloji Merkezi Genel Koordinatörü Prof. Dr. Cengiz Metin, "Yapay zeka, insan gözünden kaçan bir tümörü çok rahatlıkla tespit edebiliyor" dedi.
17.07.2024Video
Prof. Dr. Metin: Yapay zeka, insan gözünden kaçan bir tümörü rahatlıkla tespit edebiliyor
Prof. Dr. Metin: Yapay zeka, insan gözünden kaçan bir tümörü rahatlıkla tespit edebiliyorİzmir'de 2020 yılından bu yana yeni nesil radyoloji hizmeti veren Era Radyoloji Merkezi, yapay zeka teknolojisini kullanmaya başladı. Era Radyoloji Merkezi Genel Koordinatörü Prof. Dr. Cengiz Metin, "Yapay zeka, insan gözünden kaçan bir tümörü çok rahatlıkla tespit edebiliyor" dedi.
17.07.2024Sağlık-Yaşam
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Filistin'in yanında dimdik duruyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Filistin'in yanında dimdik duruyoruzCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kandan, gözyaşından ve işgalden beslenen zalimler rahatsız olsalar da biz Filistin’in yanında dimdik duruyoruz ve duracağız. Türkiye olarak bölgemizin sulhu sukuna kavuşması için garantörlük dahil her türlü rolü üstlenmeye hazır olduğumuzu tekrar ifade ediyorum" dedi.
16.07.2024Politika
Batman Havalimanı'nı bir ayda 57 bin yolcu kullandı
Batman Havalimanı'nı bir ayda 57 bin yolcu kullandıBatman Havalimanı'nda, Haziran ayında 57 bin 431 yolcuya hizmet verildi.
16.07.2024Gündem
En düşük emekli aylığının 12 bin 500 liraya yükseltilmesini içeren kanun teklifi TBMM'de
En düşük emekli aylığının 12 bin 500 liraya yükseltilmesini içeren kanun teklifi TBMM'deEn düşük emekli aylığının 12 bin 500 liraya yükseltilmesini de içeren Vergi Kanunları ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Başkanlığı'na sunuldu.
16.07.2024Ekonomi
Kurtulmuş: Kimsenin Türkiye'ye demokrasi dersi vermesine müsaade etmeyeceğiz
Kurtulmuş: Kimsenin Türkiye'ye demokrasi dersi vermesine müsaade etmeyeceğizTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş, "Dünyada bedeli en ağır ödenmiş demokrasi, Türkiye demokrasisidir. Onun için kimsenin Türkiye'ye, Türk milletine parmak sallayarak demokrasi dersi vermesine asla müsaade etmeyeceğiz" dedi.
16.07.2024Politika
19 yaşındaki Veli Eren'den 1 yıldır haber yok
19 yaşındaki Veli Eren'den 1 yıldır haber yokİzmir'in Karşıyaka ilçesinden eğlenmek için gittiği Çeşme ilçesi Alaçatı Mahallesi'nde kaybolan Veli Eren Atay'dan (19), 1 yıldır haber alınamıyor. Baba Mehmet Atay "Uykumuz kalmadı. Suyun bile tadını alamıyoruz artık. Sabırla bekliyoruz. Mucize bekliyoruz. İsyan etmek yok" dedi.
16.07.2024Gündem
“Sivrisinek ısırığına yoğurt sürmek, ikincil enfeksiyon sebebi”
“Sivrisinek ısırığına yoğurt sürmek, ikincil enfeksiyon sebebi”Yazın artan sivrisinek ısırıkları sonrası bilinçsiz yapılan bazı uygulamaların risklerine değinen Dermatoloji Uzmanı Doç. Dr. Havva Hilal Ayvaz Çelik, “Yoğurt, soğan, bal vb. gıda maddelerinin ısırılan bölgeye uygulanması önerilmemektedir. Bu maddelere karşı kişide ekstra bir alerjik reaksiyon oluşabileceği ve ‘ikincil bakteriyel enfeksiyon’ denilen her türlü yaralanma sonrası o bölgenin bakteri enfeksiyonlarına karşı giriş kapısı oluşturabileceği unutulmamalıdır” dedi.
16.07.2024Sağlık-Yaşam
AB Dışişleri pozisyonu için seçilen Estonya Başbakanı, bugün istifasını duyurdu
AB Dışişleri pozisyonu için seçilen Estonya Başbakanı, bugün istifasını duyurduAvrupa Birliği’nin Dışişleri pozisyonu için seçilen Estonya Başbakanı Kaja Kallas, bugün başbakanlıktan istifa ettiğini duyurdu.
15.07.2024Dünya
Bahçeli: Ne PKK'nın ne de FETÖ'nün ayakta kalma şansı yok
Bahçeli: Ne PKK'nın ne de FETÖ'nün ayakta kalma şansı yokMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Türkiye Cumhuriyeti hem PKK ile hem de FETÖ'yle kıran kırana mücadele edip silindir gibi ezip geçmeye muktedirdir. Yeni yüzyılda ne PKK'nın ne de FETÖ'nün ayakta kalma şansı yoktur" dedi.
15.07.2024Politika
Siyasilerden '15 Temmuz' Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajları
Siyasilerden '15 Temmuz' Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajları15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla siyasiler sosyal medya hesaplarından mesajları yayımladı. Birlik ve beraberlik vurgusu yapılan açıklamalarda şehitler rahmet, gaziler saygıyla anıldı.
15.07.2024Gündem
Altun: 15 Temmuz'da nasıl karşı durduysak bugün de mazlumlar için karşı duracağız
Altun: 15 Temmuz'da nasıl karşı durduysak bugün de mazlumlar için karşı duracağızCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, küresel sistemin mevcut adaletsizliklerini de İsrail'in soykırım ve savaş suçlarını da her fırsatta dile getirmeye, bu zalim çarkın dönmesine engel olmaya çalışacağız. Nasıl ki 15 Temmuz 2016'da millet olarak küresel sömürü düzeninin maşası FETÖ'ye karşı durduysak, bugün de mazlumlar için küresel sistemin adaletsizliklerine karşı kararlılıkla mücadele edeceğiz" dedi.
14.07.2024Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan MSÜ Komuta ve Kurmay Eğitimi mezuniyet törenine katıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan MSÜ Komuta ve Kurmay Eğitimi mezuniyet törenine katıldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "15 Temmuz'da silahlı kuvvetlerde görev yapan 32 bin 189 subayın 10 bin 468'i yani yüzde 33'ü ordumuzdan atıldı. Kurmay subaylarda durum çok daha vahimdir. Çünkü örgütün 80'li yıllardan itibaren özellikle hedefe koyduğu ve zamanla çöreklendiği yerlerin en başında harp akademileri yani kurmaylık sistemi geliyordu. Bin 886 kurmay subayı bin 524'ü yani yüzde 81'i FETÖ'den ihraç edildi. Mesela Deniz Harp Akademisi'nin birinci ve ikinci sınıflarında eğitim gören kursiyerin tamamının ilişiği kesildi" dedi.
13.07.2024Politika
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Rezervlerimiz güçlenmeye devam ediyor
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Rezervlerimiz güçlenmeye devam ediyorCumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, cari işlemler açığının azalmaya, rezervlerin güçlenmeye devam ettiğini açıkladı.
12.07.2024Politika
Bakan Bolat: Cari işlemler açığı 1 yılda 31,8 milyar dolar geriledi
Bakan Bolat: Cari işlemler açığı 1 yılda 31,8 milyar dolar gerilediTicaret Bakanı Ömer Bolat, "Yıllıklandırılmış cari işlemler açığı son 1 yılda 31,8 milyar dolar geriledi. 2024 yılı Mayıs ayında cari işlemler açığı geçen yılın aynı ayına göre yüzde 84,1 oranında azalışla 1,2 milyar dolar olarak gerçekleşmiştir" dedi.
12.07.2024Ekonomi
Bakan Şimşek: Yıllık cari açık Haziran 2022'den sonraki en düşük seviyesine geriledi
Bakan Şimşek: Yıllık cari açık Haziran 2022'den sonraki en düşük seviyesine gerilediHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, yıllık cari açığın mayısta 25,2 milyar dolarla 2022 yılı haziran ayından sonraki en düşük seviyesine gerilediğini açıkladı.
12.07.2024Ekonomi
Kılıçdaroğlu'ndan Tanju Özcan'a: Cenazeme katılmanı istemiyorum
Kılıçdaroğlu'ndan Tanju Özcan'a: Cenazeme katılmanı istemiyorumEski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medyada kendisini eleştiren Bolu Belediye Başkanı CHP'li Tanju Özcan'a tepki göstererek, "Gün olur ecel vuku bulursa cenazeme katılmanı istemiyorum. Yazık sana, sana verdiğim emeklere" dedi.
11.07.2024Politika
İş arkadaşının eşini öldürmekten yargılanan sanık: Borçlarım vardı, bileziğini aldım ama öldürmedim
İş arkadaşının eşini öldürmekten yargılanan sanık: Borçlarım vardı, bileziğini aldım ama öldürmedimEskişehir'de, eşi ve oğlunun evde ölü bulduğu Safinaz Ayten'in (72) cinayet şüphelisi olarak tutuklanan sanık Mehmet Usta (34), mahkemedeki ilk savunmasında, iş arkadaşının eşi olan kadının kolundaki bileziği zorla aldığını itiraf etti. Evden ayrılırken Ayten’in yaşadığını öne süren Usta, "Tek amacım altınları alıp borcu ödemekti, Safinaz Ayten'i öldürmedim" dedi.
11.07.2024Gündem
Bakan Şimşek: Enflasyonda en zoru geride kaldı
Bakan Şimşek: Enflasyonda en zoru geride kaldıTÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi toplantısında konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “Enflasyonda en zoru geride kaldı. Şu anda dezenflasyon döneminin başındayız. Önümüzdeki ay enflasyon yüzde 60 civarına bir sonraki ay yüzde 50 bir sonraki ay da 50’nın bir tık altına inebilir. Dezenflasyon programı 3 yıllıktır. Program çalışıyor en zoru geride bıraktık ve başaracağız. Kamuda harcama disiplini çok önemsiyoruz. Bütün harcamaları gözden geçiriyoruz. 2025, 2026 ve 2027 orta vadeli mali çerçeveyi bu gözden geçirmeye göre yapacağız. Vergi politikalarında amacımız kayıt dışılıkla mücadelede amasız ve amansız bir döneme girmektir. Yük hiçbir şekilde dar gelirliye yüklenmeyecek. Kayıt dışı olanlar üzerinden vergi adaleti sağlanacak” dedi.
11.07.2024Video

Benzer Haber Etiketleri

15 temmuzradyolojieraizmirfetö

Diş ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.