Dış Borç

Dış Borç

Son dakika dış borç haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan dış borç gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan dış borç haber sayfamızda...

Dış Borç

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 369 dis borc haberi bulunmuştur.
Bakan Şimşek: Yıllık cari açık nisanda 31,5 milyar dolara sınırlı yükseldi
Bakan Şimşek: Yıllık cari açık nisanda 31,5 milyar dolara sınırlı yükseldi Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Bayram etkisiyle artan dış ticaret açığı nedeniyle yıllık cari açık nisanda 31,5 milyar dolara sınırlı yükseldi. Dış finansman girişlerindeki olumlu seyir devam etti" dedi.
10.06.2024 Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2023 yılını toplam 355 milyar dolar ihracatla kapattık
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2023 yılını toplam 355 milyar dolar ihracatla kapattık Türkiye İhracatçılar Meclisi, İhracatın Şampiyonları Ödül Töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Rusya - Ukrayna Savaşı'na ve 6 Şubat depremlerine rağmen hamdolsun 2023 senesinde ihracatta güzel bir yıl geçirdik. 2023 yılının 255,4 milyar doları mal ihracatı, 101 virgül 7 milyar doları hizmetler ihracatı olmak üzere toplam 355 milyar dolar ihracatla kapattık" dedi.
8.06.2024 Politika
Bakan Şimşek: İlk yılın muhasebesi, program çalışıyor
Bakan Şimşek: İlk yılın muhasebesi, program çalışıyor Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 'İlk yılın muhasebesi' başlığıyla sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Program çalışıyor, politika önceliklerimizde kat ettiğimiz mesafe doğru yolda olduğumuzu gösteriyor" dedi.
5.06.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyonda kalıcı düşüş hedefliyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyonda kalıcı düşüş hedefliyoruz DEİK Olağan Seçimli Genel Kurulu'nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,"Türk ekonomisi rayında ilerlemeye devam etti. Ekonomi programımızın asli önceliğin enflasyonun tek haneye indirmek suretiyle milletimizin refahını artırmaktır. Geçici rahatlama değil, enflasyonda kalıcı düşüş hedefliyoruz. Kararlıyız, sabırlıyız ve asla kolaycı çözümler peşinde değiliz" dedi.
25.05.2024 Politika
Bakan Şimşek: Ülkemiz geçmiş döneme göre uygun maliyetli dış finansman sağlıyor
Bakan Şimşek: Ülkemiz geçmiş döneme göre uygun maliyetli dış finansman sağlıyor Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Artan güven ve öngörülebilirlik sayesinde ülkemiz uluslararası piyasalardan daha uzun vadeli ve geçmiş döneme göre uygun maliyetli dış finansman sağlıyor" dedi.
28.04.2024 Politika
Bakan Şimşek: Dış finansmana erişim güçlü seyrine devam ediyor
Bakan Şimşek: Dış finansmana erişim güçlü seyrine devam ediyor Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Uygulamaya koyduğumuz program sayesinde Türkiye’nin dış finansmana erişimi güçlü seyrine devam ediyor" dedi.
29.03.2024 Ekonomi
TCMB: Kısa vadeli dış borç stoku ocak ayında azaldı
TCMB: Kısa vadeli dış borç stoku ocak ayında azaldı Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), ocak sonu itibarıyla kısa vadeli dış borç stokunun, 2023 yılı sonuna göre yüzde 0,2 azalışla 174,9 milyar dolara düştüğünü açıkladı.
18.03.2024 Ekonomi
Bakan Şimşek: Yıllık enflasyondaki düşüş 2024 yılı Haziran ayında görülecek
Bakan Şimşek: Yıllık enflasyondaki düşüş 2024 yılı Haziran ayında görülecek Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “Fiyat istikrarı bir süreç işidir. Para politikamız gecikmeli de olsa çalışıyor. Enflasyon doğru politikalara yanıt verecek. Enflasyondaki olumlu düşüşü aylık bazda görmeye başladık. Yıllık enflasyondaki düşüşü 2024 yılı Haziran ayından itibaren görmeye başlayacağız” dedi.
11.12.2023 Politika
Fatih Erbakan: Asgari ücretin 23 bin lira seviyesine getirilmesi lazım
Fatih Erbakan: Asgari ücretin 23 bin lira seviyesine getirilmesi lazım Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, “Yeniden Refah Partisi olarak sayın bakanı ve tüm yetkilileri önce millet anlayışıyla hareket etmeye davet ediyoruz. Yeniden Refah Partisi olarak pek çok sendikaların da ifade ettiği gibi iki asgari ücretin en azından yoksulluk sınırında olması gerektiğini ifade ediyorum. Bu da demek oluyor ki, bugünkü yoksulluk sınırını hesap edersek asgari ücretin 23 bin lira seviyesine getirilmesi lazım ki en azından bir evde bir ailede iki asgari ücret alındığı zaman o aile yoksulluk sınırında, yoksulluk sınırının altında kalmadan hayatını devam ettirebilsin” dedi.
11.12.2023 Politika
Kılıçdaroğlu: Akaryakıt zamları, vatandaşın cebinden çalınan paradır
Kılıçdaroğlu: Akaryakıt zamları, vatandaşın cebinden çalınan paradır CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Akaryakıt zamları, vatandaşın cebinden çalınan paradır. Biz yapılan uygulamayı bir ekonomik soykırım olarak tanımlıyoruz" dedi.
25.07.2023 Politika
CHP'li Öztrak: Önümüzdeki seçimleri mutlaka almaya kararlıyız
CHP'li Öztrak: Önümüzdeki seçimleri mutlaka almaya kararlıyız CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, "Bundan 9 ay sonra yapılacak yerel seçimlere çok daha hazırlıklı bir şekilde girmeye, önümüzdeki seçimleri mutlaka almaya kararlıyız" dedi.
16.06.2023 Politika
Bakan Nebati: KKM uygulamasının bütçeye maliyeti giderek azalıyor
Bakan Nebati: KKM uygulamasının bütçeye maliyeti giderek azalıyor Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Bugün, toplam 2,3 trilyon liraya ulaşan Kur Korumalı Mevduat ve Katılma Hesapları (KKM) uygulamasının bütçeye maliyeti de giderek azalmaya devam etmiş, toplamda 95,3 milyar lira olarak gerçekleşmiştir" dedi.
21.05.2023 Ekonomi
Kısa vadeli dış borç stoku martta arttı
Kısa vadeli dış borç stoku martta arttı Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), martta kısa vadeli dış borç stokunun, 2022 yıl sonuna kıyasla yüzde 8,7 artarak 161,4 milyar dolara çıktığını açıkladı.
17.05.2023 Ekonomi
Fatih Erbakan: Deizm ve ateizm gibi felaketler gençleri pençesine alıyor
Fatih Erbakan: Deizm ve ateizm gibi felaketler gençleri pençesine alıyor Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Esenler Dörtyol Meydan’da vatandaşlarla bir araya geldi. Ahlaki ve manevi kalkınmanın beka olarak görülmesi gerektiğini söyleyen Erbakan, “Uyuşturucu kullanımı artıyor, kullanım yaşı 12’ye düşüyor, boşanmalar artıyor, evlenme oranı azalıyor, deizm ve ateizm gibi felaketler gençleri pençesine alıyor; bunlarla topyekûn bir mücadele gerekiyor. Bunun için ailenin korunması, eğitim sisteminin ve medyada ahlakı ifsat eden yayınların ıslah edilmesi son derece önemli” dedi.
12.05.2023 Politika
TCMB: Kısa vadeli dış borç stoku ocak ayında arttı
TCMB: Kısa vadeli dış borç stoku ocak ayında arttı Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), kısa vadeli dış borç stokunun, 2023 Ocak ayında bir önceki aya göre yüzde 3,5 artarak 152,8 milyar dolara çıktığını açıkladı.
17.03.2023 Ekonomi
İBB metro hattı için 925 milyon dolar dış borç alacak
İBB metro hattı için 925 milyon dolar dış borç alacak İstanbul Büyükşehir İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisinde, Sefaköy-Beylikdüzü-TÜYAP raylı sistem hattı projesi için 925 milyon 396 bin 200 dolar, artı KDV ve sigorta primi tutarında dış borçlanma talebine onay verildi.
22.11.2022 Gündem
TCMB: Kısa vadeli dış borç stoku yüzde 14,7 arttı
TCMB: Kısa vadeli dış borç stoku yüzde 14,7 arttı Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), eylül ayı kısa vadeli dış borç istatistiklerini açıkladı. Kısa vadeli dış borç stoku, 2021 yıl sonuna göre, yüzde 14,7 artarak 139,5 milyar dolar oldu.
17.11.2022 Ekonomi
TCMB: Kısa vadeli dış borç stoku yüzde 13,6 arttı
TCMB: Kısa vadeli dış borç stoku yüzde 13,6 arttı Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), kısa vadeli dış borç stokunun 2021 yıl sonuna göre yüzde 13,6 artışla 138,1 milyar dolar olduğunu duyurdu.
17.10.2022 Ekonomi
TCMB: Kısa vadeli dış borç stoku yüzde 10,7 arttı
TCMB: Kısa vadeli dış borç stoku yüzde 10,7 arttı Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), temmuz ayı kısa vadeli dış borç istatistiklerini açıkladı. Kısa vadeli dış borç stoku, 2021 yıl sonuna göre, yüzde 10,7 artarak 134,6 milyar dolar oldu.
16.09.2022 Ekonomi
TCMB: Kısa vadeli dış borç stoku 134,8 milyar dolar oldu
TCMB: Kısa vadeli dış borç stoku 134,8 milyar dolar oldu Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), haziran ayına ilişkin kısa vadeli dış borç istatistiklerini açıkladı. Kısa vadeli dış borç stoku, 2021 yıl sonuna göre yüzde 10,9 oranında artışla 134,8 milyar dolar oldu.
17.08.2022 Ekonomi
ULUSKON Başkanı Nezaket Atasoy: Türkiye cari açığı aşabilecek kapasite ve yeteneğe sahip
ULUSKON Başkanı Nezaket Atasoy: Türkiye cari açığı aşabilecek kapasite ve yeteneğe sahip ULUSLARARASI Yatırım ve İş Dünyası Konfederasyonu (ULUSKON) Genel Başkanı ve Uluslararası İnsan Hakları Savunma Komitesi (IHRDC) İyi Niyet Elçisi Nezaket Emine Atasoy, Türkiye’nin içinde bulunduğu ‘kronik cari açık, yüksek dış borç stoku ve yüksek enflasyon’ sorunlarını aşabilecek kapasite ve yeteneğe sahip olduğunu söyleyerek, “Yüksek kur politikası-reel faiz dengesini tesis edilmelidir. İhracatta katma değeri yüksek ürünlere daha fazla önem verilmesi, döviz getirici bir anlayışla firmaların hangi sektörlerde yatırıma öncelik verilmesi gerektiği, dış pazar çeşitliliğinin arttırılması, böylelikle cari açığı azaltıcı bu faktörlerin devlet eliyle devreye sokulması beklenmektedir” dedi.
11.08.2022 Ekonomi
Kısa vadeli dış borç stoku yüzde 10,6 arttı
Kısa vadeli dış borç stoku yüzde 10,6 arttı Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), mayıs sonu itibarıyla, kısa vadeli dış borç stokunun, 2021 yıl sonuna göre yüzde 10,6 artışla 134,5 milyar dolar olarak gerçekleştiğini açıkladı.
19.07.2022 Ekonomi
Prof. Dr. Öngel: Nisan ayında oluşan beklenti gecikebilir
Prof. Dr. Öngel: Nisan ayında oluşan beklenti gecikebilir Makro Ekonomi Uzmanı Prof. Dr. Volkan Öngel, “Yaz ayları ile gıda fiyatlarında büyük oranda bir düşüş olmasını bununda enflasyonun hızını kesmesini beklerken gelen rakamlar nisan ayında oluşan beklentinin bir miktar gecikebileceğinin sinyallerini veriyor” dedi.  
23.05.2022 Ekonomi
TCMB: Kısa vadeli dış borç stoku yüzde 9,9 arttı
TCMB: Kısa vadeli dış borç stoku yüzde 9,9 arttı Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nca (TCMB), mart sonu itibarıyla kısa vadeli dış borç stokunun, 2021 yıl sonuna göre yüzde 9,9 oranında artışla 132,3 milyar dolar olduğunu açıkladı.
23.05.2022 Ekonomi
Muharrem İnce’den Fatih Erbakan’a ziyaret
Muharrem İnce’den Fatih Erbakan’a ziyaret Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce beraberindeki heyetle birlikte Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’ı ziyaret etti.
13.05.2022 Politika

Benzer Haber Etiketleri

ekonomi dış borç bakan şimşek merkez bankası TCMB

Dış Borç ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.