E-İhracat

E-İhracat

Son dakika e-ihracat haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan e-ihracat gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan e-ihracat haber sayfamızda...

E-İhracat

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.222 e ihracat haberi bulunmuştur.
Trendyol e-ihracatta mayıs ayı verilerini açıkladı
Trendyol e-ihracatta mayıs ayı verilerini açıkladı Trendyol, mayıs ayına ilişkin e-ihracat verilerini açıkladı. Yerli satıcılar bu dönemde yaklaşık 2 milyon ‘Made in Türkiye’ etiketli ürünü sınır ötesine taşıdı. Dünya pazarlarında en fazla siparişi, tekstil ve ev ürünleri aldı.
13.06.2024 Kurumsal
TİM’den Trendyol’a e-ihracat şampiyonu ödülü
TİM’den Trendyol’a e-ihracat şampiyonu ödülü Türk ürün ve üreticilerini dünya pazarlarıyla buluşturan Trendyol, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından düzenlenen ‘İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni’nde, ‘e-ihracat’ kategorisinde birincilik ödülünün sahibi oldu. Trendyol Grubu Başkanı Çağlayan Çetin, ödülü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.
9.06.2024 Ekonomi
Aras Kargo’dan e-ihracatı kolaylaştıracak yeni platform
Aras Kargo’dan e-ihracatı kolaylaştıracak yeni platform Aras Kargo tüm işletmeler için e-ihracatı kolaylaştıracak yeni Aras Global platformunu duyurdu. Aras Global’in yeni platformu ile hem her ölçekten e-ticaret şirketleri hem de bireysel kullanıcılar, tek bir site üzerinden farklı lojistik sağlayıcılardan fiyat ve gönderim zamanı alabiliyor. Bunun yanında, dünyanın önde gelen e-pazaryerlerine tam entegrasyon ile ürün gönderimi gerçekleştirmek kolaylaşıyor.
7.06.2024 Kurumsal
Trendyol, Körfez Bölgesi’ndeki ikinci pop-up mağazasını Cidde’de açtı
Trendyol, Körfez Bölgesi’ndeki ikinci pop-up mağazasını Cidde’de açtı Trendyol, Körfez Bölgesi’ndeki ikinci pop-up mağazasını Suudi Arabistan’ın Cidde şehrinde açtı. Trendyol’daki ürünlerin sergilendiği mağaza, ünlü oyuncu Engin Altan Düzyatan’ın katıldığı lansmana ev sahipliği yaptı. Üç hafta boyunca ziyaretçileri ağırlayacak mağaza, fiziksel alışveriş deneyimini dijitalle birleştirecek. Ziyaretçiler, beğendikleri ürünleri üzerinde bulunan QR kodları okutarak online satın alabilecek.
28.05.2024 Ekonomi
Trendyol e-ihracat verilerini açıkladı: 4.5 milyon ürün dünya pazarlarıyla buluştu
Trendyol e-ihracat verilerini açıkladı: 4.5 milyon ürün dünya pazarlarıyla buluştu E-ticaret platformu Trendyol, mart ve nisan ayına ilişkin e-ihracat verilerini açıkladı. Buna göre Türk üreticiler iki aylık dönemde yaklaşık 4.5 milyon ürünü dünya pazarlarıyla buluşturdu. En çok satış yapılan ülkeler Suudi Arabistan ve Azerbaycan oldu.
15.05.2024 Ekonomi
İstanbul’da ‘Sınır Ötesi E-Ticaret’ konferansı düzenledi
İstanbul’da ‘Sınır Ötesi E-Ticaret’ konferansı düzenledi Türkiye'nin ihracatında önemli bir lokomotif konumundaki e-ticaretin mimarları, sektörün geleceğini konuşmak için İstanbul’da buluştu. UTEP’in 30 Nisan’da düzenlediği etkinlikle, iş dünyasının e-ticaretin gücünü, teknolojinin önemini ve geleceğin trendlerini keşfetmesi hedeflendi.
30.04.2024 Ekonomi
Tarkan, ‘Yarının Köyleri’ projesi için yeniden kamera karşısına geçti
Tarkan, ‘Yarının Köyleri’ projesi için yeniden kamera karşısına geçti Megastar Tarkan, Trendyol ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) iş birliğinde yürütülen Yarının Köyleri projesi için bir kez daha kamera karşısına geçti. Çekimler, projenin ilk aşamasında belirlenen 3 pilot köyden biri olan Adana’nın Kürkçüler Köyü’nde gerçekleşti. Ekim 2022’den bu yana devam eden projenin lansman filminde de rol alan Tarkan, “Yarının Köyleri’nin bir hayalden gerçeğe dönüşmesine bizzat tanık olmak ve aradan geçen zamanda yaratılan pozitif etkiyi görmek çok güzel. Sosyal duyarlılığı yüksek bir marka olarak Trendyol’un köylere kurduğu dijital köprülerin kırsal kalkınma adına önemli bir fırsat olduğunu düşünüyorum” dedi.  
17.04.2024 Kültür&Sanat
ikas, IFC ve Re-Pie Portföy liderliğinde 20 milyon dolar yatırım aldı
ikas, IFC ve Re-Pie Portföy liderliğinde 20 milyon dolar yatırım aldı Yeni nesil e-ticaret altyapısı ikas, Dünya Bankası kuruluşlarından IFC ve Re-Pie Portföy liderliğindeki Seri A yatırım turunda 20 milyon dolar yatırım aldığını duyurdu. Yatırım, Dünya Bankası’nın Türkiye’deki girişimlere tek seferde yaptığı en yüksek yatırım tutarı olarak kayda geçti.
4.04.2024 Ekonomi
Trendyol, e-ihracatta 2024 yılı ilk çeyrek verilerini açıkladı
Trendyol, e-ihracatta 2024 yılı ilk çeyrek verilerini açıkladı Trendyol, e-ihracat yoluyla dünya pazarlarıyla buluşturduğu Türk ürünleri ve üreticilerine dair 2024 yılı ilk çeyrek verilerini açıkladı. Bu dönemde Türk üreticiler en çok Suudi Arabistan, Azerbaycan ve Birleşik Arap Emirlikleri’ne satış yaptı. En çok ihracat gerçekleştiren iller İstanbul, Ankara ve İzmir’den sonra; Bursa, Adana, Gaziantep, Denizli ve Mersin oldu. Tekstil ve mutfak eşyaları ise ihracatı en fazla yapılan ürün grupları olarak dikkat çekti.
4.04.2024 Ekonomi
Türkiye ve Azerbaycan e-ticaret ekosistemi Bakü’de buluştu
Türkiye ve Azerbaycan e-ticaret ekosistemi Bakü’de buluştu Türkiye ve Azerbaycan e-ticaret ekosistemi, “Azerbaycan & Türkiye E-Ticaret Forum 2024’ etkinliğinde Bakü’de bir araya geldi. Önemli iş insanları ve üst düzey devlet yöneticilerinin de katıldığı etkinlikte, e-ticarette kişiselleştirmeden siber güvenliğe, ödeme sistemlerinden altyapı çözümlerine kadar pek çok konu ele alındı.
19.03.2024 Ekonomi
Trendyol ile şubat ayında en çok e-ihracat yapan 10 şehir belli oldu
Trendyol ile şubat ayında en çok e-ihracat yapan 10 şehir belli oldu E-ticaret platformu Trendyol aracılığıyla dünya pazarlarıyla buluşan Türk üreticiler, şubat ayında en çok Azerbaycan ve Suudi Arabistan’a satış yaptı. Şubatta en çok e-ihracat yapan şehirler ise İstanbul, Bursa, İzmir, Ankara, Adana, Gaziantep, Denizli, Aydın, Mersin ve Antalya oldu.
15.03.2024 Ekonomi
Hepsiburada, 3. Antalya Diplomasi Forumu’nda e-ihracat çalışmalarını tanıtacak
Hepsiburada, 3. Antalya Diplomasi Forumu’nda e-ihracat çalışmalarını tanıtacak Antalya Diplomasi Forumu’nun üçüncüsü, 1-3 Mart tarihleri arasında düzenleniyor. “Krizler Döneminde Diplomasiyi Öne Çıkarmak” ana temasıyla düzenlenen forumun bu yılki ana sponsorluğunu Hepsiburada üstleniyor. Hepsiburada Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan forumda "Uluslararası Ticaret, Bağlantısallık ve Karşılıklı Bağımlılık" konulu yuvarlak masa oturumunda konuşacak. Forumda ayrıca platformun e-ihracat çalışmaları tanıtılacak.
1.03.2024 Ekonomi
Trendyol, Dünya Hükümetler Zirvesi’nde geliştirdiği yapay zeka dil modelini tanıttı
Trendyol, Dünya Hükümetler Zirvesi’nde geliştirdiği yapay zeka dil modelini tanıttı Trendyol, Türkiye'nin onur konukları arasında bulunduğu 2024 Dünya Hükümetler Zirvesi’ne (World Governments Summit) katıldı. Trendyol Grubu Başkanı Çağlayan Çetin, Trendyol’un Türk mühendislerinin yapay zeka teknolojisiyle geliştirdiği yerli çözüm dil modelini, sektörün önde gelen isimlerinin katıldığı bir yapay zeka panelinde katılımcılarla paylaştı.
14.02.2024 Teknoloji
Navlungo, ‘Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen Teknoloji Şirketi’ seçildi
Navlungo, ‘Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen Teknoloji Şirketi’ seçildi Türkiye'nin önde gelen lojistik şirketlerinden Navlungo, Deloitte Teknoloji Fast 50 Programı'nda ‘Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen Teknoloji Şirketi’ seçildi. Dünya genelindeki teknoloji şirketlerini değerlendirerek, son üç yılda net satış gelirlerinde gösterdikleri büyüme oranlarını ölçen program kapsamında; Navlungo, yapılan değerlendirmeler neticesinde birincilik ödülüne hak kazandı.
15.01.2024 Ekonomi
"Markalar 2024'te organik büyümeye yönelecek"
"Markalar 2024'te organik büyümeye yönelecek" Dijital ajans ROIBLE'nin kurucusu İbrahim Akşen, "2024, ihracat için önemli bir dönüm noktası olacak. İç pazardaki daralma beklentileri göz önüne alındığında, dış pazarlara açılmak bir zorunluluğa dönüşüyor. Özellikle imalat sektöründe faaliyet gösteren ve ihracat kapasitelerini artırmayı hedefleyen şirketler, arama motoru optimizasyonu (SEO) gibi organik büyüme araçlarını etkin bir biçimde kullanarak daha az bütçeyle daha güçlü sonuçlar elde edebilir" dedi.
2.01.2024 Ekonomi
Yarının Köyleri projesinin ilk dijital merkezi Adana'da açıldı
Yarının Köyleri projesinin ilk dijital merkezi Adana'da açıldı Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Trendyol iş birliği ile hayata geçirilen 'Yarının Köyleri' projesinde ilk dijital merkez Adana'da açıldı.
16.12.2023 Video
Yarının Köyleri projesinin ilk dijital merkezi Adana'da açıldı
Yarının Köyleri projesinin ilk dijital merkezi Adana'da açıldı Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Trendyol iş birliği ile hayata geçirilen 'Yarının Köyleri' projesinde ilk dijital merkez Adana'da açıldı.
16.12.2023 Kurumsal
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: İslam dünyası tüm sorunlara rağmen dimdik ayakta kalmaya devam edecektir
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: İslam dünyası tüm sorunlara rağmen dimdik ayakta kalmaya devam edecektir Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, İslam İşbirliği Teşkilatı Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesinin (İSEDAK) 39. Bakanlar Toplantısı kapanış oturumunda yaptığı konuşmada, "İslam İşbirliği Teşkilatı'nın kuruluş gayesinin Kudüs davası olduğu hiçbir zaman unutulmamalıdır. Bizlerin gayretleriyle, İslam dünyası dışardan dayatılan tüm sorunlara rağmen dirayetini koruyarak dimdik ayakta kalmaya devam edecektir. 2025 yılı sonunda ulaşmayı hedeflediğimiz İİT-içi ticaret hacmi ise yüzde 25'tir. Dünya Ticaret Örgütü'nün verilerine göre dijital olarak sunulan hizmetlerin küresel ihracatı 2005 yılından bu yana üç kattan fazla artmış bulunmaktadır. Ayrıca, dijital teknolojilerin 2030 yılına kadar her yıl yüzde 2 oranında ticareti artıracağı tahmin edilmektedir" ifadelerini kullandı.
5.12.2023 Politika
Trendyol’dan üç yılda 10 milyar dolar ihracat hedefi
Trendyol’dan üç yılda 10 milyar dolar ihracat hedefi E-ticaret platformu Trendyol,  2022 yılının başından bu yana 51 binden fazla satıcısına ihracat yapma imkanı sağladı. Son 2 yılda ise bu satıcıların 42 binini ilk kez ihracat ile buluşturan platform, satıcıları aracılığıyla gelecek yıl 2 milyar dolar, 2026’da ise 10 milyar dolar ihracat yapmayı hedefliyor.
21.11.2023 Ekonomi
Bakan Bolat: Türkiye E-İhracat Platformu'nu yakında hizmete alıyoruz
Bakan Bolat: Türkiye E-İhracat Platformu'nu yakında hizmete alıyoruz Ticaret Bakanı Ömer Bolat, "E-ticareti ve e-ihracatı desteklemek için Türkiye E-İhracat Platformu'nu yakında hizmete alıyoruz. İhracatçılarımızı dijital ortama taşımış olacağız. Yeni nesil teknolojilerin kullanılacağı milli B2B (şirketler arası pazarlama) platformunu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Ticaret Bakanlığımızla birlikte hayata geçireceğiz" dedi.
8.11.2023 Ekonomi
Ankara'da e-ihracatın geleceği, masaya yatırılacak
Ankara'da e-ihracatın geleceği, masaya yatırılacak Ankara'da elektronik ihracatın tüm yönlerinin ele alınması için Ticaret Bakanlığı himayesinde, e-İhracat Zirvesi düzenlenecek.
7.11.2023 Ekonomi
Bakan Bolat: E-ihracat platformu kurma çalışmalarımızı tamamladık
Bakan Bolat: E-ihracat platformu kurma çalışmalarımızı tamamladık  MÜSİAD tarafından düzenlenen Vizyoner’23 Zirvesi’nde konuşan Ticaret Bakanı Ömer Bolat, "İhracatta dijitalleşmeyi artırarak e-ihracatın gelişmesi için de Türkiye e-ihracat platformu kurma çalışmalarımızı tamamladık. İnşallah birkaç ay içinde onu da hizmete alacağız. Burada amacımız marka ve ürünlerimizin dünya çapında bilinirliğinin artması, Pazar payımızın ve e-ihracatı artırabilmek" dedi.
4.11.2023 Gündem
Hepsiburada CEO’su Gökçetekin: Yerli teknolojiler geliştirmeye, yatırım yapmaya devam edeceğiz
Hepsiburada CEO’su Gökçetekin: Yerli teknolojiler geliştirmeye, yatırım yapmaya devam edeceğiz Hepsiburada, Cumhuriyetin ikinci yüzyılı için ticari ve teknolojik hedeflerini açıkladı. Hepsiburada CEO’su Nilhan Onal Gökçetekin yayımladığı 100’üncü yıl mesajında, “Cumhuriyetimizin gelecek 100 yılında da ülkemiz ve tüm paydaşlarımız için yerli teknolojiler geliştirmeye, üretmeye, yatırım yapmaya ve istihdam yaratmaya devam edeceğiz” dedi.
28.10.2023 Ekonomi
Global e-ticaret markaları WORLDEF ANTALYA’da buluştu
Global e-ticaret markaları WORLDEF ANTALYA’da buluştu Uluslararası e-ticaret ve e-ihracat platformu WORLDEF öncülüğünde organize edilen global e-ticaret etkinliği WORLDEF ANTALYA, Antalya Belek’te başladı. Üç gün sürecek etkinliğe farklı ülkelerden çok sayıda e-ticaret markası katılıyor. WORLDEF Başkanı Ömer Nart, WORLDEF’in Türkiye’den çıkan global bir marka haline geldiğini belirterek, “Dünyanın dört bir yanından e-ticaret paydaşlarını Türk markalarıyla bir araya getiriyor ve önemli iş birliklerine ev sahipliği yapıyoruz.” dedi.
24.10.2023 Video
Global e-ticaret markaları WORLDEF ANTALYA’da buluştu
Global e-ticaret markaları WORLDEF ANTALYA’da buluştu Uluslararası e-ticaret ve e-ihracat platformu WORLDEF öncülüğünde organize edilen global e-ticaret etkinliği WORLDEF ANTALYA, Antalya Belek’te başladı. Üç gün sürecek etkinliğe farklı ülkelerden çok sayıda e-ticaret markası katılıyor. WORLDEF Başkanı Ömer Nart, WORLDEF’in Türkiye’den çıkan global bir marka haline geldiğini belirterek, “Dünyanın dört bir yanından e-ticaret paydaşlarını Türk markalarıyla bir araya getiriyor ve önemli iş birliklerine ev sahipliği yapıyoruz.” dedi.
24.10.2023 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

e-ihracat trendyol E-TİCARET veri proje

E-İhracat ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.