Filistin Kızılayı

Filistin Kızılayı

Son dakika Filistin Kızılayı haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Filistin Kızılayı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Filistin Kızılayı haber sayfamızda...

Filistin Kızılayı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 104 filistin kizilayi haberi bulunmuştur.
Gazze’de emekli öğretmen, çocuklara eğitim için mesleğe döndü
Gazze’de emekli öğretmen, çocuklara eğitim için mesleğe döndüGazze Şeridi’nde yaşayan emekli ilkokul öğretmeni Majed, yerinden edilmiş çocuklar için mesleğine gerdi döndü. Birleşmiş Milletler’in Filistin Ajansı (UNRWA) tesislerinde çocuklara ders vermeye başlayan Majed, “Gazze'deki çocuklarımızı eğitmek için çalışmaya devam edeceğim” dedi.
18.07.2024Dünya
Filistin Kızılayı, Gazze’de saldırılar sonrası yaralı ve ölüleri tahliye etti
Filistin Kızılayı, Gazze’de saldırılar sonrası yaralı ve ölüleri tahliye ettiFilistin Kızılayı, Gazze’nin merkezinde ve Deir al-Balah’ta düzenlenen saldırılar sonrası hayatını kaybedenleri ve yaralıları tahliye etti. Örgütün sağlık ekiplerinin zamanla yarışı saniye saniye kameralara yansıdı.
17.07.2024Dünya
İsrail, Han Yunus’u vurdu: 71 ölü, 289 yaralı
İsrail, Han Yunus’u vurdu: 71 ölü, 289 yaralıİsrail’in Gazze’deki Han Yunus kentinin El Mevasi bölgesine düzenlediği hava saldırısı sonucunda en az 71 kişi öldü, 289 kişi yaralandı. Filistin Kızılayı (PRCS) yaralanan 102 kişinin hastanelere nakledildiğini duyurdu.
13.07.2024Dünya
Filistin Kızılayı’ndan çalışanların yer değiştirmesi için çağrı
Filistin Kızılayı’ndan çalışanların yer değiştirmesi için çağrıFilistin Kızılayı, örgütün 1000 çalışanının 9 aydır Gazze Şeridi’nde insani yardımlar ve sağlık hizmetleri için ara vermeden çalışmak zorunda kaldığını ve tükenmiş durumda olduklarını duyurdu. Örgüt, Filistin Kızılayı’nın Batı Şeria’daki çalışanlarıyla Gazze’dekilerin yer değiştirmesi için çağrıda bulundu.
8.07.2024Dünya
İsrail’in Han Yunus’taki tahliye emri sonrası hastane yaralılarla doldu
İsrail’in Han Yunus’taki tahliye emri sonrası hastane yaralılarla dolduFilistin Kızılayı, İsrail ordusunun Han Yunus’ta verdiği tahliye emri sonrası bölgede bulunan Al-Amal hastanesinin yararlılarla dolduğunu duyurdu. İsrail, geçen ay Refah için tahliye emri vermiş, siviller saldırılar sonucu harabeye dönen Han Yunus’a kaçmak zorunda kalmıştı.
2.07.2024Dünya
Filistin Kızılayı: Fas’tan gelen 6 kamyon dolusu yardım Gazze’ye ulaştı
Filistin Kızılayı: Fas’tan gelen 6 kamyon dolusu yardım Gazze’ye ulaştı Filistin Kızılayı (PRCS), Fas’ın gönderdiği 6 kamyon dolusu insanı yardımı Gazze’den teslim aldıklarını duyurdu.
27.06.2024Dünya
Filistin Kızılayı, Al-Quds hastanesini tekrar hizmete açmak için çalışıyor
Filistin Kızılayı, Al-Quds hastanesini tekrar hizmete açmak için çalışıyorFilistin Kızılayı, Gazze’nin kuzeyinde saldırılar sonucu hizmet dışı kalan Al-Quds hastanesinin tekrar hizmete açılması için ekiplerin faaliyetlerde bulunduğunu duyurdu.
26.06.2024Dünya
Filistin Kızılayı,Türk Kızılayı desteğiyle Gazzeli 4 bin 116 aileye hijyen kiti dağıttı
Filistin Kızılayı,Türk Kızılayı desteğiyle Gazzeli 4 bin 116 aileye hijyen kiti dağıttıFilistin Kızılayı (PRCS) bayramın ilk gününde Gazzeli 4 bin 116 aileye hijyen kiti dağıttı. Yapılan açıklamada, paketlerin Türk Kızılayı, Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Dernekleri Federasyonu’nun desteğiyle dağıtıldığını duyurdu.
17.06.2024Dünya
Gazzeli çocuklar bayramın ilk gününde oyunlar oynadı
Gazzeli çocuklar bayramın ilk gününde oyunlar oynadıBirleşmiş Milletler'in Filistin Ajansı (UNRWA) ve Filistin Kızılayı (PRCS) Kurban Bayramı’nın ilk gününde Gazzeli aileleri ziyaret etti, çocuklarla oyunlar oynadı.
17.06.2024Dünya
Kızılay, Gazze’deki aşevi kapasitesini günlük 15 bin kişilik sıcak yemeğe çıkardı
Kızılay, Gazze’deki aşevi kapasitesini günlük 15 bin kişilik sıcak yemeğe çıkardıTürk Kızılay, sekiz aydır devam eden çatışmalar nedeniyle akut açlık sınırlarına yaklaşan Gazze’deki aşevinin kapasitesini artırarak günlük 15 bin kişiye çıkardı.
11.06.2024Gündem
İsrail askerleri, rehine operasyonunda insani yardım kamyonuyla bölgeye sızmış
İsrail askerleri, rehine operasyonunda insani yardım kamyonuyla bölgeye sızmışFilistin Kızılayı, İsrail askerlerinin 8 Haziran’da Nusairat kampına düzenlediği, 274 Gazzeli sivilin hayatını kaybettiği rehine kurtarma operasyonunda, bölgeye insani yardım kamyonuyla sızdıklarını açıkladı. Örgüt, İsrail’in bu eyleminin insani yardım kuruluşlarına güveni azaltacağını ve çalışanlarının güvenliğini tehlikeye atacağını belirtti.
11.06.2024Dünya
Gazze’nin merkezine saldırı: 10’dan fazla yaralı
Gazze’nin merkezine saldırı: 10’dan fazla yaralıFilistin Kızılay’ı bugün işgal altındaki Gazze’nin merkezinde bulunan Deir al-balah kentindeki bir eve İsrail tarafından düzenlenen saldırıda 10’dan fazla yaralı olduğunu duyurdu. Öte yandan İsrail, bugün Deir al-balah'a 6 km uzaklıktaki Nuseirat'a operasyon düzenlediğini duyurmuştu.
8.06.2024Dünya
Filistin Kızılayı, savaştan etkilenen çocuklara psikolojik yardım sağlıyor
Filistin Kızılayı, savaştan etkilenen çocuklara psikolojik yardım sağlıyorFilistin Kızılayı, savaştan etkilenen çocuklara psikolojik yardım sağlıyor. Kızılay ekipleri, çocuklar ve aileleriyle görüşmeler yapıldığını, yaşadıkları acıları hafifletmek için faaliyetlerde bulunduklarını açıkladı.
29.05.2024Dünya
Filistin Kızılayı: İsrail’in saldırıları sonucunda 1 çalışanımız öldü
Filistin Kızılayı: İsrail’in saldırıları sonucunda 1 çalışanımız öldüFilistin Kızılayı (PRCS) İsrail'in bir kampa saldırısı sonucunda bir sağlık çalışanının hayatını kaybettiğini duyurdu.
29.05.2024Dünya
İsrail, Refah’a hava saldırısı düzenledi: 35 ölü
İsrail, Refah’a hava saldırısı düzenledi: 35 ölüİsrail’in Refah kentine düzenlediği hava saldırısında 35 sivil hayatını kaybetti. Filistin Kızılayı, saldırı sonrası bölgeden hayatını kaybedenlerin cansız bedenlerini ve yaralıları ambulanslarla taşıdı.
27.05.2024Dünya
Gazze’de siviller, Refah’ın doğusundan tahliye ediliyor
Gazze’de siviller, Refah’ın doğusundan tahliye ediliyorFilistin Kızılayı, Gazze Şeridi’nde Refah’ın doğusundan sivillerin tahliye edildiği anları paylaştı.
7.05.2024Dünya
İsrail, Al-Amal Hastanesi ve çevresini hedef aldı
İsrail, Al-Amal Hastanesi ve çevresini hedef aldıFilistin Kızılayı, İsrail güçlerinin Al-Amal Hastanesi ve çevresini hedef aldığını, hastanenin limitli kapasite ve kaynaklarla çalışmayı sürdürdüğünü duyurdu.
5.05.2024Dünya
Gazze için yola çıkan 9’uncu İyilik Gemisi Mısır’a ulaştı
Gazze için yola çıkan 9’uncu İyilik Gemisi Mısır’a ulaştıGazze’ye insani yardım ulaştırmak üzere Türk Kızılay öncülüğünde hazırlanan 3 bin 774 tonluk malzemeyle yola çıkan 9’uncu İyilik Gemisi, 55 saat süren deniz yolculuğunu tamamlayarak Mısır’ın El-Ariş Limanı’na ulaştı. Yardım malzemelerinin hızla Gazze’ye sevkiyatını sağlamak için işlemler başlatıldı.
19.04.2024Gündem
İsrail güçleri çekildikleri hastanede enkaz bıraktı
İsrail güçleri çekildikleri hastanede enkaz bıraktıFilistin Kızılayı, İsrail’in birliklerini geri çektiği Han Yunus’taki Al-Amal Hastanesi’nde oluşan enkaza ilişkin fotoğrafları paylaştı.
8.04.2024Dünya
Dünya liderleri ölen 7 yardım çalışanı için başsağlığı mesajları paylaştı
Dünya liderleri ölen 7 yardım çalışanı için başsağlığı mesajları paylaştıDünya liderleri ve uluslararası örgüt yetkilileri Gazze’de hayatını kaybeden 7 World Central Kitchen (WCK) görevlisi için başsağlığı mesajları paylaştı.
2.04.2024Dünya
Filistin Kızılayı: 47 gündür gözaltındaki 7 çalışanımız serbest bırakıldı, 8 çalışanımız hala gözaltında
Filistin Kızılayı: 47 gündür gözaltındaki 7 çalışanımız serbest bırakıldı, 8 çalışanımız hala gözaltındaFilistin Kızılayı (PRCS), İsrail kuvvetleri tarafından 9 Şubat'ta gözaltına alınan 7 çalışanının 47 gün sonra serbest bırakıldığını 8 üyenin ise hala gözaltında olduğunu açıkladı.
29.03.2024Dünya
Filistin Kızılayı: Al-Amal Hastanesi hizmet dışı kaldı
Filistin Kızılayı: Al-Amal Hastanesi hizmet dışı kaldıFilistin Kızılayı, Han Yunus’ta bulunan Al-Amal Hastanesi’nin 40 gün süren İsrail kuvvetleri kuşatmasının ardından hizmet dışı kaldığını, hastanede biri sağlık görevlisi 2 kişinin hayatını kaybettiğini ve 3 kişinin de yaralandığını duyurdu.
27.03.2024Gündem
BM: Gazze en yüksek seviye kıtlıkla karşı karşıya
BM: Gazze en yüksek seviye kıtlıkla karşı karşıyaBirleşmiş Milletler (BM) Gazze’de 1.1 milyon insanın gıda kaynaklarının tamamen tükendiğini ve bölgenin kısa bir zaman içerisinde en yüksek seviye kıtlıkla karşı karşıya kalacağını açıkladı.
19.03.2024Dünya
Kızılay’ın Gazze gemisi Mısır’a ulaştı
Kızılay’ın Gazze gemisi Mısır’a ulaştıTürkiye’den yola çıkan Kızılay’ın ‘7’nci İyilik Gemisi’ Mısır’a ulaştı. Türk Kızılay Genel Başkanı Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz ile bölgedeki Kızılay ekibi tarafından karşılanan yardım gemisindeki acil ihtiyaç malzemeleri Gazze halkına ulaştırılmak üzere TIR’lara yüklenmeye başladı.
10.03.2024Gündem
Filistin Kızılayı: İsrail’in İHA saldırısı sonucu 5 kişi öldü, 4 kişi yaralandı
Filistin Kızılayı: İsrail’in İHA saldırısı sonucu 5 kişi öldü, 4 kişi yaralandıFilistin Kızılayı, Gazze’de dün Deir al Balah bölgesinde İsrail’in İHA ile düzenlediği saldırıda 5 kişinin hayatını kaybettiğini, 4 kişinin de yaralandığını duyurdu.
4.03.2024Dünya

Benzer Haber Etiketleri

gazzeFilistin KızılayıisrailyardımFilistin

Filistin Kızılayı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.