Finansal

Finansal

Son dakika finansal haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan finansal gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan finansal haber sayfamızda...

Finansal

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.343 finansal haberi bulunmuştur.
Kripto varlıklara ilişkin düzenlemeleri içeren Sermaye Piyasası Kanun Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'ndan geçti
Kripto varlıklara ilişkin düzenlemeleri içeren Sermaye Piyasası Kanun Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'ndan geçti Kamuoyunda kripto yasası olarak da bilinen 19 maddelik, 'Sermaye Piyasası Kanunu'nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi' TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.
30.05.2024 Ekonomi
Hayat Finans ve Octet Türkiye arasında finansal anlaşma
Hayat Finans ve Octet Türkiye arasında finansal anlaşma Türkiye’nin ilk dijital bankası Hayat Finans, Octet Türkiye ile imzaladığı anlaşma kapsamında platform üyesi işletmelerin nakit akışlarını etkin ve verimli yönetmelerine olanak sağlayacak.
30.05.2024 Ekonomi
Antalyaspor'da Alex de Souza resmi sözleşmeyi imzaladı
Antalyaspor'da Alex de Souza resmi sözleşmeyi imzaladı Süper Lig ekiplerinden Antalyaspor'da teknik direktör Sergen Yalçın ile yolların ayrılmasının ardından göreve Fenerbahçe'nin Brezilyalı eski yıldızı Alex de Souza getirildi. Alex de Souza, kendisini 2 yıllığına kırmızı beyazlılara bağlayan imzayı attı.
30.05.2024 Spor
Birevim Genel Müdürü Orak: Kiralar gelirin 3’te 2’sini aştı
Birevim Genel Müdürü Orak: Kiralar gelirin 3’te 2’sini aştı Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in yüzde 25 kira artış sınırının devam etmemesi gerektiğine yönelik açıklamasının ardından kiracıların durumunu değerlendiren ve çözüm önerilerini dile getiren Birevim Genel Müdürü Av. Mahir Orak, “Geçmişte gelirin 3’te 1’ine tekabül eden kiralar, bugün 3’te 2 seviyesinin üstüne çıktı. Barınma sorununu çözmek isteyenler ise kira bütçesinin yarısını ödeyerek ev sahibi olabilmek için tasarruf finansman şirketlerine yoğun ilgi gösteriyor” dedi
30.05.2024 Ekonomi
ŞOK Marketler’den yılın ilk çeyreğinde 37,2 milyar TL ciro
ŞOK Marketler’den yılın ilk çeyreğinde 37,2 milyar TL ciro ŞOK Marketler 2024 yılının ilk çeyreğinde de büyümesini sürdürdü. 2024 yılının ilk üç ayında ŞOK Marketler’in cirosu 37,2 milyar TL’ye, mağaza sayısı ise 10 bin 789’a ulaştı.
30.05.2024 Ekonomi
Papara, Pakistan merkezli SadaPay’i satın aldı
Papara, Pakistan merkezli SadaPay’i satın aldı Papara, Pakistan merkezli SadaPay’in yüzde 100’ünü satın aldığını duyurdu. Bu satın almayla Papara, Avrupa’dan sonra Orta Doğu ve Güney Asya pazarına giriş yaptı.
30.05.2024 Ekonomi
Ülker, 2024 yılı ilk çeyrek finansallarını açıkladı
Ülker, 2024 yılı ilk çeyrek finansallarını açıkladı Türkiye’nin lider gıda şirketi Ülker Bisküvi, 2024 yılının ilk çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı. Buna göre şirket, İlk çeyreği 19,6 milyar TL ciro ile bitirdi. Ülker’in Türkiye ve yurt dışı operasyonları büyümeye devam etti.
30.05.2024 Ekonomi
Enerjisa Enerji, ilk çeyrek finansal ve operasyonel sonuçlarını açıkladı
Enerjisa Enerji, ilk çeyrek finansal ve operasyonel sonuçlarını açıkladı Elektrik dağıtım, perakende satış ve müşteri çözümleri şirketi Enerjisa Enerji, 2024 yılının ilk çeyrek operasyonel ve finansal sonuçlarını açıkladı.
29.05.2024 Ekonomi
Turkcell Çin Kalkınma Bankası ile 300 milyon Euro’luk kredi anlaşması için ön protokol imzaladı
Turkcell Çin Kalkınma Bankası ile 300 milyon Euro’luk kredi anlaşması için ön protokol imzaladı Turkcell ile Çin’in önde gelen bankalarından Çin Kalkınma Bankası 10 yıl vadeli toplam 300 milyon Euro tutarında kredi anlaşması için ön protokole imza attı. Kredi Turkcell tarafından yapılacak telekom ekipman alımlarının finansmanında Euro karşılığı Çin Yuanı (RMB) cinsinden kullanılabilecek.
29.05.2024 Ekonomi
ASELSAN'ın bakiye siparişleri paylaşıldı; 11,1 milyar dolar
ASELSAN'ın bakiye siparişleri paylaşıldı; 11,1 milyar dolar Türkiye'nin önde gelen savunma sanayi şirketlerinden ASELSAN'ın 2024 yılı ilk üç aylık cirosu geçen yılın aynı dönemine göre, yüzde 5 büyüyerek 15,1 milyar TL'ye ulaşırken, bakiye siparişlerinin ise 11,1 milyar dolar olarak gerçekleştiği belirtildi.
28.05.2024 Gündem
Turkcell, ilk çeyrek finansal ve operasyonel sonuçlarını açıkladı
Turkcell, ilk çeyrek finansal ve operasyonel sonuçlarını açıkladı Otuzuncu yılını kutlayan Turkcell, 2024 yılının ilk çeyreğine ilişkin finansal sonuçlarını açıkladı. Şirketin genişleyen müşteri tabanına ek olarak dijital servislerdeki gelir artışı ve techfin faaliyetleri finansal sonuçlarda etkili oldu. Grup gelirleri; yıllık bazda yüzde 11,8 artışla 30,8 milyar TL'ye, FAVÖK yüzde 23,2 yükselişle 12,8 milyar TL’ye yükseldi. FAVÖK marjı 3,8 yüzde puan artış ile yüzde 41,4 olarak gerçekleşti. Net kâr ise ilk çeyrekte 2,6 milyar TL’ye ulaştı.
28.05.2024 Ekonomi
Ekonomi Koordinasyon Kurulu: Yıllık enflasyonda belirgin bir gerileme bekliyoruz
Ekonomi Koordinasyon Kurulu: Yıllık enflasyonda belirgin bir gerileme bekliyoruz Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK), Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz başkanlığında toplandı. Toplantının ardından yapılan yazılı açıklamada, "Öncelikli hedefimiz olan fiyat istikrarının kalıcı olarak tesis edilmesine yönelik para politikasındaki sıkı duruşun maliye ve gelirler politikası ile desteklenmesiyle yılın ikinci yarısında yıllık enflasyonda belirgin bir gerileme bekliyoruz" denildi.
27.05.2024 Ekonomi
Depremzede öğrencilere yönelik ücretsiz 'BtcTurk Spor Okulları' açıldı
Depremzede öğrencilere yönelik ücretsiz 'BtcTurk Spor Okulları' açıldı HATAY'da 6 Şubat 2023'te meydana gelen büyük depremlerden etkilenen çocukların uzun dönemde sporla rehabilitesi amacıyla ücretsiz 'BtcTurk Spor Okulları' açıldı. Hatay'ın Antakya ve Defne ilçelerinde inşa edilen iki çok amaçlı spor salonu ve okulu, çocuklara spor eğitimi vererek, sporu yaşamlarının bir parçası haline getirmeyi, bedensel ve zihinsel gelişimlerini desteklemeyi hedefliyor.
27.05.2024 Spor
“Z kuşağının yarısı yatırım kararlarını influencer’lara göre veriyor”
“Z kuşağının yarısı yatırım kararlarını influencer’lara göre veriyor” Bireysel yatırımcıların finansal bilgiye her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğunu ifade eden Pazar araştırma şirketi Research & Co Kurucusu Aleyna Halis, “Alım gücü Z kuşağının eline geçtikçe, Z kuşağı tasarruflarını önceki kuşaklardan daha farklı değerlendirmeye ve bunu yaparken bilgi kaynaklarında da yenilikçi olmaya odaklanıyor. Örneğin Z kuşağının yaklaşık yarısının yatırım kararlarını influencer'lara göre verdiğini biliyoruz. Bu kuşağa mensup 5 kişiden üçü, sosyal medyada finansal hesapları takip ediyor. Dolayısıyla içerik üretimi cephesinde de rekabet oldukça yoğun” dedi.
27.05.2024 Ekonomi
Erkan Kork: Gri listeden çıkış ile uluslararası yatırımlar hız kazanacak
Erkan Kork: Gri listeden çıkış ile uluslararası yatırımlar hız kazanacak BankPozitif Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Erkan Kork, Türkiye’nin 2021 yılı ekim ayından beri bulunduğu Mali Eylem Görev Gücü (FATF) Gri listesinden haziran sonunda çıkacağını öngördüğünü söyleyerek, “Gri listeden çıkış ile uluslararası yatırımlar hız kazanacak. Bu gerçekleşmenin ardından ülkemize hem para girişinin hem de uluslararası doğrudan yatırımların artacağını düşünüyorum” dedi.
27.05.2024 Ekonomi
Türk öğrencilerin Kanada’da eğitim almalarına yönelik iş birliği
Türk öğrencilerin Kanada’da eğitim almalarına yönelik iş birliği Yerli şirket Eğitim AL Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık ile Kanada merkezli finans şirketi Passage platformu, Kanada’da eğitim almak isteyen öğrencilere masraflarının yüzde 75’ine varan sabit faizli kredi imkanı sunulmasına yönelik iş birliğine gitti.
27.05.2024 Eğitim
Zeki Zeray: Konuta ihtiyacın en çok olduğu dönemdeyiz
Zeki Zeray: Konuta ihtiyacın en çok olduğu dönemdeyiz Konut sektöründeki son gelişmelere yönelik değerlendirmelerde bulunan Zeray Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Zeray, "Türkiye'de gayrimenkul sektörü, son 30 senelik geçmişinde hiç bu dönem kadar konuta olan ihtiyacı yoğun olarak yaşamamıştı. Bu durum, yatırımcılar için ciddi fırsat ve avantaj olsa da toplum için fayda sağlamamaktadır. Gayrimenkul sektörü hakkında Merkez Bankası Para Politikaları Kurumunun ilgili birimleri ile düzenli aralıklarla gerçekleştirdiğimiz analiz toplantılarında görüş ve değerlendirmelerimizi şeffaflıkla paylaşmaktayız. Detaylandırmak gerekirse orda da paylaştığım ülkemizdeki enflasyon ile inşaat maliyeti artış endeksi ve şirket analizlerimizin arasındaki fark ciddi oranlardadır" dedi.
25.05.2024 Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye'ye güvenen hiç kimse pişman olmadı
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye'ye güvenen hiç kimse pişman olmadı Albaraka İslami finans zirvesinde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Son 21 yılda Türk ekonomisine tarihi başarılar yaşatmış bir hükümet olarak katılım finans alanında ülkemizi hak ettiği yere getireceğiz. Özellikle Asya, Avrupa ve Afrika'nın tam kalbinde yer alan İstanbul'u küresel finans ve katılım finans merkezlerinden biri yapacağız. Burada bulunan kardeşlerimiz çok iyi biliyor ki Türkiye'ye güvenen hiç kimse pişman olmadı. Kazandırarak kazanmayı amaçlayan hiçbir müteşebbis, ülkemize yatırım yaptığı için sonradan nedamet duymadı. Bundan sonra da kazan kazan temelinde iş birliklerimizi ilerleteceğiz. Türkiye'nin ekonomisine, üretimine, istihdamına, ihracatına, finans sektörüne katkı sağlamayı amaçlayan her türlü girişime destek vereceğiz" dedi.
24.05.2024 Politika
Profesyonel Futbolcu Sözleşmelerinde Güncel Uyuşmazlıklar Sempozyumu düzenlendi
Profesyonel Futbolcu Sözleşmelerinde Güncel Uyuşmazlıklar Sempozyumu düzenlendi Türkiye Futbol Federasyonu Uyuşmazlık Çözüm Kurulu koordinatörlüğünce Riva'da Profesyonel Futbolcu Sözleşmelerinde Güncel Uyuşmazlıklar Sempozyumu düzenlendi.
24.05.2024 Spor
Cevdet Yılmaz: 30'un üzerinde yeni yapay zeka eylemi hayata geçirilecektir
Cevdet Yılmaz: 30'un üzerinde yeni yapay zeka eylemi hayata geçirilecektir Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Geldiğimiz aşamada yaklaşık 70'i aşan eylem planı benimsenmesini kararlaştırmış bulunmaktayız. Söz konusu eylem planında 30'un üzerinde yeni yapay zeka eylemi hayata geçirilecektir" dedi.
23.05.2024 Politika
Ali Koç: Öyle bir takım kuracağız ki benim size şampiyonluk sözü vermeme gerek kalmayacak
Ali Koç: Öyle bir takım kuracağız ki benim size şampiyonluk sözü vermeme gerek kalmayacak Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, “Bu sezonun şampiyonlukla taçlanmasını hepimiz çok istiyoruz. Yine de Allah’tan ümit kesilmez. Yapacağımız transferlerle önümüzdeki sezon şampiyonluk yarışına damga vuracak bir takım oluşturacağız. Bu zamana kadar hiç şampiyonluk sözü vermedim. Son 2 sezonda yaşadıklarımızdan hareketle çok daha kuvvetli bir Fenerbahçe yaratacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Öyle bir takım kuracağız ki benim size şampiyonluk sözü vermeme gerek kalmayacak” dedi.
23.05.2024 Spor
Merkez Bankası, faiz oranını sabit tuttu
Merkez Bankası, faiz oranını sabit tuttu Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu, politika faizinin yüzde 50 düzeyinde sabit tutulmasına karar verdi.
23.05.2024 Ekonomi
“Ticaret yapmadan önce hukuki danışmanlık almak şart”
“Ticaret yapmadan önce hukuki danışmanlık almak şart” Mertcan Turan Hukuk ve Danışmanlık şirketinin kurucusu avukat Mertcan Turan, borç tahsilleri hakkında bilgi vererek tavsiyelerde bulundu.
23.05.2024 Kurumsal
BBVA, OpenAI ile yapay zekâ alanında iş birliği yaptı
BBVA, OpenAI ile yapay zekâ alanında iş birliği yaptı Garanti BBVA'nın hakim ortağı BBVA, yapay zekâ teknolojisini kullanan çeşitli araçlarla geliştirilecek yaklaşık 100 projeyi önceliklendirerek ChatGPT'nin yaratıcısı OpenAI ile stratejik bir anlaşma imzaladığını duyurdu. Bu anlaşmayla, metin ve görsel oluşturma ve bilgi işleme gibi özellikleri sayesinde, Üretken Yapay Zekânın süreçleri hızlandırma, verimliliği artırma ve inovasyonu teşvik etme potansiyelini güvenli ve sorumlu bir şekilde keşfetmek amaçlanıyor.
23.05.2024 Ekonomi
Bakan Şimşek: Enflasyon sene sonu 30'lu rakamları görür
Bakan Şimşek: Enflasyon sene sonu 30'lu rakamları görür Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Yaz aylarında baz etkisi, para politikası, mali politika adımları, gelirler politikasının desteğiyle enflasyon çok hızlı şekilde bu sene sonunda 30'lu rakamları görür, gelecek sene de 10'lu, bir sonraki sene de tek hane" dedi.
22.05.2024 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

finans anlaşma TURKCELL ekonomi borsa

Finansal ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.