Fırat Nehri

Fırat Nehri

Son dakika Fırat Nehri haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Fırat Nehri gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Fırat Nehri haber sayfamızda...

Fırat Nehri

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 219 firat nehri haberi bulunmuştur.
Kelaynağa 'kırmızı' koruma
Kelaynağa 'kırmızı' korumaDünyada sadece Nil Vadisi ile birlikte Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde görülen ve nesli tehlike altındaki türler arasında 'kırmızı liste'de yer alan kelaynakların sayısı, 2001'den itibaren yürütülen koruma çalışmaları ile 41'den 333'e yükseldi.
31.10.2023Video
Birecik ve Halfeti'nin Gaziantep'e bağlanması talebi, Şanlıurfa'yı karıştırdı
Birecik ve Halfeti'nin Gaziantep'e bağlanması talebi, Şanlıurfa'yı karıştırdıŞanlıurfa'nın Birecik ile Halfeti ilçelerinin Gaziantep'e bağlanması talebi, 5 yıl sonra yeniden gündeme geldi. Daha önce Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazan Birecik Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Saadettin Bilgin, bu kez İçişleri Bakanlığı'na dilekçe gönderip, Fırat Nehri kıyısındaki 2 ilçenin referandum yapılarak Gaziantep'e bağlanmasını istedi.
15.08.2023Video
Birecik ve Halfeti'nin Gaziantep'e bağlanması talebi, Şanlıurfa'yı karıştırdı
Birecik ve Halfeti'nin Gaziantep'e bağlanması talebi, Şanlıurfa'yı karıştırdıŞanlıurfa'nın Birecik ile Halfeti ilçelerinin Gaziantep'e bağlanması talebi, 5 yıl sonra yeniden gündeme geldi. Daha önce Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazan Birecik Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Saadettin Bilgin, bu kez İçişleri Bakanlığı'na dilekçe gönderip, Fırat Nehri kıyısındaki 2 ilçenin referandum yapılarak Gaziantep'e bağlanmasını istedi.
15.08.2023Foto Galeri
Adıyaman’da, iki ayrı traktör kazası: 18 yaralı
Adıyaman’da, iki ayrı traktör kazası: 18 yaralıAdıyaman’ın Besni ve Tut ilçelerinde meydana gelen 2 ayrı traktör kazasında, 18 kişi yaralandı.
12.08.2023Gündem
Tekneden düşen su ürünleri mühendisi Merve, boğuldu
Tekneden düşen su ürünleri mühendisi Merve, boğulduElazığ’da alabalık üretim tesisinde çalışan su ürünleri mühendisi Merve Taşkan (34), baraj gölünde tekneden düşüp boğuldu.
5.08.2023Gündem
Serinlemek için Fırat Nehri'ne giren Cemal, boğuldu
Serinlemek için Fırat Nehri'ne giren Cemal, boğulduAdıyaman'ın Besni ilçesinde, serinlemek için girdiği Fırat Nehri’nde kaybolan Suriye uyruklu Cemal Allov'un (19), cansız bedenine ulaşıldı.
24.07.2023Gündem
Suya düşen dağ keçisini işçiler kurtardı
Suya düşen dağ keçisini işçiler kurtardıElazığ’da Fırat Nehri’ndeki alabalık üretim tesisinin kafes halatına takılarak suya düşen dağ keçisi, tesiste görevli işçiler tarafından kurtarıldı.
19.07.2023Gündem
Fırat Nehri'ne giren Suriye uyruklu 3 arkadaştan 2'si boğuldu
Fırat Nehri'ne giren Suriye uyruklu 3 arkadaştan 2'si boğulduŞanlıurfa'nın Birecik ilçesinde, sıcak havadan bunalarak Fırat Nehri'ne girip, akıntıya kapılarak kaybolan Suriye uyruklu Hasan İsa (16) ile Mustafa Nuşi boğuldu, Ahmet Süleyman (22) ise son anda kurtuldu.
1.07.2023Gündem
Fırat Nehri'ne giren baba ve oğlu boğuldu, 4 kişi kurtarıldı
Fırat Nehri'ne giren baba ve oğlu boğuldu, 4 kişi kurtarıldıŞanlıurfa’nın Birecik ilçesinde, serinlemek için Fırat Nehri'ne giren Baran Yavuz (17) ile babası Müslüm Yavuz (43) boğuldu, 4 kişi ise son anda kurtarılarak, hastaneye kaldırıldı.
30.06.2023Gündem
Bakan Varank: 14 Mayıs’ta yine doğru tercih yapılacaktır
Bakan Varank: 14 Mayıs’ta yine doğru tercih yapılacaktırBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "14 Mayıs’taki tercih çok önemli. Katma değerden yana olanlarla mı yoksa kuru sıkı sallayanlarla mı bu ülke yola devam edecek. Biz inanıyoruz ki şimdiye kadar nasıl doğru tercih yapıldı ise yine doğru tercih yapılacaktır" dedi.
3.05.2023Politika
Zeugma Mozaik Müzesi'ni depreme kadar 27 bin kişi ziyaret etti
Zeugma Mozaik Müzesi'ni depreme kadar 27 bin kişi ziyaret ettiDünyanın en büyük mozaik müzeleri arasında yer alan Zeugma Mozaik Müzesi'ni, 6 Şubat depremine kadar 27 bin kişi ziyaret etti. Pandemi nedeniyle geçen yılın aynı döneminde müzeyi 11 bin kişinin ziyaret ettiğini belirten Gaziantep Müze Müdürü Özgür Çomak, "2023 yılı ziyaretçi açısından iyi başlamıştı. Bir önceki yıla göre deprem dönemine kadar olan ziyaretçi sayımız 3 kat artmıştı" dedi.
22.04.2023Video
Zeugma Mozaik Müzesi, 74 günlük aranın ardından kapılarını açtı
Zeugma Mozaik Müzesi, 74 günlük aranın ardından kapılarını açtıDünyanın en büyük mozaik müzeleri arasında yer alan Zeugma Mozaik Müzesi, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından kapılarını ziyaretçilerine yeniden açtı.
20.04.2023Video
Zeugma Mozaik Müzesi, 74 günlük aranın ardından kapılarını açtı
Zeugma Mozaik Müzesi, 74 günlük aranın ardından kapılarını açtıDünya en büyük mozaik müzeleri arasında yer alan Zeugma Mozaik Müzesi, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından kapılarını ziyaretçilerine yeniden açtı.
20.04.2023Gündem
Deprem bölgesinde müzeler kapılarını tekrar açıyor
Deprem bölgesinde müzeler kapılarını tekrar açıyorKahramanmaraş merkezli depremlerin etkilediği bölgede nisan ayında 9 müze ve ören yeri tekrar ziyarete açıldı. Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür Yardımcısı Yahya Coşkun, Gaziantep Zeugma Müzesi'nin de bugün ziyarete açıldığını belirterek, "Bölgede müzelerimizi açmaya devam edeceğiz. Biz, kültürün depremden etkilenen şehirlerimizde yeniden nefes alıp vermesi ile aslında depremlerden mağdur olmuş insanlarımızın hayata tutunma biçimlerine yardımcı olmaya çalışıyoruz" dedi.
20.04.2023Gündem
Kemaliye'de yağışlarda çökme meydana gelen taş yolda ulaşım sağlanamıyor
Kemaliye'de yağışlarda çökme meydana gelen taş yolda ulaşım sağlanamıyorErzincan'ın Kemaliye ilçesinde, 132 yılda tamamlanan taş yolda, aşırı yağışlar sonucu meydana gelen çökme nedeniyle 15 Mart'tan beri ulaşım sağlanamıyor.
18.04.2023Gündem
Kayıp Ömer'i, ilişki yaşadığı kadının babası öldürmüş
Kayıp Ömer'i, ilişki yaşadığı kadının babası öldürmüşGaziantep’te tabancayla öldürülüp cesedi Fırat Nehri'ne atılan Ömer Yılmaz'ın (22) ilişki yaşadığı evli İslim Y. (24) adlı kadının babası Ali Turan'ın öldürdüğü ortaya çıktı. Emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edilen baba-kız tutuklanarak cezaevine konuldu.
19.03.2023Gündem
Kayıp Ömer’i öldürüp, cesedini Fırat Nehri’ne atmışlar
Kayıp Ömer’i öldürüp, cesedini Fırat Nehri’ne atmışlarGaziantep’te kendisinden bir haftadır haber alınmayan Ömer Yılmaz’ın (22) başından tabancayla vurulup, cesedinin Fırat Nehri’ne atıldığı belirlendi. Olayla ilgili 2 kişi gözaltına alındı.
18.03.2023Gündem
Şanlıurfa’da tedavisi tamamlanan kızıl akbaba doğaya salındı
Şanlıurfa’da tedavisi tamamlanan kızıl akbaba doğaya salındıŞanlıurfa'da, doğada yaralı olarak bulunarak tedavi edilen kızıl akbaba, doğaya bırakıldı.
2.01.2023Gündem
Zeugma Mozaik Müzesi'ne 11 ayda 424 bin ziyaretçi
Zeugma Mozaik Müzesi'ne 11 ayda 424 bin ziyaretçiDünyanın en büyük mozaik müzeleri arasında yer alan Zeugma Mozaik Müzesi'ni, 11 ayda 424 bin kişi ziyaret etti. Gaziantep Müze Müdürü Özgür Çomak, 'gece müzeciliği' uygulaması ile ziyaretçi sayısının arttığını ve yıl sonuna kadar hedeflerinin 500 bine ulaşmak olduğunu söyledi.
7.12.2022Video
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Birileri kıta kıta geziyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Birileri kıta kıta geziyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yurt dışı gezilerinde hesabını veremediği pek çok karanlık nokta bulunduğunu belirterek, "Birileri kıta kıta geziyor. Amerika olmadı, İngiltere. İngiltere olmadı, Almanya. Sanırsınız ki ülkenin ve milletin hayrına bir iş yapacak. Dönüşte bakıyoruz, yediği hamburgerden başka anlatacak hiçbir şeyi yok. Ama hesabını veremediği pek çok karanlık nokta var. 'Temiz para arıyoruz' diyor. Ama gittiği yer geçmişte bizim ülkemiz de dahil tüm dünyanın iliğini kemiğini sömürenlerin kapısı. Ne alacakmış oradan? Ya sen ne yapıyorsun? Nerelere gittiğinin farkında mısın? Gazi Mustafa Kemal bu ülkeyi düyunu umumiyeden, biz de IMF görünümlü emperyalist kenelerden kurtardık" dedi.
5.11.2022Gündem
Fırat Nehri kıyısında yaralı bulunan 8 çocuk annesi, taburcu oldu
Fırat Nehri kıyısında yaralı bulunan 8 çocuk annesi, taburcu olduŞanlıurfa'da, Fırat Nehri kıyısında bıçaklanmış halde bulunan 8 çocuk annesi H.Ç. (43) tedavisinin ardından taburcu oldu. H.Ç.'nin, psikolojik bunalıma girip kendini yaraladığı ve nehre atladığı kaydedildi.
6.10.2022Gündem
Şanlıurfa’da Fırat Nehri kıyısında bıçakla yaralanmış kadın bulundu
Şanlıurfa’da Fırat Nehri kıyısında bıçakla yaralanmış kadın bulunduŞanlıurfa’nın Birecik ilçesinde üzerinde kimlik çıkmayan bir kadın, Fırat Nehri'nde bıçaklanmış halde bulundu. Yaralı kadın vatandaş ve görevlilerce insan zinciri yapılarak sudan çıkarılıp, hastaneye kaldırıldı.
4.10.2022Gündem
Bakan Varank, Gaziantep'te
Bakan Varank, Gaziantep'teSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 'GAP küçük ölçekli sulama işleri programı Gaziantep projeleri' imza törenine katıldı. Bakan Varank, 75 milyon liraya mal olacak olan sulama projesi ile 103 bin dekar alanın yeniden sulanmaya başlayacağını söyledi.
24.09.2022Politika
Eşini, Fırat Nehri kenarına götürüp tabancayla öldürdü
Eşini, Fırat Nehri kenarına götürüp tabancayla öldürdüŞanlırufa’nın Siverek ilçesinde, Mahmut Elen (37), Fırat Nehri kenarına götürdüğü eşi Arzı Elen’i (34) aralarında çıkan tartışmada tabancayla öldürdü.
5.09.2022Video
Eşini, Fırat Nehri kenarına götürüp tabancayla öldürdü
Eşini, Fırat Nehri kenarına götürüp tabancayla öldürdüŞanlıurfa’nın Siverek ilçesinde, Mahmut Elen (37), Fırat Nehri kenarına götürdüğü eşi Arzı Elen’i (34) aralarında çıkan tartışmada tabancayla öldürdü.
5.09.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

şanlıurfaFırat NehrigaziantepboğulduZeugma Mozaik Müzesi

Fırat Nehri ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.