Genelge

Genelge

Son dakika genelge haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan genelge gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan genelge haber sayfamızda...

Genelge

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 864 genelge haberi bulunmuştur.
Bakanlıktan 'kadına yönelik şiddetle mücadele genelgesi' açıklaması
Bakanlıktan 'kadına yönelik şiddetle mücadele genelgesi' açıklamasıAİile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nca, Cumhurbaşkanlığı'nın 'kadına yönelik şiddetle mücadele' konulu genelgesine ilişkin, "Bu genelge, kadına yönelik şiddet konusunda ilgili mevzuata bağlı olarak bugüne kadar yapılan faaliyetlere dikkat çekmek, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Kurulunun koordineli ve eşgüdümlü çalışabilmesini sağlamak ve yol haritasını belirlemek amacıyla çıkarılmıştır" açıklaması yapıldı.
27.11.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Şiddete sıfır tolerans ilkesiyle hareket ediyoruz
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Şiddete sıfır tolerans ilkesiyle hareket ediyoruzCumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "'Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü' vesilesiyle, şiddetsiz bir Türkiye için 'şiddete sıfır tolerans' ilkesiyle mücadele ediyoruz" dedi.
25.11.2023Politika
Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele'ye ilişkin Cumhurbaşkanlığı Genelgesi Resmi Gazete'de
Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele'ye ilişkin Cumhurbaşkanlığı Genelgesi Resmi Gazete'deKadına Yönelik Şiddetle Mücadele ile ilgili Cumhurbaşkanlığı Genelgesi Resmi Gazete'de yayımlandı.
25.11.2023Gündem
24 Kasım'da öğretmenlere hediye edilecek önlükler tanıtıldı
24 Kasım'da öğretmenlere hediye edilecek önlükler tanıtıldıMilli Eğitim Bakanlığı'nca (MEB) 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde öğretmenlere hediye edilecek önlükler, Ankara Olgunlaştırma Enstitüsü'nde tanıtıldı.
10.11.2023Eğitim
24 Kasım'da öğretmenlere hediye edilecek önlükler tanıtıldı
24 Kasım'da öğretmenlere hediye edilecek önlükler tanıtıldıMilli Eğitim Bakanlığı'nca (MEB) 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde öğretmenlere hediye edilecek önlükler, Ankara Olgunlaştırma Enstitüsü'nde tanıtıldı.
10.11.2023Video
Bakan Tunç: Çocuk Adalet Merkezi uygulamasını ülke genelinde yaygınlaştıracağız
Bakan Tunç: Çocuk Adalet Merkezi uygulamasını ülke genelinde yaygınlaştıracağızAdalet Bakanı Yılmaz Tunç, Çocuk Adalet Merkezi uygulamasının pilot il Erzurum'da başladığını belirterek, "Ülke geneline yaygınlaştırarak gerek suç mağduru çocukların gerekse suça sürüklendiği iddia edilen çocukların adliyelerden, yetişkinlerin bulunduğu yerlerden ayrı şekilde yargılamalarının yapılması noktasındaki çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz" dedi.
7.11.2023Politika
Bakan Tunç: Çocuk Adalet Merkezi uygulamasını ülke genelinde yaygınlaştıracağız
Bakan Tunç: Çocuk Adalet Merkezi uygulamasını ülke genelinde yaygınlaştıracağızAdalet Bakanı Yılmaz Tunç, Çocuk Adalet Merkezi uygulamasının pilot il Erzurum'da başladığını belirterek, "Ülke geneline yaygınlaştırarak gerek suç mağduru çocukların gerekse suça sürüklendiği iddia edilen çocukların adliyelerden, yetişkinlerin bulunduğu yerlerden ayrı şekilde yargılamalarının yapılması noktasındaki çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz" dedi.
7.11.2023Politika
Bakanlıktan, kimsesizler için 'Sıcak Yuva' genelgesi
Bakanlıktan, kimsesizler için 'Sıcak Yuva' genelgesiAile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, kış aylarının yaklaşmasıyla sokakta yaşayan kimsesizlerin barınma ve temel ihtiyaçlarının karşılanması için 81 il valiliğine genelge gönderdi.
3.11.2023Gündem
Türkiye Cumhuriyeti'nin 'doğum belgesi'ni, Ankara'ya ulaştırmak için yola çıktılar
Türkiye Cumhuriyeti'nin 'doğum belgesi'ni, Ankara'ya ulaştırmak için yola çıktılarAnkara'dan Amasya'ya gelerek, Cumhuriyet'in 100'üncü yılı etkinlikleri kapsamında Türkiye Cumhuriyeti'nin 'doğum belgesi' olan Amasya Tamimi'nin bir örneğini alan 7 bisikletli, yeniden yola çıktı. 329 kilometre pedal çevirerek Ankara'ya ulaşacak olan bisikletliler, 29 Ekim'de Amasya Tamimi'ni Türkiye Büyük Millet Meclisi Müze Müdürlüğü'ne teslim edecek.
26.10.2023Gündem
Bakanlıktan yerel yönetimlere 'su tasarrufu' genelgesi
Bakanlıktan yerel yönetimlere 'su tasarrufu' genelgesiÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nca yerel yönetimlere yeşil alanlarda aşırı su tüketiminin önüne geçilmesi için gönderilen genelgede, "Gündüz saatlerinde sulamanın yapılmaması, bu alanlarda mümkün mertebe 19.00-21.00 ile 05.00-07.00 saatleri arasında sulama yapılması daha verimli olacaktır" denildi.
23.10.2023Politika
Vali Gül: Cumhuriyetimizin doğum gününde de şehirlerimizi süslememiz gerekiyor
Vali Gül: Cumhuriyetimizin doğum gününde de şehirlerimizi süslememiz gerekiyorİstanbul’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı hazırlıklarıyla ilgili açıklamalarda bulunan İstanbul Valisi Davut Gül, "Bir hafta sonra, inşallah 29 Ekim'e girmiş olacağız ve ikinci yüzyıla, Türkiye yüzyılına başlayacağız. Nasıl çocuklarımıza doğum günü yapıyorsak, nasıl evlenen kızlarımıza, çocuklarımıza çok süslü, çok güzel düğünler yapıyorsak Cumhuriyetimizin doğum gününde de şehirlerimizi süslememiz gerekiyor" dedi.
23.10.2023Video
Adalet Bakanlığı: Kılıçdaroğlu'nun iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır
Adalet Bakanlığı: Kılıçdaroğlu'nun iddiaları gerçeği yansıtmamaktadırAdalet Bakanlığı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yasa dışı bahis baronu olduğu iddia edilen Veysel Şahin hakkında verilen mahkeme kararıyla ilgili eleştirisine ilişkin, "Kılıçdaroğlu'nun bağımsız ve tarafsız Türk yargısını hedef alarak ortaya attığı iddialar gerçeği yansıtmamaktadır" açıklamasını yaptı.
21.09.2023Politika
CHP'li Nazlıaka: Okulda ücretsiz öğün acil ihtiyaçtır
CHP'li Nazlıaka: Okulda ücretsiz öğün acil ihtiyaçtırCHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, "Okulda ücretsiz öğün acil ihtiyaçtır" dedi.
20.09.2023Politika
MEB, ortak yazılı sınav tarihlerini belirledi
MEB, ortak yazılı sınav tarihlerini belirlediMilli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından, 6'ncı sınıf Türkçe ve Matematik ile 9'uncu sınıf Türk Dili ve Edebiyatı ve Matematik dersleri için 1'inci dönem 2'nci ortak yazılı sınav tarihleri 26-27 Aralık olarak belirlendi.
20.09.2023Eğitim
MEB, açık öğretim liselerine geçiş şartlarını belirledi
MEB, açık öğretim liselerine geçiş şartlarını belirlediMilli Eğitim Bakanlığı (MEB), örgün eğitim veren ortaöğretim kurumlarından açık öğretim lisesine geçiş şartlarını belirledi.
14.09.2023Eğitim
İçişleri'nden 81 il valiliğine '2023- 2024 Eğitim Öğretim Yılı Asayiş ve Trafik Tedbirleri' konulu genelge
İçişleri'nden 81 il valiliğine '2023- 2024 Eğitim Öğretim Yılı Asayiş ve Trafik Tedbirleri' konulu genelgeİçişleri Bakanlığı, 11 Eylül 2023 tarihinde başlayacak olan 2023- 2024 eğitim- öğretim yılının birinci döneminin huzur ve güven ortamı içerisinde sürdürülebilmesi adına 81 il valiliğine asayiş ve trafik tedbirleri konulu genelge gönderdi.
7.09.2023Gündem
Geçen yıl 665 bin 696 deniz kaplumbağası, Türkiye sahillerinde denize kavuştu
Geçen yıl 665 bin 696 deniz kaplumbağası, Türkiye sahillerinde denize kavuştuTarım ve Orman Bakanlığı, 2022 yılında 665 bin 696 deniz kaplumbağasının Türkiye sahillerinde yumurtadan çıkıp, denize kavuştuğunu açıkladı.
27.08.2023Video
Yeni eğitim öğretim yılında okul kıyafetleri değiştirilmeyecek
Yeni eğitim öğretim yılında okul kıyafetleri değiştirilmeyecekMilli Eğitim Bakanlığı tarafından, 2023-2024 eğitim öğretim yılına ilişkin illere gönderilen yazıda, okullarda obezite ve dijital bağımlılıkla mücadele edileceği, öğrencilere sınıflara geçmeden önce kültürfizik hareketleri yaptırılacağı, velilere maddi külfet oluşturmamak adına okul kıyafetlerinde değişiklik yapılmayacağı belirtildi.
21.08.2023Eğitim
Eyüp Gözgeç, boksta yaşanan sürece cevap verdi
Eyüp Gözgeç, boksta yaşanan sürece cevap verdiTürkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, "Avrupa'da ve Dünya Boks Birliği'nde yapılan manipülasyonlar nedeniyle komite bunları açığa aldı. 22 Haziran'da nihai kararını vererek bunları tanımayacağını söyledi. Bizim kendi sporcularımız, aileleri ve antrenörleri bunu pek bilmediği için ısrarla gitmek istiyorlar" dedi.
10.08.2023Spor
CHP'li Başarır'ın, Bakan Tunç ile 'Barış Pehlivan' görüşmesi iptal edildi
CHP'li Başarır'ın, Bakan Tunç ile 'Barış Pehlivan' görüşmesi iptal edildiAdalet Bakanı Yılmaz Tunç, CHP Grup Başkan Vekili Ali Mahir Başarır'a verdiği randevuyu, görüşmeye kısa süre kala iptal etti. Başarır, görüşmenin iptal edilmesine tepki gösterirken, Adalet Bakanlığı, CHP tarafından görüşmenin gazeteci Barış Pehlivan'ın yargı sürecine ilişkin yapılacağının duyurulması üzerine iptal edildiği açıklamasını yaptı.
9.08.2023Politika
Yasaklı ırklara barınaktan çıkış yok
Yasaklı ırklara barınaktan çıkış yokVan'da sokaklarda tehlike oluşturdukları için toplatılan, 42 yasaklı ırk köpeğe Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde bakılıyor. Hayvan Sağlığı ve Koruma Şube Müdürü Yusuf Burhan Burkay, yasaklı ırkların kontrolsüz üremeleri ve satışlarını engellemek amacıyla kayıt altına alınma zorunluluğunun getirilmesinin ardından, birçok yasaklı ırkın sokaklara bırakıldığını belirterek, "Her gün günlük bakımları ve beslenmeleri yapılmaktadır. Bu hayvanların sahiplendirilmesi yapılmıyor" dedi.
5.08.2023Video
Kahramanmaraş'ta 12 katlı hasarlı bina patlayıcı kullanılarak yıkıldı
Kahramanmaraş'ta 12 katlı hasarlı bina patlayıcı kullanılarak yıkıldıKahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde depremde ağır hasar alan 12 katlı bina, 130 kilo patlayıcı kullanılarak yıkıldı. Fünyenin ateşlenmesinin ardından binanın yıkımı 5 saniye sürdü.
4.08.2023Gündem
'Kamera' uyarısına aldırmayanlar, yasağa rağmen ormanda ateş yaktı
'Kamera' uyarısına aldırmayanlar, yasağa rağmen ormanda ateş yaktıYangın riski nedeniyle ormanda ve 4 kilometre yakınında ateş yakmanın yasak olduğu Antalya'da, bazı duyarsız kişilerin piknik yapıp, şişe gibi çöpleri çevreye attığı görüldü. Konyaaltı ilçesinde ormanda asılı 'Bu ormanlar 7/24 fotokapan ve kamera ile izlenmektedir' uyarı levhasının 15-20 adım uzağında mangal yapanlardan kalan kömür ve atıklar dikkat çekti.
21.07.2023Video
Kamu kurumlarına 'tasarruf' genelgesi
Kamu kurumlarına 'tasarruf' genelgesiHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kamu kurumlarına 'tasarruf' genelgesi gönderdi. Bakan Şimşek, "Kamu harcamalarını da rasyonelleştireceğiz" dedi.
17.07.2023Ekonomi
Bakanlıktan genelge; 31 Ekim'e kadar ormanlara girişler yasak
Bakanlıktan genelge; 31 Ekim'e kadar ormanlara girişler yasakİçişleri Bakanlığı, orman yangınlarına karşı tedbir alınması için genelge yayımladı. Genelge ile orman yangını için risk taşıyan bölgelerde, 31 Ekim 2023 tarihine kadar ormanlık alanlara girişler yasaklandı.
6.07.2023Gündem

Benzer Haber Etiketleri

genelgeMEBkadına yönelik şiddet24 kasımönlük

Genelge ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.