Gezi Davası

Gezi Davası

Son dakika Gezi davası haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Gezi davası gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Gezi davası haber sayfamızda...

Gezi Davası

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 128 gezi davasi haberi bulunmuştur.
Gezi Davasında mahkeme Yargıtay'ın 3 sanık yönünden bozma kararına uydu
Gezi Davasında mahkeme Yargıtay'ın 3 sanık yönünden bozma kararına uydu Gezi davasında 'Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüse yardım' suçundan 18'er yıllık hapis cezaları Yargıtay'da bozulan Mücella Yapıcı, Yiğit Ali Ekmekçi ve Ali Hakan Altınay'ın yeniden yargılandığı davada mahkeme bozma kararına uydu.
21.02.2024 Gündem
CHP'li Günaydın: Siyasi bir öç alma işi gerçekleştirilmekte
CHP'li Günaydın: Siyasi bir öç alma işi gerçekleştirilmekte CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın, TİP'ten Hatay Milletvekili seçilen Can Atalay'ın milletvekilliğinin düşürülmesine ilişkin, "Hepimiz biliyoruz ki bu dava, hukuki bir dava değildir. Bu dava siyasi bir davadır. Adeta sanıktan delile gitme yöntemi ile siyasi bir öç alma işi gerçekleştirilmektedir" dedi.
31.01.2024 Politika
Özgür Özel: Bu darbe girişimine karşı direneceğiz
Özgür Özel: Bu darbe girişimine karşı direneceğiz CHP Genel Başkanı Özgür Özel, bu darbe girişiminin karşısında Anayasa'yı korumak her vatandaşın vatandaşlık görevi olduğunu belirterek, "Direneceğiz, mücadele edeceğiz. Bu mücadelede herkesi direnmeye, mücadeleye ve bu darbe girişimine karşı pozisyon almaya, tepki göstermeye davet ediyoruz" dedi.
30.01.2024 Politika
Gazeteci İsmail Saymaz’a beraat kararı
Gazeteci İsmail Saymaz’a beraat kararı Gazeteci İsmail Saymaz’ın "Terörle mücadelede görev almış kamu görevlisini kimliğini açıklama ve yayma suretiyle hedef gösterdiği" gerekçesiyle yargılandığı davada mahkeme beraatına karar verdi.
23.01.2024 Gündem
Özel: Geleceğimize sahip çıkmak için 14 Ocak'ta herkesi Tandoğan Meydanı'na bekliyoruz
Özel: Geleceğimize sahip çıkmak için 14 Ocak'ta herkesi Tandoğan Meydanı'na bekliyoruz CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 9 Ocak Salı günü saat 15.00'te Genel Kurul’u olağanüstü toplantıya çağırma kararı aldıklarını belirterek, "Ayrıca, gelecek hafta 14 Ocak Pazar günü, 'geleceğimize sahip çıkıyoruz' diyeceğimiz, demokrasiye, anayasaya sahip çıkacağımız büyük miting için saat 13.00'te tüm vatandaşlarımızı, tüm siyasi partileri ve bu ülkenin geleceğine sahip çıkmak isteyen herkesi Tandoğan Meydanı'na davet ediyoruz" dedi.
4.01.2024 Politika
Can Atalay'ın AYM'ye ikinci başvurusu genel kurula sevk edildi
Can Atalay'ın AYM'ye ikinci başvurusu genel kurula sevk edildi Tutuklu Milletvekili Can Atalay'ın hak ihlali kararının uygulanmaması gerekçesiyle Anayasa Mahkemesi'ne (AYM) yaptığı ikinci başvuru, AYM Genel Kurulu'nda görüşülecek.
13.12.2023 Gündem
Bakan Tunç: 1 ay cezası olanın bile 12 gün cezaevinde kalması gerekir
Bakan Tunç: 1 ay cezası olanın bile 12 gün cezaevinde kalması gerekir Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, hazırlıkları devam eden yargı reformu paketine ilişkin, "Özet olarak 60'tan fazla maddeden oluşan bir taslak söz konusu. Özellikle cezasızlık algısının ortadan kaldırılmasına yönelik kamuoyunun beklentisi söz konusu. Suç işleyenin yanına kar kalmaması lazım. 1 ay cezası olanın bile 12 gün cezaevinde kalması gerekir diye düşünüyoruz" dedi.
7.12.2023 Politika
Gazeteci İsmail Saymaz'a 3 yıla kadar hapis talebi
Gazeteci İsmail Saymaz'a 3 yıla kadar hapis talebi Gazeteci İsmail Saymaz’ın "Terörle mücadelede görev almış kamu görevlisini kimliğini açıklama ve yayma suretiyle hedef gösterdiği" gerekçesiyle yargılandığı davada, savcı mütalaasını açıkladı. Savcı, Saymaz'ın "Terörle mücadelede görev almış kamu görevlisini hedef göstermek" suçundan 3 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını isterken, "Kamu görevlisine hakaret" suçundan ise beraatini istedi.
5.12.2023 Gündem
Yargıtay'dan, AYM'nin Can Atalay kararına uyulmaması kararı
Yargıtay'dan, AYM'nin Can Atalay kararına uyulmaması kararı Yargıtay 3'üncü Ceza Dairesi, tutuklu Türkiye İşçi Partisi Hatay Milletvekili Can Atalay ile ilgili Anayasa Mahkemesi'nin (AYM) verdiği 'hak ihlali' kararına uyulmaması yönünde karar verdi. İhlal kararı veren AYM üyeleri hakkında da Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunulmasına hükmedildi.
8.11.2023 Politika
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı: Can Atalay'ın tahliyesinde takdir yüksek dairenindir
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı: Can Atalay'ın tahliyesinde takdir yüksek dairenindir Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Anayasa Mahkemesi'nin (AYM) hak ihlali kararı verdiği tutuklu Türkiye İşçi Partisi (TİP) Hatay Milletvekili Can Atalay'ın, dosyasının gönderildiği Yargıtay 3'üncü Ceza Dairesi Başkanlığı'na verdiği mütalaada "Tahliye talebinin reddi veya kabulü konusunda takdir yüksek dairenindir" dedi.
7.11.2023 Politika
Can Atalay için oturma eylemi
Can Atalay için oturma eylemi Anayasa Mahkemesi'nin (AYM) "seçilme hakkı" ile "kişi hürriyeti ve güvenliği" haklarının ihlal edildiğine hükmettiği Türkiye İşçi Partisi'nden (TİP) milletvekili seçilen ancak Gezi davası nedeniyle tutuklu bulunan Can Atalay için meslektaşları AYM kararının uygulanması için adliyede oturma eylemi başlattı.
27.10.2023 Gündem
AYM'den Can Atalay hakkında 'hak ihlali' kararı
AYM'den Can Atalay hakkında 'hak ihlali' kararı Anayasa Mahkemesi (AYM), Türkiye İşçi Partisi'nden (TİP) milletvekili seçilen tutuklu Can Atalay'ın 'seçilme hakkı' ile 'kişi hürriyeti ve güvenliği hakkı'nın ihlal edildiğine hükmetti.
25.10.2023 Politika
Kılıçdaroğlu Marmara Cezaevi'nde Gezi davası tutuklularını ziyaret etti
Kılıçdaroğlu Marmara Cezaevi'nde Gezi davası tutuklularını ziyaret etti CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Marmara Cezaevi'ndeki ziyaretleri  sonrası yaptığı açıklamada, "Açık ve net söylüyorum bu ülkede adalet yok. Halkın seçtiği bir milletvekili anayasaya aykırı olarak hukuka aykırı olarak demokrasiye aykırı olarak hapiste tutuluyorsa, bir sorun var demektir" dedi. 
6.10.2023 Politika
Bakan Tunç: 'Gezi yargılanamaz' şeklindeki ifadeler hukuk devletinde olmaz
Bakan Tunç: 'Gezi yargılanamaz' şeklindeki ifadeler hukuk devletinde olmaz Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Gezi Davası'nda alınan karara ilişkin "Karar elbette ki eleştirilebilir. Ama 'kararı kabul etmiyoruz', 'Gezi direniştir, yargılanamaz, onurumuzdur' şeklindeki ifadeler demokratik hukuk devletinde olmaz'' dedi.
1.10.2023 Politika
Adalet Bakanı Tunç: Atalay'ın davası dokunulmazlık kapsamı dışında
Adalet Bakanı Tunç: Atalay'ın davası dokunulmazlık kapsamı dışında Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Gezi Davası yargılamasında 18 yıl hapis cezası alan ve Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan TİP Hatay Milletvekili Şerafettin Can Atalay'ın durumuyla ilgili, "Gezi Davası anayasal düzenle ilgili bir konu. Anayasanın 14'üncü maddesindeki dokunulmazlık kapsamı dışında olan dosyalardan. Tabii ki bunun takdiri Meclis Başkanlığımız ile Yargıtay arasında yapılacak yazışmalar sonrası ortaya çıkacaktır" dedi.
7.06.2023 Video
Adalet Bakanı Tunç: Atalay'ın davası dokunulmazlık kapsamı dışında
Adalet Bakanı Tunç: Atalay'ın davası dokunulmazlık kapsamı dışında Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Gezi Davası yargılamasında 18 yıl hapis cezası alan ve Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan TİP Hatay Milletvekili Şerafettin Can Atalay'ın durumuyla ilgili, "Gezi Davası anayasal düzenle ilgili bir konu. Anayasanın 14'üncü maddesindeki dokunulmazlık kapsamı dışında olan dosyalardan. Tabii ki bunun takdiri Meclis Başkanlığımız ile Yargıtay arasında yapılacak yazışmalar sonrası ortaya çıkacaktır" dedi.
7.06.2023 Politika
TİP, Can Atalay'ı TBMM Başkanlığı için adayı gösterdi
TİP, Can Atalay'ı TBMM Başkanlığı için adayı gösterdi Türkiye İşçi Partisi (TİP), 28'inci Dönem Meclis Başkanlığı için cezaevindeki Hatay Milletvekili Şerafettin Can Atalay'ı aday gösterdi.
6.06.2023 Politika
Altın Portakal'da 'Karanlık Gece' En İyi Film oldu; 'Kurak Günler' 9 ödül aldı
Altın Portakal'da 'Karanlık Gece' En İyi Film oldu; 'Kurak Günler' 9 ödül aldı Antalya'da bu yıl 59'uncusu düzenlenen Altın Portakal Film Festivali'nde Karanlık Gece filmi 'En İyi Film Ödülü'nü kazandı. 5 kategoride 25 ödülün verildiği gecede Kurak Günler filmi ise 9 ödülle en çok ödül alan film oldu.
8.10.2022 Gündem
Ankara'daki Gezi eylemleri davasında ek mütalaa
Ankara'daki Gezi eylemleri davasında ek mütalaa Ankara'daki Gezi eylemleri nedeniyle 26 sanık hakkında açılan davada savcı, ek mütalaasını okudu. Mütalaada, 26 sanığın da farklı suçlardan cezalandırılması istendi.
12.05.2022 Gündem
Gezi davasında ceza alan sanıkların tutukluluklarına yapılan itiraz reddedildi
Gezi davasında ceza alan sanıkların tutukluluklarına yapılan itiraz reddedildi  Gezi davasında ceza alan Osman Kavala'nın da aralarında olduğu 8 sanığın tutukluluklarına yapılan itiraz, bir üst mahkeme tarafından reddedildi.
10.05.2022 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP’li Özel'e 250 bin liralık tazminat davası
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP’li Özel'e 250 bin liralık tazminat davası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gezi Parkı davası kararının ardından yaptığı açıklamada kendisine yönelik sözleri nedeniyle CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel'e 250 bin liralık manevi tazminat davası açtı.
29.04.2022 Gündem
Fatih Erbakan’dan ‘Gezi Davası’ açıklaması: Tasvip etmemiz mümkün değil
Fatih Erbakan’dan ‘Gezi Davası’ açıklaması: Tasvip etmemiz mümkün değil YENİDEN Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Türkiye’de dış bağlantılı Gezi olayları gibi kalkışmaları tasvip etmelerinin mümkün olmadığını belirterek, davada verilen kararların da adil olup olmadığını söylemek için gerekçeli kararın beklenmesi gerektiğini söyledi.
29.04.2022 Politika
Bahçeli: Helalleşmeyi kavgalaşmaya çevirmenin anlamı yok
Bahçeli: Helalleşmeyi kavgalaşmaya çevirmenin anlamı yok MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 12 dakikalık grup toplantısı konuşmasının çok sert olduğunu söyleyerek, "Helalleşmeyi kavgalaşmaya çevirmenin anlamı yok. Şu an Türkiye'de helalleşme ile başlayan, kavgalaşmayla yola devam etmek istiyor. Ve Kemal Kılıçdaroğlu böyle bir kavgada kaybeder. Çünkü kavga tecrübesi yok. Ama bizde 53 yıllık kavga  tecrübesi var" dedi.
28.04.2022 Video
Bahçeli: Helalleşmeyi kavgalaşmaya çevirmenin anlamı yok
Bahçeli: Helalleşmeyi kavgalaşmaya çevirmenin anlamı yok MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 12 dakikalık grup toplantısı konuşmasının çok sert olduğunu söyleyerek, "Helalleşmeyi kavgalaşmaya çevirmenin anlamı yok. Şu an Türkiye'de helalleşme ile başlayan, kavgalaşmayla yola devam etmek istiyor. Ve Kemal Kılıçdaroğlu böyle bir kavgada kaybeder. Çünkü kavga tecrübesi yok. Ama bizde 53 yıllık kavga  tecrübesi var" dedi.
28.04.2022 Politika
İstanbul Valiliği'nden Taksim'deki 'Gezi davası' protestosu ile ilgili açıklama
İstanbul Valiliği'nden Taksim'deki 'Gezi davası' protestosu ile ilgili açıklama İstanbul Valiliği, Taksim Meydanı'ndaki 'Gezi davası' protestoları ile ilgili bir açıklama yaparak 51 kişinin gözaltına alındığını duyurdu.
27.04.2022 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

GEZİ DAVASI Can Atalay chp özgür özel MAHKEME

Gezi Davası ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.