Gezi Davası

Gezi Davası

Son dakika Gezi davası haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Gezi davası gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Gezi davası haber sayfamızda...

Gezi Davası

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 86 gezi davasi haberi bulunmuştur.
Ankara'daki Gezi eylemleri davasında ek mütalaa
Ankara'daki Gezi eylemleri davasında ek mütalaaAnkara'daki Gezi eylemleri nedeniyle 26 sanık hakkında açılan davada savcı, ek mütalaasını okudu. Mütalaada, 26 sanığın da farklı suçlardan cezalandırılması istendi.
12.05.2022Gündem
Gezi davasında ceza alan sanıkların tutukluluklarına yapılan itiraz reddedildi
Gezi davasında ceza alan sanıkların tutukluluklarına yapılan itiraz reddedildi Gezi davasında ceza alan Osman Kavala'nın da aralarında olduğu 8 sanığın tutukluluklarına yapılan itiraz, bir üst mahkeme tarafından reddedildi.
10.05.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP’li Özel'e 250 bin liralık tazminat davası
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP’li Özel'e 250 bin liralık tazminat davasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gezi Parkı davası kararının ardından yaptığı açıklamada kendisine yönelik sözleri nedeniyle CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel'e 250 bin liralık manevi tazminat davası açtı.
29.04.2022Gündem
Fatih Erbakan’dan ‘Gezi Davası’ açıklaması: Tasvip etmemiz mümkün değil
Fatih Erbakan’dan ‘Gezi Davası’ açıklaması: Tasvip etmemiz mümkün değilYENİDEN Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Türkiye’de dış bağlantılı Gezi olayları gibi kalkışmaları tasvip etmelerinin mümkün olmadığını belirterek, davada verilen kararların da adil olup olmadığını söylemek için gerekçeli kararın beklenmesi gerektiğini söyledi.
29.04.2022Politika
Bahçeli: Helalleşmeyi kavgalaşmaya çevirmenin anlamı yok
Bahçeli: Helalleşmeyi kavgalaşmaya çevirmenin anlamı yokMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 12 dakikalık grup toplantısı konuşmasının çok sert olduğunu söyleyerek, "Helalleşmeyi kavgalaşmaya çevirmenin anlamı yok. Şu an Türkiye'de helalleşme ile başlayan, kavgalaşmayla yola devam etmek istiyor. Ve Kemal Kılıçdaroğlu böyle bir kavgada kaybeder. Çünkü kavga tecrübesi yok. Ama bizde 53 yıllık kavga  tecrübesi var" dedi.
28.04.2022Video
Bahçeli: Helalleşmeyi kavgalaşmaya çevirmenin anlamı yok
Bahçeli: Helalleşmeyi kavgalaşmaya çevirmenin anlamı yokMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 12 dakikalık grup toplantısı konuşmasının çok sert olduğunu söyleyerek, "Helalleşmeyi kavgalaşmaya çevirmenin anlamı yok. Şu an Türkiye'de helalleşme ile başlayan, kavgalaşmayla yola devam etmek istiyor. Ve Kemal Kılıçdaroğlu böyle bir kavgada kaybeder. Çünkü kavga tecrübesi yok. Ama bizde 53 yıllık kavga  tecrübesi var" dedi.
28.04.2022Politika
İstanbul Valiliği'nden Taksim'deki 'Gezi davası' protestosu ile ilgili açıklama
İstanbul Valiliği'nden Taksim'deki 'Gezi davası' protestosu ile ilgili açıklamaİstanbul Valiliği, Taksim Meydanı'ndaki 'Gezi davası' protestoları ile ilgili bir açıklama yaparak 51 kişinin gözaltına alındığını duyurdu.
27.04.2022Gündem
TBMM Genel Kurulu'nda, 'Osman Kavala' tartışması
TBMM Genel Kurulu'nda, 'Osman Kavala' tartışmasıTBMM Genel Kurulu'nda, Gezi davasında iş insanı Osman Kavala'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla ilgili tartışma yaşandı.
26.04.2022Politika
AK Parti'li Yılmaz: Cumhurbaşkanımızı kimse tehdit edemez
AK Parti'li Yılmaz: Cumhurbaşkanımızı kimse tehdit edemezTBMM Anayasa Komisyonu Katip Üyesi ve AK Parti Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sözlerine tepki gösterdi. Yılmaz, "Milletimizin desteğini ve hayır duasını alan Cumhurbaşkanımızı hiç kimse tehdit edemez. Bu milli iradeyi yok saymaktır. Özlemini duyduğunuz vesayetçi eski Türkiye yok artık" dedi.
26.04.2022Politika
AK Parti'li Turan'dan, CHP'li Özel'e 'Gezi' tepkisi
AK Parti'li Turan'dan, CHP'li Özel'e 'Gezi' tepkisiAK Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan, CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel'in Gezi davası kararına ilişkin açıklaması ile ilgili, "Hukuk bilmiyorsun, hakim değilsin, savcı değilsin. Bu davaların belgeleri, ifadeleri, araştırmaları var. Hiçbirine hakim olmadan hakimlerimizi bu kadar tahkir eden, dahası Cumhurbaşkanımızın talimatıyla verilen bir kararmış diye izam eden bir dil aşağılık dildir" dedi.
26.04.2022Politika
Kılıçdaroğlu'ndan 'Osman Kavala' tepkisi
Kılıçdaroğlu'ndan 'Osman Kavala' tepkisiCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gezi davası kararına ilişkin, "Bu kurgulanmış mahkemede Osman Kavala, beraat ettiği bir davadan müebbet hapse mahkum oldu. Dünyada böyle bir örnek yok. Böyle bir garabet yok. Ama bizim ülkemizde olur. Çünkü yargı bağımsız değil" dedi.
26.04.2022Politika
İstanbul Adalet Sarayı önünde Gezi Davası kararını protesto ettiler
İstanbul Adalet Sarayı önünde Gezi Davası kararını protesto ettilerÇağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önünde toplanan bir grup avukat ve milletvekili dün Gezi Ana Davası'nda çıkan kararı yaptıkları basın açıklamasıyla protesto etti.
26.04.2022Gündem
Ankara Barosu'ndan 'Gezi davası kararı' açıklaması
Ankara Barosu'ndan 'Gezi davası kararı' açıklamasıAnkara Barosu Başkanı Avukat Mehmet Eren Turan, Gezi Parkı davasında çıkan karara ilişkin, "Dün verilen karar toplumun vicdanında kabul görmeyen, hukukla ve adaletle bağdaşmayan bir karardır" açıklamasını yaptı.
26.04.2022Gündem
Gezi Ana Davası’nda karar 25 Nisan'a kaldı
Gezi Ana Davası’nda karar 25 Nisan'a kaldıİstinaf mahkemesinin beraat kararlarını bozmasının ardından yeniden görülen 17 sanıklı Gezi ana davasında sanık savunmaları tamamlandı. Duruşma, 25 Nisan pazartesi gününe bırakıldı. Dava, sanık avukatlarının savunmalarıyla devam edecek. Daha sonra sanıkların son sözleri alınarak kararın açıklanması bekleniyor.
22.04.2022Gündem
Gezi Ana Davası’nın karar duruşmasında savunmalar alınıyor
Gezi Ana Davası’nın karar duruşmasında savunmalar alınıyorİstinaf Mahkemesi'nin beraat kararlarını bozmasının ardından yeniden görülen 17 sanıklı Gezi ana davasında son savunmalar alınıyor.
22.04.2022Gündem
Gezi davasında son savunmaların alınacağı duruşma başladı
Gezi davasında son savunmaların alınacağı duruşma başladıİstinaf Mahkemesi'nin beraat kararlarını bozmasının ardından yeniden görülen 17 sanıklı Gezi ana davasında son savunmaların alınacağı duruşma başladı. Osman Kavala tutuklu bulunduğu cezaevinden görüntülü sistemle duruşmaya katıldı.
21.03.2022Gündem
Gezi ana davasında 35 sanıklı Çarşı davasının ayrılmasına karar verildi
Gezi ana davasında 35 sanıklı Çarşı davasının ayrılmasına karar verildiGezi ana davasında, Çarşı davasının 35 sanığı yönünden dosyanın ayrılmasına karar verildi. Mütalaasını hazırlaması için dosyanın savcılığa gönderilmesine karar veren heyet, Osman Kavala'nın oy çokluğuyla tutukluluk halinin devamına hükmetti.
21.02.2022Gündem
Gezi Parkı ana davasının yeniden görülmesine başlandı
Gezi Parkı ana davasının yeniden görülmesine başlandıGezi Parkı eylemlerine ilişkin beraat kararlarının İstinaf Mahkemesi'nce bozulmasının ardından Osman Kavala, Can Dündar ve Mehmet Ali Alabora'nın da aralarında bulunduğu 17 sanığın yargılandığı davanın yeniden görülmesine başlandı. Davanın tek tutuklu sanığı Osman Kavala ve diğer sanıklar, bozma kararına uyulmamasını ve 35 sanıklı Çarşı davasının birleştirilmesine yönelik Yargıtay kararının reddini talep ettiler.
21.05.2021Gündem
Antalya'daki 'Gezi Davası'nda 40 sanığa hapis cezası
Antalya'daki 'Gezi Davası'nda 40 sanığa hapis cezasıAntalya'da, 8 yıldır süren Gezi Parkı olayları davası, zaman aşımına 1,5 ay kala sonuçlandı. Yargılanan 40 sanık, 8 ay 10 gün ile 1 yıl 8 ay arasında hapis cezasına çarptırıldı.
22.04.2021Gündem
Osman Kavala'nın dosyası gezi davasıyla birleştirildi
Osman Kavala'nın dosyası gezi davasıyla birleştirildiFETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin "Anayasa'yı ihlal" ve "Devletin gizli kalması gereken bilgileri, siyasal veya askerî casusluk maksadıyla temin etme" suçlarından tutuklu işadamı  Osman Kavala ve hakkında yakalama kararı bulunan eski CIA danışmanı Henri Barkey'in yargılandığı davada, Leyla Alaton tanık olarak dinlendi. Alaton, darbe günü yurtdışında olduğu iddialarının yalan olduğunu söyledi. Osman Kavala'nın tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme heyeti, bu davanın istinaf mahkemesince beraat kararları bozulan Gezi Davası ile birleştirilmesine karar verdi. İstanbul 36. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya ağırlaştırılmış müebbet hapis ve 20 yıla kadar hapsi istenen tutuklu sanık Osman Kavala, Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi'yle (SEGBİS) katıldı. Duruşmada izleyici olarak Osman Kavala'nın eşi Ayşe Buğra Kavala, milletvekilleri Sezgin Tanrıkulu ve Ahmet Şık ile bazı yabancı ülke konsolosluk ve büyükelçilik temsilcileri hazır bulundu. mahkemesince beraat kararları bozulan Gezi davası ile birleştirilmesine karar verdi.
5.02.2021Gündem
Adnan Oktar'ın tutukluluğunun devamına karar verildi
Adnan Oktar'ın tutukluluğunun devamına karar verildiAdnan Oktar organize suç örgütüne yönelik görülen davanın, tutukluluk incelemesi duruşmasında sanıklar savunma yaptı. Koronavirüs önlemleri kapsamında duruşma salonuna getirilmeyen sanıklar, SEGBİS aracılığıyla katılırken Adnan Oktar "Allah'tan bir talebim yok" dedi. Heyet, 80 sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi. Mahkeme başkanının duruşmaya giderken kaza geçirdiği öğrenildi.
5.05.2020Gündem
Gezi davası istinaf başvurusunda çarpıcı tespitler
Gezi davası istinaf başvurusunda çarpıcı tespitlerİstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi’nin Gezi olaylarıyla ilgili Osman Kavala’nın da aralarında olduğu 9 sanık hakkında verdiği beraat kararına karşı, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan istinaf başvurusunda, dikkat çekici bilgilere yer verildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı istinaf dilekçesinde sanık Osman Kavala’nın Gezi olaylarının başlamasından kısa bir süre önce, 5 Nisan 2013 tarihinde, sanık Gökçe Tüylüoğlu ile birlikte, Açık Toplum Enstitüsü merkezinin yer aldığı Budapeşte’ye George Soros’un da katıldığı toplantıya gittiklerinin tespit edildiği belirtildi. İstinaf dilekçesinde ayrıca Açık Toplum Vakfı kurucusu ve eski Yönetim Kurulu Başkanlığı da yapan İshak Alaton ile sanıklardan Gökçe Tüylüoğlu arasında geçen, FETÖ’nün kendilerine destek vermesi için yapılan telefon görüşmesine de yer verildi.
11.04.2020Gündem
Gezi Davası'nda flaş gelişme
Gezi Davası'nda flaş gelişmeGezi davasında aralarında Osman Kavala'nın da bulunduğu 9 sanığa verilen beraat kararına karşı İstanbul Cumhuriyet Savcısı Edip Şahiner, istinaf başvurusunda bulundu. Savcı Şahiner, tüm sanıklar hakkında verilen beraat kararının kaldırılarak haklarında mahkumiyet kararı verilmesini ve sanık Osman Kavala'nın da tutuklanmasını talep etti.
9.04.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bizi Suriye halkı çağırdı
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bizi Suriye halkı çağırdıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin Suriye'de işgalci olmadığını belirterek, "Bizi Suriye halkı çağırdı. Biz orada sömürü için yokuz, biz orada işgal için yokuz. Biliyorlar ki Türkiye burada sadece Suriye halkının kurtuluşu için var" dedi.
26.02.2020Politika
Osman Kavala yeniden tutuklandı
Osman Kavala yeniden tutuklandıGezi Davası'nda tahliyesine ve beraatine karar verilen Osman Kavala hakkında “Anayasal düzeni bozmaya teşebbüs" suçundan gözaltı kararı verilmişti. Kavala, çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince “Türkiye Cumhuriyeti devletinin anayasal düzenini cebir, şiddet kullanarak değiştirmeye teşebbüs etme" suçundan tutuklandı.
19.02.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Gezi davasıgeziosman kavalaÇarşı davasıCumhurbaşkanı Erdoğan

Gezi Davası ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.