Hamas

Hamas

Son dakika Hamas haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Hamas gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Hamas haber sayfamızda...

Hamas

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 453 hamas haberi bulunmuştur.
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Hamas Siyasi Büro Başkanı Heniyye'nin görüşmesi sona erdi
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Hamas Siyasi Büro Başkanı Heniyye'nin görüşmesi sona erdi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye'nin görüşmesi sona erdi.
20.04.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Amerika'nın son yapılan açıklamalarda İsrail'in yanında yer aldığını görüyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Amerika'nın son yapılan açıklamalarda İsrail'in yanında yer aldığını görüyoruz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde de Amerika'nın son yapılan açıklamalarda yani İsrail'in yanında yer aldığını görüyoruz. Ve Amerika burada herkes Filistin'in yanında yer alırken Amerika ne yazık ki burada yine İsrail'in yanında yer almak suretiyle duruşunu ortaya koyuyor. Bizim zaten farklı birşey beklemiyorduk" dedi.
19.04.2024 Politika
Hakan Fidan: Mağdur olan ne İsrail ne de İran’dır mağdur olan, Gazze halkıdır
Hakan Fidan: Mağdur olan ne İsrail ne de İran’dır mağdur olan, Gazze halkıdır Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Katar’da Başbakan ve Dışişleri Bakanı Mohammed bin Abdulrahman Al-Thani ile dün akşam ortak basın toplantısı düzenledi. Bakan Fidan Orta Doğu’daki mevcut duruma dikkat çekerek, “Şu anda mağdur olan ne İsrail ne de İran’dır. Mağdur olan, Gazze halkıdır” dedi.
18.04.2024 Dünya
TBMM Genel Kurulu’nda 'İsrail ile ticaret' tartışmaları devam etti
TBMM Genel Kurulu’nda 'İsrail ile ticaret' tartışmaları devam etti Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda Saadet Partisi’nin ‘İsrail’e karşı getirilen ihracat kısıtlamasının etkinliğinin ve bugüne kadar yapılan ticaretin Gazze halkına yönelik olumsuz etkilerinin araştırılması’ başlıklı grup önerisi tartışmalara neden oldu.
17.04.2024 Politika
AK Parti'li Çelik: Hangi siyasetimizi vatandaşımız beğenmişse onu daha da güçlendireceğiz
AK Parti'li Çelik: Hangi siyasetimizi vatandaşımız beğenmişse onu daha da güçlendireceğiz AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Hangi siyasetimizi ve hangi siyasi pratiğimizi vatandaşımız beğenmişse onu daha da güçlendireceğiz, beğenilmeyen bir durum varsa kuşkusuz onun değişimi için de bu çalışmaları sürdüreceğiz" dedi.
17.04.2024 Politika
Kurtulmuş: Cumhurbaşkanımızın Irak ziyareti, fevkalade önemli bir dönüm noktasını teşkil edecek
Kurtulmuş: Cumhurbaşkanımızın Irak ziyareti, fevkalade önemli bir dönüm noktasını teşkil edecek TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, "Sayın Cumhurbaşkanımızın ayın 22'sinde Irak'a yapacağı ziyaret, fevkalade önemli bir dönüm noktasını teşkil edecektir. Her iki ülke arasındaki iş birliğini geliştirmek, daha ileriye götürmek için mevcut projelerin üzerinde mutabık kalınması, anlaşmaların imzalanmasının mümkün olduğu bir ziyaret gerçekleşecek" dedi.
17.04.2024 Politika
Bakan Fidan, Hamas Siyasi Büro Şefi Haniye ile görüştü
Bakan Fidan, Hamas Siyasi Büro Şefi Haniye ile görüştü Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Hamas Siyasi Büro Şefi İsmail Haniye ve heyeti ile bir araya geldi.
17.04.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kendi bünyemizde gerekli değişimi gerçekleştireceğiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kendi bünyemizde gerekli değişimi gerçekleştireceğiz Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "AK Parti'nin ayırıcı vasfı, kendi doğru ve yanlışlarını analiz edebilen, kendi yaptıklarını ve yapamadıklarını doğru değerlendirebilen bir parti olmasıdır. Milletin talepleri ve tenkitleri doğrultusunda kendi bünyemizde gerekli değişimi gerçekleştirecek ve daha da güçlenmiş, kuvvet ve enerji toplamış şekilde yolumuza devam edeceğiz" dedi.
17.04.2024 Politika
ABD, İran’a yeni yaptırımlar uygulanacağını duyurdu
ABD, İran’a yeni yaptırımlar uygulanacağını duyurdu ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan dün yaptığı açıklamada, İran’a yeni yaptırımlar uygulanacağını belirterek, “Önümüzdeki günlerde ABD, İran'ın füze ve insansız hava aracı programının yanı sıra Devrim Muhafızları ve İran Savunma Bakanlığını da hedef alan yeni yaptırımlar uygulayacak" ifadelerini kullandı.
17.04.2024 Dünya
G7 liderlerinden ortak ‘İran’ açıklaması
G7 liderlerinden ortak ‘İran’ açıklaması ABD’nin çağrısıyla İran’ın saldırılarının ardından dün akşam toplanan G7 liderleri, yaptıkları ortak açıklamada saldırıyı kınadıklarını belirtti. Açıklamada, İran’ın eylemleriyle bölgenin istikrarsızlaştığı ve bölgede kontrol edilemeyecek bir gerilim riski oluştuğu vurgulandı.
15.04.2024 Dünya
MİT Başkanı Kalın, ABD'li mevkidaşı Burns ile görüştü
MİT Başkanı Kalın, ABD'li mevkidaşı Burns ile görüştü Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Başkanı İbrahim Kalın, CIA Başkanı William Burns ile Gazze'de ateşkes müzakerelerine ilişkin karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.
14.04.2024 Politika
İsrail Başbakanlığı’ndan Kahire’deki görüşmelere ilişkin açıklama
İsrail Başbakanlığı’ndan Kahire’deki görüşmelere ilişkin açıklama İsrail Başbakanlığı, Mısır’ın başkenti Kahire’de yapılan ateşkes görüşmelerine ilişkin yaptığı açıklamada, “Kahire toplantısının üzerinden bir haftadan fazla zaman geçti. Hamas arabulucular tarafından sunulan taslağı reddetti. İsrail, Hamas ile savaşın hedeflerini gerçekleştirmek için tüm gücüyle çaba göstermeye devam edecektir” denildi.
14.04.2024 Dünya
Bakan Tunç'tan Haniyyeh'e başsağlığı mesajı
Bakan Tunç'tan Haniyyeh'e başsağlığı mesajı Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Gazze'deki İsrail bombardımanında 3 oğlu ve 4 torunu hayatını kaybeden Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Haniyyeh'e başsağlığı ve sabır dileklerini iletti.
11.04.2024 Politika
Temel Karamollaoğlu, Hamas lideri İsmail Heniyye'ye başsağlığı dileklerini iletti
Temel Karamollaoğlu, Hamas lideri İsmail Heniyye'ye başsağlığı dileklerini iletti Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İsrail'in son saldırılarında çocuklarını ve torunlarını kaybeden Hamas lideri İsmail Haniyye'ye başsağlığı dileklerini iletti.
11.04.2024 Politika
TBMM Başkanı Kurtulmuş'tan, Hamas Siyasi Büro Başkanı Heniyye'ye başsağlığı telefonu
TBMM Başkanı Kurtulmuş'tan, Hamas Siyasi Büro Başkanı Heniyye'ye başsağlığı telefonu TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye ile telefonla görüşüp, başsağlığı dileklerini iletti.
10.04.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, Hamas Siyasi Büro Başkanı Heniyye'ye başsağlığı telefonu
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, Hamas Siyasi Büro Başkanı Heniyye'ye başsağlığı telefonu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye ile telefonla görüşüp, başsağlığı dileklerini iletti.
10.04.2024 Politika
Efkan Ala: Milletin bize verdiği dersi iyi okumamız lazım
Efkan Ala: Milletin bize verdiği dersi iyi okumamız lazım AK Parti Genel Başkanvekili Efkan Ala, “Mesele problemi doğru dürüst okuyabilmektir. Nasıl ki baştan beri söylüyorum, aman başarılarımıza güvenip rehavete kapılmayalım. Çünkü başarmak çok önemli meziyettir ama başarıyı sürdürmek ondan daha zordur. Geçtiğimiz seçimde milletin de bize verdiği dersi iyi okumamız lazım” dedi.
10.04.2024 Politika
Bakan Özhaseki: İnsanların gönüllerindeki yerimizi perçinleyeceğiz
Bakan Özhaseki: İnsanların gönüllerindeki yerimizi perçinleyeceğiz Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, "Son seçimde de yine sizler destek verdiniz. 30 yıldır devam eden belediyecilik serüveni devam ediyor. Ufak bir ihtarı gördük, anladık onu da. Kendimize biraz daha çekidüzen vereceğiz daha çok gayret edeceğiz, daha çok çalışacağız, daha çok hizmet edeceğiz. İnsanların yine gönüllerindeki yerimizi perçinleyeceğiz bundan hiç kimsenin endişesi olmasın" dedi.
9.04.2024 Politika
Fransa, Ürdün ve Mısır’dan Netanyahu’ya Refah çağrısı
Fransa, Ürdün ve Mısır’dan Netanyahu’ya Refah çağrısı Fransa, Mısır ve Ürdün liderlerinin Refah’a girilmemesine ilişkin ortak açıklamasına karşılık İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, “Bu zafer Refah'a girmeyi ve oradaki terörist taburlarını ortadan kaldırmayı gerektirir. Bu olacak; tarih belirlendi” dedi.
9.04.2024 Dünya
İsrail güçleri çekildikleri hastanede enkaz bıraktı
İsrail güçleri çekildikleri hastanede enkaz bıraktı Filistin Kızılayı, İsrail’in birliklerini geri çektiği Han Yunus’taki Al-Amal Hastanesi’nde oluşan enkaza ilişkin fotoğrafları paylaştı.
8.04.2024 Dünya
AK Parti'li Çelik: Cumhurbaşkanımızın Filistin tutumuna ilişkin saldırılar hukuksuzdur
AK Parti'li Çelik: Cumhurbaşkanımızın Filistin tutumuna ilişkin saldırılar hukuksuzdur AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Filistin davasını milli siyasetimizin temel unsurlarından biri olarak değerlendiren Cumhurbaşkanımızın Filistin konusundaki tutumuna ilişkin saldırılar mesnetsiz, haksız, izansız ve hukuksuzdur" dedi.
8.04.2024 Politika
WCK kurucusu Andres: İnsanlığa karşı savaş gibi görünüyor
WCK kurucusu Andres: İnsanlığa karşı savaş gibi görünüyor İsrail’in düzenlediği saldırı sonucu 7 çalışanı hayatını kaybeden World Central Kitchen’ın (WCK) kurucusu İspanyol şef Jose Andres, ABD televizyonuna yaptığı açıklamada, “Bu artık İsrail'i savunmakla ilgili bir savaş gibi görünmüyor. İnsanlığın kendisine karşı bir savaş gibi görünüyor” dedi.
8.04.2024 Dünya
Netanyahu: Ateşkes anlaşmasını engelleyen İsrail değil Hamas
Netanyahu: Ateşkes anlaşmasını engelleyen İsrail değil Hamas İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, tüm rehineler serbest kalmadan ateşkes olmayacağını belirterek, ateşkes anlaşmasının sağlanamaması konusunda Hamas’ı suçladı. Netanyahu, Hamas’ın ‘aşırı talepleri’ olduğunu söyledi.
8.04.2024 Dünya
İsrail’in saldırılarının 6’ncı ayında BM’den açıklama
İsrail’in saldırılarının 6’ncı ayında BM’den açıklama Birleşmiş Milletler İnsani Yardım Koordinasyon Ofisi (OCHA) İnsani İşlerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı ve Acil Yardım Koordinatörü Martin Griffiths, İsrail-Hamas savaşının 6’ncı ayına girdiğini belirterek, “Benim ve diğer pek çok kişinin defalarca söylediği gibi, bu savaşın sona ermesi çok gecikti” dedi.
7.04.2024 Dünya
İsrail: WCK konvoyundaki silahlı kişileri Hamas zannettik
İsrail: WCK konvoyundaki silahlı kişileri Hamas zannettik İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF), World Central Kitchen’ın (WCK) 7 çalışanın hayatını kaybettiği İsrail saldırısı sonrasında yürüttükleri soruşturma sonucunu açıkladı. IDF, yardım konvoyunda iki silahlı kişinin Hamas zannedildiği için saldırının gerçekleştiğini ve sorumluların görevden alındığını vurguladı.
5.04.2024 Dünya

Benzer Haber Etiketleri

israil hamas iran erdoğan görüşme

Hamas ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.