Hamas

Hamas

Son dakika Hamas haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Hamas gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Hamas haber sayfamızda...

Hamas

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 541 hamas haberi bulunmuştur.
Balıkesir'de minibüste çıkan yangın ormana sıçradı
Balıkesir'de minibüste çıkan yangın ormana sıçradıBalıkesir'in Havran ilçesinde, minibüste çıkan yangın, ormana sıçradı. Alevlere, havadan ve karadan müdahale ediliyor.
19.07.2024Gündem
Ukrayna’dan Tahıl girişimi, Gazze’ye gıda yardımı yaptı
Ukrayna’dan Tahıl girişimi, Gazze’ye gıda yardımı yaptıUkrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski’nin Dünya Gıda Programı ile işbirliği içindeki ‘GrainFromUA’ girişimi, İsrail ile Hamas arasındaki çatışmanın merkez üssünde bulunan 100 binden fazla aileye gıda yardımı sağlayacak olan üç partiden ilkini Filistin'e gönderdi.
18.07.2024Dünya
Bakan Fidan, Hamas Siyasi Büro Şefi Haniye ile telefonla görüştü
Bakan Fidan, Hamas Siyasi Büro Şefi Haniye ile telefonla görüştüDışişleri Bakanı Hakan Fidan, Hamas Siyasi Büro Şefi İsmail Haniye ile telefonla görüştü.
16.07.2024Politika
Dışişleri Bakanı Fidan: Cumhurbaşkanımızın çağrısı önemli, tavsiyemiz dikkate alınması
Dışişleri Bakanı Fidan: Cumhurbaşkanımızın çağrısı önemli, tavsiyemiz dikkate alınmasıDışişleri Bakanı Hakan Fidan, Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Prens Faysal Bin Ferhan Al-Suud ile birlikte İstanbul’da ortak basın toplantısı yaptı. Dışişleri Bakanı Fidan, Suriye ile normalleşme süreciyle ilgili, "Her düzeyde Suriye ile doğrudan veya Rusya-İran aracılığı üzerinden görüşmeler vuku buldu. Ama son bir yıldır görüşmelerde çok fazla bir hareketlilik yok. Zamanın ruhu bizi barışı aramaya, istikrarı aramaya zorluyor. Cumhurbaşkanımız burada liderlik vizyonu kullanarak en üst düzeyden bir barış çağrısında bulunmuştur. Bu son derece kıymetli bir çağrıdır. Umarım bunu değerini anlarlar. Bu herhangi bir çaresizliğin, herhangi bir zayıflığın durduğu yer değildir. Yani kendisini tanıyanlar bilir. Hiçbir mücadeleden, hiçbir kavgadan kaçmaz. Tersine bütün sorunların üstesine de büyük bir dirençle gider. Burada bir barış vizyonu yansıması olarak bir çağrıda bulundu. Bu çağrı önemli bir çağrı. Bizim tavsiyemiz bu çağrının dikkate alınması" dedi.
14.07.2024Politika
Dışişleri Bakanlığı'ndan, İsrail'in 'güvenli bölge' saldırısına tepki
Dışişleri Bakanlığı'ndan, İsrail'in 'güvenli bölge' saldırısına tepkiDışişleri Bakanlığı, İsrail'in Han Yunus'ta güvenli bölge ilan edilen El Mevasi'de barınan sivilleri hedef alan saldırısına tepki gösterdi.
13.07.2024Politika
Biden: Gazze’de ateşkes müzakerelerinde ilerleme kaydediyoruz, bu işi bitirmeye kararlıyım
Biden: Gazze’de ateşkes müzakerelerinde ilerleme kaydediyoruz, bu işi bitirmeye kararlıyımABD Başkanı Joe Biden, İsrail ile Hamas arasında devam eden ateşkes müzakerelerine ilişkin yaptığı açıklamada, “Ekibim ilerleme kaydediyor ve ben de bu işi bitirmeye kararlıyım” dedi.
13.07.2024Dünya
BM Genel Komiseri Lazzarini: Gazze’de son 4 günde 4 okul vuruldu
BM Genel Komiseri Lazzarini: Gazze’de son 4 günde 4 okul vurulduİsrail, dün Gazze'nin güneyindeki Han Yunus kentinde sivillerin sığındığı bir okula saldırı düzenledi. Yetkililerin verdiği bilgiye göre, en az 29 kişi hayatını kaybetti. UNRWA Genel Komiseri Philippe Lazzarini saldırıyla ilgili, “Son 4 günde 4 okul vuruldu. Savaş başladığından bu yana Gazze'deki UNRWA okullarının üçte ikisi vuruldu, bazıları bombalandı, birçoğu ağır hasar gördü” dedi.
10.07.2024Dünya
İsrail, UNRWA okulunu vurdu: 16 ölü, 50 yaralı
İsrail, UNRWA okulunu vurdu: 16 ölü, 50 yaralıFilistin Sağlık Bakanlığı, İsrail’in Nusayrat’ta bir okulu vurduğunu, saldırıda 16 kişinin hayatını kaybettiğini, 50 kişinin de yaralandığını duyurdu. İsrail Savunma Kuvvetleri ise “Burası hem bir gizlenme yeri hem de Gazze'de faaliyet gösteren IDF birliklerine yönelik saldırıların yönlendirildiği ve gerçekleştirildiği operasyonel bir altyapı olarak hizmet vermiştir” ifadelerini kullandı.
7.07.2024Dünya
İsrail Başbakanı Netanyahu, ‘savaşın biteceği’ yönündeki iddiaları yalanladı
İsrail Başbakanı Netanyahu, ‘savaşın biteceği’ yönündeki iddiaları yalanladıİsrail Başbakanı Netanyahu, New York Times gazetesine İsrail’in savaşı bitireceği yönünde bilgi veren ve isimlerinin gizli kalmasını isteyen İsrailli yetkililere cevap vererek, “Bu isimsiz kaynakların kim olduğunu bilmiyorum ama şunu net bir şekilde ifade etmek için buradayım. Böyle bir şey olmayacak” dedi.
3.07.2024Dünya
İsrail’in Han Yunus’taki tahliye emri sonrası hastane yaralılarla doldu
İsrail’in Han Yunus’taki tahliye emri sonrası hastane yaralılarla dolduFilistin Kızılayı, İsrail ordusunun Han Yunus’ta verdiği tahliye emri sonrası bölgede bulunan Al-Amal hastanesinin yararlılarla dolduğunu duyurdu. İsrail, geçen ay Refah için tahliye emri vermiş, siviller saldırılar sonucu harabeye dönen Han Yunus’a kaçmak zorunda kalmıştı.
2.07.2024Dünya
MİT Başkanı Kalın, Hamas Siyasi Büro Başkanı Haniye ile görüştü
MİT Başkanı Kalın, Hamas Siyasi Büro Başkanı Haniye ile görüştüMilli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Başkanı İbrahim Kalın, Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Haniye ile görüştü. Görüşmede, ateşkes görüşmelerinde gelinen son aşama, kalıcı ateşkesin sağlanması, rehine takası ve insani yardımların ulaştırılması için atılacak adımlar ele alındı.
30.06.2024Gündem
ABD, İsrail’in güvenliğine olan ‘sarsılmaz’ bağlılığını yineledi
ABD, İsrail’in güvenliğine olan ‘sarsılmaz’ bağlılığını yinelediİsrail Savunma Bakanı Gallant dün Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Sullivan ile bir araya geldi, Beyaz Saray görüşmeye dair “Sullivan, Başkan Biden'ın İsrail'in kendisini askeri olarak savunmak ve İran destekli düşmanlarına karşı koymak için ihtiyaç duyduğu her şeye sahip olmasını sağlama taahhüdünü bir kez daha teyit etti” açıklamasını yaptı.
27.06.2024Dünya
İsrail Savunma Bakanı Gallant, Washington’da
İsrail Savunma Bakanı Gallant, Washington’daİsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant, resmi temaslarda bulunmak üzere ABD’nin başkenti Washington’a gitti. Gallant, burada Güney Karolina Senatörü Lindsey Graham ile bir araya geldi.
24.06.2024Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Partimizin ve İttifakımızın surlarında gedik açılmasına fırsat vermeyeceğiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Partimizin ve İttifakımızın surlarında gedik açılmasına fırsat vermeyeceğizCumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "AK Parti, üye sayısı ve yelpazesi itibariyle Türkiye'nin en geniş ailesidir. Cumhur İttifakı, 85 milyonun birliğinin, dirliğinin ve kardeşliğinin teminatıdır. İttifakımız ne kadar güçlü olursa, Türkiye de o derece güvende olacaktır. Fitne kazanı kaynatanların oyunlarına kesinlikle gelmeyeceğiz. Partimizin ve İttifakımızın surlarında gedik açılmasına fırsat vermeyeceğiz" dedi.
17.06.2024Politika
UNICEF Sözcüsü: Gazze’ye yardım taşıyan kamyonun girişi engellendi, 2 Filistinli balıkçı öldürüldü
UNICEF Sözcüsü: Gazze’ye yardım taşıyan kamyonun girişi engellendi, 2 Filistinli balıkçı öldürüldüUNICEF Sözcüsü James Elder, Gazze’ye yardım götürmek üzere yola çıkan bir yardım konvoyunun tüm gerekli belgelere sahip olmasına rağmen girişinin engellendiğini ve yemek almak için orada bulunan 2 Filistinli balıkçının ise öldürüldüğünü duyurdu.
15.06.2024Dünya
BM: Hamas da İsrail de savaş suçlarından sorumlu
BM: Hamas da İsrail de savaş suçlarından sorumluBirleşmiş Milletler Bağımsız Uluslararası Soruşturma Komisyonu, Türkiye ve Mısır’da İsrail-Hamas savaşının mağdurlarıyla yaptıkları görüşmelere ilişkin rapor hazırladı. Raporda, İsrail’in de Hamas’ın da savaş ve insanlığa karşı suç işledikleri ifade edildi.
12.06.2024Dünya
ABD Savunma Bakanı Austin, İsrailli mevkidaşı Gallant ile görüştü
ABD Savunma Bakanı Austin, İsrailli mevkidaşı Gallant ile görüştüABD Savunma Bakanlığı’ndan görüşmeye ilişkin yapılan açıklamada, “Savunma Bakanı Lloyd Austin, İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant ile görüşerek 4 İsrailli rehinenin kurtarılması ve ailelerine teslim edilmesi dolayısıyla kendisini tebrik etti. Görüşmede Lübnan Hizbullah'ının artan saldırganlığının ardından İsrail-Lübnan sınırı boyunca gerilimin azaltılmasına yönelik çabalar ele alındı. Ayrıca Bakan Gallant'a İsrail'in kapsamlı ateşkes ve rehine anlaşmasına verdiği destek için teşekkür etti ve anlaşmayı kabul etme sorumluluğunun Hamas'ta olduğu konusunda mutabık kaldılar” denildi.İsrail’in Nusairat kampına düzenlediği ‘rehine kurtarma’ operasyonunda 274 sivil hayatını kaybetmiş, 698 sivil ise yaralanmıştı.ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant ile telefonda görüştü. İki bakan, Lübnan-İsrail sınırındaki son gelişmeleri değerlendirdi ve Austin, 4 rehinenin kurtarıldığı operasyon konusunda Gallant’ı tebrik etti.
12.06.2024Dünya
Hamas, BMGK'nın ateşkes kararını memnuniyetle karşıladığını açıkladı
Hamas, BMGK'nın ateşkes kararını memnuniyetle karşıladığını açıkladıHamas hareketi, BM Güvenlik Konseyi’nin dün akşam Gazze'de ateşkes ve rehinelerin serbest bırakılmasına ilişkin çağrıda bulunan kararını memnuniyetle karşıladığını açıkladı. ABD Başkanı Joe Biden ise ABD tarafından sunulan kararın ateşkes istediğini söyleyen Hamas için ne kadar ciddi olduklarını gösterecek bir fırsat olduğunu belirtti.
11.06.2024Dünya
Dışişleri Bakanlığı: BMGK'nın Gazze için ateşkes kararı son derece önemli bir adım
Dışişleri Bakanlığı: BMGK'nın Gazze için ateşkes kararı son derece önemli bir adımDışişleri Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde (BMGK) kabul edilen, Gazze'de ateşkes sağlanmasına yönelik kararın, Gazze'deki katliamın sona ermesi bakımından önemli bir adım olarak değerlendirildiğini açıkladı.
11.06.2024Gündem
BM Güvenlik Konseyi Gazze tasarısını kabul etti
BM Güvenlik Konseyi Gazze tasarısını kabul ettiBirleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde (BMGK) Gazze'de hemen ateşkes öngören ve rehinelerin serbest bırakılmasına ilişkin karar tasarısı kabul edildi.
11.06.2024Gündem
Bakan Fidan, Hamas Siyasi Büro Başkanı Haniyye ile görüştü
Bakan Fidan, Hamas Siyasi Büro Başkanı Haniyye ile görüştüDışişleri Bakanı Hakan Fidan, Türkiye-Körfez İşbirliği Konseyi (KİK) Yüksek Düzeyli Stratejik Diyalog Dışişleri Bakanları 6. Toplantısı’na katılmak üzere bulunduğu Doha’da Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye ile görüştü.
9.06.2024Dünya
ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Sullivan’dan İsrail’e tebrik
ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Sullivan’dan İsrail’e tebrikABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, İsrail’in Nuseirat’ta düzenlediği ve 4 rehinenin kurtarılmasıyla sonuçlanan operasyon kapsamında tebrik mesajı yayımladı.
9.06.2024Dünya
İsrail, 4 rehinenin özel operasyonla serbest kaldığını açıkladı
İsrail, 4 rehinenin özel operasyonla serbest kaldığını açıkladıİsrail Savunma Kuvvetleri (IDF), 7 Ekim’de Hamas tarafından Nova müzik festivalinden kaçırılan 4 kişinin özel bir operasyonla bu sabah serbest kaldığını duyurdu.
8.06.2024Dünya
Bakan Fidan: Gazze'deki bu katliamı gerçekleştirenler bir gün hesap verecekler
Bakan Fidan: Gazze'deki bu katliamı gerçekleştirenler bir gün hesap vereceklerOlağanüstü D-8 Dışişleri Bakanlar Konseyi Toplantısı'nda konuşan Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, "Hiçbir şüphemiz yok ki Gazze'deki bu katliamı gerçekleştirenler bir gün hesap verecekler. Ve Filistin'in barışçıl geleceği yanında duranlar kazanacaklar. Biz bunu gerçekleştirmek için çok çalışma gerçekleştiriyoruz ve çok çalışıyoruz" dedi.
8.06.2024Politika
ABD: Okul saldırısıyla ilgili İsrail’den tam bir şeffaflık bekliyoruz
ABD: Okul saldırısıyla ilgili İsrail’den tam bir şeffaflık bekliyoruzABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Matthew Miller, işgal altındaki Gazze’de 14’ü çocuk olmak üzere 35 kişinin öldüğü okul saldırısıyla ilgili İsrail’den ‘tam bir şeffaflık’ beklediklerini açıkladı. Miller, İsrail’in ‘Hamas militanlarını’ vurduk açıklaması için de “Bu saldırıda 14 çocuğun öldürüldüğü iddialarını gördük. Eğer 14 çocuğun öldürüldüğü doğruysa bunlar terörist değildir” dedi.
7.06.2024Dünya

Benzer Haber Etiketleri

israilgazzeabdhamasateşkes

Hamas ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.