Hazine

Hazine

Son dakika hazine haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan hazine gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan hazine haber sayfamızda...

Hazine

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.888 hazine haberi bulunmuştur.
Bakan Şimşek: Yıl sonu enflasyon beklentisi yüzde 43'e düştü
Bakan Şimşek: Yıl sonu enflasyon beklentisi yüzde 43'e düştüHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, yıl sonu enflasyon beklentisinin yüzde 43'e, 12 ay sonrasının yüzde 30'a ve 24 ay sonrasının ise yüzde 19,3'e düştüğünü açıkladı.
22.07.2024Ekonomi
Prof. Dr. Beksaç: 3 bin yıllık dolmenleri defineci yıkıp, tarumar ediyor
Prof. Dr. Beksaç: 3 bin yıllık dolmenleri defineci yıkıp, tarumar ediyorEdirne'nin Lalapaşa ilçesi Doğanköy'de Traklara ait, nadir yapısıyla dikkat çeken 3 bin yıllık dolmen, definecilerin tahribi ve kaderine terk edilmesi nedeniyle yok olma tehlikesi yaşıyor. Prof. Dr. Engin Beksaç, dolmenlerde hazine ve define bulunmadığını belirterek, "Definecinin aradığı şey dolmenden çıkmaz. Buraya gelen defineci sadece yakıp, yıkar, tarumar eder. Tarihi eseri mahveder" dedi.
22.07.2024Foto Galeri
İş dünyası Moody's'in Türkiye kararından memnun
İş dünyası Moody's'in Türkiye kararından memnunFitch ve Standard&Poor's'un ardından bir kredi notu artışı da Moody's'den geldi. Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, Türkiye'nin kredi notunu 2 basamak artırarak B3 seviyesinden B1 seviyesine yükseltirken, kredi notu görünümünü ise 'pozitif' olarak korudu.İş dünyası temsilcileri not kararını memnuniyetle karşıladı.
20.07.2024Ekonomi
Bakan Şimşek: KKM stoku, 47 haftada 1,5 trilyon TL azaldı
Bakan Şimşek: KKM stoku, 47 haftada 1,5 trilyon TL azaldıHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Kur Korumalı Mevduat (KKM) hesaplarının kademeli olarak azaltılmasında ciddi mesafe aldıklarını belirterek, KKM stokunun 47 haftada 1,5 trilyon TL azaldığını açıkladı.
19.07.2024Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan Yıldız Sarayı'nın açılışını yaptı
Cumhurbaşkanı Erdoğan Yıldız Sarayı'nın açılışını yaptıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan restorasyonu sona eren Beşiktaş'taki Yıldız Sarayı'nın açılış töreninde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Burası asla sıradan bir eser, sıradan bir yapı değildir. 200 yıllık tarihiyle Yıldız Sarayı Osmanlı'nın en sancılı yıllarına bizzat şahitlik etmiştir. Biliyorsunuz Yıldız Sarayı Sultan II. Abdülhamit ile özdeş hale gelmiştir." dedi.
19.07.2024Politika
En düşük emekli maaşı zammını içeren vergi paketi komisyondan geçti
En düşük emekli maaşı zammını içeren vergi paketi komisyondan geçtiEn düşük emekli aylığının 10 bin liradan 12 bin 500 liraya çıkarılmasını öngören 'Vergi Kanunları ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi', TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi.
19.07.2024Politika
TBMM Genel Kurulu'nda, 'Sokak Hayvanları' tartışması
TBMM Genel Kurulu'nda, 'Sokak Hayvanları' tartışmasıTBMM Genel Kurulu'nda, grup başkanvekillerinin konuşma yaptığı sırada, 'sokak hayvanları' tartışması çıktı.
18.07.2024Politika
En düşük emekli aylığının 12 bin 500 liraya çıkarılmasını içeren vergi paketi komisyonda
En düşük emekli aylığının 12 bin 500 liraya çıkarılmasını içeren vergi paketi komisyondaEn düşük emekli aylığının 10 bin liradan 12 bin 500 liraya çıkarılmasını öngören 'Vergi Kanunları ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi', TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşülmeye başlandı.
19.07.2024Politika
Türkiye Kamu Sağlık Sigortası Harcamaları Değerlendirme Raporu 2023 yayımlandı
Türkiye Kamu Sağlık Sigortası Harcamaları Değerlendirme Raporu 2023 yayımlandıABD, Estonya, Tunus ve Türkiye'deki ofisleriyle Doğu Avrupa, Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Batı Asya ülkelerinde özel şirketlere, üniversitelere ve kamu kurumlarına sağlık ekonomisi, gerçek yaşam veri analizi, medikal bilgi yönetimi ve iş geliştirme gibi alanlarda danışmanlık hizmetleri sunan ECONiX Araştırma, 2023'te SGK ve GSS bütçelerini konu alan Türkiye Kamu Sağlık Sigortası Harcamaları Değerlendirme Raporu 2023'ü yayımladı.
18.07.2024Ekonomi
Fatih Erbakan: Emeklilere reva görülen zam haksız ve adaletsiz
Fatih Erbakan: Emeklilere reva görülen zam haksız ve adaletsizYeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, emeklilere yapılan zammın haksız ve adaletsiz olduğunu söyledi.
17.07.2024Ekonomi
Dr. Erkan Kork: Türkiye'ye uzun vadeli yatırım girişleri daha da hızlanacak
Dr. Erkan Kork: Türkiye'ye uzun vadeli yatırım girişleri daha da hızlanacakBankPozitif Kredi ve Kalkınma Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Erkan Kork, “Türkiye, uluslararası piyasalarda güçlü bir itibara sahip. Notumuzun iki kademe birden artırılacağı kanaatindeyim. Tek kademe artışı olsa bile Moody's'in yıl sonuna doğru sürpriz bir kararla takvim dışı bir değerlendirmeye giderek ülkemizin notunda yeni bir artış yapabileceğini düşünüyorum. Not artışıyla Türkiye'ye uzun vadeli yatırım girişleri daha da hızlanacaktır” dedi.
17.07.2024Ekonomi
Bakan Şimşek: Vergi paketinde dar gelirliye yönelik hüküm yok
Bakan Şimşek: Vergi paketinde dar gelirliye yönelik hüküm yokHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, TBMM Başkanlığı'na sunulan yeni vergi paketinin 'Çok kazanandan çok, az kazanandan az vergi alınması' ilkesiyle hazırlandığını, dar gelirli vatandaşa yönelik hükümler içermediğini belirtti.
16.07.2024Ekonomi
En düşük emekli aylığının 12 bin 500 liraya yükseltilmesini içeren kanun teklifi TBMM'de
En düşük emekli aylığının 12 bin 500 liraya yükseltilmesini içeren kanun teklifi TBMM'deEn düşük emekli aylığının 12 bin 500 liraya yükseltilmesini de içeren Vergi Kanunları ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Başkanlığı'na sunuldu.
16.07.2024Ekonomi
Kazada yaralanan motosikletli, 2 gün sonra yaşamını yitirdi
Kazada yaralanan motosikletli, 2 gün sonra yaşamını yitirdiAydın'da, akaryakıt istasyonuna girmeye çalışan otomobille çarpışıp yaralanan motosiklet sürücüsü Batuhan Günay (33), kazadan 2 gün sonra hayatını kaybetti.
13.07.2024Gündem
Bakan Kurum: 11 ilimizde 276 bin konutun inşası devam ediyor
Bakan Kurum: 11 ilimizde 276 bin konutun inşası devam ediyorÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “11 ilimizde 276 bin konutun inşası devam etmektedir. Bugüne kadar 76 bin konutun teslimi gerçekleşmiş ve inşallah bundan sonraki süreçte her ay 25-30 bin konutun teslimini planlıyoruz” dedi.
14.07.2024Gündem
5 milyon lira harcayıp, gelir beyan etmeyenlere vergi denetimi
5 milyon lira harcayıp, gelir beyan etmeyenlere vergi denetimiHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Aylık harcamaları 5 milyon TL’nin üzerinde olup hiç gelir beyan etmeyen kişileri gerçek kazançlarını vergilendirmek üzere denetim kapsamına alıyoruz" dedi.
13.07.2024Ekonomi
Bakan Şimşek, Macaristan Maliye Bakanı Varga ile bir araya geldi
Bakan Şimşek, Macaristan Maliye Bakanı Varga ile bir araya geldiHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, resmi ziyarette bulunmak üzere gittiği Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de Maliye Bakanı Mihaly Varga ile bir araya geldi.
12.07.2024Dünya
Bakan Şimşek: Yıllık cari açık Haziran 2022'den sonraki en düşük seviyesine geriledi
Bakan Şimşek: Yıllık cari açık Haziran 2022'den sonraki en düşük seviyesine gerilediHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, yıllık cari açığın mayısta 25,2 milyar dolarla 2022 yılı haziran ayından sonraki en düşük seviyesine gerilediğini açıkladı.
12.07.2024Ekonomi
Bakanlıktan 'mangal' açıklaması
Bakanlıktan 'mangal' açıklamasıHazine ve Maliye Bakanlığı, Bakan Mehmet Şimşek'in evine 60 bin TL'ye mangal aldığı iddiasının gerçek dışı olduğunu açıkladı.
12.07.2024Gündem
Bakan Şimşek: Amacımız vergilendirilmemiş alan bırakmamaktır
Bakan Şimşek: Amacımız vergilendirilmemiş alan bırakmamaktırTürkiye Bankalar Birliği'nin (TBB) 67'nci Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "En önemli konu kayıt dışılıkla mücadele olacak. Çünkü kayıt dışılıkla mücadele yeni vergi olmadan vergi oranlarını artırmadan kazanandan bir miktar vergi almaktır. Bizim amacımız vergilendirilmemiş alan bırakmamaktır, şu veya bu şekilde. Dolayısıyla bu bir süreçtir. Bazı tedbirlerin zamanlaması ve dozu konusunda tartışmalar yaşanabilir. Ama bunlar hep program ihtiyaçlarına göre şekillendirilecektir." dedi.
11.07.2024Politika
Bakan Şimşek: Enflasyonda en zoru geride kaldı
Bakan Şimşek: Enflasyonda en zoru geride kaldıTÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi toplantısında konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “Enflasyonda en zoru geride kaldı. Şu anda dezenflasyon döneminin başındayız. Önümüzdeki ay enflasyon yüzde 60 civarına bir sonraki ay yüzde 50 bir sonraki ay da 50’nın bir tık altına inebilir. Dezenflasyon programı 3 yıllıktır. Program çalışıyor en zoru geride bıraktık ve başaracağız. Kamuda harcama disiplini çok önemsiyoruz. Bütün harcamaları gözden geçiriyoruz. 2025, 2026 ve 2027 orta vadeli mali çerçeveyi bu gözden geçirmeye göre yapacağız. Vergi politikalarında amacımız kayıt dışılıkla mücadelede amasız ve amansız bir döneme girmektir. Yük hiçbir şekilde dar gelirliye yüklenmeyecek. Kayıt dışı olanlar üzerinden vergi adaleti sağlanacak” dedi.
11.07.2024Video
Bakan Şimşek: Enflasyonda en zoru geride kaldı
Bakan Şimşek: Enflasyonda en zoru geride kaldıTÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi toplantısında konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “Enflasyonda en zoru geride kaldı. Şu anda dezenflasyon döneminin başındayız. Önümüzdeki ay enflasyon yüzde 60 civarına bir sonraki ay yüzde 50 bir sonraki ay da 50’nın bir tık altına inebilir. Dezenflasyon programı 3 yıllıktır. Program çalışıyor en zoru geride bıraktık ve başaracağız. Kamuda harcama disiplini çok önemsiyoruz. Bütün harcamaları gözden geçiriyoruz. 2025, 2026 ve 2027 orta vadeli mali çerçeveyi bu gözden geçirmeye göre yapacağız. Vergi politikalarında amacımız kayıt dışılıkla mücadelede amasız ve amansız bir döneme girmektir. Yük hiçbir şekilde dar gelirliye yüklenmeyecek. Kayıt dışı olanlar üzerinden vergi adaleti sağlanacak” dedi.
11.07.2024Ekonomi
Bakan Şimşek: Brüt rezervler 148,4 milyar dolarla tarihi zirvesine ulaştı
Bakan Şimşek: Brüt rezervler 148,4 milyar dolarla tarihi zirvesine ulaştıHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Brüt rezervler 148,4 milyar dolarla tarihi zirvesine ulaşırken geçen yıl mayıs ayına göre artış 50 milyar dolar oldu" dedi.
11.07.2024Ekonomi
MSB: Pençe Kilit bölgesinde kilit kapanıyor
MSB: Pençe Kilit bölgesinde kilit kapanıyorMilli Savuma Bakanlığı (MSB) tarafından, Pençe Kilit Harekatı'nın alışılmadık, öngörülemez, süratli ve sürekli olarak planlandığı şekilde ve başarıyla devam ettiği belirtilerek, "Kilit kapanmaktadır. Terör örgütü kendini bekleyen sondan kaçamayacaktır" açıklaması yapıldı.
11.07.2024Gündem
Hazine ve Maliye Bakanlığı: Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası Üst Fonu'na 35 milyon dolar kaynak aktarımı taahhüdünde bulunuldu
Hazine ve Maliye Bakanlığı: Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası Üst Fonu'na 35 milyon dolar kaynak aktarımı taahhüdünde bulunulduHaziner ve Maliye Bakanlığı'nca yapılan açıklamada, "Türkiye Kalkınma Fonu bünyesinde 50 milyon ABD Doları büyüklüğünde Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası Üst Fonu'nun kuruluşuna dair protokol, Bakanlığımız ile Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası arasında 10 Temmuz 2024 tarihinde imzalanmış, kurulan üst fona Bakanlığımız tarafından 35 milyon ABD Doları tutarında kaynak aktarımı taahhüdünde bulunulmuştur" denildi.
10.07.2024Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

bakan şimşekenflasyonMehmet Şimşekerkankork

Hazine ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.