İşe Alım

İşe Alım

Son dakika işe alım haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan işe alım gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan işe alım haber sayfamızda...

İşe Alım

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.114 ise alim haberi bulunmuştur.
Erdemir saat ücretli işe alım yapacak
Erdemir saat ücretli işe alım yapacak Yassı çelik üreticisi Erdemir'in 2024 yılında saat ücretli toplu işe alımları için başvuru süreci 20 Mayıs Pazartesi günü başlıyor. Başvurular 20 Mayıs - 31 Mayıs tarihlerinde hafta içi her gün 08.00 - 16.00 saatleri arasında Erdemir Spor Salonu'nda yapılabilecek.
18.05.2024 Ekonomi
ŞOK Marketler'e 'İstihdamını En Çok Artıran Şirketler' ödülü
ŞOK Marketler'e 'İstihdamını En Çok Artıran Şirketler' ödülü ŞOK Marketler, aylık ekonomi dergisi Capital tarafından gerçekleştirilen Capital500 Araştırması'nda 'İstihdamını En Çok Artıran Şirketler' kategorisinde ödül aldı.
17.05.2024 Kurumsal
"Şirketlerin araç gibi robot filoları da olacak"
"Şirketlerin araç gibi robot filoları da olacak" Robot İstihdam Ajansı Kurucusu Canan Alkın, “Öyle bir dönemdeyiz ki yaşanan gelişmeler fütüristliği bir yaklaşım olmaktan çıkarıp, geleceğin teknolojilerini bugüne taşıyor. İnsan-makine etkileşimine yepyeni bir soluk getiren yapay zeka, robotların potansiyelini de çok kısa sürede artıracak. Şirketlerin tıpkı araç filoları olduğu gibi, robot filoları da olacak. Buradaki başarı da bu filoların uyum içinde çalışabildiği orkestrasyonu sağlamaktan geçecek" dedi.
16.05.2024 Ekonomi
Ali Ülker: Global liderlik yolculuğumuza kararlılıkla devam edeceğiz
Ali Ülker: Global liderlik yolculuğumuza kararlılıkla devam edeceğiz ‘Mutlu Et Mutlu Ol’ felsefesinin yol göstericiliğinde global değerlerine sadık kalarak büyümeye devam ettiklerini söyleyen Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ülker, “Türkiye’deki istikrarlı ve güçlü büyümemizi devam ettirerek küresel yatırımlarımızın da katkısıyla Holdingimizin ‘Global Lider’liğini daha ileri taşımayı hedefliyoruz. Üreten, geleceğe ilham veren, paydaşlarla güçlenirken topluma da değer sağlamayı önceliklendiren anlayışla global liderlik yolculuğumuza kararlılıkla devam edeceğiz” dedi.
16.05.2024 Ekonomi
İsdemir saat ücretli işe alım yapacak
İsdemir saat ücretli işe alım yapacak İsdemir, büyüme stratejisi ve işletmelerinin ihtiyaçları doğrultusunda saat ücretli statüsünde görev yapmak üzere işe alım yapacağını duyurdu. Adaylar, 13 Mayıs’tan itibaren iki hafta boyunca Pazartesi’den Cuma’ya kadar başvurularını yapabilecek.
8.05.2024 Ekonomi
Eski Datça Belediye Başkanı CHP'li Uçar'ın sözlerine tepki
Eski Datça Belediye Başkanı CHP'li Uçar'ın sözlerine tepki Muğla’da, CHP’den Datça Belediye Başkanı seçilen Aytaç Kurt için düzenlenen devir teslim töreninde konuşan eski Belediye Başkanı Gürsel Uçar'ın, "Ne olursa olsun belediyeye her aldığımız kişi Cumhuriyet Halk Partili. Belediyeye aldığımız o Cumhuriyet Halk Partililerin bir MHP'li faşist bir insana, kim olursa olsun ona 'Başkanım' demesini içime sindiremiyorum" sözleri tepkilere neden oldu. CHP Datça İlçe Başkanı Sezai Öz, "Kullandığı ifadeler partimizin ve yeni belediye yönetimimizin resmi görüşünü yansıtmamaktadır" derken, MHP Datça İlçe Başkanı Gökhan Akyel de "Belediye bünyesinde işe alımların sadece CHP'li kişilerden yapıldığı itirafı da incelenmesi gereken bir konudur" dedi.
4.04.2024 Politika
Turkcell, ‘Türkiye’nin En İyi İş Yeri’ seçildi
Turkcell, ‘Türkiye’nin En İyi İş Yeri’ seçildi Turkcell, en geniş katılımlı iş yeri araştırmalarından Kincentric Best Employers 2024 programında ‘Türkiye’nin En İyi İş Yeri’ seçildi. Turkcell bu ödüle ‘çalışan bağlılığı’, ‘çeviklik’, ‘bağlı kılan liderlik’ ve ‘yetenek’ alanlarındaki performansıyla layık görüldü.
29.03.2024 Kurumsal
MediaMarkt, yapay zeka destekli insan kaynakları sistemi ‘AI’M Hiring’i hayata geçirdi
MediaMarkt, yapay zeka destekli insan kaynakları sistemi ‘AI’M Hiring’i hayata geçirdi Mediamarkt Türkiye, dijital dönüşüm adımlarının bir parçası olarak yapay zeka (AI) entegrasyonlu işe alım sistemi ‘AI’M Hiring’i hayata geçirdiğini duyurdu. Şirket, AI’M Hiring’i sistemi üzerinden ön mülakat sürecini yapay zeka tabanlı AI’DA ile daha kolay ve hızlı hale getirmeyi hedefliyor.
25.03.2024 Teknoloji
JOB Genç Yetenek Programı 2024 başvuruları başladı
JOB Genç Yetenek Programı 2024 başvuruları başladı Yıldız Holding’in genç yeteneklere özel staj ve işe alım programı ‘JOB Genç Yetenek Programı 2024’e başvurular başladı. Üniversite 3’üncü ve 4’üncü sınıf öğrencilerinin yanı sıra yeni mezunların da katılabileceği programa 15 Nisan tarihine kadar başvuru yapılabilecek.
15.03.2024 Kurumsal
Acıbadem Üniversitesi, Anadolu Yakası’nın ilk TOEIC test merkezi oldu
Acıbadem Üniversitesi, Anadolu Yakası’nın ilk TOEIC test merkezi oldu Dünya genelinde bir standart haline gelen ve 160’tan fazla ülkede 14 binden fazla kurumda geçerli olan TOEIC iş İngilizcesi testi Acıbadem Üniversitesi bünyesinde uygulanmaya başlandı. İstanbul Anadolu Yakası’nda ikamet eden birçok kişi Acıbadem Üniversitesi bünyesinde bulunan bölgenin ilk test merkezinde TOEIC’e kolaylıkla katılıp özgeçmişlerini güçlendirebiliyor.
5.03.2024 Eğitim
Bakan Işıkhan: İzmir 40 yıldır aynı, değişmesi gerekiyor
Bakan Işıkhan: İzmir 40 yıldır aynı, değişmesi gerekiyor Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, İzmir İş Dünyası Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, İzmir'in 40 yıldır aynı olduğunu ve değişmesi gerektiğini belirterek, "Makam kaygısıyla kaybedilecek yıllar yoktur. Şeffaf ve hesap verebilir yerel yönetim, sosyal belediyecilik; yerel ve kırsal kalkınma hamleleriyle bunu yaşayacaktır" dedi.
24.02.2024 Politika
Turkcell’in yeni dönem işe alım programında başvurular başladı
Turkcell’in yeni dönem işe alım programında başvurular başladı Turkcell’in gençlere özel inovatif işe alım programı ‘GNÇYTNK 2024’ün başvuruları başladı. Bu yıl dokuzuncusu düzenlenen programda GNÇYTNK Full Time ve GNÇYTNK Part Time olmak üzere iki seçenek yer alıyor. Turkcell Akademi tarafından hazırlanan programlarla, gelişim rehberliği ile birçok alanda yeteneklerini geliştirecek adaylar, tam veya yarı zamanlı çalışma şansı da yakalayacaklar. Süreci başarıyla tamamlayan adaylara kariyerlerine ilk adımlarını Turkcell ile atma fırsatı da sunulacak. Başvurular, 17 Mart’a kadar ‘kariyerimturkcell’ internet sitesi üzerinden yapılabilecek.
21.02.2024 Kurumsal
Türk Hava Yolları, 5 bin kişiyi işe almaya hazırlanıyor
Türk Hava Yolları, 5 bin kişiyi işe almaya hazırlanıyor Türk Hava Yolları İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Abdulkerim Çay, 2024 yılı için yaklaşık 5 bin kişiyi işe almayı planladıklarını duyurdu.
20.02.2024 Ekonomi
İtalya Dışişleri Bakanı Tajani: Vizeleri hızlandırmak için daha fazla işe alım yapacağız
İtalya Dışişleri Bakanı Tajani: Vizeleri hızlandırmak için daha fazla işe alım yapacağız  İtalya Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Antonio Tajani, Başbakan Giorgia Meloni’nin 20 Ocak’ta Türkiye’ye gerçekleştirmesi planlanan ziyareti öncesi DHA’ya özel açıklamalarda bulundu. Tajani, Türk vatandaşlarının, İtalya’nın Türkiye’deki diplomatik misyonlarında yaşadığı vize mağduriyetini çözmek için daha fazla işe alım yapacaklarını belirtti. Bakan Tajani ayrıca bölgesel ve küresel konularda Türkiye’nin önemine dikkat çekerek “Türkiye, Müslüman bir ülke ve gerilimin tırmanmasını engellemek konusu da dahil diğer tüm Müslüman ülkelerle diyalog kurabiliyor” ifadelerini kullandı.
18.01.2024 Video
İtalya Dışişleri Bakanı Tajani: Vizeleri hızlandırmak için daha fazla işe alım yapacağız
İtalya Dışişleri Bakanı Tajani: Vizeleri hızlandırmak için daha fazla işe alım yapacağız İtalya Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Antonio Tajani, Başbakan Giorgia Meloni’nin 20 Ocak’ta Türkiye’ye gerçekleştirmesi planlanan ziyareti öncesi DHA’ya özel açıklamalarda bulundu. Tajani, Türk vatandaşlarının, İtalya’nın Türkiye’deki diplomatik misyonlarında yaşadığı vize mağduriyetini çözmek için daha fazla işe alım yapacaklarını belirtti. Bakan Tajani ayrıca bölgesel ve küresel konularda Türkiye’nin önemine dikkat çekerek “Türkiye, Müslüman bir ülke ve gerilimin tırmanmasını engellemek konusu da dahil diğer tüm Müslüman ülkelerle diyalog kurabiliyor” ifadelerini kullandı.
18.01.2024 Dünya
“Doğru işe alımla, hatalı bir seçme yerleştirme sürecinin yol açabileceği maliyetler önlenebilir”
“Doğru işe alımla, hatalı bir seçme yerleştirme sürecinin yol açabileceği maliyetler önlenebilir”  İşe alım süreçlerinin, günümüz iş dünyasının en kritik aşamalarından biri olarak öne çıktığını söyleyen hiringcycle.ai Genel Müdürü Ahu Bade Özkan, “İnsan kaynakları departman yöneticileri, yapay zeka ile çevik öğrenme metodolojisine dayalı değerlendirme yapan ürünümüz sayesinde kurumlarında İK departmanlarının karlılığını artırırken, insan kaynakları ekipleri de stratejik konulara odaklanabilecek. Şirket kurucuları ise gerçekleşen doğru işe alımla, hatalı bir seçme yerleştirme sürecinin yol açabileceği büyük maliyetleri önleyebilecek” dedi.
21.12.2023 Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz : İşsizlik oranı son 11 yılın en düşüğü
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz : İşsizlik oranı son 11 yılın en düşüğü Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Ekim ayında TÜİK’in yayınladığı işsizlik oranımız ise yüzde 8,5 düzeyindedir. Bu son 11 yılın en düşük işsizlik oranıdır. Mevsimsel etkilerden arındırılmış genç işsizliği ise Ekim ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yaklaşık 5 puan düşmüş durumda, bu önemli bir performans" dedi.
15.12.2023 Gündem
QS 2024 Sürdürülebilirlik Sıralaması'nda 6 Türk üniversitesi ilk 500'de
QS 2024 Sürdürülebilirlik Sıralaması'nda 6 Türk üniversitesi ilk 500'de İngiltere merkezli yükseköğretim derecelendirme kuruluşu Quacquarelli Symonds'un (QS) 2024 Sürdürülebilirlik Sıralaması'na ilişkin raporunda, dünyadaki en iyi 500 üniversite arasında 6, ilk bin arasına ise toplam 17 Türk üniversitesi yer aldı.
9.12.2023 Gündem
Birebir İngilizce, aldığı 1.2 milyon dolar yatırımla vites büyütüyor
Birebir İngilizce, aldığı 1.2 milyon dolar yatırımla vites büyütüyor  Sektörün önde gelen e ticaret şirketleri başta olmak üzere, 200’e yakın kurumsal şirketin çalışan ve yöneticilerine İngilizce eğitim desteği veren Birebir İngilizce, aldığı 1.2 milyon dolar yatırımla vites büyütüyor. Şirket, 2024 yılında merkezini Londra’ya taşıyacağını da duyurdu.
16.11.2023 Ekonomi
BinBin’in yeni CEO’su Mudzahid Beslija oldu
BinBin’in yeni CEO’su Mudzahid Beslija oldu Mikromobilite şirketi BinBin, yurt dışı yatırımlarıyla büyümeye devam ederken CEO koltuğunda değişim yaşandı.  Dünya genelinde 6 ülkede kullanıcılarına pratik ve çevreci bir ulaşım alternatifi sunan şirketin CEO’luk görevine Mudzahid Beslija getirildi.
23.10.2023 Kurumsal
Online dil öğrenme platformundan İngilizce iş mülakatı tavsiyeleri
Online dil öğrenme platformundan İngilizce iş mülakatı tavsiyeleri Uluslararası iş yapan ya da küresel genişleme planları olan Türkiye merkezli pek çok şirketin, iş ilanlarında yabancı dil kriterine yer verdiğini ifade eden Preply Avrupa Bölge Müdürü Mustafa Ali Sivişoğlu, “Bazı şirketler, iş mülakatlarının bir bölümünü ya da tamamını İngilizce yapmayı tercih ederken, bu durum İngilizce konuşma pratiği az olan adaylarda endişeye sebep olabiliyor. Bu yüzden, İngilizce iş mülakatına hazırlanan adaylar için bir rehber hazırladık” dedi.
20.10.2023 Eğitim
“İş ilanlarında yüzde 30’luk artış yaşanıyor”
“İş ilanlarında yüzde 30’luk artış yaşanıyor” Değişen insan kaynakları süreçleri ve bu doğrultuda gündemdeki trendlere dair gerçekleştirilen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Yenibiriş Yönetici Ortağı Uğur Karaboğa, doktorluk, avukatlık, öğretmenlik gibi geleneksel mesleklerde iş yapış biçimlerinin değişeceğini, yeni teknolojilere adapte olabilen çalışanların gelecekte daha başarılı olacağını kaydetti. Son dönemde iş ilanlarında özellikle küçük ölçekli firmaların ilanlarında yüzde 50’lik bir artış yaşandığına da dikkat çeken Karaboğa; “Deprem felaketi, seçim süreci, EYT sonrası pozisyonların netleşmesi ve yaz tatilinin bitmesiyle genel iş ilanlarında yüzde 30 oranında bir artış gözlemliyoruz” dedi.
19.10.2023 Video
“İş ilanlarında yüzde 30’luk artış yaşanıyor”
“İş ilanlarında yüzde 30’luk artış yaşanıyor” Değişen insan kaynakları süreçleri ve bu doğrultuda gündemdeki trendlere dair gerçekleştirilen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Yenibiriş Yönetici Ortağı Uğur Karaboğa, doktorluk, avukatlık, öğretmenlik gibi geleneksel mesleklerde iş yapış biçimlerinin değişeceğini, yeni teknolojilere adapte olabilen çalışanların gelecekte daha başarılı olacağını kaydetti. Son dönemde iş ilanlarında özellikle küçük ölçekli firmaların ilanlarında yüzde 50’lik bir artış yaşandığına da dikkat çeken Karaboğa; “Deprem felaketi, seçim süreci, EYT sonrası pozisyonların netleşmesi ve yaz tatilinin bitmesiyle genel iş ilanlarında yüzde 30 oranında bir artış gözlemliyoruz” dedi.
19.10.2023 Ekonomi
‘Dijital hastaneciliğin geleceğini yapay zekâ belirleyecek’
‘Dijital hastaneciliğin geleceğini yapay zekâ belirleyecek’ Türkiye sağlıkta dijital dönüşüme öncülük ediyor. Yapay zekâ uygulamalarının sağlık turizmi alanında büyük avantaj sağladığını belirten MLP Care Bilgi Sistemleri ve Dijital Dönüşüm Koordinatörü Gürkan Cağlıoğlu, “Dijital sağlık hizmetleri sayesinde sağlık verileri ortak platformda bir araya geliyor ve birden fazla doktor hasta değerlendirmesi yapabiliyor. Dijital hastaneciliğin geleceğini yapay zekâ belirleyecek” dedi.  
18.10.2023 Sağlık-Yaşam
İBB Meclisi'nde Cemal Canpolat'ın kongredeki sözleri üzerine soru önergesi verildi
İBB Meclisi'nde Cemal Canpolat'ın kongredeki sözleri üzerine soru önergesi verildi  İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi Ekim ayı ikinci oturumunda CHP İl Başkan Adayı Cemal Canpolat'ın konuşmalarının hatırlatılması tartışmalara neden oldu. İBB Meclisi Temel Haklar Komisyonu Başkanı Ak Partili Ali Rıza Teke, "CHP İstanbul İl Başkanı adayı Cemal Canpolat'ın ifadeleri dikkate alındığında İBB başkanı Ekrem İmamoğlu ve yardımcılarının kongre öncesi destekledikleri adayın seçilmesi için dirsek temasında oldukları delegelere iş ve makam teklifleri haricinde başka herhangi bir menfaat sözü verilmiş midir?" şeklinde soru önergesi vermesi üzerine mecliste tartışma çıktı.
10.10.2023 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

işe alım Yıldız Holding kurumsal Turkcell yapay zeka

İşe Alım ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.