İşsizlik

İşsizlik

Son dakika işsizlik haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan işsizlik gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan işsizlik haber sayfamızda...

İşsizlik

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.538 issizlik haberi bulunmuştur.
Cevdet Yılmaz: Vergi paketi tamamlanmadan yapılan yorumlar spekülasyondan öteye geçmeyecektir
Cevdet Yılmaz: Vergi paketi tamamlanmadan yapılan yorumlar spekülasyondan öteye geçmeyecektir Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, bayramdan sonra Meclis'e gelmesi beklenen vergi paketi çalışmalarına ilişkin, "Çalışmalar tamamlanıp resmi bir teklif niteliği kazanmadan yapılacak yorumlar, spekülasyondan öteye geçmeyecektir. Bu çerçevede, kaynağı şeffaf olmayan haberlere ve yetkili kişi ve kurumlar dışında yapılan paylaşımlara itibar edilmemelidir" dedi.
21.06.2024 Politika
Siyasi partiler bayramlaştı
Siyasi partiler bayramlaştı Ankara'da Kurban Bayramı'nın 2'nci gününde siyasi partiler arasında bayramlaşma ziyaretleri gerçekleştirildi. AK Parti ve CHP heyetlerinin bayramlaşmasında, 31 Mart seçimlerinin ardından başlayan normalleşme sürecine dikkat çekilerek diyalog mesajları verildi.
17.06.2024 Politika
Özgür Özel: O sözü hiç üzerimize almıyoruz
Özgür Özel: O sözü hiç üzerimize almıyoruz CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Sayın Cumhurbaşkanı dün uçakta 'Herhalde iadeiziyaretimizi hazmedemeyenler oldu' demiş. O sözü hiç üzerimize almıyoruz. Çünkü bu işi başlatan biziz. Herkesin gözü önünde oldu. Herhalde bunu yine kendi ittifak ortağına söylüyor. Çünkü Cumhur İttifakı'nın ortakları bizim üzerimizden iletişim kuruyorlar" dedi.
16.06.2024 Politika
Bakan Işıkhan: İşveren ve çalışan arasındaki dengeyi koruyarak hareket ediyoruz
Bakan Işıkhan: İşveren ve çalışan arasındaki dengeyi koruyarak hareket ediyoruz Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "Kısa Çalışma Ödeneği'nden yararlanmak için gereken; son 3 yılda 600 gün prim ödeme şartını 450'e güne düşürdük. Uygulamanın sigortalı bakımından 4 haftadan kısa olabilmesinin istisnalarını düzenledik. Yaptığımız bu düzenlemelerle her şart ve koşulda işverenlerimiz ve çalışanlarımız arasındaki dengeyi koruyarak hareket ettiğimizi de belirtmek isterim" dedi.
11.06.2024 Gündem
Cevdet Yılmaz: Gençlerde işsizlik oranı en düşük seviyede
Cevdet Yılmaz: Gençlerde işsizlik oranı en düşük seviyede Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Nisan ayında gençlerde işsizlik oranı, yüzde 14,5 ile aylık bazda genç işsizlik verisinin açıklanmaya başladığı 2005 yılından bu yana en düşük seviyededir. Kadınlarda ise yıllık bazda işsizlik 2,9 puan azalarak yüzde 11,1 olarak gerçekleşmiştir. Ekonomimizin potansiyelini yükseltme yolunda, genç ve kadın istihdamındaki bu olumlu seyir umut vericidir" dedi.
10.06.2024 Ekonomi
Bakan Işıkhan: İşsizlik 11 yılın en düşük seviyesinde
Bakan Işıkhan: İşsizlik 11 yılın en düşük seviyesinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "Ekonomimiz istihdam üretmeye devam ediyor. İşsizlik oranımız son 11 yılın en düşük seviyesinde" dedi.
10.06.2024 Ekonomi
TÜİK: İşsizlik oranı 0,1 puan azaldı
TÜİK: İşsizlik oranı 0,1 puan azaldı Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), işsizlik oranının nisan ayında bir önceki aya göre 0,1 puan azalarak yüzde 8,5 seviyesinde gerçekleştiğini açıkladı.
10.06.2024 Ekonomi
Hakkari Valisi Ali Çelik: Burada ihtiyaç duyduğumuz temel şey sanayi yatırımı
Hakkari Valisi Ali Çelik: Burada ihtiyaç duyduğumuz temel şey sanayi yatırımı İstanbul Sanayi Odası (İSO) heyeti, Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası'nı ziyaret etti. Hakkari'de maden sektörünün canlandığını söyleyen Hakkari Valisi Ali Çelik, "Tarımsal anlamdaki aktiviteler artıyor, ticaret boyutu büyüyor ama buna ilave bir güç ve destek lazım. İstanbul lazım, İstanbul'un gücü, iş adamlarının gücü lazım. Burada ihtiyaç duyduğumuz temel şey yatırım, özellikle sanayi yatırımı" dedi.
7.06.2024 Gündem
İSO heyeti Şırnak Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti
İSO heyeti Şırnak Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti İstanbul Sanayi Odası (İSO) Heyeti, Şırnak Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Şırnak’ta en büyük sorunun işsizlik olduğunu söyleyen Şırnak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Geliş, “Bu bölgede yatırım yapmak isteyenlerin emrindeyiz. Çünkü işsizlik bir bölgenin geri kalması ve huzursuzluğundaki en büyük etken” dedi.  
7.06.2024 Gündem
"Emtia piyasasındaki yükselişler şirket kârlılıklarını artırdı"
"Emtia piyasasındaki yükselişler şirket kârlılıklarını artırdı" İLKE Vakfı çatısı altında faaliyet gösteren İKAM tarafından hazırlanan İktisat İzleme Raporu 2023 ve Para Politikası raporunda enflasyonla mücadele için faaliyete geçen düzenlemelerin piyasa tarafından benimsememesi beklentilerin bozulmasına yol açtığı vurgulandı.
6.06.2024 Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kamu çalışanlarımız için Kurban Bayramı tatili 9 gün
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kamu çalışanlarımız için Kurban Bayramı tatili 9 gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kamu çalışanlarımız için 16 Haziran Pazar günü başlayacak Kurban Bayramı sonrasındaki iki günlük süreyi de idari izin kapsamına aldık. Böylelikle perşembe ve cuma günlerini de bayram tatiline ekleyerek 9 günlük bir tatil imkanı sağlamış oluyoruz" dedi.
4.06.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Cari açığın düştüğü, rezervlerin arttığı bir dönemdeyiz
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Cari açığın düştüğü, rezervlerin arttığı bir dönemdeyiz Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Cari açığın düştüğü, rezervlerin arttığı, risk göstergelerinin iyileştiği bir dönemdeyiz. Temel önceliğimiz olan enflasyonla mücadele konusunda aylık bazda aldığımız sonuçlar, yılın ikinci yarısında yıllık bazda da belirgin düşüşler getirecek" dedi.
31.05.2024 Ekonomi
Bakan Şimşek: 2024'te dengeli bir büyüme öngörüyoruz
Bakan Şimşek: 2024'te dengeli bir büyüme öngörüyoruz Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Yılın ikinci çeyreğine ilişkin göstergeler ekonomideki dengelenmenin devam ettiğine işaret ediyor. 2024 yılı genelinde net dış talebin pozitif katkı verdiği dengeli bir büyüme öngörüyoruz" dedi.
31.05.2024 Ekonomi
"Türkiye’deki nitelikli göçmenler 1 ay gibi kısa bir sürede Hollanda'ya yerleşebiliyor"
"Türkiye’deki nitelikli göçmenler 1 ay gibi kısa bir sürede Hollanda'ya yerleşebiliyor" Son yılların en yüksek enflasyon oranlarını gören Avrupa ekonomilerinde işsizlik düşse de, nitelikli iş gücüne erişimde zorluklar kalıcı hale geldi. Payroling / Bordrolama hizmeti ile Türkiye'deki nitelikli göçmenlerin 1 ay gibi kısa bir sürede taşınabileceğini ve Hollanda’nın bu anlamda ideal ülkelerden biri olduğunu söyleyen Unusual Payroll Kurucusu Seçkin Canan, “Hollanda’da yüksek nitelikli göçmen başvurusu ve yüzde 30 Kuralı’ndan yararlanma gibi adımların hepsi, kayıtlı işveren hizmeti (EOR) ve bordrolama, sponsor şirket statüsündeki Payroling / Bordrolama şirketi tarafından yürütülüyor. Bu yöntemle örneğin Türkiye’deki bir mühendisin, yazılımcının ya da tasarımcının Hollanda’ya yüksek vasıflı göçmen olarak taşınması 1 ay gibi bir sürede tamamlanıyor” dedi.
29.05.2024 Kurumsal
Ekonomi Koordinasyon Kurulu: Yıllık enflasyonda belirgin bir gerileme bekliyoruz
Ekonomi Koordinasyon Kurulu: Yıllık enflasyonda belirgin bir gerileme bekliyoruz Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK), Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz başkanlığında toplandı. Toplantının ardından yapılan yazılı açıklamada, "Öncelikli hedefimiz olan fiyat istikrarının kalıcı olarak tesis edilmesine yönelik para politikasındaki sıkı duruşun maliye ve gelirler politikası ile desteklenmesiyle yılın ikinci yarısında yıllık enflasyonda belirgin bir gerileme bekliyoruz" denildi.
27.05.2024 Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Üniversite öğrencisi sayımız 8 milyonu aşmış durumda
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Üniversite öğrencisi sayımız 8 milyonu aşmış durumda Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Üniversiteye girişte yaşanan katsayı adaletsizliklerini ortadan kaldırarak, her bir öğrencimizin yarışa eşit şartlarda başlamasını sağladık. Yükseköğrenim dahil eğitim-öğretim bütçesini 2002'deki 10 milyar lira seviyesinden 1 trilyon 615 milyara taşımış durumdayız. 22 yılda üniversite sayımız 76'dan, 208'e, öğretim personeli sayımız 70 binden 185 bine yükselmiştir. Öğrenci sayımız ise 2002'de 1,6 milyon iken bugün 8 milyonu aşmış durumdadır" dedi.
26.05.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyonda kalıcı düşüş hedefliyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyonda kalıcı düşüş hedefliyoruz DEİK Olağan Seçimli Genel Kurulu'nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,"Türk ekonomisi rayında ilerlemeye devam etti. Ekonomi programımızın asli önceliğin enflasyonun tek haneye indirmek suretiyle milletimizin refahını artırmaktır. Geçici rahatlama değil, enflasyonda kalıcı düşüş hedefliyoruz. Kararlıyız, sabırlıyız ve asla kolaycı çözümler peşinde değiliz" dedi.
25.05.2024 Politika
Diş teknisyeni Mokhtar Hamdi, Gazzeli çocuklara içecekler hazırlayarak onları mutlu ediyor
Diş teknisyeni Mokhtar Hamdi, Gazzeli çocuklara içecekler hazırlayarak onları mutlu ediyor Diş teknisyeni Mokhtar Hamdi, Türk Kızılay, AFAD ve Türkiye’den giden yardımlarla Gazzeli çocuklara hazırladığı meyveli içeceklerle onları mutlu ediyor.
25.05.2024 Gündem
TÜİK: İşsizlik oranı birinci çeyrekte yüzde 0,1 azaldı
TÜİK: İşsizlik oranı birinci çeyrekte yüzde 0,1 azaldı Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Ocak-Mart 2024 (birinci çeyrek) döneminde işsizlik oranının bir önceki çeyreğe göre 0,1 puanlık azalışla yüzde 8,7 seviyesinde gerçekleştiğini açıkladı.
17.05.2024 Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Buralar birileri için arpalık değil
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Buralar birileri için arpalık değil Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bir göreve seçilmiş olmak kimseye orayı bir akraba çiftliğine dönüştürme hakkı vermez. Atanarak ve seçilerek gelinen her konumun sahibi milletimizin ta kendisidir. Buralar affınıza sığınarak söylüyorum; birileri için arpalık değil, ülkeye ve millete hizmet vasıtalarıdır" dedi.
15.05.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Harcanan her kuruşun hesabını soran bir bakış açısını egemen kılıyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Harcanan her kuruşun hesabını soran bir bakış açısını egemen kılıyoruz Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Genel Kurulu'nda konuştu. Erdoğan'ın konuşmasını aşağıdaki YouTube linkinden izleyebilirsiniz...
15.05.2024 Politika
Bakan Kacır: Sanayimizde çarklar hız kesmeden dönmeye devam ediyor
Bakan Kacır: Sanayimizde çarklar hız kesmeden dönmeye devam ediyor Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, "Sanayimizde çarklar hız kesmeden dönmeye devam ediyor. Sanayi üretimi mart ayında yıllık yüzde 4,3 artış kaydetti. En fazla yükseliş yüzde 34,4 artan yüksek teknoloji üretiminde gerçekleşti. Bütün bu göstergeler 'Milli Teknoloji Hamlesi' hedeflerimizde doğru yolda ilerlediğimizin göstergesidir" dedi.
10.05.2024 Ekonomi
Bakan Işıkhan: İstihdam sayımız tarihi zirvesini yeniledi
Bakan Işıkhan: İstihdam sayımız tarihi zirvesini yeniledi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "İstihdam sayımız 2024 yılı Mart ayında bir önceki aya göre 139 bin kişi, bir önceki yıla göre ise 1 milyon 372 bin kişi artarak 32 milyon 588 bin kişi ile tarihi zirvesini yeniledi" dedi.
10.05.2024 Ekonomi
TÜİK: İşsizlik oranı martta 0,1 puan azaldı
TÜİK: İşsizlik oranı martta 0,1 puan azaldı Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), işsizlik oranının mart ayında bir önceki aya göre 0,1 puan azalarak yüzde 8,6 seviyesinde gerçekleştiğini açıkladı.
10.05.2024 Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tüm batılı aktörleri İsrail yönetimine baskı yapmaya çağırıyorum
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tüm batılı aktörleri İsrail yönetimine baskı yapmaya çağırıyorum Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bizim telkinlerimizle Hamas’ın ateşkesi kabul ettiğini açıkladığından memnuniyet duyduk. Şimdi aynı adım İsrail tarafından da atılmalıdır. Tüm batılı aktörleri İsrail yönetimine baskı yapmaya çağırıyorum. Daha önce de pek çok kez ifade ettim; biz dostlarımızın sayısını arttırmanın peşindeyiz’’ dedi.
6.05.2024 Politika

Benzer Haber Etiketleri

işsizlik ekonomi tüik bakan ışıkhan cumhurbaşkanı erdoğan

İşsizlik ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.